برگزیده های پرشین تولز

damino

Registered User
لایک‌ها
74
درود
یک سوال در زمینه کارگزار ناظر دارم .جناب حسینی @FX.HOSSEINY و دیگر دوستان که تجربه این کار را دارید لطفا راهنمایی فرمایید.
سوالم اینه که من مثلا در یک کارگزاری نماد x رو دارم و بعد از مدتی این نماد را کامل فروختم و دیگه از این نماد سهمی ندارم. الان میتونم در کارگزاری دیگری این نماد را خرید و فروش کنم و کارگزار ناظر این نماد کارگزاری جدید باشه یا نه حتما باید بعد از خرید نماد x در کارگزاری جدید تغییر کارگزار ناظر را برای نماد x ثبت کنم؟
سلام
تو کارگزاری جدید باید تغییر کارگزار ناظر رو بزنید

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
تو بزرگان فقط شپنا دارم که ظاهرا از شانس من جزو بزرگان حساب نمیشه

بابا شپنا که از آپو شبریز بزرگان تره ، احتمالا این سایت باهاش مشکل داره :D
امسال شپنا 120 تومن تقسیم کرد یعنی 60 درصدش رو
مثل اینکه برای تامین مالی پروژه های اینده فقط 60 درصدش رو تقسیم کرده

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,172
🔵بزرگان چقدر سود نقدی میدهند؟!🔵

🔴 در جداول بالا بررسی درصد سود نقدی شرکت‌های مختلف در سالهای مالی گذشته و همچنین میزان سود خالص هر سهم آنها در سال ۱۳۹۹ را مشاهده می‌کنید.

🔵 در این جداول شرکت‌ها به ترتیب روز برگزاری مجامعشان مرتب شده‌اند.

🔴 بر اساس اطلاعات ارائه شده در این پست تا حدود زیادی میتوانید سود نقدی که در مجمع هر کدام از شرکت‌ها بزرگ تقسیم خواهد شد را پیش‌بینی کنید.

تو بزرگان فقط شپنا دارم که ظاهرا از شانس من جزو بزرگان حساب نمیشه
مسخره بازی بورسی
از قیمت سهم کم میکنن با منت به عنوان سود تقسیم میکنن . جالب این که اگه سود ندن یه عده اعتراض میکنن که چرا از این جیبمون برنداشتین بزارین تو اون جیبمون :cautious:
به خاطر چندغاز ، اونم چند ماه بعد باید بری بانک . چون سازمان فعلا حالشو نداره شرکت رو مجبور به پرداخت از سجام کنه
استرس بازگشایی بدون دامنه نوسان : باید دست به ... بشینی ببینی آیا یه لاشخوری سهم خریده میخواد سود کنه یا فروخته میخواد تو منفی جمع کنه
درود
یک سوال در زمینه کارگزار ناظر دارم .جناب حسینی @FX.HOSSEINY و دیگر دوستان که تجربه این کار را دارید لطفا راهنمایی فرمایید.
سوالم اینه که من مثلا در یک کارگزاری نماد x رو دارم و بعد از مدتی این نماد را کامل فروختم و دیگه از این نماد سهمی ندارم. الان میتونم در کارگزاری دیگری این نماد را خرید و فروش کنم و کارگزار ناظر این نماد کارگزاری جدید باشه یا نه حتما باید بعد از خرید نماد x در کارگزاری جدید تغییر کارگزار ناظر را برای نماد x ثبت کنم؟
یه روز بعد از فروش ، وقتی که سهم از بخش دارایی سایت ذینفعان حذف شد کارگزار ناظر هم همراهش پاک میشه

JAVAD 66

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
برام سواله چرا باید سودی که شرکت تقسیم میکنه از قیمت سهم کم بشه
و اینکه این قانون تو کشورهای دیگه هم برقراره

در واقع به قول دوستمون از این جیب به اون جیبه........ یک جورایی به نظر من کلاه برداری هستش

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164

در واقع به قول دوستمون از این جیب به اون جیبه........ یک جورایی به نظر من کلاه برداری هستش
برای من هم این سوال مدتی هست وجود داره.
ببینید شما مثلا پولتون رو می گذارید تو بانک تا بهتون سود سالانه بده. خب وقتی سر سال میشه بانک سودتون رو به شما میده و با اصل پول هم کاری نداره خب. نمیاد بگه آقا من بیست درصد از پولتون رو به شما سود دادم و بنابراین بیست درصد از پولتون کم می کنم
blahblah1_1.gif

حالا من و شما هم که سهم می خریم در واقع پولی گذاشتیم که اونجا برامون کار کنه. حالا سر ماه بیارن بگن آقا به ازای هر هزار تومنتون صد تومن سود می دیم و پول شما هم میشه نهصد تومن
Lighten_1.gif

با اینش کاری ندارم که بعد از اینکه سهم باز شد نسبت پی بر ای اش جذاب میشه و اگر سهم خوبی هم باشه قیمت برمیگرده سرجاش.

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290

خیلی بی دلیل هم نیست. با یه مثال میشه توضیح داد که افت قیمت سهم بخاطر تقسیم سود میتونه منطقی باشه.

فرض کنید (یه فرض کاملا شدنی و ممکن) که من روز آخری که سهم "الف" بازه و بعدش برای مجمع بسته میشه، میرم سهم را به قیمت تابلو مثلا 1000 تومن میخرم.
بعد سهم "الف" میره مجمع و 200 تومن سود سالانه را تقسیم میکنه (200 تومن در برابر قیمت 1000 سهم یعنی 20%). حالا بعد از تقسیم سود 200 تومنی، سهم به همون قیمت 1000 تومن باز میشه و من همون روز، سهم "الف" را به قیمت 1000 تومن میفروشم!
خوب این یعنی چی؟ این یعنی اینکه من در طی چند روز و بدون اینکه برای یه مدت معقول مثلا 6 ماه یا 1 سال سهامدار شرکت باشم، 20% سود کردم!
چرا کسی که سهامدار واقعی یک شرکت نیست، باید یک هفته ای، سود شرکت را صاحب بشه و اصل پولش و سود را برداره ببره بدون دردسر؟!

در واقع اون کسی باید این سود را ببره که مثلا سال قبل، سهم را به قیمت فرضی 700 تومن خریده و حالا شده 1000 تومن. بعد با سهم میره تو مجمع و 200 توم سود میگیره. از اون طرف سهمش نزول میکنه به 800 تومن و این یعنی اون شخص سهم 700 تومنی اش شده 800 و یه 200 تومن هم سود نقدی گرفته.

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
خیلی بی دلیل هم نیست. با یه مثال میشه توضیح داد که افت قیمت سهم بخاطر تقسیم سود میتونه منطقی باشه.

فرض کنید (یه فرض کاملا شدنی و ممکن) که من روز آخری که سهم "الف" بازه و بعدش برای مجمع بسته میشه، میرم سهم را به قیمت تابلو مثلا 1000 تومن میخرم.
بعد سهم "الف" میره مجمع و 200 تومن سود سالانه را تقسیم میکنه (200 تومن در برابر قیمت 1000 سهم یعنی 20%). حالا بعد از تقسیم سود 200 تومنی، سهم به همون قیمت 1000 تومن باز میشه و من همون روز، سهم "الف" را به قیمت 1000 تومن میفروشم!
خوب این یعنی چی؟ این یعنی اینکه من در طی چند روز و بدون اینکه برای یه مدت معقول مثلا 6 ماه یا 1 سال سهامدار شرکت باشم، 20% سود کردم!
چرا کسی که سهامدار واقعی یک شرکت نیست، باید یک هفته ای، سود شرکت را صاحب بشه و اصل پولش و سود را برداره ببره بدون دردسر؟!

در واقع اون کسی باید این سود را ببره که مثلا سال قبل، سهم را به قیمت فرضی 700 تومن خریده و حالا شده 1000 تومن. بعد با سهم میره تو مجمع و 200 توم سود میگیره. از اون طرف سهمش نزول میکنه به 800 تومن و این یعنی اون شخص سهم 700 تومنی اش شده 800 و یه 200 تومن هم سود نقدی گرفته.
الان که بیشتر سهم ها ریزش داشتن و طرف بعد چند ماه سهام داری با ضرر طرفه تکلیفش چیه
تازه بعد مجمع و تقسیم سود ضررش بیشترم میشه

راه دور نمیرم خیلی از سهام دارهای پتایر الان تا 70 درصدم تو ضرر هستن ولی من با سود 12 درصد مثبت رفتم مجمع اونم تو کمتر از یک ماه سهام داری
چرا اونا باید بیشتر از من ضرر کنن تازه با تقسیم سود بازم من مثبت میمونم

m558

Registered User
لایک‌ها
1,486

تعداد سهم شما که کم نمیشه
مثل افزایش سرمایه است
قیمت کم میشه مشتری پسند میشه
البته نظر منه شاید اشتباه باشه

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800

برای من هم سوال چرا شما که این مسائل پایه ای‌ حل نشده باز هم اقدام به سرمایه گذاری در بورس میکنید.

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
برای من هم سوال چرا شما که این مسائل پایه ای‌ حل نشده باز هم اقدام به سرمایه گذاری در بورس میکنید.
چه ربطی به سواد من داره
دارم میگم این یک نوع کلاه برداری هستش
سود شرکت از تولیداتش هستش ربطی به ارزش سهام نداره که بهخواد به خاطر دوزار سود کمش کنن

بعدش این یک مسئله پایه نیست کاملا مهمه ولی کسی بهش بها نداده
ربطی هم به مسائل اموزشی در خرید و فروش و سرمایه گذاری نداره کلا مبحث جدا هستش

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
#دانا
❇️ پیشنهاد هیئت مدیره به #مجمع عمومی #فوق_العاده در خصوص #افزایش_سرمایه شرکت بیمه دانا

🔹 سرمایه فعلی: 4,000,000 میلیون ریال

🔹 درصد افزایش سرمایه: 386%

🔹 مبلغ افزایش سرمایه: 15,459,022 میلیون ریال

🔹 محل تامین افزایش سرمایه: مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها

🔹 موضوع افزایش سرمایه: اصلاح ساختار مالي

🔹 تاریخ تصویب هیئت مدیره: 1400/04/28

بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
#نظر شخصی
خود من با توجه به وضعیت بورس تو سال قبل تو هیچ مجمع عادی یا فوق العاده افزایش سرمایه شرکت نکردم
تو چند مورد قبل مجمع سهام فروختم چون اکثر سهم های افزایش سرمایه داده چندین ماه ریزش داشتن. البته استثنا هم بوده سهم بالا رفته ولی در کل شرایط جالب نبوده
اما الان تو دو تا مجمع عادی شرکت کردم

و در مورد افزایش سرمایه هم چند ماه صبر میکنم بعد ورود میزنم تا بشه سود خوبی گرفت

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
آفرین، واقعا قشنگ جواب دادی!
من فکر میکنم هنوز یه سری افراد، فرق سپرده گذاری در بانک و سرمایه گذاری در بورس را درست نمیدونن یا اینکه عمدا نمیخوان بدونن!

تو بورس و طبق قانونش چیزی تضمین نشده، نه سود و نه ضرر! این را بپذیرید و هی دنبال سود تضمین شده نباشید وگرنه اصلا از بورس خارج بشید.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام

برخی از دوستان در خصوصی سوال پرسیده بودن یا تگ کرده بودن ، پاسخ همگی داده شد

اما به دلیل مشکل با مدیران سایت بنده در این سایت هیچ گونه فعالیتی نخواهم داشت و جواب دوستان نمیتوانم بدهم

موفق باشید

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
آفرین، واقعا قشنگ جواب دادی!
من فکر میکنم هنوز یه سری افراد، فرق سپرده گذاری در بانک و سرمایه گذاری در بورس را درست نمیدونن یا اینکه عمدا نمیخوان بدونن!

تو بورس و طبق قانونش چیزی تضمین نشده، نه سود و نه ضرر! این را بپذیرید و هی دنبال سود تضمین شده نباشید وگرنه اصلا از بورس خارج بشید.
عزیز چرا توهین میکنی
قشنگ جواب داد
یعنی من احمقم
منظورت اینه
شما هستی که متوجه نیستی که یک دروغ و کلاه برداری را به شکل قانون دراوردن بعد همه قبول کردن
رجوع کن به حرف اون دوستمون در باب سود سالیانه بانکی تا متوجه بشی این قانون یعنی دزدی در روز روشن

ربطی هم به سرمایه گذاری تو بانک و بورس نداره
ضمنا خودم حداقل بالای 50 تا فیلم کوتاه تا بلنداز چند استاد در باب بورس دیدم و کلی فایل به صورت pdfدانلود کردم مطالعه کردم
اندازه یک دفتر 100 برگ ازش نکته برداری کردم دائم هم بررسیش میکنم
سوادمم کامله
وقتی چیبزی نمیدونی بقیه احمق خطاب نکن حتی شده با زدن حرفهای به ظاهر قشنگ

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
#پتایر
بعد مدتها با پتایر و شپنا یک مجمع رفتم
شپنا 120 تومن سود داد
پتایر 4 تومن
البته در مورد پتایر مدیر عاملش حرف از افزایش سرمایه دوباره داده و گفته درخواست تا حداکثر اواسط شهریور ثبت میکنن
هنوزم خیلی ها از اون افزایش سرمایه قبلی تو ضرر سنگین هستن از اون سهم هایی بود که بعد افزایش سرمایه وارد یک روند فرسایی نزولی شد از 590 بازگشایی تا 260 فکر کنم پائین اومد
خودم رو 270 خرید زدم تا 320 هم بالا اومد
البته با توجه به یک افزایش سرمایه بد که داشتم مطئنم تو افزایش سرمایه ای با این وضع بازار شرکت نکنم
این متن برای دوستانی که شاید بخوان این سهم بخرن یا دارن نوشتم تا روشن تر قضیه ببینن

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
تا دیروز منو دائم تو این کانال بورسی تو تلگرام اد میزدن که خیلی رو مخ هستش
ولی این امروز به صورت خصوصی یک نفر برام فرستاد اکانتش چک کردم معلومه از این فیک ها هستش

دوست داری با خیال راحت این مدلی سود تُپل کنی؟!😍😋

۴۵٪ سود خالص طی ۹ روز کاری سبد های ما...

اگر پرتفوی با نقد شوندگی بالای ۲۰۰ میلیون دارید به آی دی زیر جهت #سبدگردانی_حرفه ای پیام بدهید👇

البته ایدی نمیذارم با حرف این تا اخر سال 200 میلیون بالای 10 میلیلرد میرسونن
خدا خیرشون بده هنوز ادم خیر که بدون چشم داشت سرمون کلاه میذارن از بین نرفته

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,071
با اومدن گزارش های 3 ماهه که اغلب شرکت ها با افزایش چشمگیر درآمد و فروش همراه بوده اند و پایین اومدن P/E بیشتر شرکت ها و جذابیت برای خرید من فکر می کنم در روزهای آینده به شاخص 1.500 نزدیک می شویم .

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
photo_2021-07-22_13-26-45.jpg
بررسی آمار بانک مرکزی نشان می دهد خلق روزانۀ نقدینگی از رقم 1614 میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸، با افزایش قابل توجه، تا انتهای سال ۱۳۹۹ به بیش از 2800 میلیارد تومان نقدینگی رسیده است

یک خبری هم چند روز پیش خوندم تا پایان امسال رشد زیاد نقدینگی پیش بینی شده
حالا باید ببینیم این پول به سمت کدوم بازار حرکت میکنه
البته با توجه به تجربه تلخ بورس اومدن تو حجم بالا به این سمت کمی دور از ذهنه

بالا