برگزیده های پرشین تولز

جام ملتهای آسیا 2007

چه تیمی قهرمان آسیا میشود ؟

• ایران

Votes: 38 39.6%
  • عربستان

Votes: 6 6.3%
  • چین

Votes: 0 0.0%
  • کره جنوبی

Votes: 12 12.5%
  • ژاپن

Votes: 22 22.9%
  • استرالیا

Votes: 15 15.6%
  • تیم دیگر

Votes: 3 3.1%

• Total voters
    96

nemessisor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
قلعه نویی: بازیکنان بزرگ از زدن پنالتی طفره رفتند

31-4-1386%5CIMAGE633207249558230656.jpg

سرمربي تيم‌ملي فوتبال ايران گفت: پنالتي جزئي از فوتبال است ولي وقتي بازيکنان بزرگ از زدن ضربات پنالتي طفره مي‌روند ديگر نمي‌توان شانسي براي پيروزي داشت.

امير قلعه‌نوعي در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي ايپنا اظهار داشت: به کره تبريک مي‌‌گويم و از تلاش بازيکنانم نيز تشکر مي‌کنم آنها خواسته‌‌هاي من را در زمين اجرا کردند و ما در طول بازي حاکم مطلق توپ و ميدان بوديم.

پنالتي قسمتي تلخ از فوتبال است و بايد پذيرفت که هميشه در ضربات پنالتي تيم برتر پيروز نمي‌شود.

وي ادامه داد: وقتي يک تيم قرار است در پنالتي موفق شود احتياج به روحيه‌ بسيار بالايي دارد من خوب مي‌دانم طالب‌لو دروازه‌باني پنالتي‌گير است و مهارت خاصي در اين زمينه دارد. او در تمرينات نيز 17 پنالتي مهار کرده بود و در نيمه دوم وقت اضافه به او گفتم که خودش را آماده کند.

قلعه‌نوعي خاطرنشان کرد: متأسفانه در پنالتي ما نتوانستيم عملکرد خوبي داشته باشيم و در اين زمينه هيچ کس مقصر نيست بجز امير قلعه‌نوعي.

فقط از من انتقاد کنيد و تمام اشتباهاتم را مي‌پذيرم، اما باز هم تکرار مي‌کنم وقتي بازيکنان بزرگ از زدن ضربات پنالتي طفره مي‌روند روحيه تيمي از بين مي‌رود.

سرمربي تيم‌ملي فوتبال ايران گفت: تکليف خودم در تهران مشخص مي‌شود و از حالا نمي‌توانم در خصوص آينده کاري‌ام اظهار نظري انجام دهم

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
با این حرفت کاملا موافقم اولیور ویرا برزیلی به نظر من بهترین مربی تیم ملی ایران بوده تا حالا

به هیچ وجه موافق نیستم! والدیر ویرا اصلا مربی بزرگی نبوده و نیست! او کاملا به طور اتفاقی روی نیمکت تیم ملی و نشست و در اون بازی رویایی هم دست تقدیر باعث برد ما شد و الا او ابدا کار خاصی انجام نداده بود! حالا هم اگه ما در ضیافت پنالتی ها مغلوب کره نشده بودیم همه می گفتند آفرین به قلعه نویی که تیمش از سد کره گذشت...
ما صرفا نتیجه رو دنبال می کنیم نه دلایل فنی و ریشه ای فوتبال مملکت رو!

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
ما صرفا نتیجه رو دنبال می کنیم نه دلایل فنی و ریشه ای فوتبال مملکت رو!

دقيقآ!

البته نتيجه هم يكي از معيارهاي ما در تصميم گيري هست اما ما فقط به اين موضوع نگاه ميكنيم!

با اين رويه فوتبال ايران هرگز پيشرفت نميكنه!

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
دقيقآ!

البته نتيجه هم يكي از معيارهاي ما در تصميم گيري هست اما ما فقط به اين موضوع نگاه ميكنيم!

با اين رويه فوتبال ايران هرگز پيشرفت نميكنه!

بگذارید این رو هم اضافه کنم:
در بالای 90 درصد موارد نه انتقادات ما از روی حساب و کتابه نه تعریف و تمجیدهای ما! تا یکی یه گل می زنه می گیم به! عجب زین الدین زیدانی ما توی تیم مون داریم و تا یه بدبختی یه توپ رو خراب می کنه (البته منظورم خطیبی نیست!) می گیم خاک برسر اصلا فوتبالیست نیست، باید می رفت مزرعه زمین ها رو شخم می زد!!

در نتیجه: از ماست که بر ماست!

seyyedkarim

Registered User
لایک‌ها
0
بنام خدا
آقا ، بهنظر من همون بهتر که باختیم و حذف شدیم. نمی گم ناراحت نشدم ، یا دوست نداشتم که برنده بشم . شما به قضیه ما تو جام جهانی نگاه کنید . ما به قول جناب برانکو(که زد و فوتبال مارو نابود کرد و رفت و ... )"به راحتی رفتیم جام جهانی" اما این بیشتر به خاطر این بود که سهمیه آسیا رو زیاد کردن . رفتیم اونجا به جای اینکه از حیثیت فوتبالمون دفاع کنیم ، بدتر آبروی فوتبالمونو با این همه پتانسیل و استعداد بردیم . به خاطر چی؟ به خاطر اینکه رفتیم به جام جهانی مثل این بود که زخم چرکین فوتبال ما با این مرهم مجازی سرش موقتا بسته شد و آنقدر ماند تا اینکه جام جهای بهش نشتر زد و گند کار در اومد .
حالا هم اگه ما می رفتیم به مراحل بالاتر ، فکر می کردیم که چه برنامه ای برای این صعود داشتیم و ... . فوتبال بی برنامه و بی صاحب همینه . شما ببین وضعیت پرسپولیس و استقلالو .
آقا ! خدا کنه تا وقتی فوتبال ما خودشو درست نکرد وضعیت همین طور بمونه.:mad::mad:
برای عوض کردن وضعیتم ما هممون مسئولیم ؛ از تماشاگر گرفته تا رئیس فدراسیون.

شرمنده تند حرف زدیم.

raico

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
38
بازیکنی که انگیزه نداره...ازش انتظاری نمیره.

BATISTUTA9

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من از بس حالم گرفته بود :( ديگه تا امروز اين تاپيك رو نخوندم
اون از اول اين هفته كه آرژانتين با اون اوضاع گند زد و اينم از اين تيم ايران. خدا كنه ديگه تيم سومي در كار نباشه:wacko:
يادش بخير، اون زماني كه ما بهترين تيم آسيا و البته عقاب آسيا رو داشتيم.
مطمئن ياشين كه به اين زودي ها جاي خال عابدزاده پر نخواهد شد. مگر اين كه پسرخودش بياد. چند وقت پيش بود كه توي روزنامه خوندم عابدزاه پسرش رو براي آموزش فوتبال به يكي از مدارس فوتبال (به نظرم منچستر يونايتد) با هزينه شخصي فرستاده:)

ای وای ! ای وای از دست این مثلث قلعه نویی - عنایتی - خطیبی که گند زدن به تیم ملی رفت!
عنایتی رو توی بازی های قبل به خاطر این که 90 % توپ ها رو پاس به عقب می داد مسخره کردیم ، این بازی 90% صحنه ها رو خطا کرد.
خطیبی هم توی بازی بد کار نکرد اما با پنالتی احمقانه ای که زد، همه چیز رو به نفع کره کرد.
قلعه نویی هم که اشتباهاتش ماشاالله یکی و دو تا نبود:
1- تعویض هاشمیان و حضور عنایتی در زمین(چی بگم والله)
2- عدم استفاده از تعویض سوم در حین بازی و تمایل به رسیدن بازی به پنالتی ها (در وقت اضافه حضور یکی یا حتی دو تا از کاظمیان ، کعبی ، مبعلی و حتی شجاعی می تونست تضمین پیروزی ما باشه!
3- عدم ارائه هیچ گونه توضیح فنی به بازیکنان تیم (این ستاره های ما بودند که بازی رو پیش بردند)
4- عدم استفاده صحیح از تعویض ها (ما هیچ جا تغییر تاکتیکی در بازی شاهد نبودیم و هر سه تعویض ما فقط تعویض نفرات بود.)
5- حضور معدنچی از اول بازی در زمین و تعویض او در اواسط بازی با زندی( احساس می کنم اگه این کار رو برعکس انجام می دادیم خیلی بهتر بود ، حضور زندی از اول بازی در زمین و در دقایق آخر که مدافعان کره خسته بودند سرعت معدنچی اون ها رو در هم می شکست)
6- ...
7- ...
...
..
.
با این حال اگه بازی رو در نظر بگیریم تیم کره هیچ حرفی برای گفتن نداشت و مطمئنا حق ما بود که پیروز بشیم. هر که غیر این بگه بی انصافیه!
من كاملاً موافقم. خطيبي در بازي بد بازي نكرد.
فقط دو مشكل بزرگ داره. يكي قد كوتاهش است كه اين حل شدني نيست، و دوم اين كه جايگري هاش فوق العاده اشتباه هست و خيلي زياد توي آفسايده.
ولي نبايد خطيبي پنالتي مي زد. من نمي دونم چرا نكونام كه ظاهراً از اين به بعد پنالتي زن ما هستش، پنالتي نزد.
:blink:
من موندم كه اصلاً چرا عنايتي بياد توي زمين و اون هم به جاي هاشميان؟؟؟؟
بايد به جاي عنايتي كاظميان وارد زمين مي شدو خطيبي بيرون مي آمد و كريمي مي رفت كنار هاشميان و يكم عقب تر (مثل دوره پيش كه پشت دايي بود) و كاظميان هم ميرفت گوش راست.
5- حضور معدنچی از اول بازی در زمین و تعویض او در اواسط بازی با زندی( احساس می کنم اگه این کار رو برعکس انجام می دادیم خیلی بهتر بود ، حضور زندی از اول بازی در زمین و در دقایق آخر که مدافعان کره خسته بودند سرعت معدنچی اون ها رو در هم می شکست)
كاملاً موفقم. اين نكته رو هم نبايد از ياد ببريم كه معدنچي واقعاً با غيرت بازي مي كرد.
مهدوي كيا هم مصل بازي ها پيش با جون و دل هر چي داشت رو كرد، ولي ديگه معلوم بود بيشتر از اين نمي تونه و ديگه مثل گذشته نبود.
به نظر من طالبلو و رودباريان در يك رده هستن و با كمي تخفيف ميشه گفت طالبلو بهتره و تنها ضعفش بازي هاي كم ملي هست.
من نمي دونم چرا شجاعي نبايد بازي كنه و افرادي مثل عنايتي بازي كنن؟
درسته پستش مهاجم نيست ولي واقعاً بازيكن خوبيه. قلعه نويي بازي خوبش رو ديد كه نگهش داشت، پس چرا بهش بازي نداد؟
بايد قبول كنيم كه توي اين دوره اگه اون به جاي كريمي بازي مي كرد با انگيزه اي كه داشت خيلي بهتر بود

از همين الان ميشه پيش بيني كرد:

قلعه نويي استعفا ميده علي دايي هم ميشه سر مربي::wacko:

من يكي كه واقعاً منتظر اين لحظه هستم. چون با انتخاب علي دايي هم يك مربي تحصيل كرده و با كلاس آموزشي بالا مياد روي كار و هم ديگه عنايتي توي تيم ملي نخواهد بود.

BATISTUTA9

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من از بس حالم گرفته بود :( ديگه تا امروز اين تاپيك رو نخوندم
اون از اول اين هفته كه آرژانتين با اون اوضاع گند زد و اينم از اين تيم ايران. خدا كنه ديگه تيم سومي در كار نباشه:wacko:
يادش بخير، اون زماني كه ما بهترين تيم آسيا و البته عقاب آسيا رو داشتيم.
مطمئن ياشين كه به اين زودي ها جاي خال عابدزاده پر نخواهد شد. مگر اين كه پسرخودش بياد. چند وقت پيش بود كه توي روزنامه خوندم عابدزاه پسرش رو براي آموزش فوتبال به يكي از مدارس فوتبال (به نظرم منچستر يونايتد) با هزينه شخصي فرستاده:)

ای وای ! ای وای از دست این مثلث قلعه نویی - عنایتی - خطیبی که گند زدن به تیم ملی رفت!
عنایتی رو توی بازی های قبل به خاطر این که 90 % توپ ها رو پاس به عقب می داد مسخره کردیم ، این بازی 90% صحنه ها رو خطا کرد.
خطیبی هم توی بازی بد کار نکرد اما با پنالتی احمقانه ای که زد، همه چیز رو به نفع کره کرد.
قلعه نویی هم که اشتباهاتش ماشاالله یکی و دو تا نبود:
1- تعویض هاشمیان و حضور عنایتی در زمین(چی بگم والله)
2- عدم استفاده از تعویض سوم در حین بازی و تمایل به رسیدن بازی به پنالتی ها (در وقت اضافه حضور یکی یا حتی دو تا از کاظمیان ، کعبی ، مبعلی و حتی شجاعی می تونست تضمین پیروزی ما باشه!
3- عدم ارائه هیچ گونه توضیح فنی به بازیکنان تیم (این ستاره های ما بودند که بازی رو پیش بردند)
4- عدم استفاده صحیح از تعویض ها (ما هیچ جا تغییر تاکتیکی در بازی شاهد نبودیم و هر سه تعویض ما فقط تعویض نفرات بود.)
6- ...
7- ...
...
..
.
با این حال اگه بازی رو در نظر بگیریم تیم کره هیچ حرفی برای گفتن نداشت و مطمئنا حق ما بود که پیروز بشیم. هر که غیر این بگه بی انصافیه!
من كاملاً موافقم. خطيبي در بازي بد بازي نكرد.
فقط دو مشكل بزرگ داره. يكي قد كوتاهش است كه اين حل شدني نيست، و دوم اين كه جايگري هاش فوق العاده اشتباه هست و خيلي زياد توي آفسايده.
ولي نبايد خطيبي پنالتي مي زد. من نمي دونم چرا نكونام كه ظاهراً از اين به بعد پنالتي زن ما هستش، پنالتي نزد.
:blink:
من موندم كه اصلاً چرا عنايتي بياد توي زمين و اون هم به جاي هاشميان؟؟؟؟
بايد به جاي عنايتي كاظميان وارد زمين مي شدو خطيبي بيرون مي آمد و كريمي مي رفت كنار هاشميان و يكم عقب تر (مثل دوره پيش كه پشت دايي بود) و كاظميان هم ميرفت گوش راست.
كاملاً موفقم. اين نكته رو هم نبايد از ياد ببريم كه معدنچي واقعاً با غيرت بازي مي كرد.
مهدوي كيا هم مصل بازي ها پيش با جون و دل هر چي داشت رو كرد، ولي ديگه معلوم بود بيشتر از اين نمي تونه و ديگه مثل گذشته نبود.
به نظر من طالبلو و رودباريان در يك رده هستن و با كمي تخفيف ميشه گفت طالبلو بهتره و تنها ضعفش بازي هاي كم ملي هست.
من نمي دونم چرا شجاعي نبايد بازي كنه و افرادي مثل عنايتي بازي كنن؟
درسته پستش مهاجم نيست ولي واقعاً بازيكن خوبيه. قلعه نويي بازي خوبش رو ديد كه نگهش داشت، پس چرا بهش بازي نداد؟
بايد قبول كنيم كه توي اين دوره اگه اون به جاي كريمي بازي مي كرد با انگيزه اي كه داشت خيلي بهتر بود

از همين الان ميشه پيش بيني كرد:

قلعه نويي استعفا ميده علي دايي هم ميشه سر مربي::wacko:

من يكي كه واقعاً منتظر اين لحظه هستم. چون با انتخاب علي دايي هم يك مربي تحصيل كرده و با كلاس آموزشي بالا مياد روي كار و هم ديگه عنايتي توي تيم ملي نخواهد بود.

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
والدیر ویرا اصلا مربی بزرگی نبوده و نیست! او کاملا به طور اتفاقی روی نیمکت تیم ملی و نشست و در اون بازی رویایی هم دست تقدیر باعث برد ما شد و الا او ابدا کار خاصی انجام نداده بود!
از این طرز فکرتون واقعا تعجب میکنم!!! :blink:

حالا هم اگه ما در ضیافت پنالتی ها مغلوب کره نشده بودیم همه می گفتند آفرین به قلعه نویی که تیمش از سد کره گذشت...
بقیه رو نمیدونم ، ولی من یکی که این طور نیستم! واقعا ما بعد از جام جهانی 98 فرانسه که هنوز هم میگم اون تیم رو ویرا ساخت نه طالبی که بعد از ویرا آوردنش ، دیگه کی شده اون بازی تکنیکی و تک ضرب رو انجام بدیم؟! البته فقط یکبار یاد اون بازی همیشگی افتادم! زمانی که آری هان توی پرسپولیس اومد و واقعا با تماشای بازی پرسپولیس یاد بازیهای قدیم افتادم:eek:

در کل اگه برده بودیم وضعمون خیلی خراب تر میشد چون هیچ کس دیگه حق نداشت به این آقا خرده بگیره! اگرچه الانم زیاد فرق نکرده و خیلی زور بزنن دوباره یک مربی درجه 2-3 خارجی بیارن. چیزی که خیلی برام عجیبه اینه که آقایون کلی خرج میلیاردی بیخودی میکنن ولی سر قضیه حقوق سرمربی گدا میشن :f34r:

mori

Registered User
لایک‌ها
14
آقا به نظر میرسه ایویچ رو با ویرا اشتباه گرفتین!!!
همه بازیکن های 98 هم اعتراف میکنن هر چی داشتن از ایویچ بوده!
ویرا که فقط 2-3 تا بازی به عنوان عروسک رو نیمکت بود!

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
آقا به نظر میرسه ایویچ رو با ویرا اشتباه گرفتین!!!
همه بازیکن های 98 هم اعتراف میکنن هر چی داشتن از ایویچ بوده!
ویرا که فقط 2-3 تا بازی به عنوان عروسک رو نیمکت بود!
دقیقا! سرمربیگری ویرا در تیم ملی ایران خیلی طول نکشید و حتی پس از بازی ایران - استرالیا گفت که من به بچه ها گفتم خودتون باید کاری بکنید و از دست من توی این زمان کوتاه کاری بر نمیاد.
بعد از بازی ایران - استرالیا هم ایویچ سرمربی تیم ملی شد و یه مدتی هم با تیم کار کرد ولی توی اردوی ایتالیا تیم ملی 7-1 از رم شکست خورد و ایویچ اخراج شد. اونجا بود که طالبی سرمربی تیم ملی شد و در بازی بعدی تیم ایران با نتیجه 4-1 پیروز شد . در جام جهانی هم سرمربی ایران همون طالبی بود که نتایج خوبی هم گرفت!

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
خب تيم ملي امروز برگشت و همونطور كه پيش بيني ميشد آقا طلب كار هم بود!

تيم ما يا بد شانسي جام رو شروع كرد با بد شانسي جام رو تموم كرد!

اينو آقاي سر مربي فرمودند ضمنآ اشاره كردند:

تيم ما تنها تيم بدون شكست بود!

چه افتخاري ....
خسته نباشن!
در جواب سوالي هم كه ميموني يا نه!
فرمودن كه صبر كنيد برسم!
يعني هستم فعلآ!
اون حرفش هم كه بازيكنان بزرگ گفتن پنالتي نميزنيم هم تكذيب كردن!

جدآ فوتبال ما لايقت بيشتر از قلعه نويي رو داره؟!!!!

stefan

Registered User
لایک‌ها
177
حالا چون ایتالیا با مربی خودی قهرمان جهان شد ما هم خیلی زیرکانه فهمیدیم که باید از مربی خودی

استفاده کنیم.:lol:

به نظر من این تیم مشکلای دیگه داشت یا کلا مشکلای دیگه بود که افتضاح کار کرد.

khabgard

Registered User
لایک‌ها
8

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
اقا يه خبري ديروز بچه ها بهم گفتن
اونم اين بود كه
تيم كره دوپينك كرده بود درسته يا نه ؟

اما در مورد مربي تيم : بايد علي دايي بياد و مربي بشه . تنها راه نجات ما علي دايي هم تحصيلات هم تجربه هم كارايي
همه چيز رو يه جا داره
هيچ كسي تو ايران بالاتر از اون نيست با مربيها و بازيكنايي بوده كه هر كدومشون واسه خودشون يه لشكرن

زنده باد علي دايي

erfan_lcd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
داستان يك رفاقت
از پنالتى تا پنالتى

امير قلعه نويى مى داند كه اگر اين پنالتى به گل تبديل شود، قهرمانى استقلال در فصل پنجم امرى است دست نيافتنى.
سپاهان كه تا دقايق پايانى در ورزشگاه آزادى با نتيجه يك- صفر حكم شكست خورده اين ديدار را دارد حالا موفق به گرفتن يك ضربه پنالتى از استقلال شده است.
پاسى ها گويا بيش از پرسپوليسى ها خوشحال هستند چون با گل شدن اين پنالتى قهرمانى را از استقلال پس خواهند گرفت.
زننده پنالتى چهره شناخته شده اى است هم براى استقلالى ها و سرمربى نگران شان و هم براى پاسى ها كه با رسول خطيبى دوره خاصى را پشت سر گذاشته اند. خطيبى آن پنالتى را به گل تبديل نكرد تا امير بيش از هميشه رسول را دوست بدارد.

143094.jpg

چند روز بعد
يكى از روزنامه هاى ورزشى مصاحبه جالبى را با رسول خطيبى ترتيب داد.
مهاجم آن روزهاى سپاهان كه در آخرين ديدار تيمش ضربه پنالتى را وارد دروازه استقلال تهران نكرده بود، ضمن به كارگيرى ادبياتى غيرمحترمانه در مصاحبه اش تأكيد كرده بود: «اصلاً دوست ندارم پاسى ها قهرمان شوند. به نظر من استقلال بايد قهرمان شود.»
اعتراف عجيبى بود اما خب رفاقت اين حرف ها را نمى فهمد. به خصوص اينكه بعد از به هدر دادن آن پنالتى معروف، رسول ديگر فقط يك دوست نبود، او شده بود مهاجم محبوب سرمربى استقلال!
آنچه كه رسول خطيبى در مصاحبه اش با آن روزنامه ورزشى مطرح ساخت اعتقادش بود.

خطيبى خوشبخت مى شود
او سال ها از تيم ملى دور مانده بود. چه نقدهايى كه با اين مضمون نوشته نشد: «رسول خطيبى را دعوت كنيد.»
بعضى از روزنامه ها گاهى اوقات چه كودكانه فريب مى خورند.
برانكو خود را در قيد و بند دعوت از اين مهاجم نمى ديد. جام جهانى، باخت ها، نمايش هاى ضعيف، لجبازى مربى ترسوى كروات و بالاخره موفقيت مربيانى كه مدام مى پرسيدند «چرا خارجى ها؟» همه چيز را به نفع مربيان داخلى تغيير داد. در تعليق بوديم كه امير همه كاره شده بود. حالا چه پاسخ هايى كه نبايد مى داد. هرچند كه نمى توانست پاسخ دوستانه آن پنالتى معروف را به تعويق بيندازد؛ خطيبى شد بازيكن ملى و البته شماره ۱۰ را هم از آقاى سرمربى هديه گرفت؛ شماره اى كه سال هاى سال برازنده على دايى بود و با كوهى از افتخارات به رسول رسيد.

واكنش هاى رسول
«قلعه نويى اعتماد به نفس را به من برگرداند. حتى مى توانم بگويم هيچ مربى ملى تاكنون اين طور به من محبت و توجه نداشته.»
رسول حق داشت با اين عبارات شيرين خود را نزد سرمربى تيم ملى نمكى تر جلوه دهد. به هرحال در شرايطى كه فضاى فوتبال ما به لطف آقاى دبيركل وقت فدراسيون فوتبال به سمت و سوى خرد جمعى حركت مى كرد، ارتباط ميان بازيكن و مربى مى بايست دقيقاً همين شكل و شمايل را به خود مى گرفت؛ «چيزى فراتر از قرض دادن نان به يكديگر.»
بعد از بازى دوستانه مكزيك قلعه نويى هم حق مطلب را ادا كرد؛ «او را پسنديدم.»
اما وقتى در دقايق پايانى ديدار دوستانه با غنا در قامت ۱۰ تيم ملى از زمين بازى اخراج شد، اين امير قلعه نويى بود كه در گفت وگو با يكى از دوستان صميمى اش قاعده دوستى را تا حدودى به هم ريخت؛ «اين پسر كار دستمان مى دهد!»
اما ديگر همه چيز تمام شده بود. تازه آقاى رسول ۱۰ دايى را نيز بر تن كرده بود: «قول مى دهم حق دايى بزرگ را ادا كنم.»

اين مهاجم بدقول
خطيبى هرگز به قول خود وفادار نبود. او هرگز به درد تيم ملى نخورد و قلعه نويى چه لجبازانه او را در بازيهاى جام چهاردهم به يك بازيكن فيكس تبديل كرده بود، اگرچه دوستى ها مرزبندى را نمى فهمند. به خصوص اگر اين دوستى داراى قدمت چند ساله باشد. مثلاً از فصل پنجم تا ...

حاشيه ساز
به همه اين اتهامات حاشيه سازى را نيز اضافه كنيد. اين اتهام آنجايى رنگ واقعيت به خود گرفت كه فضاى اردوى تيم ملى بيش از حد رنگ دوستانه به خود گرفته بود.
حالا رسول خطيبى هم مى خواهد براى نزديك تر شدن سعيد الوسى به محوطه معروفيت كارى انجام دهد. دوستى است و هزار دردسر. بنابراين خيلى راحت ID كارت خود را به آقاى ماساژور داد تا پس از اعلام حكم يك جلسه محروميت رسول خطيبى از سوى AFC بيش از پيش به انتخاب هاى عاقلانه امير قلعه نويى ايمان بياوريم. او پس از چنين حاشيه تلخى هم دست از رفاقت با مهاجم حاشيه ساز تيم ملى برنداشت. آنجا بود كه احساس كرديم از آن كروات هم لجبازتر وجود دارد.

غير حرفه اى
دال با مهدوى كيا لجبازى كرد. كيا در اوج آمادگى روى نيمكت مى نشست و هرگز لب به اعتراض نمى گشود. سرمربى هامبورگ فقط يك بار به او فرصت خودنمايى داد. بازيكن محبوب فوتبال كشورمان كه اگر ده ها پنالتى ديگر را هم به گل تبديل نكند چيزى از محبوبيت و احترامش نزد رسانه هاى داخلى كم نخواهد شد در همان يك فرصت كار را يكسره كرد. مهدوى كيا حرفه اى گرى خود را به توماس دال اثبات كرد. اما ۱۰ ملى پوش ما كيست؛ رسول خطيبى! او كه لژيونر حرفه اى هم براى ما نبوده است. به ياد مى آوريم ۱۴ بهمن ماه روزنامه البيان نوشت: «رينالد داسلوا براى جانشينى رسول خطيبى در تيم فوتبال الشارجه امارات به اين تيم پيوست.»
و بعد در توضيح اين جايگزينى تأييد كرد: «اين اتفاق تنها يك عقد قرارداد ساده نيست كه بازيكنى به جاى بازيكن قديمى به تيم وارد شود چرا كه اخراج رسول خطيبى به دليل ضرب و شتم سرمربى الشارجه را در واقع مى توان به عنوان پيروزى اصول بر ارزش هاى اخلاقى فوتبال قلمداد كرد.»
ريارويى رسول خطيبى با اين موضوع در نوع خود جالب بود: «وقتى براى الشارجه گل مى زدم روزنامه هاى ايرانى كجا بودند كه بنويسند. حالا بعد از درگيرى من با سرمربى تيم انگار خيلى ها دوست دارند به اين موضوع بپردازند. غافل از اينكه من به خاطر لجبازيهايى كه او نسبت به من روا مى داشت، با وى درگير شدم.»
پنالتى زن معروف
ايران، كره جنوبى. احتياط بيهوده دوست قديمى رسول خطيبى كار را به وقت هاى اضافه كشانده و بعد هم ضربات پنالتى. خيلى ها حيرت زده شدند وقتى مهدى مهدوى كيا آن ضربه را به گل تبديل نكرد. ضربه كيا جبران شد. گويا طبق اظهارات جالب توجه كيا: «يكى آن بالا هست كه هميشه دست اش را مى گيرد.» كيا مقصر بود اما ضربه پنالتى اش خيلى زود جبران شد. يك بازيكن بزرگ در مصاحبه اى گفته بود: «پاها نيستند كه پنالتى مى زنند.»
هيچ كس كيا را به خاطر آن پنالتى مؤاخذه نمى كند. دندان شكسته او گوياى واقعيت مهدوى كيا است. پنالتى مهدوى كيا جبران شد. حالا دوست قديمى پشت ضربه است. اين بار ماجرا تفاوت زيادى با ۲ سال پيش دارد. آن روز در آزادى اگر ضربه به گل تبديل مى شد به طور حتم در حال و هواى احساساتى فوتبال ايران بعد از جام جهانى امير قلعه نويى سرمربى تيم ملى نمى شد تا در مالزى روى حسرت ميليون ها نفر نمك لجبازى بپاشد.
قلعه نويى به پاهاى رسول نگاه مى كرد و خطيبى نمى دانست كه دنيا چه حساب دقيقى دارد.
خطيبى پنالتى را به گل تبديل نكرد. خيلى ها در زدن ضربات پنالتى ناكام مانده اند حتى دايى بزرگ. اما چرا شماره ۱۰ تيم ملى مورد مؤاخذه قرار مى گيرد؟ پاسخ همان فاصله اى است كه كمتر كسى اين روزها به آن توجه مى كند. «از پنالتى فصل پنجم تا پنالتى جام ملت ها.»

مسؤوليت من سنگين شده
چقدر خوب از عهده اين مسؤوليت سنگين برآمد. او كه قبل از اين به واسطه حضور برانكو در رأس كادر فنى تيم ملى فرصت خدمت به فوتبال ملى را نيافته بود به لطف حضور يك دوست قديمى توانست در جام ملت هاى آسيا خدمات زيادى را نشان دهد. از جمله اينكه بيهوده بازى كرد گل نزد. حاشيه درست كرد. به تعويض خود اعتراض كرد و در پايان پنالتى مقابل كره را به گل تبديل نكرد تا ايران حتى سايه جام را هم نگاه نكند. احتمالاً فراموش كرده بود كه اين پنالتى برخلاف آن پنالتى كه در آزادى مقابل استقلال به دست آمد اتفاقاً بايد به گل تبديل شود تا دوستى اش با امير پايدار بماند.

منبع:
کد:

http://iran-varzeshi.com/1386/860503/html/footbal2.htm

stefan

Registered User
لایک‌ها
177
خب عراق هم که تو پنالتی کره داغون رو برد.

ژاپن هم فکر کنم عربستان رو ببره و بعد هم عراق رو و قهرمان بشه.

stefan

Registered User
لایک‌ها
177
عربستان 3-2 ژاپن رو برد و به فینال رفت.

---------------------------------------------------

کلا بازی های مزخرفی بود. سطح پایین , کم هیجان و ...

EASPORTS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اقا يه خبري ديروز بچه ها بهم گفتن
اونم اين بود كه
تيم كره دوپينك كرده بود درسته يا نه ؟

اما در مورد مربي تيم : بايد علي دايي بياد و مربي بشه . تنها راه نجات ما علي دايي هم تحصيلات هم تجربه هم كارايي
همه چيز رو يه جا داره
هيچ كسي تو ايران بالاتر از اون نيست با مربيها و بازيكنايي بوده كه هر كدومشون واسه خودشون يه لشكرن

زنده باد علي دايي

:D:D:D:D:D
بله ، خوب ، همشون دوپینگ کرده بودند ، حتی مربی ها شون :D

این یه چیز عادی شده ، که بعد از هر باخت ، مطبوعات ، بازار گرمی میکنن !!!:D

هادی جان ، تا یادم نرفته ، پی امتون رسید ، اگه میشه بگین ، من چه جوری جوابشو بدم؟:D(آی دی یاهو یا ایمیل بده)

عربستان 3-2 ژاپن رو برد و به فینال رفت.

:D:D:D:D:D
حال کردین پیش بینی رو!!!:D

عربستان امسال قهرمانه ! دی!!

بالا