برگزیده های پرشین تولز

آیا شما استرالیا را برای ادامه تحصیل می پسندید ؟

• Total voters
    12

mehran_p

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Muhammadinfo :
دوست عزيز naeemtop اين مقدار پول كه ميتواني بدهي خوبه ولي بازم نه در انگليس و نه در آمريكا ميتواني درس بخوني چون كه اين پو فقط براي خرج تحصيلت خوبه و براي خرج زندگي يك 10000 دلار ديگه نياز داري كه با اين حال نميشود.
من براي كساني كه ميخواهند پزشكي بخونند و پول دارند پيشنهاد ميكنم براي عمومي بروند اين كشورهاي اوكراين-روسيه-ارمنستان-هند-مالزي وبعد براي دريافت تخصص بروند اسپانيا .
حالا چرا اسپانيا:
چون كه تحصيل در مقطع تخصص مجانيه تازه اگر هم بورسيه نباشي مجاني و به خاط رزيدنت بودنت برجي 1350 دلار بهت ميدهند.
دوما هم كشور خيلي باحالي و ميتوني بازيهاي رئال و بارسلونا را ببيني كه خيلي حال ميدهد.
سوما دانشگاههايش خيلي معروفند.
به زودي در مورد اسپاني به طور كلي مينويسم.
اگر سوالي بود بپرسيد
راستي نابرده گنج رنج ميسز نميشود.پس بايد زحمت و سختي كشيد.
میشه یه کم بیشتر در این مورد توضیح بدی !؟
من می خوام یه همچین کاری بکنم ممنون میشم اگه بیشتر راهنمایی کنی

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
دوست بزرگوار منظورت از همين كار چيه؟
توضيح بيشتري بدهيد؟

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
دوستان نظرتون در مورد كشور مجارستان چيه؟
ميخواهم در مورده مجارستان و تحصيل و زندگي در آنجا بنويسم.

mehran_p

Registered User
لایک‌ها
1
یعنی این که می خوام پزشکی بخونم !
اول تو ارمنستان بعد تو اسپانیا ؟اما چطورش رو نمیدونم !اصلآ چطور می تونم دانشجوی دانشگاه ارمنستان بشم ؟
راستی یه سوال دیگه .....این قیمت هایی که واسه مخارج زندگی تو کشورهای مختلف می گی بر چه مبنایی ؟...و طبق همون مبنا خرج زندگی تو تهران چقدره ؟
با تشکر

mehran_p

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز محمد آقا خیلی ممنون از لطفتون
یعنی معدل دیپلمی که اینجا گرفتی باید 16 باشه !؟
واسه من که نیست :( :( ! چی کنم پس ؟
راستی شما یه قیمت واسه ارمنستان بده بر مبنای زندگی در شرایط سخت :happy: :D یه چیزی مثل دانشجو های خودمون ! یعنی با املت و نیمرو حال کنیم :D
با تشکر فراوان

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
دوست عزيز همان طور كه گفتم در كشورهاي اوكراين و ارمنستان در مورد تحصيل در رشته دندانپزشكي بايد معدل بالاي 16 باشد.تحصيل در دانشگاه ايروان هم در رشته پزشكي به معدل كاري ندارد.
اما در مورده قيمتها:تحصيل در دانشكده پزشكي سال اول شاملزيروكورس 1200 دلار و سال دوم به بعد 1800 دلار در سال ميباشد.ببين من يكي آشناهام رفته ارمنستان ميگويد كه در خود ايروان بايد 60 دلار به بالا خرج كني تا شايد از خوردن هميشگي نيمرو فرار كني..
تازه پرداخت شهريه زيرو كورس (سال اول) به صورت نقدي بوده و لي از سالهاي بعد ميتوان به صورت اقساط نيز پرداخت كرد.

mehran_p

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز شما کدوم دانشگاه می خوای بری ( به عنوان یه خبره در این کار )
ایروان که شرط معدل نداره ,دندانپزشکی داره ؟

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
دوست عزيز رشته دندانپزشكي هم در اوكراين هم در ارمنستان حداقل معدل 16 را ميخواهد ...
من خودم ميخواهم بروم مسكو يا سنت پيترزبورگ.

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
من به زودي دوباره مي آيم ميخواهم در مورد هلند بنويسم اما آيا از دوستان كسي از طريق بالا نامه نگاري كرده است يا خير.

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
چرا من بن شدم؟؟؟؟

shahad823

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
محمد جان ممنون از اطلاعاتی که زحمت می کشی.مطالبی که می نویسی فوق العاده مفیدند. سوالی دارم که ممنون میشم اگه جواب بدی. من فاغ التحصیل رشته کارگردانی نمایش در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس هستم و تمایل دارم که برای تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور اقدام کنم. حقیقتش وضع مالی مناسبی ندارم و هر جا که بخوام برم باید خرج تحصیلم رو دربیارم یعنی وجود موقعیت کار برام خیلی مهمه.اینکه دانشگاهی باشه که بشه با هزینه کم ادامه تحصیل داد.شنیدم ترکیه از این نظر بد نیست ولی هیچ اطلاع موثقی ندارم.منتظر جوابت هستم ....قربانت . شهاد

shahad823

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شرمنده که دوباره وقتت رو می گیرم . محمد جان در مورد دانشگاه های دوبی هم چیزی میدونی . چون اونجا بهر حال موقعیت کار هست.

shahad823

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
محمد عزیز ممنون از پاسخ سریعت. کوتاهی از من بود که اطلاعات کامل ندادم. معدل من 44/16 است و در شهریور ماه 82 فارغ التحصیل شده ام . مضاف بر اینکه از سال 79 سابقه تدریس در دانشگاه را هم دارم . آدرس ایمیل من اینست . چنانچه بتوانم مستقیم با خودت تماس داشته باشم خوشحال میشم. البته اگه تو هم وقت داشته باشی[email protected] قربانت....شهاد

shahad823

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
محمد عزیز به یقین متوجه هستی که در این وبلاگ من نمی توانم خود را کامل معرفی کنم و در مورد دروسی که تدریس می کنم توضیحی داشته باشم . از این بابت هم پوزش می طلبم و به همین جهت مشتاق ارتباط مستقیم هستم....شهاد

mohammad123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون از اطلاعات جامعی که اینجا به بچه ها میدین .
------------------------------
من میخواستم یه سری از قبولیها و پذیرشهایی رو که همین امسال بچه های دانشگاه صنعتی شریف آوردند رو اینجا بذارم .

- اطلاعاتم کامل نیست و فقط یه سری شون رو اطلاع دارم . در ضمن فقط به چند تا بسنده میکنم و گرنه تعداد پذیرشهاشون از دانشگاههای دنیا خیلی زیاده که در این ÷ست نمیگنجه .

- اینهایی که میگم همه دانشجویان مقطع لیسانس شریف هستند و در مقاطع بالاتر رو آماری ندارم .

-طبعا از دانشکده برق بیشتر آمار دارم .چون بیشتر باهاشون بودم .
--------------
چند نمونه از پذیرشها :

- MIT :
(RA - مهندسی برق)

-MIT :
( RA-مهندسی مکانیک)

- استنفورد : 6 نفر
(3 تا فلو )
( 3 تا RA)
از میونشون 3 نفر مهندسی برق هستند .

- برکلی :
( تعدادشون تو ذهنم نیست ولی 2 نفرشون در مهندسی برق فلو گرفتند. در کل تعدادشون بیشتر از 2 نفر هست)

-هاروارد :
(فلو - مهندسی برق)

- آستین تگزاس (دانشگاه اول دنیا در رشته مهندسی نفت)
(RA مهندسی نفت)

...

---------------

اینا فقط یه چند نمونه از قبولیها بود .

در ضمن اگه دانشگاههای با رنک کمی پایین تر آمریکا و دانشگاههای کانادا رو هم میخواستم لیست کنم که دیگه تعدادشون رو به آسمون میذاشت !

- در مورد برقی ها که اکثرشون به کمتر از آمریکا( اونم دانشگاههای top اونجا) راضی نمیشند .
یکی هم بود از همین دانشکده برق که RA دانشگاه MIT رو بیخیال شد !! چون همزمان پذیرش فلوی استنفورد رو هم داشت .
بچه ها میگفتند پسره MIT رو ریجکت کرده !! :D

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
دوست بزرگوار از شما سپاسگزارم.
و اما جواب شما را آقاي شاهد به ايميلتان فرستادم.
ميخواهم فردا در مورده فقط و فقط بورسيه بنويسم چون به نظر من بالاي ليسانس حتما ميتوان يك طوري بورس گرفت.
اگر سوالي در اين مورد هست بنويسيد تا فردا در مطالبن به صورت كلي جواب بدهم

shahad823

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Muhammadinfo :
دوست بزرگوار از شما سپاسگزارم.
و اما جواب شما را آقاي شاهد به ايميلتان فرستادم.
ميخواهم فردا در مورده فقط و فقط بورسيه بنويسم چون به نظر من بالاي ليسانس حتما ميتوان يك طوري بورس گرفت.
اگر سوالي در اين مورد هست بنويسيد تا فردا در مطالبن به صورت كلي جواب بدهم

محمد عزیز. ممنون و سپاسگذارم.اگر بتوانی آمار تقریبی هزینه ها را هم به پول خودمان بنویسی نهایت لطف توست...قربانت. شهاد

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
راهنماي تحصيل در خارج
سوالات:
با سلام!
چند تا از دوستان در مورده اين نامه بنياد سپ سوال داشته بودند كه جواب دادم.براي همين يك چند تا از آنجا را ترجمه ميكنم تا راي ديگران بيشتر جا بيفتد.
1: قيمتهاي بند اول مربوط به تخصص اطفال ميباشد و سهر سنت پيتربورگ معتبرترين دانشگاه در اين زمينه را در جهان دارد كه همانطور كه آمده شهريه دوره مقدماتي 1200$ ميباشد و هزينه خوابگاه را ساليانه 500$ زده ا است. و ساليانه هم مبلغي در حدود 100$ هم هزينه بيمه ميباشد.البته اينها مربوط به كورسها به زبانه روسي ميباشد كه البته دروس به زبان انگليسي هم ارائه ميشود كه به دليل ارزشيابي نشدن آنها توسط وزارت علوم ايران بحثي در موردش نميكنم.
2:براي دانشگاه پزشكي كه فكر ميكنم همان پاولف باشد هزينه دوره مقدماتي 1800$ ميباشد و براي ادامه تحصيل در رشته پزشكي بايد ساليانه 2650$ بسرفيد.

بالا