برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,016
به نظرتون سکه باز کی شروع میکنه به سعودی شدن ؟

به طور کلی سزمایه گذاری تو سکه ارزش داره ؟

خودشم جالب هست تو مملکت همه چی داره گرون میشه هر چی که فکرش رو بکنید اما سکه ارزون میشه !!!!! اخه این یعنی چی ؟ تا جایی که یادم هست همیشه سکه و طلا قبل همه چی گرون میشد بعدا بقیه گرون میشدن !!!
نمیشه واقعا گفت کی صعودی میشه به خیلی از مسائل ربط داره بیشتر صبره و البته خوشانسی مثلا کسی سال ۹۸ سرمایه گذاری روی سکه حتی پارسیان میکرد الان سود چند درصدی بود کسی که الان وارد بشه باید ریسکشو و صبرشو بپذیره

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
نمیشه واقعا گفت کی صعودی میشه به خیلی از مسائل ربط داره بیشتر صبره و البته خوشانسی مثلا کسی سال ۹۸ سرمایه گذاری روی سکه حتی پارسیان میکرد الان سود چند درصدی بود کسی که الان وارد بشه باید ریسکشو و صبرشو بپذیره

فرمایش شما درست پس چرا همه چی هی گرون میشه اما سکه میاد پایین !!! ؟؟؟؟
مگه نباید سکه هم مثل بقیه لوازم جامعه که رو به بالا هستند این هم باید گرون بشه اصولا

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,016
فرمایش شما درست پس چرا همه چی هی گرون میشه اما سکه میاد پایین !!! ؟؟؟؟
مگه نباید سکه هم مثل بقیه لوازم جامعه که رو به بالا هستند این هم باید گرون بشه اصولا
سکه رشدشو کرده و اینکه کالا ها تقریبا یک چند مدتی هست سقف قیمتی رو زدن و ثبات پیدا کردن
سکه وطلا به انس جهانی و قیمت دلار و عرضه و تقاضا و حبابش بیشتر ارتباط داره

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
دوست عزیز سکه و... رشد زیادی کردن
احتمالن شما تازه وارد این فضا و بازار میخوای بشی عرض کنم سکه و طلا هم همزمان با سایر کالاها گران شده ولی سکه تابع نرخ ارز. قیمت جهانی و تقاضای داخل هست
سکه سال پیش تا 15500 هم رفت در که نسبت به مشابه سال قبلش که 4 میلیون بود یعنی 4 برابر سود
اما تقریبن با کاهش تدریجی و الان ثبات نسبی در دلار 25 قیمتش الان حدود 11 هست

در مورد سایر کالاها هم الان هر چیزی که گرون شده دیگه به سقف رسیده و در مورد سایرکالاها هم باید منتظر کاهش تدریجی و ثبات باشیم که تغییر هرکدوم یک از آنها به سیاست‌های کشور. نرخ ارز و مدیریت و عرضه و تقاضای اون کالاها داریم

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
دوست عزیز سکه و... رشد زیادی کردن
احتمالن شما تازه وارد این فضا و بازار میخوای بشی عرض کنم سکه و طلا هم همزمان با سایر کالاها گران شده ولی سکه تابع نرخ ارز. قیمت جهانی و تقاضای داخل هست
سکه سال پیش تا 15500 هم رفت در که نسبت به مشابه سال قبلش که 4 میلیون بود یعنی 4 برابر سود
اما تقریبن با کاهش تدریجی و الان ثبات نسبی در دلار 25 قیمتش الان حدود 11 هست

در مورد سایر کالاها هم الان هر چیزی که گرون شده دیگه به سقف رسیده و در مورد سایرکالاها هم باید منتظر کاهش تدریجی و ثبات باشیم که تغییر هرکدوم یک از آنها به سیاست‌های کشور. نرخ ارز و مدیریت و عرضه و تقاضای اون کالاها داریم

بله بنده تازه وارد هستم در این موضوع

بنده خرید 11865 تومان خریدم سکه امامی رو الان تو ضرر هستم الان

بنظرتون میتونم با این قیمت خرید سود بکنم یا باید چند ماهی صبر کنم که شاید بشه اون قیمت یا بتونم سود بکنم ازش
یا باید 1 سال صبر بکنم :(

امیدی هست ؟؟؟؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
دوستان کدوم مدل سکه برای خرید و فروش بهتره؟

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
دوستان من ماهی حدودا ۱۰ تومن درامد دارم،نظرتون چیه ماهی ۵ تومن طلا بگیرم بزارم کنار؟کار درستیه؟

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
بله بنده تازه وارد هستم در این موضوع

بنده خرید 11865 تومان خریدم سکه امامی رو الان تو ضرر هستم الان

بنظرتون میتونم با این قیمت خرید سود بکنم یا باید چند ماهی صبر کنم که شاید بشه اون قیمت یا بتونم سود بکنم ازش
یا باید 1 سال صبر بکنم :(

امیدی هست ؟؟؟؟
سرمایه گذاری روی طلا سکه مثل دلار نیست که شما بخوای توی دوره کوتاه مدت نوسان بگیری و سود کنی طلا و سکه سرمایه گذاریهای بلند مدت هست کمش 1سال زیادش 3تا5 سال الانم نگران نباش ضرر نکردی نگهدار صبر کن آمار سکه رو هر روز داشته باش توی این یکسال میتونی با سودش بفروشی

Alone Men

Registered User
لایک‌ها
31
بحث به کل چیز دیگه‌ای بود. ظاهرا شما پست‌های صفحۀ قبل رو کامل نخوندی و به سه واژۀ کوتاه، میان و بلند مدت توجه نداشتی. یکی از دوستان پیشنهاد داده بود «خرید» همواره بهترین گزینه هست و من با استناد به تاپیکِ لینک شده‌ای که نظرات برخی دیگر از دوستان هم‌فکر شما داخلش هست عرض کردم این استدلال منطقی نیست و پس کسی که مهر ماه این سوال رو پرسیده بود باید سکۀ 16.2 میلیونی می‌خرید و در این صورت الان نه تنها ریالی سود نکرده بود، که 36% از اصل پولش هم رفته بود.

بگذار قضیه رو یک پله ساده‌تر کنیم. فرض کنیم یک نفر اسفند 99 می‌ره و 1 سکۀ امامی می‌خره و دیگری همون پول رو می‌گذاره تو صندوق درآمد ثابت (بدون ریسک) و با سود ماهیانه‌اش هم مجدد واحدهای همون صندوق رو می‌خره. اگر قیمت سکۀ خریداری شده در اسفند 1400 بشه حدود 13.5 میلیون، تازه برابری می‌کنه با کسی که با تضمین و اطمینان پولش رو سرمایه‌گذاری کرده. اونم تازه یک صندوق 23 درصدی و نه مدل‌های رایج‌تر 25-30 درصدی. عنایت داری که داریم پرکتیکال صحبت می‌کنیم و در چنین سناریویی اگر دردسرهای خرید، استرس روزانه، نوسانات و... رو هم لحاظ کنیم ارزش اون سکۀ فرضی باید خیلی فراتر از این‌ها شده باشه تا بگیم «ارزشش» رو داشته. حالا با تخفیف بیا این رقم رو 14 میلیون در نظر بگیریم. آیا سکه در اسفند 1400 قیمت 14 میلیون رو خواهد دید؟ طبیعتا هیچکس جواب این سوال رو نمی‌دونه، ولی این رو خوب می‌دونیم که فعلا رقابت بر سر «عقب نموندن» هست و افتخار در تشویق به خرید به هر قیمتی.

شاید این مثال، برخی رو یاد حد فاصل 92 الی 96 بندازه که اشک خریداران سکه و دلار درومده بود و در نهایت سود سپردۀ بانکی در پایان اون بازۀ 4-5 ساله به مراتب بیشتر بود. اما، همون‌طور که قبلا هم تو این تاپیک نظر شخصی‌ام رو گفتم، با توجه به نقدینگی غیر قابل کنترل این دوران و مملکت‌داری محشر آقایون و... چرخه‌های تورمی این‌بار به جای بلند‌مدت احتمالا در خوشبینانه‌ترین حالت در میان‌مدت خودشون رو نشون می‌دن. مهم این وسط حفظ سلامتیه و «خندۀ آخر» از آن اونیه که بازدهی بیشتر – و یا برابر – رو با آسودگی خاطر کسب کرده باشه.

در بازه کوتاه مدت چه سرمایه گذاری رو پیشنهاد میکنید؟
تحلیلتون در مورد بازار مسکن چی هست؟

و در آخر صندق برای 25-30 چی پیشنهاد میکنید و اینکه چقدر مطمئن هستید با توجه به وقایع قبلی . من پاسارگاد رو روزشمار 23% شنیدم میده . صحت داره ؟

این افزایش نرخ بهره نمیتونه نشون دهنده تورم جهشی در میان مدت باشه ، چون در نهایت صندق ها و بانک ها به منابع اطلاعتی بیشتری دسترسی دارن.

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
سلام خدمت دوستان
وقت همه بخیر

یک سوال داشتم که برام خیلی مهم هست لطفا نظراتتون رو بفرمایید ممنون میشم

بنظرتون کف قیمت سکه امامی 86 در شرایطی که هم جو انتخابات و خود انتخاب هست و بر حسب این بگیریم که دوباره ایران با امریکا توافق کنه یعنی همین برجام دوباره اوکی بشه کف قیمتی که سکه می تونه بیاد پایین چند می تونه باشه

یعنی کجا میشه گفت این دیگه کفش هست و دیگه پایین نمی یاد ؟؟؟؟؟؟

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
سلام خدمت دوستان
وقت همه بخیر

بنظرتون کف قیمت سکه امامی 86 در شرایطی که هم جو انتخابات و خود انتخاب هست و بر حسب این بگیریم که دوباره ایران با امریکا توافق کنه یعنی همین برجام دوباره اوکی بشه کف قیمتی که سکه می تونه بیاد پایین چند می تونه باشه

نظر من اینه که کف قیمت سکه ۱۰.۵ الی ۱۱ هست و اگر همین الان هم ایران و امریکا توافق کنن از این مقدار کمتر نمیشه فقط ممکنه برای ی مدت روی این قیمت ثابت بمونه
همون اسکناس هایی که به قول خود رییس بانک مرکز بدون پشتوانه چاپ شدن امسال باعث تورم میشن

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
در بازه کوتاه مدت چه سرمایه گذاری رو پیشنهاد میکنید؟

در مورد کوتاه مدت نظر خاصی ندارم. فکر نمی‌کنم نوسانات جونی داشته باشن و اتفاق عجیب و غریبی در هیچ‌کدوم از بازارهای داخلی رخ بده. البته امروز سکه خیلی دلربا ریخت و اگر بورس باز بود، شاید در محدودۀ 10300 خرید می‌زدم (سکۀ بورسی پایین‌تر از بازار معامله می‌شه). به هر حال چیزی که واضحه اینه که تو این مدت هرکی رفت سراغ رمزارزها برنده شد. ولی چون شناختی از این بازار ندارم و صرفا شانسی و حسیکال خرید و فروش می‌کنم و با موج همراه شدم - و دست بر قضا شانس در این 5، 6 ماه با همۀ حاضرین در این بازار یار بوده - هیچ توصیه‌ای نمی‌تونم داشته باشم. به بخش «ارز دیجیتال» سر بزنید و نظر دوستان حرفه‌ای رو جویا بشید که یک وقت نشه حکایت ورود در قله، مشابه مرداد ماه بورس تهران.

تحلیلتون در مورد بازار مسکن چی هست؟

مسکن در ایران همواره به واسطۀ «چسبندگی قیمت» در بدترین حالت وارد فاز مقاومتی و بعد رکود شده. یعنی پایینی به خصوصی نداره و در بدترین سناریو قیمت‌ها ثابت می‌مونه. فروشنده‌ها ترجیح می‌دن منتظر بمونن تا موج بعدی افزایش بیاد و اون موقع می‌فروشن. البته در مجموع نسبت به اوج مهر-آذر سال گذشته اندک افتی داشته ولی به قدری در مقایسه با رشد قبلی‌اش کم بوده که بیشتر شبیه به شوخیه. کسی نیاز داشته باشه یا بخواد سرمایه‌گذاری کنه باید بخره. الان موقعیت‌های خوبی پیدا می‌شه و چون مشتری زیاد نیست، بعضی‌ها حاضرن زیر قیمت بدن. مورد تا مورد به هر حال فرق داره.

و در آخر صندق برای 25-30 چی پیشنهاد میکنید و اینکه چقدر مطمئن هستید با توجه به وقایع قبلی . من پاسارگاد رو روزشمار 23% شنیدم میده . صحت داره ؟

صندوقی که 25-30 درصد تضمینی و ثابت بده وجود نداره. در مورد پاسارگاد هم اطلاعی ندارم. شاید منظور شما لوتوسِ پارسیان هست که 21% می‌ده تا جایی که می‌دونم. صندوق گسترش آینده فیکس 23 درصد می‌ده و از طریق شعبه‌های بانک می‌تونید افتتاح حساب کنید. البته NAV متغیری داره که در نهایت در روز ابطال تاثیر مستقیم بر روی دارایی داره و بالا/پایین شدنش مساوی خواهد با اضافه/کم شدن از اصل پول.

این افزایش نرخ بهره نمیتونه نشون دهنده تورم جهشی در میان مدت باشه ، چون در نهایت صندق ها و بانک ها به منابع اطلاعتی بیشتری دسترسی دارن.

شکی در تداوم تورم نیست. وقتی زیرساخت‌ها تغییری نکرده و اصلاح نـظام اقتصادی تقریبا محاله، معلومه که در نهایت دوباره چرخه‌های انفجاری-تورمی تکرار می‌شن. حالا ممکنه شیب و شتابش فرق بکنه. فکر می‌کنم - طبیعتا این تصور می‌تونه کاملا غلط و بی‌اساس باشه - در 1 سال آینده در وضعیتی عجیب و غریب قیمت کالاهای مصرفی، خوراکی و خدماتی از بازارهای مالی و دلالی داخلی پیشی می‌گیره. اون مطلبی که تو پست قبلی گفتم دربارۀ وضعیت کوتاه و میان مدت بود. وگرنه خرید سکه برای بلند مدتی‌های واقعی هیچ ریسکی نداره. اما چرا، برای کسی که نیاز فوری به پولش داره یا میان‌مدتیه قضیه فرق می‌کنه. همون‌طور که در 6 ماه گذشته 35% از قیمتش ریخته و مطابق پیش‌بینی قبلی همۀ بازارهای داخلی رنج بودن. حرف من صرفا این بود که «بخرید، به هر قیمتی بخرید که ضرری توش نیست» چرت و پرت محضه و نمونه‌اش رو همین اواخر لمس کردیم. چطور ممکنه بین سکۀ 16.3 میلیونی (22 مهر 99) و سکۀ 9.7 میلیونی (30 دی 99) تفاوتی نباشه!؟

کاری که خودم این روزها می‌کنم اینه: تو بورس سبد ثابتم رو دارم که داره منفی‌هاش رو می‌خوره و کاری باهاش ندارم فعلا. باقی نقدینگی موجود رو کردم 2 قسمت؛ یک بخش رو ریختم داخل کارگزاری مفید (سبد اصلی‌ام تو کارگزاری نهایت‌نگر هست) که به طور خودکار در پایان ماه بهش سودی تقریبا معادل سود بانکی تعلق می‌گیره. هر وقت احساس کنم می‌شه نوسانی خوب گرفت باهاش خرید می‌زنم. سود حاصل از نوسان‌گیری در بورس رو در کنار سود حاصل از کریپتوبازی جدا می‌کنم و باهاش سکه می‌خرم. این کار رو فقط برای کاهش ریسک انجام می‌دم. اگر ریزش تاریخی مرداد 99 بورس پیش نیومده بود، به جای خرید سکه که فعلا تحرک خاصی نداره همچنان سودها رو هم تو همون 2 بازار نگه می‌داشتم ولی ضربۀ حاصل از اون اتفاق سنگین‌تر از اونی بوده که مجدد چنین ریسکی بکنم. با خرید سکه در مرحلۀ اول سرمایۀ حاصل از اون سودها حفظ می‌شه (پایین‌ترین کانالی که برای سکه متصورم میانۀ کانال 9م هست که بعیده رویت بشه) و در مرحلۀ دوم در بلند مدت هر اتفاقی بیفته و هرچقدر تورم داشته باشیم، ارزش این‌ها هم به موازات سایر بازارها می‌ره بالا – و چه بسا مطابق تجربۀ تاریخی بالاتر – و در نهایت ضرری توش نیست.

Last edited:

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
سلام خدمت دوستان
وقت همه بخیر

به نظر من که عزیز جا داره حتی تا 9 هم بیاد،،،که اومد تقریبا،،،
به نظر من اصلا فایده نداره نداره سرمایه گذاری در طلا و سکه دیگه،،،،دیگه بعیده به این زودیها سود ده باشه،،،،میبینید که داره درجا میزنه چندین ماه هست،،،بعد از ریزش سنگینش البته،،،،و بعد از انتخابات هم هیچی مشخص نیست،،،شاید توافق بشه و حتی نشه هم با توجه به فروش مملکت به چین و دریافت پول سنگین خیلی بعیده رشد چشم گیری داشته باشه سکه و به استرس و دردسرش نمی ارزه،،،

شما فرض کن،،،،تو تقریبا 7 ماه گذشته،،،،هر چی،،،هر چی غیر از این طلای کثیف میخریدی در سود بودی،،،هر وسیله و هر چیزی که فکرش رو بکنید،،،میبینید که همه چیز صعودی بوده و هست غیر از این گوه،،،((حتی خود گوه تقریبا !!!!!))

و همین هم ادامه دار باشه احتمالا،،،،هیچ چیزی فکر نمیکنم تقریبا تغییر بکنه بعد از انتخابات،،،،بعد از فروش مملکت به چین البته این نظر رو میدم،،،و دوران رکود شروع شده باشه،،،،در دلار منظورمه،،که تاثیر مستقیم روی طلا داره،،،پس ارزشش رو نداره سرمایه گذاری در این عرصه به نظر شخصی من،،،

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
واقعیت شرایط و جو مملکت و گرونی ها رو که می‌بینم کلا تو تمام لوازم ها قیمت هارفته بالا ولی در عجب هستم چرا این سکه و طلا ایطوری میکنه و بر عکس جامعه ثابت نمی مونه که هیچجالب میاد پایین حتا ، خوبم میاد پایین

بنده خودم یک اشتباهی کردم تو ۱۱۸۶۵ سکه خریدم و به امید این که ارزش پولم با شرایط و تورم جامعه حفظ میشه ، که بدبختانه خوده پولم که هیچ سره جاش نموند کلی هم تو ضرر هستم ...

یک سوال عجیب همه روزه تو ذهنم تکرار میشه که چرا همه تو تو مملکت قیمت هاش روبه بالاست اما این سکه و طلا ثابت نمی مونه که هیچ هی میاد پایین !!!!!

به خدا تو این ۲ و ۳ ماهه که پولم رو دادم به سکه امامی ۸۶ اگه به هر چیزه دیگه ای داده بودم (به قول این سودمون که نمی خوام بگم به چی ) الان سود کرده بودم ...
اگه همه چی هم رو به پایین بود قیمت هاش و یا اصلا ثابت می موند می گفتم که خوب سکه هم مثلا بقیه لوازم میاد پایین دیگه اما بدبختانه لوازم و همه چی گرپن میشه اما این سکه ارزون میشه

بنظرتون برای جبران ضرر سنگینم خرید سکه تو رنج قیمتی ۱۰۵۰۰ و نگهداشتن و فروختم مثلاتو ۱۱ و این رقم ها کار درستی هست یا این کار باز حماقت هست که به این قیمت ۱۰۵۰۰ اعتماد نکنم که دیگه کف قیمه یا بیشتر از این هم میتونه بیاد پایین ؟؟؟

این رو هم قبول دارم به هیچ عنوان بنده اطلاعاتی از این بازار ندارم و احساسی خریدم چون از بچگی شنیدیم و دیدیم که هیچ کس رو سکه و طلا ضرر نمی کنه اما بنده بدبختانه خوب هم تو ضرر هستم الان ....

ashkan4030

Registered User
لایک‌ها
1,202
من دوتا سکه چن هفته پیش رو 10500 خریدم و رو 11300 فروختم البته هیجانی یه سکه دیگه رو 11200 خریدم که اونو تو ضرر هستم بنظرم کلا سکه و طلا شانسیه من خودم پارسال چن تا سکه هم رو 12 میلیون خریده بودم و دو هفته بعدش فک کنم رو 14 میلیون فروختم ولی در کل سکه بالای 11 تومن ریسک خریدش خیلی بالاس بنظرم کسی که بخاد بخره همین حول و حوش 10 و نیم یا 10 تومن بخره خوب باشه حتی 10 و نیم هم بنظرم زیاده بهترین قیمت واسه خرید سکه بنظرم همین 10 تومن و اینا باشه اگه کسی بخاد خیلی کم ریسک کنه البته زمزمه هایی هس که ممکنه سکه زیر 10 تومن هم بره ولی بهرحال بنظرم رو ده تومن اگه بیاد خوبه واسه خریدش

بالا