برگزیده های پرشین تولز

داروخانه

iasp

Registered User
لایک‌ها
12
تشکر دوباره از کسانی که توی بحث شرکت کردن.
من لیسانس شیمی کاربردی دارم.به داروسازی هم علاقه مندم.اونطوری هم که فهمیدم پایه اصلی داروسازی رو تقریبا شیمی تشکیل میده.البته و صد البته می خوام اگر وقت و انرژی میزارم بالاخره در حد مطلوبی زندگیم رو تامین کنم.به خاطر همین میخوام برم رشته داروسازی(دندان پزشکی خیلی خوبه ولی هم این که باید رتبه عالی بیاری و هم اینکه خیلی علاقه ای بهش ندارم)
خب بازار کار داروساز به غیر از داروخانه کجاهاست؟درآمدشون چظوره و ...
یه عنوان مسول فنی توی کارخانه های داروسازی
یه عنوان مسول فنی توی شرکت پخش دارویی
در ازمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی
به عنوان MED REP در شرکت های داروسازی خارجی

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
مکانیک کوانتومی مثل قوانین شطرنج میمونه که بقیه حرکات بازی شطرنج ( کل شیمی ) رو میشه همه رو در قالب همون قوانین اولیه توجیه کرد . برای مثال یه پیوند شیمیایی
چه در مواد آلی باشه یا شیمی معدنی یا زیست سلولی مولکولی ( بیوفیزیک و بیوشیمی ) همه با همون مکانیک کوانتومی پیش بینی و توجیه پذیر هستند . برای مثال شما
معادله درجه یک رو توجه کن که ترسیمش به صورت یک خط راست میشه و صورت استانداردش به صورت Y=aX +b هستش .حالا شما به جای مختصات نقطه (X,Y) توی این معادله
میتونی بی نهایت عددی که در این رابطه صدق کنه رو بگذاری ولی این صورت استاندارد معادله است که همه ی (X,Y) ها رو به شکل خط راست درمیاره . همین رابطه بین مکانیک
کوانتوم و شیمی برقراره . ممکنه شما انواع اقسام ترکیبات رو در انواع و اقسام واکنش ها و محیط ها داشته باشی ولی اصول بنیادی که بر کل شیمی حاکمه مکانیک کوانتومیه .
این جوری بخوایم فکر کنیم که کل دنیا بر قوانین ریاضی استوارن و بقیه علوم ول معطلن
دادا بیخیال اینجا که ما هستیم فرقی نمیکنه چی بخونی، چیزای دیگه مهمن

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
هم شیمی هم فیزیک جفتش بازار کارشون ریدس.من خودم آی تی خوندم بازار کارش ریدس دیگه چه برسه به فیزیک شیمی.بهترین در حال حاضر دندون پزشکی و داروسازی هستش درسم هم عالی بود راحت میاوردم دندون و دارو سازی رو. ولی اشتباه محض کردم رفتم ریاضی.توی ریاضیم اگه پول داشته باشی بری عمران شرکت راه بزنی خوبه ولی کم کم 500 میخواد.الان دوستم داروسازی خونده تو داروخونس میگه داغونترین ماهی 10 تومانو داره

• Like
Reactions: a13

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
مکانیک کوانتومی مثل قوانین شطرنج میمونه که بقیه حرکات بازی شطرنج ( کل شیمی ) رو میشه همه رو در قالب همون قوانین اولیه توجیه کرد . برای مثال یه پیوند شیمیایی
چه در مواد آلی باشه یا شیمی معدنی یا زیست سلولی مولکولی ( بیوفیزیک و بیوشیمی ) همه با همون مکانیک کوانتومی پیش بینی و توجیه پذیر هستند . برای مثال شما
معادله درجه یک رو توجه کن که ترسیمش به صورت یک خط راست میشه و صورت استانداردش به صورت Y=aX +b هستش .حالا شما به جای مختصات نقطه (X,Y) توی این معادله
میتونی بی نهایت عددی که در این رابطه صدق کنه رو بگذاری ولی این صورت استاندارد معادله است که همه ی (X,Y) ها رو به شکل خط راست درمیاره . همین رابطه بین مکانیک
کوانتوم و شیمی برقراره . ممکنه شما انواع اقسام ترکیبات رو در انواع و اقسام واکنش ها و محیط ها داشته باشی ولی اصول بنیادی که بر کل شیمی حاکمه مکانیک کوانتومیه .
برادر شما دیگه نسبت به شیمی کم لطفی میکنی بر اساس محاسبات شما بخوایم حساب کنیم من میتونم ثابت کنم کل دنیا رو کاکل شیمی میکروسکوپی میگرده و لاغیر.
اصول بنیادی مکانیک کوانتوم نصفشون هنوز در حد نظریه هستند ولی اون چیپسی که شما میخوری با بنزینی که میریزی تو باک ماشینت یا شکلاتی که دوستش داری بر اساس شیمی میکروسکوپیک هستند و خواهند بود.
هیچ نیازی هم نداره که بدونم الان فلان ذره کجا هست...

miim

Registered User
لایک‌ها
451
اصلا علم شیمی رو تعریف کنید یعنی چی؟

a13

Registered User
لایک‌ها
2,263
به چقدر شیمیست داریم اینجا ;)
خواهشا بحث در مورد رشته هار و پایان بدین.هرعلمی در جای خودش مفیده ولی الان خیلی از چیز ها رو همانطوری که دستمون اشاره کرد روی کاکل شیمیست ها میچرخه :)
من خودم الان لیسانس شیمی کاربردی رو دارم و تمومش کردم. راستش برای این که بشه از توی شیمی پول خیلی خوب در آورد اکثر اوقات نیاز به یه سرمایه اولیه خیلی بالا داری.توی همین کوچمون یه طرفی رو میشناسم که با یه اسید سازی ساده میلیاردر شده.ولی خب سرمایه اولیه میخواد که ما نداریم.البته اگر چند سال پیش بود کسی دکترا شیمی هم میگرفت وضعش خیلی خوب میشد.البته بنظرم خیلی از دوستان میتونن اگر راهنمای خوبی داشته باشن + سرمایه مناسبی هم داشته باشن میتونن از شیمی هم درآمد خوبی داشته باشن
من گفتم به جای اینکه 7 سال درس بخونم تا دکترای رشته خودم رو بگیرم ، به جاش گفتم برم 7 سال رشته داروسازی رو بخونم و....

با تشکر

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
هم شیمی هم فیزیک جفتش بازار کارشون ریدس.من خودم آی تی خوندم بازار کارش ریدس دیگه چه برسه به فیزیک شیمی.بهترین در حال حاضر دندون پزشکی و داروسازی هستش درسم هم عالی بود راحت میاوردم دندون و دارو سازی رو. ولی اشتباه محض کردم رفتم ریاضی.توی ریاضیم اگه پول داشته باشی بری عمران شرکت راه بزنی خوبه ولی کم کم 500 میخواد.الان دوستم داروسازی خونده تو داروخونس میگه داغونترین ماهی 10 تومانو داره
قبول دارم بازار کار همشون ریدست ولی دیگه بازار کار شیمی از ای تی ریده تر نیست انصافا

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
قبول دارم بازار کار همشون ریدست ولی دیگه بازار کار شیمی از ای تی ریده تر نیست انصافا
داداش برای آی تی تو هر دانشگاه ملی رتبه کنکورت حداقل باید زیر 10000 باشه تو منطقه 2 رو البته دارم میگم ولی شیمی با 30000.40000 هم راحت قبولن پس قطعا آی تی بهتره :general404: از نظر بازار کارم که الان تو بقالیام کامپیوتر و برنامه نویس و شبکه میخوان شیمی فقط کارخونه های پتروشیمی و اینا.در کل که آی تی هم ریدست دیگه الان همه دانشگاه های تخمی و غیر انتفاعی هم آوردن که فاجعه شده:general502: الان درس هیچ فایده نداره فقطططططط بابای خیلییی پولداررررر

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
داداش برای آی تی تو هر دانشگاه ملی رتبه کنکورت حداقل باید زیر 10000 باشه تو منطقه 2 رو البته دارم میگم ولی شیمی با 30000.40000 هم راحت قبولن پس قطعا آی تی بهتره :general404: از نظر بازار کارم که الان تو بقالیام کامپیوتر و برنامه نویس و شبکه میخوان شیمی فقط کارخونه های پتروشیمی و اینا.در کل که آی تی هم ریدست دیگه الان همه دانشگاه های تخمی و غیر انتفاعی هم آوردن که فاجعه شده:general502: الان درس هیچ فایده نداره فقطططططط بابای خیلییی پولداررررر
الان رو نمیدونم ولی 2سال پیش زمانه ما شیمی تهش دیگه با 20000 دولتی میگیرفت. ای تی رو دوستم با 17000 2سال پیش شیخ بهایی قبول شد حتما هم رتبه های بالاتر جاهای دیگه میگرفتن. بازار کار اونقدرا ربطی به رتبه کنکور نداره
دادا هرچیزی که تو اون بقالی هست که شما میخوای واسش برنامه بنویسی رو شیمی ساخته

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
ضمن اینکه شیمی کاربردی با مهندسی شیمی خیلی تفاوت داره.... شما برو با رتبه زیر 1000 ببینم شیمی شریف رو میتونی ببینی از دور یا نه...

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
من 2 ساله پیش رو نمیدونم من 7 سال پیش دانشگاه رفتم اون زمان که امکان نداشت با رتبه بالا قبول شن. اون دوستمونم که میگه زیر 1000 شیمی شریف نمیشه رفت درسته ولی زیر 100 هم نمیشه آی تی شریف رفت هر دانشگاه رو با خودش میسنجن.
من که طرفداری از رشتم نمیکنم خودم دارم میگم کس وشعر :general404:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
من 2 ساله پیش رو نمیدونم من 7 سال پیش دانشگاه رفتم اون زمان که امکان نداشت با رتبه بالا قبول شن. اون دوستمونم که میگه زیر 1000 شیمی شریف نمیشه رفت درسته ولی زیر 100 هم نمیشه آی تی شریف رفت هر دانشگاه رو با خودش میسنجن.
من که طرفداری از رشتم نمیکنم خودم دارم میگم کس وشعر :general404:
من 2سال پیشو که میدونستم گفتم تو به همون نسبت تا 7سال پیش تغییرش بده گفتت نقض میشه که میگی ای تی رتبه بهتری میخواد

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
شما هنوز نه درسی تموم کردی نه چیزی از بازار کار چه خبری دارید.برو توی آگهی های استخدامی ببین شرکتا چندتا کامپیوتر میخوان چندتاشون شیمی بعد متوجه تفاوت میشید.بعدشم شما خودت گفتی دانشگاه شیخ بهایی که من اصلا اسمشم نشنیدم مطمئن باشید تو همون دانشگاه شیخ بهایی قبولی شیمی راحتتره.حالا بیخیال تاپیک بنده خدا خراب شد

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
شما هنوز نه درسی تموم کردی نه چیزی از بازار کار چه خبری دارید.برو توی آگهی های استخدامی ببین شرکتا چندتا کامپیوتر میخوان چندتاشون شیمی بعد متوجه تفاوت میشید.بعدشم شما خودت گفتی دانشگاه شیخ بهایی که من اصلا اسمشم نشنیدم مطمئن باشید تو همون دانشگاه شیخ بهایی قبولی شیمی راحتتره.حالا بیخیال تاپیک بنده خدا خراب شد
من قبل این که رشته انتخاب کنم تو اگهی ها و بازار کار بودم. شما اسمشو نشنیدی دلیل نمیشه دانشگاه بدی باشه. بیخیال

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415

بشین بشمار ببین شیمی رو کجا ها ور میدارن و آی تی رو کجا ها......بازار کارش حداقل 4 برابر شیمی هست.

رشته های مهندسی فقط عمران و کامپیوتر و تا حدی معماری....بقیه ول معطلن....مخصوصا شهرهایی که کلانشهر نیستن

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
بشین بشمار ببین شیمی رو کجا ها ور میدارن و آی تی رو کجا ها......بازار کارش حداقل 4 برابر شیمی هست.

رشته های مهندسی فقط عمران و کامپیوتر و تا حدی معماری....بقیه ول معطلن....مخصوصا شهرهایی که کلانشهر نیستن
اقا اصلا من غلط کردم گو خردم ول کن
باز 4ساعت باید با این سرو کله بزنم

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
اقا اصلا من غلط کردم گو خردم ول کن
باز 4ساعت باید با این سرو کله بزنم

ملت اعصاب ندارن ها...سر کله بزنم چیه مرد حسابی....فقط خواستم روشن شی وگرنه نه به من ربط داره شما چی خوندی و نه به شما مربوطه من چی خوندم. ;):general703::general703:

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393

در حال حاضر که اکثر خروجی های جدید رو فقط باید بست به گاری.:general105:
قضیه یاروئه میگه کامپیوتر بلدم میگن پس اینو روشن کن فعلا. میگه نه دیگه در اون حد....:general208:
=====================================================
پ.ن :
آقا داروخانه خوبه ولی 400 500 مواد اولیه میخواد......
پیشاپیش هم بابت گندی که به تاپیکتون خرد عذر خواهی میکنیم... :D
کی شروع کرد اول؟؟!!!:general211:

بالا