برگزیده های پرشین تولز

در مورد خريد هندي كم كمكم كنيد

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
به نقل از Fereydoon8 :
سلام
دوستان بعد از كلي كلنجار رفتن بالاخراه خريدم :happy:
sony trv 480 كه 427500 تومن شد البته بدون لنز و كيف و ...
كه پولم نرسيده بيد اون موقع بخرم.

از كمك همتون ممنونم واقعا چيز محشر و بدرد بوخوري بود و به ساير دوستان هم پيشنهاد ميدم اين رو.

مبارك باشه :)
آخرين باري كه من قيمت كرده بودم 475 تومن بود

Honarvar60

Registered User
لایک‌ها
148
به نقل از hsn :
مبارك باشه :)
آخرين باري كه من قيمت كرده بودم 475 تومن بود

مرسي
آره قيمتهاي مختلفي هست جمهوري
رفتم يه مغازه كه 460 تومن بيد بعدي 250 بعدي 480 تومن lol تا بالاخره رسيديم به 427 تومني :)
همين بالاپاين رفتن تو جمهوري واي اونم تو اون گرماي 3 ارديبهشت حدود 30 چهل تومن سود داشت سود كه نه كمتر پياده شديم :wacko: :wacko: :wacko:

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
از دوستان مطلع ممنون میشم یه مقایسه ای داشته باشن بین پاناسونیک جی اس 200 یا جی اس250 و سونی اچ سی 42
و اینکه با در نظر گرفتن امکانات و قابلیتها کدومش واسه خریدن مصلحته؟
ممنون

ali-boofaloo

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
66
به نقل از Fereydoon8 :
مرسي
آره قيمتهاي مختلفي هست جمهوري
رفتم يه مغازه كه 460 تومن بيد بعدي 250 بعدي 480 تومن lol تا بالاخره رسيديم به 427 تومني :)
همين بالاپاين رفتن تو جمهوري واي اونم تو اون گرماي 3 ارديبهشت حدود 30 چهل تومن سود داشت سود كه نه كمتر پياده شديم :wacko: :wacko: :wacko:
آقا حتما برو لنز اصل هم بخر = خيلي براي سلامتيه دوربينت مهمه.
در ضمن مارك گارانتيه دوربينت چي بيده؟
باز هم در ضمن مبارك باشه (شيريني نميدي؟)
ممنون

Cortana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از hsn :
من خودم نظرم رو DCR-DVD 201E بود ولي يه نمه دودل شدم

واسه كاربري خانگي من يه مقايسه اي كردم بين Sony DCR-HC42 و Sony DCR-HC32 ظاهرا كيفيت تصاوير 42 از اچ سي 32 بهتره ولي برعكس مدل اچ سي 42 اون يكيه ضبط صداي استريو نداره
خيلي ممنون ميشم دوستان بخصوص جناب كرتانا در خصوص اين دوتا دوربين يه توضيحاتي بدن .اگه مدل ديگه و برند ديگه اي هم مد نظرتون هست لطفا بنويسين :) بخصوص DCR-HC90

سلام دوست عزيز

شما لطف داريد مطمئن هستم با امکانات اين دوربينها کاملا آشنا هستيد به همين دليل مشخصات تصويري اونها رو براتون خيلي خلاصه مقايسه ميکنم . دوست گرامي اقاي tintin هم اطلاعات بسیار خوبي در مورد بعضي از اين مدلها ارائه کرده اند و بهمين دليل در اون موارد سخن کوتاه ميکنم. براساس اين نکته که فرموديد هدفتان فيلمبرداري از جشنهاست دوربينهاي dvd رو به دلايل فراوان پيشنهاد نميکنم بخصوص همين مدل 201 رو چون با مشکل تاريکي فوق العاده تصوير در نور کم مواجه ميشيد و اصلا هيچ شباهتي به ساير سوني ها در نور کم ندارد و انتخاب دوربينهاي miniDV کاملا منطقي است . با توجه به اينکه در پيغامهاي قبلي فرموديد برند سوني مد نظرتون هست سعي کردم هندي کمهايي که نام برديد يا در تاپيک ذکرشون به ميان اومده بود يا شخصا تجربه خوبي با آنها داشته ام را در ليست بياورم.

hc20, hc30 : دقيقا مشابه يکديگرند . تصوير قابل قبول در نور کم و تصوير با کيفيت متوسط در نور زياد . بعنوان يک دوربين خانگي با قيمت کم انتخاب خوبي هستند . تفاوت اونها در امکانات دوربين هست و نه در کيفيت تصوير . مناسب هدف شما نيستند .

hc32: احتمالا از نظر تصوير دقيقا در سطح HC30 است. اين دوربين هنوز در اينجا توزيع نشده و سوني هنوز بروشور اونو هم ارسال نکرده و در سمينار هم خبري ازش نبود گو اينکه مدل mainstram سوني خواهد بود . با توجه به مشخصات ccd و ويژگيهاي لنز و پروسسور ميشه با احتمال قريب به يقين حدس زد که تصوير آن معادل HC30 است . از نظر مشخصات هم با اندک تغييرات عملا در سطح hc30 است و جايگزين آن ميشود . hc21 هم براي hc20 چنين خواهند بود . در واقع قرار نيست اين دوربينها در کنار يکديگر عرضه شوند و توليد hc20 , 30 متوقف ميشود . با عنايت به اين نکات هيچکدام از اين مدلها مناسب کار شما نيستند .

hc42: اين دوربين مدل بعدي از hc40 است که متاسفانه امسال اين دوربين مشمول سياست ارزانسازي سوني شده . البته اين مسئله کاملا قابل انتظار بود چون تفاوت تصوير hc40 و hc65 در بررسي سطحي نسبتا جزيي بود و بخصوص ccd مشترک داشتند و براي خريدار يک دوربين خانگي ارزش 200 يورو گرونتر بودن hc65 رو نداشت و به رقيبي براي مدل بالاتر بدل شده بود . گرچه شخصا اعتقاد داشتم و دارم که hc65 ارزش اين 200 يورو را داشت . به هر حال سوني اين دوربين رو downgrade کرده و با جايگزيني ccd کوچکتر در سطحي پايينتر از hc65 و hc40 قرار گرفت . در ويدئويي که از اين دوربين در روز معرفي ديدم با احتمال خيلي زياد نتيجه نهايي دوربيني است با کيفيت تصويري کمي بهتر از hc30 در نور کم و کاملا مشابه با hc30 در نور روز . اين دوربين رو با توجه به وجود hc40 توصيه نميکنم .

hc40: کيفيت تصوير آن در شب بهتر از hc30 بود و در نور روز نيز غير از کم بودن اشباع رنگ و اختلال در WB بخصوص در نور شديد دوربين خوبي است . در واقع با توجه به نسبت قيمت به کارايي از رقيب 200 يورو گرونتر خود يعني hc65 برتر بود گو اينکه تفاوت تصوير در تستي که بدرستي انجام بشه کاملا مشخصه . بيشتر افراد ظاهر matchbox اين دوربين رو که نيز نسبت به hc65 ترجيح ميدهند . اگر قصد خريد اين دوربين رو دارين پيشنهاد ميکنم سريعتر اقدام کنيد چون با شروع به توزيع hc42 ديگه توزيع hc40 وجود نخواهد داشت . البته زير نور پروژکتور با اين دوربين مشکل خواهيد داشت که به شکل مناطق burn-out ديده ميشه . با توجه به نياز شما به فيلمبرداري در نوري کاملا متغير اين دوربين رو پيشنهاد نميکنم .

hc65: بعنوان يک دوربين خوب و ارزان خانگي سوني بهترين انتخاب به نظر من در سال گذشته بود . در مورد مقايسه با همسطح ها در تاپيک دوربين هاي ويدئو و در پاسخ به دوست عزيز amin-moein هم اين دوربين رو با ارائه توضيح بيشتر بعنوان انتخاب اول معرفي کردم و براي دوستاني که نياز به دوربيني ارزان و با کيفيت خوب در نور کم دارند انتخابي عاليست . با اينکه از همان ccd مشابه با hc40 استفاده ميکند اما تفاوتيکه با ساير hc ها دارد پرفورمانس آن در نور روز است . در اين شرايط برخلاف ساير hc ها تصاويري با اشباع کافي و بخوبي gs35 پاناسونيک ايجاد ميکند و در نور کم هم مشابه با hc40 است ولي با جستجوي دقيق رنگهاي بهتر و نسبتا نويز کمتري دارد که البته در اغلب موارد در تصوير نهايي محسوس نيست و بايد فريم به فريم برسي کنيد .عملا با داشتن تمام مزاياي سوني ها در نور کم در کنار کيفيت خوب در نور زياد که در سري hc همراهي اين دو فاکتور خيلي کم ديده ميشه hc65 يک استثناي بسيار خوبست و آنرا کاملا توصيه ميکنم بخصوص که مشکل WB نيز ندارد و مشکل آفرين نخواهد بود .

hc85: اين دوربين رو فراموش کنيد . توسط سوني پس از 2 ماه بدليل اشکال سخت افزاري توليد اون متوقف شد. مشخصه اين دوربين تصوير grainy در نور روز و نويز قرمز رنگ منوکروماتيک در نور کم بود .

hc90: به نظر دوربين بسيار خوبيست . توزيع اون از اواخر مي در اينجا آغاز خواهد شد و من فقط با مدل پروتوتايپ اون و در کنفرانس معرفي کار کردم که البته تست با ارزشي نيست ولي بسيار رضايتبخش بود . متاسفانه فيلمهاي نمايش داده شده فاقد ذکر مشخصات نوري بودند . به احتمال قريب به يقين و با توجه به مشخصات در مرتبه اي کاملا بالاتر از hc65 قرار خواهد گرفت . اين دوربين قاعدتا در حد فاصل PC350 و hc65 قرارخواهد گرفت ولي تصويري كه ديدم بسيار بيشتر به pc350 نزديک بود و دليل اونهم ccd مشترک است . بايد ديد به چه قيمتي عرضه خواهد شد تا بتوان در مورد value اون نظر داد . با حدود 200 يورو بيشتر از hc65 کاملا ارزشمند خواهد بود . بر اساس تجربه سال پيش با PC350 ميشه دوربيني رو انتظار داشت که کيفيت تصوير بسيار خوبي در نور کم خواهد داشت و در نور روز هم اشباع کافي داشته باشند . به احتمال خيلي زياد يک مدل از اين دوربين رو در 10 روز آينده براي تست تحويل خواهم گرفت و قرار است بررسي کاملي روي آن انجام شود . اگر تمايل داشته باشيد و کمي صبر کنيد نتيجه را خدمتتان اعلام خواهم کرد . اگر مشخصات ارائه شده با نتيجه تست هماهنگي داشته باشند يک انتخاب بسيار خوب خواهد بود و شايد اين دوربين منتخب من در سال 2005 براي کار در نور کم باشد که البته بستگي به value و نتيجه تست خواهد داشت .

اين ها دوربينهايي کاملا خانگي هستند با حداقل امکانات دستي ممکن و در واقع تاکيد سري hc روي value و بخصوص آساني استفاده براي کاربر خانگي است نه کيفيت تصوير . اگر تمايل به کار حرفه اي تري داريد پيشنهاد ميکنم از سري PC که آماتور هستند استفاده کنيد . کيفيت تصوير اغلب بهتر از سري HC و امکانات دستي معمولا بهتري دارند . شخصا تجربه رضايتبخشتري با آنها بخصوص مدل PC330 داشته ام و به نظرم ارزش هزينه بيشتر رو در صورتيکه به پرفورمانس بالاتر نياز داريد بخوبي دارند . لنز سريعتر و کاملا کارامدتر carl zeiss vario-sonnar *T و پروسسور بهتر و ccd اغلب پيشرفته تر مجموعا تصويري با رزولوشن بالاتر و رنگهايي دقيقتر ايجاد ميکنند و اختلاف کاملا محسوس است . اگر تمايل داشتيد بفرماييد و اطلاعات بيشتري در مورد اين سري ارسال خواهم کرد .

اميدوارم کمک کننده باشد . ببخشيد که باز هم خيلي طولاني شد

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

دوست عزيز cortana اگر زحمتي نيست توضيح بدهيد كه بين دود وربين hc-20 و gs-35 وhc-15 از نظر كيفيت فيلم در نور كافي كدام يك بهتر عمل ميكنند. من دوربين قبلي خودم را gs-150 بدليل نويز زياد در نوركم(تقريبا شبيه به gs-35 و بدتر از gs-120) با كلي ضرر ردش كردم

منظور شما از مشكل WB چيست توسايت dvspot يك نمونه فيلم كه از لب دريا گرفته شده بود از دوربين hc-40' گذاشته بود اگر زحمتي نيست يكم توضيح بدين كه مشكل WB و كم رنگ بودن تصوير كه به نظر شما مي ايد چيه .

با تشكر فراوان

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
جناب کورتانا از حسن توجهتان خیلی متشکر هستم و خیلی مشتاقم که در مورد دوربین های سری پی هم اطلاعاتی داشته باشم.

Honarvar60

Registered User
لایک‌ها
148
به نقل از ali-boofaloo :
آقا حتما برو لنز اصل هم بخر = خيلي براي سلامتيه دوربينت مهمه.
در ضمن مارك گارانتيه دوربينت چي بيده؟
باز هم در ضمن مبارك باشه (شيريني نميدي؟)
ممنون
سلام
الف: آره اون موقع يادم رفته بود لنز رو هم بگيرم ! فرقي نداره كه چي باشه؟
يا اينكه اونهم مدل هاي بخصوص داره؟

ب: والا نپرسيده بودم چيه و العان هم كلي با كارتونش كلنجار رفتم همه چيه گارانتي اوكي بود غير از اسم شركت گارانتي كننده :wacko:

ج: مرسي ولي 400 /500 تومن چي داره كه ... :wacko: ولي به پاس اين ولخرجيه بزرگم با بروبچز اين جمعه ميريم دريا كنار ;) :p اگه پايه اي در خدمتيم :blush:

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از hsn :
جناب کورتانا از حسن توجهتان خیلی متشکر هستم و خیلی مشتاقم که در مورد دوربین های سری پی هم اطلاعاتی داشته باشم.
دوربينهاي پي سي بنظر من اواخر ميني دي وي هستند ! به مدلهاي زير توجه كنيد :

sony_kamera_dcr-pc120_w.jpg

sony-pc115e.gif

من با يكي از اين دو مدل قديما كر كردم كه حالا درست يادم نيست 115 بود يا 120 ولي اين دو تا كه عالي بود . عالي .
مطمئنا اين مدل pc 350 هم عاليه . اين دوربينها لنزشون carl ziess هست كه از حرفه اي ترين لنزها هستند كه البته
براي دوربينهاي آماتور و توسط شركت زايس كه يك شركت معروف آلماني توليد هست ساخته مي شه .
اندازه اش فوق العاده كوچيكه و همين باعث ميشه دست خسته نشه و بتوني هم بطور جاسوسي :D هم به طور
غير جاسوسي بهترين فيلمها رو روي نوار miniDV تهيه كني . جاسوس منظورم مخفيانه است . خيلي شيكه . يعني
زيباتر از اين مدلهاي pc كه بالا هست و مدلهاي جديد دوربين زيباتري نديدم . مانيتورشون تو نور خوب عمل ميكنه .
انواع خروجي و ورودي شناخته شده رو داره s - c - dv - usb و براي تبديل هم ميشه استفاده كرد . كيفيتش رو هم با
تضمين من بخر . راستي عمر باطريشون زياده و از تكنولوژي استامينا بهره مي بره .

Cortana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از amin-moein :
با سلام

دوست عزيز cortana اگر زحمتي نيست توضيح بدهيد كه بين دود وربين hc-20 و gs-35 وhc-15 از نظر كيفيت فيلم در نور كافي كدام يك بهتر عمل ميكنند. من دوربين قبلي خودم را gs-150 بدليل نويز زياد در نوركم(تقريبا شبيه به gs-35 و بدتر از gs-120) با كلي ضرر ردش كردم

منظور شما از مشكل WB چيست توسايت dvspot يك نمونه فيلم كه از لب دريا گرفته شده بود از دوربين hc-40' گذاشته بود اگر زحمتي نيست يكم توضيح بدين كه مشكل WB و كم رنگ بودن تصوير كه به نظر شما مي ايد چيه .

با تشكر فراوان

سلام دوست عزيز

در مورد نحوه رندر رنگها شامل اشباع/تفکيک/انحراف و WB روشهاي متفاوتي بکار گرفته ميشه . سايتي که فرموديد کاملا معتبر هست و مطالب اون بسيار قابل استناد . به هر حال تفاوت هايي که در روشها هست باعث تفاوت در sensitiviy تست ميشه و نتايج به مقدار جزيي تفاوت ميکنه . معمولا سايت ها روشهاي گوناگوني رو براي اين آزمون بکار ميبرن ولي عمدتا اينکار زير نور پروژکتور انجام ميشه و معيار اونها هم چارت استانداردي است که 4 رنگ نور رو هرکدوم در 16 یا 32 سطح در کنار 32 سطح سايه خاکستري تست ميکنه. مزيت اين روش سرعت آتست چون در يک آزمون تمام مشخصات رو در يکجا بدست مياريد و انصافا هم براي دوربينهاي خانگي کافي است . من از تست 4 رنگ نور در 256 سطح و 256 سطح سفيد (سايه خاکستري) در 5 چارت مجزا استفاده ميکنم که استاندارد سنجش دوربين هاي فيلمسازي است . البته با توجه به اينکه اغلب دوربينهاي خانگي حتي 20 درصد اون رو هم رندر نميکنند يک واريانت 64 رنگي هم دارم . به هر حال در هردو روش 5 چارت مجزا است و حساسيت تست بيشتر است .

HC40 در يک بعد از ظهر کاملا آفتابي معادل 3000 تا 5000 لوکس در چارت 64 رنگي در سمت پر رنگ اشباع کمي داره و رنگها در هر 4 طيف پررنگي معادل چارت رو ندارن . اين قضيه با حرکت به سمت کم رنگ با وضوح بيشتري ديده ميشه به شکلي که 8 تا 10 نوار آخر همگي تقريبا سفيد ديده ميشن . در واقع 15 درصد از رنگها بخصوص در طيف روشن رو از دست ميديد و رنگهاي پر رنگ نيز کمرنگتر ديده ميشه . مشکل رندر رنگها در مدلهاي 20 و 30 و 40 به همين شکل هست . البته اين نتيجه بد نيست و معمولا هم ccd هاي had سوني بخصوص در مدلهاي خانگي چنين رفتاري دارن . مدلهاي سالهاي قبل هم چنين بودند ولي نه با اين شدت بلکه در اونها تفکيک رنگها جالب نبود و به نظر ميرسه محدوديت تنظيم سطح نور بي اثر نيست چون hc65 وضحا خيلي بهتره و فقط 3 يا 4 سطح آخر بيش از حد روشن ديده ميشن . با کاهش نور اين مشکل برطرف ميشه و طيف قابل قبولي براي يک دوربين خانگي مشاهده ميکنيد .

در مورد WB هم اتفاقا خيلي واضح اين مشکل رو ميتونيد ببينيد که البته در نور شديد روز تشديد ميشه . شديدترين جايي که ديده ميشه انحراف رنگ بخشهاي سفيد تصوير هست و همينطور پوست افراد که بيمارگونه و بي حال به نظر ميرسه و کلا رنگها سرد مرده و بدون جلوه است . روي چارت سرد شدن در طيف خاکستري ها به وضوح ديده ميشه ولي روي تصوير خيلي بهتر ميتونيد ببينيد . بتدريج که نور رو کم کنيد مشکل کاهش پيدا ميکنه و اصولا اين دوربينها با نور متوسط و گرم تصوير طبيعي تري ايجاد ميکنن . اگر با دوربينهاي عکاسي سري P سوني کار کرده باشيد دقيقا همين مسئله رو ميبينيد .

مشکل ديگه هم تنظيم سطح نور هست که در اين دوربينها محدوده کمي داره و بخصوص در نور شديد رفلکس ديوارهاي سفيد و پنجره ها تماما burn-out ميشه و دليل پاسخم به دوست عزيز hsn همين بود چون در جشنها استفاده از پروژکتور مرسوم است و نتيجه کار جالب نخواهد شد .

در ضمن دوست عزيز همانطور که آن موقع در پاسخ به شما ذکر کرده بودم يک دوربين 3ccd ارزان در نور کم از اغلب تک ccd ها کيفيت تصوير پايينتري دارد . اي کاش مطابق با نياز خودتون خريد کرده بوديد و بسيار ناراحتم از اينکه متضرر شديد . شايد اگر بدانيد با hc1000 هم دقيقا به همين نتيجه ميرسيديد کمي در قضاوت خودتون تعديل کنيد .

Cortana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از hsn :

سلام دوست عزيز
خواهش ميکنم لطف داريد .

پيش از هرچيز ممنونم از جناب تين تين بخاطر تصاوير و توضيحات خوبشون .

prosumer camcorder ها نسبت به home camcorder ها در يک سطح بالاتر از نظر کاربرد حرفه اي قرار ميگيرن . البته در مورد سري PC نميشه خيلي قاطع گفت و در اين بين دوربينهايي هستند که فقط بخاطر کوچکي يا شباهت بدنه در اين سري قرار گرفته اند . در ضمن توجه داشته باشيد که يک نقيصه بزرگ اين سري دوربينها base-loader بودن اونهاست و براي تعويض کاست بايد دوربين رو از سه پايه باز کنيد که براي فيلمبرداري مجالس که هدف شماست ميتونه مشکل ساز باشه . همونطور که اشاره کردم اين دوربينها در اصل دوربينهاي خانگي با امکانات بيشتر هستند .

PC109: جديد ترين مدل از سري ارزانتر اين گروه است . بسيار شبيه به hc40 از نظر کارکرد و ccd 1/5 مشترکي نيز با آن دارد . مزيت اون سبکي و طرح بدنه و تنظيمات دستي کمي بيشتر نسبت به hc40 است . همانطور که ميبينيد عملا بخاطر فرم بدنه و مدل باتري در اين گروه قرار گرفته .

PC330: همه متفق القول هستند که بهترين دوربين اين سري است . در سال 2003 ارائه شد که هنوز 3ccd ها وارد بازار نشده بودند و بهمين دليل با وجود گران بودن خيلي مورد استقبال قرار گرفت . با ccd 1/3 بزرگ و لنز vario-sonnar *T سريع (در تاپيک دوربينهاي ديجيتال مشخصات لنزهاي سوني را ذکر کرده ام ولي بطور خلاصه اين لنز در بين 3 مدل مورد استفاده سوني بهترين است و پوشش دوگانه antiglare دارد ) تقريبا هر آنچه از يک دوربين آماتور بخواهيد دارد . easy cam براي استفاده خانگي و همينطور تنظيمات دستي و رينگ فوکوس براي افراد آماتور در موقع نياز .اين يکي از بهترين دوربين هاي تک ccd خانگي است که تا کنون با آن کار کرده ام . تصويري واقعا خوب در نور کم ايجاد ميکند که در بين دوربينهاي هم رده بهترين است . در نور روز نيز حداکثر کيفيتي که از يک تک ccd ميتوان انتظار داشت را دارد و فقط 3ccd ها در اين شرايط تصوير بهتري دارند . با توجه به خصلت دوگانه کيفيت خوب در هردو وضعيت نوري يکي از بهترين انتخاب هايي است که ميتوانيد داشته باشيد و همينطور اين مدل هنوز محکوم به باتري هاي اشانتيوني 30 دقيقه اي نشده بود و در يک مجلس به راحتي دو کاست miniDV رو ميتونيد فيلمبرداري کنيد .

PC350: متاسفانه اين دوربين دچار همان بلايي شد که سر hc15 و hc42 و trv4xx و خيلي دوربينهاي ديگه سوني اومد . ارزانسازي براي حدف امکان رقابت با hc1000 و بسياري از نکات مثبت PC330 در اين دوربين دچار افت شد بخصوص لنز آن که 30% کوچک شد و IR night shot که حذف شد و اتصالات به کامپيوتر که از بدنه حذف شد و به يک cardle پلاستيکي بسيار بي کيفيت منتقل شد و از همه بدتر انتقال تنظيمات به منوي لمسي بود که باعث ميشه عملا به يک دوربين point&shoot شبيه بشه. با اين وجود اگر از مود اتوماتيک استفاده کنيد لنز vario-sonnar *t سريع و همان ccd موجود روي pc350 واقعا تصوير خوبي چه در نور کم و چه در نور زياد ايجاد ميکنه و تنها نکته مثبتي هم که در مقابل pc330 ميشه ذکر کرد hybrid lcd بسيار زيباي اونه که سولارايز نميشه . البته سوني آماج انتقاد زيادي بخاطر اين تغييرات قرار گرفت اما دليل اونها منطقي بود که نميشه به آسوني خريداران رو به خريد يک دوربين تک ccd بالاي 1000 دلار راضي کرد و اين دوربين دقيقا 999 دلار قيمت داره که معقوله . اگر خيلي تمايل به تغيير تنظيمات اون نداريد ( واقعا آزار دهنده است بايد روي lcd ضربه بزنيد ) با توجه به قيمت کاملا ارزشمنده .

PC1000: اين دوربين قرار است شکست تجاري hc1000 رو جبران کنه و اولين دوربين فيلمبرداري 3cmos دنياست . hc1000 با سنسور عادي در نور کم پرفورمانس کاملا معمولي و در حد دوربينهاي ساير مارکها داره و had 3ccd هم ارزانترين vx2100 است که 2 هزار يوروست پس فعلا جاي خالي يک دوربين خانگي با 3 سنسور که در نور زير 60 لوکس کارايي مناسبي داشته باشد خاليست و براي اين سطح نور هنوز مجبوريد تک ccd استفاده کنيد . با توجه به سنتي بودن کارايي خوب در نور کم دوربينهاي سوني اين انتظار بر عهده hc1000 بود که متاسفانه نه کارايي آن در نور کم قابل قبول بود چون had نيست و نه در نور کافي تصويري در حد قيمت گران خود داشت چون از eis و لنز کوچک ضربه ميخورد . سر انجام هم از gs400 و pc350 شکست خورد . اين بار بايد منتظر pc1000 بود که هنوز مدل نهايي توليد نشده و هرچه هست شايعات و يا تست مدلهاي پروتوتايپ است . آنچه قطعي است اينکه PC1000 داراي 3 سنسور 1/6 است که نسبتا کوچک هستند و از لنز CZ VS-*T مشابه PC350 استفاده ميکنه .

دوربينهاي ديگري مثل PC55 هم در اين رده هستند که جز شکل بدنه ارتباطي با اين گروه ندارند . براي کاربري آماتور در نور کم PC350 در حال حاضر بهترين ارزش را دارد چون PC330 به سختي و حدود 200 يورو گرانتر يافت ميشود . گرچه شخصا PC330 را بخاطر لنز فوق العاده آن و کنترلهاي دستي در دسترس بيشتر ميپسندم . امکانات عکاسي و فيلمبرداري 330 در تاريکي نيز بيشتر است که البته با دو رنگ سبز+سياه کاربرد جدي ندارد .

اميدوارم کمک کننده باشد

iman82

Registered User
لایک‌ها
3
با سلام خدمت اساتید گرامی
آقا ما می خواهیم یه camcorder بخریم. من خیلی از review ها را گشتم و چند تا از تاپیک های اینجا را نیز خوندم. خودم دو تا camcorder را پسندیدم:
1-سونی DCR-PC109
2-پاناسونیک GS35
در مورد قابلیت خدمت اساتید عرض کنم که اولا فیلمبرداری خوب چه در نور کم چه در نور زیاد، آسانی کار (در مورد خودم مهم نیست چون از سخت ترین چیزها نیز سر در می آورم!) و قیمت مناسب در حدود 500-600 تومان است.
حال پیشنهاد شما و نظر شما درباره ی دو دوربین پیشنهادی من چیست؟

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از iman82 :
با سلام خدمت اساتید گرامی
آقا ما می خواهیم یه camcorder بخریم. من خیلی از review ها را گشتم و چند تا از تاپیک های اینجا را نیز خوندم. خودم دو تا camcorder را پسندیدم:
1-سونی DCR-PC109
2-پاناسونیک GS35
در مورد قابلیت خدمت اساتید عرض کنم که اولا فیلمبرداری خوب چه در نور کم چه در نور زیاد، آسانی کار (در مورد خودم مهم نیست چون از سخت ترین چیزها نیز سر در می آورم!) و قیمت مناسب در حدود 500-600 تومان است.
حال پیشنهاد شما و نظر شما درباره ی دو دوربین پیشنهادی من چیست؟

دوست عزيز من با pc-109 كار نكردم . اما با دوربين gs-35 فيلم برداري كردم.كيفيت كار در نور كم خيلي افتضاه و غير قابل تحمل است. اما كيفيت فيلم برداري اين دوربين در نور كافي خوب+زوم30برابر +ويزر رنگي+كيفيت lcdبسيار بد.

دوست عزيز اگر فيلم برداري در نور كم براي شما نيز مهم است هيچ مدل دوربين پاناسونيك نمي تواند جوابگو باشد(حتي دوربيتهاي 3ccd با قيمت حدود 600-700تومان )

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
یک سوال تقریبا غیر مرتبط
امروز که داشتم مدلای مختلف مینی دی وی سونی و پاناسونیکو نیگا میکردم کلی مینی دی وی سامسونگ هم دیدم که از نظر تئوری و ویژگیهای ظاهری چیزی کم از اون دو تا نداشتن حالا سوال من اینه که آیا با وجود این همه امکانات و ویژگی سامسونگها در مقابل بقیه هیچند؟ اگر نیستند پس چرا کسی سراغشون نمیره؟

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از hsn :
یک سوال تقریبا غیر مرتبط
امروز که داشتم مدلای مختلف مینی دی وی سونی و پاناسونیکو نیگا میکردم کلی مینی دی وی سامسونگ هم دیدم که از نظر تئوری و ویژگیهای ظاهری چیزی کم از اون دو تا نداشتن حالا سوال من اینه که آیا با وجود این همه امکانات و ویژگی سامسونگها در مقابل بقیه هیچند؟ اگر نیستند پس چرا کسی سراغشون نمیره؟
فيلمبرداري در شب = ضعيف
لنز = ضعيف
طراحي = بنظرمن ضعيف
دون دون شدن تصوير = هست
يوزرفرندلي = نيست
تجربياتي كه اكثر فروشندگان در اختيار مردم قرار مي دهند .

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
منم از همین متعجبم
تصاویر چند مگاپیکسلی دوربینای سامسونگ در مقابل بقیه یه نمه عجیب نیست؟

happyboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
دوست عزيز Cortana ميخوساتم نظرتون رو درباره HC 32 و HC 42 بدونم

Cortana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از happyboy :
سلام
دوست عزيز Cortana ميخوساتم نظرتون رو درباره HC 32 و HC 42 بدونم

سلام دوست خوبم

در مورد سري دوربينهاي HC در صفحه قبلي همين تاپيک مطلبي ارسال کردم که بطور خلاصه موقعيت قرارگيري اونها نسبت به همديگه بر حسب کيفيت تصوير رو ميتونيد ببينيد . اما در پاسخ سوال شما بطور خلاصه

HC32 مزيت خاصي از نظر تصويري نسبت به HC30 ندارد . دقيقا از همان سنسور 1/6 استفاده ميکند و لنز آن نيز تغيير نکرده . اين دوربين هنوز توزيع نشده و آنرا نديده ام ولي بطور کلي انتظار تصويري بسيار مشابه با HC30 را دارم که متوسط در نور روز و قابل قبول در نور داخلي است .

HC42 مدل جايگزين HC40 است که نسبت به آن افت کلاس پيدا ميکند و با سنسور 1/5.5 در سطح پايينتري ازHC40 است . اين دوربين هم توزيع نشده ولي بطور مشخص کيفيتي کمي بهتر از HC30 در نور روز و بهتر از آن در نور کم دارد . به هر حال سنسور HC40 که همان سنسور بکار رفته در HC65 و PC109 است نسبت به اين مدل جديد کاملا برتر است .

بين اين 4 مدل هنوز HC40 بهتر از بقيه است . اگر تمايل داشته باشيد ميتوانيم پس از توزيع اين دوربينها که به زودي خواهد بود اطلاعات جامع تري در اختيارتون بگذارم .

happyboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
cortana عزيز خيلي ممنون از جواب شما .

آيا من درست فكر ميكنم كه HC 15 كيفيتي بهتر از سريهاي HC30 تا HC42 داره؟
كيفيت اين سريها آيا نسبت به سري D8 تفاوتي داره؟

بالا