• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تاپیک جامع فروش لپ تاپ ، کیس و مانیتورهای استوک با بهترین کیفیت(بروز رسانی 2 خرداد 95)

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
امکان تحویل حضوری HP 8540w با پردازنده 840QM در تهران برای دوستان تهرانی هست

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
دوستان توجه کنن که قیمت ها رو کاهش دادیم.دیگه هی نگن واسه من چقدر حساب میکنی .

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
دوستان توجه کنند که دستگاه های Workstation شرکت HP اونهای که دارای مانیتور های پنل IPS هستند دستگاه های فوق العاده ای هستند هر چند که توی دنیای Workstation شرکت HP هیچی رقیبی نداره

گفتم بد نیست با این تکنولوژی دوستان آشنا بشن و قیمت های جهانی دستگا های ما رو با دستگاه های مد نظرشون چک بکنن بعد اگه حرفی بود بنده در خدمتم

با فناوری IPS در نمایشگرها آشنا شوید

مانیتور هایی که امروزه در بازار مشاهده می کنید جدا از سیستم نور آن که LED باشد یا فلوروسنت از فناوری ساخت TN یا IPS بهره می برند. فناوری TNبه سبب هزینه تمام شده اندک آن نسبت به فناوری IPS به صورت عمومی در بیشتر صفحه نمایش ها به کار می رود. در مقابل فناوری IPS به دلیل هزینه بالاتر در کاربردهای حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. IPSها به دلیل داشتن زاویه دید بالاتر نسبت به TN و همچنین نمایش مقدار رنگ بیشتر مورد علاقه گرافیست ها هستند.

پنل های TN یا همان Twisted Nematic برای نمایش هر کدام از رنگ های RGB از ۶ بیت استفاده می کنند که به عبارتی در موجوع می شود ۱۸ بیت؛ اما این ۱۸ بیت برای نمایش ۱۶.۷ میلیون رنگ کافی نیست و حتما برای نمایش این مقدار رنگ باید ۲۴ بیت وجود داشته باشد که در عمل چنین مقداری برای نمایش رنگ ها در دسترس نیست. حال شرکت های سازنده نمایشگر این مشکل را با روشی به نام Dithering برای نمایش این ۱۶.۷ میلیون رنگ کمرنگ کرده اند. حال Dithering به این شیوه عمل می کند که با ترکیب پیکسل های کناری و ایجاد سایه به افزایش دایره رنگ خود می پردازد. پس در عمل نمایشگر های TN برخلاف ادعاهای شرکت های سازنده در حقیقت قادر به نمایش ۱۶ میلیون رنگ نمی باشند.

همین تفاوت رنگ و عدم نمایش تمامی این ۱۶.۷ میلیون رنگ سبب شده است که در گرافیک و صنعت چاپ تصاویری که گرافیست بر روی صفحه نمایش خود می بیند با آن تصویری که در مرحله آخر به چاپ می رسد متفاوت باشد. البته مانیتور های قدیمی CRT این مشکل رنگ را نداشتند و تمامی این ۱۶.۷ میلیون رنگ را به خوبی نمایش می داند اما فرد با کارکردن زیاد با این نمایشگر ها باید با چشمان خود خداحافظی می کرد.

تنها مزیت نمایشگر های TN زمان پاسخگویی نسبتا بالای آن ها است که سبب می شود آن ها را مناسب کاربردهای بازی کند.

پنل های IPS یا In-Plane Switching توسط هیتاچی در سال ۱۹۹۶ معرفی شدند. این پنل ها دو مشکل اصلی پنل های TN را مرتفع کردند و آن دو مشکل چیزی نبود جز زاویه دید و عمق رنگ. همانطور که اکثر شما در مانیتور های معمول در بازار مشاهده کرده اید پنل های TN از زاویه دید خوبی بهره نمی برند و با حرکت به هر دوسمت مانیتور و بالا و پایین تصاویر تغییر می کند و رنگ ها بهم ریخته دیده می شوند. در IPSها برخلاف انواع TN که به صورت موازی در حرکت هستند، مولکول های کریستال مایع بصورت عمودی جا به جا می شوند که حرکت آن ها به این شکل باعث بیشتر شدن زاویه دید و نمایش بهتر و طبیعی تر رنگ ها می شود.

همانطور که در بالا توضیح دادیم نمایشگرهای TN برای هر ۳ رنگ اصلی RGB از ۶ بیت استفاده می کنند که می شود ۱۸ بیت؛ اما در نمایشگر های IPS این عدد برای هر رنگ اصلی برابر ۸ بیت است که در مجموع ۲۴ بیت مورد نیاز ما برای نمایش رنگ ها را بدست می دهد. در نتیجه این نمایشگر به سادگی تمام می تواند تمامی ۱۶.۷ میلیون رنگ را بر روی صفحه نمایش به نمایش در آورد.

امروزه با کاهش قیمت نمایشگر هایی که از فناوری IPS استفاده می کنند و همچنین پایین آمدن زمان پاسخ گویی آن ها هر چه بیشتر به فراگیر شدن آن ها نزدیک شده ایم.

منبع

اینم ویدیو

Last edited:

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
تحویل حضوری فقط برای Hp8540w با کانفیگ 840qm امکانش هست.براتون پخ میکنم

@jalal

Registered User
لایک‌ها
128
درود.دوست عزیز مورد پنجم T410 با هزینه ارسال به کرج چقدر واریز کنم.
باطری و شارژرش اصلیه دیگه؟

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
درود.دوست عزیز مورد پنجم T410 با هزینه ارسال به کرج چقدر واریز کنم.
باطری و شارژرش اصلیه دیگه؟

درود بر شما.شما کرج هستین با تیپاکس ارسال میکنم بصورت پسکرایه در حدود 10 تومن هزینه پستش میشه
باطری و آدابتور اصلی هست دوست من
950 میشه

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
سلام
اخوی ادرس تهران رو پ خ میکنی؟
مشخصات و قیمت این اخری که فرمودید رو هم در کنارش بفرمایید
نمیدونم منظورتون کدوم دستگاه هست واسه مشخصات.همه چی هم تو پست اول با لینک گذاشتم

@jalal

Registered User
لایک‌ها
128
درود بر شما.شما کرج هستین با تیپاکس ارسال میکنم بصورت پسکرایه در حدود 10 تومن هزینه پستش میشه
باطری و آدابتور اصلی هست دوست من
950 میشه
ممنون از پاسختان لطفا شماره کارت بدید.

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
2 دستگاه برای جناب کریمی ارسال شد به تهران اسم کاربریشون رو نمیدونم
1 دستگاه هم فردا صبح برای جناب پارسا پور ارسال میشه

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
ممنون از پاسختان لطفا شماره کارت بدید.

برای این دوستمون هم فردا ارسال میشه.فقط اگر به تیپاکس نرسیدیم با اوتوبوس براشون ارسال میشه که به تعطیلات نخوره

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
شنبه HP2540p هم میرسه با قیمت عالی
core i7/2/160/dvd/12 inch
قیمت دقیقش هم وقتی برسه و دستگاه ها تست بشن اعلام میشه در حدود یک تومن هست

2s2

Registered User
لایک‌ها
666
سلام دوست عزیز
اگرمواردی رو بدون هارد بخوام میفروشید؟
قیمت رو تعداد هم شامل تخفیف میشه؟

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
سلام دوست عزیز
اگرمواردی رو بدون هارد بخوام میفروشید؟
قیمت رو تعداد هم شامل تخفیف میشه؟

سلام.کدوم مورد رو بدونه هارد میخواید؟
بسته به تعداد تخفیف هم داریم

HULK2

Registered User
لایک‌ها
98
سلام عزیز.
میشه شماره فیش و پیگری که فرستادیو بدی؟

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
سلام عزیز.
میشه شماره فیش و پیگری که فرستادیو بدی؟

بله بله.صبح فرستادم.برسه تهران بهتون زنگ میزنن.شرمنده ام دیر شد در عوض جنس با کیفیت برات فرستادم

@jalal

Registered User
لایک‌ها
128
درود.ببخشید دیر اطلاع دادم لپ تاپ به دستم رسید خیلی تمیز و سالم بود.ممنون.

akbarof

Registered User
لایک‌ها
398
مورد هفتم
HP 2540p
Cpu:intel Core i7 640LM
Ram:2 GB DDr3
Hard:160 GB
Vga:Intel HD
Diplay:12.1
DVDRW+Full Port