برگزیده های پرشین تولز

تحصیل رایگان در سوئد (آخرین فرصت) شروع گرفتن مدارک

nima110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
- معدلش 18.9 بود.
- نه فقط میخواستم بگم خیلی دانشگاه های بهتری هم هست.
- چالمرز دانشگاه خوبیه، اما یادمه که چند نفر از دانشگاه تهران همین چالمرز پذیرش گرفته بودن و حتی رفتن، اما بعد از چند ماه برگشن. نمیدونم مشکلشون دقیقا چی بود.

شما چه دانشگاهي پيشنهاد ميكني كه رايگان و انگليسي زبان باشه و از سوئد بهتر باشه؟
لطفا اگر مي دونيد بگين تا من اونجا برم

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116
شماره ثبت مجوزت رو بده رو کارتت نزاشتی 2 مدرکت رو از کجا گرفتی
الان تماس بگيرم چتوره:D

ادر ابتدا تبریک می گم بهتون IDتون به طرز PM گذاشتنتون میاد :lol:

کسانی که راغب به ادامه تحصیل به صورت رایگان و به زبان انگلیسی هستند حتما شماره ثبت را خواهند دیددر دفتر ، در مورد تماس هم اگر دانشجو باشه روز تعطیل زنگ بزنه حتما عجله داشته و بنده معمولا جوابشون رو می دم اما خوب مزاحم همه جا پیدا میشه .
از حرفام ناراحت نشید، هدف تاپیک کمک به متقاضیان ادامه تحصیل در خارج هست کسانی که به داخل دیگه امیدی ندارند یا کسانی که به دنبال موقعیت های بهتری هستند ، درست نیست از مسیرمون منحرف بشیم .

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
جهت اطلاع دوستان عرض کنم که یکی از دوستان من چند وقت پیش برای یکی از دانشگاه های سوئد مدارکشون رو برای گرفتن پذیرش فرستاده بودند اما چند روز پیش مطلع شدن که دانشگاه مربوطه تمامی پرونده ها رو کنسل کرده و امسال دانشجو به طور کلی نمی پذیره. یعنی دانشگاهی که به قول خودشون جزو 3 دانشگاه برتر سوئد هست، اینقدر بی دروپیکره که تمامی متقاضیان یکسالش رو به راحتی رد میکنه. بیچاره این رفیق ما از بس خوش خیال بود به این دانشگاه، به هیچ دانشگاه دیگه ای هم مدارکش رو نفرستاده بود. الآن دقیقا یکسالش تلف شد. (البته حقم داشت چون نمراتش خیلی بالا بود)

اگر این دوست من قبل از اینکه میخواست به فکر سوئد بیفته با من مشورت میکرد، من بهش توصیه میکردم که کلا از کشورهای اسکاندیناوی صرف نظر کنه. الآن اوضاع در اون کشورها بسیار افتضاحه. حتی از کشورهای آسیای شرقی هم بدتره.

اسم دانشگاه چی بود ؟ همچین موردی ما نداشتیم، برای هیچکدوم از پرونده هامون !!!

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
- معدلش 18.9 بود.
- نه فقط میخواستم بگم خیلی دانشگاه های بهتری هم هست.
- چالمرز دانشگاه خوبیه، اما یادمه که چند نفر از دانشگاه تهران همین چالمرز پذیرش گرفته بودن و حتی رفتن، اما بعد از چند ماه برگشن. نمیدونم مشکلشون دقیقا چی بود.

مطمئن باشین اگر شخصی به دنبال تحصیل رایگان و به زبان انگلیسی باشه در یک کشور متمدن و با فرهنگ عنی که نژاد پرستی مثل کشورهای دیگر اروپا بالاخص اروپای مرکزی در آن نمایان نباشد ، کشور سوئد یا فنلاند را انتخاب می کند . مسلما اگر این شرایط رو در نظر نگیریم خیلی از دانشگا های کانادا و آمریکا از چالمرز و باقی دانشگاه های سوئد برترند اما بحث هزینه زندگی ، شهریه، زبان ، فرهنگ ، گرفتن ویزا و در نهایت هزینه دانشجو که پیش می آید اولویت ها خودشون رو نشون می دن و اونجاست که دانشجوها نسبت به کشور و دانشگاه تقسیم بندی میشند .
اینو برای همه متقاضیان تحصیل در خارج از ایران می گم ،من به اساتید دانشگاه تهران کاری ندارم ( که تازه دوستمون هم دلیل بازگشتشون را نمی دونن ! ) ، اول خوب فکر کنین چرا می خواین برین درس بخونین بعد بر اساس راهنمایی های مشاورینی مثل من و همکارانم در هر کجای ایران کشور مورد نظرتون را انتخاب کنید.
برای همتون آرزوی موفقیت می کنم :)

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
ادر ابتدا تبریک می گم بهتون IDتون به طرز PM گذاشتنتون میاد :lol:

کسانی که راغب به ادامه تحصیل به صورت رایگان و به زبان انگلیسی هستند حتما شماره ثبت را خواهند دیددر دفتر ، در مورد تماس هم اگر دانشجو باشه روز تعطیل زنگ بزنه حتما عجله داشته و بنده معمولا جوابشون رو می دم اما خوب مزاحم همه جا پیدا میشه .
از حرفام ناراحت نشید، هدف تاپیک کمک به متقاضیان ادامه تحصیل در خارج هست کسانی که به داخل دیگه امیدی ندارند یا کسانی که به دنبال موقعیت های بهتری هستند ، درست نیست از مسیرمون منحرف بشیم .

تایید میشه.:D
بعضیها چه طوری برخورد میکنندا:wacko:
فرید جان شما ناراحت نشو!:lol:

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
به نقل از ERroR :
سلام .
اقا در مورد کشور های دیگه که نیاز به مدرک زبان ندارند توضیح بده .

کشور هایی را که شرکت کار می کند و نیاز به مدرک زبان ندارند ( البته اگر داشته باشید پذیرشتون خیلی زودتر میاد ) مالزی و هند هستند .

همه دانشگاه هایی که شرکت پذیرش می گیره مورد تایید وزارت علوم ایران هستند و نماینده های شرکت داخل دانشگاه ها هستند .

در مالزی و مخصوصا هند حتما شخصی باید باشه که دستی پرونده شما را تحویل دانشگاه بده و پیگیر پروندتون باشه .

شرایط عمومی ورود به دانشگا های مالزی معدل بالای 14 ، پرپوزال قوی برای مقاطع فوق لیسانس به بالا هست .

شرایط عمومی ورود به دانشگا های هندوستان معدل بالای 12 ( البته من معدل 11 رو هم پذیرش گرفتم ) هست.

در صورت قوی نبودن زبان انگلسیتون قبل از شروع دوره آموزشیتون در کالج های زبان انگلیسی شرکت می کنید تا زبانتون تقویت شود . در مالزی می تونین کلاس های معتبر British Council سفارت انگلستان رو هم شرکت کنین که روی IELTS تمرکز می کنند . 12 ترم 2 هفته ای دارد . هزینه هر دو ترم 350 دلار هست ( یعنی هر ماه 350 دلار ) ، هر ترم 200 دلار . در هند هزینه ماهانه کالجهای زبان 100 دلار در ماه هست . مزیت یادگیری زبان در این کشورها بودن در محیط انگلیسی زبان و فشرده بودن کلاسهاست .

هزینه زندگی در مالزی سالیانه 3.000.000 تومان هست . هزینه تحصیل هم نسبت به دانشگاه و دوره متفات هست که از 2000 دلار تا 9500 دلار می شود ( هزینه کل دوره را گفتم )

هزینه زندگی در هند سالیانه 2.500.00 تومان هست . هزینه تحصیل هم نسبت به دانشگاه و دوره متفات هست که از 1500 دلار تا 8000 دلار می شود ( هزینه کل دوره را گفتم )

khabgard

Registered User
لایک‌ها
8
اگر امکان داره اطلاعاتی در مورد دانشگاه های فرانسه بگذارید .
ممنون:)

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
اگر امکان داره اطلاعاتی در مورد دانشگاه های فرانسه بگذارید .
ممنون:)

در مورد دانشگاه های این کشور فعلا کار نمی کنیم .

به زودی بروشور های مالزی و هند هم منتشر می شود .

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای ویزیای کار، الان کشوری رو هم support می کنید؟! یا فقط ویزای تحصیلی هست؟!

MRM.ICP

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قبل از هر چیز باید از مطالب مفیدی که در این قسمت گذاشتید تشکر کنم.
یه چند تا سوال راجع به تحصیل در کشورهای سوئد و فنلاند دارم :
1-هزینه های زندگی که در قسمت های مختلف بیان شده شامل چه چیزهایی می باشد.
2-به دانشجویان خوابگاه تعلق میگیرد و یا می بایست خانه اجاره کنند
3-من شنیدم با کارت دانشجویی می توان به راحتی هفته ای 20 ساعت کار پیدا کرد که درامد خوبی در حدود ماهیانه 4000.000 ریال دارد . صحت این مطلب چقدر است؟
4-هزینه زندگی 2 دانشجوی متاهل را چقدر تخمین میزنید
5-تفاوت زندگی در فنلاند و سوئد در چیست

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
قبل از هر چیز باید از مطالب مفیدی که در این قسمت گذاشتید تشکر کنم.
یه چند تا سوال راجع به تحصیل در کشورهای سوئد و فنلاند دارم :
1-هزینه های زندگی که در قسمت های مختلف بیان شده شامل چه چیزهایی می باشد.
2-به دانشجویان خوابگاه تعلق میگیرد و یا می بایست خانه اجاره کنند
3-من شنیدم با کارت دانشجویی می توان به راحتی هفته ای 20 ساعت کار پیدا کرد که درامد خوبی در حدود ماهیانه 4000.000 ریال دارد . صحت این مطلب چقدر است؟
4-هزینه زندگی 2 دانشجوی متاهل را چقدر تخمین میزنید
5-تفاوت زندگی در فنلاند و سوئد در چیست

aval mibakhshid ke finglish type mikonam, jayi hastam ke keyboard farsi nadaran.

khahesh mikonam , khastam komaki karde basham :blush:

1) maskan, taghzie, ketab, internet

2)bayad khane ejare konand , hala che az daneshgah ejare mikonand ya khodeshun eghdam mikonan.

3)shoma ejaze kare namahdud dari, in be in mani hast ke na tanha 20 saat balkam bishtar mitunin kar konin , hoghughesham bastegi be kari dare ke anjam midin, bale bishtar az in mablagh ro ham mishe dar avord

4) 12 ela 13 milyun dar sal

5) hichi

movafagh bashin

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
دوستان زیادی PM یا e-mail می دهتد راجب رشته های گروه پزشکی می پرسند .

در جواب دوشتان باید بگم :

1) در کشور سوئد امکانش نیست

2) در کشور فنلاند بعضی از تخصص های غیر بالینی پزشکی وجود دارد .

3) کشور مالزی دندانپزکی هست که پذیرش گرفتن واقعا کار راحتی نیست و ما از طریق رابط این کار را می کنیم .

4) کشور هند در مقطع عمومی پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی امکانش و جود داره که هزینه هاتون هم نسبت به کشورهای دیگه بسیار پایین هست .

hd_hosseinzadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من در مورد دانشگاه های سوئد تحقیق زیادی انجام دادم و در نهایت به دانشگاه KTH در استکهلم رسیدم. این دانشگاه در رتبه ی اول دانشگاه های سوئد قرار داره و در اروپا هم نهم هست. می خواستم بدونم میشه از این دانشگاه در صورت داشتن CVخوب ( از قبیل داشتن مقاله های بین المللی و مدارک بین المللی) در رشته فوق لیسانس پذیرش گرفت؟
همچنین میشه در مورد ضمانت بانکی بیشتر توضیح بدید.این ضمانت به چه دلیل هست؟

nima110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من در مورد دانشگاه های سوئد تحقیق زیادی انجام دادم و در نهایت به دانشگاه KTH در استکهلم رسیدم. این دانشگاه در رتبه ی اول دانشگاه های سوئد قرار داره و در اروپا هم نهم هست. می خواستم بدونم میشه از این دانشگاه در صورت داشتن CVخوب ( از قبیل داشتن مقاله های بین المللی و مدارک بین المللی) در رشته فوق لیسانس پذیرش گرفت؟

دوست عزيز تا اونجائي كه من ميدونم royal institute of technology يا همون KTH در مكان 172 در كل دنيا قرار داره كه باطبع همان اروپاست.در ضمن اولين در سوئد هم نيست.
البته در سال 2006

پذيرش شما بيشتر بستگي به معدل و نمره ielts تون داره.البته آقا فريد بيشتر ميتونه كمكت كنه.هر چي باشه سابقه كار زيادي تو اين زمينه داره.

ميتوني به لينك زير يه نگاهي بندازي

http://www.topuniversities.com/worlduniversityrankings/results/2006/top_200_universities

موفق باشي.

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
با سلام

سلام

داشتن CV خوب و مقالات بین المللی بسیار کمک می کنه اما مدارک اصلی شما در پذیرش ریز نمرات و نمره زبانتون و Persoanl Statement شما هست ( و بعضا Proposal ) .

ضمانت بانکی مدرکی هست که باید به سفارت نشون بدهیم و نشاندهنده این هست که شما هزینه زندگیتون رو برای مدت تحصیلتون دارین .

Farid.db

کاربر فعال
لایک‌ها
116
دوست عزيز تا اونجائي كه من ميدونم royal institute of technology يا همون KTH در مكان 172 در كل دنيا قرار داره كه باطبع همان اروپاست.در ضمن اولين در سوئد هم نيست.
البته در سال 2006

پذيرش شما بيشتر بستگي به معدل و نمره ielts تون داره.البته آقا فريد بيشتر ميتونه كمكت كنه.هر چي باشه سابقه كار زيادي تو اين زمينه داره.

http://www.topuniversities.com/worlduniversityrankings/results/2006/top_200_universities

موفق باشي.

در مورد Ranking دانشگاه ها همینجا یک توضیحی خدمتتون بدم که تعداد زیادی سازمان هستند رتبه بندی دانشگاه ها رو انجام می دن البته اعتبارشون هم با هم فرق می کنه اما اون سازمان معمولا به کشور یا کشورهایی وابسته هست که سطح دانشگاهاشون رو بالا یا برای کشور های دیگه را پایین می برد . برای همین معمولا رتبه یک دانشگاه به طور متوس در رتبه بندی های مختلف 200 پله متفاوت هست .

از طرفی شما هیچوقت نمی تونین کل یک دانشگاه را با دانشگاه های دیگه مقایسه کنین . معمولا هر دانشگاه از نظر یک Departemsnt یا چند رشته خیلی قوی می شود و باید در رتبه بندی ها کمی ریز تر شد که این مسائل را هم داخلش گنجاند .

nima110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

داشتن CV خوب و مقالات بین المللی بسیار کمک می کنه اما مدارک اصلی شما در پذیرش ریز نمرات و نمره زبانتون و Persoanl Statement شما هست ( و بعضا Proposal ) .

ضمانت بانکی مدرکی هست که باید به سفارت نشون بدهیم و نشاندهنده این هست که شما هزینه زندگیتون رو برای مدت تحصیلتون دارین .

آقا اين پول بايد چه مدتي توي حساب بمونه؟؟؟

بعد فريد جان واسه خوابگاه هم توي نيمسال اول شما اقدام مي كنيد يا خود دانشجو؟

hd_hosseinzadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته در سال 2006

موفق باشي.
با تشکر. منبع من برای این مساله این سایت هست:

www.webometrics.info

البته درسته در سوئد دوم هست. من اشتباه کردم. ضمنا جهان با اروپا خیلی فرق داره چون خود آمریکا و کانادا بهترین دانشگاه ها رو دارن.

hd_hosseinzadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

خیلی ممنون از توضیحاتتون. فقط یه مساله ی دیگه اینکه اگه آدم چند تا مدرک زبان داشته باشه مثل IELTS و Tofel تاثیری داره. راستش معدل من یه چیزی حدود 14-15 هست. می خوام بدونم این کم بودن معدل رو میشه با زبان یا مدارک دیگه پر کرد تا بشه تو یه دانشگاه خوب پذیرش گرفت؟
یه مساله ی دیگه هیچ کشور دیگه ای تو اروپا به غیر از سوئد و فنلاند رایگان نیست؟ من الان سال سه هستم و دارم برنامه ریزی می کنم که سریعا بعد از فارغ التحصیلی بتونم برم و معطل نشم. چند درصد امکان داره تا سال 2009 سوئد پولی بشه؟
بازم ممنون

بالا