برگزیده های پرشین تولز

چه ژانر رمانی را بیشتر می پسندید ؟

• عاشقانه

Votes: 0 0.0%
  • علمی تخیلی

• ترسناک

• Total voters
    2

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
پرونده پلیکان
جان گریشام
بابک ریاحی پور

7/10

دو قاضی دادگاه عالی فدرال به قتل می رسند. هیچ گونه انگیزه مشترکی بین این دو قتل به چشم نمی خورد.
اف بی آی و سی آی ای در ابهام به سر می برند. داربی شاو دانشجوی رشته حقوق بعد از گذراندن روز های متمادی
در کتابخانه دانشگاه حقوق این انگیزه مشترک را پیدا می کند. او نتایج تحقیقاتش را در پرونده ای خلاصه می کند
که بعد ها به پرونده پلیکان معروف می شود.
داربی با خبرنگاری به نام گری گرانتهام آشنا می شود و این دو پرده از یک رسوایی سیاسی در بالاترین رتبه های
حکومتی بی می دارند. جنجالی ترین رسوایی بعد از واترگیت.

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
شهباز و جغدان
اسماعیل فصیح
نشر صفی علیشاه

شهباز و جغدان در سال های قبل از انقلاب نوشته شده و نمادی از اوایل دهه پنجاه کشور است. با پیامی بر این
نکته که حاصل بلند پروازی هنر و عرفان در پایتخت آریستوکرات ، خشن و بوف کوری آن زمانه ، چیزی جز جوانمرگی و
نابودی نیست.
راوی این داستان هم جلال آریان است.
شهباز و جغدان یکی از بهترین کار های اسماعیل فصیح است.
داستان بسیار جذابی است پایان تکاندهنده ای دارد.

Sensi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
چراغ ها را من خاموش میکنم
زویا پیرزاد
نشر مرکز

8.5/10

طیف خواننده : علاقه مند ان داستا ن نویس معاصر

از کنار درخت اکالیپتوسی گذشتم. دست دراز کردم و برگی کندم. توی دست مچاله کردم و بو کردم و پریدم عقب. نزدیک بود پا بگذارم روی قورباغه مرده ای که وسط پیاده رو پخش زمین بود. انگار چرخ پهنی از رویش رد شده باشد. زیر لب غر زدم " لعنت به این شهر با همه ی قورباغه ها و مارمولک ها و مارهای آبی زنده و مرده اش"

خانه های یک شکل با شمشادهای یکدست، شبیه بچه هایی بودند که تازه از سلمانی برگشته اند. همه جا ساکت بود و فقط گاهی صدای جیرجیرکها وقورباغه ها می آمد. دور و بر را نگاه کردم و فکر کردم این شهر گرم و ساکت سبز را دوست دارم.

این رمان خیلی ازش استقبال شد. چاپ اولش سال 80 بود وهنوز هم داره تجدید چاپ میشه

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
فکر می کنم تنها رمان ایرانی که توی عمرم خوندم به جز هدایت خودنم اینه. بد نبود. کشوند مننو تا اخر. ولی در مجموع وقت تلف کردن وبد. مشکلش م نداشتن جسارت بود. توی چارچوب ها بود. می تونسن خیلی گستاخ تر و در نتیجه جالب تر باشه ولی آسه رفته و آسه اومده

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
لوئیزا
الکساندر دوما
ناصر ایراندوست
نشر کلبه

7/10

این کتاب ، آخرین رمان زمان پیری نویسنده نامدار فرانسه به شمار میاد و درباره کشتار خونینی هستش که فردیناند دوم
پادشاه سیسیل در ناپل انجام میده. قهرمانان این داستان ، مردان وطن پرست ناپل هستن.

هرچند جزو بهترین کار های دوما نیست. ولی هنوز هم رمان قشنگیه و به خوندنش میارزه.

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
فرزند سرنوشت
شاپور آرین نژاد
نشر سمیر

8/10

این کتاب زندگی نامه کوروش کبیر از تولد تا مرگ در قالب یک رمان جذاب هستش.
هرچند به پای ده مرد رشید ( از همین نویسنده) نمیرسه ولی همچنان کتاب جالبیه.

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
ماری آنتوانت
پیر نزلف
ذبیح الله منصوری
نشر شرق

6/10

این رمان ، شرح حال ماری آنتوانت ، ملکه فرانسه، همسر لوئی شانزدهم ، از بچگی تا زمانی که سر او با گیوتین از
بدن جدا شد ، است.
این رمان در مقابل رمان غرش طوفان اثر دوما ، که شرح انقلاب فرانسه است، اصلا به چشم نمیاد.

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
عنوان : دختر مرلین marelyn's child
نویسنده : لین پمبرتون - pemberton, lynne
ناشر : لیوسا
مترجم : سیما فلاح
کیت، دختری بسیار زیبا و در عین حال لجوج و بی باک بشدت عاشق کشیشی جوان و خوش قیافه ای می شود . کشیش سعی می کند تسلیم جاذبه های جنسی کیت نشود ، ولی عاقبت کشش میان ایمان و شهوت به نقطه ی اوج خود رسیده و منتهی به رسوایی می شود .
کیت برای رهایی از این گرفتاری به شهر دیگری فرار کرده و تحت حمایت پیرمردی قرار می گیرد و در نتیجه تعلیم ، نقاش مشهوری می شود و عاقبت عشق را به امنیت می فروشد و با پیرمرد ازدواج می کند ...
ولی عشق او کشیش سرانجام به رسوایی منتهی میشود و ناگزیر به جستجوی هویت حقیقی خود بر می آید و در این میان ...
به عشقی نامشروع میان مرد افسانه ای کاخ سفید و ستاره سینما پی میبرد .
درضمن 639 صفحه هست :)
کلا خیلی داستان قشنگی هست .
من بازم کتاب معرفی میکنم بزودی :)

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
وکیلی برای خسارت
عنوان اصلی کتاب : King Of Torts
جان گریشام
شهناز مجیدی
نشر شادان

6/10

این کتاب در سال 2003 در آمریکا منتشر شد و یکی از کار های نسبتا جدید گریشام است.
داستان در باره یک وکیل جوان در کانون وکلای تسخیری هست که سر یکی از پرونده هایی که به او واگذار شده با فرد
مرموزی آشنا میشود. این آشنایی باعث خروج او از کانون وکلای تسخیری و تبدیل او به یکی از قوی ترین و ثروتمند ترین
وکلای خسارت گیر میشود. اما در ادامه اوضاع طبق برنامه پیش نمی رود و مشکلات یکی یکی بروز می کنند.

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
مقلد ها
گراهام گرین
محمد علی سپانلو
نشر دیگر

7/10

این داستان در کشور هائیتی اتفاق می افتد. کشوری که جلوتر از تمام کشور های امریکای لاتین سابقه استقلال طلبی
دارد. داستان این کتاب در زمان یکی از سیاه ترین دیکتاتوری ها اتفاق می افتد. دورانی که نویسندگان بزرگی مثل مارکز
با کتاب پائیز پدر سالار بعد از گراهام گرین به آن پرداختند.

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
بی گناه
سو گرفتون
علی رضا افشاری
نشر لیوسا

3/10

یک وکیل موفق به قتل میریسه و همسر جوونش تو دادگاه متهم به قتل میشه و به زندان میوفته. بعد از گذروندن دوره
محکومیت و خارج شدن از زندان ، پیش یه کاراگاه خصوصی میره تا قاتل واقعی رو پیدا کنه. با بیشرفت تحقیقات ، حقایق
جدیدی از ماجرای قتل روشن میشه.

من که خوشم نیومد. داستان شروع نسبتا خوبی داره ولی خیلی زود جذابیتشو از دست میده و خسته کننده میشه.

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
وکیل خیابانی
جان گریشام
فریده مهدوی دامغانی
نشر پیکان

6/10

مایک براک یک وکیل موفق و پولدار است که در یک شرکت بزرگ کار می کند. یک روز صبح یک آواره خیابانی با ورود به
شرکت ، تعدای از وکلا رو به همراه مایک گروگان میگیرد. آواره خیابانی درخواست زیادی ندارد. فقط به وکلای ثروتمند
یادآوری می کند که چقدر به فکر قشر ضعیف جامعه شان ، یکی همین آوارگان خیابانی هستند.
مرد گروگان گیر با شلیک پلیس کشته میشود و اوضاع به روال سابق باز می گردد. اما مایک براک ، دچار آسیب روحی
شده و شرکت را ترک می کند و به گروهی از وکلا می پیوندد که به صورت خیریه کار می کنند و .........

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
دل کور
اسماعیل فصیح
نشر البرز

8/10

داستان در سال های 1320 و 1330 اتفاق مییوفتد. در محل درخونگاه تهران.

توضیح بیشتری نمیدم ، چون می ترسم نتونم کتاب رو خوب معرفی کنم. اگه با حال و هوای رمان هایی مثل شوهر آهو خانم اثر محمد علی افغانی و سال بلوا اثر عباس معروفی حال می کنید ، حتما از این رمان هم خوشتون میاد.

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
موکل
جان گریشام
محمد قصاع
نشر البرز

7/10

پسر بچه ای به همراه برادر کوچکترش در حالی که در جنگلی نزدیک خانه شان مشغول بازی بودند، شاهد خودکشی
مردی می شوند. پسرک پلیس را خبر می کند ، اما بعدا متوجه می شود که آن مرد ، وکیل یکی از اعضای مافیا بوده
است. پسر از ترس مافیا حاضر به همکاری با پلیس نیست در حالی که برادر کوچکترش بر اثر مشاهده خودکشی
دچار شک روانی شده است....

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
پرونده اودسا
فردریک فورسایت
سورنا مهرداد
نشر ویس

6/10

اودسا نه شهری است در غرب روسیه و نه شهری کوچک در آمریکا. بلکه کلمه ای است متشکل از شش کلمه اصلی،
تشکیلات اعضای سابق اس اس ، است. سازمانی که برای تدارک و حمایت از افسران فراری اس اس تشکیل شد.
سازمان اودسا علیرغم موفقیت در تمام اهدافش ، گاهی نیز با شکست مواجه می شد. بد ترین و آزار دهنده ترین
آنها ، در اوایل بهار 1964 اتفاق افتاد. زمانی که یک بسته از اسناد بدون اطلاع قبلی و به صورت ناشناس به وزارت دادگستری بن رسید. این بسته به نام پرونده اودسا مشهور شد.

کتاب های بهتری هم از فورسایت خوندم.

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
کرامر علیه کرامر
ایوری کورمن
شاهرخ وزیری
نشر خامه

6/10

در ابتدا آنها یک خانواده خوشبخت سه نفر بودند. تد کرامر ، جوانا و بیلی پسر چهارساله آنها. اما سرانجام روزی این
خوشبختی به پایان رسید و مادر خانواده به دنبال هوس های خودش ، خانواده را ترک کرد.
حالا آنها دونفر بودند و پدر باید جای خالی مادر را در زندگی فرزندش پر می کرد.

این کتاب جایزه ادبی پولیتزر را برای نویسنده اش به ارمغان آورد.

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
ملکه ویکتوریا
الیزابت لانفورد
ذبیح الله منصوری
نشر زرین

5/10

سرگذشت دختری به نام ویکتوریا که بعد ها ملکه و فرمانروای انگلستان شد.

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
عنوان : دختری با گوشواره ی مروارید girl witha pearl earring
نویسنده : تریسی شوالیه chevalier,tracy
مترجم : گلی امامی
ناشر : نشر چشمه
امتیاز 6/10
شرح: این کتاب داستان بوجود آمدن یکی از معروفترین نقاشی های نقاش مشهور هلندی "یان ورمر" است .
کلا داستانی جالب داره و تا حدودی عشقی . خوندنش اطلاعات خوبی به آدم میده .

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
عنوان : مادام دوپاری
نویسنده : آندره لامبر
مترجم : ذبیح الله منصوری
انتشارات : زرین
شرح:
شخصیت اصلی کتاب - مادام دوپاری - فرزند نامشروعی است که به واسطه ی وجاهت ظاهری طرف توجه لویی پانزدهم قرار گرفته و به دربار فاسد پادشاه فرانسه راه می یابد . نویسنده کتاب سعی کرده که با دیدی بی طرفانه - و درست تر آنکه گفته شود خوشبینانه - به سیر قضایا بنگرد ...

sepehr_s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
انتقامجو
فردریک فورسایت
آزاده بیداردخت
نشر تندیس

8/10

از میدان های جنگ ویتنام تا صربستان جنگ زده و به دنبال آن جنگل های آمریکای مرکزی، کل دکستر به دنبال انتقام است. انتقام از یک وحشی درنده که ابتدا باید پیدایش کند . . .
انتقامجو سرشار از جزئیات محسور کننده ، وقایع نفس گیر و تعلیق سیاسی است. کل دکستر نیز قهرمانی فراموش نشدنی به همان شیوه متداول فورسایت است
اگه دنبال هیجان هستید و میخواهید نفستون بند بیاد این کتاب رو بخونید.(تبلیغاتی شد:happy: اما خب خیلی کتاب باحالیه که حتما توصیه می کنم بخونید)

کاملا تایید میشه واقعا کتاب خوندنی هست .

بالا