برگزیده های پرشین تولز

داروخانه

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
اوهه بحث چی بود چی شد !!

پسر داییم داروخونه شبانه روزی داره تو شهر کوچیک سود خالصش بین 30 تا 45 تومنه !! زیر 30 نیومده بالای 45 نرفته !! البته جاش توووووپه ها ! روبروش 2 تا بیمارستان ، بدون رقیب توی اون منطقه و..
آمار مال مهمونی 2 هفته پیشه !!!

بای بای !

داداش داروخانه تو شهر کوچیکو ماهی 40 میلیون سود خالص ! یعنی ایشون هر دو سال یک میلیارد جمع میکنه . یعنی ظرف 10 سال با احتساب سود پس اندازش الان باید
حدود 20 یا 30 میلیاردی سرمایه داشته باشه . ما که هر چی پزشک و داروساز ( یا به عبارتی همون عطاری ) دیدیم یه خونه ی معمولی داشتند با یه ماشین معمولی .من تو
آموزشگاهی که خودم درس میدادم یه دونه پزشک و یه دونه داروساز داشتیم که زیست درس میدادند اونم از سر ناچاری . میگفتند خود طبابت درآمد نداره .

Atlanta

Registered User
لایک‌ها
168
داروسازی شرط معدل میخواد....:general208:

حیف که راهنمای درستی تو دبیرستان نداشتیم...مگرنه بیشتر تلاش میکردیم یه رشته تاپ تو یه دانشگاه دولتی (حتی شهرستان !) داروسازی قبول میشدیم...:general208:

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
دیگه گذشت اون زمون که میشستی یه جا کار کامپیوتری انجام میدادی پول خوب میدادن، این کاری که الان بعد این همه درس شما انجام میدین یه بچه 15 ساله هم یاد میگیره و حاضره با ماهی 200تومن همون کارو انجام بده
یه شیمیستم میتونه بره تو آزمایشگاه زیر اسپیلیت کارشو بکنه ولی هرجا پول بیشتری بدن همه میرن همونجا، همون درب و داغون ترین جای عسلویه هم اگهی استخدام بدن بگن ای تی میخوام با ما هی 2تومن همه حمله میکنن
اصن شما راس میگی شیمی خوبه حالا ایشالا مدرک گرفتی الان دیگه همه مملکت خوابیده منتظر همین مهندس شیمیاست که بیان منتظر باش رو هوا میزننت:general304:ببینم فارغ التحصیل شدی از عسلویه برام پیام بفرست:general304:

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
آگهی روزنامه و اینا ملاک انتخاب رشته نیست. شما توی هر رشته ای که وارد بشید ، اگر علاقه داشته باشید و تا جایی که میتونید پیش برید موفق میشید...رشته های مادر مهندسی معمولا بازار کار گسترده تری دارند. مثل برق - کامپیوتر- عمران- مکانیک-شیمی و پتروشیمی

یسری رشته ها هم هستن که ذاتا بخاطر نوع کارشون یا انحصاری بودن فعالیتشون پولسازن...مثل پزشکی ...یا حتی فوتبال و بازیگری سینما ... خب همه که اخلاق و علاقشون به این مشاغل نمیخوره... آبرو و حیثیتمو که از سر راه نیاوردم که ! برم تو تلویزیون جلوی 70 میلیون آدم حرکات قبیحه از خودم در بیارم که پول بگیرم ؟ بلا به دور:D

دقیقا موفقیت به رشته نیست
یه آقایی می شناسم که کارش فروش بادکنک در عروسی ها و مراسم مشابه است دهها بار هم دیده ام که شیک و کراوات زده و سه تیغه و کت و شلوار اتو شده با یه چوب که سرش 10 تا بادکنک وصل کرده اومده عروسی ها بادکنک با اون دک و پوز عالی می فروشه
من رفته بودم که پروانه ساختمان بگیرم ایشون هم پروانه یه آپارتمان چند طبقه برا خودش می گرفت
خلاقیت و مهارت و هوش مهمتره برای درآمد زایی تا یه مدرک دانشگاهی فوق دیپلم پرورش و تکثیر تخم حشره استوایی از آموزشگاه علمی کاربردی شبانه و غیر حضوری روستای یالقوز آباد سفلی از توابع شهرستان احسن آباد

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
اصن شما راس میگی شیمی خوبه حالا ایشالا مدرک گرفتی الان دیگه همه مملکت خوابیده منتظر همین مهندس شیمیاست که بیان منتظر باش رو هوا میزننت:general304:ببینم فارغ التحصیل شدی از عسلویه برام پیام بفرست:general304:
کسی شنید من بگم مملکت خوابیده منظر مهندس شیمیاست؟! چرا حرف در میاری مرد مومن:general509:
من بیکارم بشینم واسه شما پیام بفرستم دیگه:general607:

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
کسی شنید من بگم مملکت خوابیده منظر مهندس شیمیاست؟! چرا حرف در میاری مرد مومن:general509:
من بیکارم بشینم واسه شما پیام بفرستم دیگه:general607:
البته یادم نبود که شیمی هستی سرت با بیزنس و کار گرمه:general607: اگه بیکار نبودی که اینقد کل نمیومدی:general704:

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
متاسفانه اکثر دوستان اصلا اطلاع ندارند از رشته شیمی. دوست عزیز مهندس شیمی که نمیره پیچ باز و بسته کنه. :D بهش پکیج نرم افزاری میدن با اون معادلات رو تبدیل به روند کاری کارخونه میکنه.
ضمن اینکه یک واحدی داره مهندسی شیمی به اسم طراحی راکتور. هر محیطی که طی فرایند فشار و گرما چند محصول و یا یک محصول رو به محصول جدیدی تبدیل کنه بهش میگن راکتور.
حالا شما فکر کن از کارخونه چیپس و ماست راکتور داره تا مینو و الی آخر....
بازار کار نداره؟:confused: هر کارخونه ای به حداقل یک مهندس شیمی احتیاج داره که کارش فقط برنامه نویسی تولید هست...
دوستان به فکر شل و سفت کردن چرخ دنده هستند هنوز.....:general304:

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
ضمن اینکه شیمی کاربردی با مهندسی شیمی خیلی تفاوت داره.... شما برو با رتبه زیر 1000 ببینم شیمی شریف رو میتونی ببینی از دور یا نه...

داداش شیمی شریف با 3 هزار هم میشه قبول شد . کجا زیر هزار میخواد .

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
البته یادم نبود که شیمی هستی سرت با بیزنس و کار گرمه:general607: اگه بیکار نبودی که اینقد کل نمیومدی:general704:
منبعد سعی کن یادت باشه
شما که کار داری چرا اینقدر کل میای

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
باشه یادم میمونه که شیمی هستی و سرگرم پول پارو کردن:general304:

Atlanta

Registered User
لایک‌ها
168
حالا تو ایران نمیشه رفت داروسازی خوند که شرط معدل نداشته باشه یا آسونتر باشه ورودش ؟ معدل کتبی دیپلم یا خود دیپلم (حضور ذهن ندارم) 16 میخواست :general312:

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
داداش داروخانه تو شهر کوچیکو ماهی 40 میلیون سود خالص ! یعنی ایشون هر دو سال یک میلیارد جمع میکنه . یعنی ظرف 10 سال با احتساب سود پس اندازش الان باید
حدود 20 یا 30 میلیاردی سرمایه داشته باشه . ما که هر چی پزشک و داروساز ( یا به عبارتی همون عطاری ) دیدیم یه خونه ی معمولی داشتند با یه ماشین معمولی .من تو
آموزشگاهی که خودم درس میدادم یه دونه پزشک و یه دونه داروساز داشتیم که زیست درس میدادند اونم از سر ناچاری . میگفتند خود طبابت درآمد نداره .
آره گلم !!

تو شهر دارو خونه زیاده اما فقط 2 تا شبانه روزی هست که یکیش اینه و فاصلشم از اولی زیاد !

به قول خودش بیشتر درآمدش مال 8 شب تا 4 صبه !! (با توجه به 2 تا بیمارستان بزرگ که روبروشه !)

الانم 5 ساله که مشغوله، از لحاظ مالی نسبت به بقیه دوستو آشنا ماشالا رشد شارپی داشت !

خونه سوبلکس ! ماشینای خودشو خانمش و یکیم مال سفرشونه روی هم600 - 500 تومنی میشه عزیز دل!!

خونه مادرشم که کوبیده مثه موشک داره میره بالا چون معطل پول نمیمونه !

یکی از دوستای خودمم داروسازی تبریز خوند با همین پسر داییم الان تویه داروخونه کار میکنه ماهی 2.5 !!

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
آره گلم !!

تو شهر دارو خونه زیاده اما فقط 2 تا شبانه روزی هست که یکیش اینه و فاصلشم از اولی زیاد !

به قول خودش بیشتر درآمدش مال 8 شب تا 4 صبه !! (با توجه به 2 تا بیمارستان بزرگ که روبروشه !)

الانم 5 ساله که مشغوله، از لحاظ مالی نسبت به بقیه دوستو آشنا ماشالا رشد شارپی داشت !

خونه سوبلکس ! ماشینای خودشو خانمش و یکیم مال سفرشونه روی هم600 - 500 تومنی میشه عزیز دل!!

خونه مادرشم که کوبیده مثه موشک داره میره بالا چون معطل پول نمیمونه !

یکی از دوستای خودمم داروسازی تبریز خوند با همین پسر داییم الان تویه داروخونه کار میکنه ماهی 2.5 !!
دمش گرم. چند سالشه؟ از چند سالگی داروخونه زد؟

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
الان 32-33 هست سنش !
یه 5-6 سالی میشه !

البته چند سالم رفت مناطق محروم کار کرد واسه همین جوازش !!

mehditab

Registered User
لایک‌ها
1,273
داداش شیمی شریف با 3 هزار هم میشه قبول شد . کجا زیر هزار میخواد .
مهندسی شیمی شریف حدودا زیر 800 میخواد.ولی شیمی کاربردی و محض همون تا حدود 3 هزار میشه قبول شد.فیزیک و ریاضی شریف تا 4 هزارم میشه قبول شد.البته رتبه منطقه 1 منظورم بود.
کلا تو ایران زیاد مهم نیست چه رشته ای بخونی مهم اینه بدونی چطور باید پول دراری!

Atlanta

Registered User
لایک‌ها
168
یه زمانی "برق " سر همه رشته ها بود !

الانم کسی به طور حرفه ای بره دنبالش و واقعا" ، این واقعا" خیلی مهمه ، یاد بگیره ، نونش تو روغنه....مخصوصا" برق صنعتی

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
مهندسی شیمی شریف حدودا زیر 800 میخواد.ولی شیمی کاربردی و محض همون تا حدود 3 هزار میشه قبول شد.فیزیک و ریاضی شریف تا 4 هزارم میشه قبول شد.البته رتبه منطقه 1 منظورم بود.
کلا تو ایران زیاد مهم نیست چه رشته ای بخونی مهم اینه بدونی چطور باید پول دراری!

درسته منظور من هم شیمی بود نه مهندسی شیمی . مهندسی شیمی صنعتی شریف رتبه زیر 1000 میخواد و فیزیک شریف زیر 2000 و ریاضی شریف زیر 2500 و
شیمی شریف هم زیر 3000

m4hd!

Registered User
لایک‌ها
32
هر داو بسته به توع بین 20 تا 30 درصد سود داره
هزینه خرید مجوز بین 400 تا 500 میلیون تومان هست
هزینه اجاره مکان داروخانه معادل یک روز دخل داروخانه هست مثلا داروخانه ای که روزی 1 میلیوت می فروشه اجارش هم ماهی 1 میلیونه
هزینه حضور دکتر داروساز برای دو شیفت کامل همراه با ارایه پروانه امسال 2.8 پایه در تهران هست
هزینه استخدام نسخه پیچ ماهر تقریبا 700 تا 800 تومن در ماهه که بسته به داروخانه 1 تا 5 نفر نیاز هست.
قیمت مجوز با نوسانات ارز و گرانی گرانتر می شه مثلملک می مونه
تقریبا یه داروخانه محلی ماهی 5 تا 6 تومن در مرکز شهر داروخانه درمانگاه و ساختمان پزشکان در مرکز شهر 7 تا 8 تومان هست
داروخانه های بیمارستانی و اونهایی که دور میدان ها یا جاهای معروف هستند دخل روزانه تا 10 میلیون هم دارنو که تقریبا می شه ماهی 50 تا 60 تومن سود اما سرمایه اولیه حدودا 1 میلیلاردی هم می خواد

ضمنا دکتر های داروساز اخرین انتخابشون داروخانه هست چون هم درامدش کمه هم درد سرش زیاده
اکثرا توی شرکت های واردات دارو یا تولیدی کار می کنند و رامدی بین 4 تا 10 میلیون بسته به سابقه کار دارند

• Like
Reactions: a13

m4hd!

Registered User
لایک‌ها
32
بقیشون میرن تو بیمارستانا کار میکنن با حقوق یکی 2 میلیون
یه تعداد زیادیشونم بیکار میمونن و میرن فروشگاه پوشاک و فست فود و از اینجور چیزا باز میکنن که موفق تر هم میشن
پیشنهاد من اینه که کسی وقت نزاره رو این رشته، تنها رشته ای که فعلا ارزش وقت گذاشتن داره دندون پزشکیه، بقیه ول معطلن

بیمارستان ها نیازی به داروساز ندارند به جر یه سری بیمارستان خاص که کار های تحقیقاتی میکنند
حقوق پایه داروساز امسال توسط انجمن 2.8 برای 8 ساعت در روز هست
چیزی به اسم داروساز بیکار زاییده فکر شماست چون بهترین بازار کار در رشته های پزشکی )و نه پزشک متخصص( مربوطبه داروسازی هست
شرکت های دارویی -شرکت های وارداتی دارو و مکمل بهترین گزینه برای پزشکان دارو ساز هست
چون علاوه بر حقوق بالا مزایای خوبی هم مثل سفر حداقل 3 4 باره به خارج از ایران حق ماموریت های خوب و پاداش های میلیونی دارند
کلا پیشنهاد می کنم در خصوص چیزی که اطلاع نداریو صحبت نکنید

• Like
Reactions: a13
بالا