برگزیده های پرشین تولز

تاپیک مشاوره حقوقی ( حقوق تجاری و مسائل مربوط به اون )

javad3zar

Registered User
لایک‌ها
0
با یکی که شرکت بازرگانی داره برای صادرات دارم همکاری میکنم میخوام یک قرارداد ببندم باهاش و سرمایه از من و کار از ایشون هست البته درکنارش من کنار ایشون هستم و کار یاد میگیرم میخوام قرار داد ببندم مثلا توی قرارداد بیارم 50% سهم شرکت برای من هست و سود به صورت مثلا 50% بین ما هست من به عنوان رییس هیئت مدیره شرکت منصوب بشم تمام کارهای شرکت با حساب شخصی من انجام بشه و... کلا یک جوری بشه که ریسک کار بیاد پایین ... باید چیکار بکنم ؟ اگه میشه راهنمایی کنید

Last edited:

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
با یکی که شرکت بازرگانی داره برای صادرات دارم همکاری میکنم میخوام یک قرارداد ببندم باهاش و سرمایه از من و کار از ایشون هست البته درکنارش من کنار ایشون هستم و کار یاد میگیرم میخوام قرار داد ببندم مثلا توی قرارداد بیارم 50% سهم شرکت برای من هست و سود به صورت مثلا 50% بین ما هست من به عنوان رییس هیئت مدیره شرکت منصوب بشم تمام کارهای شرکت با حساب شخصی من انجام بشه و... کلا یک جوری بشه که ریسک کار بیاد پایین ... باید چیکار بکنم ؟ اگه میشه راهنمایی کنید
وقتی شما به عنوان رئیس هیات مدیره منصوب بشین که دیگه نمیشه کارهای شرکت با حساب شخصی شما انجام بشه
شما از شریکتون بخواین که یه صورتجلسه بنویسن برای شرکت که شما وارد شرکت بشین و 50 درصد سهام به شما منتقل شده
بعد در اساسنامه شرکت تغییرات زیر رو ایجاد کنین
که کلیه دریافت و پرداخت ها و اسناد مالی باید به امضای شما برسه به تنهایی
بعد هم بره روزنامه رسمی ثبت بشه
و نهایتا در بانکی که حساب شرکت هست برین و اساسنامه جدید رو ارائه داده و اونها رو مطلع کنین و دسته چک قبلی رو تحویل داده و دسته چک جدید بگیرین
لبته روش انتقال سهام در شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص باهم فرق داره

javad3zar

Registered User
لایک‌ها
0
یه سوال دیگه اینکه من که دانشجو ام با گواهی اشتغال به تحصیل میتونم این کارا رو انجام بدم ؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
اختلاس 100 میلیارد ریالی کارمند بوشهری
فرمانده انتظامی بوشهر از دستگیری کارمند یک موسسه مالی و اعتباری در دشتستان استان بوشهر به اتهام اختلاس 100 میلیارد ریالی خبر داد.
کد خبر: ۴۲۵۲۷۹
تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۶-13 August 2014

فرمانده انتظامی بوشهر از دستگیری کارمند یک موسسه مالی و اعتباری در دشتستان استان بوشهر به اتهام اختلاس 100 میلیارد ریالی خبر داد.

به گزارش ایرنا، حیدر عباس زاده روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: با پیگیری شکایت اداره حقوقی یکی از موسسه های مالی و اعتباری استان بوشهر مبنی بر اختلاس مبالغی توسط یکی از کارمندان آن موسسه، ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان تحقیقات خود را آغاز کردند.

وی اظهار کرد: در بررسی ها، مشخص شد کارمند این موسسه مالی اعتباری با استفاده از جعل مهر و امضای تعدادی از مشتریان اقدام به برداشت غیرقانونی وجوه از حساب های آنان کرده است.

عباس زاده افزود: پس از انجام حسابرسی توسط کارشناسان، مشخص شد متهم با سندسازی و انتقال وجوه به حساب های دیگر 100 میلیارد ریال اختلاس کرده است.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دام اینترنتی مرد زن‌نما برای زنان جویای سرگرمی
زن جوانی که از طریق فضای مجازی قصد تفریح و سرگرمی داشت ناخواسته در دام مرد زن‌نما گرفتار شد.
کد خبر: ۴۲۵۳۱۴
تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۳-13 August 2014

زن جوانی که از طریق فضای مجازی قصد تفریح و سرگرمی داشت ناخواسته در دام مرد زن‌نما گرفتار شد.

به گزارش فارس، سرهنگ یزدان نیکنام رئیس پلیس فتای استان البرز با اعلام این خبر، گفت: در پی مراجعه زن جوانی به پلیس فتای استان و اظهار شکایت مبنی بر اینکه از سوی یک مرد زن‌نما در فضای مجازی اغفال شده و مورد اخاذی قرار گرفته است بررسی موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

شاکی در تحقیقات تکمیلی مأموران، بیان داشت: به قصد تفریح و سرگرمی به دنبال زنی بودم تا از طریق چت کردن و گشت و گذار در فضای اینترنتی با وی ارتباط برقرار کنم که پس از چندی جستجو در این فضا به عکس زنی برخورد کردم که از نظر ظاهری جذابیت خاصی داشت و احساس کردم این فرد همان کسی است که می توانم با او دوست شوم.

سرهنگ نیکنام در ادامه توضیحات شاکی، گفت: این زن جوان بی درنگ درخواست دوستی خود را برای وی فرستاد که از سوی وی پذیرفته شد، بنابراین چند روزی از ارتباط آنها در این فضا می‌گذشت که آن زن، وی را با حرف هایش مجذوب خود کرده بود و شاکی فکر می کرد از یک خواهر به وی نزدیکتر است.

رئیس پلیس فتا گفت: به گفته شاکی این ارتباط اینترنتی ادامه داشت تا اینکه با وی تماس گرفته و با یک ترفند جدید، از وی خواست تا عکس‌های خصوصی اش را برای وی ارسال کند تا مطمئن شود که با یک خانم در ارتباط است.

شاکی با اطمینان از اینکه طرف مقابل وی یک خانم است اقدام به ارسال عکس‌های خود کرده اما این فرد در مرحله بعدی از وی خواست تا به منظور برقراری ارتباط قوی تر بین آن‌ها شماره همراهش را در اختیار او بگذارد.

شاکی پرونده ادامه داد: چند روز پس از دادن شماره تلفن همراهم به صدا در آمد با خیال اینکه می‌توانم برای اولین بار صدای خانمی را که تا دیروز فقط عکسش را می دیدم بشنوم ذوق زده شده و تلفن را جواب دادم ولی به جای شنیدن صدای زن متوجه شدم او یک مرد است که تا امروز با اشکال مختلف در پی فریب من بوده تا نیت شوم خود را که همان اخاذی از من بود را اجرا کند.

رئیس پلیس فتای استان البرز گفت: مأموران با انجام کارهای اطلاعاتی و رصد این فضا دریافتند که متهم کسی جز یک مرد نیست که با معرفی خود به عنوان زن جوان قصد فریب و اغفال این خانم را داشته است.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع مأموران بلافاصله وارد عمل شده و موفق شدند با به کارگیری شیوه‌های نوین کشف جرم و انجام کارهای اطلاعاتی مخفیگاه متهم را شناسایی و وی را طی یک عملیات غافلگیرانه در کرج دستگیر کنند.

نیکنام تصریح کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا به جرم خود اعتراف کرده و اقرار داشت که با جلب اعتماد زنان جوانی که به دنبال سرگرمی و داشتن هم صحبت برای خود بودند از آن‌ها می‌خواست تا به منظور آشنایی بیشتر عکس و شماره تماس خود برای وی ارسال کنند و از این طریق دست به اخاذی و سوء استفاده از آن‌ها می‌کرد.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
کلاهبرداری 16میلیاردی با وعده آزادی زندانیان
فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری و انهدام باند کلاهبرداران حرفه‌ای در این استان خبر داد و گفت: طعمه این کلاهبرداران زندانیانی بوده‌اند که با وعده آزادی، مبلغ 16 میلیارد و 600 میلیون ریال از آنها کلاهبرداری شده است.
کد خبر: ۴۲۵۳۷۷
تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۹-13 August 2014

فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری و انهدام باند کلاهبرداران حرفه‌ای در این استان خبر داد و گفت: طعمه این کلاهبرداران زندانیانی بوده‌اند که با وعده آزادی، مبلغ 16 میلیارد و 600 میلیون ریال از آنها کلاهبرداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، کاظم مجتبایی گفت: با طرح شکایت زنی مبنی بر کلاهبرداری 6 میلیارد و 800 میلیون ریالی از وی، شناسایی متهم در دستور کار ماموران ویژه پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد فرزند شاکی به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان به سر می‌برد و می‌دانست که محاکمه سختی در انتظار وی است، بدین ترتیب از طریق افرادی با یکی از این کلاهبرداران حرفه‌ای آشنا شد و با قول خلاصی فرزندش از محاکمه، مبلغ 6 میلیارد و 800 میلیون ریال به آنها پرداخت کرد.

فرمانده انتظامی قم گفت: در ادامه شاکی پس از عدم حصول نتیجه و محکومیت فرزندش به حبس طولانی مدت و با علم به اینکه مورد کلاهبرداری واقع شده است اقدام به طرح شکایت در پلیس آگاهی استان می کند.

وی سپس با تقدیر از همکاری مطلوب دستگاه قضایی استان قم اظهار کرد: ماموران آگاهی پس از اخذ دستور قضایی، به صورت نامحسوس در یک قرار صوری، متهم را که ظاهری فریبنده و شیک‌پوش داشت به همراه همدستش که در پوشش راننده خودروی آزرا بود، دستگیر کردند.

مجتبایی گفت: با دستگیری هر دو متهم و بررسی سوابقشان مشخص شد متهم ردیف اول به نام «م . الف» دارای چهار فقره سابقه کیفری و راننده به نام «الف.ح» دارای یک فقره سابقه کیفری هستند و متهم ردیف اول با همدستی تعدادی از وکلا به این کلاهبرداری اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی قم تصریح کرد: تاکنون چهار شاکی دیگر که به همین شیوه مبلغ 9 میلیارد و 800 میلیون ریال از آنها در چند استان دیگر کلاهبرداری شده است شناسایی شده‌اند.

به گفته وی تحقیقات برای شناسایی سایر شکات و همدستان احتمالی دیگر متهمان همچنان ادامه دارد که به محض حصول نتیجه به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

taheri68

Registered User
لایک‌ها
157
سلام دوست عزیز
ممنون از تاپیک خوبتون
من قبلا به یه مشکل حقوقی با کارفرمام خوردم که البته الان گذشته
ولی خیلی دوس دارم بدونم اینطور مواقع باید چیکار کرد.
شما در این خصوص مشورت میدید من سوالمو کامل بفرستم؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام دوست عزیز
ممنون از تاپیک خوبتون
من قبلا به یه مشکل حقوقی با کارفرمام خوردم که البته الان گذشته
ولی خیلی دوس دارم بدونم اینطور مواقع باید چیکار کرد.
شما در این خصوص مشورت میدید من سوالمو کامل بفرستم؟
حتما

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
سلام
عذر می خوام شاید سوال بنده پیش پاافتاده باشه.
دوستی دارم که پدربزرگ ایشون سال ها پیش، سرقفلی سه مغازه کوچیک رو در یکی از بهترین نقطه های شهر واگذار کردن. (احتمال قریب به یقین طبق قانون سال های 56 تا 76).
صاحب مغازه های فعلی ماهیانه 10,000 تومان پرداخت می کنن که فکر می کنم در حال حاضر اجاره مغازه های مشابه ماهیانه 3 میلیون تومان باشه.
آیا راهکاری برای پس گرفتن این مغازه ها وجود داره؟
متشکرم

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دستگیری فروشنده قطعه تقلبی هواپیما در تهران
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد: با اقدامات فنی و پلیسی و انجام استعلامات لازم متهم که "عرفان" نام داشت و مدیر سایت مذکور بود شناسایی و با دستور مرجع قضائی نامبرده به پلیس فتا تهران بزرگ احضار و تحت بازجویی‌های پلیسی قرار گرفت.
کد خبر: ۴۲۵۴۶۰
تاریخ انتشار:۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵-14 August 2014

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ نسبت به فعالیت متقلابه برخی از سایتها که اقدام به فروش کالا می‌کنند هشدار داد و اظهار کرد: شهروندان از فروشگاه‌های داری نماد "اعتماد الکترونیکی" خرید کنند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کاکوان با بیان اینکه چندی پیش پرونده‌ای تحت عنوان کلاهبرداری رایانه‌ای در دادسرای رسیدگی به جرایم اینترنتی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی بنا به دستور مقام قضایی به این پلیس واصل و در دستور کار ماموران پلیس سایبری پایتخت قرار گرفت، افزود: ماموران در اولین گام از رسیدگی به پرونده ضمن دعوت از شاکی در تحقیق از وی دریافتند شاکی جهت خرید یک دستگاه یوک خلبانی (فرمان هواپیما که برای کنترل موقعیت هواپیما در خط افق) به یکی از سایتهای مجازی رجوع و پس از تحویل کالا مبلغ 395 هزار تومان به صورت دستی به آورنده کالا پرداخت کرد اما بعد از گذشت چندروز متوجه تقلبی بودن کالا شده است.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد: با اقدامات فنی و پلیسی و انجام استعلامات لازم متهم که "عرفان" نام داشت و مدیر سایت مذکور بود شناسایی و با دستور مرجع قضائی نامبرده به پلیس فتا تهران بزرگ احضار و تحت بازجویی‌های پلیسی قرار گرفت.

کاکوان با بیان اینکه متهم در اداره پلیس در تحقیقات بعمل آمده به جرم خود معترف و انگیزه ارتکاب جرم را کسب منفعت مالی اعلام کرد، اظهارداشت: متهم به همراه پرونده به دادسرا فرستاده شد که از سوی مرجع قضائی برای نامبرده قرار تامین مناسب صادر شد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد:شهروندان باید به این نکته توجه کنند، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی با همکاری ناجا، در جهت افزایش امنیت خدمات تجارت الکترونیک، اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به فروشگاه‌های الکترونیک را آغاز کرده است تا خریداران به راحتی و با آسودگی خاطر خرید خود را انجام دهند لذا ترجیحا از فروشگاهایی که دارای این نماد هستند خرید کنید

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام
عذر می خوام شاید سوال بنده پیش پاافتاده باشه.
دوستی دارم که پدربزرگ ایشون سال ها پیش، سرقفلی سه مغازه کوچیک رو در یکی از بهترین نقطه های شهر واگذار کردن. (احتمال قریب به یقین طبق قانون سال های 56 تا 76).
صاحب مغازه های فعلی ماهیانه 10,000 تومان پرداخت می کنن که فکر می کنم در حال حاضر اجاره مغازه های مشابه ماهیانه 3 میلیون تومان باشه.
آیا راهکاری برای پس گرفتن این مغازه ها وجود داره؟
متشکرم
سرقفلی رو صلح کردن در دفتر خونه ؟
اگر فقط حق سرقفلی رو صلح کرده باشن و حق مالکیت خودشون داشته باشن
اجاره ملک هر چند سال یک بار میشه برد بالا
لطفا توضیحات بیشتری بدین

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
سرقفلی رو صلح کردن در دفتر خونه ؟
اگر فقط حق سرقفلی رو صلح کرده باشن و حق مالکیت خودشون داشته باشن
اجاره ملک هر چند سال یک بار میشه برد بالا
لطفا توضیحات بیشتری بدین
فکر می کنم پیرمرد خودش هم نمی دونه باید این موارد رو از دوستم سوال کنم. ولی فکر نمی کنم فقط حق سرقفلی رو صلح کرده باشن چون ظاهراً یک بار خواستم اجاره رو از 10,000 تومن به 15,000 تومن افزایش بدن اما صاحب مغازه ها اعتراض کردن!

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
فکر می کنم پیرمرد خودش هم نمی دونه باید این موارد رو از دوستم سوال کنم. ولی فکر نمی کنم فقط حق سرقفلی رو صلح کرده باشن چون ظاهراً یک بار خواستم اجاره رو از 10,000 تومن به 15,000 تومن افزایش بدن اما صاحب مغازه ها اعتراض کردن!
میتونه اجاره را افزایش بده طبق قاعده
مستاجر هم میتونه اعتراض کنه
ولی اگر افزایش اجاره توسط موجر طبق قاعده باشه مستاجر باید بده اجاره را

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
متخصصین عزیز،
کسی هست که می خواد توی پارکینگشون خدمات کامپیتوری راه بندازه، کارای ویندوز و تعمیر و ...
نمی خواد هم مجوز بگیره،
آیا از لحاظ شهرداری و مالیات و ... مشکلی براش پیش نمیاد؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
متخصصین عزیز،
کسی هست که می خواد توی پارکینگشون خدمات کامپیتوری راه بندازه، کارای ویندوز و تعمیر و ...
نمی خواد هم مجوز بگیره،
آیا از لحاظ شهرداری و مالیات و ... مشکلی براش پیش نمیاد؟
شهرداری چرا
ولی مالیات براش فرقی نمیکنه شما کجا هستی
مجوز اصناف میخوای
اگر منظورت اینه که چه مجوزی میخوای
صنف رایانه
ضمنا شهرداری میتونه بیاد و مشکل درست کنه برات
نیروی محترم انتظامی هم همینطور

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
شهرداری چرا
ولی مالیات براش فرقی نمیکنه شما کجا هستی
مجوز اصناف میخوای
اگر منظورت اینه که چه مجوزی میخوای
صنف رایانه
ضمنا شهرداری میتونه بیاد و مشکل درست کنه برات
نیروی محترم انتظامی هم همینطور

مرسی،
نه منظور من اینه که بدون مجوز کار کنه،
به نیروی انتظامی چه ربطی داره؟

shirazkid

Registered User
لایک‌ها
281
سلام
با تشکر از تاپیک خوبتون

قربان ما می خوایم یه ملک تجاری رو رهن و اجاره کنیم جهت راه اندازی یه هایپر مارکت
به خاطر اینکه سر سال مالک اذیت نکنه و در واقع هزینه های تبلیغات و ... ما سوت نشه ، داریم تلاش می کنیم که جایی رو پیدا کنیم که قرار داد 5 ساله ببندیم. اگه نشه و پیدا نکنیم 3 ساله

ممنون میشم با این شرایط به سوالات زیر پاسخ بدید.

1- چیزی که مد نظر ماست اینه که قرارداد به این شکل تنظیم بشه که راس هر سال 15 تا 20 درصد به مبلغ رهن و اجاره بر مبنای مبلغ سال قبلش اضافه بشه و به این ترتیب ما دقیقا خواهیم دانست که سال اول چند باید بدیم ، سال دوم چند و ...
بنگاه دارها میگن مشکلی نداره ، اما می خوام یه کارشناس حقوقی ما را مطمئن کنه که آیا """ این شیوه مد نظر ما ان قلت قانونی داره یا نه؟-مالک میتونه دبه کنه یا به هر شکل دیگه اذیت؟"""

2- فرض کنید ما قرار داد رو 3 ساله بستیم، آیا راس تاریخ سررسید ، به واسطه کسب و کار و گرداندن ملک تجاری ، امتیازی شامل حال ما میشه ( مثل سرقفلی یا ...) که ما راحت تر بتونیم تمدید کنیم و در واقع مالک هم یه جورایی مجبور باشه که با شرایط ما هم کنار بیاد؟ اگه اره حداقل باید چند سال بشینیم که این شرایط شامل حالمون بشه؟

بالا