برگزیده های پرشین تولز

داروخانه

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
بیمارستان ها نیازی به داروساز ندارند به جر یه سری بیمارستان خاص که کار های تحقیقاتی میکنند
حقوق پایه داروساز امسال توسط انجمن 2.8 برای 8 ساعت در روز هست
چیزی به اسم داروساز بیکار زاییده فکر شماست چون بهترین بازار کار در رشته های پزشکی )و نه پزشک متخصص( مربوطبه داروسازی هست
شرکت های دارویی -شرکت های وارداتی دارو و مکمل بهترین گزینه برای پزشکان دارو ساز هست
چون علاوه بر حقوق بالا مزایای خوبی هم مثل سفر حداقل 3 4 باره به خارج از ایران حق ماموریت های خوب و پاداش های میلیونی دارند
کلا پیشنهاد می کنم در خصوص چیزی که اطلاع نداریو صحبت نکنید
دوست عزیز منم به شما پیشنهاد میکنم در مورد پست کسی که نمیشناسین(من) اینجوری صحبت نکنین
بنده پدرم کارمند بخش پرتو درمانی یه بیمارستانه، 2سال پیش یه داروساز اومده بود بیمارستانشون با حقوق ماهی 800تومن داشت کار میکرد (اینو تو پست اول نگفتم چون فکر میکنم واسه خیلیا از جمله خودتون قابل باور نیست) همین داروسازه الان زده تو کار پرواربندی گوسفند و به سرعت داره پیشرفت میکنه

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
درسته منظور من هم شیمی بود نه مهندسی شیمی . مهندسی شیمی صنعتی شریف رتبه زیر 1000 میخواد و فیزیک شریف زیر 2000 و ریاضی شریف زیر 2500 و
شیمی شریف هم زیر 3000
اقا من دیگه اینو مطمئنم که شیمی از ریاضی و فیزیک رتبه بهتری میخواد

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
اقا من دیگه اینو مطمئنم که شیمی از ریاضی و فیزیک رتبه بهتری میخواد

نه داداش گلم . شیمی صنعتی شریف که از ریاضی و فیزیک صنعتی شریف پایین تره ولی دانشگاه های دیگه فرق میکنه چون ظرفیت و تعداد پذیرشش کم تره . از طرفی شیمی
از هر دو تا گروه آزمایشی علوم تجربی و ریاضی فیزیک پذیرش داره و رشته ی شناور بین این دو گروه هست پس یه مقدار سهمیه پذیرشش از دو رشته کم میشه .تو سایت قلم
چی تراز و رتبه های قبولی در رشته های مختلف زده . لینکشو پایین صفحه میزارم :

کانون فرهنگی آموزش - قبولی های کنکور در رشته ها

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
بیمارستان ها نیازی به داروساز ندارند به جر یه سری بیمارستان خاص که کار های تحقیقاتی میکنند
حقوق پایه داروساز امسال توسط انجمن 2.8 برای 8 ساعت در روز هست
چیزی به اسم داروساز بیکار زاییده فکر شماست چون بهترین بازار کار در رشته های پزشکی )و نه پزشک متخصص( مربوطبه داروسازی هست
شرکت های دارویی -شرکت های وارداتی دارو و مکمل بهترین گزینه برای پزشکان دارو ساز هست
چون علاوه بر حقوق بالا مزایای خوبی هم مثل سفر حداقل 3 4 باره به خارج از ایران حق ماموریت های خوب و پاداش های میلیونی دارند
کلا پیشنهاد می کنم در خصوص چیزی که اطلاع نداریو صحبت نکنید

چیزی به اسم داروساز شاغل هم زاییده فکر شماست . الان توی بستگان خودمون داروساز داریم فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی داره ماهی 2 میلیون بزور درمیاره .
داداش شما یا عشق داروسازی هستی یا فیلم هندی زیاد نگاه میکنی . ما هر چی داروساز توی اطرافیان و دوستان میبینیم ولمعطل هستند و در به در دنبال کار جانبی . تازه
بعد از 10 سال کار بزور یه سمند خریدن بعد شما حرف از درآمد میلیونی میزنی . واردات دارو اگه سود داشته باشه سودش تو جیب حاجی بازاری های ناصر خسرو میره نه
داروساز . مثل اینکه من بگم چون ساخت خودرو به رشته ی مهندسی مکانیک مربوط میشه پس همه ی مهندس های مکانیک با کار واردات خودرو و قطعات صنعتی درآمدهای
نجومی دارند . یا مثلا چون تجهیزات پزشکی مثل MRI و CT Scan و X Ray و Laser و .... بسیار گران هستند پس تمام فاغ التحصیل های رشته های مهندسی پزشکی با واردات
تجهیزات پزشکی درآمد میلیاردی دارند .

m4hd!

Registered User
لایک‌ها
32
دوست عزیز منم به شما پیشنهاد میکنم در مورد پست کسی که نمیشناسین(من) اینجوری صحبت نکنین
بنده پدرم کارمند بخش پرتو درمانی یه بیمارستانه، 2سال پیش یه داروساز اومده بود بیمارستانشون با حقوق ماهی 800تومن داشت کار میکرد (اینو تو پست اول نگفتم چون فکر میکنم واسه خیلیا از جمله خودتون قابل باور نیست) همین داروسازه الان زده تو کار پرواربندی گوسفند و به سرعت داره پیشرفت میکنه

اولا که یه کم به پست من دقت کنی اطلاعات دقیقی می بینی که مختصر گفته شده و یه کم فکر کنی این اطلاعت رو فقط کسی می تونه بده که مستقیم توی همین کار هست
دوما داروسازان یه انجمن دارن که مثل سندیکا می مونه و قیمت مصوب برای کار داروساز اا می ده و هیچ کس زیر اون قیمت کار نمی کنه 800 تومن برای یک شیفت دو سال پیش هست یعنی روزی 4 ساعت کار
کلا تمام کادر درمانی مثل کارمند ها و پرستار ها همیشه حرف هایی می زنن که تجربه به من ثابت کرده یه مقداریش از حسادت هست اما کلا نسبت بهش بی تفاوت هستند

• Like
Reactions: a13

mehditab

Registered User
لایک‌ها
1,273
زمان ما دوستم رتبه ش 4100 منطقه 1 شده بود فیزیک شریف قبول شد الان یکم فرق کرده انگار!جزو نفرات آخر قبولی بود.
در کل تو ایران از رشته های علوم پایه استقبال نمیشه.

m4hd!

Registered User
لایک‌ها
32
چیزی به اسم داروساز شاغل هم زاییده فکر شماست . الان توی بستگان خودمون داروساز داریم فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی داره ماهی 2 میلیون بزور درمیاره .
داداش شما یا عشق داروسازی هستی یا فیلم هندی زیاد نگاه میکنی . ما هر چی داروساز توی اطرافیان و دوستان میبینیم ولمعطل هستند و در به در دنبال کار جانبی . تازه
بعد از 10 سال کار بزور یه سمند خریدن بعد شما حرف از درآمد میلیونی میزنی . واردات دارو اگه سود داشته باشه سودش تو جیب حاجی بازاری های ناصر خسرو میره نه
داروساز . مثل اینکه من بگم چون ساخت خودرو به رشته ی مهندسی مکانیک مربوط میشه پس همه ی مهندس های مکانیک با کار واردات خودرو و قطعات صنعتی درآمدهای
نجومی دارند . یا مثلا چون تجهیزات پزشکی مثل MRI و CT Scan و X Ray و Laser و .... بسیار گران هستند پس تمام فاغ التحصیل های رشته های مهندسی پزشکی با واردات
تجهیزات پزشکی درآمد میلیاردی دارند .
من پروانه دکتر به همراه 8 ساعت کار رو 2.5 میلیون پرداخت می کنم
ضمنا سایتی به اسم کاریابی ابن سینا هست که با جستجو توی ینترنت میتونید پیداش کنید و موقعیت های شغلی داروسازان و پزشکان رو ببینید
کلا در بین دوستان و فارغ التحصیلان هم سال خودم کسی رو با این شرایط که شما می گید ندیدم. بهتون پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر یه روزنامه همشهری بخرید و در قسمت استخدام قسمت داروساز ها رو ببینید
در مورد عشق داروسازی هم خدا رو شکر درسم چند سالی تموم شده و طرح رو هم رفتم و باید بگم برای داروسازی می شه از ترم 6 که امتحان علوم پایه رو پاس کنی می تونی شیفت بگیری و الان شیفت در تهران ساعتی 15 تا 20 تومنه
در خصوص واردات دارو باید عرض کنم که واردات دارو در تیران صرفا باید تحت نظر وزارت بهداشت باشه. سودش هم مستقیم توی جیب شرکت های وارد کننده هست که لزوما دکتر نیستند
اما حقوق خوبی به دکتر ها می دن. پست های مثل مسیول فنی ، رگولاتور، مدیر توسعه ، تضمین کیفیت و ،،، در کارخونه ها و شرکت ها از شغل هایی هستند که معمولا حقوق 3 تومنی تا 4توممی پیشنهاد می کنند پیشنهاد می کنم اگر واقعا دوست شما داره 2 تومن می گیره بگید با من تماس بگیره که البته بعید می دونم که ندونه چون دانشجو ها از ترم 6 به بعد امار رو کامل دارن
دلیل هم برای پست دادنم این نبود که بگم این رشته بده یا خوبه صرفا اطلاع رسانی بود که اگر کسی مشتاق هست با خیال راحت توی این رشته تحصیل کنه و بدون اوضاع این کار از پزشک عمومی بهتره
در هر صورت موفق باشید

• Like

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
من پروانه دکتر به همراه 8 ساعت کار رو 2.5 میلیون پرداخت می کنم
ضمنا سایتی به اسم کاریابی ابن سینا هست که با جستجو توی ینترنت میتونید پیداش کنید و موقعیت های شغلی داروسازان و پزشکان رو ببینید
کلا در بین دوستان و فارغ التحصیلان هم سال خودم کسی رو با این شرایط که شما می گید ندیدم. بهتون پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر یه روزنامه همشهری بخرید و در قسمت استخدام قسمت داروساز ها رو ببینید
در مورد عشق داروسازی هم خدا رو شکر درسم چند سالی تموم شده و طرح رو هم رفتم و باید بگم برای داروسازی می شه از ترم 6 که امتحان علوم پایه رو پاس کنی می تونی شیفت بگیری و الان شیفت در تهران ساعتی 15 تا 20 تومنه
در خصوص واردات دارو باید عرض کنم که واردات دارو در تیران صرفا باید تحت نظر وزارت بهداشت باشه. سودش هم مستقیم توی جیب شرکت های وارد کننده هست که لزوما دکتر نیستند
اما حقوق خوبی به دکتر ها می دن. پست های مثل مسیول فنی ، رگولاتور، مدیر توسعه ، تضمین کیفیت و ،،، در کارخونه ها و شرکت ها از شغل هایی هستند که معمولا حقوق 3 تومنی تا 4توممی پیشنهاد می کنند پیشنهاد می کنم اگر واقعا دوست شما داره 2 تومن می گیره بگید با من تماس بگیره که البته بعید می دونم که ندونه چون دانشجو ها از ترم 6 به بعد امار رو کامل دارن
دلیل هم برای پست دادنم این نبود که بگم این رشته بده یا خوبه صرفا اطلاع رسانی بود که اگر کسی مشتاق هست با خیال راحت توی این رشته تحصیل کنه و بدون اوضاع این کار از پزشک عمومی بهتره
در هر صورت موفق باشید

داداش گلم یه تفاوت اساسی هست بین مطلبی که روی کاغذ هست و یه مطلبی که به صورت عینی در دنیای واقعی موجوده . الان بر اساس متن قانون حداقل حقوق
وزارت کار برای 8 ساعت کار در روز چقدره ؟ میخوای من صدها نفر رو برات بیارم که با نصف حقوق مصوبه ی وزارت کار اونم بدون بیمه دارند کار میکنند یا در حقیقت
بیگاری میکنند . شما به روزنامه همشهری ارجاع میدی بنده هم میگم شما همون قسمت نیازمندی های همشهری رو که دیدی بعدش بزن قسمت استخدام مهندسی
عمران و مکانیک و ... ببین اون وقت چه تعداد مهندس با چه دستمزدهایی استخدام میشند ولی این آیا این دلیل میشه که ما مهندس مکانیک و عمران و... بیکار نداریم ؟
آیا این دلیل میشه که ما مهندس نداریم که با ماهی 800 هزار دریافتی زندگی کنه ؟ واردات دارو باید زیر نظر وزارت بهداشت باشه درسته . همون طور که واردات قطعات
صنعتی و فنی رو هم باید وزارات زیربط تایید کنند پس باز باید نتیجه بگیریم مثلا مهندس بیکار یا کم درآمد نداریم ؟ من چند وقت پیش که توی مجله ی فوربس نگاه میکردم
توی لیست مشاغل پردرآمد اصلا داروسازی ندیدم و پزشکی هم فکر کنم پانزدهمین رشته بود . جالب بود که 4 تای اولیش رشته های فنی و مهندسی بودند . ( اگه میخوای
لینک منبع بزارم ) . ان شا الله که موفق باشی ما که بخیل نیستیم ولی یه زحمت بکش شما که کار برای داروسازها زیاد تو دست و بالت داری و توی فارغ التحصیلان داروسازی
بیکار ندیدی یه چند تا شغل هم واسه ی دوستانی که توی سایت های زیر کامنت گذاشتند پیدا کن ( ثواب داره به خدا ) :

حرف‌های نخست هاشمی در وزارت بهداشت

موج بیکاری در غرب کشور

مواجهه‌داروسازان جوان با بیکاری پنهان

فارغ‌التحصیلان بیکار رشته داروسازی

داروسازی یعنی بدبختی

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
من دوست صمیمیم داروسازی خونده و هرچی منطقه محرومتر باشه حقوق بیشتر میشه خودم بچه زاهدانم اینجا ساعتی 12 بهش میدادن که البته بازم حساب کنی در ماه 2 تا 3 راحت میشه ولی تهران و کلان شهرها کمتر میدن امکان نداره ساعتی 20 تومان بدن طرف داره با دکترای مهندسی نرم افزار از دانشگاه هلند ساعتی 20 میگیره امکان نداره به داروساز اینقد بدن. مثلا مشهد رفته بود فکر کنم میگفت ساعتی 8 میدادن

• Like

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
و اینم بگم این دوست ما که خیلی راضیه و خود منم خیلی پشیمونم که نرفتم داروسازی و اومدم رشته ریاضی و تجربی نرفتم.شمام شک نکن الان داروسازی از پزشکی عمومی بهتره و بهتر از همه مهندسیاس دقیقا مثل بقالیه کار راحت و بی دردسر

• Like

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
و اینم بگم این دوست ما که خیلی راضیه و خود منم خیلی پشیمونم که نرفتم داروسازی و اومدم رشته ریاضی و تجربی نرفتم.شمام شک نکن الان داروسازی از پزشکی عمومی بهتره و بهتر از همه مهندسیاس دقیقا مثل بقالیه کار راحت و بی دردسر

دقیقا بقالی شباهت عجیبی به دارو سازی داره....دارو ساز البته غلطه.....باید بگیم دارو فروش:D

چند نفر رو میشناسم رشتشون این نیست، حتی دیپلم هم نداره یکیشون ولی رفته توی داروخونه کار میکنه.....یعنی در این حد;)

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
آخ جون الان دعوا میشه :D

بابا انقدر روی رشتتون تعصب نداشته باشید...شما دیگه روی دهاتیا رو سفید کردید با این تعصباتتون :D. اصلا برق شریف بدترین رشته و دانشگاهه. خوبه ؟ :D

miim

Registered User
لایک‌ها
451
از اینکه دوستان داروسازی رو با کار بقالی مقایسه می کنن میشه سطح فکرشونو فهمید!!!

miim

Registered User
لایک‌ها
451
دقیقا بقالی شباهت عجیبی به دارو سازی داره....دارو ساز البته غلطه.....باید بگیم دارو فروش:D

چند نفر رو میشناسم رشتشون این نیست، حتی دیپلم هم نداره یکیشون ولی رفته توی داروخونه کار میکنه.....یعنی در این حد;)
عزیزم کسی که تو داروخونه کار میکنه فقط کافیه بتونه اسم داروها رو بخونه
کار دکتر داروساز که 210 واحد دانشگاهی پاس کرده و 4 تا پایان نامه ارایه کرده چیز دیگریه.دیگه از این مقایسه ها جایی نکن زشته:D

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
عزیزم کسی که تو داروخونه کار میکنه فقط کافیه بتونه اسم داروها رو بخونه
کار دکتر داروساز که 210 واحد دانشگاهی پاس کرده و 4 تا پایان نامه ارایه کرده چیز دیگریه.دیگه از این مقایسه ها جایی نکن زشته:D

خوب این حرف شما هم زشته دیگه.......مثلا چند درصد از فارغ التحصیل ها دارند "دارو سازی" میکنند؟؟

miim

Registered User
لایک‌ها
451
خوب این حرف شما هم زشته دیگه.......مثلا چند درصد از فارغ التحصیل ها دارند "دارو سازی" میکنند؟؟
اولا این همه داروهایی که تو کشور داره ساخته میشه رو همین داروسازها دارن میسازند
ثانیا این رشته اسمش داروسازی هست ولی کسی که این رشته رو میخونه هم داروشناسه و هم میتونه داروساز باشه.همه داروسازها هم تو رشته مرتبط با خودشون کار می کنند.اون دکتری هم که تو داروخونه کار میکنه "داروفروش" نیست بلکه یه داروشناسه که باید داروها رو بشناسه عوارضشونو بشناسه و با تداخلات دارویی آشنا باشه و الی آخر که اگر هم یه دکتر ناشی نسخه اشتباه نوشت به بنده خدا بگه این دارو با اون یکی دیگه تداخل داره که خیلی موارد اینجوری پیش میاد.حالا ممکنه ازتمام درسایی که تو دانشگاه خونده استفاده نکنه مثل خیلی رشته های دیگه.
من خودم پدرم استاد دانشگاه علوم پزشکیه و دوستای داروساز زیادی داره و خیلی شغل باکلاسی هم به حساب میاد.البته تو سالهای اخیر جون فارغ التحصیلای داروسازی زیاد شدن و دیگه مجوز داروخونه به راحتی نمیدن بازار کارش خیلی افت کرده

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
پزشکی عمومی که خیلی وقته رفته قاطی باقالیا اون که هیچی اصلا صحبتش نیست. داروسازیم کم کم داره به همین سر نوشت دچار میشه. ولی متخصصا حالا حالا ها وضعشون خوبه یه 20 سالی جا داره که وضعشون خراب شه که اگه کسی از الان شروع کنه 20سال دیگه متخصص میشه که بازم فایده نداره

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
اولا این همه داروهایی که تو کشور داره ساخته میشه رو همین داروسازها دارن میسازند
ثانیا این رشته اسمش داروسازی هست ولی کسی که این رشته رو میخونه هم داروشناسه و هم میتونه داروساز باشه.همه داروسازها هم تو رشته مرتبط با خودشون کار می کنند.اون دکتری هم که تو داروخونه کار میکنه "داروفروش" نیست بلکه یه داروشناسه که باید داروها رو بشناسه عوارضشونو بشناسه و با تداخلات دارویی آشنا باشه و الی آخر که اگر هم یه دکتر ناشی نسخه اشتباه نوشت به بنده خدا بگه این دارو با اون یکی دیگه تداخل داره که خیلی موارد اینجوری پیش میاد.حالا ممکنه ازتمام درسایی که تو دانشگاه خونده استفاده نکنه مثل خیلی رشته های دیگه.
من خودم پدرم استاد دانشگاه علوم پزشکیه و دوستای داروساز زیادی داره و خیلی شغل باکلاسی هم به حساب میاد.البته تو سالهای اخیر جون فارغ التحصیلای داروسازی زیاد شدن و دیگه مجوز داروخونه به راحتی نمیدن بازار کارش خیلی افت کرده
دادا پدرت استاد دانشگاست خودت دانشگاهو ول کردی؟ گذاشتن؟

miim

Registered User
لایک‌ها
451
آخ جون الان دعوا میشه :D

بابا انقدر روی رشتتون تعصب نداشته باشید...شما دیگه روی دهاتیا رو سفید کردید با این تعصباتتون :D. اصلا برق شریف بدترین رشته و دانشگاهه. خوبه ؟ :D
اه اه برق شریف!چه بی کلاس.فقط به درد تهرانیای دهاتی میخوره:D

بالا