• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

Wish Master

Registered User
لایک‌ها
278
دیشب رفتم سه تا سکه بخرم دیدم کارت بانک ملی رو جا گذاشتم تو خونه توی کارت صادرات هم پول زیاد نداشتم، مجبور شدم یکدونه بخرم، یه امامی خریدم 427500
امروز رفتم دوتا دیگشو بخرم یارو زنگ زد قیمت گرفت گفت 430، یک زن و شوهر هم اونجا بودن میخواستن سرویس بخرن منم گفتم حالا کار اینارو راه بنداز من وقتم آزاده، تا خریدشون رو بکنن حدود 10 دقیقه طول کشید منم وایستاده بودم اونجا، اونا که رفتن سکه رو آورد اومدم پولشو بدم گفت صبر کن دوباره زنگ زد گفت الان شد 432 یک ریال هم پایینتر نمیدم گفتم بابا من وایستاده بودم اینجا گفت الان قیمت شد این 1 ریال هم پایین تر نمیدم، منم چهارتا فحش به روحش دادم (البته تو دلم) و خریدم همون432، داشتم می رفتم بیرون گفتم بذار یکی دیگه هم بخرم گفتم آقا یکی دیگه هم بده زنگ زد دوباره قیمت گرفت گفت 432500، منم گفتم برم برگردم دوباره گرون میشه خریدم

ahmaad313

Registered User
لایک‌ها
4
دیشب رفتم سه تا سکه بخرم دیدم کارت بانک ملی رو جا گذاشتم تو خونه توی کارت صادرات هم پول زیاد نداشتم، مجبور شدم یکدونه بخرم، یه امامی خریدم 427500
امروز رفتم دوتا دیگشو بخرم یارو زنگ زد قیمت گرفت گفت 430، یک زن و شوهر هم اونجا بودن میخواستن سرویس بخرن منم گفتم حالا کار اینارو راه بنداز من وقتم آزاده، تا خریدشون رو بکنن حدود 10 دقیقه طول کشید منم وایستاده بودم اونجا، اونا که رفتن سکه رو آورد اومدم پولشو بدم گفت صبر کن دوباره زنگ زد گفت الان شد 432 یک ریال هم پایینتر نمیدم گفتم بابا من وایستاده بودم اینجا گفت الان قیمت شد این 1 ریال هم پایین تر نمیدم، منم چهارتا فحش به روحش دادم (البته تو دلم) و خریدم همون432، داشتم می رفتم بیرون گفتم بذار یکی دیگه هم بخرم گفتم آقا یکی دیگه هم بده زنگ زد دوباره قیمت گرفت گفت 432500، منم گفتم برم برگردم دوباره گرون میشه خریدم

حکایت زیمباوه شده
اونجا چون تورم خیلی بالاست کشور اول توی جهان هست
رستوران میرید
پول غذا رو اول نمیگیرن
آخر میگیرن !!!

erfan33

همکار بازنشسته
لایک‌ها
466

عجبببببببببببببببببببببببب
ولی دوست عزیز الان وقت فروش سکه هست و من زیاد صلاح به خرید ندارم
ولی حالا که خریدی مبارکت باشه و ان شالاله تا 500 بره بالا و سود کنی
ولی میدونم فردا 500 شه هم نمیفروشی و با پدیده ای به نام طمع باید مبارزه کنی
ولی در کل علت هام اینه
1) قیمت سکه با وزن خودش نسبت به قیمت جهانی حداقل 30 تا40 تومن تفاوت داره یعنی هر آن ممکنه قیمت با ارزش ذاتی و واقعی خودش یکی بشه ( البته مشکل بانک مرکزی هست )
2) علت اصلی رشد قیمت سکه به خاطره کم شدن بهره بانک هاست که خیلی ها رو وسوسه کرده پولشون رو از بانک بردارن برن مثلا سکه بخرن ( بازام سیاست نادرست بانک مرکزی )
3) بانک مرکزی هم این روزا خیلی خوشحاله و میخواد برای آرامش بازار فداکاری کنه و مثلا تقریبا 8 گرم طلای 22 عیار رو صبح تا شب ضرب میکنه و با سودی که اختلاف داشت و همون بالا گفتم حراج میکنه که علت دوم گرونی سکه شده و بازار میگه هر چقدر گرون تر بشه تقاضا براش بیشتر میشه = مثلا خوده شما
4)خرید طلای مستهلک شده ( + 3 تا 4 درصد سود به فروشنده ) به نظرم بهتره
چون همگام با رشد قیمت جهانی رشد میکنه و دست خوش تغییرات و سیاست های بازار نیست .

anony

Registered User
لایک‌ها
48
بنظر من تحليلتون كاملا اشتباست! همونطور كه دوستمون گفتند، اگر حراجي هاي بانك كارگشايي تشريف ببريد متوجه ميشيد كه حراجي در كار نيست و يكسري دلال بانك قيمت را بالا مي برند و صوري ميخرند و دوباره ميدهند به بانك...

لعنت به من كه قبل عيد، سر يكي دو تومن روي 388 نخريدم. گفتم گرونه، وايسم بعد عيد شايد قيمت بيافته.

همونطور كه دنياي اقتصاد هم نوشته، علت بالا رفتن سكه ربع، وارد شدن سرمايه هاي خرد به بازار سكه هست...سرمايه هاي خرد يعني پدر و مادرهاي بيچاره ما، پيرمرد پيرزنها و كلا آدمهاي كم ريسك پذير... كه مي بينن با گذاشتن پولشون توي بانك فقط ضرر ميكنند و جيب بانك پر پول ميشه.

يكي به من بگه اگر بانكها سود نميكنن، چطور از هر 10 تا آگهي توي عيد، 8 تاش مال بانك بود؟ اينها سود خيلي كلان ميكنند با پولهايي كه پيششونه.

***********قسمتی از نوشته شما بنا به مصلحت پرشین تولز بعد از دست گذاشتن دادستانی کل کشور ویرایش شد ****************** در صورتیکه شکایت به اون موضوع دارید در تاپیک شکایات بخش کار رو سرمایه موضوع خود و شماره پستتون در تاپیک رو مطرح کنید .

اين تحليل منه. اگر دوست داشتي قبول كن، اگر نه نكن. ولي واقعيت اينه كه تمام اين مدت كه قيمت جهاني نوسان كرده، بالا رفته و پايين اومده، سكه فقط بالا رفته. پس مطمئن باش كه سكه در مقابل ريال ربط زيادي به قيمت جهانيش نداره. الان بخاطر تضعيف شديد ريال(كه دارن بخاطرش صفرهاي پول ملي رو برميدارن!) سكه در مقابل ريال بالا ميره و ربطي به قيمت جهانيش نداره.

بهمين خاطره كه من خوشبينانه تا آخر سال(ان شالله زودتر) 500 و با كمي ريسك بالاتر 550 و 600 هم كاملا محتمل هست.

Last edited by a moderator:

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
بچه ها امروز نیم گرفتم 212 تومن، چرا ارزون تر حساب کرد :؟

persianalpha

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,386
از تهران این قیمت گرفتی؟ خوب بهت داده دیروز 215 معامله شد

aQoa

Registered User
لایک‌ها
140
جناب anony یه راهنمایی به من بده لطفا.

من 12 تومن دارم تو بانک بکشم بیرون سکه بگیرم؟چی بگیرم ؟نیم؟تمام؟ربع؟

ضرری نداره توش که؟
ممنونم

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
85 نه ها 58 ... همین طرح قدیم که اینجا نوشته:

از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۰ (طرح قدیم)
یک روی این سکه مزین بنام علی بن ابیطالب بود (به سه بار تکرار «علی» به خط معقلی تزیینی در داخل یک شش ضلعی، و قید عبارت «بانک ملی ایران» در زیر آن) و بر روی دیگر آن تصویر بارگاه امام رضا به همراه عبارت «نخستین بهار آزادی» و تاریخ ۱۳۵۸ منقوش بود. از آن پس تا سال ۱۳۷۰، انواع سکه‌های بهار آزادی با همین طرح تولید می‌شد.

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
دوستان لطفا یکی بگه این سکه تا کی همین طور میره بالا؟

ربع سکه شد 150 تومن!

بفروشیم یا نه؟

یه دفعه نیاد پایین!

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,175
در حال حاضر (ینی همین امروز) خریدش رو توصیه می کنید یا نه؟
به نظرتون در یک بازه ی زمانی کوتاه مدت (مثلا تا 1 ماه آینده) بالاتر میره یا پایین تر؟
خرید کدومش (ربع - نیم - تمام بهار طرح جدید - طرح قدیم) عاقلانه تر و کم ریسک تره؟

atousajoon

Registered User
لایک‌ها
14
ببینم حالا اصلا امتحان کردین که ببرین بفروشین ؟این طلا فروشا که اینقدر بد جنسن وقتی قیمت میره بالا عمراااااا بخرن .anonyدارم بهت شک میکنما .خیلی قاطع حرف میزنی

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
پول رو بانک پس انداز مثلا 5 ساله بکنیم بهتره یا سکه بخریم؟رو 10 تومن حساب کنید

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288
در حال حاضر (ینی همین امروز) خریدش رو توصیه می کنید یا نه؟
به نظرتون در یک بازه ی زمانی کوتاه مدت (مثلا تا 1 ماه آینده) بالاتر میره یا پایین تر؟
خرید کدومش (ربع - نیم - تمام بهار طرح جدید - طرح قدیم) عاقلانه تر و کم ریسک تره؟
اکثر بچه ها اعتقاد دارند احتمال بالا رفتنش بیشتر از احتمال پایین اومدنشه، حتی در کوتاه مدت...
پول رو بانک پس انداز مثلا 5 ساله بکنیم بهتره یا سکه بخریم؟رو 10 تومن حساب کنید
تنها حالتی که سود بانک برات در یه مدت 5 ساله بیشتر در میاد، اینه که یه معدن جدید یه جای دنیا کشف بشه که یک میلیون تن طلا توش باشه، یا یه شهاب سنگ آسمانی بخوره به زمین که پر از طلا باشه!! :)wacko:)

در غیر این صورت در مدت زمان پنج ساله، سود سکه چند برابر سود بانکیه...

erfan33

همکار بازنشسته
لایک‌ها
466
من خودم همیشه خرید طلا رو به همه پیشنهاد دادم به تجربه های زیر
ولی خودم همیشه تو حاشیه امنیت کارام رو میکنم
1) تا 3 میلیون پول راکت دارید خوبه
2) بیشتر سرمایه دارید و نمیتونید جایی سرمایه گذاری کنید تا یک سوم طلا خوبه چون با سرمایه بیشتر خیلی کارای دیگه میشه کرد مگه اینکه کاری نتونید هیچ کاری باهاش کنید
3) حداقل تا 6 ماه نیاز به پول نداشته باشیدا

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116
کسی توصیه می کنه الان حساب بانکیو که 17% برای 1 سال پول میدرو ببندم برم سکه بگیرم ( رقم هم تقریبا 100 تاس)

بالا