برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
والا بخاطر همین موندم چی انتخاب کنم
بنظرتون تا 1 یا 2 سال دیگه با این تحریمایی ک میخاد اعمال بشه چقدر جاداره طلا و ممکنه دباره چند سال قیمت ملک رکود شدید بره؟

والا تو این مملکت کسی از 20 دقیقه بعدم خبر نداره:D در هر صورت طلا در بلند مدت صعودی بوده هست و خواهد بود.

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
عجیب نیست ؟
اونس هر چی میاد سکه رو دارن روی همون سه میلیون نگه میدارن .
انگار قرار نیست هیچ جوره سه میلیون پایینتربیاد

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
عجیب نیست ؟
اونس هر چی میاد سکه رو دارن روی همون سه میلیون نگه میدارن .
انگار قرار نیست هیچ جوره سه میلیون پایینتربیاد

دلار رفته بالا. حتی تو بازار جهانی هم دلیل افت اونس تقویت دلاره.

فراموش نکنید هر چقدر دلار بالاتر باشه دولت به سادگی هر چه تمام تر بدهی های ریالیش رو صاف میکنه;) بودجه امسال دلار 3500، بودجه سال بعد دلار 5500 هم بشه کافیه.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
جباب سکه تمام به بیشترین حد خودش در طول تاریخ رسیده. الان سکه تمام 23% درصد حباب داره

و عجیب ترین مورد اینجاست که درصد حباب تمام سکه از ربع سکه هم بیشتر شده. مسئله ای بسیار غیر منطقی و عجیب

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
جباب سکه تمام به بیشترین حد خودش در طول تاریخ رسیده. الان سکه تمام 23% درصد حباب داره

و عجیب ترین مورد اینجاست که درصد حباب تمام سکه از ربع سکه هم بیشتر شده. مسئله ای بسیار غیر منطقی و عجیب
شخصاً معتقدم که حاکمیت، عمداً با عدم عرضه سکه و ارز به بازار، هدف افزایش نرخ و حباب گسترده و کاهش قدرت خرید مردم در بازار سکه و ارز را دنبال میکند. در این زمینه متن توضیحات یکی از نمایندگان مجلس را در لینک زیر از سایت مجلس ببینید:
یوسفیان ملا: پیش فروش سکه نمی تواند حباب را برطرف کند
"وی خصوص ترکیدن حباب سکه گفت: حباب سکه با تزریق و پیش فروش سکه از بین نمی رود، نقدینگی به قدری در بازار افزایش یافته است که هر میزان سکه ارائه شود مانند یخ ذوب می شود، برای مدیریت بازار باید قدرت خرید را پایین آورد."

در این زمینه شخصاً فکر میکنم با توجه به نزدیک شدن شهریور و آزاد شدن سپرده های یکساله، احتمالاً در جهت محدود کردن خروج سرمایه مردم از بانکها، برنامه های افزایش سود بانکی و یا طرحهای جذب سرمایه مردم به بورس یا اوراق مشارکت و غیره در دستور کار قرار میگیرد. و البته فکر میکنم برنامه گسترده ای برای دریافت مالیات از عایدی سرمایه و مشخص کردن منشأ موجودی سپرده های بانکی برای دریافت مالیات هم در دستور کار هست که قطعاً در صورت اجرا، وضعیت بسیار نامناسبی را ایجاد خواهد کرد.

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
شخصاً معتقدم که حاکمیت، عمداً با عدم عرضه سکه و ارز به بازار، هدف افزایش نرخ و حباب گسترده و کاهش قدرت خرید مردم در بازار سکه و ارز را دنبال میکند. در این زمینه متن توضیحات یکی از نمایندگان مجلس را در لینک زیر از سایت مجلس ببینید:
یوسفیان ملا: پیش فروش سکه نمی تواند حباب را برطرف کند
"وی خصوص ترکیدن حباب سکه گفت: حباب سکه با تزریق و پیش فروش سکه از بین نمی رود، نقدینگی به قدری در بازار افزایش یافته است که هر میزان سکه ارائه شود مانند یخ ذوب می شود، برای مدیریت بازار باید قدرت خرید را پایین آورد."

در این زمینه شخصاً فکر میکنم با توجه به نزدیک شدن شهریور و آزاد شدن سپرده های یکساله، احتمالاً در جهت محدود کردن خروج سرمایه مردم از بانکها، برنامه های افزایش سود بانکی و یا طرحهای جذب سرمایه مردم به بورس یا اوراق مشارکت و غیره در دستور کار قرار میگیرد. و البته فکر میکنم برنامه گسترده ای برای دریافت مالیات از عایدی سرمایه و مشخص کردن منشأ موجودی سپرده های بانکی برای دریافت مالیات هم در دستور کار هست که قطعاً در صورت اجرا، وضعیت بسیار نامناسبی را ایجاد خواهد کرد.

دقیقا درسته. سوخت کردن پول مردم و از بین بردن نقدینگی. بهانه اش هم که جوره، میگن به خاطر تحریم بوده تورم و کاهش ارزش پول! خیلی شیک و مجلسی

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
دقیقا درسته. سوخت کردن پول مردم و از بین بردن نقدینگی. بهانه اش هم که جوره، میگن به خاطر تحریم بوده تورم و کاهش ارزش پول! خیلی شیک و مجلسی
درواقع این داستان مشخص کردن منشأ سپرده ها و موجودی حسابها را درحال حاضر برای حسابهایی از موسسه کاسپین که بعد از تعیین تکلیف، باید مبالغ بالاتر از 200 میلیون دریافت میکردند، اعمال کرده اند. یعنی سپرده گذاری که مثلاً 500 میلیون سپرده داشته و بعد از دوسال و با حذف سود برای دریافت سپرده اش مراجعه میکند باید اسناد منشأ آن پول را هم ارائه کند و این منشأ تأیید هم بشود وبعد در مورد پرداخت تصمیم گیری کنند! فکر میکنم به مرور در مورد تمام بانکها و موسسات مالی، برنامه اجبار سپرده گذار به ارائه منشأ سپرده را در زمان دریافت سپرده اعمال میکنند تا مالیات اجباری دریافت کنند و همچنین بخش مهمی از دارایی مردم را هم با بهانه های مختلف سوخت کنند.

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
منظورم از سوخت کردن سر گردنه گیری و زورگیری نبود، نیازی هم به چنین کاری نیست. منظور بالا بردن تورم و گرون کردن اجناس بود. به شکلی که شما اگه الان با 70 میلیون بتونی یه ماشین در حد 206 و 10 تا سکه بخری، این مقدار برسه به همون یه دونه 206 که دیگه پولی برات نمونه که سکه بخری بازار رو متلاطم کنی.

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
منظورم از سوخت کردن سر گردنه گیری و زورگیری نبود، نیازی هم به چنین کاری نیست. منظور بالا بردن تورم و گرون کردن اجناس بود. به شکلی که شما اگه الان با 70 میلیون بتونی یه ماشین در حد 206 و 10 تا سکه بخری، این مقدار برسه به همون یه دونه 206 که دیگه پولی برات نمونه که سکه بخری بازار رو متلاطم کنی.
قطعاً تورم به شکل وسیع اتفاق می افتد ولی معتقدم که وضعیت آنقدر وخیم هست که تورم برای حاکمیت کافی نیست و قطعاً راهکارهای موازی برای سوخت کردن نقدینگی و دارایی مردم و دریافت مالیات بر عایدی سرمایه را هم در نظر می گیرند. مخصوصاً در مورد داراییهای بالاتر از یک سقف مشخص. همین حالا هم بسیاری از فعالین بازارهای مهم مالی، شامل صرافی ها و سکه فروشان، در راستای کاهش گردش بانکی و مالیات آینده، انتقالهای مالی را با چک تضمینی بانکی غیر شخصی یعنی بصورت نقدی و بدون انتقال به حساب بانکی انجام میدهند.
در مورد اجبار به مشخص کردن منشأ سپرده ها و حسابها هم توضیح من در این راستا بود که فکر میکنم وقتی مسیری را شروع کرده اند قطعاً برنامه ای برای ادامه اش دارند.

Last edited:

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
بنده یک سوالی برام پیش اومده یجا شنیدم تمام طلاهایی که در ایران هست عیار استاندارد 18 یا 0.75 رو نداره و واقعیتش اینه که عیار طلاها خیلی کمتر از این رقم هاست مثلا 13 یا 14 و این حدودا بنده قبول نکردم این حرف رو با اینکه خودم قبلاً در کارگاه طلاسازی هم بودم ولی مطمئن نشدم جریانش چجوریه دوستانی که اطلاع دقیق دارند برام توضیح میدند؟

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
بنده یک سوالی برام پیش اومده یجا شنیدم تمام طلاهایی که در ایران هست عیار استاندارد 18 یا 0.75 رو نداره و واقعیتش اینه که عیار طلاها خیلی کمتر از این رقم هاست مثلا 13 یا 14 و این حدودا بنده قبول نکردم این حرف رو با اینکه خودم قبلاً در کارگاه طلاسازی هم بودم ولی مطمئن نشدم جریانش چجوریه دوستانی که اطلاع دقیق دارند برام توضیح میدند؟
کذبه
من هر ماه نیم کیلو طلا میبرم ری گیری عیارش ۷۴۸ اینطورا در میاد

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
18-7-19-194045photo_2018-07-19_09-47-34.jpg

ترامپ گفته 8 بار تماس گرفتم جواب نداد روحانی! کاریکاتوره جالبی دست چپ روی تلفن معنی داره!

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
بهترین جا برای سرمایه گذاری سکه هست, وقتی تحریم ها اعمال بشه قیمت سکه 4 میلیون رو رد میکنه

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
کذبه
من هر ماه نیم کیلو طلا میبرم ری گیری عیارش ۷۴۸ اینطورا در میاد
دقیقاً منم همینطوری دیدم قبلاً در کارگاه طلا ولی اینی که شنیدم طرف خیلی با اطمینان می گفت واسه اون شک کردم، می گفت طلا در ایران همش زیر 18 عیار هست مثلاً 13 یا 14 و وقتی می بری بفروشی طلا فروش موقع خرید خودش اینو می دونه و با این حال رو 18 حساب می کنه

Last edited:

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
سلام

موقع خرید سکه باید مالیات هم بدیم ؟

AR4SH66

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
201
من یه طلافروش رده پایین هستم
همکارام هفته‌ای دو کیلو جمع میکنن
دوست عزیز میتونم بپرسم برای اطمیان از اصل بودن طلا به کجا بهتر است مراجعه کنیم؟

بالا