برگزیده های پرشین تولز

درس‌هایی از دیجی‌کالا و درآمد روزانه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی آن

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
از امروز دیجی کالا تو سایتش لوازم خانگی هم میفروشه دیجی کالا نمی دونم چرا بعد از عید امسال قیمت هاش آنقدر بالا برده اگه همینطوری پیش بره با این قیمت ها احتمالا فروشش کم میشه

♣ACE

Registered User
لایک‌ها
1,385
من چند نفر از سورس های اصلی تبلت و لپ تات رو میشناسم .. معدود دفعاتی دیدم تو دیجی که بر فرض قیمت یه لپ تاپ رو از وارد کننده اصلی هم پایین تر زده
ولی در طرف مقابل آخرین بار یه تبلت رو از قیمتی که دیجی زده بود ۱۸۰ تومن پایین تر خریدم .. مال سازگار هم بود و میدونم که دیجی محصولات سازگار رو بدون واسطه میفروشه که خوب این یعنی تو پاچه کردن
رقم فروشیم که استارتر اشاره کردن با توجه به این که الان قالب کسانی که خرید اینترنتی و جستجو کالا انجام میدن تسلط کافی به کشف قیمت دارن و چلونده قیمت رو میخرن ( مثال بارزش همین پی تی کاربرا اینجا عمررا سرشون کلا ب ره .. هزار تومنم نمیشه ازشون سود بیشتر گرفت ) به نظر من معقولانه نیست
از اون گذشته تجربه شخصی من میگه برا سرمایه گذاری وب مستری تو ایران شما فقط و فقط سرمایه مازاد نیاز داری ( یه جورایی تریپ مایه داری .. یه حرکتی بزنیم سرگرم شیم سود و ضررش اولویت آخره ).. ایده به راحتی هم قابل سرقته هم قابل خرید .. اینقد آدم بدبخت تو وب هست که حاضرن چس تومن ایده های طلایی شونو بفروشن .. دیدم که میگم
برای منی که خرج و مخارج دهنمو صاف کرده ۵۰۰ هزار تومنم سرمایه گذاری نه تضمین استمرار ایده ای که داشتمه نه بازگشت سرمایه .. یه جایی هم دیگه خسته میشم و همه چی به گاج میره

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
از امروز دیجی کالا تو سایتش لوازم خانگی هم میفروشه دیجی کالا نمی دونم چرا بعد از عید امسال قیمت هاش آنقدر بالا برده اگه همینطوری پیش بره با این قیمت ها احتمالا فروشش کم میشه
اینو فراموش نکنید که تا زمانی که فروشگاه های کشور همیشه قیمتشون از دی جی کالا بالاتر باشه(منظورم فروشگاه های خرد و استانی کل کشور هست نه لزوما یه عمده فروش خاص در تهران که قیمت اون دو یا سه فروشگاه پایین تر از دی جی کالا هست منظور 99 درصد کل فروشگاه های کشور هست) هیچ وقت دی جی کالا فروشش کم نخواهد شد.

همین الان هم از لوازم خانگی تا 90 درصد چیزایی که داخل سایت دی جی کالا برای فروش هست قیمتوشن حتی از فروشگاه های علائدین تهران هم پایین تره اینو تجربه کردم که میگم منظور تک فروشی هست نه عمده فروشی ها.
و نکته بعدی اینکه اکثر مواردی که در دی جی کالا هست با گارانتی اصل و معتبر هست که در فروشگاه ها خرد و استانی قطعات و لوام بدون گارانتی و اصل نیستن.

همین موارد باعث میشه اکثرا به سمت دی جی کالا کشیده بشن برای خرید
خود من تا الان نشده یک مدل گوشی موبایل یا لوازم خانگی و.... بخوام بخرم و برم در فروشگاه های نزدیک و ببینم قیمتشون پایین تر از دی جی کالا هست و یا با این گارانتی اصل بفروشند.

masudehsan

Registered User
لایک‌ها
192
بله . من مسئول مالی پارس خزر هستم . به تازگی قرارداد همکاری بستیم . فکر میکنم برای هر دو مجموعه خوب باشه .

Shaahin92

Registered User
لایک‌ها
229
چند وقت پیش میخواستم گیرنده دیجیتال لپ تاپ بگیرم

قیمت دیجی کالا 49 تومن بود بازار هم 49 تومن

ولی دیجی کالا 9 تومن پول پستش میشد ... من هم رفتم از بازار 49 تومن خریدم دیگه نه پول پست دادم و نه چند روز منتظر رسیدن مرسوله

کلا کالاهایی که چهل پنجاه تومن هستن ... حضوری خرید کنیم ارزون تر در میاد چون پول پست نداره

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
قیمتاش همچین مالی نیست...همون قیمت بازاره..حتی در موارد زیادی بیشتر از بازار....واسه شهرستانی ها خوبه که بعضی جنسا ممکنه گیر نیاد...تهرانی ها هم واسشون این مزیت رو داره که جنس اصل و بی حرف و حدیث میخرن.

فلش خریدم 55 تومن اون وقت دیجی زده 56.....میکرو اس دی خریدم 30 تومن اینا تو سایت میدن 40.5 تومن فکر کنم. تهرانم نیستم.

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
عجب دروغ خنده داری... احمق ها باورمیکنن این ارقام رو چون دروغ هرچی بزرگتره زودباور تره. بجای کلمه "فروش" از "درآمد" استفاده میکنن :p

-Arash-

Registered User
لایک‌ها
2,060
مگه قراره دیجی کالا ، اصل ترین کالای بازار رو به کمترین قیمت بفروشه ؟

شونصد ساعت وقت میزارین کمترین قیمت بازار رو پیدا میکنین چونه هم میزنین :general711: آخرش میایین با قیمت اینا مقایسه میکنین ؟

عجب دروغ خنده داری... احمق ها باورمیکنن این ارقام رو چون دروغ هرچی بزرگتره زودباور تره. بجای کلمه "فروش" از "درآمد" استفاده میکنن :p

مجید جان اون "سود" هست که معنی دیگه ای داره . در فروشگاه درآمد همون فروش هست

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
راستش به نظر من دیجی کالا قبلا قیمت هاش بهتر بود

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
مگه قراره دیجی کالا ، اصل ترین کالای بازار رو به کمترین قیمت بفروشه ؟

شونصد ساعت وقت میزارین کمترین قیمت بازار رو پیدا میکنین چونه هم میزنین :general711: آخرش میایین با قیمت اینا مقایسه میکنین ؟

مجید جان اون "سود" هست که معنی دیگه ای داره . در فروشگاه درآمد همون فروش هست

یعنی شما اگر یک فروشگاه داری که ماهی 100 میلیون فروش داری و درآمدت از این کار ماهی 10 میلیون تومن، بازم میگی سودت 100 میلیونه ؟؟؟ بی خیال بابا دیگه خلاص جهت آب حرف نزنید.
آخر ماه هر شغلی یک سودی داره که میره توی جیب شما.... اینکه یک لپ تاپ 2 میلیونی رو 2100 بفروشی یعنی 100 تومن درآمد داشتی نه اینکه 2100 درآمد داشتی!!!

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
من تابحال خریدی ازش نداشتم و واسم سئواله که هزینه های ارسال کالای دیجی کالا چه جوریه ؟ منظورم اینه که توی نظرات کاربراش میخوندم اکثرا" از ارسال سریع کالا (در حد یک یا دو روز )ابراز رضایتمندی کرده بودند. حالا اگه برای ارسال کالا هزینه جداگانه هم اخذ میشه ( هیچ جای سایتشون این مطلب قید نشده) چه مکانیسمی برای کاهش هزینه ها دارند در عین این که سرعت هم دادند به کارشون.
فکر میکنم این دو عامل یعنی کاهش هزینه ارسال و سرعت ارسال در فروش اینترنتی خیلی موثره. دوستان اگه راهکارهایی برای هر دوی این عوامل دارند ممنون میشم راهنمایی کنند.

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
من تابحال خریدی ازش نداشتم و واسم سئواله که هزینه های ارسال کالای دیجی کالا چه جوریه ؟ منظورم اینه که توی نظرات کاربراش میخوندم اکثرا" از ارسال سریع کالا (در حد یک یا دو روز )ابراز رضایتمندی کرده بودند. حالا اگه برای ارسال کالا هزینه جداگانه هم اخذ میشه ( هیچ جای سایتشون این مطلب قید نشده) چه مکانیسمی برای کاهش هزینه ها دارند در عین این که سرعت هم دادند به کارشون.
فکر میکنم این دو عامل یعنی کاهش هزینه ارسال و سرعت ارسال در فروش اینترنتی خیلی موثره. دوستان اگه راهکارهایی برای هر دوی این عوامل دارند ممنون میشم راهنمایی کنند.
هزینه ارسال با خودتونه ولی میتونم بگم از بقیه فروشگاهها ارزون تره چون احتمالا با شرکت پست و تیپاکس قرارداد دارن شاید هم خودشون کمتر میگیرن که مشتری راضی باشه. این هزینه رو میتونید توی مرحله اول خرید وقتی کالا رو به سبد خرید اضافه میکنید ببینید و نوع پستی رو که میخواید انتخاب کنید.
من دیروز نزدیکای ظهر یه دوربین خریدم و تیپاکس رو هم انتخاب کردم هزینش شد 10.5 در صورتیکه همین کارتن رو خودم بخوام بفرستم تهران بالای 16 تومن میشه.بسته بندی شون هم خیلی خوب بود. بعد از ظهر دیروز بسته رو تحویل تیپاکس دادن امروز حدود ساعت 11 رفتم از تیپاکس شهرمون(دزفول) تحویل گرفتم.یعنی کمتر از 24 ساعت بعد از خرید بسته رسید دستم در صورتی که فروشگاهای دیگه فقط دو روز طول میکشه بسته آماده ارسال بشه.

.:kamran:.

Registered User
لایک‌ها
95
به نظرتون رمز موفقیت اش چیه ؟

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
ممنون از استارتر
تاپیک خوبیه اگر از مسیر خارج نشه

اولا که همچین رقمی تقریبا یه جور جوکه برای اسم بیشتر در کردن. حتی بعیده در یک ماه انقدر سود داشته باشه دیجی کالا! اما اگر بگیم مثلا ماهی 1200 سودشه یعنی ماهی به ارزش 12 میل جنس می فروشه که یعنی به فرض روزی 20 تا دستگاه 2 تومنی بفروشه ... که اگر این رقم رو بتونه بفروشه خیلی خوبه به نظرم و براشون خوشحالم!

اما داستان چه بود!
با چندتا از دوستانم که از قدیمی های وب هستن در مورد دیجی کالا خیلی مواقع صحبت می کنیم. واقعیت اینه که دیجی کالا یه حرکت درست در زمان درست بود. در گیرودار اینکه کسی جرائت سرمایه گذاری هنگفت روی نت رو نداشت دو نفر حدودا پولدار پیدا شدن که این ریسک رو بکنن و وارد این قضیه بشن. طبق آماری که من دارم سرمایه شروع به نسبت اون زمان وحشتناک بالا بوده و تا همین 2 3 سال پیش هم دیجی کالا انقدر که الان طرفدار داره نداشت. یعنی یه زمان حدودا 5 ساله برد از سرمایه گذاری تا به این مرحله برسه.
پس اولین عامل موفقیت سرمایه گذاری و پذریش ریسک بالا بود. بعدش این بود که سعی کردن به معنای "بهترین" بودن نزدیک بشن. سیستم تبلیغات، نوع کاربری و قالب سایت خیلی از اول خوب بود و خیلی روی پیشرفتش کار کردن تا به این مرحله رسید. عامل بعد این بود که مطمئنا لینک خوبی برای گرفتن جنساشون داشتن و دارن. البته وقتی سرمایه جور باشه و قدرت ریسک داشته باشی میتونی جنست رو هم یواش یواش با خیال راحت جور کنی ...

همین
دیگه این شد که شد دیجی کالا
البته ازش غول نسازید ... به نظر من خیلی هنوز باگ داره. جا داره برای خیلی از این بهتر شدن!
قیمتاش بعضی وقتا زیادی زیاده. تخیفیفاشم خیلی خوب نیس ... خلاصه که کاربر حرفه ای کمتر تمایل داره ازش خرید کنه! من که نخریدم و نمی خرم :D

Last edited:

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
ممنون از استارتر
تاپیک خوبیه اگر از مسیر خارج نشه

اولا که همچین رقمی تقریبا یه جور جوکه برای اسم بیشتر در کردن. حتی بعیده در یک ماه انقدر سود داشته باشه دیجی کالا! اما اگر بگیم مثلا ماهی 1200 سودشه یعنی ماهی به ارزش 12 میل جنس می فروشه که یعنی به فرض روزی 20 تا دستگاه 2 تومنی بفروشه ... که اگر این رقم رو بتونه بفروشه خیلی خوبه به نظرم و براشون خوشحالم!

اما داستان چه بود!
با چندتا از دوستانم که از قدیمی های وب هستن در مورد دیجی کالا خیلی مواقع صحبت می کنیم. واقعیت اینه که دیجی کالا یه حرکت درست در زمان درست بود. در گیرودار اینکه کسی جرائت سرمایه گذاری هنگفت روی نت رو نداشت دو نفر حدودا پولدار پیدا شدن که این ریسک رو بکنن و وارد این قضیه بشن. طبق آماری که من دارم سرمایه شروع به نسبت اون زمان وحشتناک بالا بوده و تا همین 2 3 سال پیش هم دیجی کالا انقدر که الان طرفدار داره نداشت. یعنی یه زمان حدودا 5 ساله برد از سرمایه گذاری تا به این مرحله برسه.
پس اولین عامل موفقیت سرمایه گذاری و پذریش ریسک بالا بود. بعدش این بود که سعی کردن به معنای "بهترین" بودن نزدیک بشن. سیستم تبلیغات، نوع کاربری و قالب سایت خیلی از اول خوب بود و خیلی روی پیشرفتش کار کردن تا به این مرحله رسید. عامل بعد این بود که مطمئنا لینک خوبی برای گرفتن جنساشون داشتن و دارن. البته وقتی سرمایه جور باشه و قدرت ریسک داشته باشی میتونی جنست رو هم یواش یواش با خیال راحت جور کنی ...

همین
دیگه این شد که شد دیجی کالا
البته ازش غول نسازید ... به نظر من خیلی هنوز باگ داره. جا داره برای خیلی از این بهتر شدن!
قیمتاش بعضی وقتا زیادی زیاده. تخیفیفاشم خیلی خوب نیس ... خلاصه که کاربر حرفه ای کمتر تمایل داره ازش خرید کنه! من که نخریدم و نمی خرم :D
اگه بخوایم سایتی رو مشابه دی جی کالا مثال بزنیم فرضا چاره .... یا هر سایتی که من نمیدونم و دوستان میتونن ذکر کنن که هم لوازم خانگی داره هم لپ تاپ هم موبایل و....

به چند نکته میشه بر اساس تجربه من پی برد
1- جذابیت و تشریح و توضیحات و عکسهای سایت دی جی کالا به مراتب بهتر از سایتهای دیگه هست که همین باعث میشه کاربر گیج نشه.
2-قیمتهای سایت دی جی کالا به روز هست و با قیمتی که شما ثبت و پرداخت میکنید برای شما ارسال میشه که باقی سایتها اینگونه نیستن اکثرا وقتی ثبت میکنید باید تایید بشه و بعد پرداخت که که در بسیاری از مواقع قیمت همون زمان پرداخت تازه به روز میشه و قیمت بالا میره که خریدار منصرف میشه از خریدش برای من بارها پیش اومده این قضیه در چاره یا ال دیجیتال اما دی جی کالا این مسئله رو نداشته

3-شما وقتی در دی جی کالا سفارش میدید بیشتر مواقع در همان روز و در بعضی مواقع در فردای اون روز اسمس کد رهگیری پستی برای شما ارسال میشه و هچنین در پنل شما ذکر میشه اما در سایتهای مشابه اسمس که نمیشه و در پنل هم باید تیکت بدی اون هم بعد از دو یا سه روز ذکر میکنن... چیزایی که برای خود من چند بار پیش آمده

4- شده که از دی جی کالا چیزی گرفته ام و با توجه به گارانتی 7 روزه دیدم مشکل داره تماس گرفتم و گفتن پست کن و وقتی از پست تحویل من شده با توجه به کد رهگیری 7 روز محاسبه شده و تا برگشت خورده بالای 10 روز هم شده بدست دی جی کالا رسیده و برای من عوض کردن اما سایتهای دیگه وقتی میگن 7 روز از تاریخی که برای شما فاکتور میشه خودش 1 روز میگذره تا پستش کنن و چند روز هم پست تا بیاره و تا برسه شما 7 روز از دست شما رفته و اونها هم ذکر کردن 7 روز از تاریخ فاکتور که یک نوع زرنگی هست ولی دی جی کالا اینگونه نیست و منصفانه هست. و برای بنده تعویض هم کرده.

فعلا چیز دیگه ای به نظرم نمیرسه اما همین برتری ها هست که باعث شده اعتماد همه رو جذب گنه حتی اگر گرونتر از سایتهای دیگه یا بیرون هم بده که اصولا بیشتر کالا ها قیمتشم از بیرون کمتره

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
بله همینطوره دوست عزیز
در اینکه دیجی کالا سایت خوبیه و خدمات خوبی داره ارائه میده شکی نیست. به هر حال در ایران حرفی برای گفتن داره
من خواستم بیشتر به این بپردازم که چی شد به اینجا رسید.

حالا صرف نظر از خود دیجی کالا وقتی بیزنسی رو با اصول و مدیریت قوی و پشتوانه مالی خوب استارت میزنی و قدرت ریسکت بالاس موفقیتت محتمله.

و اما جا برای رقابت هنوز بازه. در اسکیل بزرگتر اگر نگاه بکنیم دیجی کالا و چاره و ووو رقمی نیستن. میشه خیلی بهتر و تخصصی تر به موضوع پرداخت ولیکن نداشتن ثبات لازم در مملکت ما و همچنین نت قدرت ریسک رو پایین میاره و باید خیلی پشتت گرم باشه که بی دغذغه استارت بزنی

بالا