برگزیده های پرشین تولز

تحصیل رایگان در سوئد (آخرین فرصت) شروع گرفتن مدارک

Reza_A

Registered User
لایک‌ها
5
تحصیلات در سوئد و فنلاند رایگانه، دیگه به بورس احتایجی نیست ...

به زودی مطالب مفیدی برای مالزی و فنلاند تهیه میشه و در همین فروم می زارم .

خوب هزینه زندگی تو این کشورا نباید کم باشه. :)

rezajo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوست عزیز

1-نسبت به دانشگاه سراسری اگر از واحدهای مورد تایید نباشید که اصلا شانس ندارید ، در صورت تایید هم شانستون کمه که البته از طریق نماینده من شانس پذیرشتون به اندازه سراسری میره بالا

2- هزینه زنگیتون بسته به اینکه در کدوم شهر باشین متغیره

3-این مربوط به بعد از پذیرشتون میشه و فعلا لازم نیشت به فکرش باشین

4- بستگی به زمانی داره که مدارک رو تحویل میدین . بله امکان ردی هم وجود دارد ، با راهنمایی های مشاور ویزای ما که در سوید زندگی کرده این احتمالات از بین می رود .

دوست عزیز من مدرک فوق دیپلم برق قدرت از دانشگاه دولتی ایران رو دارم برای لیسانس در سوئد یا فنلاند مدرک من چطوری به حساب میاد این وسط فوق دیپلم شده مثل شترمرغ

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116
خوب هزینه زندگی تو این کشورا نباید کم باشه. :)

7 تا 9 میلیون تومان بسته به اینکه در کدوم شهر زندگی کنید سالیانه

کافی هست با کشور های دیگه اتحادیه اروپا مقایسه کنین ، بعضا تا 50 میلیون هم سالینه هزینه دارین مثل انگلستان .

این هزینه حتی از تحصیل در مالزی هم کمتر در میاد .

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
دوست عزیز من مدرک فوق دیپلم برق قدرت از دانشگاه دولتی ایران رو دارم برای لیسانس در سوئد یا فنلاند مدرک من چطوری به حساب میاد این وسط فوق دیپلم شده مثل شترمرغ

متاسفانه مدرک فوق دیپلم مورد پذیرش سوئد و اکثر کشور ها نیست

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
متقاضیانی که شرایط تحصیل در سوئد را ندارند ، اگر معدل پایینتر از 15 دارند یا مدرک بین المللی زبان انگلیسی ندارند ، شرکت می تواند از بهترین دانشگاه های مالزی و هند که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند پذیرش بگیرد .

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
به نظر من هر كسي اهل درس باشه تو همين ايرانم ميتونه خوب پيشرفت كنه

در گفته شما شکی نیست ، منتها شما اگر معدل بالا و نمره زبان داشته باشی ترجیح میدی در دانشگاهی درس بخونی که در رتبه بندی جهانی بسیار بالا قرار گرفته ( 4 تا از دانشگاههای سوئد جزو 100 دانشگاه براتر دنیا هستند ) یا در بهترین دانشگاه ایران که شریف هست ( رتبه 2500 جهان در بین دانشگاه ها ) ؟ البته اگر جزو نوابق باشین و در کنکور رتبه زیر 100 بیارین شریف قبول بشین .

هزینه زندگی در سوئد سالی بین 7 تا 9 ملیون تومان هست، هزینه تحصیل هم که فعلا رایگان هست . اگر دانشگاه آزاد در ایران قبول بشین و هزینه زندگی رو هم به هزینه دانشگاه اصافه کنین ( منظورم کرایه خانه، کتاب، خورد و خوراک ، پوشاک، شهریه ثابت، کتاب و ... ) از هزینه سوئد و فنلاند بیشتر نشه کمتر نخواهد شد ! هند و مالزی هم به همین صورت هزینه ها پایین هست .

از طرفی شما بدون کنکور وارد دانشگاه میشی اگر شرایطشو داشته باشی و استرس کنکور بهت وارد نمیشه.

یک سوال : داشتن مدرک از یک دانشگاه معتبر اروپایی که مورد تایید کانادا و آمریکا هم هستند بیشتر به کارتون میاد یا از دانشگاه های سراسری و آزاد خودمون ؟ ( سوئد و فنلاند جزو اتحادیه اروپا محسوب می شوند )

به هر حال قصد من فقط آگاهی دادن بود ، تو این 3 سال تجربه ای که در این زمینه کسب کردم بارها دانشجویانی به من مراجعه کردن که این مطالب را نمی دونستند ، و از این که 4 سال یا بیشتر وقتشونو داخل دانشگاه های خودمون گذروندن اظهار پشیمانی کردند .

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
در گفته شما شکی نیست ، منتها شما اگر معدل بالا و نمره زبان داشته باشی ترجیح میدی در دانشگاهی درس بخونی که در رتبه بندی جهانی بسیار بالا قرار گرفته ( 4 تا از دانشگاههای سوئد جزو 100 دانشگاه براتر دنیا هستند ) یا در بهترین دانشگاه ایران که شریف هست ( رتبه 2500 جهان در بین دانشگاه ها ) ؟ البته اگر جزو نوابق باشین و در کنکور رتبه زیر 100 بیارین شریف قبول بشین .

هزینه زندگی در سوئد سالی بین 7 تا 9 ملیون تومان هست، هزینه تحصیل هم که فعلا رایگان هست . اگر دانشگاه آزاد در ایران قبول بشین و هزینه زندگی رو هم به هزینه دانشگاه اصافه کنین ( منظورم کرایه خانه، کتاب، خورد و خوراک ، پوشاک، شهریه ثابت، کتاب و ... ) از هزینه سوئد و فنلاند بیشتر نشه کمتر نخواهد شد ! هند و مالزی هم به همین صورت هزینه ها پایین هست .

از طرفی شما بدون کنکور وارد دانشگاه میشی اگر شرایطشو داشته باشی و استرس کنکور بهت وارد نمیشه.

یک سوال : داشتن مدرک از یک دانشگاه معتبر اروپایی که مورد تایید کانادا و آمریکا هم هستند بیشتر به کارتون میاد یا از دانشگاه های سراسری و آزاد خودمون ؟ ( سوئد و فنلاند جزو اتحادیه اروپا محسوب می شوند )

به هر حال قصد من فقط آگاهی دادن بود ، تو این 3 سال تجربه ای که در این زمینه کسب کردم بارها دانشجویانی به من مراجعه کردن که این مطالب را نمی دونستند ، و از این که 4 سال یا بیشتر وقتشونو داخل دانشگاه های خودمون گذروندن اظهار پشیمانی کردند .

خسته نباشی!
البته دوستان با امکان کاری که این کشورها دارن میتونید با یه مقدار تنگ کردن دریچه قلب خیلی از هزینه ها را از طریق کار کردن بپردازید.
یه چیزی هم که باید بگم اینه که شما فقط تا لیسانس را نبینید .خیلی از رشته ها را باید برای ادامه تحصیل به اونور برید.
به هر حال از زحمات دوست عزیزم که این مطالب را در اختیار دوستان میزاره خیلی تشکر میکنم.

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من چند تا سوال داشتم

اول این که آیا شرایط من برای تحصیل در سوئد مناسب هست یا نه؟

1_ من دیپلم هنرستان رشته معماری دارم
2_ معدل دیپلمم یه چیزی حدود 15 هستش (چون هنرستانی هستم پیش دانشگاهی هم نرفتم)
3_ مدرک زبان ندارم ولی می تونم در مدت 2-3 ماه با توجه به پیش زمینه ای که دارم تافل رو بگیرم

من اگر بخوام اقدام کنم آیا برای سال بعد به من پذیرش میدند یا ترم پاییز ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد این که در سایتی خوندم هزینه تحصیل از سال بعد معادل 8000 کرون در سال خواهد بود آیا واقعیت داره اگر داره شامل ما میشه یا نه؟؟؟؟

supertramp

Registered User
لایک‌ها
3
فرصت ارائه مدارک رو به علت فرستادن دانشجو های با نمرات خوب تونستم از خیلی از دانشگا های معتبر سوئد بگیرم و یک خبر دیگه :

این رشته در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی در یکی از دانشگا های معتبر اضافه شد که طول دوره هم 3 سال هست و رایگان :

Electrical Engineering 3 sal آخرین فرصت اقدام کردن اوایل فروردینماه هست.

باقی رشته ها هم مدت اقدام در حد چند روز هست .

رشته های هنر به زبان انگلیسی نیز اضافه شده

متقاضیانی که شرایط تحصیل در سوئد را ندارند ، اگر معدل پایینتر از 15 دارند یا مدرک بین المللی زبان انگلیسی ندارند ، شرکت می تواند از بهترین دانشگاه های مالزی و هند که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند پذیرش بگیرد .

من معدل ديپلمم 14 ميباشد آيا شانسی دارم؟
IELTS دارم با نمره 6.5
همه دانشگاه های سوئد ترم بهار دارن؟از کی ترمشون شروع ميشه آخرين مهلت ثبت نام کی هست؟

رشته مديريت بازرگانی رو کدوم يکی از دانشگاه ها اراء ميدن؟هزينه زندگی تو کدوم يکی از اين شهرها که دانشگاه هاشون رو مينويسم کمتره؟
1-goteberg
2-lund

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
من چند تا سوال داشتم

اول این که آیا شرایط من برای تحصیل در سوئد مناسب هست یا نه؟

1_ من دیپلم هنرستان رشته معماری دارم
2_ معدل دیپلمم یه چیزی حدود 15 هستش (چون هنرستانی هستم پیش دانشگاهی هم نرفتم)
3_ مدرک زبان ندارم ولی می تونم در مدت 2-3 ماه با توجه به پیش زمینه ای که دارم تافل رو بگیرم

من اگر بخوام اقدام کنم آیا برای سال بعد به من پذیرش میدند یا ترم پاییز ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد این که در سایتی خوندم هزینه تحصیل از سال بعد معادل 8000 کرون در سال خواهد بود آیا واقعیت داره اگر داره شامل ما میشه یا نه؟؟؟؟

چون 3 ساله هستید باید معدل بالای 17 داشته باشین البته شرکت پایینترشم پذیرش گرفته اما باقی مدارکتون را باید خیلی خوب و قوی کار کنیم .
نمره مدرک زبان رو به دلیل معدلتون باید بیشتر از حالت عادی بگیرین.

سال بعد همون ترم پاییز هست :)

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
من معدل ديپلمم 14 ميباشد آيا شانسی دارم؟
IELTS دارم با نمره 6.5
همه دانشگاه های سوئد ترم بهار دارن؟از کی ترمشون شروع ميشه آخرين مهلت ثبت نام کی هست؟

رشته مديريت بازرگانی رو کدوم يکی از دانشگاه ها اراء ميدن؟هزينه زندگی تو کدوم يکی از اين شهرها که دانشگاه هاشون رو مينويسم کمتره؟
1-goteberg
2-lund

سوالهاتون زیاده ، با همراهم تماس بگیرین که راهنماییتون کنم :

http://i14.tinypic.com/4zm03ug.jpg

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
چون 3 ساله هستید باید معدل بالای 17 داشته باشین البته شرکت پایینترشم پذیرش گرفته اما باقی مدارکتون را باید خیلی خوب و قوی کار کنیم .
نمره مدرک زبان رو به دلیل معدلتون باید بیشتر از حالت عادی بگیرین.

سال بعد همون ترم پاییز هست :)

منظورتون از باقی مدارک چیه ؟؟؟ مدرک زبان ؟؟؟ با این شرایط من میتونم برای پذیرش گرفتن امیدی داشته باشم اگر میشه مدارکم رو چه موقعی باید تحویل شما بدم تا بتونین برای ترم پاییز برام پذیرش بگیرید و و چقدر طول میکشه کار گرفتن ویزا
اگه برای ترم پاییز وقت نباشه برای ترم بهار وضع چجوریاست ؟؟؟؟؟

در مورد شهریه هم آیا امکان داره از ترم پاییز شهریه در نظر بگیرن

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
رزومه یا CV تون باید حرفه ای تهیه بشه ، شرکت برای اینجور مدارک کارشناس داره .
شرکت با توجه به امکانات ، سابقه و نماینده هایی که در سوئد داره تمام سعیشو می کنه که پذیرش شما رو بگیره .
این پاییز که رو که از دست دادین ، ما از الان برای ترم بهار اقدام می کنیم و فرصت تحویل مدارک تا اواخر مرداد ماه هست .

reza_sfp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقای فرید من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد واحد کرج دارم و فوق لیسانس هم رشته شهرسازی گرایش برنامه ریزی شهری تو دانشگاه دولتی با معدل 18.64 گرفتم می خواستم ببینم شانسی برای گرفتن بورس دکترا دارم

چون یه کم هزینه های زندگی واسم زیاده ممنون میشم راهنماییم کنید:wacko::blush:

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
سلام
آقای فرید من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد واحد کرج دارم و فوق لیسانس هم رشته شهرسازی گرایش برنامه ریزی شهری تو دانشگاه دولتی با معدل 18.64 گرفتم می خواستم ببینم شانسی برای گرفتن بورس دکترا دارم

چون یه کم هزینه های زندگی واسم زیاده ممنون میشم راهنماییم کنید:wacko::blush:

با همراهم تماس بگیرین ، لینکش داخل امضا هست . شرایطشو توضیح می دم .

همینجا از متقاضیان و دوستان می خوام که در ساعات اداری با من تماس بگیرن یعنی روزهای غیر تعطیل از 10 تا 6 بعد از ظهر ، چند نمونه جالب داشتم که ساعت10 و 11 شب تماس گرفتند ، خیلی ها هم روز های تعطیل تماس می گیرند . :f34r:

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1

همینجا از متقاضیان و دوستان می خوام که در ساعات اداری با من تماس بگیرن یعنی روزهای غیر تعطیل از 10 تا 6 بعد از ظهر ، چند نمونه جالب داشتم که ساعت10 و 11 شب تماس گرفتند ، خیلی ها هم روز های تعطیل تماس می گیرند . :f34r:

شماره ثبت مجوزت رو بده رو کارتت نزاشتی 2 مدرکت رو از کجا گرفتی
الان تماس بگيرم چتوره:D

MR.BEAN

Registered User
لایک‌ها
1

شماره ثبت مجوزت رو بده رو کارتت نزاشتی 2 مدرکت رو از کجا گرفتی
الان تماس بگيرم چتوره:D

reza_328

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جهت اطلاع دوستان عرض کنم که یکی از دوستان من چند وقت پیش برای یکی از دانشگاه های سوئد مدارکشون رو برای گرفتن پذیرش فرستاده بودند اما چند روز پیش مطلع شدن که دانشگاه مربوطه تمامی پرونده ها رو کنسل کرده و امسال دانشجو به طور کلی نمی پذیره. یعنی دانشگاهی که به قول خودشون جزو 3 دانشگاه برتر سوئد هست، اینقدر بی دروپیکره که تمامی متقاضیان یکسالش رو به راحتی رد میکنه. بیچاره این رفیق ما از بس خوش خیال بود به این دانشگاه، به هیچ دانشگاه دیگه ای هم مدارکش رو نفرستاده بود. الآن دقیقا یکسالش تلف شد. (البته حقم داشت چون نمراتش خیلی بالا بود)

اگر این دوست من قبل از اینکه میخواست به فکر سوئد بیفته با من مشورت میکرد، من بهش توصیه میکردم که کلا از کشورهای اسکاندیناوی صرف نظر کنه. الآن اوضاع در اون کشورها بسیار افتضاحه. حتی از کشورهای آسیای شرقی هم بدتره.

nima110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جهت اطلاع دوستان عرض کنم که یکی از دوستان من چند وقت پیش برای یکی از دانشگاه های سوئد مدارکشون رو برای گرفتن پذیرش فرستاده بودند اما چند روز پیش مطلع شدن که دانشگاه مربوطه تمامی پرونده ها رو کنسل کرده و امسال دانشجو به طور کلی نمی پذیره. یعنی دانشگاهی که به قول خودشون جزو 3 دانشگاه برتر سوئد هست، اینقدر بی دروپیکره که تمامی متقاضیان یکسالش رو به راحتی رد میکنه. بیچاره این رفیق ما از بس خوش خیال بود به این دانشگاه، به هیچ دانشگاه دیگه ای هم مدارکش رو نفرستاده بود. الآن دقیقا یکسالش تلف شد. (البته حقم داشت چون نمراتش خیلی بالا بود)

اگر این دوست من قبل از اینکه میخواست به فکر سوئد بیفته با من مشورت میکرد، من بهش توصیه میکردم که کلا از کشورهای اسکاندیناوی صرف نظر کنه. الآن اوضاع در اون کشورها بسیار افتضاحه. حتی از کشورهای آسیای شرقی هم بدتره.

معدلش چند بود؟
چرا؟آيا دليل خاصي براي اين حرفتون دارين؟
آخه من قصد دارم از دانشگاه چالمرز پذيرش بگيرم.

reza_328

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
معدلش چند بود؟
چرا؟آيا دليل خاصي براي اين حرفتون دارين؟
آخه من قصد دارم از دانشگاه چالمرز پذيرش بگيرم.
- معدلش 18.9 بود.
- نه فقط میخواستم بگم خیلی دانشگاه های بهتری هم هست.
- چالمرز دانشگاه خوبیه، اما یادمه که چند نفر از دانشگاه تهران همین چالمرز پذیرش گرفته بودن و حتی رفتن، اما بعد از چند ماه برگشن. نمیدونم مشکلشون دقیقا چی بود.

بالا