برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

Handel

Registered User
لایک‌ها
397
هجوم برای خرید هر چیزی وقتی باعث افزایش قیمتش بده احمقانه است، چون در نهایت ضررش متوجه همه خواهد شد حتی اونی که خریده.
وقتی مردم برای خرید رب 20 هزار تومنی هجوم می برن، تولید کننده عقلش رو از دست نداده که با وجود سود چند برابری و فروش چند ده برابری به این راحتی کوتاه نیاد و قیمت ها رو پایین نیاره.
این قضیه تو هر بازاری مصداق داره.

صحبتتون کاملا درسته هر بار بعد از ایجاد جو روانی و هجوم مردم برای خرید قیمتها افزایش پیدا میکنه، قیمت اجناس هم که براحتی بالا میره ولی به راحتی پایین نمیاد مصرف کننده ها همیشه ضرر میکنن. دلال ها هم همین رو میخوان و خودشون به جو التهابی دامن میزنند که قیمت دلار بالا بره و اینها هم اجناسشون چند برابر گرون کنند.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
می خوام طلا بخرم که پولش 20 روز دیگه لازمم هست نظر دوستان اهل فن چیه؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
می خوام طلا بخرم که پولش 20 روز دیگه لازمم هست نظر دوستان اهل فن چیه؟
مردم عادی اکثرا در نوسان گیری ضرر می کنند. امکان تزریق دلار و سکه از طرف دولت در 13 آبان برای اینکه بگند تحریم فقط کاغذ پاره است هست.خلاصه ریسکش بالاست .اهل ریسکی بخر اگر نه دنبال نوسان گیری نباش

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
مردم عادی اکثرا در نوسان گیری ضرر می کنند. امکان تزریق دلار و سکه از طرف دولت در 13 آبان برای اینکه بگند تحریم فقط کاغذ پاره است هست.خلاصه ریسکش بالاست .اهل ریسکی بخر اگر نه دنبال نوسان گیری نباش
به نظر شما برفرض اینکه تزریق انجام بشه که به احتمال زیاد هم خواهد شد تا چه مدتی می تونه نگه داره؟ که اگه کسی خرید کرده برای کی می تونه نگه داره

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
به نظر شما برفرض اینکه تزریق انجام بشه که به احتمال زیاد هم خواهد شد تا چه مدتی می تونه نگه داره؟ که اگه کسی خرید کرده برای کی می تونه نگه داره
نمی دونم و بعید می دونم کسی بتونه جواب سوال شما را 100درصد درست بده.
اقتصاد ایران فعلا تماما سیاسی است هیچ کسی نمی تونه پیش بینی کنه جز آقازاده ها که می دونند پشت پرده چه خبره
به تفاوت نرخ خرید و فروش هم توجه داشته باشید که مثلا برای سکه امامی 200به بالا است

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
نمی دونم و بعید می دونم کسی بتونه جواب سوال شما را 100درصد درست بده.
اقتصاد ایران فعلا تماما سیاسی است هیچ کسی نمی تونه پیش بینی کنه جز آقازاده ها که می دونند پشت پرده چه خبره
به تفاوت نرخ خرید و فروش هم توجه داشته باشید که مثلا برای سکه امامی 200به بالا است
دقیقا همینطوره و علتی که باعث شد من اکنون خرید کنم تثبیت قیمت بود برای مدتی هست که قیمت به نظرم کف رو مشخص کرده و تثبیت شده و نشون داد که پایین تر از اون زیاد دوام نداشت. حالا ببینیم چی میشه

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
:general404::general304:

حجت الاسلام web-developer فتوا دادند که:
۱۱۰ کیلو گوجه حلال است.
۸ تا روغن حرام است.
دلار بالاتر از ۱۹ هزار تومان روز سخنرانی ترامپ، اصلاً به ۲۰ هزار تومان نزدیک نیست، بلکه به ۲ هزار تومان نزدیک است.
گران شدن کالا حلال است.
دروغگویی و کلاهبرداری جیره خواران حکومتی از مردم، حلال است.
Stop-loss حلال است.
سوراخ کردن زبان مردم حلال است.

ادامه حلال و حرامها، در جلسه بعد.....:confused:

-------------------------
وی افزود: دوشواری؟ دوشواری نداریم ما اینجا! :eek:
واقعا دلیلی نمی بینم وقتمو تلف کنم و بیام با امثال تو بحث کنم و این موضوع رو اینجا می نویسم گرچه بی ربط به عنوان تاپیکه ولی دیدم خیلی شلوغش کردین
شما در بدجور گمراهی به سر میبری
یاد داستانی افتادم که یک نفر استادی رو می بینه که مسائل علمی رو توضیح میده و سرشم تکون میده
بعد یکی مثل شما میاد و بهش میگه شما برو دنبال کار من ، و من اینجا سرمو تکون میدم
دقیقا مثال اون فردی و در بد ظاهر بینی گرفتار شدی
تو یه چیزی شنیدی که مثلا خرید یه کالا و انبارش اشتباهه و بهش میگن احتکار
بعد اینو همه جا تعمیم میدی

اول یه فکری بکن بعد بیا اینجا دائما افاضات بنویس
گوجه یک محصول فصلی هست
یعنی در یک فصلی زیاد میشه و اون موقع خریدشه
تا حالا فکر کردی چرا دولت میاد در فصلش محصولات رو از کشاورزها به صورت عمده خریداری می کنه
سعی کن ده دقیقه خودتو بزاری جای کشاورز که یک سال صبر کرده و الان چهل تن گوجه برداشت کرده
ده دقیقه به این موضوع فکر کن که باید همه 40 تن گوجه اش رو در بازه زمانی 20 روزه باید بفروشه
سعی کن ده دقیقه به مانیتور نگاه نکنی و صرفا فکر کنی...

اونوقت متوجه میشی خرید گوجه در فصلش حمایت از کشاورزه
اگر به جای نوشتن اینجا بشینی و فکر کنی متوجه میشی هر کس الان گوجه خریده از کشاورز حمایت کرده
والا کارخانه به قیمت مفت ازش می خره و بعد میزنه به بشکه و در طول سال می فروشه به مثل شما

متاسفانه اموزش و پرورش و صدا و سیما در کشور وظیفه اصلی شون رو درست انجام ندادن و اطلاعات اشتباه و غلط و ناقص به عوام جامعه ،موجب یک عوام گرایی در جامعه شده و سیاستمداران بیشتر استفاده رو از این موضوع می برن
بارزترین مثالش همین اقتصاد ماست که کلیه اصول اقتصاد ازاد رو برای مردم ترسناک توصیف کردن
مثلا همین چنچ پول
طرف کلی ادعا داره ولی خبر نداره چنچ پول در اروپا چقدر سفت و سخته و حدود 3-5 درصد باید مالیات بده

حداقل الان شما سواد داری خودت می تونی سرچ کنی
در تمام کشورهای اروپایی مردم میوه فصل خودش رو میخورن
الان اکثرا در فصلش ترشی و محصولات چیپس نگهداری می کنن برای سال
حداقل این جور چیزها رو خودتون یاد بگیرید -دیگه وقتی سواد خواندن نوشتن دارین باید خودتون هم تلاش کنین
دیگه شما و همفکرات فرق خرید یک محصول کشاورزی فصلی و کمک به اقتصاد اون کشاورز و خود فرد و در ضمن جامعه - با هجوم برای خرید روغن و نایاب کردنش رو متوجه نشین واقعا به نظرت باید بیاین اینجا راجع به اقتصاد کلان کشور بحث کنین؟
ضمن اینکه وقتی شما یک قوطی رب میخری عملا 2500 تومن پول اون قوطی فلزی هست که ضرر به کشور میزنی

واقعا دلیلی نمی بینم وقتمو تلف کنم و بیام با امثال تو بحث کنم و این موضوع رو اینجا نوشتم گرچه بی ربط به عنوان تاپیکه ولی دیدم خیلی شلوغش کردین

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
واقعا دلیلی نمی بینم وقتمو تلف کنم و بیام با امثال تو بحث کنم و این موضوع رو اینجا می نویسم گرچه بی ربط به عنوان تاپیکه ولی دیدم خیلی شلوغش کردین
شما در بدجور گمراهی به سر میبری
یاد داستانی افتادم که یک نفر استادی رو می بینه که مسائل علمی رو توضیح میده و سرشم تکون میده
بعد یکی مثل شما میاد و بهش میگه شما برو دنبال کار من ، و من اینجا سرمو تکون میدم
دقیقا مثال اون فردی و در بد ظاهر بینی گرفتار شدی
تو یه چیزی شنیدی که مثلا خرید یه کالا و انبارش اشتباهه و بهش میگن احتکار
بعد اینو همه جا تعمیم میدی

اول یه فکری بکن بعد بیا اینجا دائما افاضات بنویس
گوجه یک محصول فصلی هست
یعنی در یک فصلی زیاد میشه و اون موقع خریدشه
تا حالا فکر کردی چرا دولت میاد در فصلش محصولات رو از کشاورزها به صورت عمده خریداری می کنه
سعی کن ده دقیقه خودتو بزاری جای کشاورز که یک سال صبر کرده و الان چهل تن گوجه برداشت کرده
ده دقیقه به این موضوع فکر کن که باید همه 40 تن گوجه اش رو در بازه زمانی 20 روزه باید بفروشه
سعی کن ده دقیقه به مانیتور نگاه نکنی و صرفا فکر کنی...

اونوقت متوجه میشی خرید گوجه در فصلش حمایت از کشاورزه
اگر به جای نوشتن اینجا بشینی و فکر کنی متوجه میشی هر کس الان گوجه خریده از کشاورز حمایت کرده
والا کارخانه به قیمت مفت ازش می خره و بعد میزنه به بشکه و در طول سال می فروشه به مثل شما

متاسفانه اموزش و پرورش و صدا و سیما در کشور وظیفه اصلی شون رو درست انجام ندادن و اطلاعات اشتباه و غلط و ناقص به عوام جامعه ،موجب یک عوام گرایی در جامعه شده و سیاستمداران بیشتر استفاده رو از این موضوع می برن
بارزترین مثالش همین اقتصاد ماست که کلیه اصول اقتصاد ازاد رو برای مردم ترسناک توصیف کردن
مثلا همین چنچ پول
طرف کلی ادعا داره ولی خبر نداره چنچ پول در اروپا چقدر سفت و سخته و حدود 3-5 درصد باید مالیات بده

حداقل الان شما سواد داری خودت می تونی سرچ کنی
در تمام کشورهای اروپایی مردم میوه فصل خودش رو میخورن
الان اکثرا در فصلش ترشی و محصولات چیپس نگهداری می کنن برای سال
حداقل این جور چیزها رو خودتون یاد بگیرید -دیگه وقتی سواد خواندن نوشتن دارین باید خودتون هم تلاش کنین
دیگه شما و همفکرات فرق خرید یک محصول کشاورزی فصلی و کمک به اقتصاد اون کشاورز و خود فرد و در ضمن جامعه - با هجوم برای خرید روغن و نایاب کردنش رو متوجه نشین واقعا به نظرت باید بیاین اینجا راجع به اقتصاد کلان کشور بحث کنین؟
ضمن اینکه وقتی شما یک قوطی رب میخری عملا 2500 تومن پول اون قوطی فلزی هست که ضرر به کشور میزنی

واقعا دلیلی نمی بینم وقتمو تلف کنم و بیام با امثال تو بحث کنم و این موضوع رو اینجا نوشتم گرچه بی ربط به عنوان تاپیکه ولی دیدم خیلی شلوغش کردین
ول کن آقاجان
بحث با افرادی که فرق خرید گوجه و ارز رو نمی دونن یا خودشون رو به ندونستن میزنن بی فایده است. الان شما بگی من 100 کیلو برنج هم خریدم باز میان یه چیزی میگن.
کسی که خودش رو به خواب میزنه نمیشه بیدارش کرد. این جماعت چون با حکومت مشکل دارن فکر میکنن بالا رفتن قیمت دلار سرعت سقوط رو افزایش میده، براشون مهم نیست مردم بدبخت بشن. واسه همین در مقابل هرگونه کاهش قیمت جبهه می گیرن.

jan_sakht

Registered User
لایک‌ها
443
اقا ول کنید این حرفای خاله زنکی و خرچنگیرو

یه نفر باسواد یه اهل فن یه نفر فنی پیش بینی کنه دلار بخریم الان یا نه ؟؟؟

majid-jan

Registered User
لایک‌ها
112

به نظر من تو این شرایط افراد سرمایه گذار عادی 2 دسته هستن ( منظورم دلال نباشن ) شما ببینید جز کدوم هستید !
دسته اول :
یکی اینکه برای حفظ سرمایه میان دلار یا سکه و طلا میخرن که قدرت ریالی و خریدشون حفظ شه و به نظرم تو هر مرحله ایی وارد بازار شن ضرر نمیکنن حتی با فرض کاهش قیمت دلار چون قدرت خریدشون تقریبا با هر جهت افزایش یا کاهش قیمت دلار به سمت بالا یا پایین تغییری نمیکنه و در واقع سودی هم نمیکنن فقط حفظ ارزش ریالی کردن...
دسته دوم :
میخوان از نوسان بازار ی سودی مقطعی کوتاه مدت دستشون بیاد و هدف اصلیشون سود آوری تو یک مرحله خرید و فروش هست و اگه جز نفر دوم هستید پیشنهاد میشه ی سود منطقی تو ذهنتون داشته باشید که با تحقق اون سود طمع نکنید و با سود محقق شده از بازار خارج شید...مثلا چیزی میخرید x تومن با خودتون همون اول شرط بزارید که رسید به y تومن بفروشید...

Over_Cracker

Registered User
لایک‌ها
37
به نظرم تا 13 آبان سکه میتونه تا 4800 جهش داشته باشه و بعد از اون یه ثبات نسبی تا جهش بعدی

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
داشتم اونس را بررسی می کردم دیدم قیمت اونس برابر با قیمت حدوداً 9 سال پیش هست

wdvw.PNG

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542

شما اول بگو اونایی که 11 تومن خریده بودی رو چیکار کردی تا بگم :)

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
سکه ۴۸۵۰ امروز معامله شد
یعنی فردا هم قیمت طلا با جهش آغاز میشه؟ چون آخر وقت دیروز سکه تا این میزان نبود، اگه امروز که تعطیل هم بود به این قیمت معامله شده حتما افزایش زیادی در پیش هست

Last edited:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
یعنی فردا هم قیمت طلا با جهش آغاز میشه؟ چون آخر وقت دیروز سکه تا این میزان نبود، اگه امروز که تعطیل هم بود به این قیمت معامله شده حتما افزایش زیادی در پیش هست
دیگه باید ببینیم آقایون چه برنامه‌ای در ذهن دارن
سر ظهر تزریق میکنن یا دیگه زورشون تموم شده

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
سلام
ببخشید دوستان من یک سوال دارم
من حدود 50 میلیون توی بانک دارم
به نظرتون با این وضع مملکت که ریال داره نابود میشه برم سمت خرید طلا و سکه ؟
الان سکه بخرم خوبه؟
دنبال سود فلان و اینا نیستم فقط میخوام ارزش پولم نابود نشه

zolali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
60
افزایش قیمت سکه می تونه به خاطر اختلاف پیش آمده با دانمارک باشه که متاسفانه در آستانه شروع دور دوم تحریم ها این اتفاق اقتاد و گرنه چهارشنبه حتی نشانه های کاهش محسوس نیز از 4550 دیده میشد اما طی دو روز اخیر این تنش میان دانمارک جهت قیمت سکه رو عوض کرد و باید منتظر بود و دید تا شنبه ادامه دار است یا نه ؟

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
افزایش قیمت سکه می تونه به خاطر اختلاف پیش آمده با دانمارک باشه که متاسفانه در آستانه شروع دور دوم تحریم ها این اتفاق اقتاد و گرنه چهارشنبه حتی نشانه های کاهش محسوس نیز از 4550 دیده میشد اما طی دو روز اخیر این تنش میان دانمارک جهت قیمت سکه رو عوض کرد و باید منتظر بود و دید تا شنبه ادامه دار است یا نه ؟

شما که چهارشنبه نشانه های کاهش محسوس رو دیدی الانم نگاه کن ببین شنبه چجوری میشه دیگه

بالا