برگزیده های پرشین تولز

سؤال و جواب در مورد linux

هیچ

Registered User
لایک‌ها
0
بايد همين نسخه ftp رو دانلود كنم ديگه؟ بهله؟
خودش نوشته 64 بيتي و 32 بيتي، ولي من هر چي گشتم نسخه 64 بيتي رو پيدا نكردم :( البته يه چيزهايي هست ولي با اينكه در قسمت 64 بيتي هست فكر كنم 32 باشه :blink: :(
حالا من اشتباه مي كنم يا ...؟
http://www.novell.com/products/linuxprofessional/downloads/suse_linux/index.html

msmkhm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه لينوكسي ها
چگونه ميشه دستوراتي رو در هنگام بوت لينوكس اجرا كرد مثل دستورات mount . يعني مخوام ببينم يه چيزي مثل autoexec داس وجود دارد.

msmkhm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بازم سلام
اولا : چرا يه فروم مخصوص براي لينوكس تهيه نمي كنيد.
ثانيا : من mplayer رو روي لينوكس فدورا كور نصب كردم ولي نمي دونم كجاست.اصلا توي ليست برنامه هاي اجرايي اش هم نيست.كمك.كمك . كمك .....

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
ببخشید من چند روزی خط تلفن ندارم بالاخره امروز یکیش وصل شد که مردم بخوان زنگ بزنن من نباید زیاد اشغال کنم.
اگر بشه هرچه زودتر جوابهارو ارسال می کنم و البته فراموش نکنید که سایتهایی مثل technotux رو هم یه سر بزنید.
موفق باشید

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به نقل از شاد روان :
بايد همين نسخه ftp رو دانلود كنم ديگه؟ بهله؟
خودش نوشته 64 بيتي و 32 بيتي، ولي من هر چي گشتم نسخه 64 بيتي رو پيدا نكردم البته يه چيزهايي هست ولي با اينكه در قسمت 64 بيتي هست فكر كنم 32 باشه
حالا من اشتباه مي كنم يا ...؟
دو راه برای دریافت این نسخه وجود داره. نسخه ftp یه iso کم حجم هست که موقع نصب بسته های لازم رو از اینترنت می گیره که من چندان توصیه نمی کنم. ولی اگر خواستید این آدرس فایل:
ftp://ftp.suse.com/pub/suse/x86_64/current/iso/9.3-x86-64-Network-Installation.iso
اما یه راه دیگه دریافت DVD هست که هرچند در سایت نوشته eval اما افرادی که گرفتن میگن هیچ محدودیتی نداره. این DVD هم نسخه 64bit هست هم 32 اما هدف اصلیش 64 بیت هست. در این صفحه از هر mirror که خواستید فایل DVD ISO image (32bit + 64bit, 4,3 GB) رو بگیرید:
http://www.novell.com/products/linuxprofessional/downloads/ftp/eval.html
به نقل از msmkhm :
سلام به همه لينوكسي ها
چگونه ميشه دستوراتي رو در هنگام بوت لينوكس اجرا كرد مثل دستورات mount . يعني مخوام ببينم يه چيزي مثل autoexec داس وجود دارد.
اگر فقط برای mount کردن خودکار می خواهید باید فایل fstab را ویرایش کنید اما برای بقیه جواب دقیق ندارم شاید در technotux.org بپرسید کسی بدونه.
به نقل از msmkhm :
ثانيا : من mplayer رو روي لينوكس فدورا كور نصب كردم ولي نمي دونم كجاست.اصلا توي ليست برنامه هاي اجرايي اش هم نيست.كمك.كمك . كمك .....
داخل terminal تایپ کنید mplayer و اگر با رابط گرافیکی اجرا نشد باید یه gui/frontend براش نصب کرد.
موفق باشید

msmkhm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از irgamer :
ببخشید من چند روزی خط تلفن ندارم بالاخره امروز یکیش وصل شد که مردم بخوان زنگ بزنن من نباید زیاد اشغال کنم.
اگر بشه هرچه زودتر جوابهارو ارسال می کنم و البته فراموش نکنید که سایتهایی مثل technotux رو هم یه سر بزنید.
موفق باشید
ببخشيد اين fstab تو لينوكس FC3 كجاست؟

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
گفتم باید بالا به یاد قدیم !
من یکی که خیلی چیز یاد گرفتم

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
یادش به خیر ;)
امیدوارم از این بحثهای خوب بازم پیش بیاد :)
موفق باشید

بالا