برگزیده های پرشین تولز

زندگی و تحصیلات در کشور استرالیا

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
یعنی جدی به همین راحتیه؟؟؟!!!
درست تا اذر سال پيش به همين راحتي بود ولي از ان به بعد هي سخت تر شد!

مثلا اگر كسي تا اذز سال پيش مي رفت با 2 سال ماندن در انجا citizen مي شد ولي الان 4يا 3 ساله شده !يادم نيست

و همچنين سابقه كارتان بايد بيشتر باشه! ايلتس امتيازش كمتر شده و ....

و اينو بگم كه اگر هر رشته اي كه هستيد سابقه كار نداشته باشيد هيچ ارزشي ندارد!!!!!!!!

تا اونجا كه مي دونم كسي كه حداقل دو سال تحصيل كرده باشد و امتياز رشته اش 60 امتيازي باشد و بخواهد مهاجرت كند ديگر احتياج به سابقه كار ندارد

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
مثل اينكه دوستان خيلي علاقه مند هستند!

به همين دليل هر چي اطلاعات دارم براشون ميذارم

اميدوارم بتوانيد استفاده كنيد

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
توجه مهم!!!!

دوستان توجه كنند كه اين همه وكيلي كه براي مهاجرت اقدام مي كنند 90% انها وكيل هاي رجيستر شده سفارت براي مهاجرت نيستند !

براي اينكه پي ببريد كدام وكيل ها رجيستر شده سفارت براي مهاجرت هستند كافي است از سايت زير استفاده كنيد:

http://www.themara.com.au/Online/ARSearch.asp?DeptID=140

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
همانطور كه ميدانيد در كشورهاي خارجي بابت حقوقي كه مي گيريد مقداري از حقوقتان به عنوان Tax برداشته مي شود!

ميزان Tax در كشور استراليا:

http://www.ato.gov.au/individuals/c.../002/046/002/002&mnu=918&mfp=001/002&st=&cy=1

اين هم نقل از يكي از وبلاگها:
این خبر برای افرادی که قصد دارند با ویزای کار و تعطیلات به استرالیا بیایند و یا در استرالیا هستند یا کشور را ترک کرده اند , میباشد.

اکثر کسانی که اینجا کار میکنند میدانند که از حقوق آنها 30 % برای مالیات کم میشود که مبلغ آن سالی چندین هزار دلار میشود و 9% هم برای بازنشستگی به حساب آنها در شرکتهای سرمایه گزاری ریخته میشود.

در مورد مالیات باید بگویم این مالیات بطور الحساب 15% میباشد آنهم بعد 6000$ درآمد در سال مالیاتی .

برای اینکه مالیات شما 30% محاسبه نشود باید موقع گرفتن Tax file number دقت کنید از نظر Residence and non Residence گزینه درست را انتخاب کنید.

کسانی که با ویزای کار و تعطیلات میآیند، باید گزینه Residence for Tax purpose را انتخاب کنند. این تعریف رزیدنت برای مالیات است که ربطی به مهاجرت ندارد. و این هم تعریف Residence از لحاظ اداره مالیات:

http://www.ato.gov.au/individuals/c...01/002/012/014/001&mnu=29565&mfp=001&st=&cy=1

برای مقایسه نرخ مالیات بین دو حالت فوق:

http://www.ato.gov.au/individuals/c.../002/046/002/002&mnu=918&mfp=001/002&st=&cy=1

اگر Tax file number خودتان را برای غیر رزیدنت پر کرده اید و میخواهید از این به بعد 15% برای مالیات پرداخت کنید بعد از پله معافیت 6000$ دلار , فرم Tax file number declaration را از Newsagency یا Tax office بگیرید و در فرم گزینه رزیدنت را انتخاب کنید و فرم را به رییس خودتان بدهید و بگویید که شرایط شما برای پرداخت مالیات از اول رزیدنت بوده و شما در پر کردن فرم ها اشتباه کرده اید و دیگر % 30 از حقوق شما برای مالیات کم نکنند.

برای پس گرفتن مالیات اضافه پرداختی تا پابان سال مالی و Tax return باید صبر کنید و در پر کردن فرم برگشت مالیات هم گزینه رزیدنت را انتخاب کنید.

اگر از استرالیا خارج شده اید و یا میخواهید قیل از فصل مالی خارج شوید میتوانید برای Tax return و گرفتن پول بازنشتگی خودتان قبل از پایان سال مالی اقدام کنید که اطلاعات آن در www.ato.gov.au

میباشد. یا به سفارتخانه های استرالیا مراجعه کنید.

اگر سئوال از اداره مالیات داشتید با شماره 131450 با هزینه تماس محلی تماس بگیرید بگویید فارسی این سیستم رایگان مترجم به تمام ادارات دولتی استرالیا است و وقتی مترجم صحبت کرد بگویید میخواهم با اداره مالیات صحبت کنم و بعد سوالاتتان را بپرسید.

ولی اگر طناب مفت گیر آوردید خودتان را دار نزنید که این سیستم مترجم فارسی را تعطیل میکنند J

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
ممنون
راستی گفتید کجا امتیاز رشته (رشغل)رو مینویسه ؟
http://www.immi.gov.au/skilled/gener...-in-demand.htm
اینجا نبود .
اونجا نميزنه
تمام رشته هايي كه اونجا هست 15 امتياز به نمره خودشان كه در ليست هست اضافه مي شود
مثل اينكه بايد امتياز هر رشته را هم بذارم
در پست بعدي ميذارم

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اونجا نميزنه
تمام رشته هايي كه اونجا هست 15 امتياز به نمره خودشان كه در ليست هست اضافه مي شود
مثل اينكه بايد امتياز هر رشته را هم بذارم
در پست بعدي ميذارم
آهان :)
ممنون
پس رشته ی من هم 75 امتیازی میباشد :)

roozen

Registered User
لایک‌ها
1
moonomid ممنون از توجهی که داری.

من سابقه کار دارم ولی دارم اقدام می کنم برای گرفتن مدرک IELTS که اونم بعید می دونم به مشکل بر بخورم.

لینکی که در مورد تغییرات مصوب دولت استرالیا داده بودی قبلا دیده بودم و خیلی روی زبان و سابقه کار تاکید شده بود.
ولی اینکه چه مدت طول می کشه تا citizenship بدن توی اون ذکر نشده . اگر چه به نظر من رسیدن به اونجا مسئله مهمتری هست تا سیتیزن شدن. چون به هر حال باید اول امکان رفتن به وجود بیاد بعد سایر مسایل(دوست دارم نظر شما رو هم بدونم)

یه سوال دیگه اینه که گرفتن وکیل تا چه حدی میتونه مهم باشه( خیلی مهم ، مهم ، باشه بهتره!)

بازم ممنونم

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
moonomid ممنون از توجهی که داری.

من سابقه کار دارم ولی دارم اقدام می کنم برای گرفتن مدرک IELTS که اونم بعید می دونم به مشکل بر بخورم.

لینکی که در مورد تغییرات مصوب دولت استرالیا داده بودی قبلا دیده بودم و خیلی روی زبان و سابقه کار تاکید شده بود.
ولی اینکه چه مدت طول می کشه تا citizenship بدن توی اون ذکر نشده . اگر چه به نظر من رسیدن به اونجا مسئله مهمتری هست تا سیتیزن شدن. چون به هر حال باید اول امکان رفتن به وجود بیاد بعد سایر مسایل(دوست دارم نظر شما رو هم بدونم)

یه سوال دیگه اینه که گرفتن وکیل تا چه حدی میتونه مهم باشه( خیلی مهم ، مهم ، باشه بهتره!)

بازم ممنونم
با سلام

نه دوست عزيز! من فكر نمي كنم . شما بايد تمام جوانب را در نظر بگيريد!
چون فرض كنيد كه شما ويزاتون امد ( كه از زمان تشكيل پرونده 6 ماه تا 1.5 سال طول مي كشد تا ويزاي شما بيايد) حال ميرويد انجا!
ابتدا بايد كارهاي جزئي را انجام بديد مثلا حساب بانكي باز كنيد و ....
كه چند هفته اي اين كارها طول مي كشد
بعد مي خواهيد كار كنيد . ايلتس هم گرفتيد ولي ميرويد انجا با يك لهجه ضايع (چون شنيدم و همه مي گويند .مي توانيد يكي از اخبارهاي انها را دريافت كنيد و بشنويد)
در مكالمه و listening گير مي كنيد و اگر شما در زبان روان نباشيد كار به شما نمي دهند !!!!!!!!!!!!!!!!

پس داشتن يك مدرك دليل بر داشتن زبان روان نمي باشد چون كساني كه رفته اند انجا اين مشكل را دارند

پس تا انجا كه مي توانيد فقط زبان و باز هم زبان بخوانيد به طوري كه در خانه هم انگليسي صحبت كنيد

از نظر وكيل هم خيلي مهم هست !!!!!!

چون زماني كه وكيل رجيستر شده داشته باشيد مطمئن هستيد كه حداقل پول شما را نمي خورد و زير نظر سفارت هست ( نه كه ما اصلا كلاهبردار توي مملكت نداريم : دي)

پس اولين كار براي مهاجرت جمع اوري مدارك و از همه مهمتر مدرك ايلتس هست ! بعد از اينكه مدرك ايلتس را گرفتيد يك وكيل خوب بگيريد كه به شما كمك كند تا مدارك مورد نياز براي تخصصتان را جمع اوري كنيد

با تشكر

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
هدف از اين متن فقط كمك به شما دوستان است و پس از خواندن هرگز دلسرد نشويد

منبع : سايت بي بي سي فارسي

مشکلات مهاجر ایرانی در استرالیا - شماره 1

BBC چندوقيه که يه صفحه به اسم ايرانيان استراليا باز کرده که مطالب نسبتا" مفيدي توش ميگذاره .
از اونجاييکه اين سايت فيلتر هست و اکثرا" نميتونيد باز کنيد و من هم مطلب خاصي ندارم که تو وبلاگم بگذارم ، سعي ميکنم بتدريج مطالبي رو براتون از اين صفحه نقل کنم . تحويل بگيريد اوليش رو :

شاید برای برخی از ایرانیانی که هنوز پا به دنیای غرب نگذاشته اند تصویری که از زندگی مهاجرین ایرانی در استرالیا در ذهنشان نقش بسته معادل با تفریحات شبانه روزی، حمام آفتاب در کنار دریا و آزادیهای بی حد وحصر باشد.
زندگی کردن در استرالیا برخلاف ظاهر فریبنده ای که ممکن است داشته باشد کار چندان ساده ای نیست و از بسیاری جهات سخت تر از زندگی در ایران است.
مهاجرین ایرانی پس از ورود به استرالیا با مشکلات عدیده ای روبرو هستند که عمده این مشکلات بخاطر تفاوت های فرهنگی،‌ اقتصادی و اجتماعی عمیقی است که سبک زندگی در استرالیا با نوع ایرانی خود دارد.
اولین سدی که در پیش روی مهاجر ایرانی در استرالیا وجود دارد آگاهی یافتن از کلیه قوانینی است که باید در زندگی روزمره التزام و پایبندی خود را به آن نشان دهد،‌ در غیر این صورت هرگز با دیگر اقشار جامعه همگون نخواهد شد. بهمین خاطر برای آگاهی یافتن از قوانین استرالیا، دانستن زبان از واجبات است و کمک شایانی در ادغام فرد در جامعه جدید خود می کند.
عموما، سال اول زندگی مهاجرین شاهد بیشترین ناملایمات و تنش های زندگی است؛ که در این میان ، بسیاری از مهاجرین تاب تحمل مشکلات را ندارند و لذا زندگیشان دستخوش صدمات جبران ناپذیری می شود.

زبان انگلیسی ، پاشنه آشیل ایرانی
فریبرز که مهندس راه و ساختمان است و ۲ سال پیش به استرالیا مهاجرت کرده در این باره می گوید: "من قبل از مهاجرت سالها زبان می خواندم و حتی براحتی نمره ۶ را در امتحان IELTS که برای اخذ ویزای دائم لازم است را بدست آوردم، ‌اما به محض ورود به استرالیا متوجه شدم که دانش زبان من محدود به یکسری لغات و اصطلاحات تخصصی و ادبی انگلیسی است که در واقعیت زندگی روزمره ام کمترین کاربرد را دارد."
t.gif
20070417153847english-203.jpg

تسلط بر زبان انگلیسی نقش مهمی در زندگی اجتماعی مهاجران دارد

فریبرز ادامه می دهد: "با توجه به اینکه مهندسین راه و ساختمان بازار کار خوبی در استرالیا دارند و من نیز حدود ۵ سال تجربه اینکار را در ایران داشتم اما هر بار که برای شغلی اقدام میکردم و در مصاحبه ها حاضر می شدم بدلیل عدم تسلط به زبان قادر به گرفتن شغل نمی شدم و این موضوع بیش از ۵۰ بار برای من اتفاق افتاد. در استرالیا بازار کار بسیار رقابتی است و زبان انگلیسی مهمترین نقش را دارد و من به این نتیجه رسیدم که باید برای یادگیری زبان انگلیسی کاربردی وقت بگذارم."
بسیاری معتقدند **** آموزشی در ایران به گونه ای طراحی شده که کمک چندانی به یادگیری زبان انگلیسی نمی کند و بیشتر دیپلمه های ایرانی و یا حتی فارغ التحصیلان دانشگاهی اگر به طور خصوصی به یادگیری زبان اهتمام نکرده باشند، قادر نیستند بخوبی به انگلیسی حرف بزنند یا بنویسند.
دانستن زبان انگلیسی عملا شاه کلید ورود به تمامی ارکان جامعه در استرالیاست. دولت استرالیا فهرست کاملی از کارهایی که مهاجران تازه وارد باید به انجام رسانند منتشر کرده، اما در حقیقت به دلیل اینکه انجام هر یک از این کارها نیاز به دانش زبان در آن حوزه خاص دارد عمل کردن به این فهرست چالش های بسیاری برای مهاجرین به همراه دارد. افتتاح حساب بانکی، گرفتن شماره بیمه مالیاتی، ثبت نام در طرح های درمانی، اجاره مسکن و ... از جمله کارهایی است که مهاجر باید در بدو ورود خود اقدام نماید.
تسلط به زبان، نقش اساسی در یافتن کار برای مهاجرین دارد و اگر فرد علیرغم داشتن تحصیلات عالیه نتواند به انگلیسی تکلم کند باید یا به مشاغل خدماتی همچون ظرفشویی، شستشوی اتومبیل، نقاشی ساختمان، موزائیک کاری و ... که ندانستن زبان نقش چندانی در انجام کار ندارد تن در دهد و یا در محیط هایی کار کند که تماما افراد به زبان فارسی صحبت می کنند.
نکته دیگر در خصوص زبان، ‌تفاوت در لهجه انگلیسی استرالیایی است. چه بسا بسیار کسانی هستند که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند، ‌اما پس از مهاجرت، به دلیل لهجه متفاوت استرالیاییها تا مدت های مدیدی دچار برداشت های اشتباه در محیط های کاری و یا ادارات میشوند. بدین خاطر، چه خواسته و چه ناخواسته زمانی زیادی طول می کشد که مهاجر ایرانی بتواند با محیط خود تعامل مثبت داشته باشد

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
مشکلات مهاجر ایرانی در استرالیا - شماره 2
پیدا کردن کار، بزرگترین مشکل

بسیاری می گویند یافتن شغل مناسب و درخور مهمترین مشکل ایرانیان در استرالیا است و دانستن زبان انگلیسی کلید بازگشایی این قفل بسته. "ما برای این ممکلت ساخته نشده ایم" ‌عبارت مصطلحی هست که زیاد بر زبان ایرانیان جاری می شود. اما در استرالیا باید در نهایت فرد خود را برای کار دلخواه و مورد پسندش آماده سازد زیرا راه دیگری وجود ندارد.
t.gif
20070417161432workers_203.jpg

در استرالیا عموما دو نوع محیط کاری را برای ایرانیان می توان متصور شد: اولی عبارت است از مشاغلی که ایرانیان در آن نقش کارفرما دارند که بخش بسیار کوچکی از فضای کاری استرالیا را شامل می شود. این مشاغل معمولاً نقاشی ساختمان، کارهای فیزیکی و ساختمانی، مکانیکی و در کل کارهای خدماتی را شامل می شود و محیط دوم مشاغلی است که کارفرمایانی غیر ایرانی بر آن احاطه دارند و بیشتر داشتن تجربیات کاری و تحصیلات مرتبط شرط حضور در آن است.
به طور معمول کارفرمایان ایرانی بر روال همان روابطی که در بازار کار ایران برای استخدام یک فرد حاکم جاری است در استرالیا نیز عمل می کنند. که بیشتر بر روال آشنایی و ضمانت افراد استوار است. نباید نقش مهم این کارفرمایان برای اعطای کار به مهاجران تازه وارد را دست کم گرفت،‌ اگرچه ایراداتی همچون میزان کم دستمزد و یا دیر کرد در پرداخت ها به آنان وارد است.
بزرگترین مشکلی که برای مهاجرین وجود دارد ورود به بازار کار واقعی در استرالیاست جایی که افراد به میزان تجربیات و تحصیلاتشان ارزشگذاری می شوند. باید اعتراف کرد که حضور در جامعه کار استرالیا به ویژه برای مهاجران تازه وارد فرآیندی بسیار طولانی و پیچیده است. اگرچه بعضی مهاجرینی که از ایران به استرالیا می آیند دارای سوابق درخشان کاری هستند و چه بسا تجربه مدیریت در سطوح بالا را با خود یدک می کشند، اما کارفرمایان استرالیایی بیشتر به داشتن سابقه کار در استرالیا علاقه نشان می دهند.
علی که سابقه ۱۵ سال مدیریت در سازمانهای ایرانی را دارد، نتوانست کاری هم سطح و یا حتی کمتر از تجربیاتش در استرالیا بیابد. او می گوید: "ساز وکار و روابط حاکم بر محیط های کاری در ایران به هیچ وجه قابل مقایسه با استرالیا نیست. ایرانی اقیانوسی است به عمق یک بند انگشت ولی در استرالیا ترجیح می دهند که برکه ای آب را بیابند که ده متر عمق داشته باشد. من در ابتدا وقتی برای مراکز مختلف درخواست کار می فرستادم، بدون استثناء درخواست های کارم رد می شد و حتی به مرحله مصاحبه هم نمی رسید. بعدها متوجه شدم که ذکر سوابق مدیریتی متعدد در کارنامه کاری ام خود عاملی بازدارنده است و به اصطلاح over-qualified هستم . بدین خاطر مجبور شدم که دوره های کوتاه مدت را در مراکز آموزشی بگذرانم و سپس از کارهای بسیار کوچک دفتری شروع کنم."
اما وضع کار برای تمامی مشاغل بدین گونه نیست. معمولاً فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با فن آوری اطلاعات از وضع بهتری برخوردار هستند و با توجه به بازار کار مناسب استرالیا بسرعت جذب مشاغل مورد نظر خود می شوند.
محسن که مهندس کامپیوتر است می گوید: "در زمینه فن آوری اطلاعات زمینه کار مناسبی وجود دارد و اکثر ایرانیان مشاغل درخور توجه دارند. شاید یکی از دلایل عمده آن کار با کامپیوتر بجای سر وکله زدن با ارباب رجوع است. معمولاً کارفرما، فلان برنامه کامپیوتری را از شما می خواهد و شما در مهلت مورد نظر کار را باید تحویل دهید. به همین سادگی".- نقل از BBC

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
اين مطلب هم جالب هستش!

مردن در استرالیا

دوست داريد ايران بميريد يا استراليا ؟ يا بهتر بگم ، بعد ۱۲۰ سال زبونم لال اگه مرديد کجا خاکتون کنند بهتره؟

سيدني، ملبورن،........کجا با کلاستره ؟ اين متنو بخونيد کمکتون ميکنه:

بر اساس اطلاعات مرکز آمار استرالیا، در سال ۲۰۰۵، 130 هزار و 700 نفر در استرالیا جان خود را از دست دادند که از این میزان، 67 هزار و 200 متوفی مرد و 63 هزار و 500 نفر زن بودند. بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ میلادی نیز تعداد ۳۸۸ نفر ایرانی دراسترالیا وفات یافتند که میانگین مرگ ایرانیان در طی این زمان ۶۴.۶ نفر در سال است.
برگزاری مراسم مربوط به خاکسپاری در استرالیا از بعضی جهات بسیار ساده است، چون شرکت های خصوصی بسیاری وجود دارند که وظیفه آنان مدیریت مراسم تدفین است. این شرکت ها از ابتدا تا انتها، مسئولیت تطهیر، خاکسپاری و تشییع جنازه را برعهده داشته و خدمات متنوعی را ارائه می دهند. البته برگزاری مراسم توسط این شرکت ها نسبتاً پرهزینه است.

فرهاد از خدمات این گونه شرکت ها استفاده ای نکرد و پس از مرگ پدرش تمامی اجرای مراسم را با کمک دوستانش انجام داد. فرهاد در خصوص مرگ پدرش می گوید: "پدر من ده سال پس از سکته ای که کرد با بیماریش جنگید و مدت زمان زیادی را در بستر بیماری سپری کرد. من اگرچه از مرگ پدر غمگینم اما از طرفی خوشحالم که او در سالهای پایانی عمرش به بهترین نحو پرستاری شد و پس از مرگ نیز مراسم آبرومندی برای او بر پا شد."
باید گفت که در استرالیا به موضوع مرگ، صرفنظر از مسائل دینی،‌ به عنوان صنعت نگریسته می شود و حتی بعضی سازمانها، بورسیه هایی نیز برای آموزش مراسم تشییع جنازه به علاقه مندان اعطا می کنند. از طرف دیگر، این سازمانها، ‌افراد را ترغیب می کنند تا قبل از مرگ خود درباره چگونگی برگزاری مراسم تشییع جنازه اشان قرارداد ببندند و با خیالی آسوده و به دور از دلواپسی از چگونگی برگزاری مراسم از دنیا بروند.

به عنوان مثال شخص می تواند انتخاب کند که پس از مرگ، جسدش دفن یا سوزانده شود. در کدام قبرستان دفن شود و اینکه چه کسی سخنرانی مراسم یادبود را بر عهده داشته باشد. فرد، قبل از مرگ خود می تواند نوع تابوتش را که چوبی،‌ فلزی یا ضد آب باشد سفارش دهد. نوع موسیقی که در مراسم پخش شود را انتخاب کند. آیا به هنگام تدفین عینک بر چشم داشته باشد؟ و یا مثلا کلاه مورد علاقه ماهیگیری اش به همراهش دفن شود؟ حتی می تواند نام و نشانی کسانی که دوست دارد تابوتش را حمل کنند را به شرکت اعلام نماید تا به هنگام فرا رسیدن زمان مرگ، افراد برای حمل تابوت مطلع شوند . همچنین می تواند سفارش دهد که قبرش چند طبقه باشد.

فرهاد می گوید: "خرید قبر در استرالیا نیز همچون ایران نسبتاً گران است ‌ و می توان تا یک قبر چهار طبقه خریداری کرد. اما ما برای پدرم یک قبر دو طبقه سفارش دادیم."

برخلاف ایران،‌ تعداد قبرستان ها در شهرهای استرالیا کم نیست و معمولا در هر محله یک قبرستان وجود دارد. بر اساس آمار، فقط در ایالت نیو ساوت ویلز بیش از چهار هزار قبرستان و آرامگاه وجود دارد که سالانه هزینه زیادی برای نگهداری آنها صرف می شود.

53616c7465645f5f24a77c71564d8b91ef0ff843564e0a450017963963dd78932a887bd2c7c7344a439aa309d6f0bde8

قیمت قبر بر حسب منطقه گورستان متفاوت است و فرهاد برای خرید یک قبر دو طبقه برای پدرش مبلغ ده هزار دلار پرداخت کرده بود و در این باره می گوید: "به نظر من مردن در استرالیا با توجه به درآمد افراد زیاد گران نیست. اما بیشترین مبلغ باید بایت خریدن قبر پرداخت شود. اما قبرستان هایی نیز وجود دارد که برای افراد بی بضاعت است و مجانی است، اما اگر فرد محل قبرستان را انتخاب کند باید بهای آن را پرداخت کند."

عقاید مذهبی

باید اذعان داشت که مردن در استرالیا برای بازماندگان بسیاری از ایرانیانی که تقیدات مذهبی دارند کار ساده ای نیست. به عنوان مثال ایرانیانی بوده اند که در وصیت نامه خود ذکر کرده اند که حتماً جسدشان توسط یک غسال شیعه شستشو شود و با توجه به اینکه در تمامی نقاط استرالیا غسال شیعه نمی توان پیدا کرد ، معمولاً بازماندگان برای اجرای وصیت متوفی به سختی افتاده اند.

محمد، که در امور خیریه فعالیت می کند، می گوید: "کسی که غسل میت می دهد شرط است شیعه و دوازده امامی باشد. من چند بار با متوفیانی روبرو شدم که وصیت کرده بودند که حتماً یک شیعه بدن آنان را بشوید و غسل دهد. ولی در هنگام مراسم تشییع آنان، چون غسال شیعه حاضر نبود، لذا براساس وصیت هیچ چاره ای نبود و باید وصیت اجرا می شد و من خودم میت را غسل دادم.

یک بار دیگر همسرم میت را که زن بود غسل داد و پس از این کار تا چند شب نتوانست بخوابد. اما در کل باید گفت که در استرالیا آداب مذهبی برای مراسم تدفین ساده تر از ایران برگزار می شود و زیاد سخت گیری نمی شود."
پدر فرهاد مقیدات مذهبی برای چگونگی اجرای تشییع جنازه نداشت و پیش از مرگ صحبتی با نزدیکانش در این خصوص نکرده بود. فرهاد می گوید: "‌پدر من را در تابوت گذاشتند و او را در قبرستان نزدیک محله مان به خاک سپردیم. سپس مراسم یادبودی برپا کردیم و چند نفر که پدرم را می شناختند هر یک به نوبت، برای حضار صحبت کردند ، بعد یک آقایی هم دعا خواند و دست آخر نیز به میهمانان شام داده شد."

53616c7465645f5f54a92d657e8e77a02c1ee4e39eea6ba5cccf30519a71158b82771ee0cb7926328eafabb5d4d66c1a

درسیدنی قبرستان مختص به شیعیان وجود ندارد و دربرخی قبرستان ها، بخشی را به مسلمانان اختصاص داده اند که مسلمانان شیعه و سنی، هر دو در آن دفن می شوند و با توجه به اینکه مراسم مربوط به تدفین شیعیان با مسلمانان سنی کمی تفاوت دارد، بدین سبب بعضی از ایرانیان در گذشته با مشکلات زیادی دست به گریبان بوده اند.

محمد می گوید: "ایرانیان مقیم استرالیا را می توان از لحاظ دفن اموات به پنج دسته تقسیم کرد: دسته اول کسانی هستند که تمایل دارند تمامی آداب تدفین شیعیان بهنگام مرگ مراعات شود که خوشبختانه در حدود پنج سال است که یک فرد لبنانی غسالخانه ای مختص شیعیان در سیدنی تاسیس کرده است و شیعیان سیدنی از این بابت مشکلی ندارند.

دسته دوم ایرانیانی هستند که ممکن است تقیدات مذهبی داشته باشند ولی چون وصیت نامه ای در خصوص چگونگی دفن خود بر جای نگذاشته اند، بستگان مطابق مقررات گورستان های مسیحی آنان را در تابوت گذاشته و به خاک می سپرند.

دسته سوم ایرانیانی هستند که وصیت می کنند جسدشان سوزانده شود. دسته چهارم ایرانیانی هستند که اقلیت مذهبی همچون بهایی، ارمنی، کلیمی و آسوری به شمار می روند که معمولاً به دست هم کیشان خود دفن می شوند. و دسته آخر ایرانیانی هستند که وصیت می کنند پس از مرگ در ایران دفن شوند".

زندگی شرافتمندانه

دولت استرالیا پس از مرگ، کمک های مالی فراوانی به بازماندگان می کند. به عنوان مثال شریک زندگی متوفی، تا ۱۴ هفته پس از مرگ، مزایای کامل بازنشستگی همسرش را دریافت می کند و اگر همسر متوفی قادر نباشد که مخارج زندگیش را تامین کند، کمکی به عنوان" کمک داغداری" به او تعلق می گیرد. حتی اگر همسر فرد متوفی، بالاتر از ۵۰ سال سن داشته باشد و هیچگونه تجربیات کاری جدیدی نیز در پرونده اش وجود نداشته باشد، پرداخت های ماهیانه ای از طرف دولت به او تعلق می گیرد.

53616c7465645f5f00ead13d24b537b610917540efeed22f2a1ea3d7f9d053f21792b9e5087caadb556c4fca2cbbdedb

در استرالیا مالیات بر ارث وجود دارد و توصیه اکید می شود که حتماً افراد وصیت نامه خود را بنویسند.

قانونی کردن وصیت نامه کار زیاد سختی نیست و فرد باید در نزد یک وکیل وصیت نامه خود را امضا کند و وکیل نیز به عنوان شاهد آن را تایید کند. معمولاً در استرالیا پس از مرگ کسانی که دارای اموال زیاد هستند،‌ آگهی هایی در روزنامه داده می شود تا هر کس که نسبت به تقسیم میراث و اموال ادعایی دارد پا پیش بگذارد، چون بسیار اتفاق افتاده که متوفی، دارای همسر و فرزندان پنهانی نیز بوده که کسی از آن خبر نداشته است.

‌در بیست سال گذشته میزان مرگ و میر زنان و مردان در استرالیا کاهش یافته است واز طرف دیگر، نرخ امید به زندگی در استرالیا به میزان ۶.۱ سال برای مردان و ۴.۵ سال برای زنان افزایش یافته است. آمارها نشان می دهند، چنانچه بچه ای بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ در استرالیا متولد شده باشد اگر پسر باشد انتظار می رود تا سن ۷۸.۵ سالگی و چنانچه دختر باشد تا سن ۸۳.۳ سالگی عمر کند.

این موضوع می تواند دلایلی مختلف داشته باشد ولی مهمترین آنان توجه دولت استرالیا به سلامت شهروندان خود است. فرهاد در خصوص سالهای آخر زندگی پدرش می گوید: "واقعآً پدرم در چند سال آخر عمرش زندگی راحتی داشت و اگر در استرالیا زندگی نمی کرد شاید خیلی زودتر از دنیا می رفت چون بعد از اینکه سه بار سکته کرد با مراقبت های بیمارستان و کادر پزشکی توانست ده سال دیگرزندگی کند."

فرهاد ادامه می دهد: "یک بار به بیمارستان رفتم ، دیدم که پزشک ، یک فرد نیکوکاری را با تار به بیمارستان آورده تا برای پدرم موسیقی ایرانی بنوازد و او را از افسردگی درآورد. من واقعاً نمی دانستم که چگونه از او تشکر کنم. باید بگویم که در این مدت ۱۰ سال دولت استرالیا کمک های شایانی به ما کرد و من از خدا سپاسگزارم که این موهبت را نصیبم کرد که تا آخر عمر در کنار پدرم باشم و او با منزلت و مقام از دنیا برود."

نقل از بي بي سي

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقای moonomid
شما که خودتون یه پا استرالیایی هستید . :)
در مورد نژادپرستی استرالیا چطور؟ . رفتارشون با ایرانیا خوبه ؟

من شنیدم استرالیا چون خیلیها مهاجر هستن زیاد نژادپرست نیستن .
که امیدوارم اینطور باشه

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
آقای moonomid
شما که خودتون یه پا استرالیایی هستید .
در مورد نژادپرستی استرالیا چطور؟ . رفتارشون با ایرانیا خوبه ؟

من شنیدم استرالیا چون خیلیها مهاجر هستن زیاد نژادپرست نیستن .
که امیدوارم اینطور باشه
بله خيلي كمتره
اصلا مشخصه كه مهاجر پذيره و جايي كه مهاجر پذير باشه نژادپرستي كمتره

20 ميليون جمعيت داره كه فقط 10 ميليون توش كار مي كنند

scorpion8108

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان
کسی شماره تلفنی،سايتی، آدرسی،... از يه وکيل درست و حسابی و رجیستر شده داره به من بده؟

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
يك سايت اطلاعاتي بسيار مناسب براي ادامه تحصيل در استراليا:

www.ausiranstudy.org

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
مدارک لازم برای صدور ویزای دانشجویی:

*اصل پاسپورت

*اصل شناسنامه

*ترجمه شناسنامه

*سند ازدواج (در صورت تاهل)

* اصل و ترجمه مدارک تحصیلی و یا مدارک اشتغال به تحصیل

*نامه سوابق شغلی و تحصیلی ( رزومه ) .

*ایلتس

*مدارک مالی

*تمام فرمها

*پذیرش

*عکس پاسپورتی (4 عدد)

*اصل فیش بانکی 3620000 ریال واريز شده به بانك تجارت شعبه احمد قصیر كد 034 به شماره حساب 194428758 به نام سفارت استراليا

در صورت لزوم مدارک دیگری نیز درخواست خواهد شد.

*مدارك مالي

هزينه تحصيل ، زندگي و رفت و امد براي مدت تحصيل در صورتي كه دوره تحصيلي كمتر از دو سال باشد.

هزينه تحصيل ؛ زندگی . و رفت و آمد براي دو سال در صورتي كه دوره تحصيلي بيشتر از دو سال و یا بیشتر باشد.

به مثال زير توجه فرماييد :

دوره دوساله كارشناسي ارشد با شهريه 18000 دلار در سال

توسط هزينه زندگي سالانه دانشجويي 12000 دلار استراليا

هزينه هاي رفت و امد براي هر فرد 2000 دلار استراليا

هزينه هاي افراد همراه نيز بر حسب ، تعداد و سن افراد تعيين ميگردد.

12000*2=24000 $AUD

18000*2=36000 $AUD

2000

TOTAL FINANCIAL SUPPORT : 62000$AUD

مبلغ محاسبه شده بر حسب مورد بايد به مدت سه ماه قبل از درخواست ويزا در حساب فرد متقاضي و يا ضامن هاي مالي وي بدون كمتر شدن از مبلغ مورد نياز سپرده باشد . در مورد دانشجويان ارشد تحقيقاتي و يا دكترا ، محاسبه میزان توان مالی متفاوت است.

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام دوستان
کسی شماره تلفنی،سايتی، آدرسی،... از يه وکيل درست و حسابی و رجیستر شده داره به من بده؟

معرفي وكلاي مهاجرت

شماره نماینده تهران٬ تیموریان
2356610
تلفن خود خاضع:
Tel: 0061-8-92189989 Working hours: 9:00am - 5:00pm Monday to Friday
شهر: پرث
e-mail Address : [email protected]

۱- مریم شاهی٬ سیدنی 0061299948114
اطلاعات تكميلي از طرف ادمين:

مهرداد نوروزی (نماینده خانم شاهی در تهران) ۸۸۶۸۲۷۵۹ ۰۲۱

۲-هما حضرتی٬ سیدنی 0061292649817
اطلاعات تكميلي از طرف ادمين:
Web Address : www.hazratiimmigration.com

من خودم اقاي نوروزي را پيشنهاد مي كنم چون براي چند نفر كار انجام داده

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
مراحل استخدام در استراليا

1-شما بايد ابتدا يك رزومه قوي تهيه كنيد.

2-مهم تر از رزومه داشتن يك COVER-LETTER موثر.

3-اپلاي كردن براي كارهاي مرتبط با رزومه

4-در مصاحبه اول مداركي از شما خواسته نميشه. و اگر مصاحبه براي كارفرما راضي كننده باشه٬ در مصاحبه دوم كه شامل برآورد اطلاعات فني شماست٬ مدارك بررسي ميشه.

5-آزمايشهاي ثانوي٬ شامل تستهاي روانشناسي٬ علمي و غيره

6-پذيرش شما

در سه ماه اول٬ ميتونيد به هر علتي٬ كار رو رهاكنيد و يا اينكه كارفرما به شما اطلاع بده كه ديگه سر كار نريد.اما بعد از سه ماه قانونا به استخدام رسمي كارفرما در مياييد.

بالا