برگزیده های پرشین تولز

داروخانه

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

خارج از بحث های تخصصی به نظر من داروسازی آخر رشته های بدردنخوره . عین بقالی میمونه با این فرق که یارو میشینه قرص و لوازم آرایش و چسب زخم و ..... میفروشه .
آخر داروسازی اینه که بشی یه فروشنده ی بقالی . تازه درآمدش از بقالی و میوه فروشی و فست فودی و طباخی و .... هم کم تره . الان طباخی سر محله ما راحت ماهی 20
میلیون درمیاره .

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
همه چیز که پول نیست

بله همه چیز پول نیست . گاهی اوقات حلاوت خود ذات علم برای انسان بزرگترین لذته . به قول انیشتن : " علم هنگامی زیباست که هزینه ی گذران زندگی آدم از آن تامین
نشود " ولی آخه داروسازی علم به معنای راستینش هم نیست که با خودت بگی تحقیقات بنیادین و محض میکنم . داروسازی و پزشکی عین رشته های مهندسی تکنیک
هستند . در این رشته ها تکنیک و دانش فنی خلق میشه نه علم محض و بنیادی .

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
ولی داروساز خیلی از مشکلات بهداشتی رو می تونه حل کنه و می تونه فرد خیلی مفیدی باشه
البته شاید اگه اسمش داروشناس یا یه همچه چیزی بود بامسماتر بود تا داروساز که دارویی نمی سازه

iasp

Registered User
لایک‌ها
12
خیلی ممنون از دوستان عزیز که پاسخگو بودن
پاسخ جناب فمارا در مورد داروخونه بسیار خوب بود.با تشکر از ایشان
اینطوری که من تحقیق کردم جواز رو به کسانی غیر از داروساز ها هم میدن ولی گرفتنش خیلی خیلی سخته. یعنی همانطروی که اشاره کردن عملا داروساز ها فقط میگیرنش
من خودم میخوام داروسازی بخونم، مغازه توی یکی از بلوار های اصلی شهر هم داریم.
به نظرم موقعیتش برا داروخانه خوبه.یه ساختمان پزشکان بزرگ توی 200 متریش هست (البته اونجا یه داروخانه داره) و یه ساختمان پزشکان 10-15 مطبی تازه اونوره خیابون زدن
حالا کلا درآمد داروساز ها چطوره؟ یعنی بازرا کارشون چطوره؟

با تشکر فراوان
اول باید کنکور تجربی بدی رتبت زیر 1000 بشه بعد 11 ترم درس بخونی بعد 2 سال بری طذح تا برگردی اونجا یه نفر دیگه داروخانه زده :)

Last edited:

a13

Registered User
لایک‌ها
2,263
تشکر دوباره از کسانی که توی بحث شرکت کردن.
من لیسانس شیمی کاربردی دارم.به داروسازی هم علاقه مندم.اونطوری هم که فهمیدم پایه اصلی داروسازی رو تقریبا شیمی تشکیل میده.البته و صد البته می خوام اگر وقت و انرژی میزارم بالاخره در حد مطلوبی زندگیم رو تامین کنم.به خاطر همین میخوام برم رشته داروسازی(دندان پزشکی خیلی خوبه ولی هم این که باید رتبه عالی بیاری و هم اینکه خیلی علاقه ای بهش ندارم)
خب بازار کار داروساز به غیر از داروخانه کجاهاست؟درآمدشون چظوره و ...

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
تشکر دوباره از کسانی که توی بحث شرکت کردن.
من لیسانس شیمی کاربردی دارم.به داروسازی هم علاقه مندم.اونطوری هم که فهمیدم پایه اصلی داروسازی رو تقریبا شیمی تشکیل میده.البته و صد البته می خوام اگر وقت و انرژی میزارم بالاخره در حد مطلوبی زندگیم رو تامین کنم.به خاطر همین میخوام برم رشته داروسازی(دندان پزشکی خیلی خوبه ولی هم این که باید رتبه عالی بیاری و هم اینکه خیلی علاقه ای بهش ندارم)
خب بازار کار داروساز به غیر از داروخانه کجاهاست؟درآمدشون چظوره و ...
داداش منم دانشجوی شیمی کاربردیم
میخوای دوباره کنکور بدی یا جور دیگه ای میخوای تغییر رشته بدی؟
اگه میخوای دکترای شیمی دارویی بگیری با رشته دروسازی فرق میکنه، به دکترای شیمی دارویی مجوز داروخونه نمیدن

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
والا رفیق م وقتی فروشش 3 میل میشه از غصه دق میکنه.متوسط 5 میلیون فروششه با تخفیف هایی که شرکتها میدن سودش حدود 30 درصد درمیاد حالا خودتون بقیه داستان و درامدشو حدث بزنید:D

• Like
Reactions: a13

Matyu

Registered User
لایک‌ها
90
اتفاقا من دوست داشتم رشته شیمی بخونم و استعدادم توی شیمی خیلی خوب بود ولی نمی دونم چرا رفتم معماری و الان از رشته خودم راضی نیستم!
خیلی جالبه همه میرن تو رشته ای که بهش علاقه ندارن!

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
والا ما از اولش امیدی نداشتیم و تداریم و نخواهیم داشت به این رشته. شما خودت چی خوندی؟

فیزیک اتمی و مولکولی خوندم . اگه این بخش هایی که شیمی از فیزیک کوانتوم بلند کرده رو از تو شیمی حذف کنند فکر نکنم چیزی از شیمی باقی بمونه .

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
اتفاقا من دوست داشتم رشته شیمی بخونم و استعدادم توی شیمی خیلی خوب بود ولی نمی دونم چرا رفتم معماری و الان از رشته خودم راضی نیستم!
خیلی جالبه همه میرن تو رشته ای که بهش علاقه ندارن!
اتفاقا من خیلی به شیمی علاقه داشتم دوره دبیرستان و واسه همین رفتم رشته شیمی ولی درس دانشگاهیش لامصب یه چیز دیگست اصلا از شیمی زده شدم

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
فیزیک اتمی و مولکولی خوندم . اگه این بخش هایی که شیمی از فیزیک کوانتوم بلند کرده رو از تو شیمی حذف کنند فکر نکنم چیزی از شیمی باقی بمونه .
فیزیک اتمی و مولکولی رشتست اونوقت شیمی نیست؟
اگه قرار به بلند کردن مطلبی باشه فیزیک از شیمی بلاند میکنه چون فیزیک همه واکنشای شیمیاییه که تبدیلش کردن به فیزیک، فیزیک از شیمی نشأت میگیره و شیمی از زیست شناسی

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
فیزیک اتمی و مولکولی رشتست اونوقت شیمی نیست؟
اگه قرار به بلند کردن مطلبی باشه فیزیک از شیمی بلاند میکنه چون فیزیک همه واکنشای شیمیاییه که تبدیلش کردن به فیزیک، فیزیک از شیمی نشأت میگیره و شیمی از زیست شناسی

نه عزیز مثل اینکه خوب از تاریخ علم اطلاع نداری . تا قبل از سال 1900 نه تنها کسی از وجود ذرات بنیادی اتمی اطلاعی نداشت بلکه در وجود خود اتم هم هنوز شک و تردید
وجود داشت . تا قبل از اون شیمی دسته بندی بعضی از واکنش های شیمیایی و کیفیات بعضی از عناصر بود اونم بر اساس آزمون صحیح و خطا یعنی بر اساس یک امر کاملا
کیفی نه بر اساس درک حرکات ذرات زیر اتمی مثل الکترون و پروتون و نوترون . یعنی شیمیدان ها هیچ درکی از ماهیت و چگونگی مواد شیمیایی و واکنش های شیمیایی
نداشتند و فقط اون ها رو بصورت تجربی دسته بندی میکردند . ولی فیزیک از ابتدا ار زمان کوپرنیک و گالیه توجیه پدیده های هستی بر اساس حرکت ( مکانیک ) بود .برای همین
هم فیزیک همیشه با ریاضیات گره خورده بود . مثلا اسحاق نیوتن برای فرمولبندی حرکت و مکانیک کلاسیک حساب دیفرانسیل و انتگرال ابداع کرد ( برخلاف گاتفرید لایب نیتز
که از پارادوکس های فلسفی و فلسفه ی مونادولوژی خودش به حساب دیفرانسیل و انتگرال رسید ) . در سال 1900 که فیزیک کلاسیک در توجیه حرکت بعضی از سیارات
و در الکترومغناطیس ماکسولی و .... به بن بست رسیده بود با ارائه مفهوم کوانتوم توسط ماکس پلانک فیزیکدان آلمانی از بن بست خارج شد . بعد انیشتن فیزیکدان آلمانی
با استفاده ازکوانتوم پلانک و مکانیک آماری وجود صد در صد اتم ها رو ثابت کرد و نظریه فتوالکتریک داد . در همین زمان فیزیکدانهای تجربی مثل تامسون و رادرفورد مدل های
اتمی رو ارائه کردند و رابرت میلیکان فیزیکدان آمریکایی بار بعضی از ذرات اتمی محاسبه کرد . حتی هنری موزلی فیزیکدان آمریکایی با ارائه مفهوم عدد اتمی نشون داد که
انتخاب معیار جرم اتمی برای دسته بندی عناصر جدول تناوبی توسط مندلیف درست نبوده .بعد نیلز بور فیزیکدان دانمارکی مدل اتمی بور و مدارها ی الکترونی و ترازهای انرژی
داد که به تفسیر کپنهاگی نظریه کوانتوم مشهوره . در همین زمان فیزیکدانی به نام جیمز چادویک نوترون کشف کرد . و فیزیکدان اتریشی پاولی اسپین الکترون و اعداد کوانتمی
و اصل طرد رو مطرح کرد . بعد ها فیزیکدان هایی مثل ماکس بورن و اروین شرودینگر مدل های اربیتالی اتمی رو مطرح کردند و فیزیکدان آلمانی هایزنبرگ هم اصل عدم قطعیت و
مکانیک ماتریسی رو ارائه داد و پل دیراک فیزیکدان انگلیسی هم تفسیر جدیدی از مکانیک کوانتومی نسبیتی رو ارائه داد . و در این دوران نطریه کوانتوم به شکل نسبتا کامل
خودش رسید که شما بخشی ازشو تو شیمی میخونی و فکر میکنی این مباحث مال شیمیه . مکانیک کوانتومی تمام ساختار اتم و واکنش های شیمیایی و ذرات زیر اتمی و
کیفیت و خواص عناصر و ترتیب جدول تناوبی رو بر اساس نوعی از حرکت شناسی ( مکانیک کوانتمی ) توضیح میده و کلشون رو تبدیل به یک سری معادله ریاضی میکنه .تا
اونجا که حتی فیزیکدان هایی مثل شرودینگر و دیراک اعتقاد داشتند شیمی دیگه علم مادر نیست و باید به عنوان بخشی از فیزیک کاربردی در نظر گرفته بشه . . همین الان
هم نگاه کنی شیمی هیچ تحقیقات بنیادی نداره و عین یه رشته مهندسی شده که توش فقط دانش فنی ایجاد میشه . شما هم یه نگاه به کتاب های شیمی بنداز ببین اگه
کارهای این فیزیکدان ها انجام دادند رو ازش حذف کنیم چیزی ازش باقی میمونه یا نه .

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
نه عزیز مثل اینکه خوب از تاریخ علم اطلاع نداری . تا قبل از سال 1900 نه تنها کسی از وجود ذرات بنیادی اتمی اطلاعی نداشت بلکه در وجود خود اتم هم هنوز شک و تردید
وجود داشت . تا قبل از اون شیمی دسته بندی بعضی از واکنش های شیمیایی و کیفیات بعضی از عناصر بود اونم بر اساس آزمون صحیح و خطا یعنی بر اساس یک امر کاملا
کیفی نه بر اساس درک حرکات ذرات زیر اتمی مثل الکترون و پروتون و نوترون . یعنی شیمیدان ها هیچ درکی از ماهیت و چگونگی مواد شیمیایی و واکنش های شیمیایی
نداشتند و فقط اون ها رو بصورت تجربی دسته بندی میکردند . ولی فیزیک از ابتدا ار زمان کوپرنیک و گالیه توجیه پدیده های هستی بر اساس حرکت ( مکانیک ) بود .برای همین
هم فیزیک همیشه با ریاضیات گره خورده بود . مثلا اسحاق نیوتن برای فرمولبندی حرکت و مکانیک کلاسیک حساب دیفرانسیل و انتگرال ابداع کرد ( برخلاف گاتفرید لایب نیتز
که از پارادوکس های فلسفی و فلسفه ی مونادولوژی خودش به حساب دیفرانسیل و انتگرال رسید ) . در سال 1900 که فیزیک کلاسیک در توجیه حرکت بعضی از سیارات
و در الکترومغناطیس ماکسولی و .... به بن بست رسیده بود با ارائه مفهوم کوانتوم توسط ماکس پلانک فیزیکدان آلمانی از بن بست خارج شد . بعد انیشتن فیزیکدان آلمانی
با استفاده ازکوانتوم پلانک و مکانیک آماری وجود صد در صد اتم ها رو ثابت کرد و نظریه فتوالکتریک داد . در همین زمان فیزیکدانهای تجربی مثل تامسون و رادرفورد مدل های
اتمی رو ارائه کردند و رابرت میلیکان فیزیکدان آمریکایی بار بعضی از ذرات اتمی محاسبه کرد . حتی هنری موزلی فیزیکدان آمریکایی با ارائه مفهوم عدد اتمی نشون داد که
انتخاب معیار جرم اتمی برای دسته بندی عناصر جدول تناوبی توسط مندلیف درست نبوده .بعد نیلز بور فیزیکدان دانمارکی مدل اتمی بور و مدارها ی الکترونی و ترازهای انرژی
داد که به تفسیر کپنهاگی نظریه کوانتوم مشهوره . در همین زمان فیزیکدانی به نام جیمز چادویک نوترون کشف کرد . و فیزیکدان اتریشی پاولی اسپین الکترون و اعداد کوانتمی
و اصل طرد رو مطرح کرد . بعد ها فیزیکدان هایی مثل ماکس بورن و اروین شرودینگر مدل های اربیتالی اتمی رو مطرح کردند و فیزیکدان آلمانی هایزنبرگ هم اصل عدم قطعیت و
مکانیک ماتریسی رو ارائه داد و پل دیراک فیزیکدان انگلیسی هم تفسیر جدیدی از مکانیک کوانتومی نسبیتی رو ارائه داد . و در این دوران نطریه کوانتوم به شکل نسبتا کامل
خودش رسید که شما بخشی ازشو تو شیمی میخونی و فکر میکنی این مباحث مال شیمیه . مکانیک کوانتومی تمام ساختار اتم و واکنش های شیمیایی و ذرات زیر اتمی و
کیفیت و خواص عناصر و ترتیب جدول تناوبی رو بر اساس نوعی از حرکت شناسی ( مکانیک کوانتمی ) توضیح میده و کلشون رو تبدیل به یک سری معادله ریاضی میکنه .تا
اونجا که حتی فیزیکدان هایی مثل شرودینگر و دیراک اعتقاد داشتند شیمی دیگه علم مادر نیست و باید به عنوان بخشی از فیزیک کاربردی در نظر گرفته بشه . . همین الان
هم نگاه کنی شیمی هیچ تحقیقات بنیادی نداره و عین یه رشته مهندسی شده که توش فقط دانش فنی ایجاد میشه . شما هم یه نگاه به کتاب های شیمی بنداز ببین اگه
کارهای این فیزیکدان ها انجام دادند رو ازش حذف کنیم چیزی ازش باقی میمونه یا نه .
اینارو حفظ بودی؟ آفرین
شما نگاهی به کتاب های شیمی دانشگاهی انداختین؟شیمی الی، تجزیه، معدنی. کل این چیزایی که گفتین شامل بخشی از درس شیمی فیزیک ما میشه فقط

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
اینارو حفظ بودی؟ آفرین
شما نگاهی به کتاب های شیمی دانشگاهی انداختین؟شیمی الی، تجزیه، معدنی. کل این چیزایی که گفتین شامل بخشی از درس شیمی فیزیک ما میشه فقط

مکانیک کوانتومی مثل قوانین شطرنج میمونه که بقیه حرکات بازی شطرنج ( کل شیمی ) رو میشه همه رو در قالب همون قوانین اولیه توجیه کرد . برای مثال یه پیوند شیمیایی
چه در مواد آلی باشه یا شیمی معدنی یا زیست سلولی مولکولی ( بیوفیزیک و بیوشیمی ) همه با همون مکانیک کوانتومی پیش بینی و توجیه پذیر هستند . برای مثال شما
معادله درجه یک رو توجه کن که ترسیمش به صورت یک خط راست میشه و صورت استانداردش به صورت Y=aX +b هستش .حالا شما به جای مختصات نقطه (X,Y) توی این معادله
میتونی بی نهایت عددی که در این رابطه صدق کنه رو بگذاری ولی این صورت استاندارد معادله است که همه ی (X,Y) ها رو به شکل خط راست درمیاره . همین رابطه بین مکانیک
کوانتوم و شیمی برقراره . ممکنه شما انواع اقسام ترکیبات رو در انواع و اقسام واکنش ها و محیط ها داشته باشی ولی اصول بنیادی که بر کل شیمی حاکمه مکانیک کوانتومیه .

بالا