برگزیده های پرشین تولز

توضيحات در مورد راه اندازي يك گيم نت !

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
آقا من مي خوام يه گيم نت بزنم(يعني تمام مراحل پيشرفته و سيستم ها خريداري شده)
همه چيزم رلست ! تعداد سيستم ها 10 عدد هستش و احتمال داره تا 16 افزايش پيدا كنه !(به جز سرور)
من قبلاَ يه گيم نت با تعداد كامپيوتر 8 و شبگه لوپ راه انداخته بودم ولي اين يكي يارو خيلي با كلاسه و هر گونه سوتي ...
خلاصه اينكه در مورد هابي كه بايد بگيرم(تمام كارت هاي شبكه دي لينك هستش) و كابل و نوع كابل توضيح مي خواستم ! اگه كسي خواست جواب بده حدود قيمت هاب رو هم بده بد نيست !
چاكر همگي !
راستي يه ليستم از بازي هاي مولتي پلير مي خواستم ! :oops:
در مورد نصب هاب هم يه توضيح بديد بد نيست !
خوب اولين بارمه دارم با هاب كار مي كنم هيجيم از شبكه بارم نيست ! :(

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
:shock: :shock: :shock:
بابا مايه دار! بابا باحال! بابا خفن! بابا خارج! بابا بازي كامپيوتري! بابا گيم نت! بابا اينكاره!
آقا وقتي راه افتاد آدرس بده ما بيايم يه نيم ساعتي بازي كنيم!

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
فعلاَ زير سرور هاي شما چاه نفت پيدا شده !:)
آقا در خدمتيم !
سيدخندانه !
اصلاً شما تشريف بياريد براتون ادمين اي دي ميسازم ! اين حرفا چيه !

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
مخلصيم...
پس يعني راه افتاده الان يا نه!؟

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
امروز قراره هاب و بخريم و شبكه رو راه بندازيم تا 4 شنبه ميره براي تست ... شنبه هم را مي افته اينشالله !

kourosh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
اين آقا احسان و دوستاي ديگه ش با راه انداختن بخشي براي معرفي و تبادل نظر درباره بازي هاي كامپيوتري ما رو از نون خوردن انداختند. حالا ببينم شما هم مي تونين با اين گيم نت تون ما رو وسوسه كني و كلاَ از زندگي بندازين يا نه. :D

ROZEGAR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
آقا اگر قراره آموزشيداداه بشه لطفا اصولي بگيد! يا نگيد!
من هم كه الان مدت مديدي هست دنبال جواز كافي نت هستمو از اينجور حرفا كه حكايتي داره! ميگفتن بايد متاهل باشي تا بهت جواز بديم! خلاصه ما رفتيم زن بگيريم واسه جواز گفتن كارت كو! گفتيم بابا ............... خلاصه با هزار ديده سر گرفتيم! منم دارم الان دكوراسيون داخليو تموم ميكنم! از يه دو سه هفته ديگه ميرم سراغ خريد سخت افزار و .... لطفا هر كي كه ميخواد توضيح بده كامل بگه كه يه منبع خوب باشه هم برا ما هم برا كسي كه ميخواد بعدا بياد استفاده كنه قابله استفاده باشه ! علي آقا شما هم اطلاعاتي كه داري لطفا بگو! هم تجربه هم اطلاعات!

ممنون!

ROZEGAR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
علي ادرس بده بيام پيشت !

ROZEGAR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
1 فضاي مناسب جهت كافي نت و گيم نت ترجيح ميديد تو چه جور جايي بازي كنيد يا به نت وصل شيد ؟

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
به نقل از ROZEGAR :
1 فضاي مناسب جهت كافي نت و گيم نت ترجيح ميديد تو چه جور جايي بازي كنيد يا به نت وصل شيد ؟
فضاي مناسب كافي نت: بايد يه جاي ساكت و دور از هياهو باشه. بين سيستم ها يه فاصله منظقي رعايت شده باشه. يعني اگه از پارتيشن بندي استفاده مي كني طول اونارو اندازه اي بذاري كه كاربرها مزاحم همديگه نشن. مسيول كافي نت مدام بالاي سرم چرخ نزنه كه من دارم چي كار مي كنم. از همه مهمتر هيچ نوع مسنجري روي سيستم ها نصب نشده باشه و امكان استفاه از چت هاي جاوا هم غير فعال باشه. سرعت خوبي داشته باشه. رايتر و پرينتر هم داشته باشه.
گيم نت: اونم بايد ساكت و آروم باشه. جايي باشه كه همسايه ها شاكي نشن. نورپردازي مناسبي داشته باشه تا چشم بعد از 200 ساعت زل زدن توي مانيتور نتركه.( توصيه مي كنم از لامپ هاي هالوژن استفاده بشه.). حداقل بايد از دو تا اتاق تشكيل شده باشه( اين براي بازي هايي كه توي دو تا گروه انجام ميشه-مثل كانتر- لازمه).

مشترك ها: صندلي هاي راحتي داشته باشند. خدمات خوب= پول خوب. تا خدمات خوبي نداشته باشي پول خوبي هم نمي توني بگيري. ;)

johnsss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این بازی ها نبايد بد باشه برا gamenet
استراتژی مثل
warcraft III ROC,TFT
C&C Generals
Age of Mythology
...

يا اکشن:
CS
Halo
UT2003
COD (Call of Duty)
MOHAA (Medal Of Honor Allied Assult)
RTCW (Return to Castle Wolfenstein)
...

هر چند من خودم تا حالا تو gamenet بازی نکردم. ولی original cd warcraft III ROC رو
خريدم. تو battle.net خيلی حال ميده.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام دوستان
من كمي پيشتر با چند تا از رفقا تا مرحله راه اندازي گيم نت رفتيم ولي آخرشم Egg نكرديم :oops: (سرمايشم جور شده بود فقط قضيه همون بود كه گفتم :D )
مثل اينكه خيلي به روابط با گيم نت هاي ديگه و تيم فرستادن و كل اندازي مرتبطه .
يعني كلا مثل بقالي نيست كه راهش بندازي و بعد يه مدت كه روي روال افتاد به سود دهي برسه.
و اينكه مشتري ثابت بايد داشته باشي و اين خيلي طول ميكشه.
دردسرش هم زياده و از اونجايي كه هنوز جواز خاصي نداره معمولا بهش گير ميدهند (برادران معظم ) مخصوصا با جو جوان پسندي كه در هر صورت ناگزيره ! (خوب ميدونيد ديگه بنظر بسيجي ها بازي وقت تلف كردنه و بايد جاش پشت سر آقا نماز خوند !!!! )
يعني كلا تقاضا را تامين شده فرض كردن و اينكه بگيم ما ميزنيم مشتري خودش ميآد حتما شكست مي خوريد .
بعدش هم من فكر ميكنم مهمتر از فضاي دور از هياهو (كه بر عكس بايد تو پاساژ شولوغ و توي چشم باشه ) سيستم هاي رديفه . مثلا همه سيستم ها 2.4 p4 به بالا و VGA رده TI و مانيتور 17 FT تبليغ خيلي خوبيه !!
گيمور ها زبون خودشونو دارند !

Blueman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این کار دو بخش داره ، یکی همین قضیه تکنیکی هست که خودت دنبالشی یکی هم گرداندن کاره . برای گرداندن کار مطمئنن به کسی که تو کار گیم باشه احتیاج داری. راه اندازی همون سرورCS که الان اینقدر طرفدار داره کار راحتی نیست ، بر خلاف اونی که خیلی ها فکر میکنن فقط این نیست که کنسول رو بکشی پایین تایپ کنیsv_dedicated 1 و بعدهمه چیز به خوبی و خوش تموم شه . Configure کردن سرور های کار یک گیم باز حرفه ای هست نه یک متخصص شبکه ، آشنایی با قوانین مسابقات ، استانداردها و خیلی نکته دیگه که تا درگیرش نشی برات ملموس نیست.
درنهایت این نکته رو همیشه در نظر داشته باش که مشتری های گیم نت آدم های معمولی نیستند که گیم بازی میکنند. مشتری که بتونی رو در آمدش حساب کنی گیم بازهای حرفه ای هستند که یک محیط حرفه ای لازم دارند .
مثلا" نحوه چیدن کامپیوترها تو گیم نت اینقدر مهمه که بارها من دیدم طرف اومده و بدون اینکه هیچ سوالی بپرسه یک نگاه به محیط بازی کرده و گذاشته رفته. کامپیوتر هار و جوری نچین که کسی بتونه مونیتور دیگران رو ببینه ، حتی اگه میتونی باید پنل بندی کنی که دید بازی کنان کاملا" کور باشه و از طرف دیگه وقتی تیمی بازی میکنند بتونند با هم تیمی هاشون صحبت کنن. موس و کیبورد و هدفون هر بازی کن باید بشه به راحتی عوض بشه ، 90 درصد بازی کنها از موس و هدفون خودشون استفاده میکنن برای همین اصلا رو این دوتا سرمایه گذاری نکن. و خیلی چیزای دیگه ....
خلاصه کار راحتی نیست ، به نظر خیلی ساده میاد ولی بخوای ازش پول در بیاری دردسر زیاد داره.

ROZEGAR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
پس كاره گيم نت ظاهرا تخصص خاص مي خواد! كه اميد وارم بتونيم اينجا از توانائيها و تجربيات هم استفاده كينم! من براي افراد عضو اينجا و ضيافت امتياز هاي خاصي را ميدم! اميدوارم بتونم با كمك شما! فضايي رو بسازم كه همه از توش بودن لذت ببرن!

من يه پلان از مغازه كه نوع چيدمان توش كشيده شده اسكن ميكنم و اينجا قرار ميدم! تا نظر شما رو كه بالا خره گيم نت باز هستيد بدونم و اونجا پياده كنم! لازمه كه بگم منخودم رو كمك دوستان تولزي چه تو زمينه سخت افزار چه ديزاين داخلي خيلي حساب ميكنم!
اميدوارم ايم مشورت هامون كه اينجا ميكنيم باعث بوجود امدن دوستيهاي پايدار و ماندگار بشه !

علي تو هم بيا بگو تو چه وضعيتي هستي تجربياتتو بگئ تا استفاده بكنيم! البته شما زود تر استارت ميزني!

قربونه شما! مهدي!

ROZEGAR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
در مورد سخت افزار و شبكه و چيزهايي كه لازمه نيز اگر كسي ميتونه توضيحات لازم رو بگه!
منظورم سي پي يو- كارت گرافيك - اينچ مانيتور- كي برد - و............. خلاصه درست هزينه كردن! مد نظرمه نه كم هزينه كردن!

اگر نرم افزار خاصي برا مديريت گيم نت جاي يديد بگيد!
امنيت شبكه چطوز برا اونم تدابير خاصي ميبينن؟

pardazeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگي - من دو سال پيش براي يكي از مشتريام يه گيم نت راه انداختم اينه كه در اين كار يه تجربه اي دارم . اول اينكه پروسسور ها تو آتلون بگير . هم ارزونتره هم تو گيم و گرافيك بهتر كار ميكنه . به اين شايعات داغ كردن و اين حرفام توجه نكن . من خودم يه آي اس پي دارم كه سرورش آتلون 1700 است و تا حالا آخ نگفته . يه ساله كه روشنه .
دوم كارت كرافيك خو ب بگير . يعني چيپ ست خوب مونتاژ يه كارخونه خوب . مثلا
رادون 7000 يا 9000 از مارك گيگا يا حتي بهتر ( چون لاتين نمي تونم تايپ كنم بعدا مي گم
كارت شبكه و هاب براي اينكار خيلي مهم نيست . نياز به سرور خاصي نداري (اليته براي
راه اندازي شبكه ) چون اكثر بازي ها با پروتكل هاي تي سي پي آي پي يا آي پي ايكس
اس پي ايكس كار ميكنن كه تياز به سرويس دهنده ندارند و فقط بايد يه آي پي ست كني
والسلام يقيه كارا خودش روبراه ميشه . از همه مهمتر سيستم عاملته كه يالا غيرتا
ايكس پس بگير وگرنه بيچاره ميشي . ضمنا رم 512 باس 400 و هارد دوريالا يادت نره .
اگه سوال دبگه اي داشتي ميل بزن . راستي نرم افزار مديريت گيم نت هم مي خواي كه اينترنت كافه 4.9.5 خيلي عاليه .

anathema

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به ليست بازيهات اينا رو هم اضافه كن
quakeIII
Return to Castle Wolfenstein
برو حال كن.

ROZEGAR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
به نقل از pardazeh :
سلام به همگي - من دو سال پيش براي يكي از مشتريام يه گيم نت راه انداختم اينه كه در اين كار يه تجربه اي دارم . اول اينكه پروسسور ها تو آتلون بگير . هم ارزونتره هم تو گيم و گرافيك بهتر كار ميكنه . به اين شايعات داغ كردن و اين حرفام توجه نكن . من خودم يه آي اس پي دارم كه سرورش آتلون 1700 است و تا حالا آخ نگفته . يه ساله كه روشنه .
دوم كارت كرافيك خو ب بگير . يعني چيپ ست خوب مونتاژ يه كارخونه خوب . مثلا
رادون 7000 يا 9000 از مارك گيگا يا حتي بهتر ( چون لاتين نمي تونم تايپ كنم بعدا مي گم
كارت شبكه و هاب براي اينكار خيلي مهم نيست . نياز به سرور خاصي نداري (اليته براي
راه اندازي شبكه ) چون اكثر بازي ها با پروتكل هاي تي سي پي آي پي يا آي پي ايكس
اس پي ايكس كار ميكنن كه تياز به سرويس دهنده ندارند و فقط بايد يه آي پي ست كني
والسلام يقيه كارا خودش روبراه ميشه . از همه مهمتر سيستم عاملته كه يالا غيرتا
ايكس پس بگير وگرنه بيچاره ميشي . ضمنا رم 512 باس 400 و هارد دوريالا يادت نره .
اگه سوال دبگه اي داشتي ميل بزن . راستي نرم افزار مديريت گيم نت هم مي خواي كه اينترنت كافه 4.9.5 خيلي عاليه .

خيلي ممنون! از راهنمائياتون!
كامله! امااين نرم افزار تو بازار هست و ميشه يه توضيحي در موردش بدي ممنون ميشم!

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
اين راي دانلود هست من تا كرك 4.9.4 شم گيروردم !
ولي اين نسخه كركش گيير نمياد !:((
دست به دامن هومن هم شدم دريغ از يك جواب ... !

بالا