برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمايى در زمينه ی انتخاب کتاب

ColdWorld

Registered User
لایک‌ها
6
سلام

من به شرلوک هلمز خیلی علاقه دارم!یه سری داستان پراکنده خوندم ازش!میخواستم یه چندتا از کناب های خوبش رو معرفی کنید تا بگیرم و بخونم!
//
همچنین از آگاتا کریستی هیچی نخوندم!می خواستم اونم چندتا از کتابای خوبش در مورد کاراگاه پوآرو مغرفی کنید!

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
سلام
لطفا کتاب های خوبی که در باره مدیریت زمان خواندید را معرفی کنی اگه حوصله هم داشتید یک خطی هم راجع به کتاب توضیح بدید.
در ضمن اسم نویسنده و یا مترجم هم اگه یادتون هست حتما بنویسید.

با همین اسم کتاب زیاده ... من توی این زمینه چیزی نخوندم ... ولی اگه رفتی کتاب فروشی این کتاب " مدیریت زمان " روبرتا روش , رو یه نگاهی بنداز ... چندین نفر هم با هم ترجمه اش کردن ! ...

دوستان میشه چند تا نویسنده خوب از لحاظ شعر و داستان معرفی کنید که کتاب هاشون ارزش خوندن داشته باشه

هر اسمی رو کهزیاد می شنوی یه نگاهی به کاراش بنداز ! ...:D

بنا به پيشنهاد خواشان عزيز که پيشنهاد خيلى‌خوبى‌هم بود (بى‌خودى‌که کوه مقدس ما نشده ايد ~_^) عنوان تاپيک مجددا تغيير پيدا کرد . اگر در انتخاب کتابى با موضوع خاص و يا از نويسنده اى خاص سؤال داريد از اين تاپيک استفاده بفرماييد، مرسى ^_^

:happy:

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
....
***مي خواستم ببينم كسي كتاب جامعي ترجيحا در سطح مبتدي در رابطه با تاريخ فلسفه ي ايران-اسلام سراغ نداره ؟(البته اگه دختر بودن من توي خوندنش مشكلي پيش نياره!)

تو این زمینه هم کتاب خیلی زیاده ... ولی رفتی کتاب فروشی یه نگاهی به کتاب

تاریخ فلسفه اسلامی , هانری کربن ....

سیر فلسفه در ایران , محمد اقبال لاهوری ...

عموما کتاب هایی که سیر تاریخی رو بیان می کنن از مفاهیم اصلی استفاده نمی کنن و یه جوری ساده اش می کنن ...

سلام

من به شرلوک هلمز خیلی علاقه دارم!یه سری داستان پراکنده خوندم ازش!میخواستم یه چندتا از کناب های خوبش رو معرفی کنید تا بگیرم و بخونم!
//
همچنین از آگاتا کریستی هیچی نخوندم!می خواستم اونم چندتا از کتابای خوبش در مورد کاراگاه پوآرو مغرفی کنید!

این که در تخصص مدیر بخشه ! .... ( Persiana )

AppleScruff

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
خب دوستان بنده رو یه راهنمایی کنید! شدیدا دنبال یه کتاب خوب میگردم که بخونم و با سلیقه ی من جور در بیاد!
فکر کنم یه چیزایی راجع به نوع کتابی که میخوام بگم خوب باشه.

من با امپرسیونیست ها (جریان سیال ذهن) و ناتورالیست ها مشکل دارم! پس لطفا رمانی که معرفی می کنید ضرباهنگ نسبتا مناسب داشته باشه و زیاد کند نباشه+مجبور نباشم 20 صفحه راجع به قیافه ی یک میز بخونم!

ترجیحا فضای داستان مربوط به آمریکا باشه (ادبیات آمریکا رو به اروپا ترجیح میدم) زمان رمان هم مال 1900 به بعد باشه.

رمان های مورد علاقه ی خودم کشتن مرغ مقلد (هارپر لی)، گتسبی بزرگ (اسکات فیتزجرالد) و شرق بهشت (اشتاین بک) هستند. شاید بتونید از روی اینها به من کمکی بکنید. خیلی ممنونم!

پ.ن: کسی اینجا رمان رگتایم (دکتروف) رو خونده؟ میخواستم ببینم چطوریاست....

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
ترجیحا فضای داستان مربوط به آمریکا باشه (ادبیات آمریکا رو به اروپا ترجیح میدم) زمان رمان هم مال 1900 به بعد باشه.

رمان های مورد علاقه ی خودم کشتن مرغ مقلد (هارپر لی)، گتسبی بزرگ (اسکات فیتزجرالد) و شرق بهشت (اشتاین بک) هستند. شاید بتونید از روی اینها به من کمکی بکنید. خیلی ممنونم!

با توجه به سلیقۀ آمریکایی پسندت فکر کنم از اینا خوشت بیاد:

وداع با اسلحه (ارنست همینگوی)، ریشه در خاک (پرل باک)، خوشه های خشم (جان اشتاین بک)، دنیای قشنگ نو (آلدوس هاکسلی)، گرسنه (کنوت هامسون)

اصولا اگه از گتسبی بزرگ خوشت اومده به احتمال زیاد از همینگوی هم خوشت بیاد. این دو تا غیر از اینکه هم دوره و رفیق صمیمی بودن، سبکشون هم به هم نزدیکه
wink.gif

توی نویسنده های آمریکایی، چند تا از کار های پل استر و جی. دی سلینجر هم خیلی خوبن، مثل ناطور دشت سلینجر که مورد علاقه منه
goodsigh.gif
ولی خب یه مقداری وارد جریانات سوررئالیستی (استر) و جریان سیال ذهن و اینا (سلینجر) میشه کاراشون
263cylj.gif

AppleScruff

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
2

وداع با اسلحه (ارنست همینگوی)، ریشه در خاک (پرل باک)، خوشه های خشم (جان اشتاین بک)، دنیای قشنگ نو (آلدوس هاکسلی)، گرسنه (کنوت هامسون)

اصولا اگه از گتسبی بزرگ خوشت اومده به احتمال زیاد از همینگوی هم خوشت بیاد. این دو تا غیر از اینکه هم دوره و رفیق صمیمی بودن، سبکشون هم به هم نزدیکه
wink.gif

توی نویسنده های آمریکایی، چند تا از کار های پل استر و جی. دی سلینجر هم خیلی خوبن، مثل ناطور دشت سلینجر که مورد علاقه منه
goodsigh.gif
ولی خب یه مقداری وارد جریانات سوررئالیستی (استر) و جریان سیال ذهن و اینا (سلینجر) میشه کاراشون
263cylj.gif

خیلی خیلی خیلییییی ممنون دانیل عزیز! من سلینجر رو خیلی هم دوست دارم، مخصوصا همین ناطور دشت رو، با جریان سیال ذهن هم مشکلم در این حدی که تو پست قبلی زدم نیست. فقط شاید تصور بدی ازش دارم چون خیلی زجر کشیدم که سیمای مرد هنرمند در جوانی (جویس) رو بخونم! (اونم تازه نتونستم بیشتر از 100 صفحه برم جلو)، خشم و هیاهو رو هم که شروع کردم 20 صفحه شو بیشتر نخوندم.

این دنیای قشنگ نو رو هم خوندم و دوست دارمش! واجب شد برم بقیه اینایی رو هم که گفتی بگیرم :D

monjamed

كاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
2

wink.gif

goodsigh.gif
263cylj.gif
سلينجر و جريان سيال ذهن؟!
89.gif

AppleScruff

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
بنده از جریان سیال ذهن و طرفداران جریان سیال ذهن (سیمور!) پوزش می طلبم! ولی جدی سیمور اگه فکر میکنی کتابی هست با خوندنش نظرم راجع به سیال ذهن عوض میشه معرفی کن.

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
خیلی خیلی خیلییییی ممنون دانیل عزیز! من سلینجر رو خیلی هم دوست دارم، مخصوصا همین ناطور دشت رو، با جریان سیال ذهن هم مشکلم در این حدی که تو پست قبلی زدم نیست. فقط شاید تصور بدی ازش دارم چون خیلی زجر کشیدم که سیمای مرد هنرمند در جوانی (جویس) رو بخونم! (اونم تازه نتونستم بیشتر از 100 صفحه برم جلو)، خشم و هیاهو رو هم که شروع کردم 20 صفحه شو بیشتر نخوندم.

این دنیای قشنگ نو رو هم خوندم و دوست دارمش! واجب شد برم بقیه اینایی رو هم که گفتی بگیرم :D

خواهش میشه
square.gif

خب این 2 تایی که گفتی انصافا خوندنشون خیلی سخته! خشم و هیاهو رو من چند ماه طول کشید تا تونستم تموم کنم بس که ......
dash3.gif

کلا کتابای ویلیام فاکنر رو دوست ندارم. خشم و هیاهو که از همه بدتره
4fvgdaq_th.gif
ولی تو این که شاهکاره شکی نیست
birgits_snill.gif

سیمای مرد هنرمند در جوانی هم خیلی سنگین بود! تعجبی نداره که زده شدی از این سبک
263cylj.gif

سفر به انتهای شب (لویی فردینان سلین) رو هم بخون که دیگه اصلا سراغ این مدل کتابا نری
283.gif

ولی جدای شوخی این آخری کتاب خیلی خوبیه و به سنگینی اون 2 تا که خوندی هم نیست، ولی به هر حال یه جاهایی کسل کننده میشه
164.gif

کتاب تو خودت را دوست نداری از ناتالی ساروث هم هست که خودم تازه دارم می خونم و کلا گفتگوی درونی یه نفره با خودش
7174.gif

راستی اگه از دنیای قشنگ نو خوشت اومده 1984 جرج اورول و ما از یوگنی زامیاتین رو هم بخون.

به جریان سیال ذهن توهین شد ؟ ...
budo.gif
...

نه آقـــــــا کی جرات توهین داره؟!!
4fvfcja.gif

89.gif

یعنی نیست؟
2062.gif
بعضی قسمت ها توی ناطور دشت و فرنی و زویی شبیه جریان سیال ذهن بود. شایدم اشتباه کرده باشم
2mpe5id.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
بنده از جریان سیال ذهن و طرفداران جریان سیال ذهن (سیمور!) پوزش می طلبم! ولی جدی سیمور اگه فکر میکنی کتابی هست با خوندنش نظرم راجع به سیال ذهن عوض میشه معرفی کن.
اینکه آدم از یه تکنیک خوشش نیاد ،عجیبه (به معنی خوب منظورمه ها ... قصد توهین ندارم) ...

بهرحال خانم دالووی (ویرجینیا وولف) هم هست که خوب چون تو دختر هستی و وولف هم بیشتر برای خانم ها (= از طرف خانم ها) می نوشته ، شاید خوشت بیاد ...
6hdt99j.gif

یه چیز جالب ... اول می خواستم بگم خشم و هیاهو ... دیدم خودت گفتی خوشت نیومده !!
help.gif

89.gif
یعنی نیست؟
2062.gif
بعضی قسمت ها توی ناطور دشت و فرنی و زویی شبیه جریان سیال ذهن بود. شایدم اشتباه کرده باشم
2mpe5id.gif
دمت گرم .. سیمور : پیشگفتار (
joytears.gif
) که کامل جریان سیاله ... توی تیرهای سقف را بالا بگذارید نجاران و فرانی و زویی هم استفاده زیاد کرده ...

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
کتاب خاصی اینجا معرفی میشه ؟ بحث بر سر چی هست ؟

ممنون

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
کتاب خاصی اینجا معرفی میشه ؟ بحث بر سر چی هست ؟

ممنون

از اسمش مشخص هست ديگه! ;)
شما نوع كتابهايي كه ميخوني رو ميگي و دوستان ديگه اگر كتاب خوبي در اين زمينه ميشناسن معرفي ميكنن!

مثلآ تو ميگي من از نويسندگاني كه خودكشي كردن خوشم مياد يه كتاب خوب ازشون معرفي كنيد!

منم ميگم پسر اين همه آدم كه هم نويسنده بودن و هم به مرگ طبيعي مردن چرا گير دادي به اينها! :f34r:

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
از اسمش مشخص هست ديگه! ;)
شما نوع كتابهايي كه ميخوني رو ميگي و دوستان ديگه اگر كتاب خوبي در اين زمينه ميشناسن معرفي ميكنن!

مثلآ تو ميگي من از نويسندگاني كه خودكشي كردن خوشم مياد يه كتاب خوب ازشون معرفي كنيد!

منم ميگم پسر اين همه آدم كه هم نويسنده بودن و هم به مرگ طبيعي مردن چرا گير دادي به اينها! :f34r:
آهان متوجه شدم :دی

من یه کتاب عاشقانه ، هیجانی ، پلیسی میخوام .
به چیزی تو مایه های دختر مرلین از لین پمبرتون :)

پ ن : من چیکار کنم هر نویسنده ای رو کتابش رو میخونم یا خودش رو کشته یا بعدن می کشه :دی در کل راست میگیا همشون خود کشی کردن :دی

ولی کلا از نویسندگانی که چندان تخیلی نمینویسن خوشم میاد ... یعنی از اثاری که زیادی تخیلی بشه خوشم نمیاد

Arianna

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
آهان متوجه شدم :دی

من یه کتاب عاشقانه ، هیجانی ، پلیسی میخوام .
به چیزی تو مایه های دختر مرلین از لین پمبرتون :)

پ ن : من چیکار کنم هر نویسنده ای رو کتابش رو میخونم یا خودش رو کشته یا بعدن می کشه :دی در کل راست میگیا همشون خود کشی کردن :دی

ولی کلا از نویسندگانی که چندان تخیلی نمینویسن خوشم میاد ... یعنی از اثاری که زیادی تخیلی بشه خوشم نمیاد

سلام.

اگر اينطور است پس حتما كتاب همزاد سوم نوشته كن فالت را بخوانيد. رماني نسبتا جديد و مهيج! هنگام خواندن آن گاهي احساس مي كنيد در حال تماشاي يك فيلم سينمايي هستيد! :happy:

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
سلام.

اگر اينطور است پس حتما كتاب همزاد سوم نوشته كن فالت را بخوانيد. رماني نسبتا جديد و مهيج! هنگام خواندن آن گاهي احساس مي كنيد در حال تماشاي يك فيلم سينمايي هستيد! :happy:
مرسی میرم دنبالش :)

پ ن : یه سوال ، البته ببخشیدا که نمی دونم :دی این جریان سیال ذهن چیه ؟
blush.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
پ ن : یه سوال ، البته ببخشیدا که نمی دونم :دی این جریان سیال ذهن چیه ؟
blush.gif
یعنی اینکه وسط جریان منطقی و خطی داستان ، اون دسته از تفکرات و احساسات شخصیت (های) داستان که لزوما ربطی به خط منطقی داستان ندارن ، روایت بشه ...
idea.gif

ما عادت داریم که تفکرات و احساساتی که توی ذهن کاراکترها مطرح میشه ، ربطی به روال داستان داشته باشه (اصطلاح فنی : رجعت به گذشته)... ولی توی این تکنیک ، اینطوری نیست : فرض کن من دارم توی خیابون راه میرم ، بعد دوستم رو ببینم ، بعد اون میگه سلام ، بعد من یه دفعه یاد بلوز آبی رنگی میفتم که دو سال پیش گمش کردم و هیچ ربطی هم به دوستم یا موقعیت فعلی نداره ... این تقریبا میشه جریان سیال ذهن ...

البته طبیعیه که این تفکرات / احساسات مطرح شده ، انقدرها هم بی ریط نیستن !
detective.gif
... یعنی خواننده باید این تیکه پاره ها رو بذاره کنار هم و به یه دید کلی و درست تر از شخصیت ها برسه ...

چرا این تکنیک سخته ؟ (هم برای نویسنده و هم برای خواننده) : چون نویسنده باید طوری این تکنیک رو پیاده کنه که قطع ناگهانی جریان منطقی داستان و وارد شدن به ذهن کاراکتر اصلی ، باعث گیج شدن خواننده نشه ... مثلا سلینجر این کار رو فوق العاده انجام میده و فرضا 2 صفحه جریان سیال می زنه !!
cleverman.gif
...

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
یعنی اینکه وسط جریان منطقی و خطی داستان ، اون دسته از تفکرات و احساسات شخصیت (های) داستان که لزوما ربطی به خط منطقی داستان ندارن ، روایت بشه ...
idea.gif

ما عادت داریم که تفکرات و احساساتی که توی ذهن کاراکترها مطرح میشه ، ربطی به روال داستان داشته باشه (اصطلاح فنی : رجعت به گذشته)... ولی توی این تکنیک ، اینطوری نیست : فرض کن من دارم توی خیابون راه میرم ، بعد دوستم رو ببینم ، بعد اون میگه سلام ، بعد من یه دفعه یاد بلوز آبی رنگی میفتم که دو سال پیش گمش کردم و هیچ ربطی هم به دوستم یا موقعیت فعلی نداره ... این تقریبا میشه جریان سیال ذهن ...

البته طبیعیه که این تفکرات / احساسات مطرح شده ، انقدرها هم بی ریط نیستن !
detective.gif
... یعنی خواننده باید این تیکه پاره ها رو بذاره کنار هم و به یه دید کلی و درست تر از شخصیت ها برسه ...

چرا این تکنیک سخته ؟ (هم برای نویسنده و هم برای خواننده) : چون نویسنده باید طوری این تکنیک رو پیاده کنه که قطع ناگهانی جریان منطقی داستان و وارد شدن به ذهن کاراکتر اصلی ، باعث گیج شدن خواننده نشه ... مثلا سلینجر این کار رو فوق العاده انجام میده و فرضا 2 صفحه جریان سیال می زنه !!
cleverman.gif
...
مرسی
4lqqtqv.gif

حالا فهمیدم :)

خیلی جالبه ! یوسا هم فکر میکنم اینطوری باشه .. خیلی داستان قروقاطی میشه .. ولی جالبه

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
نه رومن جان کتاب های یوسا جریان سیال ذهن نیست.
چند نفر یه ماجرا رو روایت می کنند ،نمونه اون همون سال های سگی که تیکه های
یه ماجرا رو چند نفر می گن تا کل داستان گفته بشه.

اینو الان دیدم. واضحا چرت گفتم. چرا اینو هم گفتم خودم نمی دونم
scratch.gif

بعضی از کتاب های یوسا، نمونه ی کامل جریان سیال ذهن هستند. مثل کتاب سال های سگی

Last edited:

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
نه رومن جان کتاب های یوسا جریان سیال ذهن نیست.
چند نفر یه ماجرا رو روایت می کنند ،نمونه اون همون سال های سگی که تیکه های
یه ماجرا رو چند نفر می گن تا کل داستان گفته بشه.
مرسی ، حالا بیشتر فهمیدم :)

ممنون

بالا