برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع Upgrade & Downgrade ٠

hossputer7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پس تا پایان امتحانات آپ گرید رو رها کنید.

اولین کاری که می کنید توی سایت htc.com عضو میشوید. بعد می بینید واستون رام جدید اومده یا نه؟ اگه اومده بود به این رام که خود htc میده میگن آفیشیال. اون رو می گیرید و به راحتی نصب می کنید و ازین کارهای سخت هم نداره دیگه.
اگر رام های آفیشیال خوب نبودند (که احتمالا هستند) اون موقع میرین به سمت رام های کوک شده...

نکته دیگه به هیچ وجه برتری واسه رام 6.1 قایل نشید. همون 6 آفیشیال رو نصب کنید و حالشو ببرید. بعد که حرفه ای تر شدید و دستتون راه افتاد سراغ این کارهایی که ریسک دارند می تونید برید. پس فعلا ریسک ممنوع

موفق باشی

متشکرم مخصوصا از سایت htc

hossputer7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
siavash78 جان من عضو شدم اما هز چی گشتم نفهمیدم از کجا میتونم این رام ها رو پیدا کنم میشه یک راهنمایی کوچولو کنی؟؟

راستی باسهی kjam هم که ماله imate از این رام های قانونی توی سایتش میاد؟؟

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
siavash78 جان من عضو شدم اما هز چی گشتم نفهمیدم از کجا میتونم این رام ها رو پیدا کنم میشه یک راهنمایی کوچولو کنی؟؟

راستی باسهی kjam هم که ماله imate از این رام های قانونی توی سایتش میاد؟؟

واسه htc وقت بذار... ببین توی قسمت ساپورت یا ازین قبیل باید بگردی...
واسه آیمیت کاجم دو راه داری.
1: از سایت imate.com که سایت رسمی آیمیت هستش بگیری اگه داشته باشه.
2: از رام های کوک شده در سایت xdadevelopers استفاده کنید. در قسمت ویزارد. اسم اصلی کاجم htc wizard هستش. می تونی توی این سایتی که گفتم بگردی و یک رام خوب پیدا کنی...

Nassimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من آخرین ROM گوشیمو از سایت imate گرفتم
با ویندوز ویستا و Windows Mobile Device 6 میخوام نصبش کنم
ولی وقتی گوشیم وارد یک صفحه 3 رنگ میشه بدون اینکه حتی یک % هم از Upgrade انجام بشه ، روی کامپیوتر مینویسه Upgrade Fail و باید گوشی رو Recovery کنم
چند بار Upgrade رو امتحان کردم ولی باز هم ....

farzinghaffari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من آخرین ROM گوشیمو از سایت imate گرفتم
با ویندوز ویستا و Windows Mobile Device 6 میخوام نصبش کنم
ولی وقتی گوشیم وارد یک صفحه 3 رنگ میشه بدون اینکه حتی یک % هم از Upgrade انجام بشه ، روی کامپیوتر مینویسه Upgrade Fail و باید گوشی رو Recovery کنم
چند بار Upgrade رو امتحان کردم ولی باز هم ....

من تو چند تا سایت خوندم که با ویستا آپگرید نمیتونین بکنین،پس با یه کامپیوتر که ایکس پی داره امتحان کنین.
چند تا از دوستای من این مشکلو داشتن که حل شد.

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
من تو چند تا سایت خوندم که با ویستا آپگرید نمیتونین بکنین،پس با یه کامپیوتر که ایکس پی داره امتحان کنین.
چند تا از دوستای من این مشکلو داشتن که حل شد.

برای بار شونصدم:

1: از سرویس پک 2 استفاده کنید. (با تاکید)
2: از هیچ گونه هاب و رابط اضافی در مسیر اتصال یو اس بی استفاده نکنید.
3: حتما کابل را به پورت های پشت دستگاه وصل کنید.
4: هارد ریست فراموش نشود.
و ......

haro

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به تمامی دوستان!

با توجه به پیشرفت روز افزون این قسمت(POCKET PC) و نیاز و یادگیری دوستان در رابطه با نحوه upgrade وdowngrade کردن دیدم جای خالی چنین تاپیکی در فروم خالی هست! با توجه به اینکه دیروز خودم با مشکالت بسیاری برای این کار برخوردم و با جستجو کردن به نتایجی رسیدم و اطلاعاتی رو کسب کردم در این ضمیمه که خیلی از دوستام ممکنه باهاش برخورد کنن و کرده باش و برای معرفی و نحوه انواع ROM موجود برای تمامی ppcها این تاپیک رو باز کردم!

Downgrade: به این معنی هست که ppc را به rom قبلی و یا قدیمی تری برگردانیم!

با سلام
دوست عزیز از شما خواهش میکنم که در مورد داونگرید و فایلی که نیاز دارد توضیح دهید چون بنده مشکلی روی جمین دارم که حتما باید IPL&SPL انرا داونگرید کرده و رام اوریجینال جمین رو نصب کنم
در کل من چند وقت پیش به قصد نصب ویستا IPL&SPL گوشیمو اپگرید کردم و انها تا سطح IPL=3.08 و SPL=3.08 اپ شدند ولی متاسفانه سرعت گوشی فوق العاده افت کرد تا انجاییکه بوت اولیه حدود 15 دقیقه طول میکشد و در اخر اینکه از خیر رام ویستا گذشتم و الان هر چه سعی میکنم رام اصلی که از سایت رسمی ایمیت داونلود کردم رو بریزم نمیشه که نمیشه لذا تمنا میکنم در این خصوص مرا راهنمایی فرمایید
با تشکرhttp://67.228.3.73/index.php?q=aHR0...0b29scy5jb20vaW1hZ2VzL2ljb25zMi9pY29uMTIuZ2lm
Icon12

kavehatm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا siavash78 به ما توصيه كرده كه اول هر تاپيكي رو كامل بخونيم و بعد سوال كنيم , باور كنيد من تمام مطالب اين تاپيك رو مطالعه كردم اما بدتر گيج شدم , اگه يكي از دوستان لطف كنه و با جواب دادن به چند سوال من استارت ما رو ! بزنه بدجوري حال داده , حالا يك شير مرد بگه كه :
1 - وقتي كه Hard Reset مي كنيم آيا نصب ويندوز شروع مي شه ؟ آيا فرمت هم مي كنه ؟ آيا ويندوز نصب نشده روي Rom است ؟ وقتي كه ويندوز رو با Hard Reset نصب مي كنيم كجا مي نشيند ؟ ( اين سوال اخير برام خيلي مهمه )

2- مي بينم كه حرف از Upgrade كردن ROM مي زنيد آيا اين به همان معني Upgrade كردن ويندوز است ؟
چرا بعد از upgrade كردن Rom بايد Hard Reset كنيم ؟

اگه لطف كنيد و جواب اينها رو بديد تا من اول بفهمم اوضاع از چه قراره .
ممنون

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
آقا siavash78 به ما توصيه كرده كه اول هر تاپيكي رو كامل بخونيم و بعد سوال كنيم , باور كنيد من تمام مطالب اين تاپيك رو مطالعه كردم اما بدتر گيج شدم , اگه يكي از دوستان لطف كنه و با جواب دادن به چند سوال من استارت ما رو ! بزنه بدجوري حال داده , حالا يك شير مرد بگه كه :
1 - وقتي كه Hard Reset مي كنيم آيا نصب ويندوز شروع مي شه ؟ آيا فرمت هم مي كنه ؟ آيا ويندوز نصب نشده روي Rom است ؟ وقتي كه ويندوز رو با Hard Reset نصب مي كنيم كجا مي نشيند ؟ ( اين سوال اخير برام خيلي مهمه )

2- مي بينم كه حرف از Upgrade كردن ROM مي زنيد آيا اين به همان معني Upgrade كردن ويندوز است ؟
چرا بعد از upgrade كردن Rom بايد Hard Reset كنيم ؟

اگه لطف كنيد و جواب اينها رو بديد تا من اول بفهمم اوضاع از چه قراره .
ممنون

با هارد ریست کردم گوشی دوست عزیز رام ویا همون ویندوزی که روی خود دستگاه هست مجدد اینستال میشه و همه چیز دستگاه این روز اولی که خریدید میشه .

اما وقتی آپگرید میکنید ، شما رام یا ویندوز جدید رو به دستگاه منتقل میکنید ، مثلا از 98 به xp رجعت میکنید از wm5 به wm6 رجعت میکنید .

ویندوز هم روی رام دستگاه میشینه .

موفق باشید:)

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
با هارد ریست کردم گوشی دوست عزیز رام ویا همون ویندوزی که روی خود دستگاه هست مجدد اینستال میشه و همه چیز دستگاه این روز اولی که خریدید میشه .

اما وقتی آپگرید میکنید ، شما رام یا ویندوز جدید رو به دستگاه منتقل میکنید ، مثلا از 98 به xp رجعت میکنید از wm5 به wm6 رجعت میکنید .

ویندوز هم روی رام دستگاه میشینه .

مطالب رو که حاج حسین فرمودند فقط اضافه کنم که ما بعد از آپگید ویندوز (رام) هارد ریست نمی کنیم و خود دستگاه خود به خود هارد ریست میشه.

kavehatm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب برای شروع هم طریقه ROM Upgrade جمین (کلا prophet)
174.gif
رو خدمتتون عرض میکنم!
بطور کلی:
نکته 1:ریسک عوض کردن ROM بر عهده خودتان میباشد لذا سعی کنید اطلاعاتتون کافی باشد بعد دست به انجام این عمل بزنید!
98.gif

نکته 2: همیشه یک نسخه از ROM اوریجینال گوشیتون رو داشته باشید که در هر حالتی بتونید برگردین به حالت اولیه گوشیتون!

اول از همه این ROM یکی از بهترینROM های موجود برای prophetهست که از خصوصیات جالبش این هست که vendor ID ندارد و به عبارتی CID LOCK را چک نمیکند
263.gif

مراحل:
1.اول از همه ROM را از سایت زیر دریافت نمائید!
http://www.sharebigfile.com/file/109203/RUU-Prophet-220734-2207114-024721-NVID-exe.html
ویا(لینک کمکی)
http://rapidshare.com/files/22972927/RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID.exe.html

2.گوشی خود را هارد ریست کنید(camera+comm+soft reset
3.وقتی صفحه مشکی با نوشته های سفید نمایان شد با زدن دکمه سبز رنگcallگوشی را فرمت کنید!
نکته:(تمامی اطلاعات و برنامه هاتون پاک میشود لذا مواظب باشید!)
4.گوشی پس از ریستارت شدن به حالت اولین روزی که روشنش کردید می افتد و در قسمت tap a screen مشخص میشود برای align کردن صفحه شما در این موقع هیچ کاری انجام ندهید و گوشی را به کامپیوتر متصل کنید!
5.در اینجا ACTIVE SYNC پیغامی را مبنی بر partnership کردن شما به شما میدهد این قسمت را CANCEL کنید تا active sync شما را بهعنوان guest بشناسد!
6.تمامی فایل های درون فایل exe رام را در یکجا extract کنید!(در اصل این فایل یک zip-selfextracter هست و شما با نرمافزارwinzipیا مشابه آن میتونید اون رو extract کنید!)
7.حال بر روی فایل ROMUpdateUtility_No_VenderID.exe کلیک کنید و مراحل را ادامه بدهید تا قسمتی که progress bar در کامپیوتر و گوشی نمایان میشود و به جلو مرود تا 100% شود!
8.وقتی این مرحله تمام شد یک سافت ریست انجام دهید
9.بعد از آن یک هارد ریست انجام دهید و پس از ریستارن ویندوز با ROM جدید بالا می آید!
10.ویندوز جدید خودتون لذت ببرید!:p
302.gif

نکته:فقط splash screen این رام مال QTEK هست و اگر تا قبلا صفحه IMATE بوده از الان Qtek هست:blink:
167.gif

آقا شما فرموديد اول بخونيد بعد پست بزنيد ما هم فرموديم : چشم .
از خودم نمي گم ( قضيه Hard Reset بعد از Upgrade كردن ) در اوايل همين تاپيك مطرح شده , شماره 9 بالا رو ببينيد !
اما كلا چه جالب , پس ما ROM رو كه Upgrade مي كنيم در اصل داريم يك ويندوز جديد روي دستگاه مي ريزيم ( با توجه به بحث بالا حالا بماند كه خودش نصب هم مي شه يا ما بايد با يك Hard Reset بعد از Upgrade نصبش هم بكنيم , حالا خداييش كدومش درسته يعني بعد از Upgrade كردن Hard Reset لازم هست يا نه ؟ )
و جالب تر اينكه خود ويندوز هم موقع نصب مي ره و روي حافظه ROM نصب مي شه !
پس با اين توضيحات جناب عالي اين فولدرهايي كه روي RAM ( همون Storage دستگاه ) نشسته چي است ؟
منظورم فولدرهاي زير است :
Windows
Program Files
My Documents
Documents And Setting
اگه ويندوز روي ROM نصب مي شه پس اينها چيه ؟ يك جورايي انگار كه روي RAM هست ؟
البته نمي خوام بگم كه شما اشتباه مي كنيد ( من چند جاي ديگه هم خوندم كه ويندوز روي ROM نصب مي شه ) اما واقعا برام سوال هست ؟

Last edited:

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
آقا شما فرموديد اول بخونيد بعد پست بزنيد ما هم فرموديم : چشم .
از خودم نمي گم ( قضيه Hard Reset بعد از Upgrade كردن ) در اوايل همين تاپيك مطرح شده , شماره 9 بالا رو ببينيد !
اما كلا چه جالب , پس ما ROM رو كه Upgrade مي كنيم در اصل داريم يك ويندوز جديد روي دستگاه مي ريزيم ( با توجه به بحث بالا حالا بماند كه خودش نصب هم مي شه يا ما بايد با يك Hard Reset بعد از Upgrade نصبش هم بكنيم , حالا خداييش كدومش درسته يعني بعد از Upgrade كردن Hard Reset لازم هست يا نه ؟ )
و جالب تر اينكه خود ويندوز هم موقع نصب مي ره و روي حافظه ROM نصب مي شه !
پس با اين توضيحات جناب عالي اين فولدرهايي كه روي RAM ( همون Storage دستگاه ) نشسته چي است ؟
منظورم فولدرهاي زير است :
Windows
Program Files
My Documents
Documents And Setting
اگه ويندوز روي ROM نصب مي شه پس اينها چيه ؟ يك جورايي انگار كه روي RAM هست ؟
البته نمي خوام بگم كه شما اشتباه مي كنيد ( من چند جاي ديگه هم خوندم كه ويندوز روي ROM نصب مي شه ) اما واقعا برام سوال هست ؟

دوست گلم خیلی ساده هست ، وقتی شما آپگرید میکنید ، ویندوز ریخته شده برا اینکه به قول معروف باک ها از بین بره و ویندوز مچ بشه با دستگاه میکن یه هارد ریست هم کنید ،

این فلودر ها هم توسط خود ویندوز موبایل روی مموری کارت درست میشه مثل برای اینکه عکس که گرفته میشه بریزن روی مموری کارت و یا اینکه بک آپ میگیرید و ......

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
مطالب رو که حاج حسین فرمودند فقط اضافه کنم که ما بعد از آپگید ویندوز (رام) هارد ریست نمی کنیم و خود دستگاه خود به خود هارد ریست میشه.

آره خوده دستگاه هارد ریست میشه ولی همیشه همه جا میگن که بعد از اون ریستی خوده دستگاه انجام میده
برای اینکه اصطلاحا رام جا بیوفته همه جا توصیه میشه که یک بار دیگه هم هارد ریست بکنی
شما اصلا نترس 100 تا هم هارد ریست بکنی مشکلی پیش نمیاد و در ضمن بهتر هم خواهد بود

من خودم مثلا 3 روزه دارم چند تا رام عوض میکنم که یکی از رام ها شدیدا کند بود که بعد از 2 تا هارد ریست سرعت دسگاه زیاد شد

پس حتما دستگاه رو هارد ریست بکن بعد از نصب رام
----

این نکات رو هم داشته باش برای نصب رام
1-دستگاه از 50 درصد بیشتر شارژ داشته باشه
2-سیم کارت و مموری کارت رو خارج کن از دستگاه موقع ریختن رام
3- معمولا برای بار اول باید دستگاه فلش بشه (با برنامه هایی مثل hardspl)
4-بعضی مواقع که دستگاه برای ریختن رام به صفحه بوت لودر(صفحه سه رنگ) میره ممکنه که دستگاه usb رو نشناسه (الیته بعد از 1 دقیقه که صبر کردی ودیدی که خبری نشد و usb رو نشناخت !) همونجا usb رو سریع از دستگاه جدا کن و دوباره وصل کن (توجهت به صدای plug , unplug باشه که حتما بشناسه)
5-وقتی رام ریختی و خواستی رادیو رو هم عوض کنی من جایی خوندم تو xda که بهتره که بعد از تصب رام وقتی دستگاه کارش تموم شد و به صفحه align screen رسید (همونجایی که باید روی + 5 بار تب کنی تا صفحه کالیبره بشه) اونجا اقدام به ریختن رادیو بکنی این کار از باگ های احتمالی هدم آنتن دهی و مشکلاتی از قبیل نشناختن gps (در دستگاهی که gps دارن) جلوگیری میکنه

---
نکات 4 و 5 رو فقط به یاد داشته باش زیاد مهم نیست و با انجام ندادنش اتفاق خاصی نمیوفته
-----------------------------------------
این ها رو هم داشته باش
1- اصلا نترس !
2- مواظب باش که برق نره :(
3-انقدر نصب رام راحته که بعد از باره اول اصلا باورت نمیشه که انقدر ساده و آسون بوده :lol:

سوالی بود در خدمتم

kavehatm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اينطور كه من در مطالب چندتا از تاپيك ها خوندم متوجه شدم كه :
ظاهرا windows Mobile 6 يا هر ويندوز موبايل ديگري مثل ويندوزهاي PC به صورت رسمي و قائم به ذات كه بشه مثلا اونو روي CD داشته باشيم و روي پاكت پي سي هاي مختلف نصب كنيم وجود خارجي نداره و ظاهرا براي هر پاككت پي سي ويندوز موبايل 6 به صورت جداگانه اي موجود است كه در روند Upgrade كردن ROM روي دستگاه مي نشينه .
درست متوجه شدم يا نه ؟
اگه درست متوجه شدم به نظرتون اين يك كمي عجيب نمي آيد ؟
اينكه ويندوز موبايل براي هر مدل به مدل ديگه يك كمي فرق كنه زياد عجيب نيست , چون ذات نرم افزارهاي پاكت پي پس اين هست كه تا حدود زيادي وابسته به سخت افزار هاي خاصي است اما نكته عجيب براي من اينه كه :

چرا نصب ويندوز موبايل6 براي پاكت پي سي اينقدر متكي به روش آزمون و خطا شده ؟
اين قضيه انتخاب كردن ROM هاي متفاوت براي يك مدل خاص ديگه چي هست ؟ مثلا مطرح مي شه كه اين فلان ROM خوبه و فلان ROM بده و فلان ROM كنده و حتي در مواردي مطرح مي شه كه اگه فلان ROM رو نصب كنيد حتي ممكنه كه بعضي از قابليت هاي غير فعال گوشي فعال بشه و يا حتي بعضي از خصوصيات از كار بيفته !
چرا شركت هاي سازنده راسا اقدام به ارائه ROM هاي دستگاه هاي توليدي خود نمي كنند تا يك يكنواختي بيششتري در كار باشه و اين تعدد ROM هاي مختلف براي يك مدل خاص از بين بره ؟

ظاهرا بيشتر شباهت به اشفته بازاري داره كه هر كس خدا مي دونه يك نرم افزار ROM از كجا اورده و براش تبليغ هم مي كنه و گذاشته روي RapidShare و يا علي !
اصلا منبع توليدي اين همه ROM براي يك مدل خاص پاكت پي سي كجاست و چه كساني اين ها رو توليد مي كنند ؟
ببخشيد كه طولاني شد ( بيشتر شبيه درد دل هست تا سوال ! :D)

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
اينطور كه من در مطالب چندتا از تاپيك ها خوندم متوجه شدم كه :
ظاهرا windows Mobile 6 يا هر ويندوز موبايل ديگري مثل ويندوزهاي PC به صورت رسمي و قائم به ذات كه بشه مثلا اونو روي CD داشته باشيم و روي پاكت پي سي هاي مختلف نصب كنيم وجود خارجي نداره و ظاهرا براي هر پاككت پي سي ويندوز موبايل 6 به صورت جداگانه اي موجود است كه در روند Upgrade كردن ROM روي دستگاه مي نشينه .
درست متوجه شدم يا نه ؟
اگه درست متوجه شدم به نظرتون اين يك كمي عجيب نمي آيد ؟
اينكه ويندوز موبايل براي هر مدل به مدل ديگه يك كمي فرق كنه زياد عجيب نيست , چون ذات نرم افزارهاي پاكت پي پس اين هست كه تا حدود زيادي وابسته به سخت افزار هاي خاصي است اما نكته عجيب براي من اينه كه :

چرا نصب ويندوز موبايل6 براي پاكت پي سي اينقدر متكي به روش آزمون و خطا شده ؟
اين قضيه انتخاب كردن ROM هاي متفاوت براي يك مدل خاص ديگه چي هست ؟ مثلا مطرح مي شه كه اين فلان ROM خوبه و فلان ROM بده و فلان ROM كنده و حتي در مواردي مطرح مي شه كه اگه فلان ROM رو نصب كنيد حتي ممكنه كه بعضي از قابليت هاي غير فعال گوشي فعال بشه و يا حتي بعضي از خصوصيات از كار بيفته !
چرا شركت هاي سازنده راسا اقدام به ارائه ROM هاي دستگاه هاي توليدي خود نمي كنند تا يك يكنواختي بيششتري در كار باشه و اين تعدد ROM هاي مختلف براي يك مدل خاص از بين بره ؟

ظاهرا بيشتر شباهت به اشفته بازاري داره كه هر كس خدا مي دونه يك نرم افزار ROM از كجا اورده و براش تبليغ هم مي كنه و گذاشته روي RapidShare و يا علي !
اصلا منبع توليدي اين همه ROM براي يك مدل خاص پاكت پي سي كجاست و چه كساني اين ها رو توليد مي كنند ؟
ببخشيد كه طولاني شد ( بيشتر شبيه درد دل هست تا سوال ! :D)

کاملا درست فکر میکنید ، اتفاقا این حرفی بودن یه دستگاه رو میرسونه که برای هر کدوم یه نرم افزار خواص نوشته میشه

در مورد آزمون خطا میشه گفت هر کس به یک چیز علاقه داره ، مثلا یکی دنبال زیبایی هست ، یکی سرعت ، یکی استبل بودن ، یکی کلین بودن رام و.......

هر کس با توجه به نیازش یه رام رو انتخاب میکنه

همیشه شرکتها بسیار بد عمل میکنند تو ساپورت نرم افزاری (خدا این هکر ها و آشپز های رام رو برای ما نگر داره:blush:)

منبع تولید هم این هکر ها هستند که رام رو دریافت میکنند و آماده و کوک میکنند برا یوزر ها:)

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
کاملا درست فکر میکنید ، اتفاقا این حرفی بودن یه دستگاه رو میرسونه که برای هر کدوم یه نرم افزار خواص نوشته میشه

در مورد آزمون خطا میشه گفت هر کس به یک چیز علاقه داره ، مثلا یکی دنبال زیبایی هست ، یکی سرعت ، یکی استبل بودن ، یکی کلین بودن رام و.......

هر کس با توجه به نیازش یه رام رو انتخاب میکنه

همیشه شرکتها بسیار بد عمل میکنند تو ساپورت نرم افزاری (خدا این هکر ها و آشپز های رام رو برای ما نگر داره:blush:)

منبع تولید هم این هکر ها هستند که رام رو دریافت میکنند و آماده و کوک میکنند برا یوزر ها:)

در تایید و ادامه:

کاملا درست متوجه شدید و حاج حسین ها هم در خصوص انتخاب رام و غیره توضیح مبسوط دادند و دستشون درد نکنه.
فقط یک نکته مهم : بعضی دیوایس ها مثل htc ها بین هکر ها و کوکر ها محبوبیت دارند و در نتیجه کاستوم رام های زیادی برای این دیوایس ها عرضه می کنند که در نهایت به نفع یوزر ها میباشد چون از بین این رام ها بالاخره یکی دو رام خوب گیر میاد که کارو راه بندازه... اما بیشتر برندها ازین مساله محروم هستند و کاستوم رام به دشواری واسشون گیر میاد مثل آلتیمیت ها و مثلا فلیم و ... در نتیجه اگر شرکت سازنده یا ریبرند کننده در خصوص ارائه رام ضعیف عمل کنه که 95 درصد همین طوره یوزرها دچار مشکلات عدیده ای میشوند که به عنوان مثال باید به عدم وجود حتی یک رام وین موبایل 6 حتی به درد نخور برای دیوایس قدرتمندی مثل فلیم اشاره کرد.
پ ن : در خصوص هارد ریست بعد از نصب رام. من هم این کارو می کنم و توصیه هم می کنم. ولی سوال شما این نبود و برای اینکه درست متوجه بشید به این موضوع اشاره نکرده بودم. در هر صورت هارد ریست بعد از نصب رام کار خوبیه ولی در اصل تاثیری در عمل آپگرید نداره.

bodybuilder2

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
در تایید و ادامه:

کاملا درست متوجه شدید و حاج حسین ها هم در خصوص انتخاب رام و غیره توضیح مبسوط دادند و دستشون درد نکنه.
فقط یک نکته مهم : بعضی دیوایس ها مثل htc ها بین هکر ها و کوکر ها محبوبیت دارند و در نتیجه کاستوم رام های زیادی برای این دیوایس ها عرضه می کنند که در نهایت به نفع یوزر ها میباشد چون از بین این رام ها بالاخره یکی دو رام خوب گیر میاد که کارو راه بندازه... .

پیرو صحبتهای دوستان خوبمون حاج حسین و سیاوش جان که همه توضیحات رو دادند .

من هم این رو اضافه کنم که دلیل وجود یک ویندوز خواص برای هر پاکت پی سی یقیناً بر میگرده به سخت افزار اون سیستم . به صورتی که شما در کامپیوتر رو میزی خودتون ابتدا یک ویندوز نصب میکنید و بعد کارت صدا و گرافیک کارت تی وی ؛ ری سی ور وغیره رو جداگانه نصب میکنید . و در مورد پاکت پی سی ها مثل لبتاپ ها سخت افزار ها به همراه ویندوز اوریجینالشون نصب میشوند .

البته موارد دیگری از قبیل حجم مموری های رام و سیستم رادیویی و پروتوکل دستگاه نیز در این موضوع دخیل هستند.
ولی پسندیده تر این بود که یک ویندوز جنرال میزدند و هر گوشی با یک پچ ـ خواص سیستمشو آپگرید میکرد.

kavehatm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها از همتون تشكر مي كنم , خيلي خوب مسئله برام جاافتاد . توي خيلي از قروم ها سوال و جواب كرده بودم اما واقعا اينجا جواب سوالاتم رو گرفتم , جاي تشكر داره . راستي چرا توي اين فروم دكمه تشكر از پاسخ ها وجود نداره ؟
حالا با همه اين حرفها :
من رام دستگاهم (6150) رو كه نگاه مي كنم ورژن ARA_RC08085 هست , اوضاع اين رام چطوره ؟
همونه كه وقتي خريدمش روش بوده . چه وقت به Upgrade رام احتياج دارم ؟
حقيقتش يك كم جوگير شدم و حوسي كه يكبار براي امتحان هم كه شده براي دست گرمي ROM Upgrade كنم , حالا از كجا مي تونم ( به قول خودتون ) يك رام توپ براي 6150 پيدا كنم ؟
يك سوال ديگه هم اينكه چطور مي تونم از رام فعلي دستگاه يك BackUp راشته باشم تا اگه گند زدم دوباره برگردونم ؟

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
بچه ها از همتون تشكر مي كنم , خيلي خوب مسئله برام جاافتاد . توي خيلي از قروم ها سوال و جواب كرده بودم اما واقعا اينجا جواب سوالاتم رو گرفتم , جاي تشكر داره . راستي چرا توي اين فروم دكمه تشكر از پاسخ ها وجود نداره ؟
حالا با همه اين حرفها :
من رام دستگاهم (6150) رو كه نگاه مي كنم ورژن ARA_RC08085 هست , اوضاع اين رام چطوره ؟
همونه كه وقتي خريدمش روش بوده . چه وقت به Upgrade رام احتياج دارم ؟
حقيقتش يك كم جوگير شدم و حوسي كه يكبار براي امتحان هم كه شده براي دست گرمي ROM Upgrade كنم , حالا از كجا مي تونم ( به قول خودتون ) يك رام توپ براي 6150 پيدا كنم ؟
يك سوال ديگه هم اينكه چطور مي تونم از رام فعلي دستگاه يك BackUp راشته باشم تا اگه گند زدم دوباره برگردونم ؟

دوست عزیز. این بالاترین رامیه که واسه آلتیمیت هست ( قبلا هم عرض شده بود) کاستوم رام هم که در کار نیست ( در پست قبلی توضیح دادم همین جا) پس آپگرید منتفیه.
این رام نسبت به قبلی بهبود زیاد داشته ولی باگ هایی مثل هنگ کردن دستگاه هنگام روشن ماندن بلوتوث بدون استفاده وجود داره.
رام رو میتونید از www.imate.com بدست بیارید و ذخیره کنید واسه روز مبادا!
ضمنا اگه خدای نکرده مشکلی پیش بیاد احتمال سوختن مادربورد بسیار زیاده و به این سادگی ها نیست که بتونید رام قبلی رو دوباره ریکاوری کنید. پس واسه دست گرمی (تا بدست آوردن اطلاعات کامل و جامع) آپگرید رو فراموش نمایید.
موفق باشید.

Stras

Registered User
لایک‌ها
9
اول تشکر کنم از دوستمون bodybuilder2 که تو تاپیک ه آپگرید ه رام دایاموند لینکها رو گزاشتن
من یه مشکلی دارم با آپگرید Diamond :
بعد از طی مراحل ه خیلی اولیه ! ( دقیقا بعد از وریفای اولیه )
موقع ه که میخواد نصب کنه رام جدید و روی 0% گیر میکنه و نهایتا بعد از 10 دقیقه ارور ه 262 میده و میگه که باتری
رو دربیارم و باقی ه قضایا !
من همه مسایلی که تو خود ه برنامه میگه رعایت میکنم
میخواستم بدونم مشکل من کجاست ؟
مساله ای خاصی هست که باید رعایت کنم ؟

پ / ن : در ضمن میخوام رام ه آفیشال ه خود HTC رو بریزم !
ممنون

بالا