برگزیده های پرشین تولز

سبک رزمی سیستما (کارشناس متخصص استاد فایرنایت)

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
سلام
این سبک همون سبکی نیست که نیرو های ویژه رو باهاش اموزش می دن؟
شما خودتون این سبک رو اموزش می دید؟
جای هست که ان سبک رو اموزش بده؟
سلام. ترد رو اگه از اول مطالعه كنيد هم اطلاعات مفيدي پيدا مي كنيد و هم جواب سوالتون رو.
اين سبك توي ايران آموزشش وجود نداره.

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
بعد از مدت ها دارم پست میذارم ،
به طور خلاصه اصول تنفسی و حرکتی قبل از شروع دفاع یا حمله سیستما را خدمتتون عرض میکنم . البته اصول آنچنان متفاوتی در مقایسه با سبک های رزمی دیگر ندارد .
1) نفس کشیدن
2) حفظ آرامش
3) حفظ وضعیت
4) حرکت مداوم و پیوسته و حرکت آونگی
------------------------------------------------------------
حالا باید هر کدام را به طور مفصل تشریح کنم .

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
بعد از مدت ها دارم پست میذارم ،
به طور خلاصه اصول تنفسی و حرکتی قبل از شروع دفاع یا حمله سیستما را خدمتتون عرض میکنم . البته اصول آنچنان متفاوتی در مقایسه با سبک های رزمی دیگر ندارد .
1) نفس کشیدن
2) حفظ آرامش
3) حفظ وضعیت
4) حرکت مداوم و پیوسته و حرکت آونگی
------------------------------------------------------------
حالا باید هر کدام را به طور مفصل تشریح کنم .
ممنون
تمرکز و دقت روی اینها نیاز به یه زمان محدود داره درسته؟ چطوری تو یه درگیری لحظه ای میشه اینها رو کنترل کرد همزمان؟

ممنون از حسن توجه شما

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
ممنون
تمرکز و دقت روی اینها نیاز به یه زمان محدود داره درسته؟ چطوری تو یه درگیری لحظه ای میشه اینها رو کنترل کرد همزمان؟

ممنون از حسن توجه شما
راستش الان که خود من دارم در مورد سیستما صحبت میکنم و حتی این سبک رو هم کار کردم ، صادقانه باید بگم که هنوز به تسلط کامل روی 4 مورد گفته شده نرسیده ام و حفظ همه اینها توی مبارزه طولانی مدت فقط نیاز به تمرین زیاد روی موارد گفته شده دیگه داره . برای شخصی مثل من که دارم میگم تسلط کامل ندارم تا حدود 45 دقیقه مبارزه پشت سر بدون یک لحظه وقفه هم میتوانم همه موارد گفته شده را رعایت کنم . بعد از این مدت خستگی ناشی از مبارزه باعث میشه که نتوانم هیچکدام را به درستی رعایت کنم .
پس در جوابتون باید بگم که اگر شخصی که این سبک را کار کرده تسلط خیلی بالایی داشته باشد میتواند در زمان طولانی مدت تمرکز و دقت لازم را داشته باشد .
در جواب سوال دوم باید عرض کنم که ، تمرینات تنفسی باید جزئی از زندگی روزمره این دسته رزمی کاران بشود ( که البته مطمئنم در همه سبک های رزمی اینطوری است و فقط مختص سیستما نیست ) - حفظ آرامش هم باید با رعایت اعتدال در مسائل روزمره و بخشش و .... به دست بیاید که بیشترش خودسازی است - حفظ وضعیت مربوط به شرایط قبل از حمله است که با تمریناتی که با رزمی کاران سیستما انجام میشود ، حرکات به نوعی غیر ارادی میشود و جزئی از حرکات طبیعی بدن میشود ( البته با تمرین خیلی خیلی خیلی زیاد و قرار گرفتن در شرایط آموزش خاص که در دوره سیستما به رزمی کاران تحمیل میشود ) و میرسیم به حرکت مدارم و آونگی که مختص شرایطی است که درون حمله و ضد حمله هستیم که این دیگه خودش مشتمل بر حرکات یاد گرفته شده در طول دوره رزمی است .

persepolis52616

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.من ویگ چون کار کردم...از سبک اسپتناز خیلی خوشم میاد...خوشحالم درجمع شما هستم

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
سیستما عالیه اما به جای این که هنرجو رو ببره تو اون شرایط مثل اتاق تا درگیری تو اتاق یاد بده
می تونه با تکیه بر متون قدیمی و اصیل کاراته،موشین طرف رو راه بندازه و اون شخص رو به سطح یک هنرجوی
سامورایی به معنای پهلوان برسونه الان اساتید سیستما بیشتر یه هنرمند هستند تا یه استاد دفندر

Shahrokh123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر سبک جالبی میرسه میشه بگید شباهت هاش با سامبو چیه ایا شباهتی داره؟؟

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
سلام
اگر سیستما رو میگی برای دفاع در جنگ ابداع شده و سامبو برای مسابقه دادن
سیستما شبیه اوکیناوا گوجوریو کاراته هست با این تفاوت که ما تو گوجو به درک درگیر نشدن میرسیم
تو سیستما به شما یاد میدن درگیر شدی چه جوری زنده بمونی و برای جامعه عجول امروزی عالیه
شما هم سعی کن سیستما رو یاد بگیری بهتر از سامبو هست

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625

من خیلی به سامبو علاقه دارم .... ریشه های سامبو مشخص هستش ... ترکیبی از جودو و کشتی ... خیلی کاربردی و قدرتمند و تمرکز روی درگیری نزدیک و گراپلینگ است .
اما سیستما ریشه های متفاوتی داره و البته که هر دو توسط ارتش ایجاد شدند ... نمیتونم بگم کدوم کاربردی تر هستش ... فقط میتونم بگم تسلط به هر کدومشون کمک بسزایی در مبارزه میکنه .

بالا