برگزیده های پرشین تولز

در مورد خريد هندي كم كمكم كنيد

mahdi_amiri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم
خیلی فوری :
با سلام به دوست گرامی کورتانا (CORTANA):
اگر ایشان (وسایر دوستان) لطف کنند و من را راهنمایی کنند متشکر می شم:
من بیشتر مطالب شما را در مورد دوربین های فیلمبرداری دیجیتال خوندم و کلی استفاده کردم که خیلی هم دقیق و با حوصله نوشته شده اند ولی با این وجود جواب سوالم رو نگرفتم .
من دنبال دوربینی با حدود قیمت 500-600 یورو می گردم که از هارددیسک برای ذخیره فیلم هاش استفاده می کنه
به من مدل های سری SR40 , SR60 , SR100 سونی و سری gz-mg22 از JVC به من پیشنهاد شده .
ضمنا می خواستم بدونم آیا استفاده از هارد دیسک نقاط ضعفی هم داره یعنی روی کیفیت فیلم تاثیر میزاره ؟
و کلا تو این رنج قیمت برای استفاده خانگی کدوم دوربین رو پیشنهاد می کنید .
خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

mahdi_amiri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی فوری :
اگر ایشان (و سایر دوستان) لطف کنند و من را راهنمایی کنند متشکر می شم:
من بیشتر مطالب شما را در مورد دوربین های فیلمبرداری دیجیتال خوندم و کلی استفاده کردم که خیلی هم دقیق و با حوصله نوشته شده اند ولی با این وجود جواب سوالم رو نگرفتم .
من دنبال دوربینی با حدود قیمت 500-600 یورو می گردم که از هارددیسک برای ذخیره فیلم هاش استفاده می کنه
به من مدل های سری SR40 , SR60 , SR100 سونی و سری gz-mg22 از JVC به من پیشنهاد شده .
ضمنا می خواستم بدونم آیا استفاده از هارد دیسک نقاط ضعفی هم داره یعنی روی کیفیت فیلم تاثیر میزاره ؟

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خيلي ممنون .اطلاعات فني و خوبي بود.اما چند مورد رو بگم :
يكي اينكه ديگه طاقت خانواده تموم شده و حدود 1 سال هست كه معطل هستند من دوربين رو انتخاب كنم تا بگيريم .پس نميتونم صبر كنم .
دوم اينكه من خودم با هارد مخالفم كه بزرگترين دليلش اينه كه شما وقتي ميري يه مسافرت 1 هفته يا 2 هفته و چندين ساعت ميخواي فيلم بگيري اگه هارد داشته باشي وقتي پر شد چيكار ميكني؟!!!‌يا بايد لپتاپ دنبالت باشه يا اينكه بري يه جايي كامپيوتر پيدا كني!!نميتوني كه بري از مغازه هارد بخري بزاري توش؟!! ژس فيلم و DVD از اين لحاظ بسيار بهتر هستند.در ضمن يه مسئله ديگه اينه كه هارد يه قطعه به هر حال حساسيه مخصوصا نسبت به تكانهاي شديد .گرچه مسلما هارد مورد استفاده در اين دوربينها از مقاومت بيشتري برخورداره(مثل لپتاپها)‌اما به هر حال هنوز هم يكي از مشكلات لپتاپها سوختن و بدسكتور گرفتن هاردشون هست .
اينكه ميگيد تصوري پانا توي نور كم كمي تار و تاريك به نظر ميرسه قبول دارم چون خود شوهر خواهرم GS70داره كه 3CCD هستش ولي اونم من ديددم همين مشكل رو داره .

يه جاي گفتيد كه دوربين دي وي دي نخري خيلي بهتره . خوب من ميدونم كه كيفيت mini DV هنوز بهتر از DVD هستش ولي راحتي در استفاده از فيلمها يك مزيت بسيار بزرگ خواهد بود .شما خانواد رو در نظر بگيريد كه خيلي آشنا به كامپيوتر نيست و من اين دوربين رو براي خودم كه نميخرم اونها ميخواند استفاده كنند و بهتره فقط كارشون با PC رايت كردن DVD هاي ضبط شده باشه .حالا لطف كنيد بگيد به چه دليل ميگيد DVD نگير ؟
ممنون.

دوست عزیز دوربینهایی که از هارد استفاده میکنند میتوانند با کیفی بالا hq حدود 7ساعت فیلم برداری کنند در حالی که با همین کیفیت بایک دوربین dvd میتونی فقط 20 دقیقه بر روی یک dvd تک رو فیلم بگیری وبا کیفیت lp ینی بیت ریت 3000 روی یک دوربین که از هارد30g استفاده میکنه حدود 21 ساعت فیلم بگیری که اگر باهمین کیفیت بخوای روی dvd فیلم بگیری فقط میتونی 1 ساعت فیلم بگیری

dvd های مینی معمولا خیلی گران هستند در مقابل حجمشان

اگر عجله داری من باز همون سونیdvd905 رو پیشنهاد میکنم

mahdi_amiri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی فوری :
چون اکثر اون تاپیک ها قدیمی بودن

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی فوری :
چون اکثر اون تاپیک ها قدیمی بودن

بین این مدلهلیی که معرفی کردید از نظر کیفیت چه در نور روز وچه در کم بدون شک بهترین انتخاب sr100 سونی میباشد چون از ccd بزرگ تری استفاده میکنه 3/1 اینچ 3مگا پیکسل و فیلتر رنگ اصلی به علاوه از لنز کارل زایس واریو سونار T استفاده میکنه که همان طور که میدانید جزو بهترین لنزهای زایس هست لنز سریع دقیق و دارای انتی رفلکس بالایی میباشد

در مورد سوال دومتون باید بگم از نظر کیفیت اگر با کیفیت HQ یعنی ریت9000 بگیرید تفاوت زیادی با یک دوربین نوار خور نخواهد داشت حتی اگر با ریت پایین تری هم بگیری مثل6000 زیاد تفاوتی خواهد داشت (بینهایی که از هارد استفاده میکنند ضبت فیلمشان روی هارد دوربین به صورت MPEG2 یا همان DVD هست یعنی کیفیتشان مثل یک DVD با کیفیت بالا خواهد بود)
ولی در کل دوربنهای فیلمی MINI DV به دلیل اینکه بافرمت AVI فیلم میگیرند کیفیت بهتری دارند ولی نه انقدر در حدی که اگر کسی خیلی روی فبلم دقت کند و دو فیلم را با هم ببیند ومقایسه کند شاید متوجه فرق جزئی بشود ولی در کل فیلمهای AVI که توسط دوربین فیلمی گرفته شده است در نهایت باید تبدیل به فرمت MPEG2 یاهمون DVD بشه (به دلیل اینکه روی کامپیوتر فرمت avi فضای زیادی رواشغال میکنه) پس اگر فرق جزئئ هم داشته باشه در نهایت فرقی نمیکنه

اما در موری خراب شدن هارد باید بگم من تاحالا دوربینی ندیدم که هادش خراب بشه
چون دوربینهای هارد دار هنگامی که شرع به لرزیدن میکنند یک سنسور لرزش را تشخیص دا ده و هد هارد دیسک را از روی صفحه مغناطیسی هارد کنار گشیده و باعث جلو گیری از بد سکتور شدن هارد میشود ودر این لحظه اطلاعات رو بافر میکند و پس از ثابت شدن دوربین دو باره شروع به ریختن اطلاعات تصویری بر روی هارد میکند
ولی خراب شدن انها ممکن هست

یادت نره وقتی دوربینو خریدی حتما حتما یک نمونه فیلم بذاری تا اگه کسی دیگه هم خواست بخره بتونه راهنمای خوبی براش باشه
یادت نره

mahdi_amiri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بین این مدلهلیی که معرفی کردید از نظر کیفیت چه در نور روز وچه در کم بدون شک بهترین انتخاب sr100 سونی میباشد چون از ccd بزرگ تری استفاده میکنه 3/1 اینچ 3مگا پیکسل و فیلتر رنگ اصلی به علاوه از لنز کارل زایس واریو سونار T استفاده میکنه که همان طور که میدانید جزو بهترین لنزهای زایس هست لنز سریع دقیق و دارای انتی رفلکس بالایی میباشد

در مورد سوال دومتون باید بگم از نظر کیفیت اگر با کیفیت HQ یعنی ریت9000 بگیرید تفاوت زیادی با یک دوربین نوار خور نخواهد داشت حتی اگر با ریت پایین تری هم بگیری مثل6000 زیاد تفاوتی خواهد داشت (بینهایی که از هارد استفاده میکنند ضبت فیلمشان روی هارد دوربین به صورت MPEG2 یا همان DVD هست یعنی کیفیتشان مثل یک DVD با کیفیت بالا خواهد بود)
ولی در کل دوربنهای فیلمی MINI DV به دلیل اینکه بافرمت AVI فیلم میگیرند کیفیت بهتری دارند ولی نه انقدر در حدی که اگر کسی خیلی روی فبلم دقت کند و دو فیلم را با هم ببیند ومقایسه کند شاید متوجه فرق جزئی بشود ولی در کل فیلمهای AVI که توسط دوربین فیلمی گرفته شده است در نهایت باید تبدیل به فرمت MPEG2 یاهمون DVD بشه (به دلیل اینکه روی کامپیوتر فرمت avi فضای زیادی رواشغال میکنه) پس اگر فرق جزئئ هم داشته باشه در نهایت فرقی نمیکنه

اما در موری خراب شدن هارد باید بگم من تاحالا دوربینی ندیدم که هادش خراب بشه
چون دوربینهای هارد دار هنگامی که شرع به لرزیدن میکنند یک سنسور لرزش را تشخیص دا ده و هد هارد دیسک را از روی صفحه مغناطیسی هارد کنار گشیده و باعث جلو گیری از بد سکتور شدن هارد میشود ودر این لحظه اطلاعات رو بافر میکند و پس از ثابت شدن دوربین دو باره شروع به ریختن اطلاعات تصویری بر روی هارد میکند
ولی خراب شدن انها ممکن هست

یادت نره وقتی دوربینو خریدی حتما حتما یک نمونه فیلم بذاری تا اگه کسی دیگه هم خواست بخره بتونه راهنمای خوبی براش باشه
یادت نره

amin-moeinجان خیلی از راهنماییت ممنونم
می خواستم از شما اساتید عزیز بپرسم تو این قیمت چی پیشنهاد می کنید ؟
اما سوال اصلی من اینه که با توجه به پولی که دارم (600تومن) بین مدل SR40 سونی و JVC GZ-mg22 که تقریبا تو یک قیمت هستند کدوم بهتره .

چون یک دوستی می گفت تو دوربین های هارد دار JVC پیشتازه و از طرفی لنزهای کارل زایس سونی و کیفیت تصویر در نور کم محصولات سونی هم خیلی مورد تاکیده .

ضمنا سوال دیگری در مورد تفاوت پیکسل عکس و پیکسل فیلم دارم. (رزولیشن) من هنوز متوجه نشدم مگه عکس و فیلم از یک لنز گرفته نمیشه پس چرا این دو عدد با هم تفاوت دارن . مثلا دو مدل DCR-SR40 , DCR-SR60 به ترتیب دارای مشخصات فیلم و تصویر زیر هستند :

كيفيت فيلم : 690k پيكسل ( 4:3 ) ، 670k پيكسل ( 16:9 )
o كيفيت عكس : 1000k پيكسل ( 4:3 ) ، 746k پيكسل ( 16:9 )

و

مقدار پيكسل : 680k
فيلم بصورت واقعي : 340K پيكسل

و در آخر اینکه اگر این دوتا مدل با هم 100 تومن تفاوت قیمت داشته باشند ارزشش رو داره یا نه ؟
مشخصات :
http://www.sony.co.ir/product_details.asp?InpProdId=6685#
http://www.sony.co.ir/product_details.asp?InpProdId=6686#

ضمنا حتما سعی می کنم بعد از خریدنش یک نمونه فیلم در نور معمولی و نور کمش رو برای دوستان بزارم .
منتظر راهنمایی فوری شما هستم . بسیار ممنونم از وقتی که می گزارید .
واقعا خیلی متشکرم اگر پاسخ کامل و سریعی به من بدهید .

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
amin-moeinجان خیلی از راهنماییت ممنونم
می خواستم از شما اساتید عزیز بپرسم تو این قیمت چی پیشنهاد می کنید ؟
اما سوال اصلی من اینه که با توجه به پولی که دارم (600تومن) بین مدل SR40 سونی و JVC GZ-mg22 که تقریبا تو یک قیمت هستند کدوم بهتره .

چون یک دوستی می گفت تو دوربین های هارد دار JVC پیشتازه و از طرفی لنزهای کارل زایس سونی و کیفیت تصویر در نور کم محصولات سونی هم خیلی مورد تاکیده .

ضمنا سوال دیگری در مورد تفاوت پیکسل عکس و پیکسل فیلم دارم. (رزولیشن) من هنوز متوجه نشدم مگه عکس و فیلم از یک لنز گرفته نمیشه پس چرا این دو عدد با هم تفاوت دارن . مثلا دو مدل DCR-SR40 , DCR-SR60 به ترتیب دارای مشخصات فیلم و تصویر زیر هستند :

كيفيت فيلم : 690k پيكسل ( 4:3 ) ، 670k پيكسل ( 16:9 )
o كيفيت عكس : 1000k پيكسل ( 4:3 ) ، 746k پيكسل ( 16:9 )

و

مقدار پيكسل : 680k
فيلم بصورت واقعي : 340K پيكسل

و در آخر اینکه اگر این دوتا مدل با هم 100 تومن تفاوت قیمت داشته باشند ارزشش رو داره یا نه ؟
مشخصات :
http://www.sony.co.ir/product_details.asp?InpProdId=6685#
http://www.sony.co.ir/product_details.asp?InpProdId=6686#

ضمنا حتما سعی می کنم بعد از خریدنش یک نمونه فیلم در نور معمولی و نور کمش رو برای دوستان بزارم .
منتظر راهنمایی فوری شما هستم . بسیار ممنونم از وقتی که می گزارید .
واقعا خیلی متشکرم اگر پاسخ کامل و سریعی به من بدهید .

هیچ کدامشان بدرد نمیخوره و اصلا ارزش 600 تومن رو نداره اگه بودجت 600 تومنه بهترین انتخاب برات سونی مدل hc96 هست که خیلی ارزون شده قبلا حدود 670 اینا بود ولی همین بعد از ظهری به صورت اتفاقی قیمت کردم 520 تومان واقعا ارزون شده و ارزششو داره
دوست عزیز من تاحالا چند مدل دوربین عوض کردم و باخیلی مدلهای دیگه هم کار کردم وا قعان اگر داشتن هارد برات مسئله مهمی نیست همین hc96 یا gs180 پاناسونیکو بگییر
باز هم میگم اون دوتای اولی وا قعان ارزششو نداره فقط مزیت داشتن هارد زوم بیشتر و از همین چیزارو داره ولی اگر دنبال کیفیتی و نمی خوای بابت دوربین فیلم برداری بیش از 600 تومان پول بدی من این دومدلو پیشنهاد میکنم
ولی انتخاب باخودته اگه داشتن هارد برات مهم تره که بشینیم سره اونا بحث کنیم

هنگام فیلم برداری از رزولاسیون پایین تری استفاده میشه چون از از محوطه مرکزی ccd استفاده میشه دلیل این کار هم اینه که برای ثابت نگه داشتن تصوییر بایید از مرکز ccd استفاده شود
به عکس زیر توجه کن

sr100-matrix-10x.jpg

اون قرمزه اگه کل سطح ccd باشه موقع فیلم برداری در حالت 4.3 اون قسمت ابی رنگ وبرای 16.9 از قسمت سبز رنگ استفاده میشه
برای مثال اکه دوربین به پایین حرکت کنه پردازنده به همون اندازه تصویرو به بالا حرکت میده نا لرزش دست کم تر معلوم بشه که این عمل برای چپ راست بالا وپایین هم به همین صورت عمل میکنه
حال اگه بخواد از تمام سطح ccd استفاده کنه دگه جایی براش نمی مونه که بخواد حرکت کوچیک دوربینو جبران کنه
این عمل برای تمام دوربین ها وجود داره مگه دوبینی که از لرزش گیر اپتیک استفاده کنه

وقتی مینویسه مقدار پیکسل مثلا 680 یا مثلا 2000 (در hc96) منظور اینه که از این مقدار برای فیلم برداری استفاده میشه ولی مثلا( 340k (400k for pal siste از داخل این مقدار برداشته میشه وهرچی بیشتر باشه خاصیتش اینه که موقع زوم دیجیتال کم تر تصویر خراب میشه

یک مثال برات میزنم تاحالا با کامیوتر خودت یک عکس 5مگا رو نگاه کردی عکسه 5مگا هست ولی مانیتور تو 1.2 مگا پیکسل بیشتر که نیست اگه همون عکسو به کیفیت 1.2 تبدیل کنی و هر دو رو با هم مقایسه کنی میبینی هیچ فرقی با هم ندارن ولی موقعی که روشون زوم میکنی اون عکس اولیه که 5mp بوده موقع زوم کم تر خراب میشه تا اون عکسی که تبدیل کردی

mahdi_amiri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچ کدامشان بدرد نمیخوره و اصلا ارزش 600 تومن رو نداره اگه بودجت 600 تومنه بهترین انتخاب برات سونی مدل hc96 هست که خیلی ارزون شده قبلا حدود 670 اینا بود ولی همین بعد از ظهری به صورت اتفاقی قیمت کردم 520 تومان واقعا ارزون شده و ارزششو داره
دوست عزیز من تاحالا چند مدل دوربین عوض کردم و باخیلی مدلهای دیگه هم کار کردم وا قعان اگر داشتن هارد برات مسئله مهمی نیست همین hc96 یا gs180 پاناسونیکو بگییر
باز هم میگم اون دوتای اولی وا قعان ارزششو نداره فقط مزیت داشتن هارد زوم بیشتر و از همین چیزارو داره ولی اگر دنبال کیفیتی و نمی خوای بابت دوربین فیلم برداری بیش از 600 تومان پول بدی من این دومدلو پیشنهاد میکنم
ولی انتخاب باخودته اگه داشتن هارد برات مهم تره که بشینیم سره اونا بحث کنیم

هنگام فیلم برداری از رزولاسیون پایین تری استفاده میشه چون از از محوطه مرکزی ccd استفاده میشه دلیل این کار هم اینه که برای ثابت نگه داشتن تصوییر بایید از مرکز ccd استفاده شود
به عکس زیر توجه کن

sr100-matrix-10x.jpg

اون قرمزه اگه کل سطح ccd باشه موقع فیلم برداری در حالت 4.3 اون قسمت ابی رنگ وبرای 16.9 از قسمت سبز رنگ استفاده میشه
برای مثال اکه دوربین به پایین حرکت کنه پردازنده به همون اندازه تصویرو به بالا حرکت میده نا لرزش دست کم تر معلوم بشه که این عمل برای چپ راست بالا وپایین هم به همین صورت عمل میکنه
حال اگه بخواد از تمام سطح ccd استفاده کنه دگه جایی براش نمی مونه که بخواد حرکت کوچیک دوربینو جبران کنه
این عمل برای تمام دوربین ها وجود داره مگه دوبینی که از لرزش گیر اپتیک استفاده کنه

وقتی مینویسه مقدار پیکسل مثلا 680 یا مثلا 2000 (در hc96) منظور اینه که از این مقدار برای فیلم برداری استفاده میشه ولی مثلا( 340k (400k for pal siste از داخل این مقدار برداشته میشه وهرچی بیشتر باشه خاصیتش اینه که موقع زوم دیجیتال کم تر تصویر خراب میشه

یک مثال برات میزنم تاحالا با کامیوتر خودت یک عکس 5مگا رو نگاه کردی عکسه 5مگا هست ولی مانیتور تو 1.2 مگا پیکسل بیشتر که نیست اگه همون عکسو به کیفیت 1.2 تبدیل کنی و هر دو رو با هم مقایسه کنی میبینی هیچ فرقی با هم ندارن ولی موقعی که روشون زوم میکنی اون عکس اولیه که 5mp بوده موقع زوم کم تر خراب میشه تا اون عکسی که تبدیل کردی

سلام به امین-معین عزیز و بقیه دوستان
خوشحال می شم اگه بقیه دوستان هم نظر بدن بخصوص آقای کورتانا که خیلی وقته مطلبی از ایشون ندیدم .
امین-معین عزیز از راهنمایی شما در مورد تفاوت رزولیشن فیلم و تصویر خیلی ممنونم کاملا متوجه شدم .(عالی بود)
آقای معین عزیز پست این دفعتون با قبلی خیلی متفاوت بود در پست قبلی گفته بودید تفاوت زیادی بین کفییت فیلمبرداری ذوربین هایی که از مدیای DVD یا miniDV با دوربین های هارددار نیست .
من برای این به سراغ دوربین های هارد دار رفتم که دیگه لازم نیست برای هر ساعت فیلم 2 - 3 تومن پول DVD بدیم
در حالی که همینطور که شما هم گفتید با هارد می شه 21 ساعت با همون کیفیت فیلمبرداری کرد که مزیت فوقالعاده ای هست .
در ضمن مشکلات کپچر کردن و این حرف ها رو هم نداره و (ظاهرا)خیلی راحت می شه با یه کابل USB از روی هارد فیلم ها را روی کامپیوتر بریزیم .
ضمن اینکه ظاهرا این تکنولوژی جدیدیه و سری DCR-SR خیلی جدیدتر از HC96 هست .
دوست عزیز با توجه به تجربه شما می خواستم بدونم چرا این دو دوربین رو بدردنخور می دونید (نسبت به HC96 , GS180)
سوال دیگه اینکه GS180 , GS250 چه مزایا و معایبی نسبت به محصولات همرده از سری HC سونی دارند .
(منظورم اونایی که تو این رنج قیمت هستن )

از همه دوستانی که تو این بحث نظر بدن ممنون می شم.

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به امین-معین عزیز و بقیه دوستان
خوشحال می شم اگه بقیه دوستان هم نظر بدن بخصوص آقای کورتانا که خیلی وقته مطلبی از ایشون ندیدم .
امین-معین عزیز از راهنمایی شما در مورد تفاوت رزولیشن فیلم و تصویر خیلی ممنونم کاملا متوجه شدم .(عالی بود)
آقای معین عزیز پست این دفعتون با قبلی خیلی متفاوت بود در پست قبلی گفته بودید تفاوت زیادی بین کفییت فیلمبرداری ذوربین هایی که از مدیای DVD یا miniDV با دوربین های هارددار نیست .
من برای این به سراغ دوربین های هارد دار رفتم که دیگه لازم نیست برای هر ساعت فیلم 2 - 3 تومن پول DVD بدیم
در حالی که همینطور که شما هم گفتید با هارد می شه 21 ساعت با همون کیفیت فیلمبرداری کرد که مزیت فوقالعاده ای هست .
در ضمن مشکلات کپچر کردن و این حرف ها رو هم نداره و (ظاهرا)خیلی راحت می شه با یه کابل USB از روی هارد فیلم ها را روی کامپیوتر بریزیم .
ضمن اینکه ظاهرا این تکنولوژی جدیدیه و سری DCR-SR خیلی جدیدتر از HC96 هست .
دوست عزیز با توجه به تجربه شما می خواستم بدونم چرا این دو دوربین رو بدردنخور می دونید (نسبت به HC96 , GS180)
سوال دیگه اینکه GS180 , GS250 چه مزایا و معایبی نسبت به محصولات همرده از سری HC سونی دارند .
(منظورم اونایی که تو این رنج قیمت هستن )

از همه دوستانی که تو این بحث نظر بدن ممنون می شم.

دوست عزیز بین دوربینهایی که از dvd یا dv استفاده میکنند از نظر رکوردین یا ظبط کردن اطلاعات تصویری با هم فرق زیادی ندارند اما هنگه مبی که اطلا عات تصویری با کیفیت پایین به انها بدهیم خوب با همون کیفیت برای ما ظبت میکنند
اگه من میگم که این دومدلی که شما معرفی کردید دارای کیفیت پایینی هستند بخاطر این نیست که از هارد استفاده میکنند تکنولزی تصویر برداری این دوربینها مثلا sr40 با سونی hc36 که یک دوربین 300 هزار تومانی هست هیچ فرقی نداره وتنها فرقشون اینه که hc36 اطلا عاط تصویری رو روی فیلم ذخیره میکنه ولی sr100 روی هارد بین کیفیت تصویر این دودوربین فرقی نیست
اما وقتی با gs180 یاgs250 مقایسه میشه جریان فرق میکنه این دو دوربین 3ccd هستند واز پردازنده بهتری استفاده میکنند درمورد hc96 هم به همین صورت است که از ccd بزرگ تر پردازنده بهتر لنز بهتر و از فیلتر های رنگ اصلی استفاده میکنه
این مورد رو هم فرا موش نکنید که دوربینهایی که از فیلم استفاده میکنند این مزیت رو دارند که فیلمی رو که شما گرفتید روی نوار دارینومیتوننین انهارو ارشیو کنید اگه یک دفعه مشکلی برای فیلمهای داخل کامپیوتر پیش اومد دوباره از روی اونها کپچر کنید
البته این به صورت کامل نمیتواند یک مزیت به حساب اید چون اگه از دوربینهای hdd هم استفاده کنید میتونید بلا فاصله اطلاعات خودتونو روی یک dvd رایت کنید

اما در مورد hc 96 و gs 180 250 اینا همشون دوربینهای خوبی هستند ولی hc96 کیفیت کارش تونور کم وهمچنیین عکسش بهتر از اون دو مدل پاناسونیکه
العان که قیمت این دوربین این قدر ارزون شده بهترین انتخاب میتونه همین دوربین باشه

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
بهترين دوربين فيلم برداری که با حدود 450 ميتونم بخرم چيه؟dvd 705 sony چطوره؟

omidh81

Registered User
لایک‌ها
4
سلام دوستان
سري جديد دوربين هندي كم نيامده؟ اگه اومده مدلش رابنويسيد و كدوم بهتر؟

از اول اين تاپيك خوندم ولي كاملا متوجه نشدم كدوم بهتر . ببخشيد :(
من دوربين ميخوام كه :
1- هارد داشته باشد
2- كيفيت عكاسي حداقل 2 يا 3 مگا پيكسل باشد ( در صورت موجود) { دوربين جي وي سي خريده بودم 800000 پيكسل بوده افتضاح!) كيفيت برام مهمه
يا هر مدلي بهتر ميدوني بگو
راستي براي مصرف خانگي ميخواستم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

omidh81

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
هیچکس نیست راهنمایی بکنه! :(

LEnIn+$

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
سلام دوستان
سري جديد دوربين هندي كم نيامده؟ اگه اومده مدلش رابنويسيد و كدوم بهتر؟

از اول اين تاپيك خوندم ولي كاملا متوجه نشدم كدوم بهتر . ببخشيد :(
من دوربين ميخوام كه :
1- هارد داشته باشد
2- كيفيت عكاسي حداقل 2 يا 3 مگا پيكسل باشد ( در صورت موجود) { دوربين جي وي سي خريده بودم 800000 پيكسل بوده افتضاح!) كيفيت برام مهمه
يا هر مدلي بهتر ميدوني بگو
راستي براي مصرف خانگي ميخواستم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

Sony SR100 بسیار خوبه و با کیفیت . 30 گیگ هارد و کیفیت سه مگاپیکسل!. البته قیمتش هم حدود 850 هست! اگه اینو بگیری دیگه حرف نداره از هر نظر! دیگه از دردسرای انتقال به کامپیوتر هم راحت میشین
goodsigh2.gif

بررسی و مشخصات کامل:
http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-DCR-SR100-Camcorder-Review.htm

omidh81

Registered User
لایک‌ها
4
جناب LEnIn+$
ممنون
ببین منظورم دوربین فیلمبرداری ( فیلم+عکس گرفتن) یعنی هم فیلمبرداری کنه هم عکس بگیره کیفیت عکس حداقل 2 یا 3 مگا پیکسل رو میخواستم
اگه موجود هست مدلی را بگو
باز هم ممنون

LEnIn+$

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
جناب LEnIn+$
ممنون
ببین منظورم دوربین فیلمبرداری ( فیلم+عکس گرفتن) یعنی هم فیلمبرداری کنه هم عکس بگیره کیفیت عکس حداقل 2 یا 3 مگا پیکسل رو میخواستم
اگه موجود هست مدلی را بگو
باز هم ممنون
خب همین Sony SR100 هم قابلیت عکسبرداری هم داره , 3 مگاپیکسل.

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
این اطلاعات را دیروز از جمهوری جمع کردم :
sony HC26 2850000
sony HC28 2750000
sony HC36 3360000
sony HC46 4180000
Panasonic GS180 4400000
Panasonic GS500 7000000
Panasonic GS300 5750000

یک نکته جالب این که سونی برای بازار نوروز تقریبا" تمام مدلهای HC را جمع کرده و فقط همین 4 مدل را ارائه داده. به طور مثال هیچ مغازه ای حتی نمایندگی هم مدل HC96 را نداشت.

راستش خیلی نمیخوام برای دوربین فیلمبرداری هزینه کنم جون دوربین عکاسی خوبی دارم . مدل 26 و 36 هر دو زوم اپتیکالشون 20 و مدل 46 زومش 12 . مدل 28 هم متوجه نشدم. به نطر شما از مدلهای HC فوق الذکر کدومشون بهتره؟
بین hc46 و gs180 کدومشون مزایا بهتری داره؟

اگه جواب این دو سئوال را بدهید ممنون میشوم. ضمنا" هنگام خرید تجهیزات جانبی غیر از کیف و باتری اضافه چه چیزهای دیگری مد نظرم باشه؟

star555

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام خدمت اساتید که اطلاعات خودشون رو با بقیه شریک میشن
میخواستم بدونم اساسا چه تفاوتی بین Gs 180 با Gs 230 وجود داره . اولی 440 ودومی 470 و به نظر شما کدام مناسبتر است؟
با تشکر

184781

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
شاید سوالم کمی بیربط به این تاپیک باشه ولی جایی ندیدم همین جا سفره ی دلم رو باز کردم .
من حدود یکسالی هستش که یه دوربین (sony dvd 703 ( 1 mega pixel خریدم و در این مدت هم ازش راضی بودم ولی روز 7 فروردین ناگهان بدون هیچ هشدار و آلارمی دیسک dvd+rw رو فرمت نمیکنه و پیغام ایراد در فرمت و ایراد در داده ها رو اعلام میکنه و تا حالا 24000 تومن ( 3 تا دیسک dvd+rw اصلی سونی ) رو دستم خرج گذاشته و کماکان همونطوریه .
لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره یا سایتی رو میشناسه کمکم کنه . حقیقتا میترسم که بدمش دست تعمیرکارا از روش قطعه باز کنن ولی مثله اینکه چاره ای نیست .
ممنون.

tuge_life

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عزيزان ميشه منو راهنمايي بكنيد و بگيد كه دوربين Sony HDR-HC3E PAL HDV Handycam® Camcorder چجور دوربيني هستش
يكي از دوستام از لندن اورده مي خواد بفروشه به من
قيمتش 1700 $ هستش
به من ميده 500 هزار تومان
مشخصاتش اينه :
using a High-Definition camcorder
Sony HDR-HC3 HDV Handycam® Camcorder does at up to 1080i Video image quality
. At the core is Sony ClearVid technology - 2.1 Megapixel (Gross) ClearVid CMOS Sensor provides stunning detail and clarity with exceptional video (up to 1080 lines of Resolution
- HD Mode or up to 530 lines of horizontal resolution - SD Mode) and still image performance (4.0 Megapixel)
CMOS Sensors require less power than standard CCD sensors providing better Battery performance.
Perfect for creating your own movie masterpieces, the HDR-HC3 Cinematic mode lends 24 frame film-like effects to your recordings
. A Carl Zeiss Vario Sonnar-T Lens provides 10x Optical Zoom. There's a large 2.7-inch widescreen LCD and a built-in electronic-flash for stills
. The HDR-HC3 is capable of recording and playing back both High Definition and Standard video recorded on a standard MiniDV cassette. With Sony Steadyshot and NightShot modes, this is a pro-quality camcorder that's a perfect match for family use as you move ahead toward Digital TV.
• This camcorder has not been imported, warrantied or otherwise supported by Sony USA. Discs recorded on this camcorder will not play on models compatible with NTSC TV system.
• Includes Power Adaptor/ In Camera Charger (AC-L200), InfoLithium® Rechargeable Battery (NP-FP60), Wireless Remote, A/V - Component - USB cables
• Focus System: Full Range Auto/Manual (Dial) / Manual Focus (Dial), Spot Focus (Touch Panel)
• Effective Pixels of moving pictures in 16:9: 1.43 megapixel / Effective pixels of moving pictures in 4:3: 1.076 megapixel
• Minimum Illumination: 5 Lux (without NightShot); 0 lux (with NightShot)
• Program AE4 (Menu + Touch Panel): Portrait, Beach & Ski, Landscape, Spotlight, Sunset & Moon / AE Shift: Menu + Touch Panel (9 Step) / Exposure Control: Menu (24 Step)
• 10x Carl Zeiss Zoom Lens accepts Optional 30mm filter accessories / Zoom focal length conversion as if it were 35mm Format - (16:9 MODE) 40.4 - 404mm; (4:3 MODE) 37 - 370mm
• Connections - Component Video Output / Multi AV (Video, S-Video & Audio In/Out): Stereo (Special, Out Only) / HDMI Out / i.LINK LANC / USB
• Up to 4 Megapixel stills
• Unit Dimensions: 3 1/4 x 3 1/8 x 5 1/2 inch (82 x 78 x 139mm) / Weight 1 pound, 3 ounces with tape/battery

ممنون ميشم اگه كمكم كنيد
ببينم ارزش داره يا نه

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عزيزان ميشه منو راهنمايي بكنيد و بگيد كه دوربين Sony HDR-HC3E PAL HDV Handycam® Camcorder چجور دوربيني هستش
يكي از دوستام از لندن اورده مي خواد بفروشه به من
قيمتش 1700 $ هستش
به من ميده 500 هزار تومان
مشخصاتش اينه :
using a High-Definition camcorder
Sony HDR-HC3 HDV Handycam® Camcorder does at up to 1080i Video image quality
. At the core is Sony ClearVid technology - 2.1 Megapixel (Gross) ClearVid CMOS Sensor provides stunning detail and clarity with exceptional video (up to 1080 lines of Resolution
- HD Mode or up to 530 lines of horizontal resolution - SD Mode) and still image performance (4.0 Megapixel)
CMOS Sensors require less power than standard CCD sensors providing better Battery performance.
Perfect for creating your own movie masterpieces, the HDR-HC3 Cinematic mode lends 24 frame film-like effects to your recordings
. A Carl Zeiss Vario Sonnar-T Lens provides 10x Optical Zoom. There's a large 2.7-inch widescreen LCD and a built-in electronic-flash for stills
. The HDR-HC3 is capable of recording and playing back both High Definition and Standard video recorded on a standard MiniDV cassette. With Sony Steadyshot and NightShot modes, this is a pro-quality camcorder that's a perfect match for family use as you move ahead toward Digital TV.
• This camcorder has not been imported, warrantied or otherwise supported by Sony USA. Discs recorded on this camcorder will not play on models compatible with NTSC TV system.
• Includes Power Adaptor/ In Camera Charger (AC-L200), InfoLithium® Rechargeable Battery (NP-FP60), Wireless Remote, A/V - Component - USB cables
• Focus System: Full Range Auto/Manual (Dial) / Manual Focus (Dial), Spot Focus (Touch Panel)
• Effective Pixels of moving pictures in 16:9: 1.43 megapixel / Effective pixels of moving pictures in 4:3: 1.076 megapixel
• Minimum Illumination: 5 Lux (without NightShot); 0 lux (with NightShot)
• Program AE4 (Menu + Touch Panel): Portrait, Beach & Ski, Landscape, Spotlight, Sunset & Moon / AE Shift: Menu + Touch Panel (9 Step) / Exposure Control: Menu (24 Step)
• 10x Carl Zeiss Zoom Lens accepts Optional 30mm filter accessories / Zoom focal length conversion as if it were 35mm Format - (16:9 MODE) 40.4 - 404mm; (4:3 MODE) 37 - 370mm
• Connections - Component Video Output / Multi AV (Video, S-Video & Audio In/Out): Stereo (Special, Out Only) / HDMI Out / i.LINK LANC / USB
• Up to 4 Megapixel stills
• Unit Dimensions: 3 1/4 x 3 1/8 x 5 1/2 inch (82 x 78 x 139mm) / Weight 1 pound, 3 ounces with tape/battery

ممنون ميشم اگه كمكم كنيد
ببينم ارزش داره يا نه

سلام
نو هست یادست دوم
اگه دست دوم هست چه قدر کار کرده

بالا