برگزیده های پرشین تولز

تحصیل در اروپا و امریکای شمالی

مطالب این تاپیک چقدر برایتان مفید بود ؟

• زیاد

Votes: 87 66.9%
  • متوسط

Votes: 23 17.7%
  • کم

Votes: 20 15.4%

• Total voters
    130

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
دوستان اگه کسی سوالی در مورد تحصیل یا مهاجرت به اروپا یا ب امریکاداره همینجا مطرح کنه تا بهش پاسخ داده بشه

اروپا
در ابتدا باید توضیح بدم که الان بیشتر کشورهای اسکاندیناوی هنوز ادامه تحصیل رایگانه با توجه به اینکه شما چه هدفی تو زندگیتون دارید باید تصمیم بگیرید کجا برید
البته تو کشورهایی مثل المان رایگان و ایتالیا هم مبلغ کمی برای تحصیلات میگیرند برای تحصیل تو این کشور ها داشتن مدرک زبان ضروری هست و برخی رشته هم به زبان همان کشور اموزش داده میشه که اگر از مقطع لیسانس اقدام کنید لازم نیست حتمن اون زبان تو کشور خودمون یاد بگیریم.

امریکا
برای امریکا هم بیشتر دانشگاه ها راحت پذیرش میدن باز این هم به هدف شما بستگی داره که کجا بخواهید ادامه تحصیل کنید یا بورس بخواهید یا اینکه از پس هزینه های زندگی تو امریکا بربیاد زندگی در امریکا و هزینه زندگی هم به خودتون بستگی داره ایالت ها با هم متفاوتن و هم دانشگاه ها هم با هم متفاوتتن
زندگی در شهر سیاتل از ماهی 700 دلار هست تا شهری مثل نیویورک یا لوس انجلس که حتی بیش1200 دلار در ماه هم هزینه داره برای یک نفر
اینم توضیح بدم اب و هوای غرب امریکا ملایم و زمشتون های نه چندان سرد داره ایرانی ها ترجیح میدن تو غرب امریکا باشند

کانادا

بنده پیشنهاد میدم اگر بورس ندارید از یکی از دانشگاه های کانادا و میخواهید برای کانادا یا امریکا اقدام کنید بین این دو موندید امریکا انتخاب کنید چون شرایطشون زمین تا اسمون با هم فرق داره
البته این هم در نظر بگیرید که کانادا به ازای هر 1 سال تحصیل 6 ماه برای اقامت گرفتن حساب میکنه که این خودش یه امتیاز چون اگر 3 سال در کانادا باشید و به هردلیل با هر ویزای شما میتونیدبرای اقامت کانادا اقدام کنید

شرایط زندگی تو کانادا برای کسی که مدرک خودشون دار نسبتنا خوبه (نسبت به امریکا) هزینه ها هم هم تراز با امریکا هست که با توجه به دانشگاه یا ایالات ساکن شده متغییره البته غرب کانادا اب و هوای نسبتا ملایمتری داره به طوری که در جنوب استان بریتسش کلمبیا یعنی ونکورر اب و هوا در زمستان به ندرت زیر صفر میره این برای ما ایرانی ها که در کشوری مثل ایران و اب هوای نه چندان سرد داریم مناسب تره

خوب مختصری از این کشورها براتون توضیح دادم اگر سوالی یا اطالاعاتی دارید همین جا مطرح کنید تا بتونیم از تجربیات و اطلاعات همدیگه استفاده کنیم.

در اینستاگرام هم میتونید این تاپیک دنبال کنید یا اگر سوالی دارید مطرح کنید

ID instagram : BFI_USA

Last edited:

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
برای مهاجرت به کانادا چقدر دریافت میکنید البته از اقوام هم هستند تو این کشور

در ضمن سرمایه گذاری هم میتونم بکنم تا 1 میلیارد

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
برای مهاجرت به کانادا چقدر دریافت میکنید البته از اقوام هم هستند تو این کشور

در ضمن سرمایه گذاری هم میتونم بکنم تا 1 میلیارد

عزیز من پولی نمیگیرم هدفم از زدن این تاپیک کمک کردن به دوستانی که شرایط مهاجرت دارند و اطلاعات لازم برسونم
دوست عزیز شما بااین پول چرا برا کانادا میخوای اقدام کنی برای امریکا با ۵۰۰ هزار دلار اقدام کن و گریین خود و خانوادرو بگیر
اگه سوال بیشتری در این ویزا e5میخوای بپرس

درمورد کانادا که راحتره شما ۱۸۰هزار تا بریزی تو برنامه های ایالتی ویزا و اقامت گرفتی یا اینکه سالی ۱۵ تا ۲۰ هزار تا خرج کنی برای تحصیل تا به اقامتبرسی 

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
مرسی ولی کانادا میخوام برم آمریکا به درد نمیخوره

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
مرسی ولی کانادا میخوام برم آمریکا به درد نمیخوره

3تا راه داری

1- سرمایه گذاری سبک کنی 180 هزار یا سنگین 800 هزار

2-از طریق تحصیل اقدام کنی

3- کاری یا از طریق شرکت یا اشنا جابر افر داشته باشی

بازم بستگی به خودت داره که کجا و چطور بخوای بری

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
خوب در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنم در ضمن من فارغ التحصیل از دانشگاه امیرکبیر رشته آی تی هستم

میخوام اونجا شرکت بزنم سرمایه اولیه شکت هم 10 میلیون دلار

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
خوب در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنم در ضمن من فارغ التحصیل از دانشگاه امیرکبیر رشته آی تی هستم

میخوام اونجا شرکت بزنم سرمایه اولیه شکت هم 10 میلیون دلار

ایده سرمایه گذاری که با خودتون باشه ماشالله فارغ التحصیل دانشگاه امیرکبیر هم که هستید مشکلی ندارید کلن چه در زمینه ادامه تحصیل یا کاری یا سرمایه گذاری رله هست اگه قرار باشه ایده از من باشه که خودمم شریکت میشم:D شوخی کردم

رفیق سرمایه گذاری کم که 180 هزار دلاره شما پول به دولت کانادا میدی اقامت میگیری برگشتی تو کار پول نیست

800 هزار دلاری هم که بازم یا به دولت کانادا میدی بعد 5 سال پول برگشت میدن ولی اگه خودتوم بتونی شرکتی اوکی کنی و کارافرین باشی لازم نیست به دولت بدی میریزی مزنی تو کار خودت و کارافرینی میکنی

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
مختصری توضیح درباره ویزای E2 وEB2

دوستانی که 500 هزار دلار ندارند و میخوان در امریکا زندگی کنند با این ویزا سبک میتونند اقدام کنند این ویزا شرایط خاصی نداره فقط باید بتونید حدود 100 هزار دلار یا بیشتر روی بیزنس که خودتون راه میاندازین سرمایه گذاری کنید این ویزا هر 2 سال به سال تمیدید میشه حال اگر سوالی درباره این ویزا بود حتمن بپرسین
ویزای eb2 هم مختص گروه اول شامل اساتید دانشگاهها و محققین دارای پیشنهاد کاری از مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی می شود
گروه دوم شامل مدیران بین اللملی که دارای پیشنهاد کاری هستند
و گروه سوم شامل مخترعین و نظریه پردازان و ....

Last edited:

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
مختصری توضیح درباره ویزای Eb2

دوستانی که 500 هزار دلار ندارند و میخوان در امریکا زندگی کنند با این ویزا سبک میتونند اقدام کنند این ویزا شرایط خاصی نداره فقط باید بتونید حدود 100 هزار دلار یا بیشتر روی بیزنس که خودتون راه میاندازین سرمایه گذاری کنید این ویزا هر 2 سال به سال تمیدید میشه حال اگر سوالی درباره این ویزا بود حتمن بپرسین

دوست گرامی ، سلام
چند تا سئوال در خصوص eb-2
1. میشه این پول رو برداریم بریم اونجا مثلا رستوران بزنیم؟ یا باید در پروژه هایی که خودشون میگن سرمایه گذاری کنیم؟
2. شرایط خاصی نداره؟ مثلا بگن باید حتما 10 تا کارگر (یا کارمند یا تکنسین و...) آمریکایی استخدام کنی . یا شرط نمره ی خاصی از تافل و آیلتس و تحصیلات دانشگاهی و...
3. در چه صورت ویزا رو تمدید نمیکنن؟
4. اگر تمدید نشه ممکنه داراییها و سرمایه مون در آمریکا بلوکه بشه؟ چند درصد ممکنه تمدید نکنن؟
5. در طول دوسالی که ویزای eb2 داریم میتونیم از آمریکا خارج بشیم یا نه؟
6. بعد از چه مدت میشه درخواست پاسپورت آمریکایی داد؟
7. این ویزا شامل همه ی اعضای خونواده میشه یا مختص یک نفر هست؟ اگر برای همه ی اعضای خانواده هست ، فرزندان تا چند سال رو پوشش میده؟
8. نیازی هست که برای گرفتن ویزا ، مهارتمون در شغل مورد نظر رو بهشون اثبات کنیم؟ کلا این مورد چه جوری کنترل میشه؟ قبل از اخذ ویزا یا بعدش؟

Last edited:

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
دوست گرامی ، سلام
چند تا سئوال در خصوص eb-2
1. میشه این پول رو برداریم بریم اونجا مثلا رستوران بزنیم؟ یا باید در پروژه هایی که خودشون میگن سرمایه گذاری کنیم؟
2. شرایط خاصی نداره؟ مثلا بگن باید حتما 10 تا کارگر (یا کارمند یا تکنسین و...) آمریکایی استخدام کنی . یا شرط نمره ی خاصی از تافل و آیلتس و تحصیلات دانشگاهی و...
3. در چه صورت ویزا رو تمدید نمیکنن؟
4. اگر تمدید نشه ممکنه داراییها و سرمایه مون در آمریکا بلوکه بشه؟ چند درصد ممکنه تمدید نکنن؟
5. در طول دوسالی که ویزای eb2 داریم میتونیم از آمریکا خارج بشیم یا نه؟
6. بعد از چه مدت میشه درخواست پاسپورت آمریکایی داد؟
7. این ویزا شامل همه ی اعضای خونواده میشه یا مختص یک نفر هست؟
8. نیازی هست که برای گرفتن ویزا ، مهارتمون در شغل مورد نظر رو بهشون اثبات کنیم؟ کلا این مورد چه جوری کنترل میشه؟ قبل از اخذ ویزا یا بعدش؟

ماشالله چقدر سوال کردین یکی یکی جواب میدم
بله میتونید خودتون مثلن بیزینسی که تو ایران دارید اونجا بزنید یا سرقفلی یه کسب و کار بخرید
نه عزیز از شما مدرک زبان ایلتس 7 که نمیخوان نمیگرن اما وقتی امریکا میری که نمیتونی فارسی حرف بزنی!!!! باید یه مقداری بلد باشی برای استخدام هم مثل اون Eb5 نیست که حداقل تو اون منطقه باید تعدادی امریکایی شاغل بشند
ببینید شما هر سال باید صورت حساب و مالیات ها رو به دولت نشون بدین که بیزنس در جریان و کار میکنه حتی اگر سود هم کم باشه باز هم تمدید میکنند-نه این احتمال وجود نداره
بله میتونید خارج بشید متاسفانه این ویزا به گرین کارت نمیرسه باید چنجش کنی با داشتن این این ویزا میتونید خودتون و بچه های زیر 21 سال با خودتون ببرید
در مورد اخرین سوال باید بگم که اول باید مشخص کنی میخوای سرقفلی بیزنس بخری یا یه کمپانی برای خودت میخوای بزنی اگر کمپانی داری تو ایران و میخوای شعبه شو اونجا بزنی که باید مدارک نشون بدی و اگر بخوای یه بیزینس مثل مک دونالد یا ... بزنی که داستانش فرق داره

سوالی بود در خدمتم

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
ممنون از پاسختون
1. میشه اگر شرایط بر وفق مراد نبود قبل از اتمام دو سال پولمون رو بکشیم بیرون و برگردیم ایران؟ به قولی برنامه رو کنلسلش کنیم
2. این 100 هزار دلار فقط باید برای بیزنس استفاده بشه؟ پس مطمئنا نباید کل داراییم 100 هزار دلار باشه. برای خونه و بیمه و هزینه هایی که در بدو ورود دارم چقدر باید کنار گذاشته باشم؟
3. یه جریانی بود که هر کی میخواست با گرین کارت بره باید اسپانسر معرفی میکرد تا اگر اونجا خرابکاری ئی به بار اورد ، اسپانسرش هزینه رو متحمل بشه. در مورد این ویزا هم این مورد هست؟ ینی به اسپانسر نیاز دارم یا نه؟
4. گفتید که به گرین کارت نمیرسه! چه جوری میشه چنجش کرد به یه ویزای دیگه؟ به کدوم نوع از ویزا مثلا میتونیم چنج کنیم؟ در کل چه راهکارهایی هست؟

Last edited:

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
ممنون از پاسختون
1. میشه اگر شرایط بر وفق مراد نبود قبل از اتمام دو سال پولمون رو بکشیم بیرون و برگردیم ایران؟ به قولی برنامه رو کنلسلش کنیم
2. این 100 هزار دلار فقط باید برای بیزنس استفاده بشه؟ پس مطمئنا نباید کل داراییم 100 هزار دلار باشه. برای خونه و بیمه و هزینه هایی که در بدو ورود دارم چقدر باید کنار گذاشته باشم؟
3. یه جریانی بود که هر کی میخواست با گرین کارت بره باید اسپانسر معرفی میکرد تا اگر اونجا خرابکاری ئی به بار اورد ، اسپانسرش هزینه رو متحمل بشه. در مورد این ویزا هم این مورد هست؟ ینی به اسپانسر نیاز دارم یا نه؟
4. گفتید که به گرین کارت نمیرسه! چه جوری میشه چنجش کرد به یه ویزای دیگه؟ به کدوم نوع از ویزا مثلا میتونیم چنج کنیم؟ در کل چه راهکارهایی هست؟

قبلش یه توضیح بدم خود E2 به 3 4 زیر شاخه تقسیم میشه مثال کسایی که مدرک دانشگاهی دارند و تو یه زمینه ای کار میکنند و یا کسایی که تجربه کاری دارند و تو یه زمینه ای کار میکنند چندین سال اونم و...

میتونید کنسل کنید مطمئنا اگر تو امرکیا باشید و بیزنستون بگیره دیگه بر نخواهید گشت و 2 سال 2 سال تمدید میشه ببینید 100 هزار دلار من برای مثال گفتم شما با 70 هزار دلار هم میتونید اونجا یه کار شروع کنید اون بستگی به نوع کار شما و نوع بیزنس داره من میانگسن در نظر گرفتم شما به مرحله گرین کارت برسید بعد به فکر اسپانسر باشید شرایط زندگی ایلت به ایالت فرق داره
برای چنج بعد از گذشت چندین سال سرمایه شما افزایش پیدا میکنه اگر که به 500 هزار رسید چنج میکنی به Eb5 و برای خودت کار میکنی و گرین کارت هم سریع میاد شما در امریکا هستید ممکنه 1000 جور اتفاق بیوفته اگر ازدواج کردید صاحب فرزندی در امریکا
شدید از طریق اون به گرین برسید این یه مثال بود راه زیاده اگر بخوای بمونی حتمان موندگار خواهی شد.
خود eb2 هم به گرین کارت در مدت زمان طولی خواهد رسید اما شرایطش خیلی سخته تو سایت state.gov هم توضیحاتی داده شده که میتونید از طریق eb2 هم به گرین برسید
نه در این مرحله وقتی مدارک مالی میبرید خودش یه نوع اسپانسری برای خودتونه

Last edited:

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
چه جوری و از کجا باید شروع کنم؟
اگر الان به طور جدی تصمیم بگیرم که برم دنبال eb-2 ، به نظر شما این پروسه تا زمان دریافت ویزا و ورود به آمریکا چقدر طول میکشه؟
چه چیزایی باعث میشه که درخواستم رد بشه؟
وکیل چه کمکی میتونه بهم بکنه؟ نیازی هست اصلا؟ لطفا اگر وکیل یا دفتر مهاجرتی خوب و قابل اعتمادی میشناسید بهم معرفی کنید (پیام خصوصی)

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
چه جوری و از کجا باید شروع کنم؟
اگر الان به طور جدی تصمیم بگیرم که برم دنبال eb2 به نظر شما این پروسه تا زمان دریافت ویزا و ورود به آمریکا چقدر طول میکشه؟
چه چیزایی باعث میشه که درخواستم رد بشه؟
وکیل چه کمکی میتونه بهم بکنه؟ نیازی هست اصلا؟ لطفا اگر وکیل یا دفتر مهاجرتی خوب و قابل اعتمادی میشناسید بهم معرفی کنید (پیام خصوصی)

شما مشخص کنید دقیق که چیکار میخواهید انجام بدید تو پ.خ راهنمایی میکنم

زمان دریافتش هم 6 ماه تا 18 ماه هست

بببین برای اینکه بزینس خودتون راه بندازید که نیازی ندارید اما اگر بخواهید یه بیزینسی بخرید نیاز هست یه آشنا اونجا براتون بگرده و سرقفلی یه کسب و کار بخره همچین اعتماد کردن به اون آشنا هم خیلی مهمه که طرف سرکار نذارتون

کلن اگه مدارک کامل باشه ویزا گرفتی

پ.خ بزنید لطفا

Last edited:

Amour

Registered User
لایک‌ها
85
سلام jahan hamed عزیز، تاپیک خوبی راه انداختی ، تبریک می گم و تشکر.

شما اطلاعاتی هم از تحصیل تو استرالیا داری ؟ ( دانشگاه هایی که معمولا ایرانی ها میرن، هزینه زندگی و اجاره خونه و گرفتن کار و ...)

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام jahan hamed عزیز، تاپیک خوبی راه انداختی ، تبریک می گم و تشکر.

شما اطلاعاتی هم از تحصیل تو استرالیا داری ؟ ( دانشگاه هایی که معمولا ایرانی ها میرن، هزینه زندگی و اجاره خونه و گرفتن کار و ...)

عزیز برای چه مقطعی میخوای اپلای کنی؟بورس داری؟رشته تحصیلی؟رفیق استرلیا شرایطش دیگه مثل چند ساله پیش نیست.
هزینه تحصیل تقریبان شبیه کانادا امریکا هست
من پیشنهاد میدم اگه بورس نداری بری امریکا اقدام کنی

Amin_TM

Registered User
لایک‌ها
122
سلام
من اگه بخوام برم کانادا درس بخونم چیکار باید انجام بدم؟
البته من هنوز کارت پایان خدمت ندارم
درس هم نخوندم یعنی دیپلم دارم

CYB3R

Registered User
لایک‌ها
469
سلام ، ممنون که این تاپیک رو زدی ، خیلی دنبال این جور مسائل هستم !! :دی

چند تا سوال :

من اول می خواستم برم سوئد ولی چون از ترم جدید یعنی ترم زمستان 2012 شهریه برای دانشجویان غیر اروپایی پولی هست بی خیال شدم البته قبلا رایگان بود .

الان بین کشورهای مختلف تا اینجایی که تحقیق کردم استرالیا می تونه بهترین مکان باشه .
در حال حاضر مدرک دیپلم دارم و تو رشته IT ( ترم 2 سال اول ) در حال تحصیل هستم . ( تا اینجایی که من فهمیدم استرالیا از نظر رشته IT حرف اول رو تو دنیا میزنه )
مدرک زبان ندارم ولی در وضعیت نرمال زبان انگلیسی بلدم .

اول از همه به نظرت استرالیا گزینه خوبی هست ؟
دوم اینکه چطوری می تونم برای ادامه تحصیل برم اونجا ؟ بورسیه که فکر نمی کنم بتونم بگیریم . ( در مورد پروژه و اینا هم هیچی نمی دونم ( فعلا !! ) ) :دی

پ.ن : 18 سال دارم و مشمول هستم !

Last edited:

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام
من اگه بخوام برم کانادا درس بخونم چیکار باید انجام بدم؟
البته من هنوز کارت پایان خدمت ندارم
درس هم نخوندم یعنی دیپلم دارم

سلام

عزیز شما مدرک تحصیلیتون چیه؟؟؟سنتون؟؟؟مشمول هستین؟؟؟؟؟

اگر بونید از کشور خارج بشید یا معافعیت بگیرید

شما 3 تا راه داری
اگر بتونید از پس سالی 15000 تا 20000 دلار بر بیاد تحصیلی برید
آشنا داشته باشید یه دعوت نامه بفرسته برید
سرمایه گذاری کنید

اینم بگم گه با ویزای تحصیلی برید
به ازای 4 سال تحصیل(1 سال تحصیل 6ماه) به اندازه 2 سال حساب میشه تو خاک کانادا بودید میمونه 1 سال که اون یک سال هم میتونید با ادامه تحصیل یا عوض کردن ویزا به کاری پر کنید و برای اقامت اقدام کنید

سوال دیگه ای بود در خدمتم

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام ، ممنون که این تاپیک رو زدی ، خیلی دنبال این جور مسائل هستم !! :دی

چند تا سوال :

من اول می خواستم برم سوئد ولی چون از ترم جدید یعنی ترم زمستان 2012 شهریه برای دانشجویان غیر اروپایی پولی هست بی خیال شدم البته قبلا رایگان بود .

الان بین کشورهای مختلف تا اینجایی که تحقیق کردم استرالیا می تونه بهترین مکان باشه .
در حال حاضر مدرک دیپلم دارم و تو رشته IT ( ترم 2 سال اول ) در حال تحصیل هستم . ( تا اینجایی که من فهمیدم استرالیا از نظر رشته IT حرف اول رو تو دنیا میزنه )
مدرک زبان ندارم ولی در وضعیت نرمال زبان انگلیسی بلدم .

اول از همه به نظرت استرالیا گزینه خوبی هست ؟
دوم اینکه چطوری می تونم برای ادامه تحصیل برم اونجا ؟ بورسیه که فکر نمی کنم بتونم بگیریم . ( در مورد پروژه و اینا هم هیچی نمی دونم ( فعلا !! ) ) :دی

سلام ممنون عزیز

سوئد تا سال 2011 رایگان بود از 2012 هم تصمیم گرفتن یه مقدار پول بگیرین البته بگم هزینه زندگی و تحصیلت تو سوئد کمتر از استرالیا درمیاد
از اروپا اگه بخوای استارت بزنی من فنلاند آلمان و ایتال پیشنهاد میکنم چون با توجه به اینکه در ایتالیا یا المان یا فنلاند اگر رومیت پیدا کنید 2 3 تا بشید راحت با ماهی 400 خوراک و جا اوکی میشه میمونه خج دانشگاه که فنلاند بعضی دانشگاه هاش فعلن رایگانه و آلمان هم همچنین ایتالیا هم ترمی براتون 800 دلار تا 1300 دلار درمیاد دربرابر هزینه داشنگاه آزاد خودمون هیچه اونم مدرک اروپا!!!!

بدبختانه استرالیا خرج تحصیلیش مخصوصان تو دانشگا های سیدنی وملبورن بالاست با خوردو خوراک سالی 20000 دلار درمیاد در ضمن جدیدان هم قانون های ویزا و اقامتشونو تغعییر دادن یه زمان میشد با ویزای workingholiday هم رفت بعد موندگار شد و یا ادامه حصیل داد اما الان سختگیری میکنند مگه اینکه هون سالی 20000 دلار خرج کنی تحصیلی بری

من به شما پیشنهاد میکنم اولرو زبان کار کن بعد به اروپا و امریکا هم فکر کن به این راحتی کنار نذار این گزینه ها رو

سوالی بود در خدمتم

بالا