برگزیده های پرشین تولز

" تحلیل و بررسی نیاز های فوتبال حرفه ای در ایران "

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
سلام
بهروز جان اتفاقا من تصور می کنم یکی از زیرساختهای اصلی حرفه ای شدن در کشورها ، خصوصی شدن باشگاهها هست . اصلا من بین این دو مورد(فوتبال دولتی و حرفه ای شدن) منافات می بینم ، یعنی اصولا در فوتبال دولتی ما نمی تونیم حرفه ای عمل کنیم ، تایید کننده این صحبتم هم باشگاههای بلوک شرق قبل از فروپاشی شوروی سابق هست.
بازیکنان این کشورها حق نداشتند به کشورهای غربی ترانسفر بشن، حقوقهای آنچنانی نمی گرفتند ، با کمپانی ها نمی تونستن قراردادهای تجاری تبلیغاتی ببندن و...
حالا در ایران این محدودیت ها نیست ولی تصور مدیریتی چیزی فارغ از تصور مدیریتی آن زمان بلوک شرق نیست البته به نظر من .
خوب آره ... با این مورد موافقم .

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
پوووووووووووف:eek:

چت شد پس ؟ :D
muscular.gif

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
من مدت ها بود می خواستم بک مقاله راجب مومنتوم ( Momentum ) در فوتبال رو ترجمه کنم که خیلی کار زمان بری هم بود و وقت نمی شد . الان دیدم اینا یک مقله خوب رو گذاشته حتما بخونید . بی ربط به موضوع تماشاگران ایرانی هم نیست

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1350522&Lang=P

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
در ادامه بحث درامد زایی باشگاه ها به این عکس دقت کنید :

s95lpd6xdxmg3r1tir1t.jpg

یعنی رئال مادرید هر پیراهن کاکا رو 77 یورو می فروشه ....
خوب حالا حساب کنید چندتا پیراهن فروخته خواهد شد ....

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام دوستان
در راستای پست قبلی که بهروز عزیز زدند ، تیم کلن هم برای انتقال پودلسکی فوروارد تیم ملی آلمان از بایرن دست به ابتکار زد به این ترتیب که هر عکس پودولسکی رو در سایت باشگاه به هواداران مبلغ 25 یورو می فروخت تا به این ترتیب و حمایت طرفداران باشگاه زمینه انتقال این بازیکن رو به کلن فراهم کنه.
بالاخره حتی در دنیای سرمایه داری هم این طرفداران هستند که قسمتی از بار اعظم هزینه های یک تیم حرفه ای رو با حمایتهاشون به دوش می کشند. شاد و پیروز باشید

Last edited:

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام خدمت دوستان
بهروز جان میخوام بحث رو با موضوع حق پخش تلویزیونی ادامه بدم . یکی دیگه از مواردی که نقش بسزایی در پاسخ به نیازهای فوتبال حرفه ای داره همین مورد هست که فکر کنم در اون دسته بندی اولیه شما در دسته سوم که با عنوان متعلقات باشگاه ذکر شده قرار می گیره. متاسفانه از دیرباز این مورد یکی از دست اندازهای اصلی رسیدن به حرفه ای شدن در فوتبال ایران هست که شاید دلیل اصلیش هم نبودن تلویزیونهای خصوصی و اختصاصی هست .
در مقاله ای می خوندم که باشگاه رئال مادرید فقط از قرار داد 5 ساله تلویزیونیش یک بیلیون پوند سود تثبیت شده به دست خواهد آورد . ولی در کشور ما هنوز اولین قسطهای قرارداد حق پخش تلویزیونی که با هزار مشکل و بندها و الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا بسته شد پرداخت نشده است .
تمام پیشرفتهای حاصله در فوتبال دنیا در ورای تفکرات اقتصادی و برنامه ریزی های بلند مدت به دست میاد ولی در کشور ما دقیقا این دو مورد حلقه مفقوده ماجراست .
شاد و پیروز باشید

بالا