برگزیده های پرشین تولز

چه ژانر رمانی را بیشتر می پسندید ؟

• عاشقانه

Votes: 0 0.0%
  • علمی تخیلی

• ترسناک

• Total voters
    2

A R @ M

همکار بازنشسته خاطرات ، سینما و تلویزیون
کاربر فعال
لایک‌ها
5,482
نام کتاب:راز نیاز
نویسنده :زهرا اسدی
انتشارات شادان
رازت را به من بگو . . .
دستترا به من بده . . .
من با غربت تو اشنا هستم
روزی به من گفتی که هر کس در زندگی رازهایی با خود دارد که نیاز به گفتن نمیابند
و ان راز تو بود که سالها با خود همراهش کردی
امروز خود را سبک بار به دست زندگی بسپار وبگو ان چه را ناگفته نگاه داشته ای
نیاز برای سبکباری گفتن ان راز است

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
عنوان : پرونده اودسا ( The Odessa File )
نویسنده : فردریک فورسایت
مترجم : سورنا مهرداد
نشر : ویس

هر روز در خیابانها با چهره شنیع آنها رو برو میشم و شب صورت همسرم استر که مدتها قبل از جهان
رفته در نظرم مجسم میگردد. دلیل زنده ماندن من در این مدت طولانی فقط این بود که می خواستم آنچه را آرزو داشتم
انجام دهم ، میخواستم یک چیز را در زندگی ببینم و حال دریافتم که هرگز قادر بدیدن آن نخواهم بود.

هیچ کینه و تنفری از مردم آلمان در دل ندارم زیرا مردمان خوبی هستند.

انسانها بد نیستند تنها افرادی هستند که شیطان صفتند. بورک فیلسوف انگلیسی حق داشت که
میگفت :" تنظیم یک کیفر خواست علیه یک ملت را نمی توانم درک کنم "

عنوان "اودسا " نه نام شهری در غرب روسیه و نه شهری کوچک در آمریکا ست بلکه کلمه ای متشکل از شش کلمه
اصلی تشکیلات اعضای سابق اس اس می باشد.

mohana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوندن رمان چه تاثیر مفیدی بر زندگی آدم میذاره؟کسی میتونه راهنمایی کنه؟
یه رمان تاثیر گذار هم لطفا معرفی کنین ممنون.

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنظرم رمان خوب باعث میشه ادم بعد از تمام کردن داستان احساس بهتری داشته باشه. و به قول "راز" هرچی بخوای میتونی بدست بیاری فقط احساس خوبی داشته باش

Callisto

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
7

رمان رو کلا به داستان های طولانی اطلاق میکنن...در نتیجه خیلی رمان ها هستن که خیلی خیلی پربار هستن...
من بهتون پلی به سوی جاودانگی اثر ریچارد باخ رو توصیه میکنم..و همینطور یگانه ، و گریز از سرزمین امن که این دو هم اثر ریچارد باخ هستن..

جوان خام داستایوفسکی .. و خیلی رمان های جالب دیگه..این کتاب ها هم جزو رمان محسوب میشن و خوندشون میتونه خیلی مفید باشه..ضمن اینکه علاوه بر اینکه شما رو به فکر فرو میبرن،با جنبه های دیگه ای از زندگی هم آشناتون میکنن...

علاوه بر این همیشه میگن هر کتابی مسلما ارزش یک بار خوندن داره،درنهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید از اون کتاب بهره ی مثبت ببرید یا نه...چون آشنایی با هر طرز فکری،باعث پیشرفت خودمون میشه...

a_khoshkele

Registered User
لایک‌ها
2
غرور و تعصب
نويسنده:جين آستين
ترجمه:رضا رضايي
نشر ني

غرور و تعصب محبوب ترين رمان جين آستين و يكي از معروف ترين رمان هاي تاريخ ادبيات جهان است.قهرمان داستان يكي از جذاب ترين قهرمانان در كل ادبيات به حساب مي آيد.در اين رمان بازيگوشي و انظباط جنب و جوش و خويشتن داري ارزشهاي رمانتيك و فضيلت هاي كلاسيك و بسياري وي‍‍زگي هاي ديگر در تقابل و تعادل قرار گرفتهاند.نهايتا غرور جاي خود را به سجاياي والاتر مي دهد و تعصب (يا پيش داوري)نيز در سير داستان رنگ مي بازد...
10/10

a_khoshkele

Registered User
لایک‌ها
2
نام كتاب: دختر نايب السلطنه
نويسنده: الكساندر دوما
ترجمه منوچهر مطيعي
انتشارات گوتنبرگ
10/10

وقتي لوئي چهاردهم مرد فرزندش خردسال بود ناگزير براي او نايب السلطنه تعيين كردند.با تعيين نايب السلطنه توطئه ها خيانت ها و شرارت ها آغاز گرديد...
اين كتاب از نظر تاريخي بين سه تفنگدار و شواليه دارمانتال قرار دارد و كلا درباره كودكي لوئي پانزدهم است.

rendy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نام كتاب: سالومه
نويسنده: زهره دراني

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
غرور و تعصب
نشر ني

غرور و تعصب محبوب ترين رمان جين آستين و يكي از معروف ترين رمان هاي تاريخ ادبيات جهان است.قهرمان داستان يكي از جذاب ترين قهرمانان در كل ادبيات به حساب مي آيد.در اين رمان بازيگوشي و انظباط جنب و جوش و خويشتن داري ارزشهاي رمانتيك و فضيلت هاي كلاسيك و بسياري وي‍‍زگي هاي ديگر در تقابل و تعادل قرار گرفتهاند.نهايتا غرور جاي خود را به سجاياي والاتر مي دهد و تعصب (يا پيش داوري)نيز در سير داستان رنگ مي بازد...
10/10

خوش آمدید دوست عزیز!
اگر به این کتاب علاقمندید (با توجه به حداکثر نمره ای که بهش دادید حتمآ هستید)
به این تاپیک هم سر بزنید

a_khoshkele

Registered User
لایک‌ها
2
خوش آمدید دوست عزیز!
اگر به این کتاب علاقمندید (با توجه به حداکثر نمره ای که بهش دادید حتمآ هستید)
به این تاپیک هم سر بزنید

مرسي دوست عزيز از خوشامدگوييت!
بله من عاشق اين كتابم با جرات مي تونم بگم بعد از الكساندر دوما اين نويسنده بهترين نويسنده اي كه تا به حال كتاباشو خوندم:D.از آدرس تاپيكم ممنون:)

a_khoshkele

Registered User
لایک‌ها
2
نام كتاب:عقل و احساس
ترجمه رضا رضايي
نشر ني
8/10

سرگذشت خواندني دو خواهر يكي احساسي و بي محابا و ديگري عاقل و خويشتن دار.تقابل عقل و احساس در كاميابي ها و ناكامي هاي اين دو خواهر دو فرجام متفاوت را براي آنها رقم مي زند.عشق و سودا همواره از دو مجراي عقل و احساس عبور مي كنند و دو نتيجه متفاوت نيز به بار مي آيد...

a_khoshkele

Registered User
لایک‌ها
2
نام كتاب:منسفيلد پارك
نشر ني
9/10

سرگذشت پرفراز و نشيب دختري حساس خوش قلب و محجوب كه شاهد ماجراها دسيسه ها و عشق هاي آدمهاي دور و بر است و در گرداب حوادث احساسات خود را مهار مي كند.پس از آفتابي شدن ماجرايي خيانتكارانه نظم و آرامش رخت بر مي بندد و اتفاقهايي غيرمنتظره قهرمان داستان(فاني پرايس) را به كام خود مي كشد اما او همچنان بر فضيلت هاي خود پافشاري مي كند...

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
پابرهنه ها -----------> نوشته ی زاهاریا استانکو _ ترجمه ی احمد شاملو

8 از 10

کتاب یه اتوبیوگرافی است. نویسنده داستان کودکی و نوجوانی خودش رو قبل از جنگ جهانی اول روایت می کنه. داستان از ازدواج مادرش شروع می شه و حوادثی مثل شورش کشاورزان و حکومت فاشیست ها رو در بر می گیره. استانکو ما رو با زندگی کشاورزان، فقر ناشی از زورگویی اربابان، اعتیاد به الکل و رواج گسترده خیانت در بین روستاییان آشنا می کنه.

فقر و گرسنگی نوشته شده شاید تلخ باشه ولی امید نویسنده به آینده ای روشن تر از تلخی کتاب کم می کنه. استانکو به شدت وامدار شولوخوف و کتاب دن آرام است. ترجمه ی بی نظیر مرحوم شاملو دلیل قوی برای خوندن کتاب است.

احمد شاملو در مقدمه ی کتاب می نویسد :

اولین بار که این کتاب رو خواندم با خود گفتم: کاش این زندگی نامه ی من بود!

Last edited:

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
سالار مگس ها -----------> نوشته ی سر ویلیام جرالد گلدینگ _ ترجمه ی سوسن اردکانی

6 از 10

چند تا بچه توی یه جزیره گرفتار می شن و مجبورن که خودشون گروه تشکیل بدن و گلیمشون رو از آب بکشن بیرون. در تنهایی بچه ها، بین غریزه های حیوانی و اخلاق نبردی در می گیره که نتیجه ی اون فاجعه آمیز ه.

کتاب خوبیه برای خوندن ولی خیلی تلخ و تک بعدی نوشته شده. بی رحمی کودکانی که ازشون انتظار معصومیت می ره، تکان دهنده ست. در کل اگه فکر می کنین الان از زندگی ناامید هستید نخونیدش :دی

از کتاب یه ترجمه دیگه هم تو بازار هست که من درباره کیفیتش اطلاعی ندارم.

Last edited:

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
فرار کن خرگوش ------------> نوشته ی جان آپدایک _ ترجمه ی سهیل سمی

9 از 10

هری آنگستروم 26 ساله ملقب به هری خرگوشه یه شب در حالی که جنیس همسرش داشته شام رو آماده می کرده از منزل برای انجام کاری خارج می شه ولی یه دفعه می بینه که تحمل زندگی مشترک با یه زن الکلی و باردار و یه شغل متوسط رو نداره پس گاز ماشین رو می گیره و منزل رو بدون برنامه ریزی قبلی ترک می کنه ....

کتاب در مورد جامعه و زندگی طبقه متوسط امریکا در دهه 60 صحبت می کنه؛ ماشین های فورد، مسابقات بسکتبال دبیرستان، ویزیتوری دوره گردی لوازم آشپزخانه، کتاب های ارزون جنایی35 سنتی.
کتاب با وجود سانسور های زیاد که گاهی اوقات ارتباط صفحات رو بی معنا می کنه هنوز خیلی قشنگه.

- تو فکر می کنی این سوالت هیچ جوابی نداره، اما داره. یه زمانی یه کار حسابی انجام دادم. بسکتبال حرفه ای بازی می کردم. واقعا بازی می کردم. و بعد از این که تو یه کار درجه یک شدی، حالا هر کاری می خواد باشه، درجه دو بودن دیگه هیچ لذتی نداره. و اون زندگی که من و جنیس داشتیم، واقعا درجه دو بود.

Last edited:

hamedbh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
زمانی که یک اثر هنری بودم
نویسنده : اریک امانوئل اشمیت
مترجم : فرامرز ویسی , آسیه حیدری
نشر : افراز

شرح ( پشت کتاب) :
چه کسی هرگز تصور نکرده که به یک شی تبدیل شود ؟ یا حتی شیئی ستایش برانگیز؟ این قرار دادی است که هنرمندی غریب با مردی جوان که بر لبه نا امیدی گام می زند ، می بندد. هنرمند که هوس جنجالی در سر دارد ، پیشنهاد میکند که جوان را که هوس زندگی در دل دارد ، تبدیل به یک اثر هنری کند . در نهایت چیزی برای از دست دادن وجود ندارد . . . به جز آزادی یک نفر . . .

مخصوصا به اونایی این کتابو توصیه میکنم که از زندگی ناامید شدن .

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
بیگانه ای با من است -------------> نوشته ی جوی فلدینگ _ ترجمه شهناز مجیدی

7 از 10

جین ویتاکر صبح برای خرید نان و تخم مرغ از منزل خارج می شه و بعد از ظهر تو یه پارک در حالی به خودش می یاد که یه لباس خونی به تن و 10000 دلار پول نقد همراهش است و اسم و سن و هیچ مشخصاتی از خودش به یاد نداره و حافظه اش رو کلا از دست داده.

داستان در ژانر معمایی نوشته شده. و به نظرم جز کتاب های خیلی خوب این ژانر.

Last edited:

Spring's Girl

كاربر فعال موسيقي
کاربر فعال
لایک‌ها
325
اسم كتاب:ثريا در اغما
نويسنده:اسماعيل فصيح
ناشر:به گمونم پيكان باشه

داستان به زمستان سال 1359 برميگرده كه ايران گرماگرم جنگ بود.جلال آريان واسه كمك به خواهر زاده بيمارش-ثريا-كه در اثر تصادف به كما رفته راهي پاريس ميشه.
آنجا تعدادي از مثلا روشن فكرهاي فراري را ميبينه كه در عين بيخيالي از جنگ و بدبختي هاي مردم ايران مشغول كثافت كاريهاي خودشون و حرفهاي صد من يه غازشونند!جلال آريان با ليلا آزاده كه سالهاي دور در ايران ميشناختتش روبرو ميشه.او هم مثل بقيه در گرداب افكار ماليخوليايي و ژستهاي به اصطلاح روشنفكري دست و پا ميزنه.
از طرفي حال ثريا هم هيچ فرقي نكرده و همچنان در كماست.
خلاصه داستان بيشتر روي زندگي ليلا و جلال آريان ميچرخه.باز هم داستان تنهايي و فوت آنابل-همسر سابق آريان يا همان فصيح است. در آخر هم ثريا از دنيا ميره و آريان دست از پا درازتر به تهران برميگرده.
داستان قشنگيه ولي به نظر من فصيح رمانهاي بهتري هم داره.نميدونم چرا ثريا در اغما اينقدر مشهور شده؟

koolivand

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نام : سه شنبه ها با موری
نویسنده : میچ البوم

این کتاب در مورد جلساتی که یک استاد جامعه شناسی که بیماری لاعلاجی دارد در خانه اش با یک شاگرد قديمی ميگذارد . اين استاد يک دفعه به بيماری پيشرونده ای مبتلا ميشود و به جامعه شناسان توصيه ميکند که زندگی یک انسان در حال مرگ را بررسی کنند .
در هر جلسه در مورد موضوع خاصی صحبت ميکنند مثل عشق کار زندگی و... حرف هایی جالبی گفته ميشود که ميتونه ادم را به فکر فرو ببره.
من که پایان کتاب دلم برای استاد تنگ شد .:)

Princess NazaniN

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
2,442
سحر(قافله ی دل)
نویسنده:طه شاهیان
جالبه ارزش خوندنو داره
موضوشم عشق و عاشقیه دیگه

بالا