برگزیده های پرشین تولز

راهنمايي در مورد يك بازي!!!

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
اول در باره كارت گرافيكش كه پشت دستگاه من كه هولوگرام Nvidia خورده ;) حالا خود داني !
و در مورد اين درصد هم من تا حالا نديدم ! :shock: كجاش هست ؟
نكنه فقط براي كامپيوتر هستش ؟

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
در مورد اين درصد هم من تا حالا نديدم ! كجاش هست ؟
نكنه فقط براي كامپيوتر هستش ؟

نه براي PS2 هم هست.بايد بري توي Stat تو منوي بازيه ديگه 1 دونه كه بيشتر نيست فكر كنم بالاي brief باشه.
راستي بازي Soldier Of Fortune 2 هم خيلي توپه

آره واقعا قشنگه سخت تر هم هست.
اگه من ميگم 2 روزه روزي 2 ساعت نشستم كه.روزي 6-7 ساعت بازي كردم.

اما بزار خيال همه رو راحت كنم بهترين بازي FPS بازيNo one live forever 1و 2 حتما ببين.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اول در باره كارت گرافيكش كه پشت دستگاه من كه هولوگرام Nvidia خورده ;) حالا خود داني !
نچ نچ نچ! نميدونم قضيه هولوگرامه كه ميگي چيه.اما شك نداشته باش كه چيپ گرافيكي پلي استيشن 2 ,Nvidia نيست!

اول از همه من خودم تو نوشته قبليم يك اشتباهي داشتم,و اون اينكه Emotion Engine كه گفتم,مارك CPU پلي استيشن 2 هست نه مارك گرافيكش. ;)

اما در مورد چيپ گرافيكي Playstation2,يك چيپ هست با نام Graphics Synthesizer™ كه ساخت خود Sony هست.
<span style='color:red'>و در ضمن رم گرافيكيش 4 مگابايت هست.</span> و نه 64 مگ ;)
(البته سيستم اين دستگاها كلا با كامپيوتر فرق داره,4 مگ اينجا همرديف 4 مگ توي كامپيوتر نيست)

اينم عكسش : (بالايي CPU يعني Emotion Engine هست و پاييني چيپ گرافيكي با مارك
Graphics Synthesizer) :

006.jpg

و اين لينك سايت رسمي Playstation2 كه همه اينها توش نوشته شده :

<a href='http://www.us.playstation.com/hardware/PS2/415007657.asp' target='_blank'>http://www.us.playstation.com/hardware/PS2...2/415007657.asp</a>

;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اما بزار خيال همه رو راحت كنم بهترين بازي FPS بازيNo one live forever 1و 2 حتما ببين.

راستش اين No One Lives Forever رو شماره يكش رو ديدم ولي زياد خوشم نيومد..ديگه بيش از حد حالت معمايي و..داشت و اكشنش كمتر بود..حالا شماره 2 رو نميدونم.

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
راستش اين No One Lives Forever رو شماره يكش رو ديدم ولي زياد خوشم نيومد..ديگه بيش از حد حالت معمايي و..داشت و اكشنش كمتر بود..حالا شماره 2 رو نميدونم.
آره خوب هر كسي يه طوري حال ميكنه من وقتي راهنمايي بودم ديوونه DOOM و Quake و از اين جور بازيها بودم.الان ديگه حوصلم سر ميره هي بپرم وسطو همينجوري آدم بكشم براي همين ميگم اين بهترين بازيه.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من بيصبرنامه منتظر <span style='font-size:25pt;line-height:100%'>DOOM 3</span> هستم تا بياد.
اين بازي فكر ميكنم بهترين و بزرگترين بازي FPS تاريخ بشه 8)
اگه Review هاي مقدماتي و تصاويرشو ببينيد,ميفهميد كه چي ميگم! البته از نظر گرافيكي فوق العاده سنگين هست..و شايد حداقل يه Geforce FX يا يه Radeon 9700 لازم باشه تا اين بازي رو بتونه اونجور كه هست, نشون بده! 8) 8)

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
اينكه DOOM3 يكي از بهترين FPS هاست شكي نيست اما امسال Halo براي پيسي مياد Half Life2 كه ديگه همه ميشناسن تازه Tron 2 هم هست.
جوجه رو آخر پاييز خواهند شمرد ;)

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
بازم بازي فقط همون GTA Vice City 8)
ولی با IGI 2 هم خیلی حال میکنم !

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
بازم بازي فقط همون GTA Vice City 8)
به GTA Vice City امکانات زیادی اضافه شده مثل موتور و هلی کوپتر. همچنین شما می توانید با خرید مراکز مختلف در آمد کسب کنید.
خانه های قابل خرید هم زیاد هستن. یه سری Race هم داره.
اما بعضی چیزاش هم خیلی خوب نیست ;)

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8

IGI :shock: :shock: اين همه بازي آدم اگه بخواد IGI بازي كنه كه يه موي گنديده NOLF به همش مي ارزه ;) شوخي كردم اما IGI اصلا بازي خوبي نيست من كه به هيچ وجه خوشم نيومد.

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
نچ نچ نچ! نميدونم قضيه هولوگرامه كه ميگي چيه.اما شك نداشته باش كه چيپ گرافيكي پلي استيشن 2 ,Nvidia نيست!

اول از همه من خودم تو نوشته قبليم يك اشتباهي داشتم,و اون اينكه Emotion Engine كه گفتم,مارك CPU پلي استيشن 2 هست نه مارك گرافيكش. ;)

اما در مورد چيپ گرافيكي Playstation2,يك چيپ هست با نام Graphics Synthesizer™ كه ساخت خود Sony هست.
<span style='color:red'>و در ضمن رم گرافيكيش 4 مگابايت هست.</span> و نه 64 مگ ;)
(البته سيستم اين دستگاها كلا با كامپيوتر فرق داره,4 مگ اينجا همرديف 4 مگ توي كامپيوتر نيست)

اينم عكسش : (بالايي CPU يعني Emotion Engine هست و پاييني چيپ گرافيكي با مارك
Graphics Synthesizer) :

006.jpg

و اين لينك سايت رسمي Playstation2 كه همه اينها توش نوشته شده :

<a href='http://www.us.playstation.com/hardware/PS2/415007657.asp' target='_blank'>http://www.us.playstation.com/hardware/PS2...2/415007657.asp</a>

;)
Xbox از Nvidia استفاده کرده! قدرت PS2 تو گرافیک هم فکر کنم در اثرRD Ram باشه ;)

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به جای دستگاههای قدیمی بیاید از دستگاههای آینده صحبت کنیم!
indrema.jpg

مثلا Indrema Game Console که اولین دستگاه بازی مبتنی بر لینوکس است!
اینجا راجع بهش توضیح داده:
<a href='http://www.howstuffworks.com/indrema.htm' target='_blank'>http://www.howstuffworks.com/indrema.htm</a>
اینجا هم مشخصاتشو با Xbox و PS2 مقایسه کرده:
<a href='http://www.twingalaxies.com/downloads/indrema_comparison.html' target='_blank'>http://www.twingalaxies.com/downloads/indr...comparison.html</a>
از همشون بهتر به نظر میاد :)
باید ببینیم وقتی اومد چطور امتحان پس میده!
از Phantom که قراره بازیهای PC رو هم اجرا کنه کی چی میدونه؟؟؟
یکم به روز باشید 8)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به جای دستگاههای قدیمی بیاید از دستگاههای آینده صحبت کنیم!
indrema.jpg

مثلا Indrema Game Console که اولین دستگاه بازی مبتنی بر لینوکس است!
اینجا راجع بهش توضیح داده:
<a href='http://www.howstuffworks.com/indrema.htm' target='_blank'>http://www.howstuffworks.com/indrema.htm</a>
اینجا هم مشخصاتشو با Xbox و PS2 مقایسه کرده:
<a href='http://www.twingalaxies.com/downloads/indrema_comparison.html' target='_blank'>http://www.twingalaxies.com/downloads/indr...comparison.html</a>
از همشون بهتر به نظر میاد :)
باید ببینیم وقتی اومد چطور امتحان پس میده!
از Phantom که قراره بازیهای PC رو هم اجرا کنه کی چی میدونه؟؟؟
یکم به روز باشید 8)

ببين اين چند تا دستگاه جديد,كلا سيستمشون متفاوته با دستگاههاي رايج.
اينها مثلا اون فانتوم كه من ازش خبر دارم ,دستگاهيه كه بازيهاي كامپيوتر رو قراره اجرا كنه (يعين وصل ميشه به تلويزيون) و در واقع يك كامپيوتر هست مخصوص بازي كه به تلويزيون وصل ميشه.
براي همين اكثر سايتهاي مربوط بازيهاي كامپيوتري بري ميبيني زياد كسي استقبالي از همچين چيزهايي نميكنه.

الان پلي استيشن 3 در دست طراحي هست و شايعاتي هم هست بر سر اكس باكس 2 و همنيطور يه دستگاه جديد از نينتندو.كه البته تا چند سال ديگه عملي ميشن.

همين الان هم سه دستگاهي كه هست يعني پلي استيشن 2 و گيم كيوب و اكس باكس به اندازه كافي پيشرفته هستن و كلا فروش بازيهاي اينا خيلي بيشتر هست از بازيهاي كامپيوتر.

اين سخت افزار پيشرفته تر نيست كه باعث بهتر بودن يه دستگاه بازي ميشه,اين استقبال و ساپورتي هست كه شركتهاي بازي سازي از اون ميكنن.
و ايده و نوآوريهايي هست كه فقط روي اين دستگاهها عملي بوده هميشه.
و براي همين خيلي مسخرس كه دستگاهي مثل فانتوم بخواد همون بازيهاي پي سي رو اجرا كنه!خب چه كاريه همون پي سي هست!معمولا كنسول ميخرن كه چيزي فراتر از پي سي بازي كنن ،نه اينكه همون بازيهاي پي سي رو روي تلويزيون.

مثلا اكس باكس از پلي استيشن 2 از نظر سخت افزاري تقريبا پيشرفته تره,اما در مقابل پلي استيشن 2 تاحالا بازنده بوده.چون بازيهايي كه براي پلي استيشن 2 ساخته ميشه چندين برابر (شايد 20 برابر) بازيهاي اكي باكس هست.

براي همين اين دستگاههاي جديد كه ديگه داستان خودشون رو دارن,اينها همون كامپيوتر هستند كه قراره به تلويزيون وصل بشن و بنظر من طبق چيزهايي كه در بارشون تو سايهاي بازي ميخونم طرفداري ندارن.

چون سبك و حاال و هواي بازيهاي دستگاهها هميشه با بازيهاي كامپيوتر متفاوت بوده و بايد اينطور باشه ولي اين دستگاههاي جديد ناشناخته,فقط قراره همون بازيهاي كامپيوتر رو اجرا كنن روي پي سي.پس نميشه اونا رو با پلي استيشن 2 و اكس باكس و..از اين نظر مقايسه كرد.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
در ضمن اون لينكه اولي كه دادي مثل اينكه خيلي قديمي بود!
نوشته بود نينتندو قراره سال اينده دستگاه گيم كيوب رو به بازار بده!در حاليكه دستكگاه كيم كيوب الان 1 سال و نيمه به بازار اومده! و خود من پارسال همين موقع خريدم يه دونه (و بعد فروختمش چون بازيهاش تو ايران كم هست و گرون چون اورجيناله و غير قابل كپي) :D و همينور از اكس باكس هم با فعل آينده صحبت كرده بود كه معلومه اين پيج ماله 1 يا 2 سال پيشه چون الان 2 ساله اكس باكس اومده.

من كلا فكر نميكنم اينها هيچ شانسي داشته باشن.
الان مايكروسافت با اون همه سرمايه و با اون دستگاه اكس باكسش كه از پلي استيشن 2 سخت افزارش پيشرفته تره,2 ساله كه اصلا نتونسته به گرد پلي استيشن 2 برسه.نه از نظر فروش و نه از نظر ساپورت شركتهاي بازي سازي.ديگه فكر نميكنم اين سيستم جديد شانسي داشته باشه.

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
در ضمن اون لينكه اولي كه دادي مثل اينكه خيلي قديمي بود!
نوشته بود نينتندو قراره سال اينده دستگاه گيم كيوب رو به بازار بده!در حاليكه دستكگاه كيم كيوب الان 1 سال و نيمه به بازار اومده! و خود من پارسال همين موقع خريدم يه دونه (و بعد فروختمش چون بازيهاش تو ايران كم هست و گرون چون اورجيناله و غير قابل كپي) :D و همينور از اكس باكس هم با فعل آينده صحبت كرده بود كه معلومه اين پيج ماله 1 يا 2 سال پيشه چون الان 2 ساله اكس باكس اومده.

من كلا فكر نميكنم اينها هيچ شانسي داشته باشن.
الان مايكروسافت با اون همه سرمايه و با اون دستگاه اكس باكسش كه از پلي استيشن 2 سخت افزارش پيشرفته تره,2 ساله كه اصلا نتونسته به گرد پلي استيشن 2 برسه.نه از نظر فروش و نه از نظر ساپورت شركتهاي بازي سازي.ديگه فكر نميكنم اين سيستم جديد شانسي داشته باشه.
من كلا خواستم مشخصات دستگاه رو بگم و به قديمي بودن لينك كاري نداشتم.
Phantom فقط یکی از امکاناتش اجرای بازیهای PC است.
در مورد استقبال بازی سازها باهات موافقم!
مثل بلایی که سر Nintendo 64 اومد.
از PlayStation 3 (با تراشه ی جدید و امکانات ویژه اش) شنیدم.
Xbox 2 هم مثل اینکه اینبار قراره از Ati استفاده کنه.
در ضمن سال دیگه از PlayStation 3 خبری نخواهد شد. چون فعلا PSP رو برای 2004 در نظر گرفتن.
در مورد کافی بودن پیشرفتگی دستگاه های حال حاضر موافقم.
اما مثلا خود همین PS2 پدر منو موقع Loading ها در میاره.
البته Xbox و Game Cube رو امتحان نکردم.
یکی از امتیازات PS2 که باعث فروش بالای اون شد پشتیبانی از بازیهای Playstation 1 و زمان عرضه اش بود!

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
Phantom فقط یکی از امکاناتش اجرای بازیهای PC است.
نميدونم والا! اما اينجوريكه حتما خودت هم مثل من پيگير اين دستگاهها و سرنوشتاشوني..بعيد ميدونم همچين دستگاهي شانسي داشته باشه.
مثل بلایی که سر Nintendo 64 اومد.
من نيتندو 64 الان 3 ساله دارم..اما واقعيتش علت شكست اون و ساپورت نكردن بازيسازا ازش اين بود كه شركت نينتندو جاي سي دي از كارتريج استفده كرد كه هم گرونتر بود و هم حجمش كمتر (البته به اين دليل اينكارو كرد كه بازي ها كه زمان لود نداشته باشن)و محيط برنامه نويسي براش هم خيلي پيچيده و مشكل بود..
اما مثلا خود همین PS2 پدر منو موقع Loading ها در میاره.
البته Xbox و Game Cube رو امتحان نکردم.
من هر سه تاشون رو داشتم (البته همه رو فروختم جز پلي استيشن 2 )..اما اين زمان لود تو پلي استيشن 2 ديگه تو همه بازيهاشم اينقدرا نيست!
ولي اكس باكسم از اين نظر فرقي با پلي استيشن 2 نداره.
اما Game Cube از اين نظر واقعا شاهكاره! چون تقريبا اصلا زمان لود نداره!
ديسكهاشم كه ميدوني يه جور DVD مخصوص هست (اندازه اين ميني سي دي ها) كه 1 و نيم گيگ ظرفيتشه و چون اختراع خودشونه,مديا خامش وجود نداره! برا همين اصلا نميشه كپي غير مجازش كرد و تو ايران بازيهاش خيلي گرونه.

یکی از امتیازات PS2 که باعث فروش بالای اون شد پشتیبانی از بازیهای Playstation 1 و زمان عرضه اش بود!
درسته..البته چيزي كه اينقدر پلي استيشن 2 رو موفق و بيرقيب كرده,همون موفق بودن پلي استيشن 1 بود و تجربه سوني,و اينكه شركتهاي بازي سازي با خيال راحت از فروش روي اون سرمايه گذاري كردن..و علاوه بر اون اينقدر بازي كه اين دستگاه داره از جمع بازيهاي اكس باكس و گيم كيوب حداقل 10 برابر بيشتره! خوبيش اينه برا هر سليقه و هر سبكي ده ها و شايد صد ها بازي داره.اما گيم كيوب و اكس باكس اينطور نيستن و بازيهاشون خيلي محدود تره.

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
من بيصبرنامه منتظر <span style='font-size:25pt;line-height:100%'>DOOM 3</span> هستم تا بياد.
اگه Review هاي مقدماتي و تصاويرشو ببينيد,ميفهميد كه چي ميگم! البته از نظر گرافيكي فوق العاده سنگين هست..و شايد حداقل يه Geforce FX يا يه Radeon 9700 لازم باشه تا اين بازي رو بتونه اونجور كه هست, نشون بده! 8) 8)
مگه هنوز Doom III نيومده؟
من هر روز تو اين مغازه‌ها مي‌بينمش كه :?:
اين مغازه ها كه همش بازي مي‌يارن doom III دارن.

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8

نه هنوز نيومده قرار بود اواخر پاييز بياد كه ديروز اعلام كردن تا بعد از عيد بازي عقب افتاد. :(
اونايي كه ميبيني تو مغازه ايران نوشته DOOM 3 از شاهكارهاي فروشنده ها براي جلب مشتريه.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19

نه Doom 3 هنوز تو آمريكا هم نيومده چه برسه به ايران :D چند ماه ديگه ظاهرا قراره منتشر بشه.

ايني كه تو مغازه ها ميبيني,و سالها پيش هم اومده بود,يه آپ ديت يا يه نسخه مرحله هاي جديد غير رسمي براي Doom 2هست و نه Doom 3. تو ايران از اينكارا زياد ميكنن و به اسم من درآوري جديد ميندازن به ملت.

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
خوبه با rammstein_persia به توافق رسيديم :)
اما مجله ي شبكه دموي DoomIII رو چند وقت پیشا تو CD چندین شماره پیش گذاشته بود!
اگه خیلی دوست دارین برین بگیرین ;)

بالا