برگزیده های پرشین تولز

در مورد خريد هندي كم كمكم كنيد

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام .چرا دیگه کسی اینجا چیزی نمینویسه!!
ما میخوایم یه دوربین بگیریم که روی dvd ضبط کنه .موندیم پاناسونیک بگیریم یا سونی و چه مدلی .بودجه هم در حدود 700-800 تومان .
ممنون.

LEnIn+$

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
سلام .چرا دیگه کسی اینجا چیزی نمینویسه!!
ما میخوایم یه دوربین بگیریم که روی dvd ضبط کنه .موندیم پاناسونیک بگیریم یا سونی و چه مدلی .بودجه هم در حدود 700-800 تومان .
ممنون.
سلام..
چرا DVD ؟
mini dv بهتره ..
تنها مزیتی که DVD بر مینی دی وی داره ..انتقال رحتر به کامپیوتر و ارشیو هست..

معایبش:
مصرف باطری زیاد و عمر کمتر باطری..بخاطر رایت دی ودی..
احتمال بیشتر سوختن DVD و از بین رفتن اطلاعات و فیلمهای روش..
حساسیت زیاد به لرزش و تکانهای ناگهانی..
عمر کمتر و احتمال زودتر خراب شدن هد لنز رایتر دی وی دی..

البته اون حسنش هم ممکنه برای برخی خیلی مهم باشه...
حالا مطمئن هستین میخواین Dvd دار بگیرین..؟

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام..
چرا DVD ؟
mini dv بهتره ..
تنها مزیتی که DVD بر مینی دی وی داره ..انتقال رحتر به کامپیوتر و ارشیو هست..

معایبش:
مصرف باطری زیاد و عمر کمتر باطری..بخاطر رایت دی ودی..
احتمال بیشتر سوختن DVD و از بین رفتن اطلاعات و فیلمهای روش..
حساسیت زیاد به لرزش و تکانهای ناگهانی..
عمر کمتر و احتمال زودتر خراب شدن هد لنز رایتر دی وی دی..

البته اون حسنش هم ممکنه برای برخی خیلی مهم باشه...
حالا مطمئن هستین میخواین Dvd دار بگیرین..؟

اول از همه خیلی ممنون که لطف میکنید راهنمایی میکنید .
راستش منم میدونم که با همون پولی که داریم برای dvd میدیم میتونیم یه mini dv با کیفیت خیلی بهتر بگیریم . ولی مشکل اینجاست که من این رو میخوام برای خانواده بگیرم که خوب دوست دارند راحت فیلمهاشون رو ببینند و مشکل انتقال و ... این حرفارو نداشته باشند . الان ما یه دونه از همین vhs کوچیکا داریم که فکر کنم 50 -60 تا فیلم همینطوری اون گوشس که کسی حوصله نداشته منتقلش کنه به فیلم یا CD
البته من فکر میکنم mini dv ها خیلی راجحت تر شده انتقالش به pcِ اما باز هم دردسر داره .فکر کنم الان فقط کافی باشه از usb به pc وصل کنیم دوربین رو بعدش دیگه فیلمها میره رو کام÷یوتر یا اینکه به کارت کپچر نیاز داره؟
توی این انتقال از کیفیت فیلمها کاسته نمیشه؟

در مورد سوختن که فرمودید .چقدر اتفاق میفته؟ زیاد؟؟
حالا اگه بخوایم دی وی دی بگیریم شما میدونید چی بهتره بگیریم ؟

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
به کارت کپچر نیازی نیست...از طریق پورت IEEE1394 به کامپیتر وصل میشه..اگه مادر بورد این پورتو نداشته باشه...نیاز به یه کارت IEEE1394 (حدود 20 تومن) هست..

توی انتقال فیلم به کامپیوتر از کیفیت کم نمیشه و سریع هم هست ..ولی حجمش زیاده و برای تبدیل فرمتش به VCD و فشرده سازیکیفیتش کم میشه . که خب اگه همون فیلم رو به کاست ویدئو منتقل کنید هم کیفیت اصلی رو داره هم مثل سی دی و دی وی دی مشکل خش افتادن و از بین رفتن نداره.

خب دی وی دی خوب اینا پیشنهاد میشه..

Panasonic VDR-D300

Sony DCR-DVD505

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به کارت کپچر نیازی نیست...از طریق پورت IEEE1394 به کامپیتر وصل میشه..اگه مادر بورد این پورتو نداشته باشه...نیاز به یه کارت IEEE1394 (حدود 20 تومن) هست..

توی انتقال فیلم به کامپیوتر از کیفیت کم نمیشه و سریع هم هست ..ولی حجمش زیاده و برای تبدیل فرمتش به VCD و فشرده سازیکیفیتش کم میشه . که خب اگه همون فیلم رو به کاست ویدئو منتقل کنید هم کیفیت اصلی رو داره هم مثل سی دی و دی وی دی مشکل خش افتادن و از بین رفتن نداره.

خب دی وی دی خوب اینا پیشنهاد میشه..

Panasonic VDR-D300

Sony DCR-DVD505

خوب دیدم این لینک ها رو .یه چیز مهم برای ما فیلمبرداری در نور کم هستش.که سونی اینجا امتیاز بیشتری گرفته.
ولی توی خیلی موارد دیگه پاناسونیک امتیاز بهتری گرفته .شما کیفیت فیلم این 2 تا رو ندیدی؟که کدوم بهتره؟

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
خوب دیدم این لینک ها رو .یه چیز مهم برای ما فیلمبرداری در نور کم هستش.که سونی اینجا امتیاز بیشتری گرفته.
ولی توی خیلی موارد دیگه پاناسونیک امتیاز بهتری گرفته .شما کیفیت فیلم این 2 تا رو ندیدی؟که کدوم بهتره؟

این دو تا دوربین خیلی به هم نزدیکن..از لحاظ امتیازی که گرفتن..

ولی سونی رایت DVD بهتری داره..و به نظر من مارک بهتری هم هست ..و خوشدست تره..

من سونی رو پیشنهاد میکنم ..ولی شما هر کدوم رو بگیری خوبه و ضرر نکردی.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوستان

من ميخوام يه دوربين فيلمبرداري Sony Sr100 بگيرم. ترجيح ميدم اون رو از جايي خريداري كنم كه هم قيمتش مناسب باشه و هم خودش نمايندگي تعميرات باشه تا در صورتي كه مشكلي بروز كرد، خود فروشنده تعمير، تعويض يا تامين قطعات رو متقبل بشه.

لطفاً راهنمايي كنيد از كجا بگيرم بهتره. (ساكن تهران)
خيلي متشكرم

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0

Beh_Madonna

Registered User
لایک‌ها
1
ممنون
اما آقا مدل های بهتری هم من پیدا کردم
نمونه های خیلی خوب تری هم است با کیفیت بالا تر و کوچک تر
میشه یه لطفی که و بیای به این سایت
این مدل ها

پاناسونیک مدلPanasonic Lumix DMC-FX07

پاناسونیک panasonic limix lz

دوربین دیجیتال کامپکت کانون canon powershot G7

این مدل های که بالا گفتم همشون فعلا در صفحه اول این سایت www.camerashop.ir میباشد

مخصوصا این مدل کانون: canon powershot G7
حالا میشود نظرتون را بگید
مرسی

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
پاناسونیک مدلPanasonic Lumix DMC-FX07

پاناسونیک panasonic limix lz

دوربین دیجیتال کامپکت کانون canon powershot G7
اینا هرسه دوربین عکاسی هستن..!!

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
با یه مموری کارت یک گیگابایت 10 تا 14 دقیقه فیلم میگیرن.اونم با کیفیت خیلی خیلی کمتر از اونا که گفتم.

Beh_Madonna

Registered User
لایک‌ها
1
پس آقا کلا هیچ دوربین فیلم برداری وجود نداره که اندازه اون مدلهای که گفتم باشه و باکیفیت خیلی خوب باشه ؟
اگر باشه چه قیمت هستند

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من ديروز جمهوري بودم .و نتونستم اونجا هم به نتيجه اي در مورد اينكه D300 panasonic يا sony dvd905 كدومش رو بگيرم؟ 2 تاييش هم يه قيمت بودند .

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
من ديروز جمهوري بودم .و نتونستم اونجا هم به نتيجه اي در مورد اينكه D300 panasonic يا sony dvd905 كدومش رو بگيرم؟ 2 تاييش هم يه قيمت بودند .
قبلا هم گفتم خیلی به هم نزدیکن.و انتخاب سختیه.ولی به نظر من سونی بهتره.
پس آقا کلا هیچ دوربین فیلم برداری وجود نداره که اندازه اون مدلهای که گفتم باشه و باکیفیت خیلی خوب باشه ؟
نه ..نیست.

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قبلا هم گفتم خیلی به هم نزدیکن.و انتخاب سختیه.ولی به نظر من سونی بهتره.

نه ..نیست.

میبخشید من زیاد مزاحم شما میشم ولی میدونید ادم وقتی یکی رو پیدا میکنه که توی این وضعیت بتونه کمکش کنه راحت ازش نمیگذره !!شرمنده دیگه .
حالا میخواستم اگه ممکنه دلیل ترجیح دادن سونی رو هم برام بگید .ممنون میشم .(قبلا هم گفتم که دوربین عکاسیش برام مهم نیست .)
یه چیزی هم که در مورد این سونی شنیدم و واقعا شک دارم همچین چیزی صحیح باشه اینه که میگفتند فقط باید از دی وی دی مارک سونی استفاده کنی و مارک دیگه رو جواب نمیده!!!!!

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
میبخشید من زیاد مزاحم شما میشم ولی میدونید ادم وقتی یکی رو پیدا میکنه که توی این وضعیت بتونه کمکش کنه راحت ازش نمیگذره !!شرمنده دیگه .
حالا میخواستم اگه ممکنه دلیل ترجیح دادن سونی رو هم برام بگید .ممنون میشم .(قبلا هم گفتم که دوربین عکاسیش برام مهم نیست .)
یه چیزی هم که در مورد این سونی شنیدم و واقعا شک دارم همچین چیزی صحیح باشه اینه که میگفتند فقط باید از دی وی دی مارک سونی استفاده کنی و مارک دیگه رو جواب نمیده!!!!!
سنسور (CCD) سونی بزرگتر از پاناسونیک هست..کیفیت بهتر و نویز کمتری داره..(البته این تفاوت خیلی کمه)

سونی برای فیلمبرداری در محیط بسته و کم نور هم بهتر عمل میکنه..کلا هم دوربین فیلمبرداری بیشتر در فضاهای بسته استفاده میشه..هد لنز رایترش هم شنیدم عمر بیشتری داره..
اینه که میگفتند فقط باید از دی وی دی مارک سونی استفاده کنی و مارک دیگه رو جواب نمیده!!!!!
اصلا همچین چیزی بعیده! فقط فرمت دی وی دی مهمه نه مارکش..ولی برای اطمینان از خود فروشنده هم سوال کنید..

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

دوست عزیز اگه میتونی یکم دست نگه دار سونی برای امسال مدلهای جدیدی رو معرفی کرده با قیمتت مناسب تر

من توکار دوربن فیلم برداری خیلی بودم طوری که کار اموزی دانشگاهمو تو نمایندی پاناسونیک بودم

اگه میتونی دوربین dvd نخری خیلی بهتره

من این مدلو پیشنهاد میکنم که از هارد دیسک استفاده میکنه و تازه هم معرفی شده sr200 که از هارد 40 استفاده میکنه وقیمت 850 دلار
این دوربین از سنسور cmos جدید سونی استفاده میکنه که شاید از نظر تکنولوزی پیشرفته ترین سنسور دنیا باشه که البته در dvd 905 هم از همین سنسور استفاده میشه
یکی از خواص این سنسور اینه که رنج دینامیکی باز تری داره
همچنین این سنسور به دلیل داشتن سطح سنسور بیشتر نسبت به ترانزیستور دارای پرفرمانس بیشتری در نو کم هست
اما در مورد پاناسونیک باید بگم که از سیستم 3ccd استفاده میکنه که درای رنگهای اشباع شده ای هست ودر کل رنگ بندی خوبی داره اما تصویرش به شفافیت سونی مخصوصان این مدل نمیرسه این مدل پانا d300 ز سنسور 6/1 اینچ استفاده میکنه که دقیقان همان سنسور بکار رفته در دوربین gs180میباشد که من خودم العان همین دوربینو دارم
اما تفاوتهای زیادی بین gs 180 ,d300هست چون 300از لرزش گیر اپتیک استفاده میکنه برای تصویر برداری ازتمام سطح سنسور استفاده میکنه درنتیجه باید رزولیشن بالاتری داشته باشه وهمچنین کارکردش تونور کم بهتره اما زیاد تفاوتی هم با هم ندارن 10 15درصد

دو ربین خودم رنگ خوبی داره ولی تصویرش نسبت به مدل قبلی سونی که داشتم که یکی از مدلهای ارزان سونی بود ولی دارای سنسور بزرگ تری نیز بود یکم مات به نظر میرسه مخصوصا درنور کم (منظور از نور کم نور معمولی روز داخل اتاق یا شب هنگامی که تمام چراغ ها روشن باشند) چون پانا از سیستم کاهش نویز 3d استفاده میکنه دیگه تصویر نسبتا مات تر میشه ولی انصافا رنگ بهتری نسبت سونی قبلیم داره

البته این مدلهایی مثل dvd 905 805 hc96 sr100 sr1و.......... که از فیلتر رنگ اصلی استفاده میکنند همه دارای رنگ خوبی هستند تقریبا مثل 3ccd ولی پانا تصویرش پر رنگ تره که البته مسئله رنگ بستگی به سلیقه هر فرد داره ولی در عمل هر دو شون خوبن

من خودم بین d300 و dvd 905 با امتیاز خیلی بالاتر سونی رو انتخاب میکنم
ضمن اینکه عکس واقا عالی میگیره lcdبزرگتر وبا کیفیت تری داره مصرف برق کم تری هم داره

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز اگه میتونی یکم دست نگه دار سونی برای امسال مدلهای جدیدی رو معرفی کرده با قیمتت مناسب تر

من توکار دوربن فیلم برداری خیلی بودم طوری که کار اموزی دانشگاهمو تو نمایندی پاناسونیک بودم

اگه میتونی دوربین dvd نخری خیلی بهتره

من این مدلو پیشنهاد میکنم که از هارد دیسک استفاده میکنه و تازه هم معرفی شده sr200 که از هارد 40 استفاده میکنه وقیمت 850 دلار
این دوربین از سنسور cmos جدید سونی استفاده میکنه که شاید از نظر تکنولوزی پیشرفته ترین سنسور دنیا باشه که البته در dvd 905 هم از همین سنسور استفاده میشه
یکی از خواص این سنسور اینه که رنج دینامیکی باز تری داره
همچنین این سنسور به دلیل داشتن سطح سنسور بیشتر نسبت به ترانزیستور دارای پرفرمانس بیشتری در نو کم هست
اما در مورد پاناسونیک باید بگم که از سیستم 3ccd استفاده میکنه که درای رنگهای اشباع شده ای هست ودر کل رنگ بندی خوبی داره اما تصویرش به شفافیت سونی مخصوصان این مدل نمیرسه این مدل پانا d300 ز سنسور 6/1 اینچ استفاده میکنه که دقیقان همان سنسور بکار رفته در دوربین gs180میباشد که من خودم العان همین دوربینو دارم
اما تفاوتهای زیادی بین gs 180 ,d300هست چون 300از لرزش گیر اپتیک استفاده میکنه برای تصویر برداری ازتمام سطح سنسور استفاده میکنه درنتیجه باید رزولیشن بالاتری داشته باشه وهمچنین کارکردش تونور کم بهتره اما زیاد تفاوتی هم با هم ندارن 10 15درصد

دو ربین خودم رنگ خوبی داره ولی تصویرش نسبت به مدل قبلی سونی که داشتم که یکی از مدلهای ارزان سونی بود ولی دارای سنسور بزرگ تری نیز بود یکم مات به نظر میرسه مخصوصا درنور کم (منظور از نور کم نور معمولی روز داخل اتاق یا شب هنگامی که تمام چراغ ها روشن باشند) چون پانا از سیستم کاهش نویز 3d استفاده میکنه دیگه تصویر نسبتا مات تر میشه ولی انصافا رنگ بهتری نسبت سونی قبلیم داره

البته این مدلهایی مثل dvd 905 805 hc96 sr100 sr1و.......... که از فیلتر رنگ اصلی استفاده میکنند همه دارای رنگ خوبی هستند تقریبا مثل 3ccd ولی پانا تصویرش پر رنگ تره که البته مسئله رنگ بستگی به سلیقه هر فرد داره ولی در عمل هر دو شون خوبن

من خودم بین d300 و dvd 905 با امتیاز خیلی بالاتر سونی رو انتخاب میکنم
ضمن اینکه عکس واقا عالی میگیره lcdبزرگتر وبا کیفیت تری داره مصرف برق کم تری هم داره

خيلي ممنون .اطلاعات فني و خوبي بود.اما چند مورد رو بگم :
يكي اينكه ديگه طاقت خانواده تموم شده و حدود 1 سال هست كه معطل هستند من دوربين رو انتخاب كنم تا بگيريم .پس نميتونم صبر كنم .
دوم اينكه من خودم با هارد مخالفم كه بزرگترين دليلش اينه كه شما وقتي ميري يه مسافرت 1 هفته يا 2 هفته و چندين ساعت ميخواي فيلم بگيري اگه هارد داشته باشي وقتي پر شد چيكار ميكني؟!!!‌يا بايد لپتاپ دنبالت باشه يا اينكه بري يه جايي كامپيوتر پيدا كني!!نميتوني كه بري از مغازه هارد بخري بزاري توش؟!! ژس فيلم و DVD از اين لحاظ بسيار بهتر هستند.در ضمن يه مسئله ديگه اينه كه هارد يه قطعه به هر حال حساسيه مخصوصا نسبت به تكانهاي شديد .گرچه مسلما هارد مورد استفاده در اين دوربينها از مقاومت بيشتري برخورداره(مثل لپتاپها)‌اما به هر حال هنوز هم يكي از مشكلات لپتاپها سوختن و بدسكتور گرفتن هاردشون هست .
اينكه ميگيد تصوري پانا توي نور كم كمي تار و تاريك به نظر ميرسه قبول دارم چون خود شوهر خواهرم GS70داره كه 3CCD هستش ولي اونم من ديددم همين مشكل رو داره .

يه جاي گفتيد كه دوربين دي وي دي نخري خيلي بهتره . خوب من ميدونم كه كيفيت mini DV هنوز بهتر از DVD هستش ولي راحتي در استفاده از فيلمها يك مزيت بسيار بزرگ خواهد بود .شما خانواد رو در نظر بگيريد كه خيلي آشنا به كامپيوتر نيست و من اين دوربين رو براي خودم كه نميخرم اونها ميخواند استفاده كنند و بهتره فقط كارشون با PC رايت كردن DVD هاي ضبط شده باشه .حالا لطف كنيد بگيد به چه دليل ميگيد DVD نگير ؟
ممنون.

بالا