برگزیده های پرشین تولز

چه ژانر رمانی را بیشتر می پسندید ؟

• عاشقانه

Votes: 0 0.0%
  • علمی تخیلی

• ترسناک

• Total voters
    2

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
عنوان : فونتامارا
نویسنده :اینیاتسیو سیلونه
مترجم : منوچهر آتشی
انتشارات :امیر کبیر
شرح:
این داستان یکی از زیبا ترین و جالب ترین رومان هایی هست که تا حالا خوندم . این کتاب به مشکلات مردم فقیری
برخورد میکنه که هیچ چیز ندارند و حتی قانون هایی که وجواد دارد فقط برای ثروتمندان وضع شده است ... این داستان در دهکده ای به نام فونتامارا روی میدهد که این دهکده البته جای خاصی نیست و می تواند هر جایی باشد .
اصولا داستان سمت و سوی انقلابی و مارکسیستی دارد .
داستان خیلی قشنگیه ....
قسمتی از مقدمه (مالکوم کولی) منتقد معروف درباره ی فونتامارا :
کتابها ، مثل انسانها می میرند . فقط تعداد کمی از آنها زندگی جاودانه می یابند . در میان تمام نول های سال 1930 ، در تمام ادبیات مغرب زمین که به عنوان داستانهای برجسته محسوب میشوند ، سه تای آنها بدون از دست دادن قوتشان به دوره ی زمانی ما رسیدند ، یکی فرانسوی(سرنوشت بشر از آندره مالرو) دیگری آمریکایی (خوشه های خشم) و سومی ایتالیایی (فونتامارا از اینیاتسیو سیلونه ) ...​

البته این کتاب خیلی قدیمی هست و من متاسفانه اطلاعی ندارم که بعد از انقلاب در ایران چاپ شده یا که نه :)

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
عنوان : خداحافظ گاری کوپر
نویسنده : رومن گاری
مترجم : #
انتشارات : #
شرح :
این داستان تقریبا یک داستان عشقی است .
شخصیت اصلی این داستان پسر زیبای آمریکایی است بنام لنی که بخاطر جنگ ویتنام از آمریکا فرار کرده و به سوییس آمده او بسیار شباهت به بازیگر آمریکایی گاری کوپر دارد و به گاری کوپر بسیار علاقه مند است . او تفکرات نهیلیستی دارد و کلا در زندگی اعتقادی به عشق ندارد اما عاشق دختری میشود که دختر یک دیپلمات و آمریکاییست ....
متاسفانه کتاب دست خودم نیست بنابراین در مورد انتشارات و مترجم اطلاعاتی فعلا ندارم :)

در مورد رومن گاری در ویکی پدیای فارسی

maryam2810

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
انجمن شاعران مرده Dead Poets Society
ن.ه. کلاین بام N.H. KleinBaum
حمید خادمی
کتاب پنجره
7.5/10
موضوع: عشقی

کاش یه تیکه از متن کتاب یا یه خلاصه ای ازش میذاشتین .. ببینم اون فیلم " انجمن شاعران مرده " از روی همین کتاب ساخته شده .. یعنی موضوع کتاب هم ، همون موضوع فیلمه ؟؟

دزیره
آن ماری سلینکو
ایرج پزشکزاد
نشر فردوسی
تاریخی

9/10

رمان دزیره به صورت یادداشت های قهرمان اصلی آن، اوژنی برناردین دزیره کلاری ، با استفاده از اسناد و مدارک معتبر تاریخی ، نوشته شده است. دزیره راه طولانی و پر پیچ و خمی را که از خانه پدرش در مارسی شروع کرده و به قصر
سلطنتی استکهلم منتهی میشود، با همان روحیه بشاش و امیدوار دوران جوانی طی می کند.
نویسنده وقایع دوران بعد از انقلاب فرانسه ، از سقوط روبسپیر و ژاکوبن ها ، حوادث حکومت دیرکتوار ، کودتای ناپلئون ،
دوران کنسولی و امپراطوری او تا جنگ ها و پیروز ها و سرانجام سقوط امپراطور و بازگشت خانواده بوربن به سلطنت را
در خلال ماجرای شیرین ترقی دزیره به خوبی شرح می دهد.

این کتاب رو خیلی دوست دارم و به همه توصیه می کنم.

واقعا کتاب فوق العاده ایه ... البته فقط و فقط با ترجمه ی همین پزشک زاد !

maryam2810

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همسایه ها ...
احمـــــد محمـــــود
..
انتشارات امیــــر کبیــــر

3643.jpg

"همسایه‌ها" هنوز هم بهترین رمان فارسی است و گمان نمی‌کنم با این وضعی که ادبیات داستانی ما در این چند ساله پیدا کرده لااقل تا یکی دو دهه بعد اثری هم‌پایه یا برتر از آن آفریده شود؛ هنوز هم آن خانه‌ی همسایه‌نشینی شلوغ و خالد و سیه‌چشم و عشوه‌های بلور خانم و قهوه‌خانه‌ی امان‌آقا و ناصر ابد و ... از زیباترین صحنه‌ها و شخصیت‌هایی هستند که از رمان‌های مختلفی که خوانده‌ام به‌خاطر دارم.
..
همین !!

roky

Registered User
لایک‌ها
10
واقعا درست استادpilot وبقیه دوستان درد نکنه .واقعا عالیه از زور خوشی نمیدونم باید چه جوری ازدوستان تشکر کنم ولی حیف نیست تاپیک به این خوبی سرخورده رفته ته ودیگه دوستان بهش مرحمت نمیکنن؟;)

اگه استاد موافق باشن به نظرتون خوب نیست درباره بعضی کتاب ها ونویسندگانشون هم باهم صحبت کنیم وتاپیک فقط جنبه اطلاع رسانی نداشته باشه تا ب بحث وتبادل نظر داغ تر بشه ؟
خلاصه من خوشحالم که اینجا روپیدا کردم .:lol:

roky

Registered User
لایک‌ها
10
مارتین ایدن
نویسنده : جک لندن
مترجم:محمد تقی فرامرزی
نشر:تندر
7/10
مارتین ایدن یک جاشو بیسواد وعامی ولی خوش اندام وخوش قیافه .تو یه اتفاق جان مرد جوانی رو نجات میده و مرد جوان برای قدردانی از وی اونو به خانه اش دعوت میکنه .مرد جوان از ثروتمندترین خانواده های شهرهستند مارتین در خانه مرد جوان عاشق خواهر وی میشود واین آغاز یک تحول بزرگ در زندگی مارتین است.

roky

Registered User
لایک‌ها
10
خرمگس
نویسنده: اتن لیلیان ونیچ
مترجم:حمید کمزان (البته اگه فامیلی نویسنده درست نیست ببخشید چون کتابم مال عهد عتیقه ونویسنده چندان معلوم نیست )
نشر:عارف
7/10

داستان درباره جوانی است خوش قیافه که شور انقلابی دارد او درآستانه ازدواج با معشوق اش است اما اتفاقی روی میدهد که شرنوشت هردو نفر را کامل تغییر میدهد.بعد ازسالها مردیست که لقب خرمگس را دارد این لقب به این خاطر به وی داده شده که در خبرهای خود مقامات کشوری را مورد آزار قرار میدهد خرمگس برای خواننده آشناست چون وی ...

roky

Registered User
لایک‌ها
10
خدایان تشنه اند
نویسنده:اناتول فرانس
مترجم:محمد تقی غیاثی
نشر:سرو
6/10
داستان درباره بعد ازانقلاب فرانسه است وانقلابیونی که حالا با رسیدن به قدرت خویی حیوانی گرفته اند.

roky

Registered User
لایک‌ها
10
مادر
نویسنده :ماکسیم گورکی
مترجم:علی اصغرسروش
نشر:امیرکبیر
8/10

داستان درباره زنی میان سال است که یک پسرلاابالی ولات دارد اما با یک اتفاق پسر وی به تیم کمون (توده ای ها) ملحق میشود ..

roky

Registered User
لایک‌ها
10
نان وشراب
نویسنده:اینیاتسیو سیلونه
مترجم:محمد قاضی
9/10
داستان درباره جوانی است انقلابی که برای پنهان شدن ودستیابی به یک مخفیگاه به یک روستان پناه میبرد ودر لباس یک کشیش درمیاید مردم روستا غافل از این موضوع برای حل مشگلات خود به وی مراجعه میکنند.

roky

Registered User
لایک‌ها
10
پرنده خارزار
نویسنده: کالین مک کالو
مترجم: مهدی غبرایی
نشر:نیلوفر
8/10
داستان درباره دخترنوجوان وبسیارزیبایی است به نام مگ .درجایی که مگ نوجوان زندگی مکند کشیش کاتولیک وخوش قیافه ای به نام پدررالف هم زندگی میکند که دربسیاری ازمواقع به مگ کمک میکند .سالها میگذرد مگ تبدیل به دخترجوان ودلربایی میشود .وی عشق پدر رالف را هنوز درسینه دارد اما پدر رالف نمیتواند عشق وی رابپذیرد

roky

Registered User
لایک‌ها
10
ساندیتون
نویسنده:جین اوستین
مترجم:پروین قائمی
نشر:آفرین
7/10
داستان دخترجوان وبسیار باهوشی به نام شارلوت میباشد که درطی اتفاقاتی با خانواده ای راهی عمارت ساندیتون میشود درآنجا با جوان خوش صحبت ومحبوبی بنام سیدنی آشنامیگردد

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
واقعا درست استادpilot وبقیه دوستان درد نکنه .واقعا عالیه از زور خوشی نمیدونم باید چه جوری ازدوستان تشکر کنم ولی حیف نیست تاپیک به این خوبی سرخورده رفته ته ودیگه دوستان بهش مرحمت نمیکنن؟;)

اگه استاد موافق باشن به نظرتون خوب نیست درباره بعضی کتاب ها ونویسندگانشون هم باهم صحبت کنیم وتاپیک فقط جنبه اطلاع رسانی نداشته باشه تا ب بحث وتبادل نظر داغ تر بشه ؟
خلاصه من خوشحالم که اینجا روپیدا کردم .:lol:

خدمت دوست خوبم عرض کنم که اولا من استاد نیستم. تو رو خدا منو استاد صدا نکن که جلوی اساتید بخش فرهنگ و
هنر پی تی ، آب میشم از خجالت.

در مورد بحث هم ، بهتره در تاپیک جداگانه ای این کار انجام بشه. می خوام اینجا فقط معرفی رمان و نظر شخصیه خواننده
گفته بشه تا دوستان دیگه هم آشنا بشن. یعنی یه جورایی مثل ، ویترین کتاب فروشی.

موفق باشی.

roky

Registered User
لایک‌ها
10
خدمت دوست خوبم عرض کنم که اولا من استاد نیستم. تو رو خدا منو استاد صدا نکن که جلوی اساتید بخش فرهنگ و
هنر پی تی ، آب میشم از خجالت.

در مورد بحث هم ، بهتره در تاپیک جداگانه ای این کار انجام بشه. می خوام اینجا فقط معرفی رمان و نظر شخصیه خواننده
گفته بشه تا دوستان دیگه هم آشنا بشن. یعنی یه جورایی مثل ، ویترین کتاب فروشی.

موفق باشی.

رفیق ممنون از حسن توجه ات .هرچی شما بگی راه اندازی تاپیک جدا گانه هم فکر عالی هست .پس اینجا همون ویترین کتاب بشه خیلی عالیه:happy:

roky

Registered User
لایک‌ها
10
عشق صدر اعظم
نویسنده: الکساندر دوما
مترجم: استاد ذبیح الله منصوری
نشر:گلریز
9/10
داستان تارخیه کاردینال دو ریشلیو صدراعظم مخوف تاریخ فرانسه و عشق وی به ملکه که سبب توطئه های بسیاری میگردد.

roky

Registered User
لایک‌ها
10
شبهای سرای
نویسنده:میشل دوگرس
مترجم:عبدالرضا هوشنگ مهدوی
نشر:گفتار
7/10
داستانی آیمه دوبورگ دویوری دختر دایی ﮋوفین همسر ناپلون بناپارت که دریک ماجرا اسیر خلیفه عثمانی میگردد وبه خاطر زیبایی بیش از اندازه اش خلیفه وپسر وی سلطان سلیم عاشق وی میگردد.

roky

Registered User
لایک‌ها
10
سقوط یک فرشته
نویسنده: هنری وود
مترجم: شیده جلالی فر
نشر:فروغی
8/10
داستان دختری به نام ایزابل است این دختر از نظر زیبایی بیش از اندازه شهره شهر است اما درواقع وی دختر ساده لوح وابله میباشد .وی به ازدواج مردی جنتلمن درمی آید اما حماقت وی سرنوشت وحشتناکی برای وی رقم زده است .

roky

Registered User
لایک‌ها
10
ریشه ها
رمان تحسین برانگیز الکس هیلی
مترجم: علی رضا فرهمند
10/10
چندین نسل از سیاه پوستان امریکایی که از سرزمین مادریشان آفریقا به بردگی گرفته شده اند تا سیاه پوستان حال حاضر امریکا .کتاب با سرگذشت کونتا کینته جد الکس شروع میشود و به خود الکس هیلی ختم میگردد.

roky

Registered User
لایک‌ها
10
صدسال تنهایی
شاهکار بی بدیل گابریل گارسیامارکز
مترجم: بهمن فرزانه
نشر: امیرکبیر
10/10
داستان چندین نسل از یک خانواده کلمبیایی که با سرگذشت خوزه آرکادیوی پدر آغاز و به سرگذشت آئورلیانا نوه سرهنگ ختم میشود .خواندن این کتاب وبه کتابخوان های عزیز حتما توصیه میکنم
نکته : زیر 18 سال ازخواندن کتاب جدا خوداری کنند.
:happy: :happy:

roky

Registered User
لایک‌ها
10
چاملی
نویسنده :ویناش شرما (هندی)
مترجم:مریم ابهر
نشر: شیرین
7/10
داستان تنها دریک شب تا صبح اتفاق می افتد .داستان زنی خیابانی و مردی که تازه همسر وکودک کوچکش را ازدست داده .مرد ازنزدیک به زندگی این زن خیابانی آشنا میشود

بالا