برگزیده های پرشین تولز

در مورد بازي Tropico 2 : Pirate Cove

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من يه حدسي ميزنم مثل اينكه خيلي حس و حالشو نداري ميزاري رو Very Fast خوب اينطوري 100 سال ديگه هم اين مرحله رو نميتوني تموم كني (به نظرم سخت ترين مرحله بازي همينه) بايد از همون اول نقشه بكشي كه كجا ميخواي چه ساختموني رو بسازي
حدست تقريبا درسته..
البته من براي ساختن ساختومنها و اينها بازي رو pause ميكنم تا بدونم دقيقا چيكار ميكنم اما جاهايي كه مثلا كاري از دست من ساخته نيست يا منتظر برگشتن كشتي هستم ميزارم رو
..Very Fast .در مورد اينكه ميگي سخت ترين مرحله بازي همينه هم آره..من تو فاروم خود سايت بازي رفتم ببينيم چه خبره ديدم خيليا تو اين مرحله موندن.. :rolleyes:

بعدم من براي اينكه اين مرحله رو تموم كنم 5  دفعه بازي كردم دفعه پنجم ديگه خوب جزيره رو ساختم يكم هم شانس چاشني شد با يك ماموريت 9000 تا پول و بيشتر از 10 تا Wealth captive اومد تازه آخرشم با اون دوز و كلكا كه بالا گفتم مرحله تموم شد اما بگم كه مرحله هاي بعدي راحتتر ميشه يعني اينو كه رد كني افتادي رو غلتك.
آخ خوش بحالت بابا من اگه تو اين مرحله 9000 تا پول دستم بياد حله..اما فعلا كه 2 بار اين مرحله رو بازي كردم از اين خبرا نبوده :(
واقعا بازي خفنيه تازه هنوز Single mission ها رو نديدي اونا واقعا سخته.
من كه همين كه Compagn هاشو تموم كنم ديگه فكرشم نميكنم :D
همين ماموريتهاش به اندازه كافي خفن بود! بيخيال اون Single mission هاش ديگه :)
اما خب خوشم مياد با اينكه بازيه سختيه اما آدم نميتونه ولش كنه.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من که ديگه حوصلم سر رفته ازش.
خيلی ديگه تکراری شده!!!

البته فكر كنم تو از من خيلي جلوتر رفتي..من مرحله 10 هستم و هنوز 6 مرحله مونده تا آخرش..اما با اينكه قبول دارم يجورايي مرحله هاش تكراري بنظر مياد اما من فكر كنم تا آخرش رو برم..يعني با اينكه اين بازي حسابي علافم كرده و خيلي بازيهاي ديگه ميخوام بگيرم و بخاطر اين نميتونم هنوز روشون وقت بزارم اما تا تمومش نكنم آروم نميگيرم :)

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
جدی اگر 16 تا هست که ادامه بدم چون فکر کنم مرحله 15 يا 16 هستم!!!!
البته به تريپ داستان هم ميخوره چون فکر کنم اسمش يک چيزی تو مايه های retirement بود.
حيفه ديگه رسيدم اینجا بازی نکنم!!!!
خوب شد گفتی،فکر ميکردم خيلی بيشتر هست!!!!

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
نه مطمئن باش اين بازي 16 مرحله هست حالت Campaign .البته مرحله اي به اسم
retirement نداره..اين ليست مرحله هاش هست :

1-Beer for Buccaneers
2-Pirate Industry
3-Raiders of the Caribbean
4-Privateers, Not Pirates
5-Jamaican Rum
6-Diplomacy and War
7-A Turncoat Pirate
8-Frigates and Shipbuilding
9-A Smuggler's Cove
10-Tortuga (كه من الان توشم و گير افتادم فعلا)
11-The Treasure Fleet
12-The Jolly Roger
13-A New War
14-Pirate Defense
15-The Last Golden Age
16-The War of Jenkins' Ear

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
مرحله 16 خيلي خيلي آسونه!فقط كافيه 7500 تا Horad بدست بياري!حواستم باشه Invasion نشي همين.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
بابا اين مرحله ده هنوز من گير كردم..اصلا نميشه كه نميشه..
اصلا امتحان كردم با پولي كه از اول بازي دارم (6000 طلا) محاله بكشه به ساختن كشتي بزرگها..تا چوب يباد به اون جد برسه پولم تموم شده و انتخاب كاپيتان براشون هم تازه هست كه 2000 تا طلا ميخواد..حالا نميدونم حتما بايد از اون كشتي هاي خيلي بزرگ برم يا نه..
ببينم كسي يادشه تو اين مرحله آوردن چه Skilled Capitive هايي ضروريه و كدوما نه؟
من گيج شدم..و تو انتخاب Skilled Capitive اصلا نميشه بنا به چيزه خاصي تصميم گرفت چون خيلياشون ظاهرا لازمه..ولي خب پول هم نميكشه به همه اوايي كه لازمه.
و ايا تو اين مرحله داشتن مدرسه براي دزدها ضروريه (اصلا پولم نميكشه به اين) :x

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
اسم مرحله رو بگو....اما مدرسه نميخای چون من 3 تا مرحله آخری فقط مدرسه ساختم.

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
راستش الان يادم نمياد چه طوري شروع كردم.
ولي آخرين اتو سيو اون مرحله رو ميدم ببين چطوري جزيره رو ساختم.شايد بدرد بخور بود.
<a href='http://bazibaz.free-host.com/AutoSave.zip' target='_blank'>http://bazibaz.free-host.com/AutoSave.zip</a>
بلدي ازش استفاده كني؟

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
راستش الان يادم نمياد چه طوري شروع كردم.
ولي آخرين اتو سيو اون مرحله رو ميدم ببين چطوري جزيره رو ساختم.شايد بدرد بخور بود.
<a href='http://bazibaz.free-host.com/AutoSave.zip' target='_blank'>http://bazibaz.free-host.com/AutoSave.zip</a>
بلدي ازش استفاده كني؟

آره بلدم..مرسي..شايد ببينم تو چي ساختي كمكم كنه.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
ممد من اين اتو سيوي كه دادي ديدم..(البته براي ديدن بود..نه اينكه ادامشو بازي كنم)

عجيبه..يك سري از اين ساختمونا كه تو ساختيو من تا بحال نساختم..واقعا هم نميدونم موثر هستن يا نه؟ مثل Inn و Surgery و چند تا ديگه.

اما چيزي كه برام قابل درك نيست اينه كه تو چطور اينهمه پول تو اين مرحله داشتي؟ چون من يكبار براي تست شروع كردم از اول اين مرحله رو ساختن..و غير ممكنه كه بشه همه اونچيزها رو ساخت و پول تموم نشه.حتي همين كه چوب به اندازه اي برسه كه بشه كشتي بزرگ (اسمش يادم نيست..بزرگترينه) رو بسازي و كاپيتان تايين كني براش ,پولت تموم شدس! چه برسه به اونهمه چيزاي متفرقه .مثلا اگه حدود 6 تا 8 هزار طلا از مرحله قبلي داشته باشي (كه مقدار نورمالي هست كه ميشه)

راستشو بگو! مطمئني چيت نميكني؟ :D

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
عجيبه..يك سري از اين ساختمونا كه تو ساختيو من تا بحال نساختم..واقعا هم نميدونم موثر هستن يا نه؟ مثل Inn و Surgery و چند تا ديگه.
آره درسته Surgery رو من كم ميسازم فقط هم به درد anarchy ميخوره.دقيق يادم نيست فكر كنم دليل ساختنش اين بود كه 4-5 تا sugerman (يا همچين اسمي) داشتم كه براي اينكه بيكار نباشن مجبور شدم اونو بسازم.نميخواستم تا وقتي مجبور شم آزادشون كنم.
اما inn قضيه اش فرق ميكنه خيلي مهمه وقتي كه كاپيتنهات لولش ميره بالا ديگه به اين راحتي Feasting اش پر نميشه مجبوري اينو بسازي اما اين ساختمان كه خيلي مفيده هميشه درآمدش از خرجش بيشتره من اتفاقا هميشه سعي ميكنم زود اين inn رو بسازم.
تازه دقت كني من تو اين مرحله 10 خيلي ساختمونها مخصوصا اون دانشكده ها رو نساختم چون علاوه بر hoard به پول هم احتياج داري.
اما چيزي كه برام قابل درك نيست اينه كه تو چطور اينهمه پول تو اين مرحله داشتي؟
من 3-4 تا كشتي داشتم خوب پول درآوردن كه ديگه راحت ميشه.اگه پول نداشتم تعجب داشت!
مثلا اگه حدود 6 تا 8 هزار طلا از مرحله قبلي داشته باشي (كه مقدار نورمالي هست كه ميشه)
اين يعني چي؟آخه به مرحله قبل چه ربطي داره تو مرحله قبل 200000 تا پولم بدست بياري اين مرحله دقيقا به يه صورت شروع ميشه!
راستشو بگو! مطمئني چيت نميكني؟
:shock: :shock: :( :( چرا فحش ميدي؟اگر فكر ميكني همچين چيزي نميشه اين فايل رو تو فروم اونجا بزار شرط ميبندم همه ميخندن ميگن اين چه چيز آماتوريه!من تو اين مرحله ها سوتي زياد دادم.

ببين يك بار En2Fa كلي hint گذاشته بود كه خيلي باارزش بودن البته بازم هست اما اونا خيلي مهم هستند.

1-مثلا اينكه اولين ساختموني كه ميسازي بايد Sawmill باشه با 2 تا wooder camp.
2-اول هر مرحله يك كشتي با يك كاپيتان بهت ميده تا قبل از اينكه اونا رضايتشون بياد پايين بايد چپ و راست بفرستيش به Raid settelment حتي اگر 30 تا برده بيكار موندن اينكارو ادامه بده.من يادمه يك بار قبل از اينكه 1 سال بگذره بيشتر از 100 تا برده داشتم.
3-graveyard خيلي مهمه.(البته بغير از مرحله 10 چون به پول احتياج داري)
4-هيچ وقت كشتي Brig نساز.من هم فكر كنم تو همين مرحله ساخته باشم كه كار اشتباهي كردم.چون بدر نخوره.
5-Corn مزرعه خيلي مهمه حتما سعي كن بيشتر از 4 تا تو هر مرحله داشته باشي.
نكته هاي زياد ديگه هست كه بايد خودت كشف كني.

اما يه چيزي من فكر ميكنم اينه كه قبل از اين اين بازيهاي استراتژي كه بايد توش خوره باشي بازي نكردي مثل Simcity يا Pharaoh يا حتي Civilization يا(مخصوصا) HOMM خوب اين تراپيكو هم بازي آسوني كه نيست بايد وقت بزاري و مهم تر از همه اين كه خوره باشي.
بعضي بازيها هست كه بايد خوره باشي تا بتوني تمومش كني اگه بخواي بزاري كنار و تفريحي بازي كني يا بايد خيلي مخ باشي تا بتوني تمومش كني يا اينكه نميتوني بازي كني GTA 3(نه Vice city) يكي از ايناست تراپيكو هم تقريبا اينطوريه.پس يه بار يه هفته فقط اينو بازي كن همه Log ها hint ها و زيرنويسها رو بخون شرط ميبندم بعد يك هفته به اين اتو سيو ميخندي چون خيلي آماتوريه.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اما inn قضيه اش فرق ميكنه خيلي مهمه وقتي كه كاپيتنهات لولش ميره بالا ديگه به اين راحتي Feasting اش پر نميشه مجبوري اينو بسازي اما اين ساختمان كه خيلي مفيده هميشه درآمدش از خرجش بيشتره من اتفاقا هميشه سعي ميكنم زود اين inn رو بسازم.
آها..اينو نميدونستم من.

من 3-4 تا كشتي داشتم خوب پول درآوردن كه ديگه راحت ميشه.اگه پول نداشتم تعجب داشت!
آخرين بار منم تونستم سه تا كشتي بسازم..و خب اره پول اوردنشون خيلي بيشتره,اما بدبختي ديگه وقتي من سه تا كشتيو با كاپيتانش اماده ميتونم كنم و دو سه تا ماموريت ميرن ديگه اخراي بازي هست..و وقت داره تموم ميشه :x

اين يعني چي؟آخه به مرحله قبل چه ربطي داره تو مرحله قبل 200000 تا پولم بدست بياري اين مرحله دقيقا به يه صورت شروع ميشه!
مطمئني؟ اما من تو فاروم اين بازي (كه ديدم خيليا گير كردن سر اين مرحله 10 ) رفته بودم ديدم يه نفر (كه اينگار خداي اين بازي بود) يه راهنما نوشته بود براي اينمرحله و گفته بود سعي كنيد مرحله 9 به اندازه كافي و هر چه بيشتر پول جم كنيد...يه همچين چيزي تا اونجا كه يادمه..برا همين منم فكر ميكنم ربط داشته باشه پول مرحله قبل به مرحله بعدي (حداقل مرحله 9 به 10)..

:shock: &nbsp;:shock: &nbsp;:( &nbsp;:( &nbsp;چرا فحش ميدي؟اگر فكر ميكني همچين چيزي نميشه اين فايل رو تو فروم اونجا بزار شرط ميبندم همه ميخندن ميگن اين چه چيز آماتوريه!من تو اين مرحله ها سوتي زياد دادم.
نه ديگه شكسته نفسي! نكن! تو همون فاروم خود بازي يك كسايي هستن اگه ببيني كه هنوز بد از مدتها بازي مثلا طرف چيزهاي اوليشم نميدونه!
بهرحال تو اين بازي خيلي حرفه اي هستي..اينو بوضوح من تجربه ميكنم هر وقت اين بازيو بازي ميكنم!
1-مثلا اينكه اولين ساختموني كه ميسازي بايد Sawmill باشه با 2 تا wooder camp.
دمت گرم من ديگه اينو اگه هنوز نفهميده بودم كه نميرسيدم به مرحله دهش هم!
من تو اين مرحله 3 تا ساختم با شايد شش تا تيمبر كمپ! از نظر چوب مشكلي ندارم..
5-Corn مزرعه خيلي مهمه حتما سعي كن بيشتر از 4 تا تو هر مرحله داشته باشي.
اينم ميدونم..تو اين مرحله مخصوصا خيلي لازمه و شش هفت تايي ساختم..

2-اول هر مرحله يك كشتي با يك كاپيتان بهت ميده تا قبل از اينكه اونا رضايتشون بياد پايين بايد چپ و راست بفرستيش به Raid settelment حتي اگر 30 تا برده بيكار موندن اينكارو ادامه بده.من يادمه يك بار قبل از اينكه 1 سال بگذره بيشتر از 100 تا برده داشتم.
4-هيچ وقت كشتي Brig نساز.من هم فكر كنم تو همين مرحله ساخته باشم كه كار اشتباهي كردم.چون بدر نخوره.
آهان به اين دو تا من زياد دقت نكردم...بايد اينا رو رعايت كنم..

اما يه چيزي من فكر ميكنم اينه كه قبل از اين اين بازيهاي استراتژي كه بايد توش خوره باشي بازي نكردي مثل Simcity يا Pharaoh يا حتي Civilization يا(مخصوصا) HOMM خوب اين تراپيكو هم بازي آسوني كه نيست بايد وقت بزاري و مهم تر از همه اين كه خوره باشي.
بعضي بازيها هست كه بايد خوره باشي تا بتوني تمومش كني اگه بخواي بزاري كنار و تفريحي بازي كني يا بايد خيلي مخ باشي تا بتوني تمومش كني يا اينكه نميتوني بازي كني GTA 3(نه Vice city) يكي از ايناست تراپيكو هم تقريبا اينطوريه.پس يه بار يه هفته فقط اينو بازي كن همه Log ها hint ها و زيرنويسها رو بخون شرط ميبندم بعد يك هفته به اين اتو سيو ميخندي چون خيلي آماتوريه.

راهنمايي خوب بود!
من راستش اول هم گفتم زياد تجربه استراتژي ندارم..شايد كلا 4 يا 5تا بازي استراتژي بوده باشه كه من تموشون كردم..
اون Simcity رو راستش خوشم نيومده (چون من استراتژي كه تو قديم باشه ميپسندم) و
Pharaoh هم تا وقتي داشتم رو دستگام بازيش ميكردم مشكل خاصي نبود...
اما راست ميگي اين ترپيكو بازي آسوني نيست..در واقع خيلي هم مشكله..مثلا بازيAge Of Mythology رو از نظر سختي با اين مقايسه كن! منكه خندم ميگيره..چون اون واقعا سخت نبود.

در مورد GTA 3 هم خوب مثالي زدي..چون اين بازيم تموم كردنش واقعا مستلزم اين بود كه بهش گير بده آدم..من ديگه آخراش رو لج و لجبازي بازيش ميكردم تا تمومش كردم :D

بهرحال thank you ;)
اين مرحله 10 رو تموم كنم فكر كنم كلي حرفه اي شده باشم :D

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من متأسفانه ديگه با این دانشگاه وقت بازی کردن ندارم....این tropica هم مرحله آخرم نميدونم چرا حسش نمياد
تمومش کنم....poor me

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
مطمئني؟ اما من تو فاروم اين بازي (كه ديدم خيليا گير كردن سر اين مرحله 10 ) رفته بودم ديدم يه نفر (كه اينگار خداي اين بازي بود) يه راهنما نوشته بود براي اينمرحله و گفته بود سعي كنيد مرحله 9 به اندازه كافي و هر چه بيشتر پول جم كنيد...يه همچين چيزي تا اونجا كه يادمه..برا همين منم فكر ميكنم ربط داشته باشه پول مرحله قبل به مرحله بعدي (حداقل مرحله 9 به 10)..
من حتي احتمال 5% هم نميدادم به اين لگر اينطوري باشه كه من حس نكردم دومين نكته منفي كه من تو اين بازي ديدم.آخه به نظرم اينكه پيوسته باشه خيلي مسخره است.
اما راست ميگي اين ترپيكو بازي آسوني نيست..در واقع خيلي هم مشكله..مثلا بازيAge Of Mythology رو از نظر سختي با اين مقايسه كن! منكه خندم ميگيره..چون اون واقعا سخت نبود.
اين AOM هم يه مرحله سخت داشت اونجا كه بايد دسته چكش رو به سر چكش ميرسوندي من رو هارد كه گذاشتم نتونستم رد كنم مجبور شدم Reduce Deficulty رو بزنم.
اين مرحله 10 رو تموم كنم فكر كنم كلي حرفه اي شده باشم
خوب الحمداله ديگه بقيه مرحله هاش آسونه.
&nbsp;
من متأسفانه ديگه با این دانشگاه وقت بازی کردن ندارم....این tropica هم مرحله آخرم نميدونم چرا حسش نمياد &nbsp;
تمومش کنم....poor me
اي بابا...اين يه دونه مرحله رو برو تو يك ساعت ميشه تمومش كرد.حداقل پيش خودت ميگي تراپيكو 2 رو تموم كردم ;)

بالا