برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
به نظر من سکه، غیرطبیعی بالا رفته. احتیاط کنید. بعید نیست که دولت برنامه ای داشته باشه که تعداد زیادی از مردم عادی رو با ضرر سنگین برای همیشه از این بازار خارج کنه

البته اونقدا هم غیر طبیعی نیستا. دلار تو چند هفته اخیر به یه ثبات نصفه نیمه ای رسیده بود و تو کانال 6300-6400 آروم گرفته بود. الان رسیده به 6900 یعنی نزدیک به 10% افزایش

بعدشم خیلیا روی حباب سکه تاکید دارن، هیچوقت حبابو نباید ریالی حساب کرد، باید درصدی در نظر گرفت. الان حباب سکه چیزی حدود400 تا 430 هزار تومنه که میشه چیزی حدود 18%

سکه تمام در طول تاریخ چیزی مابین 7 8 تا 10 12 درصد حباب داشته همیشه. حتی اون زمانی که سکه 200 300 هزار تومن بود هم همیشه 20 30 تومن حباب داشت

ینی از این 400 هزار تومن حباب شاید چیزی حدود 100 تا 150 هزار تومنش غیر طبیعی و اضافه باشه

اما درباره برنامه دولت من با احتمال خیلی بالا در حد99% میگم این دولت و تیم اقتصادیش در حد این صحبتا نیست. بی عرضه تر و نادان تر از این حرفان

صبح 21 فروردین بعد از تک نرخی شدن دلار سیف به نمایندگی از تیم دولت رفت مجلس تا پاسخگوی اذهان عمومی باشه

حرفی که اونجا درباره بازار سکه و پیش فروش های سکه زد هنوز تو گوشمه: نرخ سکه های پیش فروشی به مرور با نرخ بازار تعدیل(!!!!!!) خواهد شد !!!

ینی اینا پیش خودشون گفتن ما سکه یه ماهه رو میدیم 1590 بازارم میاد پایین رو همون 1600 1700 فیکس میشه و همه چی به خوبی و خوشی تموم میشه!!

تازه مثلا به خیال خودشون زرنگی کرده بودن و سکه های پیش فروشی رو با دلار 5200 به مردم مینداختن:general304::general304::D

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,543
البته اونقدا هم غیر طبیعی نیستا. دلار تو چند هفته اخیر به یه ثبات نصفه نیمه ای رسیده بود و تو کانال 6300-6400 آروم گرفته بود. الان رسیده به 6900 یعنی نزدیک به 10% افزایش

بعدشم خیلیا روی حباب سکه تاکید دارن، هیچوقت حبابو نباید ریالی حساب کرد، باید درصدی در نظر گرفت. الان حباب سکه چیزی حدود400 تا 430 هزار تومنه که میشه چیزی حدود 18%

سکه تمام در طول تاریخ چیزی مابین 7 8 تا 10 12 درصد حباب داشته همیشه. حتی اون زمانی که سکه 200 300 هزار تومن بود هم همیشه 20 30 تومن حباب داشت

ینی از این 400 هزار تومن حباب شاید چیزی حدود 100 تا 150 هزار تومنش غیر طبیعی و اضافه باشه

اما درباره برنامه دولت من با احتمال خیلی بالا در حد99% میگم این دولت و تیم اقتصادیش در حد این صحبتا نیست. بی عرضه تر و نادان تر از این حرفان

صبح 21 فروردین بعد از تک نرخی شدن دلار سیف به نمایندگی از تیم دولت رفت مجلس تا پاسخگوی اذهان عمومی باشه

حرفی که اونجا درباره بازار سکه و پیش فروش های سکه زد هنوز تو گوشمه: نرخ سکه های پیش فروشی به مرور با نرخ بازار تعدیل(!!!!!!) خواهد شد !!!

ینی اینا پیش خودشون گفتن ما سکه یه ماهه رو میدیم 1590 بازارم میاد پایین رو همون 1600 1700 فیکس میشه و همه چی به خوبی و خوشی تموم میشه!!

تازه مثلا به خیال خودشون زرنگی کرده بودن و سکه های پیش فروشی رو با دلار 5200 به مردم مینداختن:general304::general304::D

فرمایشات شما همه درسته .... اما دو نکته در مود سکه وجود داره.

اول اینکه یک قسمتی از خریداران سکه کسانی هستن که دیر یا زود به پولشون به شکل ریال نیاز دارند و قیمت ها داره به سطوحی نزدیک میشه که این افراد کم کم به فکر فروش و بیرون کشیدن سرمایه و سودشون از بازار میفتن

دوم اینکه به نظر من دولت با تمام کمبودهاش، توانایی برگردوندن قیمت سکه به حدود 2 میلیون تومن و نگه داشتنش به مدت چند ماه رو داره و اگر سیاستش این باشه که این کار رو بکنه، اونوقت تعداد زیادی از افرادی که سود 60-70 درصدیشون در مدت این چند ماه رو در معرض خطر میبینن، وارد بازار فروش میشن

مجموعا به نظر من، خرید در این قیمت ها برای کسی که از نظر روانی یا به خاطر شرایط زندگی، تحمل ضرر کوتاه مدت رو نداره، عاقلانه نیست

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
مجموعا به نظر من، خرید در این قیمت ها برای کسی که از نظر روانی یا به خاطر شرایط زندگی، تحمل ضرر کوتاه مدت رو نداره، عاقلانه نیست

اینکه قطعا. نه تنها این قیمت که حتی وقتی قیمت خیلی کمتر از این بود(حدود 2 میلیون) یکی دو نفر از اعضای فروم پ.خ دادند که به نظرت چیکار کنیم بخریم یا نه؟ من مطلقا هیچ توصیه ای نکردم و نخواهم کرد. تنها جایی که با قاطعیت توصیه اکید کردم پیش فروش بانک مرکزی بود. جالبه پسر داییم که کارمند بانک ملیه با 20 سال سابقه و یه بار واسه ثبت نام سکه پیشش رفتم بهش گفتم اما هیچ استقبالی نکرد. فکر میکرد بچه بازی و یه کار بی فایدست و 4 تا ادم همینطور از رو بیکاری اومدن یه سکه ای ثبت نام کنن. حالا که باهم صحبت میکنیم میگه عجب اشتباهی کردم، اصن تو باغ نبودم چه خبره! حالا حساب کنید این یه کارمند سابقه بالای بانک ملی بود، عوام دیگه بماند!

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
قیمت سکه تمام طی ۱۰ روز اخیر تاکنون :

۱۲خرداد : ۲.۱۲۵.۰۰۰تومان
۱۳خرداد : ۲.۱۶۵.۰۰۰تومان
۱۴خرداد : ۲.۱۸۸.۰۰۰تومان
۱۵خرداد : ۲.۲۰۹.۰۰۰تومان
۱۶خرداد : ۲.۲۱۵.۰۰۰تومان
۱۷خرداد : ۲.۲۳۸.۰۰۰تومان
۱۸خرداد : ۲.۲۳۱.۰۰۰تومان
۱۹خرداد : ۲.۳۱۳.۰۰۰ومان
۲۰خرداد : ۲.۴۴۰.۰۰۰تومان
۲۱خرداد : ۲.۵۱۰.۰۰۰تومان
۲۲خرداد : ۲.۵۴۰.۰۰۰تومان

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
قیمت سکه تمام طی ۱۰ روز اخیر تاکنون :

۱۲خرداد : ۲.۱۲۵.۰۰۰تومان
۱۳خرداد : ۲.۱۶۵.۰۰۰تومان
۱۴خرداد : ۲.۱۸۸.۰۰۰تومان
۱۵خرداد : ۲.۲۰۹.۰۰۰تومان
۱۶خرداد : ۲.۲۱۵.۰۰۰تومان
۱۷خرداد : ۲.۲۳۸.۰۰۰تومان
۱۸خرداد : ۲.۲۳۱.۰۰۰تومان
۱۹خرداد : ۲.۳۱۳.۰۰۰ومان
۲۰خرداد : ۲.۴۴۰.۰۰۰تومان
۲۱خرداد : ۲.۵۱۰.۰۰۰تومان
۲۲خرداد : ۲.۵۴۰.۰۰۰تومان
یعنی تو دوهفته همینجوری ۴۰۰ رفته روش
امروز من چهارراه استانبول بودم...
صرافی ها ۲۵۰۰میخریدن و ۲۵۵۰ به قول اون دوست مون مینداختن به مردم...!

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
همین حالا تمام مسافران ایرانی که مقداری ارز با نرخ بازار برای سفرشان به کشورهای دیگر تهیه میکنند، قاچاقچی محسوب میشوند، چون معامله خرید ارز با نرخ غیر مصوب انجام داده اند.
فقط کافی هست که چند سخنرانی و ارایه شعار از طرف دولت در تلویزیون انجام شود، آنوقت قاچاقچی محسوب شدن مادربزرگ ها بخاطر ذخایر طلا هم به نظر همه منطقی میرسد چون مشمول "سود غیر متعارف" هم هستند!!
مادربزرگ ها هیچ وقت قاچاقچی نمیشن عزیز! مملکت مسخره هست اما نه تا این اندازه

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
اینکه قطعا. نه تنها این قیمت که حتی وقتی قیمت خیلی کمتر از این بود(حدود 2 میلیون) یکی دو نفر از اعضای فروم پ.خ دادند که به نظرت چیکار کنیم بخریم یا نه؟ من مطلقا هیچ توصیه ای نکردم و نخواهم کرد. تنها جایی که با قاطعیت توصیه اکید کردم پیش فروش بانک مرکزی بود. جالبه پسر داییم که کارمند بانک ملیه با 20 سال سابقه و یه بار واسه ثبت نام سکه پیشش رفتم بهش گفتم اما هیچ استقبالی نکرد. فکر میکرد بچه بازی و یه کار بی فایدست و 4 تا ادم همینطور از رو بیکاری اومدن یه سکه ای ثبت نام کنن. حالا که باهم صحبت میکنیم میگه عجب اشتباهی کردم، اصن تو باغ نبودم چه خبره! حالا حساب کنید این یه کارمند سابقه بالای بانک ملی بود، عوام دیگه بماند!
دوست عزیز ایا تو این تاپیک توصیه اکید کرده بودید؟!
چون یادمه (و الانم صفحات ۹۰۷ و ۹۰۸ که مال اون دوران هست رو نگاه کردم) پستی از شما ندیدم و اون موقع خیلی ها مخالف بودند و صحبت از کارت سکه و اینا میکردند.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
در اخبار دیدم گزارشگر از یک نفر سوالی پرسید از جوابش خیلی خوشم اومد که گفت من حتی نمی تونم برای خودم توصیه ای بکنم چه برسه برای دیگران!

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
یعنی تو دوهفته همینجوری ۴۰۰ رفته روش
امروز من چهارراه استانبول بودم...
صرافی ها ۲۵۰۰میخریدن و ۲۵۵۰ به قول اون دوست مون مینداختن به مردم...!
من هم امروز به صرافی های چهار راه استانبول مراجعه کردم، قیمتی که شما در مورد خرید و فروش سکه در صرافی ها ذکر کردید را تایید میکنم.
قیمت سکه در این روزها در سایت اتحادیه طلا و جواهر و حتی در سایتهای بعضی از صرافیها هم قابل مشاهده و دسترسی بوده (بر خلاف گذشته ها که در این شرایط، به سرعت قیمت را از سایتها حذف میکردند)، یعنی این سطح از بی تفاوتی **** نسبت به وضعیت تغییر قیمتها در بازار سکه واقعاً عجیب هست.

Last edited:

charges_1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
چقد بحث اینجا سخته. تازه فهمیدم هیچی از این مسائل نمدونستم چون هیچی سردرنیوردم.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
دوست عزیز ایا تو این تاپیک توصیه اکید کرده بودید؟!
چون یادمه (و الانم صفحات ۹۰۷ و ۹۰۸ که مال اون دوران هست رو نگاه کردم) پستی از شما ندیدم و اون موقع خیلی ها مخالف بودند و صحبت از کارت سکه و اینا میکردند.

نه من اون زمان اینجا عضو نبودم. بین دوستان و آشنایان منظورم بود.

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
محمود کجایی که یادت بخیر
اوس محمود دلار رو ۱۰۰۰ گرفت و تقریبا ۳۵۰۰ تحویل داد... یعنی سه و نیم برابر پس هنوز مونده تا از اعماق قلب مون یادش کنیم چون ************ فعلن با دلار ۷ تومانی نهایتا دو برابر رفته بالا!
چی نوشتم! دیر اومدی نخواه زود برو :)

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
نه من اون زمان اینجا عضو نبودم. بین دوستان و آشنایان منظورم بود.
والا منم به خیلی ها گفتم چه اینجا و چه بیرون! نهایت عقلانیت م برداشت سپرده ام از صندوق که برای وام گذاشته بودم و پیش خرید سکه بود. چون عملا با دریافت وام بعد چند ماه، تازه ارزش پولم برمیگشت و فقط قسط هاش همه ضرر خالص میشد برام!

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
سکه 2600
نیم 1280
ربع 720

چه میشه گفت؟ حرفی میشه زد اصن؟ :|
من کارم پیراهن دوزی مردانه هست یه همکار چرخکار داشتم یادمه سال ۸۳ با حقوق یک هفته ش میرفت راحت یه ربع سکه میخرید هر هفته.
الان با حقوق دوهفته چرخکاری میشه یه ربع سکه بخری
این یعنی فلاکت و نصف شدن توان خرید مردم و فقر به زبان خیلی ساده

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اوس محمود دلار رو ۱۰۰۰ گرفت و تقریبا ۳۵۰۰ تحویل داد... یعنی سه و نیم برابر پس هنوز مونده تا از اعماق قلب مون یادش کنیم چون ************ فعلن با دلار ۷ تومانی نهایتا دو برابر رفته بالا!
چی نوشتم! دیر اومدی نخواه زود برو :)

دلار تو 6 سال اول مموتی تقریبا ثابت بود، از 84 تا اوایل 90 دلار نهایتا 200 300 تومن رفت بالا که عملا هیچی نبود. اون چیزی که 2 سال آخر مموت اقتصاد رو فلج کرد و باعث شد دلار سر به فلک بکشه تحریمای وحشتناک و همه جانبه هسته ای از طرف کل دنیا بود که از سال 90 شروع شد و دلیلش هم مشخصه، مموتی کاره ای نبود تو این زمینه. هر کس دیگه ای جای مموتی بود اون لکه ننگ تو کارنامش ثبت میشد.

به جرئت میگم حسن کلیدساز بی کفایت ترین رئیس جمهور تاریخ ج.ا از نظر اقتصادیه. کسی که همزمان رکود، تورم، کاهش ارزش پول ملی و افزایش دستمزد کمتر از نرخ تورم رو ثبت کرده. واقعا هنر والایی میخواد خلق چنین حماسه ای.

پول ملی از پارسال تا الان 100 تا 110 درصد افت کرده، اونوقت دستمزدا رو 6 تا 10% برده بالا.

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
دلار تو 6 سال اول مموتی تقریبا ثابت بود، از 84 تا اوایل 90 دلار نهایتا 200 300 تومن رفت بالا که عملا هیچی نبود. اون چیزی که 2 سال آخر مموت اقتصاد رو فلج کرد و باعث شد دلار سر به فلک بکشه تحریمای وحشتناک و همه جانبه هسته ای از طرف کل دنیا بود که از سال 90 شروع شد و دلیلش هم مشخصه، مموتی کاره ای نبود تو این زمینه. هر کس دیگه ای جای مموتی بود اون لکه ننگ تو کارنامش ثبت میشد.

به جرئت میگم حسن کلیدساز بی کفایت ترین رئیس جمهور تاریخ ج.ا از نظر اقتصادیه. کسی که همزمان رکود، تورم، کاهش ارزش پول ملی و افزایش دستمزد کمتر از نرخ تورم رو ثبت کرده. واقعا هنر والایی میخواد خلق چنین حماسه ای.

پول ملی از پارسال تا الان 100 تا 110 درصد افت کرده، اونوقت دستمزدا رو 6 تا 10% برده بالا.
منصفانه نیست صحبت های شما... تازه الان ترامپ هستش به جای اوباما ی بی خاصیت! تا اینجای کار اوس محمود با 3/5 در مقابل 2 پیشتازه... خواستی بیا چند تا شاخص رو درصد بگیریم ( درامد نفتی اون دوره با الان یکی هست؟) هر چند همون دلار به تنهایی خود گویای همه چیز هست... و صد البته فعلن کلید ساز سه سال دیگه هم وقت داره تا قدم در تپه های آباد شده مموتی بگذاره

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
منصفانه نیست صحبت های شما... تازه الان ترامپ هستش به جای اوباما ی بی خاصیت! تا اینجای کار اوس محمود با 3/5 در مقابل 2 پیشتازه... خواستی بیا چند تا شاخص رو درصد بگیریم ( درامد نفتی اون دوره با الان یکی هست؟) هر چند همون دلار به تنهایی خود گویای همه چیز هست... و صد البته فعلن کلید ساز سه سال دیگه هم وقت داره تا قدم در تپه های آباد شده مموتی بگذاره

بی خاصیتی اوباما و پشت پرده های کثیف دموکراتها به کنار
اما یه چیزو میگم. اگه الان بانک مرکزی + فروش نفت + وزارت اقتصاد + کشتیرانی مثل سالهای 90 و 91 "رسما"(به واژه رسما دقت کنید) توسط کل دولتهای اتحادیه اروپا، کشورهای آسیایی و سازمان ملل به صورت هماهنگ و همه جانبه تحریم بشه دلار به 15هزار تومن و سکه به 5 میلیون میرسه. الان به جز آمریکا هیچ دولتی "رسما" مارو تحریم نکرده، فقط شرکت های خصوصی به خواست خودشون از ترس اولتیماتوم ترامپ میخوان از ایران خارج شن.

من خودم جنوب کشورم، جایی که قلب تجارت دریایی و کشتیرانی کشوره. اسکله های کشور سالهای 90 و 91 شده بود مثل کویر مرنجاب. جز چندتا مرغ دریایی هیچکس اونجا نبود:)

بعدشم من فکر میکنم دقیق متوجه منظور من نشدید، من نگفتم زمان مموتی اوضاع بهتر بود یا خیلی بد نبود(!!!!) گفتم هر احد الناس دیگه ای هم رئیس جمهور بود اون اتفاقی که شما فرمودید(3.5 برابر شدن دلار در زمان تحریم های هسته ای) میفتاد چون دلیل تحریم های هسته ای چیزی بود که هیچگونه ارتباطی به رئیس جمهور نداشت.

بالا