برگزیده های پرشین تولز

درس‌هایی از دیجی‌کالا و درآمد روزانه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی آن

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
من همیشه آل دیجیتال رو ترجیح میدادم، حداقل قیمتاش خیییلی بهتره!
خیلی از قیمتاش از دوستان همینجا هم که به اسم پایین ترین قیمت بازار میارن هم پایین تره

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
بدبختی ایرانیا یه چیز دیگه هم هست... یه شرکت یا ... وقتی خیلی بزرگ باشه، یه نفر بیاد باش رقابت کنه، احتمال تهدید شدنش کم نیست...
حالا بقیه جاها رو نمیدونم ولی تو خوزستان اینجوریه یه مقدار، از زمان شروع یه کار (مثلا خرید زمین و گرفتن تسهیلات) تا آخرش که بخوای بفروشی، یا میزنن تو کاسه کوزه ات، یا میدزدن طرحو و ... رو و آخر سر هم تهدید میکنن...

مثلا پدر بنده یه زمانی میخواست برای شروع یه دامپروری بزنه(بعدش کارخونه و ...)، رفته بود دنبال زمین، از اداره منابع طبیعی و جهاد کشاورزی بهش گفته بودن، طرحتو بیار. طرح رو برده بود، بعدش گفتن که برو زمین پیدا کن ببینیم میشه یا نه :general609: پدر من هم چون تو کشت و صنعت کار میکرد، خبر داشت از وضعیت زمین ها تا حدودی، یه زمین مناسب پیدا کرده بود از اول(تا جایی که مغز کار میکنه اونجا مالکی نداشته). محل زمین رو مشخص میکنه :cool: چند روز بعدش طی یه قرارداد زمین اتفاقا به نام یکی از مدیران جهاد کشاورزی میشه :eek: فلذا طرح رو هم میدزدن :eek: و در همان محل دامپروری مذکور ایجاد میشه... فقط توسط یه لاشخور پفیوز دیگه :general502: اینجوریه که بابام دست از این کارا کشیده و میگه هر وقت خودت کامل سرمایه و زمین داشتی، کار بزن برا خودت :rolleyes: نه شریک، نه وام و ... :general210:
من جای پدرتون بودم اول میرفتم جهاد کشاورزی رو به خاک و خون میکشیدم بعدشم اون کسی که طرح رو دزدیده ، میدزدیدمش میبیستمش به صندلی برقدار شکنجش میکردم بعدشم اجزای بدنشو زنده زنده یکی یکی قطع میکردم و در اخر سرشو جدا میکردم میفرستادم واسه جهاد کشاورزی

dk 313

Registered User
لایک‌ها
231
مطلب رو خوندم محتوای جالبی داشت.تشکر ویژه از استارتر.
دلیل موفقیت دیجی کالا به نظر من اون اوایل قیمتهای خیلی مناسبش نسبت به شهرستان بود.مثلا من توی شهر خودم قیمت یک موبایل رو با دیجیکالا مقایسه می کردم نزدیک به 70 تا 80 تومن اختلاف قیمت داشت!البته اون موقع ها(86-87)قیمت پست هم خیلی پایین بود که خرید از دیجی کالا رو رو خیلی به صرفه میکرد-شاید نزدیک به 15 گوش ازش خرید داشتم.
ولی الان دیجی کالا قیمتهاش خیلی به نظرم پرت شده!و الان داره نون اسمش رو میخوره!
و مهمترین نکته اینه که بیشترین فروش رو هم از شهرستانها داره.(شهرستانها اکثر اوضاع قیمتهاشون افتضاحه چون فروشنده هم جنسها رو از دلالهای خورد اکثرا تامین میکنن هم جنسی رو که گرون میخرن محاله زر قمت خرید رد کنن)
البته یک از عوامل اصلی موفقیت دیجی کالا به نظر من دسترسی به بازار کلان تهران هست و به نظرم با چندتا از دونه درشتهای وارد کننده محصولات الکترونیکی رابطه داره و بیشتر شبیه یک واسطه کار میکنه تا یک فروشنده و دارنده کالا.

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
خدایی سایت فروشگاهی ب درد نمیخوره ...

vpngator

Registered User
لایک‌ها
117
مملکت بی قانونه

آیفون 5 رو زده 3 و خورده ای

تو بازار 2450 هست

چون رقیب نداره در حال حاضر سوء استفاده از اعتماد مردم می کنند

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
ولی من قبول ندارم برخی قیمت هاش از مغازه ها گرونتره این برخی که میگم حدود 70% قیمت هاشو شامل مییشه در حالیکه باید مثل آمازون قیمتاش حداقل 10 تا 20 درصد از بازار کمتر باشه
ولی الان طوری شده قیمت رو اونجا میبینی که محدوده قیمت دستت بیاد میری بازار 5 تا مغازه رو بگری میبینی میتونی همون جنس رو بین 10 تا 30 هزار تومان ارزونتر بخری
برای برخی جنس ها حدود بالای 50 هزار تاومان اختلاف داره
تا زمانیکه قیمت هاشو با بازار یکسان نگه داره بیشتر از این پیشرفت نمیکنه اینم که مردم رو آوردن به این سایت اینه که مثلا خونه طرف ولنجکه میگه باید 1 ساعت تو ترافیک بر تا مرکز تهران بخاطر 30 تومن خوب میگم میاره دم خونه اگر بنوع مشتریاش بررسی بشه میبینید قشر خاصی با درامد خاصی هستند و اگر به کل جامعه تعمیم بدیم میبینیم که نتونسته مثل امازون کل جامعه رو در دستش بگیره
بله موفقه اما این موفقیت باید انالیز بشه که نسبت به چه جامعه هدف و مشتریانی موفق بود ؟

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
مملکت بی قانونه

آیفون 5 رو زده 3 و خورده ای

تو بازار 2450 هست

چون رقیب نداره در حال حاضر سوء استفاده از اعتماد مردم می کنند
اگر مطمئنی خب برو درخواست فیلتر سایت رو بده

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
اقا هميشه هم قيمتاش بالاتر نيس
من ديروز بازار تهران و عمده فروش هاي علاالدين رو زير و رو كردم.از بچه هاي پي تي هم پرسيدم
برا galax duos S7562 پايين ترين قيمت بدون گارانتي ٤٨٠ بود
من از ديجي با گارانتي اصلي سام تل،ديروز ٤٨٠ حريدم

اما اكثريت مواقع بله،قيمت ها بالاتر از بازاره

Sent from my iPhone using Tapatalk

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
به نظر من نسبت به بقیه فروشگاه های اینترنتی قیمت اکثر کالاهاش کمتره تو این قیمت تبلت مموپد ایسوس کرده بود 380 تومان که تو هیچ فروشگاهی امکان نداشت زیر 450 بدند حتی بازار

021nima

Registered User
لایک‌ها
376
واقعاااا روزی اینقدر در میاره؟ البته فکر نکنم ماهی اینقدر هم در بیاره:general405:

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
تعداد فاکتور هاشو تو 11 ماه حساب کنید

فایل های ضمیمه

• Untitled11.jpg
    Untitled11.jpg
    8.6 KB · نمایش ها: 78

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
اولانکه اصلا روزانه یک میلیاردو دویست میلیون فروش نداره
اگر اینجور بود که دولت یا **** درجا امتیازشو میخرید
تو تهران که خیلی کم پیش میاد خریدارها از دیجیکالا خرید کنن اکثرا دوستان شهرستانی هستن اونم بخاطر کمبود گجت و نبودن گزینه های بیشتر برای انتخاب
شاید روزی 100 میلیون فروش داشته باشه شایدم یکم بیشتر اما اون قیمت فضایئه اگر دستت تو بازار باشه
درضمن الان خیلی از جنسهای تاپشو زده ناموجود بخاطر سود بیشتر
صاحبشم خیلی بی کلاسو تازه ب دوران رسیدست

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
فروشگاه لوارم خانگی اینترنتی برای لباسشویی که قیمتش مناسب باشه،سراغ دارین..چاره و دیجی که گرونفروشن

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
دیجی کالا صرفا یک واسطه گر هست ولاغیر.

kamranq

Registered User
لایک‌ها
49
اگر جنس ایراد داشته باشه پس می گیره این دیجی کالا؟
اگر خوبه از این دیجیکالا خرید کنیم :D

چون تا حالا نشده از مغازه من یه چیزه الکترونیکی بگیرم یه ایرادی نداشته باشه, یعنی 10 تا مورد رو که چک می کنی, مورد 11ام که یادت نیست خراب از آب درمیاد
آره.هزینه تیپاکس رو هم میده

بالا