برگزیده های پرشین تولز

تاپيك جامع رفع مشكلات هارد ديسك

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

125

Registered User
لایک‌ها
79
سلام دوستان
یه هارد ssd intel 180Gb - pro 2500 دارم که رو لپتاپ بود و یهو از کار افتاد و شناسایی نمیشه .
وقتی به سیستم وصل میکنم روشن میشه ولی تو مادربرد شناسایی نمیشه.
راهی هست درست بشه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان
یه هارد ssd intel 180Gb - pro 2500 دارم که رو لپتاپ بود و یهو از کار افتاد و شناسایی نمیشه .
وقتی به سیستم وصل میکنم روشن میشه ولی تو مادربرد شناسایی نمیشه.
راهی هست درست بشه؟

سلام
وقتی شناسایی نمیشه یعنی مشکل خرابی کنترلر دارد و غیر قابل تعمیر است .

FARID2XF

Registered User
لایک‌ها
89
سلام دوستان
یه هارد سیگیت 3 ترا دارم اینترنال که بعد از رفتن برق، دچار کاهش سرعت شد و به مرور بیشتر شد طی 2-3 روز.
با hdd regenerator سعی در رفع بد سکتور کردم که توی کمتر از 1 درصد از پروسه همش بد سکتور بود و یا delay و بشدت با سرعت پایین!
کلا دیگه هارد شناسایی نمیشد توی ویندوز اما توی قسمت بوت اسم هارد میومد.

بردمش پیش تعمیرکار نزدیک خونه بازش کرد و با هد یکمی ور رفت(اصلا نفهمیدم چرا!!) اما متاسفانه فک کنم به هد اسیب رسوند بیشتر ! (کج شده نوک همه هد ها و بهم ریخته شده کلا) تازه بعدشم دیدم بدون بستن درب، روشنش کرد!

منم هاردو گرفتم. الان که وصل میکنم روشن میشه هارد ولی بعد چند ثانیه موتورش از کار میفته انگار خاموش میشه.

کاری به تعمیر ندارم که تعمیرم بشه بدرد من نمیخوره. فقط اینکه امکان این هست اطلاعات رو بازیابی کنم یا در حدی هارد تعمیر بشه که بشه کپی کرد (دیسک های داخل هارد خط و خشی ندارن و دستی بهشون نزده.)؟

تشکر.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان
یه هارد سیگیت 3 ترا دارم اینترنال که بعد از رفتن برق، دچار کاهش سرعت شد و به مرور بیشتر شد طی 2-3 روز.
با hdd regenerator سعی در رفع بد سکتور کردم که توی کمتر از 1 درصد از پروسه همش بد سکتور بود و یا delay و بشدت با سرعت پایین!
کلا دیگه هارد شناسایی نمیشد توی ویندوز اما توی قسمت بوت اسم هارد میومد.

بردمش پیش تعمیرکار نزدیک خونه بازش کرد و با هد یکمی ور رفت(اصلا نفهمیدم چرا!!) اما متاسفانه فک کنم به هد اسیب رسوند بیشتر ! (کج شده نوک همه هد ها و بهم ریخته شده کلا) تازه بعدشم دیدم بدون بستن درب، روشنش کرد!

منم هاردو گرفتم. الان که وصل میکنم روشن میشه هارد ولی بعد چند ثانیه موتورش از کار میفته انگار خاموش میشه.

کاری به تعمیر ندارم که تعمیرم بشه بدرد من نمیخوره. فقط اینکه امکان این هست اطلاعات رو بازیابی کنم یا در حدی هارد تعمیر بشه که بشه کپی کرد (دیسک های داخل هارد خط و خشی ندارن و دستی بهشون نزده.)؟

تشکر.

سلام

هارد رو نباید دست اشخاص ناوارد سپرد . اصلا نیازی نبوده کاری با بازو هارد کنه همون باز کردن هارد در محیط غیر از کلین روم اون هارد دیگه تمومه .
هوای عادی سطح را خش میندازه و بعیده هارد رو کسی بتونه ریکاوری کنه .

FARID2XF

Registered User
لایک‌ها
89
سلام

هارد رو نباید دست اشخاص ناوارد سپرد . اصلا نیازی نبوده کاری با بازو هارد کنه همون باز کردن هارد در محیط غیر از کلین روم اون هارد دیگه تمومه .
هوای عادی سطح را خش میندازه و بعیده هارد رو کسی بتونه ریکاوری کنه .
ممنون بابت پاسخ.
کلین روم رو نمیدونم اما تو یه محیط دیگه اینکارو کرد! میفرمایید کارش کلا تمومه؟ دیگه تلاشی نکنم برای ارسالش به مراکز تعمیر؟ هیچ شانسی نیست؟
هارد رو فرمت یا کاری نکردم و همون عملیات بدسکتور hdd regenerator رو انجام دادم...اگه فقط تعمیری بشه و بشه بالا اوردش هارد رو که بتونم فایل هارو کپی کنم برام کافیه...

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون بابت پاسخ.
کلین روم رو نمیدونم اما تو یه محیط دیگه اینکارو کرد! میفرمایید کارش کلا تمومه؟ دیگه تلاشی نکنم برای ارسالش به مراکز تعمیر؟ هیچ شانسی نیست؟
هارد رو فرمت یا کاری نکردم و همون عملیات بدسکتور hdd regenerator رو انجام دادم...اگه فقط تعمیری بشه و بشه بالا اوردش هارد رو که بتونم فایل هارو کپی کنم برام کافیه...
کلین روم یعنی محیطی که کاملا ایزوله است و هیچ گونه گرد و خاک وارد نمیشه .بله با این توضیحات امیدی به این هارد نیست . همین که بگید هارد را در محیط عادی باز کردن دست به هارد شما نمیزنند . گرد و خاک و دستکاری بازوهای هارد باعث خط افتادن روی پلاترهای هارد میشه .

الان دیگه کاری نمیشه کرد .باید همون اول دست متخصص این کار میدادید .

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
دوستان کسی مدیونه این هارد چقدر قیمت داره؟کارکرده و سالم هست
WhatsApp Image 2021-05-10 at 09.30.39.jpeg

jefridav

Registered User
لایک‌ها
153
سلام دوستان.یه هارد hdd 500 گیگ سیگت داشتم که از نظر سلامت و بدسکتور هیچی نداشت.ولی یهو خود به خود دیدم سیستمم روشن نمیشه.که با قطع کردن هارد دیدم سیستم بالا میاد.
الانم وقتی سیستم روشنه.وصل میکنی.موتورش کار میکنه ولی دل دل میکنه و سیستم هم شناساییش نمیکنه!!
میخوام بدونم بردش سوخته که بگردم بردش رو پیدا کنم.چون کلی اطلاعات داخلش داشتم.یا اینکه قیدش رو باید زد؟؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان.یه هارد hdd 500 گیگ سیگت داشتم که از نظر سلامت و بدسکتور هیچی نداشت.ولی یهو خود به خود دیدم سیستمم روشن نمیشه.که با قطع کردن هارد دیدم سیستم بالا میاد.
الانم وقتی سیستم روشنه.وصل میکنی.موتورش کار میکنه ولی دل دل میکنه و سیستم هم شناساییش نمیکنه!!
میخوام بدونم بردش سوخته که بگردم بردش رو پیدا کنم.چون کلی اطلاعات داخلش داشتم.یا اینکه قیدش رو باید زد؟؟
سلام
این که هارد موتورش کار میکنه بعیده از برد هارد باشه و احتمالا بدسکتور فیزیکی روی سکتورهای اولیه دارید که باعث میشه هارد شناسایی نشود .

jefridav

Registered User
لایک‌ها
153
سلام
این که هارد موتورش کار میکنه بعیده از برد هارد باشه و احتمالا بدسکتور فیزیکی روی سکتورهای اولیه دارید که باعث میشه هارد شناسایی نشود .
همیشه برنامه hdd sinental نصب داشتم و از لحاظ سلامت و بدسکتور هیییچی نداشت.
یهو خوابید!!!!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
همیشه برنامه hdd sinental نصب داشتم و از لحاظ سلامت و بدسکتور هیییچی نداشت.
یهو خوابید!!!!
قطعه ای که مکانیکال و الکترونیکی هست ممکنه خراب بشه . خرابی ناگهانی هاردها عموما عامل اصلیش پاور سیستم است .
البته در ایران شاید به جرات میشه گفت 90 درصد خرابی قطعات به دلیل پاور غیر استاندارد یا پاور مستهلک است .

jefridav

Registered User
لایک‌ها
153
قطعه ای که مکانیکال و الکترونیکی هست ممکنه خراب بشه . خرابی ناگهانی هاردها عموما عامل اصلیش پاور سیستم است .
البته در ایران شاید به جرات میشه گفت 90 درصد خرابی قطعات به دلیل پاور غیر استاندارد یا پاور مستهلک است .
والا پاورم گرین ۳۳۰ هستش.
تستر پاورم دارم و چکش کردم،کاملا سلامته...نمیدونم دیگه مشکلش از کجاست

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
والا پاورم گرین ۳۳۰ هستش.
تستر پاورم دارم و چکش کردم،کاملا سلامته...نمیدونم دیگه مشکلش از کجاست

چجوری تست کردند با مولتی متر ؟
اون که تست پاور نیست . باید با اکتیو لود تست بشه .
330 گرین که شما میگید برای 12 سال پیشه .
پاور عموما 5 سال عمر مفید داره و بعد از آن باید بهتره تعویض یا سرویس شود . این شامل بهترین تولید کننده های پاور در جهان هم میشه

jefridav

Registered User
لایک‌ها
153
چجوری تست کردند با مولتی متر ؟
اون که تست پاور نیست . باید با اکتیو لود تست بشه .
330 گرین که شما میگید برای 12 سال پیشه .
پاور عموما 5 سال عمر مفید داره و بعد از آن باید بهتره تعویض یا سرویس شود . این شامل بهترین تولید کننده های پاور در جهان هم میشه

فایل های ضمیمه

• IMG_20210515_095548.jpg
    IMG_20210515_095548.jpg
    119.8 KB · نمایش ها: 4

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
این تستر باری روی پاور ایجاد نمیکنه و برای عهد وز وز میرزاست که دقیق هم نیست . ولتاژ ها باید زمان لود اندازه گیری بشه . حداقل نصف توان پاور زیر لود باشه .

reza152

Registered User
لایک‌ها
87
دوستان بهترین راه برای قرار دادن چند عدد هارد داخل کیسی که فقط برای 2 تا هارد جا داره چیه ؟
(hdd البته)

بالا