برگزیده های پرشین تولز

راهكارهاي مقابله با تخلفات و كم كاري هاي پست در خريد و فروش اينترنتي

p30maps

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راه حل اینه که بریم با شرکتهای خصوصی کار کنیم
نه با یک شرکت دولتی که دلسوز من و شما نیست
یک شرکت تازه راه افتاده که ادعا میکنه کارش خیلی توپه
من نمیدونم
خودتون برین و قضاوت کنید
این سایتشه
Tivax.ir

به چند دلیل من با این سیستم مخالفم

1- پول فروشگاه در اختیار یک شرکت خصوصی قرار می گیره.
فرض کنید اگر این شرکت کلاهبردار باشه، دستمون به هیچ کجا بند نیست!!
باز شرکت پست یه سازمان دولتیه و مطمئن تره

2- مطمئنا محدودیت توزیع دارن. فقط در شهرستانهای معدودی خدمات می دند
شرکت پست، در تمام نقاط کشور خدمات می ده.

3- هزینه ارسال آن نسبت به پست گرونتره
جالبه ما اینجا داریم راجبه قیمت های بالای پستی بحث می کنیم و می خوایم قیمت ها پایین تر بیاد.

4- از تلفنشوم معلومه دفتر اصلیشون اهوازه! و این یعنی شرکت بزرگی نیستند

5- آدرس شرکتشون معلوم نیست. اگه پولتون خوردند کجا می خواید برید بگردید.

6- تازه کارن! یعنی اول کارن تا بخوان کارو یاد بگیرن مطمئن باشید عمر من و شما تموم شده

7- تیپاکس با اینهمه سال تجربه هنوز ادعای های اینچنینی نداره!

8- اگه شرکت معتبری بودن اول میومدن با شرکت های پستی قرارداد می بستن.
یعنی سعی می کردن اول از سفارشات حاضر و آماده سیستمهایی مثل ایران مارکت، پرداخت، پارس پیک و
بقیه استفاده کنند. برای شرکتهای حمل و نقل تعداد ارسال مهمه! نباید براشون مهم باشه که این ترافیک از کجا تامین میشه

به نظر می رسه بیشتر ادعا دارن تا عمل!

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
دوستان از اين طريق از پست به سازمان بازرسي كل كشور شكايت كنيد و از همين سايت پيگير موضوع باشيد :
http://shekayat.bazrasi.ir

ضررش يك ربع وقت گذاشتن هست
كسي تا حالا ثبت كرده ؟

ravanshenas

Registered User
لایک‌ها
4
به نظر من این پست اصلا درست شدنی نیست و فقط باید بخش خصوصی بیاد تو کار و فروشگاهها هم با اونها کار کنند که پست حساب کار بیاد دستش چون الان هیچ رقیبی ندارند.
کلا مشخصه که هیچ ارزشی برای بسته های اینترتی قائل نیستند و با اینکه پیشتاز هم هستند خیلی با تاخیر بدست مشتری می رسونند و اصلا احساس مسئولیت ندارند در حالیکه تحت هیچ شرایطی جرات همچین کاری را برای بسته های پیشتاز معمولی و غیر اینترنتی ندارند.

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
Tehran - Tehranpars Hossein Rezazadeh ------
ببخشید تو متن شکایت چی بنویسیم ؟

یعنی کسی متنی تهیه کرده ؟که به همچین چیزی بخوره ؟:
Header.jpg

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
من يه همچين چيزي در حد سواد خودم نوشتم
متاسفانه چند سالي است شركت پست در سيستم خريد و فروش اينترنتي اقدام به تخلفات فراواني كرده كه روز به روز اين تخلفات شدت بيشتري پيدا ميكنند از مسئولين تمنا دارم به شكايت بنده به عنوان نماينده ده ها نفر فروشنده و خريدار اينترنتي رسيدگي نماييد

شرح تخلفات :
1 - دريافت هزينه ارسال خارج از تعرفه هاي تصويب شده پست
هزينه پست پيشتاز فقط و فقط به وزن مرسوله بستگي دارد كه متاسفانه پست علاوه بر وزن مبلغ مرسوله را هم در افزايش قيمت دخالت ميدهد! اين در حالي است كه يك بسته با مبلغ 1000 تومان با يك بسته با مبلغ 20000 تومان از نظر هزينه ارسال تفاوتي ندارد ولي از نظر شركت پست تفاوت دارد!!!
آيا يك بسته 50 گرمي با يك بسته 50 گرمي ديگر كه فقط در مبلغشون تفاوت دارند بايد در هزينه ارسال تفاوت داشته باشند اگر نه كه خب چرا پست هزينه دو برابر از مشتري ميگيرد و اگر بلي چرا پست در دفاتر و باجه هاي پستي ارزش مرسوله را نمي پرسد و بعد هزينه را حساب كند!!!
اين در حالي است كه حتي هزينه ارسال يك مرسوله با وزن يكسان از تعرفه باجه ها ي پستي نيز بيشتر است
آيا واقعا اين اقدامات پست از دزدي و كلاه برداري چيزي كم دارد ؟

2 - با اين كه شركت پست هزينه ارسال چند برابر ميگيرد ( گاهي اوقات بيش از 3 برابر ) يك مرسوله پيشتازي كه بايد حداكثر 2 روزه به مقصد برسد در بهترين حالت 5 الي 6 روز به طول مي انجامد و حتي تا بيش از 10 روز هم ممكن است فرآيند ارسال زمان ببرد

3- متاسفانه مامورين پست طبق قرارداد و قانون خود شركت پست موظفند مرسوله هاي پستي را در صورت ارسال و نبود خريدار در آدرسي كه درج شده دوباره ارسال كنند و اگر باز هم خريدار براي تحويل مرسوله نبود يك اطلاعيه مبني بر اين كه خريدار براي دريافت مرسوله خود به اداره پست مراجعه كند در محل سكونت آن شخص بگذارند ولي مامورين پست در صورت نبودن شخص نه تنها دوباره به آدرس مراجعه نمي كنند بلكه گاهي آن اطلاعيه را هم نميگذارند !!!

4- در آخر اين كه شركت پست در سيستم خريد و فروش اينترنتي هزينه ارسال چند برابر مي گيرد ( از خريدار ) 3 درصد ماليات مي گيرد و مبلغي هم به عنوان خدمات كه معلوم نيست اين مبغ براي چه خدماتي گرفته مي شود و درصدي هم از پيمانكاران خود ميگيرد و مرسولات را هم چندين روز ديرتر ارسال ميكند و با همه اين احوال روز به روز به اين تخلفات مي افزايد

از مسئولين تقاضا دارم با اين تخلفات رسيدگي كنند چرا كه حق صد ها هزار نفر در ماه ( هم فروشنده و هم بيشتر خريدار اينترنتي ) خورده ميشود و اگر به محاسبه درآمد پست كه از اين طريق و به نا حق به دست مي آورد بپردازيم مي بينيم كه چه مبلغ هنگفتي مي شود
و اما مدرك و عدله جهت اثبات :
فقط كافي است كه يك سفارش از طريق يك فروشگاه اينترنتي ثبت بشود و فاكتور با هزينه هاي پستي مقايسه شود و البته فرآيند ارسال و زمان دريافت مرسوله هم بررسي شد
همين طور مي توانيد به پيمانكاران شركت پست نيز تماس بگيريد
آدرس وبسايت دو تا از شركت هاي مذكور را در اين جا مي آورم
http://parspeik.com
www.iranmc.org

كمي هم جستجو در اينترنت و يا تماس با خريداران اينترنتي نيز حتما اطلاعات بيشتري در اختيار شما قرار خواهد داد

ميتونيد جمله بنديشو درست كنيد كمو زيادش كنيد و ارسال كنيد فقط همينو ارسال نكنيد چون طبق قانون كه توي سايت نوشتند به شكايات يكسان رسيدگي نمي كنند 4 - 5 نفرم ارسال كنند كافيه

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
این مورد 1 رو مطمئنی ؟
بابا به قیمت کاری ندارن که فقط به وزن هستش من تو فرستنده این رو مطمئنم که اینجوری بود فقط مالیاتی که می گیرن به قیمت هم بستگی داره

hosseintdk775

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
http://www.rastgo.com htp://www.rastgo.net ww
این مورد 1 رو مطمئنی ؟
بابا به قیمت کاری ندارن که فقط به وزن هستش من تو فرستنده این رو مطمئنم که اینجوری بود فقط مالیاتی که می گیرن به قیمت هم بستگی داره
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
نه تو پارس پیک هم به قیمت بستگی داره / هر چقدر قیمت بسته بیشتر باشه قیمت پست پیشتازش هم بیشتر می شه
البته برای سفارشی بخاطر ندارم ولی برای پیشتاز که اینطور بود

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
نه تو پارس پیک هم به قیمت بستگی داره / هر چقدر قیمت بسته بیشتر باشه قیمت پست پیشتازش هم بیشتر می شه
البته برای سفارشی بخاطر ندارم ولی برای پیشتاز که اینطور بود

كلا سيستم پست هستش

maziar2267

Registered User
لایک‌ها
91
تایید میشه
منم وزن بسته رو به 1 گرم رسوندم ولی بازم هزینه پست سر جاش موند مثلا 5000 تومن شد 4870 تومن که 130 تومن هم خدمان خود بهش و همون شد :D

panzer_1982

Registered User
لایک‌ها
25
یکی نیست بگه چرا بسته هایی رو که اصلا درب منزل مشتری نرفتند رو میزنند خودداری از تحویل؟؟رو بعضی ها هم اصلا چیزی نمی نویسند.چرا من باید برای بعضی از بسته ها بعد از یک ماه متوجه بشم که برگشت خورده

p30maps

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یکی نیست بگه چرا بسته هایی رو که اصلا درب منزل مشتری نرفتند رو میزنند خودداری از تحویل؟؟رو بعضی ها هم اصلا چیزی نمی نویسند.چرا من باید برای بعضی از بسته ها بعد از یک ماه متوجه بشم که برگشت خورده

این قصه سر دراز دارد، :hmm:

به قول یکی از رفقا ما همچیمون به همچیمون میاد.

وقتی به خاطر گرما :blink: دو روز تعطیله اونوقت سوال در مورد علت برگشتی غیر منطقیه

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
من می گم یه کاری کنیم
مثلا روی پاکتامون بدیم چیزایی چاپ کنن که پستچی شرمنده بشه ، مثلا فحش بذاریم اگر یه بار ببره درخونه طرف یا نامه نذاره ! خوبه ؟
خوب معلومه که خیلی خوبه ولی متاسفانه امکان پذیر نیست
ولی مثلا من تو برگشتی هایی که داشتم درصد کمیش بود که از این مهرهای برگشتی داشته باشه که پر هم شده باشه ، تقریبا نصفش از این مهر ها که علت برگشتی رو مثلا باید بنویسن داره ولی نمی نویسن
بدیم روی پاکتامون این مهر رو چاپ کنن و توش بنویسن ( موزع محترم لطفا در صورت برگشت خوردن این بسته ، علت آن را توضیح داده و ... ) البته برای اینکار باید 1000 تا پاکت سفارش داد که مثلا اگه پست بگه اشکال داره به فنا می ریم
میشه چند نفری خرید یا مهرش رو داد درست کرد و روی پاکت زد ، یا کلا فروشگاه داری رو گذاشت کنار
نظر ، تائید ، تکذیب پذیرفته می شود

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
اینا اینقدر پوستشون کلفته فحش ناموسم بنویسیم حالیشون نمیشه
البته بعضی ها شون خداییش همشون اینجوری نیستند بگذریم !!!

من میگم حالا که شرکت های خرید پستی کاری نمی کنند باید از خودشون مایه بگذارند
بیاین به 5 درصد کارمزد اعتراض کنیم و درخواست کاهش کارمزد ها رو بکنیم

gelaris

Registered User
لایک‌ها
61
یادم میاد 1 زمانی بود که بسته ها میرفت و بعد از 1 قل خوردن تو اداره پست بدون این که پستچی به خودش حتی زحمت خوندن بسته مورد نظر رو برسونه برگشت میخورد
1 روز بعد از تماس گرفتن با 1 از خریداران همین بسته ها و اعلام این که حتی این بسته رو واسه اشاره هم 1 خبر کوتاه به ایشون نرسونده بودن شاکی شدم و با این ادرس
http://www.post.ir/HomePage.aspx?TabID=3546&Site=PostPortal&Lang=fa-IR
با پست تماس گرفتم
انصافا اون روز خیلی قاطی بودم
بعد از تماس با اداره پست و این که ایم واحد و یا نام اون پستچی رو باید اطلاع بدیم فرمودند که اگه ثابت بشه حتی ممکنه اون مامور پست رو اخراج کنند
اما بعد از 1 پیگیری قاطعانه واسه اون موضوع نه تونستم کاری کنم و نه کاری انجام شد

انگار نه انگار این مملکت صاحب داشته باشه

وقتی خود سایت پست کشری این طوری برخورد میکنه چه برسه به مارمور های پست اون شهر

راحت راحت بالای 50% بسته های برگشتی مشکلی از طرف خریدار ندارند و بیشترشون به اداره پست منطقه بر میگرده

shamabady

Registered User
لایک‌ها
13
من فروشگاه ندارم ولی تا جایی که من تو شهر خودمون متوجه شدم 90 درصد این کم کاری ها بر میگرده به مامور پست نهایی که باید بسته رو در خونه ببره بعدم به بالادستی ها که هیچ نظارتی ندارند
به طور مثال قبلا تو یک محله دیگه بودیم که مامورش خیلی وظیفه شناس بود و همه بسته ها سر موقع دستم میرسید
ولی وقتی محلمون عوض شد ما مور پست این قسمت برعکس قبلیه آدمی بسیار کلاش و از زیر کار دررو که تا حالا حتی یک بسته رو هم سر موقع نیاورده کلی هم به اداره پست اعتراض کردم ولی راه به جایی نبرده
دیگه عادت کردم به این وضع وقتی بسته ای برام ارسال میشه با کد پیگیری که میزنم هر وقت رسید به شهرمون خودم میرم شخصا از اداره پست تحویل میگیرم که یه وقت به ماموراشون فشار نیاد(البته کار بسیار اشتباهیه چون باعث میشه پرروتر بشن ولی خوب چاره ای نیست)

panzer_1982

Registered User
لایک‌ها
25
امروز یکی از سفارشاتم که برگشت خورده بود مشتری تماس گرفته بود و دوباره براش فرستاده بودم.وقتی روی پاکت رو نگاه کردم دیدم نوشته خودداری از تحویل.اتفاقا مشتری تماس گرفت یک سوال داشت وقتی ازش پرسیدم گفت که برای بسته قبلی ماموری نیامده و برگه ای نذاشته،این یکی رو هم خودش رفته اداره پست تحویل گرفته(تازه اینم برگشت زده بودند ولی نفرستاده بودنش).حالا یکی نیست به این مامور خوش انصاف بگه اخه چرا این کار رو میکنی.به نظرم بهتره روی مهر اداره پست یک گزینه جدید اضافه کنند به اسم خودداری از تحویل دادن.اینطوری خیال ما راحت میشه و دوباره ارسال نمیکنیم تا ایشون زحمتش زیاد نشه

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
امروز یکی از سفارشاتم که برگشت خورده بود مشتری تماس گرفته بود و دوباره براش فرستاده بودم.وقتی روی پاکت رو نگاه کردم دیدم نوشته خودداری از تحویل.اتفاقا مشتری تماس گرفت یک سوال داشت وقتی ازش پرسیدم گفت که برای بسته قبلی ماموری نیامده و برگه ای نذاشته،این یکی رو هم خودش رفته اداره پست تحویل گرفته(تازه اینم برگشت زده بودند ولی نفرستاده بودنش).حالا یکی نیست به این مامور خوش انصاف بگه اخه چرا این کار رو میکنی.به نظرم بهتره روی مهر اداره پست یک گزینه جدید اضافه کنند به اسم خودداری از تحویل دادن.اینطوری خیال ما راحت میشه و دوباره ارسال نمیکنیم تا ایشون زحمتش زیاد نشه
یه هفته پیش اتفاقی مشابه برای من افتاد

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
واسه منم همچین موردی پیش اومده. 3 سال پیش با پست سفارشی یه بسته فرستادم که کلا از سیستم پست ناپدید شد.

هنوز به مقصد هم نرسیده !

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
واسه منم همچین موردی پیش اومده. 3 سال پیش با پست سفارشی یه بسته فرستادم که کلا از سیستم پست ناپدید شد.

هنوز به مقصد هم نرسیده !

:lol: داداش تو راهه بستت ... عجله نکن دیگه

شاید این جمعه بیاید ... شاید :lol:

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
این جمعه که هیچی، هزارتا جمعه دیگه هم نمیرسه. پست روزهای معمولش درست کار نمیکنه، جمعه که به کل تعطیل هست :)

بالا