برگزیده های پرشین تولز

داروخانه

miim

Registered User
لایک‌ها
451
جلوی ضرر رو هر وقت بگیری سوده ! الانم بشینی پاش باور کن رتبه ات بهتر میشه ! ایرانه که همه فکر میکنند اگه 18 سالگی نرند دانشگاه دیگه رسوای عالم اند . مثلا خود ادوارد ویتن یکی از فیزیکدان های مخ نظریه ی ابر ریسمان اول میره لیسانس تاریخ میگره و فوق لیسانسش رو هم علوم سیاسی شرکت کرده بوده که تازه به فیزیک علاقمند میشه . حسابشو بکن طرف تازه تو 24 سالگی فیزیک خوندن شروع کرده . الان مدال فیلدز ریاضی رو هم برده که مثل نوبل واسه ی علوم هستش و اگه 2 تا فیزیکدان زنده ی گنده تو جهان باشند یکیشون اینه !
فدات شم به زندگی امیدوارم کردی:D
خود اطتیون هاوکینگ با اون معلولیتش.اگه آدم شیرینی فیزیک خوندنو بچشه با هر محدودیتی میتونه تا تهش بره

bazarche0098

Registered User
لایک‌ها
335
آقا حالا چرا میزنی داداش ! بچه که زدن نداره ! من خودم اومدم تو تاپیک چنان یا الله گفتم که تاپیک های بقلی هم 6 متر پریدند هوا ! :p
کی زد پسر گلم ؟ والا شما بودی لنگه دمپایی برداشته بودی دنبال من که چرا یا اله نگفتی :D

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
کی زد پسر گلم ؟ والا شما بودی لنگه دمپایی برداشته بودی دنبال من که چرا یا اله نگفتی :D

داداش ما هیچ وقت در حضور شما یه همچین جسارت هایی نمیکنیم . اون دمپایی رو هم بلند کردم یه مار پیتون 4 متری پشت سرت بود زدم با اون نابودش کردم ولی بهت
نگفتم که ریا نشه !
:p

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
فدات شم به زندگی امیدوارم کردی:D
خود اطتیون هاوکینگ با اون معلولیتش.اگه آدم شیرینی فیزیک خوندنو بچشه با هر محدودیتی میتونه تا تهش بره

غلامتم داداش . از همون اولش که دیدمت فهمیدم جنمشو داری ! فقط یه قول بده که اگه فیزیک خوندی حال این شیمی ها رو بد بگیری ! :p

miim

Registered User
لایک‌ها
451
غلامتم داداش . از همون اولش که دیدمت فهمیدم جنمشو داری ! فقط یه قول بده که اگه فیزیک خوندی حال این شیمی ها رو بد بگیری ! :p
آقایی
با این شیمیستا نمیشه درافتاد یه ماده درست میکنن نسل همه فیزیکدانا رو منقرض می کنن.همه که عین فیزیکدانا بی آزار نیستن:D

miim

Registered User
لایک‌ها
451
آقایی
با این شیمیستا نمیشه درافتاد یه ماده درست میکنن نسل همه فیزیکدانا رو منقرض می کنن.همه که عین فیزیکدانا بی آزار نیستن:D

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
هرکی با شیمیست جماعت در افتاد ور افتاد:general206:

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
عزیزم کسی که تو داروخونه کار میکنه فقط کافیه بتونه اسم داروها رو بخونه
کار دکتر داروساز که 210 واحد دانشگاهی پاس کرده و 4 تا پایان نامه ارایه کرده چیز دیگریه.دیگه از این مقایسه ها جایی نکن زشته:D
برادر من اینا داروسازیشون کجا بود اینا فقط اسم 4 تا دارو رو حفظ کردن تازه اونم یه دیکشنری دارو دارن اکثرشو از تو اون درمیارن شاهکار که نکردن 210 واحد اسم 4 تا دارو خوندن به قول شما.اگه دارو بلد بودن بسازن صنعت دارو کشور اینقد ریده نبود

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
آقایی

نترس من خودم باهاتم . این ها نمیتونن هیچ ماده ی جدیدی درست کنند چون تعداد عناصر که معلومه تو جدول تناوبی و ترکیباتشون هم معلومه . اتم های جدید هم که با
فرآیندهای شیمیایی ایجاد نمیشند با شکافت های هسته ای ایجاد میشند . اگر هم یه موقع سمی چیزی ساختند با هم یه ماشین زمان میسازیم میریم این koosharz وقتی
کلاس اول دبستان هست میکشیمش . صداشم در نمیاریم .
:D

a13

Registered User
لایک‌ها
2,263
خب اول از همه مخصوصا کاربر عزیز m4hd! به خاطر اطلاعات مفیدشون تشکر می کنم.
در ثانی از کسانی هم که بحث کارشناسی در مورد مضرات داروسازی :( ، رشته های شیمی ، فیزیک و برق شریف که کاملا مربوط به تایپیک بود انجام دادن هم تشکر می کنم !!!!:D
اما خب یه دستمون خیلی حرف قشنگی زد گفت توی ایران تازه در سن 25 سالگی میفهمی که چه رشته ای باید بخونی.البته خود ماها هم کم مقصر نیستیم
اما یه مورد خیلی جالب رو به شما می گم یکی از آشنا های ما به مادرم گفت بود از یه متخصص خیلی معروف توی شهر شنیده که درآمد ماهیانش 40 میلیونه ولی دوستش که دراوسازی خونده ماهی 150 میلیون در میاره (لازم به ذکره که منبع موثقه).اونوقت همین متخصص که ماهی 40 میلیون درآمد داره الان افسوس میخوره که چرا داروسازی نخونده.تازه گفته بود وقت آزاد دوستش که دارو سازی خونده از اون خیلی بیشتره و....
البته مطمنا دلیل نمیشه که هرکی داروسازی خوند میلیونر یا میلیاردر بشه.ولی بنظرم خوندنش الان نسبت به دندونپزشکی(توی شهر ما که به شدت داره اشباع میشه ، احتمالا بقیه جاهها هم همین طور باید باشه) ، تخصص پزشکی (سال های سال باید درس سخت بخونی) و پزشک عمومی (این رشته خیلی وقته که وضعش خراب شده)... توجیح بشتر و آینده بهتری هم داره;)
ولی بهترین نوع درس خوندن ، درس خوندنی که طرف با عشق و علاقه یه رشته رو ادامه بده.من داروسازی رو دوست دارم:)
بازهم خوشحال میشم عزیزانی که اطلاعات دقیق و موثقی دارن کمک کنند.بقیه دوستان هم اگر دوست دارن بحث های حاشیه ای داشته باشن لطفا با هم کل کل نکنن
موفق باشین

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
نترس من خودم باهاتم . این ها نمیتونن هیچ ماده ی جدیدی درست کنند چون تعداد عناصر که معلومه تو جدول تناوبی و ترکیباتشون هم معلومه . اتم های جدید هم که با
فرآیندهای شیمیایی ایجاد نمیشند با شکافت های هسته ای ایجاد میشند . اگر هم یه موقع سمی چیزی ساختند با هم یه ماشین زمان میسازیم میریم این koosharz وقتی
کلاس اول دبستان هست میکشیمش . صداشم در نمیاریم .
:D
با همون اتما بیشمار ماده میسازیم:general206:
ماشین زمان ساختین بده مام یه دوری باهاش بزنیم:general304:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
خب اول از همه مخصوصا کاربر عزیز m4hd! به خاطر اطلاعات مفیدشون تشکر می کنم.
در ثانی از کسانی هم که بحث کارشناسی در مورد مضرات داروسازی :( ، رشته های شیمی ، فیزیک و برق شریف که کاملا مربوط به تایپیک بود انجام دادن هم تشکر می کنم !!!!:D
اما خب یه دستمون خیلی حرف قشنگی زد گفت توی ایران تازه در سن 25 سالگی میفهمی که چه رشته ای باید بخونی.البته خود ماها هم کم مقصر نیستیم
اما یه مورد خیلی جالب رو به شما می گم یکی از آشنا های ما به مادرم گفت بود از یه متخصص خیلی معروف توی شهر شنیده که درآمد ماهیانش 40 میلیونه ولی دوستش که دراوسازی خونده ماهی 150 میلیون در میاره (لازم به ذکره که منبع موثقه).اونوقت همین متخصص که ماهی 40 میلیون درآمد داره الان افسوس میخوره که چرا داروسازی نخونده.تازه گفته بود وقت آزاد دوستش که دارو سازی خونده از اون خیلی بیشتره و....
البته مطمنا دلیل نمیشه که هرکی داروسازی خوند میلیونر یا میلیاردر بشه.ولی بنظرم خوندنش الان نسبت به دندونپزشکی(توی شهر ما که به شدت داره اشباع میشه ، احتمالا بقیه جاهها هم همین طور باید باشه) ، تخصص پزشکی (سال های سال باید درس سخت بخونی) و پزشک عمومی (این رشته خیلی وقته که وضعش خراب شده)... توجیح بشتر و آینده بهتری هم داره;)
ولی بهترین نوع درس خوندن ، درس خوندنی که طرف با عشق و علاقه یه رشته رو ادامه بده.من داروسازی رو دوست دارم:)
بازهم خوشحال میشم عزیزانی که اطلاعات دقیق و موثقی دارن کمک کنند.بقیه دوستان هم اگر دوست دارن بحث های حاشیه ای داشته باشن لطفا با هم کل کل نکنن
موفق باشین
دمت گرم ولی بزرگ ترین چالشی که الان پیش روست قبول شدن رشته داروسازیه

criss21

Registered User
لایک‌ها
40
نا سلامتی اومدیم 4 تا مطلب بخونیم یذره روشن شیم تجربه مجربه بگیریم - همش اسپم بود - اخر کار ما هم اسپم شد

دوستان راجب امتیاز سینما کسی چیزی میدونه؟ در امد ؟ کلا ؟

Atlanta

Registered User
لایک‌ها
168
نا سلامتی اومدیم 4 تا مطلب بخونیم یذره روشن شیم تجربه مجربه بگیریم - همش اسپم بود - اخر کار ما هم اسپم شد

دوستان راجب امتیاز سینما کسی چیزی میدونه؟ در امد ؟ کلا ؟

الان سینما چه ربطی به داروسازی داره ؟
www_MyEmoticons_com__smokelots.gif

• Like
Reactions: a13

مهدی حسینی 88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان
کسی هست که اینجا در مورد درآمد داروخانه ها اطلاعی داشته باشه؟
حداقل درآمدشون چقدره؟
با تشکر
بستگی داره به خیلی از عوامل،
عامل اول: مجوز هست که اگر شما دکتر داروساز هم باشی با توجه به شهری که هستی باید چندین سال توی نوبت باشی تا بهت مجوز بدن ( الان تو تهران شاید به ده سال هم برسه)
عامل دوم: اگر دکتر داروساز باشی و بخواهی مجوز یکی دیگه رو بخری، مجوز خام الان تو تهران حدود یک میلیارد و سیصد معامله میشه البته گفتم مجوز خام توی شهرستان ها ارزون تره
عامل سوم: اگر شما دکتر داروسازی نباشی باید با یک دکتر داروساز شریک بشی یعنی مجوز به اسم اون میمونه فقط میری محضر یه چیزی بین خودتون می نویسید ( ممکنه فردا اون دکتر داروساز به مشکل بخورید احتمالش هست چون این کار غیر قانونیه)
عامل چهارم: سیاست داروخانه است ممکنه یه داروخانه ای محلی باشه و اون داروخانه محلی هم بسته به محلش سیاستش فرق می کنه یکی بالا شهره یکی پایین شهره، ممکنه یه داروخانه ای جلوی بیمارستان. اگه محله بالا شهر باشی و محلی باشی داروهای خارجی بیشتر می تونی بفروشی خوبیش این سیاسیت اینه که پرسنل کمتری نیاز است ولی اگر پایین شهر باشی باید داروهای ارزونتر بفروش پس حجم کار برای یک فروش یکسان بیشتره خواهد بود و بنابراین پرسنل بیشتری نیاز خواهد بود. داروخانه های محل های شلوغ مانند نزدیک بیمارستان هم داستانش فرق می کنه باید بر اساس تخصص اون بیمارستان سیاست بچینن.
عامل پنجم: افزایش داروخانه های اینترنتی هستند که سعی می کنند مشتریان رو به سمت خودشون بکشند. و در حوزه فروش ساپلیمنت می تونن فعالیت کنن و لذا روی فروش داروخانه در این زمینه تأثیر خواهند گذاشت. چند تا از داروخانه های اینترنتی قوی و بفروش مانند داروکده، مثبت سبز، بتا دارو، داروخانه آنلاین باهمانه هستش. البته شما هم می تونی بری و مجوز فروش اینترنتی رو بگیری و رو این زمینه هم سرمایه گذاری کنی

بالا