برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع Upgrade & Downgrade ٠

bodybuilder2

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
تکمیل اطلاعات بعد از نا امیدی...

هیچکس امشب که من گیر کردم نیست به کمکم بیاد؟:(

تو اون صفحه چهار رنگ میادش و به کامپیوتر که میزنم USB رو مینویشه ولی به اکتیو سینک وصل نمیشه
رام اورجینال 5 خودش رو خواستم روش بریزم هم نشد (یعنی اصلا اکتیو سینک وصل نیست که حتی error بده که قابل دانگرید نیست)

کمک فوری نیاز دارم. تو امتحانا آپگرید کردن این دردسرها رو هم داره!

دوست عزیز ناراحت نباشید الان راه حل رو براتون میگم

درسته که ساعت 2:30 شب کسی نبود جواب بده حالا ساعت 8:00 صبحه امیدوارم که زیاد معطل نشده باشید و یا انشاالله خودتون موفق به درست کردنش شده باشید .

شما موقع نصب این فاکتور ها رو در نظر داشتید ...
رام معمولی میخوام.
بعدش سرعت کار، 2) حافظه خالی و 3) میزان مصرف باتری چطوره؟ چون من قدیم هر 1-2 روز شارژ میکردم ولی الان شده هر روز. تازه رو 20 اینطورا میرسم که شارژش کنم.!!!

بگذریم حالا شما باید CID رو آنلاک کنید . و رام WM 5.0 اوریجینال و یا WM 6.0 اوریجینال رو روش بریزید و از آنجا که میدونم 6.0 رو هر کسی نداره ( به خاطر قیمت بالاش ) همون 5.0 اوریجینال رو بریزید .

برای CID آنلاک کردن شما در همان صفحه چهار رنگ کلید های پاور و دوربین رو نگه دارید و بوسیله قلم دستگاه رو ری استارت کنید .

خب الان مجددا شروع به نصب رام اوریجینالی که دارید بکنید - ترجیحاً اگه این Prophet_PV_Temp رام باشه دیگه به راحتی دانگرید میشه و شما میتونید مجدداً به 6.0 آپگرید کنید .

ضمناً این سئوال من رو هم جواب بدید : اون ویندوز 6.0 شما چه ورژنی بود و از کجا گرفتید که میگید از ماله من بهتره - چون من تا حالا 5 مدل WM 6.0 رو روی گوشیم نصب کردم ( البته غیر از کریستال که گوشیم رو بریک کرد ) و در بین اونها این که توی امضام هست از همه بهتر بود .

mohammad1477

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا مي خواستم ببينم كسي ويندوز موبايل 6 رو روي PDA2k و يا كلا Blue Angle نصب كرده؟؟ و چطور بوده؟؟

bodybuilder2

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
آقا مي خواستم ببينم كسي ويندوز موبايل 6 رو روي PDA2k و يا كلا Blue Angle نصب كرده؟؟ و چطور بوده؟؟

خیر قربان ویندوز 2003 به WM6.0 قابل ارتقاء نیست .

با یک دید خیلی ساده و غیره مهندسی براتون روشنش میکنم که حجم کنونی ویندوز شما در حدود 30 مگابایته در حالی که وین 6.0 در حدود 60 مگابایته .

رام سیستم شما 64 و سیستم هایی که 6.0 رو ساپورت میکنند 128 به بالا هستند .

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
دوست عزیز ناراحت نباشید الان راه حل رو براتون میگم

بگذریم حالا شما باید CID رو آنلاک کنید . و رام WM 5.0 اوریجینال و یا WM 6.0 اوریجینال رو روش بریزید و از آنجا که میدونم 6.0 رو هر کسی نداره ( به خاطر قیمت بالاش ) همون 5.0 اوریجینال رو بریزید .

برای CID آنلاک کردن شما در همان صفحه چهار رنگ کلید های پاور و دوربین رو نگه دارید و بوسیله قلم دستگاه رو ری استارت کنید .

خب الان مجددا شروع به نصب رام اوریجینالی که دارید بکنید - ترجیحاً اگه این Prophet_PV_Temp رام باشه دیگه به راحتی دانگرید میشه و شما میتونید مجدداً به 6.0 آپگرید کنید .

ضمناً این سئوال من رو هم جواب بدید : اون ویندوز 6.0 شما چه ورژنی بود و از کجا گرفتید که میگید از ماله من بهتره - چون من تا حالا 5 مدل WM 6.0 رو روی گوشیم نصب کردم ( البته غیر از کریستال که گوشیم رو بریک کرد ) و در بین اونها این که توی امضام هست از همه بهتر بود .

سلام. دیشب تا 3:30 بیدار بودم. نفهمیدم چجوری خوابم برد. لپ تاپم جلو مونده بود با گوشیم تا صبح....
اول اینکه اضافه کنم که رامی که آقا مهدی تو امضاشون معرفی کردن رام خوبی هست. نه اینکه بد باشه، واقعا سرعت و هنگ نکردن و مصرف باتریش به نظر خوب بود. حافظه خالی زیادی هم میداد. من حتی برنامه هام رو هم نصب کردم. واقعا خوشم اومده بودش. ولی به چند دلیل بعدش تصمیم به این کار خبط گرفتم! تاول اینکه با خرت و پرت های تاچش حال نکردم (خب دوست ندارم!) بعدش اینکه spb shell رو که نصب کرده بودم اصلا منوهاش رو باز نمیکرد و با tap & hold هم options رو نمیاورد!!! delivery واسه smsها رو هم هر دفعه باید تیکش رو میزدم (همونجا کنار unicode) واسه همین یک هو دلم رو زد. (این از این مشکلات من باهاش، هر چی نصب کنیم باز یه مشکلی شایدم کوچیک داشته باشه)
دوم اینکه دیشب هیچ کاری نشد بکنم. خیلی جاها رو خوندم ولی افاقه ای نکرد. این RUU رو هم از xda دانلود کردم و زدم ولی اصلا کاری نکرد. یعنی اصلا اکتیو سینک نمیفهمه وصل هست ولی کنار ساعت کامپیوتر میفهمه که یه چیزی وصله مینویسه پاکت پیسی (تو ویستا) ولی کانکت نمیشه و رام رو هم میخواد بریزیزه تو مرحله اولش توی initializing مداما error میده که device is not connectet. do you want to try again felano bahman چه yesبزنم چه no چه cancel اون کار خودش رو میکنه. دیشب اینقدر همین error اومد و منم با ctrl+x ,c جوابش رو ندادم و هی yes و no زدم تا مرحله copying رفت! ولی تو task manager هیچ connection جدیدی ایجاد نشده بود. ظاهرا هیچ کاری نمیکرد چون هارد هم مثل سابق که چشمک میزد موقع کپی، کاری نمیکردش... آخرش هم دیدم کار نمیکنه بستم و کندمش. (یه 10 دقیقه ای هم صبر کردم ولی copiynig جلو نمیرفت)

رام اورجینال رو از سایت خودش دانلود کردم. آخرین ورژنش رو که قدیم هم رو پوشیم نصب بود همون.
من دقیقا تو قسمت قرمز مشکل دارم. چون تو این حالت که usb رو هم مینویسه رام خودش نمیفهمه این وصله. در حقیقت connection تو task manager باید درست بشه مثل همیشه ولی نمیشه!
رامی که نصب کردم رو جناب manuelcalavera معرفی کرده بودند. (کریستال v4) دو مدل تاچ و غیر تاچ بودش. من تاچ رو ریختم زیاد خوب نبود برام! اونیکی معمولی رو ریختم. ولی بعضی مواقع هنگ میکرد. مثلا با پاور خاموش میکردم و دوباره که روشن میکردم دیگه روشن نمیشد!(سکته!) و restart و فلان و بهمان... من همین رام رو بخوام دوباره بریزم چی کنم؟
این cid رو نفهمیدم چی کنم. آخه وصل نمیشه

ممنون از اینکه وقت میذارین و پاسخ میدین و مشکل رو حل میکنیم. ممنونممممم (راستی صبح از هولم ساعت 8:30 رفتم آکسون بسته بودش. کار داشتم نشد بمونم. مغازش از 10 کار میکنه! ولی یکم گرون فروشه. ولوم جمین رو قبلا ازش پرسیده بودم میگفت 15 تومن. فقط پلاستیکش ها نه چیزی که رو برد نصب میشه. پلاستیک کوچیک مشکیه 15T:blink:

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
والا این cid رو من خوب نفهمیدم. الان گوشیم رو روشن کردم با دکمه دوربینو اومد تو این صفحه 4رنگه. بعدش usb رو زدم. شناختش. بعد دوباره درحالیکه usb وصل بود باز هم دکمه دوربین و پاور رو نگه داشتم و زود ریست رو زدم. ولی باز هم به اکتیو سینک وصل نمیشه و اتفاق خاصی نمیافته

bodybuilder2

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
والا این cid رو من خوب نفهمیدم. الان گوشیم رو روشن کردم با دکمه دوربینو اومد تو این صفحه 4رنگه. بعدش usb رو زدم. شناختش. بعد دوباره درحالیکه usb وصل بود باز هم دکمه دوربین و پاور رو نگه داشتم و زود ریست رو زدم. ولی باز هم به اکتیو سینک وصل نمیشه و اتفاق خاصی نمیافته

ببینید همون که در گوشه پایین ال سی دی مینویسه USB کافیه - من هم همین مشکل رو داشتم اینقدر توی این پی تی گشتم و کسی کمکم نکرد :(

نه اینکه نمیخواستند من فکر میکنم کسی دقیقاً نمیدونست چی شده اما من الان میدونم و میگم که شما باید چه کار کنید .

یک فایل برای پاک کردن کل رام هستش که توی ایکس دی ای دولوپر معرفی شده به نام Prophet_PV_Temp با یک سرچ ساده توی گوگل پیدا میشه . دانلود کنیدو و در همون حالی که در صفحه 4 رنگ هستید گوشی رو به کامپیوتر متصل کنید و بدون اینکه اکتیو سینک بشناستش اقدام به نصب رام با فایل ROMUpdateUtility_NV_G3.exe کنید.

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
ببینید همون که در گوشه پایین ال سی دی مینویسه USB کافیه - من هم همین مشکل رو داشتم اینقدر توی این پی تی گشتم و کسی کمکم نکرد :(

نه اینکه نمیخواستند من فکر میکنم کسی دقیقاً نمیدونست چی شده اما من الان میدونم و میگم که شما باید چه کار کنید .

یک فایل برای پاک کردن کل رام هستش که توی ایکس دی ای دولوپر معرفی شده به نام Prophet_PV_Temp با یک سرچ ساده توی گوگل پیدا میشه . دانلود کنیدو و در همون حالی که در صفحه 4 رنگ هستید گوشی رو به کامپیوتر متصل کنید و بدون اینکه اکتیو سینک بشناستش اقدام به نصب رام با فایل ROMUpdateUtility_NV_G3.exe کنید.

مهدی جان دستت درد نکنه.
فعلا که adsl ترکیده و اومده دانلودش رو 8کیلوبایت!!!
باید شب از رپید دانلودش کنم.
لینک مطلب xda

لینک دانلود

یه لطفی می کنی و زحمت بکشی ببینی همینه؟ من این رو دانلود کنم؟ 46مگابایته

mohammad1477

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیر قربان ویندوز 2003 به WM6.0 قابل ارتقاء نیست .

با یک دید خیلی ساده و غیره مهندسی براتون روشنش میکنم که حجم کنونی ویندوز شما در حدود 30 مگابایته در حالی که وین 6.0 در حدود 60 مگابایته .

رام سیستم شما 64 و سیستم هایی که 6.0 رو ساپورت میکنند 128 به بالا هستند .

با تشكر از BodyBuildere عزيز كه واقعا وقت مي ذارن و زحمت مي كشن.;)
ولي بايد به عرضتون برسونم كه اين كار با Unlock كردن ExtendedROM و افزايش اون كاملا امكان پذيره! (مقداري از Storage رو به ROM اضافه ميشه كرد ) البته من مطمئنم كه اين كار ميشه فقط مي خواستم بدونم كسي انجام داده؟؟

_ni

Registered User
لایک‌ها
42

آقا من این رو دانلود کردمش. این فایل g3 رو هم اجرا میکنم. اون پنجره ای که میگه یه کانکشن با اکتیو سینک درست کن بعد تیک پائین رو بزن رو که میاد و تیکش رو میزنم برنامه تو ویستا از این ارور ها میده که میگه برنامه خرابه او این چیزا! از اونها میده.
اکتیو سینک هم نمیشناستش...
چی کار کنم من؟
برم تو ویندوز xp داشته باشه جائی اونجا بزنم کار میکنه به نظرتون؟
اصلا رام رو شروع به ریختن نمیکنه. تو مرحله initializing توی همین pv_temp میمونهه بعد از 3-4 ثانیه اون error رو میده و بسته میشه.

farzin_silver

Registered User
لایک‌ها
12
آقا من این رو دانلود کردمش. این فایل g3 رو هم اجرا میکنم. اون پنجره ای که میگه یه کانکشن با اکتیو سینک درست کن بعد تیک پائین رو بزن رو که میاد و تیکش رو میزنم برنامه تو ویستا از این ارور ها میده که میگه برنامه خرابه او این چیزا! از اونها میده.
اکتیو سینک هم نمیشناستش...
چی کار کنم من؟
برم تو ویندوز xp داشته باشه جائی اونجا بزنم کار میکنه به نظرتون؟
اصلا رام رو شروع به ریختن نمیکنه. تو مرحله initializing توی همین pv_temp میمونهه بعد از 3-4 ثانیه اون error رو میده و بسته میشه.

دوست خوبم rom update utility با ویستا مشکل داره.
همین مراحل رو در اکس پی انجام بده.(راستی حواست به g3 یا g4 بودن گوشیت باشه)

ان شالله مشکلت راحت حل میشه. :cool:

farzin_silver

Registered User
لایک‌ها
12
.

.

شما wm6 اورجینال یا همون official برای پرافت سراغ دارید؟ حتی پولی؟ :blink: :blink:

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
دوست خوبم rom update utility با ویستا مشکل داره.
همین مراحل رو در اکس پی انجام بده.(راستی حواست به g3 یا g4 بودن گوشیت باشه)

ان شالله مشکلت راحت حل میشه. :cool:

اون فایل بالا همون کار فایلی که شما گفیتن رو میکنه آقا فرزین؟ (ادیت: دانلود کردم سایز فایلها همان مقدار بود! ولی هنوز رمز را ندارم برای extract)

من با این فایلی که بالا هست که گفتم دانلود میکنم امتحان کردم 2بار تو ایکس پی، error300 میده. یعنی initializing رو هم حدود 1-2 دقیقه کار میکنه و بعدش این ارور رو میده. پنجره ای که تا 100 باید پر بشه رو اصلا نمیاره ها. همون Initi... بعدش ارور.
this update utility cannot be used for your PDA phone. please get newer update utility.
اینی که دارم ورژن 2.5.2 هستش
مال شما رو هم دانلود میکنم. با این سرعت من که خراب شده 2-3 ساعت طول میکشه. نتیجه رو اعلام میکنم.
از کمک همگی ممنونم

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
این PT چرا اینقدر خلوته و هیچکی نشده بیاد؟!
ظاهرا ف ی ل بهش تر زده! آره؟
من که با شکننده اش میام.
امروز هیچ کار خاصی نشدش بکنم. اون فایل رو نمیشه بریزه. بعد از 1 دقیقه اون error رو میده که ورژن و این صحبت ها...
ببرم آکسون خرجش چقدره فکر میکنین؟!
خرجش رو همینجوری پرسیدم ها. خودم میخوام درستش کنم و از دوستان اینجا یاد بگیرم اگه لطف کنند

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
رفتم دادم به آکسون!
ببینم چی میشه. گفت 50-60 خرجشه. گفتم یه رام 6 خوب بریزه.
چجوری میتونم تست بگیرم ببینم باگ داره یا نه؟!

bodybuilder2

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
رفتم دادم به آکسون!
ببینم چی میشه. گفت 50-60 خرجشه. گفتم یه رام 6 خوب بریزه.
چجوری میتونم تست بگیرم ببینم باگ داره یا نه؟!

ما هر چی به شما گفتیم که نشد - حالا یا درست انجام ندادید یا ما درست توضیح ندادیم .

من 2 تا گوشیهام تا حالا 3 - 4 با بریک شدند همیشه هم خودم راهشون انداختم . ( جمین و تاچ )

گوشی دامادمون هم که جم ه اون رو هم بخاطر فرانسه بودنه زبانه رامش در حاله تعویض بریک شد که به هر مصیبتی بود به رام چینی و بعد به انگلیسی برگردوندیمش .

گوشی شما هم به راحتی با Prophet_PV_Temp برمیگشت .

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
ما هر چی به شما گفتیم که نشد - حالا یا درست انجام ندادید یا ما درست توضیح ندادیم .

من 2 تا گوشیهام تا حالا 3 - 4 با بریک شدند همیشه هم خودم راهشون انداختم . ( جمین و تاچ )

گوشی دامادمون هم که جم ه اون رو هم بخاطر فرانسه بودنه زبانه رامش در حاله تعویض بریک شد که به هر مصیبتی بود به رام چینی و بعد به انگلیسی برگردوندیمش .

گوشی شما هم به راحتی با Prophet_PV_Temp برمیگشت .

والا آقا مهدی منم خیلی دوست داشتم یاد بگیرم ولی ظاهرا هر کاری کردم نشد. این پی وی تمپ رو هم دانلود کردم. دیروز از صبح تا شب هی referesh ئمیکردم این صفحه رو ولی هیچکی جواب نمیداد.
پی تی فیل بهش تر زده!

هر کاریش کردم نشد. صبح هم دو بار امتحان کردم باز هم بعد از آخرین مرحله که فایل رو اجرا میکنیم (بعد از انتخاب 2 تا check boxها) یه 20-30 ثانیه میموند و بعدش میگفت ورژن قدیمی هست و جدیدترش رو دانلود کنین!

خلاصه خیلی دوست دارم هنوز هم بدونم مشکل از کجا هستش...
اگه میشه روند کلی کار رو اینجا بذارین که بقیه هم در آینده بکار ببرن

از اول که کدوم دکمه ها رو نگه داریم و بعد اول مثلا RUU رو run کنیم و بعد یو اس بی و همه رو لطف کنین مثل یه منوال کامل بگین برای خیلی ها مفید خواهد بود این تجربه ی شما...

ممنون
نیما

farzin_silver

Registered User
لایک‌ها
12
اقا نیما توی دو تا تاپیک بحث رو دنبال میکنی.
من کجا جواب بدم؟ :wacko:

توی این تاپیک حذف برنامه از ویندوزت جواب دادم.
اگه خواستی بگو همینجا بحث رو ادامه بدیم. :blink:

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
اقا نیما توی دو تا تاپیک بحث رو دنبال میکنی.
من کجا جواب بدم؟ :wacko:

توی این تاپیک حذف برنامه از ویندوزت جواب دادم.
اگه خواستی بگو همینجا بحث رو ادامه بدیم. :blink:

شرمنده به خدا
قاطی کرده بودم دیگه...
چون این راه آخر بود و جواب نداد
فعلا دادم آکسون فکر میکنین چقدر پول بدم منصفانه هست؟
راه حل کلی رو هم برای آیندگان قرار بدین خوبه!

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
الان تماس گرفتن که بیا گوشی رو بگیر. رام 6 روش ریختن گفتش.
40تومن گفت خرجش شده!
برم ببینم میشه تستس کنم یا نه!؟!
حدود قیمت خواستم اینجا هم باشه!

lordofpersia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

بادی بیلدر عزیز با تشکر فراوان بابت زحماتی که در این ترید میکشید یک خواهش ازتون داشتم!
البته با توجه به شناخت و فعالیت شما کمی این اشتباه بعید بنظر میرسید! و با عرض پوزش

لطف کنید کمی در موقع کمک بدوستان دقت کنید تا اطلاع غلط به اونها ندید چون امکان بوجود اومدن مشکلات سنگینی رو داره بخصوص سوختن mainboard !و lock ROMبا توجه به عرض جناب _NI
IPL:2.13.000.1
spl:2.13.000.1
GSM: 02.20.21

گوشی ایشون G4 هست نه G3 !

تمامی دوستان لطفا مطالب رو با دقت بخونیدتا با مشکلات این چنینی برخورد نکنید

prophet
G3:نوع قدیمی chipset قسمت bootloader که نیاز به IPL/SPL_v2 دارد و نشانه آن این است که رقم آخر SPLبرابر 0 میباشد(ex. SPL:2.13.0000

G4:نوع جدیدتر chipset قسمت bootloader که نیاز به IPL/SPL_v1 دارد و نشانه آن این است که رقم آخر SPLبرابر 1 میباشد(ex. SPL:2.13.0001

If you look at the IPL and SPL numbers, you'll see they end in .000 in this case your phone is a G3 model.

So, in short:

IPL/SPL: ending in .000 = G3 model
IPL/SPL: ending in .0000 = G3 model
IPL/SPL: ending in .0001 = G4 model

بالا