برگزیده های پرشین تولز

در مورد خريد هندي كم كمكم كنيد

happyboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
الو!!!! كسي نبود جواب بده؟؟؟

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از happyboy :
cortana عزيز خيلي ممنون از جواب شما .

آيا من درست فكر ميكنم كه HC 15 كيفيتي بهتر از سريهاي HC30 تا HC42 داره؟
كيفيت اين سريها آيا نسبت به سري D8 تفاوتي داره؟
بهتره يك نگاهي به كل مطالب بندازي اين سوال شايد 3 تا 4 بار تكرار شده :)

PAYMAN313

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام cortana
من جديدا وارد اين سايت شده ام و نظرات شما را درباره دوربينها خواندم. از اينكه
فرد متخصصي مثل شما را يافته ام خوشحالم. چند سوال دارم كه اگر پاسخ دهيد ممنون ميشوم.
1- شما با توجه به اينكه ccd دوربين HC42 اندازه اش size 1/5.5 است و HC40 اندازه اش size 1/5 است بخاطر اين اختلاف جزئي HC40 را بهتر ميدانيد حال باتوجه به اينكه دوربين HC90 سايز CCD اش size 1/3 ميباشد بايد در كلاس خيلي خيلي بالاتري از HC40 قرار بگيرد , آيا درست است؟ و آيا كيفيت تصوير HC90 تا اين حد بهتر از HC40 است؟ بنظر شما Hc40 بيشتر به قيمتش مي ارزد (از نظر كيفيت تصوير) يا HC90 ؟
2- روي يك نوار miniDV چند بار ميتوان ضبط كرد بطوريكه مطمئن باشيم كيفيت تصوير افت نمي كند؟ و بطور كلي راه اينكه بفهميم يك نوار را ديگر بايد كنار گذاشت چيست؟
3- آيا با يك دوربين MiniDV (مثل دوربينهاي مذكور) ميتوان تصاوير گيرنده تلويزيوني را روي نوار ضبط كرد ؟ به چه صورت؟
4- آيا دو دوربين مذكور قابليت استفاده بعنوان يك webcam عالي را دارند؟
5- آيا ميتوانيم تصاوير رندر شده روي كامپيوتر را از طريق اين دوربين ها روي نوار ضبط كنيم؟
6- مبلغي بين 600 دلار تا 1000دلار را ميخواهم براي خريد يك دوربين miniDVهزينه كنم با پيشفرض هاي زير :
الف- مواردي كه برايم خيلي مهم است:
1- وضوح و شارپنس تصوير (قدرت تفكيك بالا)
2- رنگهاي غني و دقيق
3- تنظيمات دستي براي فوكوس و نوردهي
4- تصوير خوب در نور كم و زياد
5- Dynamic range بالا

ب- مواردي كه اهميت كمتري دارد:
1- زوم اپتيكال قوي
2- استحكام و دوام دوربين وهد
3- عمر باطري

ج- مواردي كه اصلا برايم اهميت ندارد:
1- قابليت عكاسي ( چون يك DSC717 دارم)
2- لرزه گير (image stablizer)
3- قابليت تدوين نوار روي دوربين و ترانزيشنهاي مختلف و افكتهاي تصويري
4- امكان ضبط روي كارت حافظه
5- نايت شات و ...

تا قبل از آشنايي با شما بين دوربين هاي HC42 - HC90 - GS150 مردد بودم ولي هم اكنون خواهش ميكنم شما با ذكر دليل يك انتخاب خوب براي من داشته باشيد. از اينكه از دانسته هاي خود دريغ نمي كنيد متشكرم.

ضمنا چون با نحوه كار اين سايت آشنايي ندارم درباره نحوه دريافت جواب راهنمايي كنيد. باتشكر

music_m

Registered User
لایک‌ها
56
اقا من قات زدم يکی راهنمای کنه
hc21 va gs25
يا اگر پولم برسه hc42 رو
اگه ميشه درمورده hc21 توضيح بدين و gs35 که کدوم بهتره و قيمتشون رو
کلاً نميخام قيمتش بيشتر از 550 بيشتر بشه

music_m

Registered User
لایک‌ها
56
به نقل از music_m :
اقا من قات زدم يکی راهنمای کنه
hc21 va gs25
يا اگر پولم برسه hc42 رو
اگه ميشه درمورده hc21 توضيح بدين و gs35 که کدوم بهتره و قيمتشون رو
کلاً نميخام قيمتش بيشتر از 550 بيشتر بشه
chande gheymateshunn
gheymat

calligrapher

Guest
لایک‌ها
0
من ميخوام براي اولين بار يه هندي كم غير حرفه اي بخرم بهترين انتخاب به نظرتون چيه ؟ البته من نهايت 600 هزار ميتونم خرج كنم . يكي از دوستانم مدل pc330 سوني داره و ازش خيلي را ضي هست . من هم به سري Pc هاي سوني علاقه دارم و ميدونم از HC ها معمولا با كيفيت ترن . ...... راستي اين هيتاچي ها چطورن ؟ لطفا يه راهنمايي كلي بفرماييد ..

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از calligrapher :
من ميخوام براي اولين بار يه هندي كم غير حرفه اي بخرم بهترين انتخاب به نظرتون چيه ؟ البته من نهايت 600 هزار ميتونم خرج كنم . يكي از دوستانم مدل pc330 سوني داره و ازش خيلي را ضي هست . من هم به سري Pc هاي سوني علاقه دارم و ميدونم از HC ها معمولا با كيفيت ترن . ...... راستي اين هيتاچي ها چطورن ؟ لطفا يه راهنمايي كلي بفرماييد ..
سری Pc قیمتاشون خیلی بالاست و اصلا 600 تومنی ندارند

Kimiah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میبینم که این تاپیک هنوز هم زنده هستش.

از خرید سونیtrv 480 کاملا راضی بودم بهترین کیفیت ممکنه رو داشت.

remoeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
من در مورد هندي كم جستجو ميكردم كه اينجا رو ديدم وعضو شدم
در اواخر آبان ماه يك دوربين ميني دي وي سوني HC 32 گرفتم به مبلغ 375 هزارتومان كه با كارت مموري ومحافظ لنز جمعا 410 هزار تموم شد.فروشنده مي گفت براي ديدن تصاوير ضبط شده روي كامپيوتر حتما بايد رابط (1394)i Link رو هم تهيه كني.ولي من با USB تونستم كپچر رو تا حدود 2 دقيقه رو كامپيوتر ببينم اگه كسي اطلاع داره آيا مي شه تصاوير ضبط شده طولاني تر رو هم با رابط USB ديد چطور؟

davoodmir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به اساتید محترم
من چند روزیه میخام یک مدل هندیکم بخرم که مردد موندم اما با توجه به تایپیکهای متعدد این مدل hc90 را پسندیدم.
اساتید محترم آیا مدل بهتری رو پیشنهاد میکنند (با قیمت 700-800) اگر مدل بهتری با توجه به کیفیت و دوام وکارایی
در نظر دارند لطفا راهنمایی بفرمایید.
راستی این مدل دوربینهای jvc که فیلم را روی هارد میریزه چطوره .آیا ارزش خرید داره .
باتشکر از اساتید محترم

Ahrimad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از daftarekhaterat :
اين پاناسونيك اگه دوربين هاش بده پس چرا دست 50 درصد مردم پاناسونيكه؟! :eek:

لطفا مرا در مورد دوربین دیجیتال با قیمت حدود 300 هزار تومن راهنمایی بفرمایید .
متشکرم

[email protected]

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
من توی اون یکی تاپیک در مورد خرید هندی کم پرسیده بودم که جناب athlon64x2 مرا ارجاع دادند به سایر تاپیکهای دوربین فیلمبرداری که تا اون موقع ندیده بودم!!!! (آخه آخرین پست همه این تاپیکها قدیمی بود). حالا بعد از خوندن تاپیکهای دوربین فیلمبرداری سوالام رو اینجا میپرسم و از جناب athlon64x2 و Cortana و سایر دوستان خواهش میکنم مرا راهنمایی کنند:

1- قیمت hc90 در بازار تهران الان حدود چند هست؟
2- آیا مدل hc65 در بازار تهران هست؟ و اگر هست چند؟
3- آیا مدل hc40 بعد از آمدن hc42 هنوز در بازار تهران هست و اگر هست چند؟

در مورد برتری دوربینهایی که روی dvd ضبط میکنند نسبت به minidvها پرسیده بودم که جناب athlon64x2 اینگونه پاسخم را دادند:

هيچ برتري ! dvcam فرموديد دوست من!!! اينکه که يک فرمت حرفه اي و در واقع جزو سه فرمت حرفه اي استاندارد و احتمالا پرمصرف ترين اونهاست و معمولا براي ضبط برنامه هاي تلويزيوني مورد استفاده قرار ميگيره و حداقل قيمت يک دوربين dvcam چيزي حول و حوش 3 ميليون تومنه! احتمال منظور شما minidv بوده
باز هم dvd مزيتي از نظر کيفيت تصوير نداره. خيلي واضحه Dvd استاندارد فشرده سازيش mpg2 هست که llossy است در حاليکه dv برخلاف ان llooseless است در ويرايش چندباره dv چيزي از دست نميديد و نهايتا اونو فشرده و تبديل به dv ميکنيد.
مزيت dvd فقط يک چيزه راحتي! چون کاربر عادي ندرتا ويدئو رو ويرايش ميکنه معولا چند تا رو پشت سر هم ميگذاره. اينکار رو هم دوربين براتون به راحتي انجام ميده. نتيجه دوربينهايي هستن مناسب مصرف عمومي همين! براي dv مجبورين روي پي سي بيارين و بعدم با يک نرم افزار Dvd کنيد . دستتون خيلي بازتره اما کار يکي دو مرحله بيشتر

البته من کلا میخواستم ببینم کدامیک (dvd یا mindv) بهتر هستند، حالا با توجه به جواب ایشان آیا از لحاظ هزینه و راحتی dvd بهتر نیست؟

نیازهام رو هم بگم:
استفاده خانوادگی دارم، بنابراین:
1- کیفیت فیلمبرداری در نور داخل خانه و نور کم مهم هست.
2- کیفیت صدابرداری مهم هست.
3- کوچکی و سبکی مهمه.
4- دقت و واقعي بودن رنگها

بودجه ام هم حدود 500-600 تومان هست.

حالا با توجه به این موارد و اینکه پستهای این تاپیک و تاپیکهای مشابه کمی قدیمی هستند، اگر مدل دوستان مناسبی میشناسند راهنمایی بفرمایند.
ممنون

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
من توی اون یکی تاپیک در مورد خرید هندی کم پرسیده بودم که جناب athlon64x2 مرا ارجاع دادند به سایر تاپیکهای دوربین فیلمبرداری که تا اون موقع ندیده بودم!!!! (آخه آخرین پست همه این تاپیکها قدیمی بود). حالا بعد از خوندن تاپیکهای دوربین فیلمبرداری سوالام رو اینجا میپرسم و از جناب athlon64x2 و Cortana و سایر دوستان خواهش میکنم مرا راهنمایی کنند:

1- قیمت hc90 در بازار تهران الان حدود چند هست؟
2- آیا مدل hc65 در بازار تهران هست؟ و اگر هست چند؟
3- آیا مدل hc40 بعد از آمدن hc42 هنوز در بازار تهران هست و اگر هست چند؟

در مورد برتری دوربینهایی که روی dvd ضبط میکنند نسبت به minidvها پرسیده بودم که جناب athlon64x2 اینگونه پاسخم را دادند:

البته من کلا میخواستم ببینم کدامیک (dvd یا mindv) بهتر هستند، حالا با توجه به جواب ایشان آیا از لحاظ هزینه و راحتی dvd بهتر نیست؟

نیازهام رو هم بگم:
استفاده خانوادگی دارم، بنابراین:
1- کیفیت فیلمبرداری در نور داخل خانه و نور کم مهم هست.
2- کیفیت صدابرداری مهم هست.
3- کوچکی و سبکی مهمه.
4- دقت و واقعي بودن رنگها

بودجه ام هم حدود 500-600 تومان هست.

حالا با توجه به این موارد و اینکه پستهای این تاپیک و تاپیکهای مشابه کمی قدیمی هستند، اگر مدل دوستان مناسبی میشناسند راهنمایی بفرمایند.
ممنون

سلام دوست عزیز
من فکر میکنم شما این انجمن رو با دوربین فروشی های جمهوری اشتباه گرفتید:lol: (شوخی کردم)
ببینید به نظر من بهتره شما بری جمهوری یا هرجای دیگه قیمتهات رو بگیری و دوربینها رو از نزدیک ببینی و تو دست بگیری( اصلا ظاهر این دوربینها رو دیدی؟)بعد وقتی با توجه به بودجه و نیاز هات مثلا چند تا رو انتخاب کردی(البته با توجه به بودجه ای که ذکر کردی فکر نکنم بیشتر از دو یا سه تا انتخاب داشته باشی) اون موقع از دوستان نظر بخوای تا از میون اونهایی که پسندیدی و با شرایط شما جور هست بهترین انتخاب رو داشته باشی
درثانی فکر نکنم صحبتهای جناب نعیمی جای شبه ای داشته باشه به نظر من که کاملا جامع بود
تو مینی دی وی فکر کنم hc96 یا gs180 شاید انتخاب خوبی باشند(با توجه به قیمت)
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم:)

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من فکر میکنم شما این انجمن رو با دوربین فروشی های جمهوری اشتباه گرفتید (شوخی کردم)
خوب آخه توی همین تاپیکها دوستان قیمتها رو مینوشتند، گفتم شاید قیمت جدید هم داشته باشند. :blush:

دوربینها رو از نزدیک ببینی و تو دست بگیری( اصلا ظاهر این دوربینها رو دیدی؟)
آره بابا دیدم، دستم هم گرفتم. اینقدر سوالام پیش پا افتاده بود؟ :(

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
جناب نعیمی توی جوابشون گفته بودند که:
براي سال 2007 پاناسونيک و سوني بر روي فرمتي مبتني بر mpg4 که واريانتي از xvid خواهد بود توافق کردند و بدين شکل مدت زمان کم و کيفيت پايين minidvd ها حل ميشه .

این یعنی تا حدود 6-7 ماه دیگه میشه دوربین با این فرمت جدید رو توی قیمتهای 500-600 تومن خرید؟ البته خودم اینطور فکر نمیکنم، ولی نظر شما دوستان چیه؟ اگر اینطور باشه منتظر ماندن میصرفه.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
یک سوال دیگه:
توی ریویوی سایت cnet از hc96 نوشته:
The Sony Handycam DCR-HC96's battery life with the stock battery is unimpressive, offering about 45 minutes of recording under typical conditions. Optional extended batteries can boost this to as much as 165 minutes between recharges, making them a wise investment before hitting the road.

این باتری اضافه چیه؟ چطوریه؟

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
میخواستم بدونم چه دوربین فیلمبرداری(minidv یا دارای حافظه به صورت هارد)
با امکان عکسبرداری و استفاده به عنوان(( وب کم ))معرفی میکنید که برای
عکاسی در نور اتاق هم مناسب باشه؟
اگه لطف کنید مدل (و در صورت امکان قیمتش ) رو بفرمایید ممنون میشم.

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام cortana
من جديدا وارد اين سايت شده ام و نظرات شما را درباره دوربينها خواندم. از اينكه
فرد متخصصي مثل شما را يافته ام خوشحالم. چند سوال دارم كه اگر پاسخ دهيد ممنون ميشوم.
"1- شما با توجه به اينكه ccd دوربين HC42 اندازه اش size 1/5.5 است و HC40 اندازه اش size 1/5 است بخاطر اين اختلاف جزئي HC40 را بهتر ميدانيد حال باتوجه به اينكه دوربين HC90 سايز CCD اش size 1/3 ميباشد بايد در كلاس خيلي خيلي بالاتري از HC40 قرار بگيرد , آيا درست است؟ و آيا كيفيت تصوير HC90 تا اين حد بهتر از HC40 است؟ بنظر شما Hc40 بيشتر به قيمتش مي ارزد (از نظر كيفيت تصوير) يا HC90 ؟"

"2- روي يك نوار miniDV چند بار ميتوان ضبط كرد بطوريكه مطمئن باشيم كيفيت تصوير افت نمي كند؟ و بطور كلي راه اينكه بفهميم يك نوار را ديگر بايد كنار گذاشت چيست؟"

"4- آيا دو دوربين مذكور قابليت استفاده بعنوان يك webcam عالي را دارند؟"
5- آيا ميتوانيم تصاوير رندر شده روي كامپيوتر را از طريق اين دوربين ها روي نوار ضبط كنيم؟
با پيشفرض هاي زير :
الف- مواردي كه برايم خيلي مهم است:
1- وضوح و شارپنس تصوير (قدرت تفكيك بالا)
2- رنگهاي غني و دقيق
3- تنظيمات دستي براي فوكوس و نوردهي
4- تصوير خوب در نور كم و زياد
5- Dynamic range بالا

ب- مواردي كه اهميت كمتري دارد:
1- زوم اپتيكال قوي
2- استحكام و دوام دوربين وهد
3- عمر باطري

تا قبل از آشنايي با شما بين دوربين هاي HC42 - HC90 - مردد بودم ولي هم اكنون خواهش ميكنم شما با ذكر دليل يك انتخاب خوب براي من داشته باشيد. از اينكه از دانسته هاي خود دريغ نمي كنيد متشكرم.
باتشكر
این بنده خدا از جواب گرفتن پشیمون شد ولی من مثل اینطوری نیستم هـــــــــــــــا!:p
اینها سؤالهای من هم هستند یه مسلمون پیدا میشه راهنمایی کنه؟

بالا