برگزیده های پرشین تولز

تاپیک مشاوره حقوقی ( حقوق تجاری و مسائل مربوط به اون )

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دستگیری 13 عضو شرکت «کیو نت»
فرمانده انتظامی شهرستان قدس در غرب استان تهران از دستگیری 13 عضو شرکت هرمی «کیو نت»و کشف 900 میلیون ریال کلاهبرداری خبر داد.
کد خبر: ۴۲۹۱۷۸
تاریخ انتشار:۰۳ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۵-25 August 2014

فرمانده انتظامی شهرستان قدس در غرب استان تهران از دستگیری 13 عضو شرکت هرمی «کیو نت»و کشف 900 میلیون ریال کلاهبرداری خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حجت الله کرمی زند فرمانده انتظامی شهرستان قدس گفت: مأموران پلیس آگاهی شهرستان قدس با دریافت شکایاتی توسط همسایگان یک آپارتمان مبنی بر رفت و آمدهای مشکوک در یکی از منازل آن ساختمان، بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با شناسایی محل و آغاز تحقیقات پلیس مشخص شد اعضای یک باند شرکت هرمی با اجاره منزلی در شهرستان قدس اقدام به عضوگیری از بین جوانان و شهروندان می کنند که پس از تعقیب و مراقبت محل فعالیت باند با هماهنگی مقام قضایی، مأموران پلیس آگاهی موفق به دستگیری13 عضو این باند و کشف چندین کارت عابر بانک، تلفن همراه، شناسنامه، کارت های شناسایی و دستگاه رایانه شدند.

سرهنگ کرمی زند افزود: با بازجویی از متهمان مشخص شد آنها منزل را جهت فعالیت در یک شرکت هرمی به نام «کیو نت» اجاره کرده که فعالیت آن شرکت شامل فروش بلیط تورهای مسافرتی خارجی از طریق اینترنت به افراد بوده و خریداران با خرید این محصول و عضویت در این شرکت، تشویق به جذب مشتریان بیشتر از طریق سیستم هرمی شده و با عضو شدن افراد، پورسانتی نیز نصیب شخص معرفی کننده می شده است.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان قدس، با تحقیقات بیشتر از متهمان مشخص شد که آنها 900 میلیون ریال تحت عنوان شرکت هرمی، کلاهبرداری کردند که تحقیقات در این زمینه برای دستگیری سایر اعضای این شرکت همچنان ادامه دارد.

javad3zar

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
شیوه انتقال سهام در شرکت مسئولیت (شرکت بازرگانی صادرات هست ) محدود چطور هست و اینکه منی که سرمایه گذار هستم چه اقداماتی رو میتونم انجام بدم تا ریسک کار به پایین ترین حد خودش برسه .

eeeeeeehsan

Registered User
لایک‌ها
89
سلام
عذر میخوام، صرف می کنه از کارت بازرگانی استفاده کنیم خودمون جنس وارد کنیم یا بهتره با مامور گمرک همکاری کنیم؟
چون خود مامور گمرکی گفت باهم همکاری کنیم به نفعته. اونطوری باید باید دوندگی بکنی از زندگیت سیر میشی.
ولی اگه با کارت بازرگانی سود بیشتر عایدم بشه بازم می صرفه دوندگی، درسته؟
ممنون میشم یه راهنمایی بکنید در مورد این کارت بازرگانی و مدارک دیگه ای که نیازه واسه واردات.

Last edited:

bazibazi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
من یه سوال حقوقی دارم ازتون اگه میشه خصوصی بدین که من توضیح بدم خدمتتون به صورت خصوصی

ممنون

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
اخاذی از همسر با جعل در سند ازدواج
زن جوانی که از طریق جعل در سند ازدواج و افزایش میزان مهریه، قصد اخاذی و کلاهبرداری از همسرش را داشت توسط ماموران پلیس آگاهی دستگیر و روانه زندان شد.

به گزارش جام جم، سرهنگ علیرضا مرزبانی، رییس پلیس آگاهی استان کرمانشاه گفت: در پی مراجعه شهروندی مبنی بر اینکه همسرش از طریق جعل در سند ازدواج و افزایش میزان مهریه قصد کلاهبرداری از وی را دارد، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: این شخص اظهار داشته مدتی قبل با خانمی آشنا و با چرب زبانی و حیله گری مرا تشویق به ازدواج کرد و طبق توافق مابین ما قرار شده که 24 سکه بهار آزادی به عنوان مهریه در سند ازدواج قید گردد، در حالی که پس از عقد با این خانم و خارج شدن از محضر حتی یک روز زندگی مشترک با هم نداشته ایم، بعد از دو ماه از بنده بابت مهریه شکایت کرد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمانشاه گفت: این شخص پس از پیگیری موضوع متوجه می شود که با تقلب و جعل و عدم اطلاع وی به جای 24 سکه 124سکه در سند ازدواج ثبت شده است و همسرش تقاضای124 سکه بهار آزادی بابت مهریه کرده است.

سرهنگ مرزبانی افزود: پس از پیگیری ماموران، متهم به هویت معلوم شناسایی و احضار شد که ابتدا منکر بزه انتسابی بوده اما با بازجویی های فنی و ارائه ادله به بزه انتسابی معترف شد و طبق دستور مقام قضایی با قرار وثیقه مناسب روانه زندان گردید.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
درآمد ماهانه ۴۱هزاردلاری سرشاخه گلدکوئیستی
این فرد چند سال پس از انهدام فعالیت کامل این شرکت در استان اصفهان دوباره شروع به فعالیت کرده و برای کسب درآمد و سود خود اقدام به جذب سرمایه‌های مردم از طریق فریب و اغفال آنان می‌کرد
کد خبر: ۴۳۴۵۳۳
تاریخ انتشار:۲۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۷-15 September 2014

یکی از سر شاخه‌های گلدکوئیست با 100 زیرمجموعه درآمد 41 هزار دلاری داشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: سرشاخه باقیمانده از شرکت هرمی گلدکوئیست با 100 نفر زیر مجموعه و درآمد ماهانه 41 هزار دلار در عملیات ویژه پلیس آگاهی استان اصفهان دستگیر شد.

سرهنگ «خسروی» رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: با تلاش مأموران اداره جعل و کلاهبرداری این پلیس در یک عملیات ویژه و منحصر به فرد، یکی از سرشاخه‌های باقیمانده از شرکت هرمی گلدکوئیست با 100 نفر زیر مجموعه و در آمد ماهانه 41 هزار دلار شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ادامه داد: این فرد چند سال پس از انهدام فعالیت کامل این شرکت در استان اصفهان دوباره شروع به فعالیت کرده و برای کسب درآمد و سود خود اقدام به جذب سرمایه‌های مردم از طریق فریب و اغفال آنان می‌کرد که در این خصوص تعدادی از شاکیان نیز شناسایی و متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است.

سرهنگ خسروی با بیان اینکه شرکت‌های هرمی و در رأس آن‌ها گاما و گلدکوئیست در استان اصفهان تقریباً نابود شده است، گفت:در این شرکت‌ها فقط چند سرشاخه به تعداد انگشتان دست که بعضی از آن‌ها حتی از خارج از کشور هدایت می‌شدند به سرمایه‌های بادآورده ناشی از کلاهبرداری از سایر اعضا دست پیدا می‌کردند.

وی افزود:کارآگاهان با اشراف کامل خود بازماندگان این شرکت‌ها را هم یکی پس از دیگری شناسایی و دستگیر کردند و امیدواریم به روز‌هایی برسیم که دیگر هیچ یک از شهروندان ما در این شبکه‌های غیر قانونی عضو نشوند و مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

این مقام مسئول انتظامی عنوان داشت: نتیجه تحقیقات و مطالعات ما و همچنین اعتراف‌های افرادی که در این مجموعه‌ها فعالیت می‌کنند نشان داده بسیاری از افراد توسط سرشاخه‌های اصلی شرکت مورد سوء‌استفاده قرارگرفته و تمام سرمایه زندگی خودشان را از دست داده‌اند.
سرهنگ خسروی در ادامه تصریح کرد:به شهروندان توصیه می‌کنیم از ورود به این گونه فعالیت‌ها جداً خودداری کرده و در صورت اطلاع از فعالیت‌های هرمی سریعاً موضوع را به پلیس گزارش کنند.

این مقام پلیسی به کسانی هم که به نوعی این گونه اقدام‌ها را کماکان به صورت زیرزمینی هدایت می‌کنند هشدار داد و خاطر نشان کرد: این افراد مطمئن باشند سرانجام توسط پلیس شناسایی می‌شوند و برخورد قانونی با آن‌ها صورت خواهد گرفت و پلیس مصمم به مبارزه قاطع با این پدیده است.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام
شیوه انتقال سهام در شرکت مسئولیت (شرکت بازرگانی صادرات هست ) محدود چطور هست و اینکه منی که سرمایه گذار هستم چه اقداماتی رو میتونم انجام بدم تا ریسک کار به پایین ترین حد خودش برسه .
مشابه سوال شما بود
...
حق دریافت و پرداخت و اوراق بهادار فقط با شما باشه
یعنی مهر شرکت و امضای شما
انتقال سهام باید برید در دفتر اسناد رسمی سهام رو صلح کنید با همون صلح و یک صورتجلسه توسط اعضای هیات مدیره
همون انتقال سهام رو در روزنامه رسمی ثبت کنید

taheri68

Registered User
لایک‌ها
157
سلام
یک سوال داشتم ازتون
الان من یه خونه اجاره کردم که مدت قراردادش تا 2 مهر هست.
با صاحبخونه تماس گرفتم امروز و گفتم قصد تمدید ندارم.
ایشون مدعی شد که چون دیر خبر دادی و باید یک ماه قبلش خبر میدادی تا 20 مهر همونجا بمون تا من به بنگاه بگم ادم بیاره برای دیدن خونه و وقتی خونه اجاره رفت پولتو پس بدم و خونه رو بگیرم.
حالا برام سوال شده.
1- وظیفه مستاجره از یک ماه پیش اطلاع رسانی کنه؟
2- صابخونه میتونه به این بهونه 2 مهر برخلاف آمادگی ما پول رو پس نده و ادعا کنه باید خونه اجاره داده بشه تا بدم؟
3- این حق صاحبخونه هست که آدم بیاره برای دیدن خونه تا وقتی مستاجر هست؟
4- اگه باهاش راه بیام و بذارم از 2 مهر بگذره بعدا به دلیل گذشت از موعد تخلیه تو قرارداد نمی تونه مشکل برام پیش بیاره؟
با تشکر

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام
یک سوال داشتم ازتون
الان من یه خونه اجاره کردم که مدت قراردادش تا 2 مهر هست.
با صاحبخونه تماس گرفتم امروز و گفتم قصد تمدید ندارم.
ایشون مدعی شد که چون دیر خبر دادی و باید یک ماه قبلش خبر میدادی تا 20 مهر همونجا بمون تا من به بنگاه بگم ادم بیاره برای دیدن خونه و وقتی خونه اجاره رفت پولتو پس بدم و خونه رو بگیرم.
حالا برام سوال شده.
1- وظیفه مستاجره از یک ماه پیش اطلاع رسانی کنه؟
2- صابخونه میتونه به این بهونه 2 مهر برخلاف آمادگی ما پول رو پس نده و ادعا کنه باید خونه اجاره داده بشه تا بدم؟
3- این حق صاحبخونه هست که آدم بیاره برای دیدن خونه تا وقتی مستاجر هست؟
4- اگه باهاش راه بیام و بذارم از 2 مهر بگذره بعدا به دلیل گذشت از موعد تخلیه تو قرارداد نمی تونه مشکل برام پیش بیاره؟
با تشکر
اگر همچین شرطی رو توی قرارداد اجاره نیاورده باشین یعنی مستاجر یک ماه قبل از پایان مهلت قرارداد باید تماس بگیره و بگه که میخواد تخلیه کنه !
صاحب خونه نمتونه به شما بگه که تا 20 مهر بمون...
سوال یک و دو جواب منفیه
سوال سه حقش نیست باید از شما اجازه بگیره و با توافق باشما مشتری بیاره که خونه را ببینن ( بدون اجازه شما نمیتونه باشه چون حق مالکیت خودش رو به شما داده برای مدت ذکر شده در قرارداد)
سوال 4 اگر میخواد که شما بشینی تا زمانیکه اون مشتری بیاره
باید برین همون بنگاهی که قرارداد رو نوشتین در حضور دوتا شاهد یه تبصره اضافه کنین که صاحبخونه میگه تا زمان پیدا کردن مستاجر جدید مستاجر میتونه با همون قرارداد قبلی بشینه...
اصلا کلامی قبول نکنین و برین پهلوی بنگاهدار بنویسین و ایشون امضا کنه چون بعدا دبه میکنه!

taheri68

Registered User
لایک‌ها
157
دوست عزیز ممنون از جواب خوبتون. حتما باید کتبی ازش تعهد بگیرم.
فقط یه چیزی تو ذهنم مونده.
اگه فرضا زبونی توافق کنیم که من تا 2-3 هفته بعد از مهلت قرارداد هروقت کارش راه افتاد و پول رو واریز کرد خونه رو خالی کنم،
بر اساس قانون اون چه ادعاهایی میتونه بکنه؟ و اینکه آیا بعد از گذشت این چند روز از اعتبار قولنامه کاسته میشه؟
ممنون

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دوست عزیز ممنون از جواب خوبتون. حتما باید کتبی ازش تعهد بگیرم.
فقط یه چیزی تو ذهنم مونده.
اگه فرضا زبونی توافق کنیم که من تا 2-3 هفته بعد از مهلت قرارداد هروقت کارش راه افتاد و پول رو واریز کرد خونه رو خالی کنم،
بر اساس قانون اون چه ادعاهایی میتونه بکنه؟ و اینکه آیا بعد از گذشت این چند روز از اعتبار قولنامه کاسته میشه؟
ممنون
جواب شما تو سوالتونه
توافق زبانی الزام آور نیست
شما حتما بنویسین

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
رازهای شکست زن مدعی نجات ماورایی
خانم عزیز، گل من! برای یافتن شوهرتان باید یک آینه صدساله، یک متر پارچه حریر و یکصد شمع تهیه کنید و برایم بفرستید...تهیه «آینه صدساله» ترفندی است که از جانب زن مدعی «قدرت پنهان» برای همه تماس‌گیرندگان مطرح می‌شود.
کد خبر: ۴۳۵۰۳۹
تاریخ انتشار:۲۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۴-17 September 2014

این روزها شبکه‌های نوظهوری به جای رمل و اسطرلاب، دعانویسی و طالع‌بینی در کنج پستوی خانه‌ها، از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای به خانه‌ها نفوذ می‌‌کنند تا در گستره جهانی به فریب ساده‌دلانی در میان اعضای خانواده‌ها بپردازند و به بهانه بخت‌گشایی دختران، معالجه بیماران صعب‌العلاج و یا یافتن گنج‌های پنهان ثروت‌های نامشروع کلانی به چنگ بیاورند.

به گزارش ایران، عامل مستقیم هر یک از این شبکه‌های کلاهبرداری معمولاً زنی است که بر صحنه تلویزیونی ظاهر می‌شود و ساده‌دلانی را که هر یک نیاز و مشکلی دارند شکار می‌کند.زنی که خود را صاحب «قدرت پنهان» می‌‌داند، مدعی است از طریق یک آینه صدساله می‌تواند بیماران لاعلاج را شفا دهد، شوهران نامهربان را سر مهر آورد، بخت بسته دختران را بگشاید و... .

*خانم مینا!... من زنی 30 ساله هستم و فرزند دارم. شوهرم مدت یک سال است گم شده، چه کنم؟

-خانم عزیز، گل من! برای یافتن شوهرتان باید یک آینه صدساله، یک متر پارچه حریر و یکصد شمع تهیه کنید و برایم بفرستید...تهیه «آینه صدساله» ترفندی است که از جانب زن مدعی «قدرت پنهان» برای همه تماس‌گیرندگان مطرح می‌شود.

*خانم مینا! آینه صدساله را از کجا تهیه کنیم؟

تماس گیرنده جوابی که می‌شوند این است:
-خانم گل من!‌ پول بفرستید ما آینه صدساله را پیدا می‌کنیم و در همین جا مبلغ چند صد میلیون تومان برای خرید آینه مطرح می‌شود و این آغاز کلاهبرداری است.

این زن مدعی قدرت پنهان از طریق شبکه‌ای در نقاط مختلف جهان از جمله داخل کشور عواملی در نظر گرفته تا پول‌های خرید آینه صدساله کذایی را از حاجت‌مندان ساده‌دل دریافت می‌کنند و به حساب این شبکه کلاهبرداری – از طریق صراف‌ها- انتقال می‌دهند.اخیراً یکی از شاکیان که در تهران در دام فریب این رمالی تلویزیونی افتاده در مراجعه به کلانتری نواب تهران گفته بود:

-با دیدن برنامه ماهواره‌ای به نام «قدرت پنهان» که از یک شبکه ماهواره‌ای پخش می‌شود با این زن کلاهبردار آشنا شدم تا بیماری مغزی یکی از افراد فامیل را معالجه کند.

گردانندگان این شبکه رمالی پیشنهاد دادند یک آینه صدساله بخرم و برایشان بفرستم و اگر چنین آینه‌ای پیدا نکردم باید 100 میلیون تومان برای خریدش بفرستم تا خودشان تهیه کنند. سپس برای پرداخت پول مرا به جوانی معرفی کردند که پول را پرداختم اما پس از مدت‌ها فهمیدم فریب خورده‌ام.

در جریان تحقیقات پلیسی روشن شد که تعدادی زن و مرد به همین طریق در تهران و شهرستان‌ها برای معالجه بیماری یا تقاضاهای دیگر بابت خرید آینه به عوامل زن مدعی قدرت پنهان مبالغی پرداخته‌اند و بعد پی برده‌اند که فریب خورده‌اند.

این زن مدعی قدرت پنهان که 43 سال سن دارد براساس پرونده اتهامی، در کودکی پس از مرگ والدینش همراه مادربزرگش به امریکا و سپس به کانادا مهاجرت کرده و به دلیل اختلال جنسیتی او را از مدرسه مخصوص کاتولیک‌ها اخراج کرده‌اند. در 16 سالگی در یک کاباره در شهر اتاوا مشغول کار شده تا این‌که یکی از کارکنان کاباره به او پیشنهاد ازدواج داده اما پس از پنج ماه جدا شده‌اند.این زن که «مینا-م» نام دارد در جریان این ازدواج با یک مرد امریکایی ساکن اتاوا – از مشتریان کاباره- رابطه پنهان برقرار کرده بود که به همین خاطر از شوهر اولش جدا شده و با او ازدواج کرد ولی پس از دو ماه – به دلیل مسائلی- که خود می‌گوید از او هم جدا شد.«مینا-م» می‌گوید: پس از این تجربه‌های تلخ دوباره نزد مادربزرگم برگشتم و به تورنتو رفتم. در همان ماه اول زندگی جدیدم در تورنتو زمانی که به بیماری افسردگی دچار شده بودم در یک سمینار شرکت کردم و با قدرت پنهان آشنا شدم. از همان ابتدای کار مردم استقبال شدیدی از قدرت پنهان کردند و بیماران بسیاری شفا گرفتند و این باعث انگیزه‌های تازه‌ای در من شد. وی برای اینکه متقاضیان قدرت پنهان پول خرید آینه برایش بفرستند در پیامی به مخاطبانش گفته:

-هفته گذشته ما یک سرطانی داشتیم که برای تهیه امکانات از قبیل آینه و... بموقع پول را به ما رسانده‌ و الان جواب خوبی گرفته ولی در مقابل چند نفر بودند که یکی به خاطر طلسم سیاه با قدرت پنهان تماس گرفته بود که الان نصف پول را به ما رسانده و ما برای او آینه خریداری کرده‌ایم و الان می‌گوید بقیه پول را ندارم و باید صبر کنید.

بعد این مدعی قدرت پنهان برای جلب هر چه سریع‌تر بقیه پول‌های درخواستی اعتراض می‌کند: «ما در اینجا کمبود جا داریم، نمی‌توانیم برای نگهداری آینه‌های شما که خریده‌ایم نقش یک انباردار را بازی کنیم. نگهداری از وسایل خودش یک انبار جداگانه می‌خواهد.»

بعد این زن مدعی قدرت پنهان توصیه می‌کند:
-پس زمانی که با من تماس می‌گیرید قیمت دقیق «آینه» را بپرسید، بعد به فکر حل مشکل‌تان باشید.
به گفته یکی از مأموران پلیس همین توصیه‌ها و نق‌زدن‌ها هدف کلاهبرداری حریصانه این زن فریبکار را نشان می‌دهد وگرنه کسی که مدعی نجات و سلامتی بیماران و نیازمندان است به خاطر پول نیازمندان را جواب نمی‌کند.

رئیس پلیس آگاهی تهران: این فریبکاری است

سرهنگ «عباسعلی محمدیان» رئیس پلیس آگاهی تهران در این زمینه گفت: بارها تأکید داشته‌ایم مردم نباید به تبلیغات شبکه‌های ماهواره‌ای، زیرنویس‌های آن‌ها و حتی آگهی‌های اینترنتی اعتماد کنند.

وی افزود: هر موضوعی که با این شبکه‌ها در ارتباط بوده و شکایت‌هایی را در پی داشته وقتی از سوی پلیس تحت تحقیق گرفته شده، نشان داده دست‌اندرکاران تبلیغات ماهواره‌ای همگی به دنبال کلاهبرداری و سودجویی هستند یا کالای ارائه شده تقلبی بوده یا گروهی کلاهبردار با استفاده از این شبکه‌های ماهواره‌ای به فریب مخاطبان خود پرداخته‌اند و به کلاهبرداری از آن‌ها دست زده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: در مورد کلاهبرداری با «آینه جادویی» موهوم که مدعی هستند قدمت صدساله‌ای دارد و شفادهنده بیماری‌های لاعلاج است، باید از دو شاخه بنگریم؛ یکی اینکه گروهی شیاد با تبلیغات ماهواره‌ای به کمین افرادی ساده‌لوح نشسته‌اند و دیگری اشاعه خرافات است و اینکه در چنین روزگاری چرا برخی مردم ساده‌‌دل هنوز به جادویی بودن آینه یا هر مسأله خرافاتی دیگری اعتقاد دارند تا جایی که پول‌های میلیونی خود را با این باور غلط به یغما می‌دهند.

سرهنگ محمدیان ادامه داد: زنی در پایگاه 8 پلیس آگاهی شکایتی از دست‌اندرکاران تبلیغات یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای مطرح کرده و گفته کلاهبرداران مدعی شده‌اند آینه‌ای با قدمت صدساله وجود دارد که به خاطر نورهای ماورایی شفادهنده بیماری لاعلاج افراد است و 400 میلیون تومان قیمت دارد.این زن ساده‌دل وقتی با شماره مندرج در آگهی ماهواره‌ای تماس می‌گیرد آنان یک شماره در ایران به وی می‌دهند و این زن در تماس با جوانی 22 ساله که بعد مشخص شد پسری بیکار است به او بابت خرید آینه 100 میلیون تومان پول می‌دهد و عجیب این‌که همه پول را از دوستان و آشنایان قرض می‌گیرد با این تصور که آینه جادویی باعث شفای بیماری لاعلاج می‌شود.

مأموران با وجود این‌که نحوه دریافت پول و نحوه افتتاح حساب پیچیده بوده است متهم را به دام می‌اندازند و با بررسی گردش مالی حساب بانکی وی متوجه می‌شوند این جوان از 20 طعمه خرافاتی دیگرش با مبالغ مختلف پول گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: بررسی‌های پلیسی نشان داد عاملان این تبلیغات ماهواره‌ای در کانادا حضور دارند که در حال تحقیق هستیم تا مشخص شود ارتباط مالی بین متهم و آنان چگونه است و اگر جرم آن‌ها نیز محرز شود و پی ببریم بخشی از پول‌ها به جیب عاملان آگهی‌های ماهواره‌ای رفته است حتماً با هماهنگی‌های دستگاه قضایی و از طریق پلیس اینترپل برای دستگیری این شیادان در خاک کانادا و استرداد آنان به خاک ایران اقدام خواهیم کرد.

این مقام ارشد پلیسی با ابراز تأسف از وجود خرافات در سطح جامعه گفت: به افراد خرافاتی تنها یک جمله می‌گویم و اینکه وقتی کسی مدعی شد گره‌گشا بوده، بیماری لاعلاج را شفا می‌دهد یا بخت‌گشایی و آینه‌بینی می‌کند بررسی کوتاهی انجام دهند تا ببینند آنان خودشان از لحاظ جسمی، روحی سالم هستند که می‌خواهند دیگران را علاج کنند؟ و همین کافی است به شیاد بودن آن‌ها پی ببرند.رئیس پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: هیچ پرونده‌ای از تبلیغات ماهواره‌ای و حتی اینترنتی نزد پلیس نبوده که تحقیقات نشان دهد دست‌اندرکاران آن کلاهبردار نیستند و شیادان و تبهکاران با توجه به مدرن شدن زندگی‌ها با استفاده از این امکانات به راحتی طعمه‌هایشان را فریب می‌دهند و به دام خود می‌کشانند و اگر مردم تنها کمی دقت کنند هیچ‌گاه دچار دردسر نخواهند شد.

چرا برخی افراد به رمال‌ها و آینه‌بین‌های نوظهور روی می‌آورند؟

«افسر افشار نادری» کارشناس آسیب‌های اجتماعی ترس از آینده را از جمله علل مراجعه افراد به فالگیران و رمال‌ها می‌داند و می‌گوید: در برخی افراد وقتی امنیت فکری و روانی وجود نداشته باشد و نسبت به آینده خود نگران شوند به چنین خرافاتی روی می‌آورند تا حدودی نگرانی از آینده را کاهش دهند.این جامعه‌شناس بیان می‌کند دلایل رونق کار فالگیران مشکلاتی از قبیل فقر، بیکاری، بیماری و... در جامعه است چرا که برخی افراد به دلیل کمبودهایی که در زندگی و جامعه خود احساس می‌کنند به خرافات پناه می‌برند تا از طریق نیروهای ماورایی مشکل‌شان را حل کنند. آن‌ها بقدری احساس ناامیدی می‌کنند که از شنیدن دروغ رمالان به آرامش می‌رسند.

همچنین فالگیران از ضعف باورهای مردم سوءاستفاده می‌کنند و به تخریب اندیشه‌های مذهبی دامن می‌زنند. افشار نادری ادامه می‌دهد: متأسفانه در رسانه‌ها نیز دیده می‌شود برخی به اشاعه خرافه می‌پردازند، به عنوان نمونه در برخی سریال‌های سال گذشته ماه رمضان وقتی مضمون برنامه‌ها روح و خیالات واهی بود و نشان داده می‌شد که افراد می‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند و به نتایج مطلوب هم برسند همین امر به گسترش خرافات در جامعه دامن می‌زند و در جامعه‌ای که از لحاظ فرهنگی دچار معضل باشند افراد ناآگاه به دام شیادان و کلاهبرداران می‌افتند. در این پرونده نیز سودجویان چه در داخل چه در خارج از کشور با اطلاع از مشکلات و ناآگاهی افراد از سادگی و باورهای چنینی سوءاستفاده می‌کنند و می‌گویند می‌توانند مشکلات آنان را حل کنند و در قبال حل مشکلات درخواست پول‌های میلیونی می‌کنند.

این کارشناس اجتماعی می‌گوید: اما باید به این امر توجه شود اگر حتی یک درصد از افراد دارای نیرو و انرژی خاصی باشند هرگز در قبال نیروی معنوی‌شان پول دریافت نمی‌کنند چون کسی که فردی مادی باشد نمی‌تواند به دنیای معنوی پا بگذارد.وی بیان می‌کند: هر چند که علاقه به دانستن آینده امری ذاتی است اما افراد نباید در دام چنین شیادانی بیفتند و زندگی‌شان را با دلخوشی به امیدها و تصورات خیالی فالگیران بنا کنند. به طور کلی اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم بهترین روش برای برخورد با این گروه از افراد شیاد و کلاهبردار است.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
کلاهبرداري بزرگ "قدرت پنهان" از بينندگان ماهواره اي
مهر: رابط برنامه ماهواره اي "قدرت پنهان" که در تهران اقدام به کلاهبرداري بزرگ کرده بودند، در جريان تحقيقات کارآگاهان پليس آگاهي دستگير شد.

30 تير ماه امسال زن ميانسالي با مراجعه به کلانتري 108 نواب اعلام کرد که فريب تبليغات يکي از شبکه هاي ماهواره اي را خورده و مبلغ 100 ميليون تومان از او کلاهبرداري شده است .

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع "کلاهبرداري" و به دستور شعبه دهم بازپرسي دادسراي ناحيه 10 تهران ، پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکي پس از حضور در پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با ديدن برنامه اي ماهواره اي به نام قدرت پنهان که هر شب از يکي از شبکه هاي ماهواره اي پخش مي شود ، متوجه شدم که افرادي با طي کردن دوره هاي رياضتي به مرحله اي از مقامات ماورايي مي رسند که پس از سپري کردن اين دوره ها اين قدرت را پيدا مي کنند تا از طريق قدرت هاي به دست آورده ماورايي خود، اقدام به شفاي مريضان لاعلاج کنند. به دليل اينکه يکي از بستگانم دچار بيماري مغزي است و بر اساس نظريه اعلامي چندين تيم پزشکي مبني بر عدم امکان جراحي، با شماره هاي زيرنويس درج شده در برنامه قدرت پنهان تماس گرفته و مسئولين اين برنامه مدعي شدند که آئينه هايي 100 ساله در اختيار دارند که افراد داراي قدرت ماورايي با انتقال قدرت خود از طريق اين آئينه هاي مخصوص، مي توانند اقدام به درمان بيماران لاعلاج کنند.

شاکي در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در حالي که به شدت تحت تأثير تبليغات ماهواره اي و قدرت بيان کارشناس برنامه قدرت پنهان قرار گرفته بودم ، موضوع آئينه هاي 100 ساله را با تعدادي از بستگان خود در ميان گذاشته و آنها نيز پس از مشاهده تبلغات ماهواره اي برنامه مذکور قبول کردند تا با جمع آوري پول درخواستي مديران برنامه قدرت پنهان ، اقدام به خريد آئينه 100 ساله براي درمان بستگان خود کنيم.

شاکي در خصوص نحوه پرداخت مبلغ يکصد ميليون تومان بابت خريد "آئينه ماورايي" نيز به کارآگاهان گفت: پس از اعلام آمادگي براي خريد آئينه ، عوامل برنامه قدرت پنهان يک شماره تماس در تهران را به من دادند تا براي هماهنگي هاي بعدي با اين شماره تماس بگيرم. زمانيکه با اين شماره تماس گرفتم، مرد جواني پاسخگو شد و ضمن تأييد و تعريف از برنامه و قدرت آئينه يک شماره حساب بانکي در شعبه خيابان رودکي به من داد تا مبلغ 100 ميليون تومان را جهت خريد آئينه به اين حساب واريز کنم .

شاکي در خصوص چگونگي اطلاع از کلاهبرداري نيز به کارآگاهان گفت: پس از واريز مبلغ 100 ميليون تومان به حساب شعبه رودکي، ديگر آن جوان پاسخگوي تماسهاي بعدي من نبود. در حاليکه بستگان نيز پيگير خريد آئينه بودند، چندين بار با شماره هاي زيرنويس برنامه قدرت پنهان تماس گرفته اما از سوي آنها نيز هيچگونه پاسخ قانع کننده اي دريافت نکرده و متوجه شدم که از من کلاهبرداري شده است .

با آغاز رسيدگي به پرونده در پايگاه هشتم پليس آگاهي، کارآگاهان با شناسايي صاحب شماره حساب بانکي شعبه "خيابان رودکي" به نام پژمان 25 ساله ، وي را در محل سکونتش در خيابان کميل دستگير کردند .

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: به صورت تصادفي و زمانيکه شبکه هاي ماهواره اي را چک مي کردم ، متوجه تبليغات برنامه قدرت پنهان در خصوص درخواست همکاري در ايران شدم . آنها پيشنهاد همکاري با پرداخت ماهيانه مبلغ 700 هزار تومان به عنوان حقوق را دادند تا در ازاي آن نسبت به انتقال وجوه دريافتي آنها اقدام کنم. من نيز که بيکار بودم پيشنهاد آنها را قبول کرده و پس از توافق اوليه و بنا به درخواست مسئولين برنامه ، يک حساب بانکي در خيابان رودکي افتتاح و هر بار که افراد متقاضي خريد آئينه هاي ماورايي اقدام به واريز پول به اين حساب مي کردند ، من نيز از طريق صرافي هاي سطح شهر تهران پول واريز شده به حساب را به خارج از کشور منتقل مي کردم.

سرهنگ کارآگاه ميرزکي رئيس پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اشاره به پخش برنامه قدرت پنهان از طريق شبکه ماهواره اي خارج از کشور عنوان داشت : با بررسي تراکنش مالي حساب بانکي متعلق به متهم و اعترافات صريح اين شخص در خصوص واريز وجوه نقد از سوي دهها نفر، از افرادي که بدين شيوه و شگرد مورد کلاهبرداري قرار گرفتند دعوت مي شود تا براي طرح و پيگيري شکايت هاي خود به شعبه دهم بازپرسي دادسراي ناحيه 10 تهران و يا پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در ميدان حر - انتهاي خيابان 12 فروردين مراجعه کنند.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دستگیری کلاهبردار میلیاردی در همدان
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۰
رییس پلیس اگاهی استان همدان گفت: فردی که اقدام به 17 میلیارد ریال کلاهبرداری در همدان کرده بود با نیابت قضایی در تهران دستگیر شد.
n00310963-t.jpg

به گزارش عرش نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ 'علی زارعی' افزود: به دنبال شکایتی با عنوان جعل و کلاهبرداری و با توجه به حساسیت موضوع، اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری رسیدگی به این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داد.

به گفته وی، تحقیقات پلیس نشان داد فرد کلاهبردار که اهل یکی از استان های همجوار و ساکن همدان است با معرفی خود به عنوان مهندس مسکن و شهرسازی اقدام به خرید مصالح ساختمانی کرده و در قبال طلب فروشنده دو فقره امتیاز تسهیلات مسکن مهر را به وی ارائه کرده است .

سرهنگ زارعی اضافه کرد: شکایات دیگری نیز از این متهم مبنی بر کلاهبرداری و فروش آپارتمان با تنظیم قولنامه در بنگاه های معاملات ملکی متعدد در سطح شهر و همچنین فروش خودروهای امانتی به طلبکاران با تنظیم وکالتنامه جعلی در این اداره وجود داشت.

وی گفت: با انجام ساعت ها کار اطلاعاتی، دسته بندی جرایم ارتکابی و تجزیه و تحلیل اطلاعات موجود با همکاری اداره اطلاعات جنایی در نهایت محل اختفای متهم در استان تهران شناسایی شد.

سرهنگ زارعی بیان کرد: کاراگاهان پلیس آگاهی با هماهنگی قضائی و اخذ نیابت متهم را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند که با انجام تحقیقات فنی و پلیسی پرده از چندین فقره کلاهبرداری میلیاردی برداشته شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم تاکنون به ارتکاب جرائمی از جمله فروش تعدادی آپارتمان و کلاهبرداری از 20 نفر از شکات به ارزش 10 میلیارد و 523 میلیون ریال، فروش سه فقره امتیازات مسکن مهر با دعوتنامه جعلی به دو نفر از شکات به ارزش240 میلیون ریال، فروش خودرو امانتی به غیر و تنظیم یک فقره سند جعلی به چهار نفر از شکات به ارزش یک میلیارد و 900 میلیون ریال اعتراف کرده است.
منبع: ایرنا

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
كلاهبرداران رنگين‌پوست در بازار فردوسي
از فروش دلارهاي تقلبي به افراد ناآگاه كه بگذريم بايد مراقب تبهكاران خارجي در اين بازار بي‌سامان باشيم. كلاهبرداراني كه با شگرد «دلار سياه» و «يورو سبز» توانستند پول خوبي به جيب بزنند و از كشور فرار كنند.
کد خبر: ۴۳۶۲۶۳
تاریخ انتشار:۳۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۵-22 September 2014

در سال‌ها اخير نوسانات بازار ارز سبب شده مردم دنبال هر راهي باشند تا دلار و ساير ارزها را با قيمت ارزان‌تري بخرند. در اين بين برخي راه‌ها پرخطر است و ممكن است عاقبت خوشي در انتظار خريدار نباشد. از فروش دلارهاي تقلبي به افراد ناآگاه كه بگذريم بايد مراقب تبهكاران خارجي در اين بازار بي‌سامان باشيم. كلاهبرداراني كه با شگرد «دلار سياه» و «يورو سبز» توانستند پول خوبي به جيب بزنند و از كشور فرار كنند.

به گزارش اعتماد، آنها تنها يك نقشه بسيار ساده دارند كه با آن به راحتي آب خوردن، سر طعمه‌هاي‌شان را كلاه مي‌گذارند. تبهكاران آفريقايي در ابتدا با روش دلار سياه كلاهبرداري‌هاي خود را در بازار فردوسي آغاز كردند. در اين روش يكي از تبهكاران كه به سختي مي‌تواند فارسي صحبت كند چند 100 دلاري را نشان قرباني مي‌دهد قيمتي اعلام مي‌كند كه خيلي پايين‌تر از قيمت بازار است. قرباني وقتي دلارهايش را نگاه كند، متوجه مي‌شود كمي سياه و كثيف است. مرد آفريقايي سپس ادعا مي‌كند دلارهايش زماني كه قصد داشته آنها را وارد ايران كند، كثيف شده است و اگر دلارها را بخرند او يك مايع شوينده به خريدار مي‌دهد كه دلارها را ظرف مدت 48 ساعت تميز كند.

آنها براي اطمينان همچنين چند اسكناس كثيف را براي قرباني تميز مي‌كنند اما كافي است اين دلارها را خريداري كنيد و بخواهيد خودتان آنها را تميز كنيد آن موقع تازه متوجه مي‌شويد كه چه كلاه گشادي بر سرتان رفته است و فقط يك مشت كاغذ كثيف خريداري كرده‌ايد.

كلاهبرداران آفريقايي پس از آنكه پول خوبي به جيب زدند به كشورهاي خود بازگشتند. آنها مي‌دانستند خيلي زود پولي كه با خود آورده‌اند تمام مي‌شود به همين خاطر به دنبال روشي جديد براي كلاهبرداري بودند.

ميهمانان ناخوانده اين‌بار با روشي جديد با عنوان يورو سبز به ايران آمدند. كلاهبرداران آفريقايي با مراجعه به تاجران ايراني و وارد‌كنندگان كالا مدعي مي‌شوند كه در كار وارد كردن يورو به ايران هستند و براي اينكه كسي به آنها مشكوك نشود و به دليل تحريم‌ها يوروها را با واكنش‌هاي شيميايي به كاغذهايي سبز رنگ درآورده‌اند. كافي است كاغذهاي سبز را در محلولي سبز قرار دهيد تا تبديل به يورو شود.

اما اين تنها براي فريب قربانيان و بالا بردن طمع آنهاست. زيرا وقتي فريب آنها را بخوريد و دارايي خود را به طمع كسب سود كلان از دست بدهيد تازه متوجه مي‌شويد كه يك مشت كاغذ باطله سبزرنگ دريافت كرده‌ايد و محلولي كه گرفته‌ايد تنها آب مقطر است.

اين كلاهبرداران هربار با شگردي تكراري اما روشي جديد به ايران مي‌آيند و با جيب پرپول بازمي‌گردند. فروش ارز در مقدار بالا و به قيمتي پايين خود خبر از كلاهبرداري مي‌دهد اما قربانيان حتي يك لحظه اين فكر به ذهن‌شان خطور نكرد و آن‌وقت در چاهي افتادند كه خودشان به خاطر حرص و طمع‌شان آن را كنده بودند.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دستگیری 8 عضو ارشد یک شرکت هرمی
فرمانده انتظامی شهرستان سمنان از شناسایی و دستگیری هر 8 عضو ارشد و غیربومی یک شرکت کلاهبرداری هرمی خبر داد.
کد خبر: ۴۳۸۷۲۰
تاریخ انتشار:۰۸ مهر ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۵-30 September 2014

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان از شناسایی و دستگیری هر 8 عضو ارشد و غیربومی یک شرکت کلاهبرداری هرمی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ سیدموسی حسینی در تشریح این خبر گفت: با اطلاع از فعالیت گسترده افرادی تحت پوشش شرکت‌های هرمی در سطح شهرستان سمنان، موضوع با تشکیل تیم ویژه‌ای از ماموران پلیس پیگیری شد.

وی افزود: در تحقیقات محسوس و نامحسوس پلیس، محل فعالیت این شرکت هرمی که منزلی مسکونی واقع در یکی از محلات سمنان بود شناسایی و هماهنگی لازم با مرجع قضایی انجام شد.

وی به عملیات ضربتی و غافلگیرانه ماموران انتظامی اشاره و تصریح کرد: در این عملیات که در ساعات خلوت بعد از ظهر و زمان فعالیت این شرکت هرمی اجرا شد 8 نفر از لیدرها و اعضاء فعال این شرکت دستگیر شدند.

حسینی تصریح کرد: در بازدید از مخفگیاه افراد دستگیر شده اسناد و مدارک بسیاری از ترکیب اعضاء شرکت و دریافت‌های مالی آنان کشف شد.

وی با بیان این که افراد دستگیر شده غیربومی و از دیگر استان‌های کشور بودند گردش مالی این شرکت هرمی را تاکنون بالغ بر 300 میلیون ریال عنوان و تاکید کرد: تحقیقات پلیس تا شناسایی کامل اعضاء به ویژه سرشاخه‌های هرم ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان این که متهمان پس از معرفی به دادسرا تحویل زندان شدند به عموم شهروندان به ویژه به جوانان توصیه کرد: با وعده‌های پوچ و خیالی افراد ناشناس در دام آنان نیفتند و به محض اطلاع از فعالیت اینگونه شرکت‌ها مراتب را بی‌درنگ به مرکز فوریت‌های پلیس اطلاع دهند.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
کلاهبرداري از بيکاران جوياي کار
کد خبر: ۴۳۸۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۸ - 01 October 2014
زني که با جعل مدارک و معرفي خود به عنوان نماينده يک شرکت کاريابي از دو شهروند تفرشي در حدود 250 ميليون ريال کلاهبرداري کرده بود در عمليات شناسايي پليس شهرستان دستگير و روانه زندان شد.

به گزارش ابتکار، در اوايل مهرماه جواني با مراجعه به کلانتري مرکز شهرستان تفرش و ارائه برگه شکوائيه اي خواستار رسيدگي به يک مورد کلاهبرداري شد.

شاکي به ماموران انتظامي گفت: حدود چند ماه قبل با تبليغي در سطح شهر مواجه شدم که يک شرکت کارياب با تبليغات گسترده عنوان داشته بود مي‌تواند زمينه ايجاد کار را براي مراجعه کنندگان خود فراهم کند.

وي ادامه داد: من نيز به شرکت مراجعه کردم و زني، چند فرم به من داد و من نيز بعد از تکميل، آنها را تحويل دادم و وي بعد از چند روز تماس گرفت و اعلام داشت کاري متناسب من پيدا شده و لازم است که مبلغ 130 ميليون ريال به حساب شرکت واريز کنم که من نيز بلافاصله اين پول را تهيه کردم و به حساب اعلام شده واريز کردم که بعد از گذشت چند هفته و پيگيري‌هاي که داشتم متوجه شدم که ادعاي کاريابي کذب بوده و از من کلاهبرداري شده است.با دريافت اين شکايت، موضوع در دستور کار پليس شهرستان قرار گرفت و تيمي از ماموران انتظامي تحقيقات خود را براي بررسي موضوع شروع کردند که بعد از گذشت تحقيقات اوليه پليس مشخص شد اين فرد کلاهبرداري‌هاي متعددي از شهروندان تفرشي داشته است.

شاکيان در اظهارات خود به کارآگاهان پليس بيان داشتند اين فرد با در دست داشتن مدارکي جعلي، خود را به عنوان نماينده يک شرک کاريابي معرفي کرده است و وجوهي را در قبال يافتن کار از آنان اخذ کرده است.

سرگرد"سيروس دالوند"فرمانده انتظامي تفرش در اين باره گفت: با ادامه بررسي‌هاي پليس مشخص شد که اين فرد حدود 250 ميليون ريال از شهروندان تفرشي کلاهبرداري کرده و متواري شده است.

فرمانده انتظامي تفرش تصريح کرد: پس از اظهارات شاکيان و بررسي شواهد و تحقيقات اطلاعاتي گسترده پليس، زن کلاهبردار در مخفيگاهش در يکي از محلات شهرستان شناسايي و دستگير شد.وي ادامه داد دربازرسي از منزل اين فرد تعدادي مدارک جعلي کشف و متهم براي تحقيقات تکميلي به پليس آگاهي منتقل شد.

سرگرد"دالوند" اضافه کرد: متهم پس از مواجه شدن با مستندات و شواهد موجود و در مواجهه با شاکيان به جرايم ارتکابي خود اعتراف کرد و با تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي وبا قرار قانوني روانه زندان شد.

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,942
چندتا پست بالا در مورد کلاهبرداری شبکه ماهوارهای بود
یاد یک شبکه چند سال پیش افتادم مجریش هی میگفت در مقابل صفحه تلویزیون زانو بزنید چشم خودتون ببندید دستهای خودتون بالا بیارید رو صفحه تلویزیون قرار بدید حالا من برای شما دعا میکنم به نام .... به نام خدای الان همه مشکلات و مریضهای شما حل و درمان میشه، بعد زیر نویس میکرد، نفری یک دلار به شبکه کمک کنید، آخه یکی نبود بگه تو باون قدرتت برای حل مشکلات مادی و معنوی چرا نمی تونی مشکل مالی شبکه رو حل کنی؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
آرسن‌لوپن بلوار فردوس و همسرش به دام افتادند
کد خبر: ۴۳۹۴۶۴
تاریخ انتشار:۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۶-04 October 2014

زوج تبهکاری که کلکسیونی از جرائم را در پرونده‌شان داشتند و تحت تعقیب پلیس تهران بودند در بندرعباس ردیابی و دستگیر شدند.

به گزارش فرهیختگان، دوم مرداد امسال مردی به کلانتری 103 گاندی رفت. وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: «دیروز دوستم به نام امیر معروف به پژمان که از 10 سال پیش او را می‌شناسم به خانه من آمد و شب را در خانه‌ام ماند. صبح اما وقتی از خواب بیدار شدم، متوجه شدم پژمان در خانه نیست. او سوئیچ ماشین 206، همه مدارک شناسایی خودرو، دو حلقه انگشتر برلیان و کارت عابربانکم را دزدیده بود. وقتی گوشی موبایلم را بررسی کردم متوجه شدم ساعت دو بامداد از عابربانکم پول برداشت شده است.»

با آغاز تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به کارآگاهان پایگاه سوم آگاهی سپرده شد و پلیس به بررسی تصاویر دوربین مداربسته بانکی پرداخت که از آن پول برداشت شده بود. به این ترتیب تصویر پژمان به دست آمد. ماموران با انجام هماهنگی‌های قضایی و با راهنمایی‌‌های مالباخته به محل سکونت پژمان در منطقه بلوار فردوس رفتند اما این مرد به همراه همسرش به نام ناهید از محل گریخته بود.

کارآگاهان محل جدید سکونت پژمان و همسرش را ردیابی کردند و دریافتند که با شکایت تعداد دیگری از مالباختگان با موضوع «صدور چک‌های بلامحل، پرونده جداگانه دیگری برای پژمان و همسرش در شعبه 1010 مجتمع قضایی تشکیل شده است و ناهید نیز به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب قرار دارد.

با صدور دستور توقیف خودروی سرقت شده در سیستم جامع پلیس، خودروی 206 در منطقه شهرزیبا کشف شد. کارآگاهان در تحقیقات بعدی متوجه شدند پژمان از طریق همسرش اقدام به فروش خودرو از طریق آگهی کرده است.

خریدار خودرو پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی، به کارآگاهان گفت: «از طریق آگهی روزنامه، اقدام به خرید یک دستگاه خودروی 206 از یک زن جوان کردم. در زمان تحویل خودرو، به مقابل یک مجتمع مسکونی در منطقه شهرزیبا رفتم و پس از توافق بر سر قیمت، 30 میلیون تومان را به صورت نقدی پرداختم. قرار شد مابقی پول ماشین را پس از انتقال سند و در محضر پرداخت کنم اما پس از آن هرچه با مالک خودرو تماس گرفتم، پاسخی نداد.»

با شناسایی مجتمع مسکونی یاد شده از سوی خریدار 206 واقع در شهرزیبا، بلوار تعاون، کارآگاهان به این محل رفتند و در تحقیقات بعدی اطمینان پیدا کردند که پژمان و همسرش در این مجتمع سکونت ندارند. یکی از اهالی مجتمع که با مشاهده تصویر ناهید این زن را شناخت به کارآگاهان گفت: «چند روز پیش این زن را با ظاهری آراسته در داخل مجتمع مشاهده کردم. او خود را از بستگان همسایه طبقه بالا معرفی می‌کرد. این زن مقابل در واحد ما آمد و درخواست مقداری آب کرد. من نیز به تصور اینکه وی واقعا از بستگان همسایه طبقه بالای مجتمع است، به او آب دادم.»

خریدار خودرو نیز با تایید اظهارات این زن گفت: «روزی که برای خرید خودرو مقابل در مجتمع رفته بودم، از فروشنده ماشین خواستم یک لیوان آب به من بدهد. او پس از رفتن به داخل مجتمع، با یک سینی پارچ آب، مقابل در مجتمع آمد. آن زمان گمان می‌کردم واقعا این مجتمع، محل سکونت فروشنده ماشین است. بنابراین با این اطمینان 30 میلیون تومان را به صورت نقد به او دادم.»

همزمان با ادامه رسیدگی به پرونده سرقت خودرو و فروش آن از طریق روزنامه و شناسایی تعداد دیگری از شکات در مورد ارائه چک‌های بلامحل از سوی متهمان پرونده، کارآگاهان در تحقیقات خود موفق به شناسایی یکی از مالباختگان در شمال کشور شدند. براساس اظهارات این شخص، پژمان و همسرش پس از متواری شدن از تهران با چک‌های بلامحل اقدام به خرید یک دستگاه خودروی پراید از او کرده بودند.

با صدور دستور توقیف این خودرو و دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس، از طریق فرماندهی انتظامی بندرعباس به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر رسید که این خودرو همراه دو سرنشین از سوی گشت انتظامی این شهرستان توقیف شده است.

کارآگاهان بلافاصله با اخذ نیابت قضایی به بندرعباس رفتند و هر دو متهم را به اداره آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

سرهنگ صفدر جان‌پرور، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در همین رابطه گفت: «این زوج با قرار قانونی روانه بازداشتگاه شده‌اند و تحقیق برای افشای سایر جرم‌های احتمالی آنها ادامه دارد.»

وی ادامه داد: «متهمان در مورد سرقت پژو 206 و فروش دو انگشتر برلیان به ارزش 15 میلیون تومان اعتراف کردند و این انگشترها کشف و به مالباخته بازپس داده شد.»

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
شرارت‌های مخوف برادران سمندر به پایان رسید
برادران سمندر که در محله «آسیاب برجی» به اقدامات وحشت‌آور دست می‌زدند، دستگیر شدند.
کد خبر: ۴۳۹۶۲۶
تاریخ انتشار:۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۳-05 October 2014

برادران سمندر که در محله «آسیاب برجی» به اقدامات وحشت‌آور دست می‌زدند، دستگیر شدند.

به گزارش ایران، سرهنگ «کامرانی صالح» رئیس پلیس استان البرز با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی‌بر شرارت‌های مکرر و همچنین تهیه و توزیع شیشه توسط اعضای یک باند اراذل و اوباش در منطقه آسیاب برجی کرج با توجه به اینکه سه عضو اصلی باند برادر بوده و همگی از اراذل و اوباش سابقه‌دار بودند موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: در ابتدا پاتوق این برادران و نوچه‌های آن‌ها پس از سه ماه کار اطلاعاتی شناسایی شد و همه تحرکات آن‌ها به صورت لحظه به لحظه از سوی مأموران تحت رصد اطلاعاتی قرار گرفت.

با توجه به اقدامات صورت گرفته، مأموران اطلاع یافتند که یکی از نوچه‌های این باند برای خرید مواد مخدر عازم پل فردیس است. سرهنگ کامرانی صالح افزود: از آنجایی که اطلاعاتی از خودروی این مرد در دست نبود، با استفاده از شیوه و شگردهای اطلاعاتی مشخص شد که وی با یکی دیگر از اعضای باند با یک پراید در حال حرکت به سمت پل فردیس هستند، بنابراین بلافاصله دو اکیپ اطلاعاتی به تعقیب خودرو پرداختند تا اینکه خودرو پس از طی مسافتی مسیر خود را به سوی جاده شهریار تغییر داد.

مأموران با هماهنگی پلیس منطقه ویژه غرب استان تهران سه برادر را تا شهریار تعقیب کردند و در طول مسیر پس از ملحق شدن آن‌ها به سایر اعضای باند، برای دستگیری اوباش وارد عمل شدند.

وی گفت: دو عضو این باند با دیدن مأموران اقدام به درگیری تن به تن با آنان کرده و با ایجاد هیاهو و سر و صدا سعی در جمع کردن سایر اعضای باند برای درگیری و متواری شدن داشتند که سرانجام با شلیک سه تیر هوایی و هوشیاری مأموران همه اعضای باند دستگیر شدند.

بالا