برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

mohammad041

Registered User
لایک‌ها
42
سلام وقت بخیر دوستان
به نظرتون الان فرصت مناسبی برای فروش هست؟

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
الان قیمت تقریبا متعادله حباب سکه حدود 200 هزار تومنه از یک طرف میگن احتمال داره دلار ریزش سنگین کنه از یک طرف احتمال داره توافقی صورت نگیره و دلار باز جهش کنه فکر میکنم بزرگترین اقتصاددان ها هم نمیتونن تعیین کنن در بازار ایران کی وقته خریده کی وقت فروش
من بهت میگم وقت خریده اینجا ایرانه اقتصاد نداره تا اقتصادان داشته باشه همش روی بازی و کلاهبرداری میچرخه باید کلاهبردار باشی نه اقتصادان

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
بله ولی گاهی حتی خبره ترین کلاهبرداران و دلالان هم پیش بینی هاشون اشتباه از آب درمیاد همونطوری که خودتون هم گفتین اینجا اقتصاد درستی نداره کشوری هم که اقتصادی درستی نداره هیچ ثبات قیمتی درکار نیست اگر بخوابیم بیدار شیم ببینیم دلار شده 30 تومن عجیب نیست بخوابیم و بیدار بشیم و دلار بشه 15 تومن هم دور از انتظار نیست. من با یکی از طلافروشان که در کار ارز هم هست صحبت میکردم میگفت حتی خود ماهم نمیدونیم کی وقته خرید و فروشه
الان میگن اگر ارزهای بلوکه شده به بازار تزریق بشه دلار تا 15 میاد پایین حالا معلوم نیست تزریق میشه یا نه ممکنه ما امروز سکه بخریم فردا پول های بلوکه شده ایران آزاد باشه یا توافقی صورت بگیره و طلا و سکه بریزه ممکنه هم پالس منفی ارسال بشه و طلا بکشه بالا اصلا نمیشه پیش بینی کرد فقط باید ریسک کرد
والا توافق که بعید میدونم بشه چه برسه پولهای بلوکه شده که آزاد بشه اون بالاییها که دلشون به حال مردم نمیسوزه جاشونم که راحته اما چیزی که به من توی این 37سال زندگی ای که خداوند توی این مملکت بهم آموخت اینه که هیچ وقت کالایی که بالا بره پایین نمیاد این جریانات هم که فعلا ثبات پیدا کرده مثل آرامش قبل از توفان میمونه این چند تومنی هم که از سکه دلار اومد پایین بازم بازیه

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
بله ولی گاهی حتی خبره ترین کلاهبرداران و دلالان هم پیش بینی هاشون اشتباه از آب درمیاد همونطوری که خودتون هم گفتین اینجا اقتصاد درستی نداره کشوری هم که اقتصادی درستی نداره هیچ ثبات قیمتی درکار نیست اگر بخوابیم بیدار شیم ببینیم دلار شده 30 تومن عجیب نیست بخوابیم و بیدار بشیم و دلار بشه 15 تومن هم دور از انتظار نیست. من با یکی از طلافروشان که در کار ارز هم هست صحبت میکردم میگفت حتی خود ماهم نمیدونیم کی وقته خرید و فروشه
الان میگن اگر ارزهای بلوکه شده به بازار تزریق بشه دلار تا 15 میاد پایین حالا معلوم نیست تزریق میشه یا نه ممکنه ما امروز سکه بخریم فردا پول های بلوکه شده ایران آزاد باشه یا توافقی صورت بگیره و طلا و سکه بریزه ممکنه هم پالس منفی ارسال بشه و طلا بکشه بالا اصلا نمیشه پیش بینی کرد فقط باید ریسک کرد
عزیز پول های بلوکه ازاد بشه چیزی به داخل تزریق نمیشه،،،برادران عزیز در منطقه منتظر هستن اول،،،اونا باید کامل و شامل تغذیه بشن،،،،بعدش ته مونده چیزی باشه میاد داخل،،،((که بعیده چیزی بمونه)),,,,,داخل رها شده به حال خودش،،،،الان دلار فردایی نزدیک 25 رسیده،،،،و با سرعت داره میره جلو،،،،،خصوصا با سیگنال های منفی که در مورد توافق تو این دو سه روز اومده بیرون،،،،،،باز باید منتظر موند

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
بله متاسفانه کاهش قیمتی هم رخ بده موقتیه چند روز پیش سکه به زیر 10 تومن سقوط کرد ولی الان به حدود 11 رسیده قیمت ها الاکلنگی شده حتی اگر تزریق ارزی رخ بده و حتی اگر میلیاردها دلار هم به بازار تزریق بشه بازم موقتیه

مساله خرج کردن پول در سایر کشورها و منطقه نیست مساله اینه که ایران مثل فردیه که شغلی نداره و این تزریق ارز و برنامه های بانک مرکزی و..... حکم قرض کردن پول از دوست و آشنا برای همون فرد بیکار رو داره اون فرد بیکار وقتی پولی میاد دستش مشکلاتش حل میشه ولی بالاخره این پول تمام میشه مشکل مملکت ما زمانی حل میشه که این اقتصاد بیمار درست بشه اقتصاد هم زمانی درست میشه که در سیاست های کلی مملکت بازنگری بشه و با دنیا تعاملات تجاری و سیاسی و روابط سالم برقرار بشه
تا ما با چندتا کشور گشنه تر از خودمون هستیم اقتصاد این مملکت هیچ رشدی نمیکنه بلکه اقتصادی هم شکل نمیگیره فرضشو بکن با همین اروپا کاملا درهای تجارت و سرمایگذاری باز باشه سیلی از پیشرفت در تکنولوژی ایجاد میشه در یک صورت حرف حسن خالیبند به حقیقت میپیونده(چنان رونق اقتصادی ایجاد کنم:D)که با ابر قدرتهای اقتصادی همکاری داشته باشیم خرافات و دین هم ازش جدا باشه

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
به آرامی در حال نظاره بازار!
اندکی تغییر داشته امامی به 11700 رسید و در بازه 11500 متوقف شده.

mehrdad_seo

Registered User
لایک‌ها
187
بله متاسفانه کاهش قیمتی هم رخ بده موقتیه چند روز پیش سکه به زیر 10 تومن سقوط کرد ولی الان به حدود 11 رسیده قیمت ها الاکلنگی شده حتی اگر تزریق ارزی رخ بده و حتی اگر میلیاردها دلار هم به بازار تزریق بشه بازم موقتیه

مساله خرج کردن پول در سایر کشورها و منطقه نیست مساله اینه که ایران مثل فردیه که شغلی نداره و این تزریق ارز و برنامه های بانک مرکزی و..... حکم قرض کردن پول از دوست و آشنا برای همون فرد بیکار رو داره اون فرد بیکار وقتی پولی میاد دستش مشکلاتش حل میشه ولی بالاخره این پول تمام میشه مشکل مملکت ما زمانی حل میشه که این اقتصاد بیمار درست بشه اقتصاد هم زمانی درست میشه که در سیاست های کلی مملکت بازنگری بشه و با دنیا تعاملات تجاری و سیاسی و روابط سالم برقرار بشه
که 100 سال دیگه هم این اتفاق نمیفته

mehrdad_seo

Registered User
لایک‌ها
187
تا ما با چندتا کشور گشنه تر از خودمون هستیم اقتصاد این مملکت هیچ رشدی نمیکنه بلکه اقتصادی هم شکل نمیگیره فرضشو بکن با همین اروپا کاملا درهای تجارت و سرمایگذاری باز باشه سیلی از پیشرفت در تکنولوژی ایجاد میشه در یک صورت حرف حسن خالیبند به حقیقت میپیونده(چنان رونق اقتصادی ایجاد کنم:D)که با ابر قدرتهای اقتصادی همکاری داشته باشیم خرافات و دین هم ازش جدا باشه
نگران نباشید ایشون saeed_taj گفتن با اومدن بایدن همه چی درست میشه منتظر باشید به زودی دلار تو خیابون 10 تومن هم کسی نمیخره

mehrdad_seo

Registered User
لایک‌ها
187

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,668
دم عیدی گرم طلا چقدر متاثر شده ؟

یه مبلغی دارم میخوام تبدیل کنم کی تبدیل کنم ؟

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
دم عیدی گرم طلا چقدر متاثر شده ؟

یه مبلغی دارم میخوام تبدیل کنم کی تبدیل کنم ؟
دست نگه دار تا بعد 3 اسفند،،،،که مسئله برجام تموم بشه،،،،اگه ایران خارج بشه کامل،،،میترکه بازار ها،،،،اگه نشه و اوکی بشن با هم بهتره نقد بمونی،،،،انس طلا هم متاسفانه گند زده،،،،بالا برو نیست،،،،بعد 3 اسفند سریعا تبدیل کن اگه خارج شد ایران

7star

Registered User
لایک‌ها
280
- برای خرید سکه، ارائه کارت ملی هم نیازه؟
- خرید سکه، فاکتور هم داره؟
- بروی وکیوم سکه بانکی، باید نشانی همان مغازه درج شده باشه یا اگه اسم مغازه دیگری هم درج شده باشه، اشکالی نداره؟
- خرید سکی فیزیکی رو پیشنهاد می کنید یا خرید گواهی سپرده سکه از بورس؟ چرا؟

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
- بروی وکیوم سکه بانکی، باید نشانی همان مغازه درج شده باشه یا اگه اسم مغازه دیگری هم درج شده باشه، اشکالی نداره؟
1. خیر
2. خیر
3. همچین چیزی نیست، وکیوم هر شرکتی با شرکت دیگه فرق داره و مهم باز نشدن وکیوم هست.
4. منتظر پاسخ بقیه باشید.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241

اگر صرافی برید کارت ملی میخواد و فاکتور هم میده
اگر طلا فروشی برید فقط پول میخوان :دی
رایج اینه که هر جایی وکیوم خودش رو داره .وکیوم داشتن و نداشتن مهم نیست مهم اینه سکه تقلبی نباشه .شما سکه با وکیوم بگیرید و از وکیوم خارج کنید چیزی از ارزش سکه کم نمیشه ... دلیل اینکه سکه رو با وکیوم میفروشن اطمینان دادن از اصالت سکه هست (توصیه میشه از جایی خرید کنید که با سابقه هست)
سوال آخر هم من ترجیحم سکه فیزیکی هست

Masood1996

Registered User
لایک‌ها
180
سلام یه سوال داشتم در مورد خرید طلای آب شده، میخواستم بدونم در حد خیلی کم و سه چار گرمم میشه خرید؟

7star

Registered User
لایک‌ها
280
سلام،
بنظرتون الان زمان مناسبی برای خرید سکه هست یا نه؟

saft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
بستگی به افق دید شما برای سرمایه گذاری داره اگه 4 ماه میتونی صبر کنی بنظر من عالیه

بالا