برگزیده های پرشین تولز

رهن و اجاره دستوری (حداکثر افزایش)

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,808
نحوه ثبت نام در سامانه ملی املاک و اسکان کشور
متقاضیان ابتدا باید وارد سامانه

شوند. در مرحله بعد متقاضی باید کد ملی و شماره موبایل خود را وارد کند.

در گام بعدی افراد باید اطلاعات محل سکونت (شهر و استان) و برخی از اطلاعات شخصی خود را وارد کنند.

در این مرحله،‌اطلاعات محل سکونت فعلی فرد مشخص می‌شود و فرد باید نوع مالکیت ملکی که در آن ساکن است را مشخص کند. پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، ثبت‌نام در سامانه ملی املاک و اسکان به پایان می‌رسد.

پس از آن متقاضی وام ودیعه مسکن می‌تواند به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن مراجعه و مراحل ثبت درخواست وام ودیعه خود را تکمیل کند. به عبارنی ثبت اطلاعات در این سامانه، پیش نیاز ثبت‌نام در سامانه جامع طرح حمایتی مسکن است.

سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن

پس از ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان، افراد برای ارائه درخواست وام ودیعه مسکن باید به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی

مراجعه و درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند.

نکته مهم این است که ثبت‌نام وام ودیعه مسکن نیازی به مراجعه حضوری ندارد و کل فرایند باید به صورت آنلاین انجام شود. پس از ثبت‌نام اولیه، اطلاعات افراد بررسی می‌شود و در صورتی که افراد واجد شرایط دریافت وام باشند، متقاضی به بانک ارجاع می‌شود.

مشمولان وام ودیعه مسکن دو هفته فرصت دارند که برای ارائه مدارک و معرفی ضامن‌ها به بانک مراجعه کنند.

مبلغ این وام در تهران ۱۰۰ مبلیون تومان، در کلانشهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۷۰ میلیون و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان است.

شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن

افرادی که می‌خواهند وام اجاره مسکن را دریافت کنند باید چند شرط مهم را داشته باشند:

۱- متقاضی دریافت وام باید متاهل و یا سرپرست خانواده باشد.

۲- متقاضی دریافت وام نباید خانه داشته باشد و فرم ج خانواده باید سبز باشد.

۳- متقاضی باید اجاره نامه دارای کد رهگیری داشته باشد.

۴- تاریخ اجاره نامه ارائه شده باید حداکثر تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن باشد

۵- زنان مجردی که جدای از خانواده زندگی می‌کنند و سن آنها بالای ۳۵ سال است می‌توانند وام ودیعه دریافت کنند.

۶- مردانی که سابقا، سرپرست خانوار بوده، اما در حال حاضر، به دلیل طلاق یا فوت همسر مجرد هستند، مشمول وام ودیعه مسکن هستند.

البته معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده مستاجرانی که تاکنون وام ودیعه مسکن دریافت نکرده باشند، در اولویت دریافت قرار دارند.

نکته: وام گیرنده و ضامنین باید فاقد هر گونه چک برگشتی و تسهیلات سررسید گذشته در شبکه بانکی کشور باشند

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,808
تمدید خودکار همه قرارداد‌های اجاره خانه

قاسمی وزیر راه و شهرسازی:

همه قرارداد‌های اجاره خانه به مدت یک سال تمدید می‌شود و نیازی به تخلیه وجود ندارد

نکته: دستور سران سه قوه، فوری سریع انقلابی...:D

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,808
IMG_20220629_152630_648.jpg

🔸استفتاء از ر.هبر انقلاب درباره افزایش اجاره‌بها

🔹پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم ر. هبری پاسخ ایشان به استفتایی درباره مصوبه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره ساماندهی اجاره بها را منتشر کرده است.

سوال:
🔹در پی گرانی بازار مسکن، سران سه قوه مصوب کرده‌اند که اجاره‌بها در کلان شهرها، ۲۵ درصد بیشتر نباید افزایش پیدا کند و در غیر این‌صورت حکم تخلیه خانه به صاحب خانه داده نمی‌شود. سوالی که می‌خواستم بپرسم اینکه اگر صاحب‌خانه به این میزان افزایش راضی نباشد و قصد افزایش بیشتر اجاره‌بها و ودیعه را داشته باشد و مستاجر هم بنا به این قانون، ترک منزل نکند و صاحب‌خانه ناراضی و غصب کرده بخواند، مستاجر چه باید کند؟ آیا واجبات مانند نماز در این خانه درست است؟

پاسخ:
🔹به طور کلی اگر حکومت اسلامی با ملاحظه مصالح عمومی کشور، مقرراتی را اعلام کردند، همه باید عمل کنند و مستاجر اگر می‌تواند با موجر مصالحه نماید و در صورتی که چاره‌ای ندارد، سکونت او در آن با پرداخت اجاره براساس قانون، اشکال ندارد و نماز و روزه صحیح است.

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
واقعا قیمتهای رهن و اجاره خیلی تخیلی شده
یکی که پارسال ماهی ۳.۵ اجاره میداده الان صاحب خونه گفته باید ۸ تومن بدی
اونم مجبور شده اجاره مغازش رو از ۳ تومن بزاره ۸ تومن و مستاجرش مجبور شده تخلیه کنه
هیچ نظارتی روی این قشر بی وجدان نیست

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
واقعا قیمتهای رهن و اجاره خیلی تخیلی شده
یکی که پارسال ماهی ۳.۵ اجاره میداده الان صاحب خونه گفته باید ۸ تومن بدی
اونم مجبور شده اجاره مغازش رو از ۳ تومن بزاره ۸ تومن و مستاجرش مجبور شده تخلیه کنه
هیچ نظارتی روی این قشر بی وجدان نیست
قیمتا مشکلی نداره

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
قیمتا مشکلی نداره
احتمالا شما هم از همین قشر هستی
که خودتو زدی به خواب
طرف خونش تهران بوده به خاطر همین قشر بی وجدان و بی انصاف مجبور شده بره پرند مستاجری یا خیلیای دیگه که مجبور شدن برن حاشیه تهران

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
احتمالا شما هم از همین قشر هستی
که خودتو زدی به خواب
طرف خونش تهران بوده به خاطر همین قشر بی وجدان و بی انصاف مجبور شده بره پرند مستاجری یا خیلیای دیگه که مجبور شدن برن حاشیه تهران
بستگی داره به اینکه شما از چه قشری باشی
اگه از اونایی هستی که افزایش درآمد و قیمت و سود و ... واسه خودت خوبه و واسه بقیه بده ، آره منم از همون قشرم :p
ولی اگه منطق داشته باشی نه از اون قشر نیستم
تمدیدهای امسال نسبت به پارسال تقریبا 40 الی 50 درصد افزایش داشته و همینقدر هم کاملا منطقی و اصولیه
مگر اینکه منطقه های خیلی ضعیف کشور باشه و باید کمتر افزایش پیدا بکنه
پایه حقوق هم همینقدر بالا رفته ک جای سوالی براش وجود نداره

3 تومن بشه 8 تومن من ندیدم ولی اگه کسی اینکار رو بکنه 100% از همون قشر بی وجدانه
ولی 3 بشه 4.5 هیچ مشکلی نداره

کاملا انسانی و منطقی و بدون مشکل
ولی اگه 3 به 8 برسه نه منطقی نبست

حالا بیان روی این نظارت بکنن که به جای 50% ، فقط 20% افزایش داشته باشه اسمش زوره و کسی هم زیر بار حرف زور نمیره

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
بستگی داره به اینکه شما از چه قشری باشی
اگه از اونایی هستی که افزایش درآمد و قیمت و سود و ... واسه خودت خوبه و واسه بقیه بده ، آره منم از همون قشرم :p
ولی اگه منطق داشته باشی نه از اون قشر نیستم
تمدیدهای امسال نسبت به پارسال تقریبا 40 الی 50 درصد افزایش داشته و همینقدر هم کاملا منطقی و اصولیه
مگر اینکه منطقه های خیلی ضعیف کشور باشه و باید کمتر افزایش پیدا بکنه
پایه حقوق هم همینقدر بالا رفته ک جای سوالی براش وجود نداره

3 تومن بشه 8 تومن من ندیدم ولی اگه کسی اینکار رو بکنه 100% از همون قشر بی وجدانه
ولی 3 بشه 4.5 هیچ مشکلی نداره

کاملا انسانی و منطقی و بدون مشکل
ولی اگه 3 به 8 برسه نه منطقی نبست

حالا بیان روی این نظارت بکنن که به جای 50% ، فقط 20% افزایش داشته باشه اسمش زوره و کسی هم زیر بار حرف زور نمیره

کدوم افزایش قیمت و سود
شما انگار خبر از اوضاع این آشفته بازار نداری که میگی ۴۰ ۵۰ درصد افزایش داشته
در صورتی که صاحب خانه ها و صاحب مغازه ها هر چقدر دلشون بخاد اجاره افزایش دادن و نمونه هاش زیاده
الان دیگه انقدر هر کی هر کی شده صاحب خونه ها تلافی و عقده گرونی تورم میخان سر مستاجر خالی کنن
پایه حقوق ها که حدود سی درصد بالا رفته از اونور اجناس هر ماه بالا میره

شما سرتو مثل کبک کردی زیر برف
یه آمار بگیری میبینی افزایش اجاره ها خیلی بی حساب کتاب شده
مغازه ای که ماهی ۷ تومن اجاره میداده الان صاحب مغازه گذاشته ماهی ۱۴ تومن این‌یعنی صد در صد افزایش
شما هم از این افزایش ها حمایت نکن که اون مغازه دار هم مجبور میشه جنسش رو سوبله بده به شما و به ضرر همه هست

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
کسی رعایت نمی کنه
راحت صاحب خونه میگه می خوام برای پسرم زن بگیرم یا می خوام خودم بشینم حکم میگیره تخلیه

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
کدوم افزایش قیمت و سود
شما انگار خبر از اوضاع این آشفته بازار نداری که میگی ۴۰ ۵۰ درصد افزایش داشته
در صورتی که صاحب خانه ها و صاحب مغازه ها هر چقدر دلشون بخاد اجاره افزایش دادن و نمونه هاش زیاده
الان دیگه انقدر هر کی هر کی شده صاحب خونه ها تلافی و عقده گرونی تورم میخان سر مستاجر خالی کنن
پایه حقوق ها که حدود سی درصد بالا رفته از اونور اجناس هر ماه بالا میره

شما سرتو مثل کبک کردی زیر برف
یه آمار بگیری میبینی افزایش اجاره ها خیلی بی حساب کتاب شده
مغازه ای که ماهی ۷ تومن اجاره میداده الان صاحب مغازه گذاشته ماهی ۱۴ تومن این‌یعنی صد در صد افزایش
شما هم از این افزایش ها حمایت نکن که اون مغازه دار هم مجبور میشه جنسش رو سوبله بده به شما و به ضرر همه هست
من واقعیت رو و چیزی که از نزدیک میبینم و انجام میدیم گفتم . تهران و کرج
حالا اگه مورد قبول شما نباشه الزاما دلیل بر درست بودن حرف شما نیست
این رو هم قبول دارم که چهارتا حرومزاده ، به قول شما بالای 100% افزایش قیمت دادن و حق رو به شما میدم ولی انگشت شمارن

ولی در مورد افزایش حقوق کاملا اشتباهه نظر شما و اصلا اینجوری نیست و زیر 50% افزایش حقوق نداشتیم . در مورد بازنشسته ها اطلاعی ندارم ولی در مورد کارمندهایی که طبق قانون کار استخدام میشن حرفم کاملا دقیقه ;)
گرون شدن اجناس هم ارتباطی به موجر نداره
موجر هم یک کالا رو عرضه میکنه و باید متناسب با تورم عمومی کشور ، افزایش قیمت بده

این دیدگاه دیمی که چون دو نفر از ده نفر بد باشن هر 10 نفر بد هستن ، غلطه
شما ممکنه یک فروشنده لباس سرت رو کلاه بزاره دلیل نمیشه صدتا کاسب دیگه کلاهبردار باشن

این مدلی رفتار کردن مثل اینه من بیام به صنف شما یا حرفه کاری شما صدجور فحش و ناسزا ببندم چون از یک نفر از اون صنف یا حرفه کاری ، رفتار بد دیدم:D

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,545
من یکی از طرفداران پر و پا قرص اقتصاد آزاد و سرمایه داری و قیمت گذاری بر مبنای عرضه و تقاضا هستم. فکر کنم در همه پست هام مشهوده:)...

اما دوستان، الان در ایران وضعی حاکم نیست که بشه بر اساس اقتصاد آزاد فکر و عمل کرد. وضعیت فعلی ایران مثل یک شهر زلزله زده یا بمبارون شده است. هیچ آدم با وجدانی در شهر زلزله زده، دنبال هرچه گرونتر فروختن مایحتاج مردم نیست ( اگرچه بعضا دیده شده خونه افراد زلزله زده رو هم غارت میکنن تو ایران:rolleyes:)

راه های پول در آوردن آسون رو همه بلدن. اما اگه مرد هستید، برید از راه سخت پول در بیارید:D. همه میدونستن و میدونن که میشه 20 تا ماشین خرید انداخت گوشه پارکینگ تا با ممنوعیت واردات و بی عرضگی دولت چند برابر فروخت. همه میدونستن که با جرقه افزایش قیمت در تهران، قیمت ها در پردیس و پرند و کرج و غیره، منفجر میشه. خیلی ها پولش رو هم داشتن که بخرن و اجاره بدن. دو طرفه سود کنند. اما این کار رو نکردند و نمی کنند.چون نمیخواستن از آب گل آلود ماهی بگیرن
آدم های باهوش که از توانایی هاشون میتونن پول در بیارن، ذاتا و غریزی از پول مفت در آوردن بدشون میاد. آدم هایی که اینطوری پول در میارن، بر خلاف تصوری که از زرنگی خودشون دارن، آدم های خنگ و تنبلی هستن:p:D

در مورد اجاره ها، به نظر من حتی همون 25 درصدی که دولت تعیین کرده، زیاده. هر کسی که مالک خونه یا مغازه بوده، از پارسال تا الان حداقل 30-40 درصد روی قیمت ملکش آمده. اجاره هم گرفته. اگر فرضا یک ششم قیمت ملکش رو رهن گرفته باشه و همون رو فقط سکه خریده باشه، روی سکه هم چیزی حدود 40 درصد سود کرده. :D. یعنی 1/6 * 0.40 = 6.5 درصد اصل پولش هم اینجا سود کرده.
40 درصد افزایش قیمت ملک + 6.5 درصد از ارزش کل ملک، سود از محل پول رهنش میشه 46.5 درصد ... موجر اگر امسال هیچی هم کرایه رو زیاد نکنه، تیر 1402 مطمئنا باز هم همینقدر سود کرده. من فکر میکنم سود 46.5 درصد حتی با وجود تورم ایران، در هر کار شرافتمندانه ای مناسب باشه.

شمایی که موجر هستی، نباید خودت رو با بقیه مشاغل مقایسه کنی. بقیه مشاغل باید تورم رو روی خدماتشون حساب کنند، برای شما از محل افزایش قیمت ملکت تورم داره جبران میشه:) با افزایش اجاره در حقیقت داری دو بار تورم رو از بقیه مردم میگیری و این بی انصافیه:p

بعد اصلا اجاره داری که شغل و کار نیست. وقتت رو که نمیگیره. یکبار یه چیزی رو خریدی داری ازش پول در میاری. فکر کن یه بانک هست که پولتو گذاشتی توش، سالی 46.5 درصد سود میگیری. جای پولت هم امنه:D بازم بیشتر میخوای ؟ ای بی وجدان هعییی:ROFLMAO:

پ.ن: دوستان مشاغل دیگه رو هم مثال زدن که به صورت زنجیره ای بی انصاف هستن. این در حق اون، اونیکی در حق بعدی و ... بی انصافی میکنن. این حقیقت داره. شاید علت اینکه خدا مصطفی رو به سرمون نازل کرده:D همینه که بی انصافیم، در عین حال همیشه حق رو به خودمون میدیم و بی انصافیمون رو توجیه میکنیم:rolleyes:

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
بعد اصلا اجاره داری که شغل و کار نیست. وقتت رو که نمیگیره. یکبار یه چیزی رو خریدی داری ازش پول در میاری. فکر کن یه بانک هست که پولتو گذاشتی توش، سالی 46.5 درصد سود میگیری. جای پولت هم امنه:D بازم بیشتر میخوای ؟ ای بی وجدان هعییی:ROFLMAO:
افتکم
pepe35.gif

ببین خودت که خوب میدونی ، سرمایه گذاری جدای از شغله

مثلا من میام در ازای روزی 10 ساعت وقت انتظار ماهی 20 میلیون سود دارم این به کنار
بعد میبینم چقدر سرمایه اووردم و روی اون چقدر باید سود بکنم . سودی که روی سرمایم میکنم باید هم پوشش دهنده حقوق باشه ( به خاطر وقتم ) هم به پوشش دهنده استهلاک و خواب سرمایم و سود عرفم باشه
حقوق رو یکبار حساب میکنی ولی سود پول رو کلی
پس سودی که بابت اجاره داری میکنیم برای وقت و زمان نیست . صرفا برای سرمایه هستش

افزایش قیمت ملک میشه همون تورم . حالا 40% یا 4% تا 400%
اما اجاره میشه سودآوری از ملک
این حرف شما که میگی اجاره رو همون 25% اضافه بکنیم مثل اینه شما اگه صرافی داشته باشی این اتفاق برات بیوفته :
صرافی میادش و در هر لحظه یک قیمت فروش و یک قیمت خرید میده که با هم دیگه فاصله دارن
این فاصله همون سود صرافی هستش که بعدا باید هزینه ها و ... رو بده و تهش هر چی موند سوده
اگه اینجوری که شما واسه ملک حساب میکنی ، صرافی بخواد حساب بکنه این شکلی میشه که " اگه دلار یهو 40% رشد کرد دیگه قیمت خریدم با قیمت فروشم یکی باشه . 40% سود کردم دیگه اون اختلاف خرید و فروش رو سود نکنم
درصورتی که سود صرافی ( سودی که شاید نسبت به بقیه سودهاش زیاد به چشم نیاد که به اون کاری نداریم ) از اختلاف قیمت خرید با فروشه
یا همینطور طلا فروش که از کارمزد سود میکنه نه قیمت طلا

ای بی وجدان هعییی:ROFLMAO:
borobala.gif

من یکی از طرفداران پر و پا قرص اقتصاد آزاد و سرمایه داری و قیمت گذاری بر مبنای عرضه و تقاضا هستم. فکر کنم در همه پست هام مشهوده:)...

اما دوستان، الان در ایران وضعی حاکم نیست که بشه بر اساس اقتصاد آزاد فکر و عمل کرد. وضعیت فعلی ایران مثل یک شهر زلزله زده یا بمبارون شده است. هیچ آدم با وجدانی در شهر زلزله زده، دنبال هرچه گرونتر فروختن مایحتاج مردم نیست ( اگرچه بعضا دیده شده خونه افراد زلزله زده رو هم غارت میکنن تو ایران:rolleyes:)

راه های پول در آوردن آسون رو همه بلدن. اما اگه مرد هستید، برید از راه سخت پول در بیارید:D. همه میدونستن و میدونن که میشه 20 تا ماشین خرید انداخت گوشه پارکینگ تا با ممنوعیت واردات و بی عرضگی دولت چند برابر فروخت. همه میدونستن که با جرقه افزایش قیمت در تهران، قیمت ها در پردیس و پرند و کرج و غیره، منفجر میشه. خیلی ها پولش رو هم داشتن که بخرن و اجاره بدن. دو طرفه سود کنند. اما این کار رو نکردند و نمی کنند.چون نمیخواستن از آب گل آلود ماهی بگیرن
آدم های باهوش که از توانایی هاشون میتونن پول در بیارن، ذاتا و غریزی از پول مفت در آوردن بدشون میاد. آدم هایی که اینطوری پول در میارن، بر خلاف تصوری که از زرنگی خودشون دارن، آدم های خنگ و تنبلی هستن:p:D
100% موافقم
پ.ن: دوستان مشاغل دیگه رو هم مثال زدن که به صورت زنجیره ای بی انصاف هستن. این در حق اون، اونیکی در حق بعدی و ... بی انصافی میکنن. این حقیقت داره. شاید علت اینکه خدا مصطفی رو به سرمون نازل کرده:D همینه که بی انصافیم، در عین حال همیشه حق رو به خودمون میدیم و بی انصافیمون رو توجیه میکنیم:rolleyes:
بی انصافی زنجیره ایه
وقتی من نوعی میبینم توی جامعه چطوری باهام رفتار میشه و توی کار چطوری هرکسی پوست اون یکی رو میکنه . منم خود به خود برای اینکه گلیمم رو از آب بیرون بکشم همین کار رو میکنم . نه بیشتر نه کمتر
حالا به نظر من اونی بی وجدانه که گلیم یکی دیگه رو از زیرش میکشه و با خودش میبره
sm120.gif

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,545
افتکم
pepe35.gif

ببین خودت که خوب میدونی ، سرمایه گذاری جدای از شغله

مثلا من میام در ازای روزی 10 ساعت وقت انتظار ماهی 20 میلیون سود دارم این به کنار
بعد میبینم چقدر سرمایه اووردم و روی اون چقدر باید سود بکنم . سودی که روی سرمایم میکنم باید هم پوشش دهنده حقوق باشه ( به خاطر وقتم ) هم به پوشش دهنده استهلاک و خواب سرمایم و سود عرفم باشه
حقوق رو یکبار حساب میکنی ولی سود پول رو کلی
پس سودی که بابت اجاره داری میکنیم برای وقت و زمان نیست . صرفا برای سرمایه هستش

افزایش قیمت ملک میشه همون تورم . حالا 40% یا 4% تا 400%
اما اجاره میشه سودآوری از ملک
این حرف شما که میگی اجاره رو همون 25% اضافه بکنیم مثل اینه شما اگه صرافی داشته باشی این اتفاق برات بیوفته :
صرافی میادش و در هر لحظه یک قیمت فروش و یک قیمت خرید میده که با هم دیگه فاصله دارن
این فاصله همون سود صرافی هستش که بعدا باید هزینه ها و ... رو بده و تهش هر چی موند سوده
اگه اینجوری که شما واسه ملک حساب میکنی ، صرافی بخواد حساب بکنه این شکلی میشه که " اگه دلار یهو 40% رشد کرد دیگه قیمت خریدم با قیمت فروشم یکی باشه . 40% سود کردم دیگه اون اختلاف خرید و فروش رو سود نکنم
درصورتی که سود صرافی ( سودی که شاید نسبت به بقیه سودهاش زیاد به چشم نیاد که به اون کاری نداریم ) از اختلاف قیمت خرید با فروشه
یا همینطور طلا فروش که از کارمزد سود میکنه نه قیمت طلا

borobala.gif

100% موافقم

بی انصافی زنجیره ایه
وقتی من نوعی میبینم توی جامعه چطوری باهام رفتار میشه و توی کار چطوری هرکسی پوست اون یکی رو میکنه . منم خود به خود برای اینکه گلیمم رو از آب بیرون بکشم همین کار رو میکنم . نه بیشتر نه کمتر
حالا به نظر من اونی بی وجدانه که گلیم یکی دیگه رو از زیرش میکشه و با خودش میبره
sm120.gif

من مثال صرافی رو یه جور دیگه برای شما میزنم.

دلار از 1000 تومن رسیده به 30000 تومن. این تورمه و ربطی به سود صرافی نداره. قبول ؟
تفاوت خرید و فروش دلار که همون سود صرافیه، زمان دلار هزار تومنی 10 تومن بوده، الان شده 150-200 تومن. یعنی حتی به اندازه تورم هم رشد نکرده که نشان از با انصاف بودن صراف ها داره:D. حالا فرض کن اصلا تفاوت شده باشه 300 تومن که با تورم بخونه. پس سود صراف با تورم بالا رفته. قبول ؟

حالا فرض کن صراف بیاد بگه، من علاوه بر گرونی دلار و متناسب کردن سودم با تورم، یک ضریب دیگه هم روی سودم اعمال میکنم بخاطر تورم عمومی کشور. یعنی هر بار که مثلا خونه گرون میشه، صراف تفاوت قیمت خرید و فروش دلارشو بیشتر کنه. این دیگه منطقی نیست. دو بار نمیشه تورم رو حساب کرد.

ضمن اینکه دیوید جان، صرافی شغله. طرف تمام وقتشو میذاره. امکان داره دلار بخره و ضرر کنه حتی. ملک خودت میدونی ضرر نداره. یک سرمایه گذاری امنه.

در مقام مقایسه مثل خریدن دلار و کنار گذاشتنشه. شما ملک بخری اجاره بدی، مثل اینه که دلار خریدی گذاشتی کنار، سر سال از تورم مصون بودی، اون اجاره ای هم که میگیری سودته. حالا شما میگی من میخوام هر سال این سودم را هم مطابق تورم یا حتی بیشتر افزایش بدم. این قانونی هست، اما به نظر من بی انصافیه. علت اینکه این رو بی انصافی میدونم هم دو چیزه. اول اینکه سرمایه گذاریت امن بوده، ریسک سنگین نمیکنی. دوم اینکه وقت نمیذاری روی این کار. شما ملک رو خریدی، افزایش قیمت ملک تورم رو برات جبران میکنه. علاوه بر اون اجاره یا رهن میگیری و وقتت هم آزاده. میتونی با پول رهن و اجاره، کار دیگری انجام بدی و از اون هم سود کنی:love: سود مضاعفت رو از اونجا بگیر نه از محل افزایش سنگین اجاره.

شما که کارتون اینه. 5 تا ساختمون داشته باشی، میتونی از پول رهنشون ساختمون ششم رو بسازی. سال بعد شش تا ساختمون برای اجاره دادن داری.

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
علاوه بر اون اجاره یا رهن میگیری و وقتت هم آزاده. میتونی با پول رهن و اجاره، کار دیگری انجام بدی و از اون هم سود کنی:love: سود مضاعفت رو از اونجا بگیر نه از محل افزایش سنگین اجاره.
اینو میبرم توی کار اصلیم که یکیش بورسه و نوسان مردم رو میگیرم و خونشون رو توی شیشه میکنم
bav3_154fs759111.gif
283d.gif

یکیشم میبرم توی اون یکی کارم اونجا یه جور دیگه خون مردم رو توی شیشه میکنم
154fs232528.gif
283e.gif

زمانمم میزارم و میام پی تی یا اسپم میدم یا توی تاپیک بورس یا تاپیک رمزارز با اعصاب و روان ملت بازی میکنم
4381.gif

پشیمونم
sharmandegi.gif

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
من واقعیت رو و چیزی که از نزدیک میبینم و انجام میدیم گفتم . تهران و کرج
حالا اگه مورد قبول شما نباشه الزاما دلیل بر درست بودن حرف شما نیست
این رو هم قبول دارم که چهارتا حرومزاده ، به قول شما بالای 100% افزایش قیمت دادن و حق رو به شما میدم ولی انگشت شمارن

ولی در مورد افزایش حقوق کاملا اشتباهه نظر شما و اصلا اینجوری نیست و زیر 50% افزایش حقوق نداشتیم . در مورد بازنشسته ها اطلاعی ندارم ولی در مورد کارمندهایی که طبق قانون کار استخدام میشن حرفم کاملا دقیقه ;)
گرون شدن اجناس هم ارتباطی به موجر نداره
موجر هم یک کالا رو عرضه میکنه و باید متناسب با تورم عمومی کشور ، افزایش قیمت بده

این دیدگاه دیمی که چون دو نفر از ده نفر بد باشن هر 10 نفر بد هستن ، غلطه
شما ممکنه یک فروشنده لباس سرت رو کلاه بزاره دلیل نمیشه صدتا کاسب دیگه کلاهبردار باشن

این مدلی رفتار کردن مثل اینه من بیام به صنف شما یا حرفه کاری شما صدجور فحش و ناسزا ببندم چون از یک نفر از اون صنف یا حرفه کاری ، رفتار بد دیدم:D

الان خیلی کم پیش میاد صاحب خونه ها ۴۰ ۵۰ درصد بکشن روی رهن و اجاره
نود درصدشون هر چقدر دلشون‌ بخاد افزایش دادن
خونه ای که مثلا ۱۰۰ پیش و ۲ تومن اجارش بوده پارسال ۵۰ درصد زیاد بشه میشه ۱۰۰ تومن‌ پیش ۳ تومن اجاره مگه میشه مگه داریم همچین صاخب خونه هایی
اوضاع اجاره ها خیلی نابسامان شده شما قشر کارگر رو نمیبینی میگی کارمندا حقوقشون ۵۰ درصد زیاد شده اون کارگری که مستاجر هست و پارسال ۶ تومن میگرفته الان در بهترین حالت ۹ تومن بگیره اون ۳ تومن افزایش حقوقش میره برای اجاره خونش و افزایش مواد خوراکی و بقیه اجناس که دیگه سرسام آور شده
خودتون یه بار جای اون‌ مستاجر بزارید ببینید چقدر سخته توی این شرایط مستاجری
الانم که دیگه صاحب خونه ها فقط اجاره میخان پول پیش نمیخان
اون صاحب خونه که ۱۰۰ درصد میزاره روی اجارش ( که متاسفانه الان ۹۰ درصد همینجور شدن ) و تلافی و عقده گرونی و تورم رو میخاد سر مستاجر خالی کنه
ملک هم حتی اگه خالی باشه بازم طرف ضرر نمیکنه
حالا شما میخای از ملک درآمدزایی کنی باید خرید و فروش کنی یا ساخت و ساز
نه اینکع پارسال خونت رو ۲ تومن اجاره دادی امسال بزاری ۵ تومن

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
خونه ای که مثلا ۱۰۰ پیش و ۲ تومن اجارش بوده پارسال ۵۰ درصد زیاد بشه میشه ۱۰۰ تومن‌ پیش ۳ تومن اجاره مگه میشه مگه داریم همچین صاخب خونه هایی
50% بکشه این چیزی که شما میگی نمیشه که :D
100 پیش 2 اجاره به 150 پیش و 3 اجاره تبدیل میشه
چرا ضرر میکنه . مالیات گذاشتن و اینکه خونه مستهلک میشه و هزینه داره
تمام دنیا سرمایه گذاری در املاک اجاره ای یک بخش عظیمی از سرمایه رو به خودش اختصاص میده
یکی از نیازهای انسانه مثل غذا ، حمل و نقل ، پوشاک ، آب و برق و گاز و ...
خرید و فروش و ساخت و ساز هم کاره و هرکسی متناسب با تخصص و شرایطش توی یک بخشی فعالیت داره

شما چون سمت خودت رو میبینی باعث شده غیر واقع بین باشی . ببین یکی از علت هایی که صنعت انرژی توی ایران ضعیف عمل میکنه ، دولتی بودن اون و در نتیجه تحویل برق ارزون به مردمه که باعث شده سرمایه گذار خصوصی وارد این صنعت نشه :D
کمبود برق و ... علتش اینه . بازدهی پایین نیروگاه ها علتش اینه
دولت وظیفه تامین برق رو نداره . اصلا دولت نباید کار عملی انجام بده . کار و سرمایه گذاری و توسعه وظیفه بخش خصوصیه و دولت باید شرایط رو کنترل بکنه

شما میگی کسی خونه نخره و اجاره نده ؟ من میگم باشه
پس هر کسی که الان توی این بخش سرمایه گذاری کرده از فردا مستاجرها رو جواب بکنه و خونه تخلیه بشه و برای فروش بزاره
حالا شما یا بقیه مستاجرها یا پول دارید و خونه میخرید یا خونه ای برای سکونت ندارید !
الان به ازای هر مستاجر اگه 1 خونه برای اجاره باشه اون موقع به ازای هر 5 مستاجر ، 1 خونه برای اجاره وجود داره ;)
در نتیجه قیمت اون خونه ای که هست ، 5 برابر میشه و در هر صورت 4 مستاجر بی خانمان میشن

مسائل اینقدر سطحی و ساده نیست که بهش نگاه میکنن . کلی ماجرا و داستان پشتشه
همین دیدگاه سطحی طی 50 سال باعث شده ایران به این وضعیت برسه

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,808
Screenshot_۲۰۲۲۰۷۰۴_۱۷۵۰۰۸.jpg

شغل جدید، سید داوود

تخلیه مستاجر
... :D

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
الان خیلی کم پیش میاد صاحب خونه ها ۴۰ ۵۰ درصد بکشن روی رهن و اجاره
نود درصدشون هر چقدر دلشون‌ بخاد افزایش دادن
اوضاع اجاره ها خیلی نابسامان شده شما قشر کارگر رو نمیبینی میگی کارمندا حقوقشون ۵۰ درصد زیاد شده اون کارگری که مستاجر هست و پارسال ۶ تومن میگرفته الان در بهترین حالت ۹ تومن بگیره اون ۳ تومن افزایش حقوقش میره برای اجاره خونش و افزایش مواد خوراکی و بقیه اجناس که دیگه سرسام آور شده
خودتون یه بار جای اون‌ مستاجر بزارید ببینید چقدر سخته توی این شرایط مستاجری
الانم که دیگه صاحب خونه ها فقط اجاره میخان پول پیش نمیخان
اون صاحب خونه که ۱۰۰ درصد میزاره روی اجارش ( که متاسفانه الان ۹۰ درصد همینجور شدن ) و تلافی و عقده گرونی و تورم رو میخاد سر مستاجر خالی کنه
نه اینکع پارسال خونت رو ۲ تومن اجاره دادی امسال بزاری ۵ تومن
اگر قیمت ها غیر منطقی باشه کسی اجاره نمیکنه و صاحب خونه ناچار میشه که ارزان تر بدهد تا کسی اجاره کند. (عرضه و تقاضا)
در هر شغلی برای رسیدن به حداکثر سود, کالا را به بالاترین قیمتی که خریدار میخرد میفروشند. در همه اصناف هست. اقتصاد به شکل زنجیر به هم وابسطه هست نمیشه یکی از زنجیر ها رو قطع کرد.
مثلا نمیشه اجباری از سوپر مارکت ها خواست که قیمتشان رو 40 درصد ارزانتر بفروشند, یا برشکسته میشند یا فقیر, در دراز مدت چون این کار دیگر سودآور نیست تعداد سوپر مارکت ها کاهش پیدا میکند و این خودش میشه یک ایراد دیگر, دسترسی مردم به کالا سخت میشود و بازار سیاه بوجود میاد.

در خصوص ملک, در دراز مدت بازار ساخت و ساز از رونق می افتد چون مثل قبل سود آور نیست. تعداد ملک های ایجاد شده نسبت به جمعیت کمتر میشود. باز بازار سیاه ایجاد میشود, یعنی مستاجر میگوید من 25% مصوبه رو پرداخت میکنم زیر میزی هم فلان قدر میدهم تا این ملک رو اجاره کنم.

این یک فرمول هست که در هر کاری بگذارید نتیجه اش همین میشه.

در حالت طبیعی
اگر کار X برای من پر سود نباشه من انجامش نمیدم, تعداد X کم میشه, در نتیجه قیمت X بالا میرود و دوباره پرسود میشود و من دوباره X را انجام میدهم. تعداد X دوباره زیاد میشود...

در حالت غیر طبیعی
اگر کار X برای من پر سود نباشه من انجامش نمیدم, تعداد X کم میشه, دولت قانون تصویب میکند که قیمت X بالا نرود, برای X بازار سیاه ایجاد میشود.

بالا