برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

jan_sakht

Registered User
لایک‌ها
443
به نظرتون دلار تا چقدر دیگه ریزش میکنه ؟؟
کی بخریم ؟؟
میاد زیر ۱۱ تومن یا همش بازیه باز میره بالا ۱۵ ؟؟

Thhemmeaker

Registered User
لایک‌ها
117
کی بخریم ؟؟

اونی که تو دوره بالا رفتنش سودشو باس میخورد
خورد
الان کم کم میاد پایین
اون هایی هم که میگن میره بالا
یا میخان حباب رو حفظ کنن
یا خودشون دلار خریدن میخان تو سرش نزنن

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
سلام دوستانی میبینم که تحلیل میکنن و اشتباه میگن و جاده خاکی میرن ، دیدم بهتره بهتون بگم دوستی که ای دیت هم developer هست بعیده از شما که ظاهرا برنامه نویسی انقدر تحلیل های بچه گانه داشته باشی از بازار البته شاید هم وردپرس نصب میکنی و میگی به خودت برنامه نویس .

1- پله ایی خرید یعنی اینکه تو هر موقع پولی داشتی که نیاز بهش نداشتی کالای با ارزشی بخر برای حفظ ارزش + اینکه با دید بلند مدت ( امیدوارم بلند مدت بدونی چیه یه بازه زمانی بالای 10 سال )
2- اون طلا فروش که میگی 25 درصد ضرر کرده کلا تو سوده چون 8 ماه پیش طلا گرفته و الان هم تو سوده عزیزم اگه طلا فروش آشنا داری و اینکاره هست اصولا طلا فروش ها به محض فروش پولشو باز طلا آب شده میخرن برای حفظ دارایی هاشون پس عملا کسیه که یک کیلو طلا داره همش اون یک کیلو را داره + سوده درصدی خودش
3- در مورد اون دوست مون که گفت سکته زدن اصولا آدم های حریص یه 10 تومنی هم ضرر کنن سکته میکنن اما آدمهای که قصد حفظ ارزش سرمایه دارن دید بلند مدت دارن ، یه زمانی طلای و دلار یه شبه تو این مملکت نصف شده خیلی ها سکته کردن اما اونا که یکم تحلیلگر بودن سال آیندش با قیمت بالاتر دیدن ارزش سرمایه هم حفظ شده

نکته آخر بهره برین مقایسه کنین اگه افرا تو بلند مدت سرمایه غیر لازم خودشون رو تبدیل کردن موفق بودن یا نه پس هی اینجا اونجا نپر یه چیزی از خودت بگو ;) هدف از سرمایه گذاری پول غیر لازم حفظ ارزش هست
خط اول که با تمسخر شروع کردی که ما وردپرس نصب می کنیم، شخصیتت کاملا مشخص شد.
یادمه 8-9 سال پیش در فارکس عده ایی بودند که شعارشون این بود:"قیمتها بالاخره بر می گردد"
یعنی مثلا شما طلا میخری 440 تومن ، نگران نباش بالاخره یه روزی -حالا به قول شما دید ده ساله- قیمت برخواهد گشت
این مدل معامله چیزی جز ضرر نداره و یه جور توجیه ذهن انسانه برای اینکه به خودت وعده بدی که "نگران نباش! قیمتها بالاخره بر میگرده"
قبل از هر معامله باید تعیین کنید حداکثر ضرری که تحمل خواهید کرد چقدره
اگر شخصی الان 25 درصد از سرمایه اش رو از دست داده باید بدونه ضرر کرده و نیازی به گول زدن خودش و اطرافیان نداره

یک مسئله دیگه:
وقتی انسان در یک معامله سود خوبی کرد-مخصوصا اگر در بازه زمانی کوتاهی باشد-
اگر ذهن گنجایش اون سود رو در اون بازه زمانی نداشته باشه، خودبخود دستور میده یک معامله بکن و ضرر بکن
به این صورت انسان به صورت ناخودآگاه معامله ایی باز می کند تا ضرر بکند و به این طریق همه چیز "عاقلانه " دیده شود.
مثلا فردی طلا میخرد و 40 درصد سود می کند و 200 میلیون تومان در یک ماه
حالا ذهن او این مورد را غیر منطقی می داند و اگر دقت کرده باشین خیلی ها میگن" مواظب باش یهو می خوری زمین"
یعنی ناخوداگاه دستور میدهد باید اتفاق منطقی بیافتد پس در معامله بعدی ضرر خواهی کرد و همه چیز منطقی خواهد شد ودر کل ضرر و سود مثلا کمی بیشتر از بهره بانکی خواهد شد
شما گفتی طلا فروش قبلا سودش رو کرده که اتفاقا دوتا از مغازه های پدر ما درست طلا فروش هست
ما در مورد کل سودهایی که از اول زندگی ، برای طلا فروش کسب شده صحبت نمی کنیم
بلکه معامله ایی که در 440 تومن باز شده و خیلی ها اینجا طرفدارش بودن و به بقیه نصیحت کردن ، صحبت می کنیم

پ.ن1: روند طلا چه در ایران و چه در جهان ، در بلند مدت صعودیست
پ.ن2: همه میدونیم بالاخره روزی قیمت برمیگرده! اما مسئله اینه در هر حال خرید در بالای 400 تومن اشتباه بوده

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
کی بخریم ؟؟
داداش اینجا تاپیک سکه و طلاست برو تو تاپیک خودش بپرس

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
سلام دوستانی میبینم که تحلیل میکنن و اشتباه میگن و جاده خاکی میرن ، دیدم بهتره بهتون بگم دوستی که ای دیت هم developer هست بعیده از شما که ظاهرا برنامه نویسی انقدر تحلیل های بچه گانه داشته باشی از بازار البته شاید هم وردپرس نصب میکنی و میگی به خودت برنامه نویس .

1- پله ایی خرید یعنی اینکه تو هر موقع پولی داشتی که نیاز بهش نداشتی کالای با ارزشی بخر برای حفظ ارزش + اینکه با دید بلند مدت ( امیدوارم بلند مدت بدونی چیه یه بازه زمانی بالای 10 سال )
2- اون طلا فروش که میگی 25 درصد ضرر کرده کلا تو سوده چون 8 ماه پیش طلا گرفته و الان هم تو سوده عزیزم اگه طلا فروش آشنا داری و اینکاره هست اصولا طلا فروش ها به محض فروش پولشو باز طلا آب شده میخرن برای حفظ دارایی هاشون پس عملا کسیه که یک کیلو طلا داره همش اون یک کیلو را داره + سوده درصدی خودش
3- در مورد اون دوست مون که گفت سکته زدن اصولا آدم های حریص یه 10 تومنی هم ضرر کنن سکته میکنن اما آدمهای که قصد حفظ ارزش سرمایه دارن دید بلند مدت دارن ، یه زمانی طلای و دلار یه شبه تو این مملکت نصف شده خیلی ها سکته کردن اما اونا که یکم تحلیلگر بودن سال آیندش با قیمت بالاتر دیدن ارزش سرمایه هم حفظ شده

نکته آخر بهره برین مقایسه کنین اگه افرا تو بلند مدت سرمایه غیر لازم خودشون رو تبدیل کردن موفق بودن یا نه پس هی اینجا اونجا نپر یه چیزی از خودت بگو ;) هدف از سرمایه گذاری پول غیر لازم حفظ ارزش هست
گفته های شما خیلی خیلی کلی گویی هست و در این بازار و شرایط به شدت نامعلوم به درد نمی خوره. متاسفانه اکثر افرادی احیانا از جمله شما کسایی هستند که روی ۱۹۰۰ به بالا طلا خریده اند و الان نشستند می گند اشگال نداره یه روزی برمیگرده! برای چنین افرادی به جز صبر ده ها سال راه حل بهتری پیشنهاد ندادید؟!

signore

Registered User
لایک‌ها
636
گفته های شما خیلی خیلی کلی گویی هست و در این بازار و شرایط به شدت نامعلوم به درد نمی خوره. متاسفانه اکثر افرادی احیانا از جمله شما کسایی هستند که روی ۱۹۰۰ به بالا طلا خریده اند و الان نشستند می گند اشگال نداره یه روزی برمیگرده! برای چنین افرادی به جز صبر ده ها سال راه حل بهتری پیشنهاد ندادید؟!

شما که از کاربران نسبتاً قدیمی هستید باید سنتون هم بالا باشه. از شما بعیده که مثل این بچه های 17-16 ساله حرفای سخیف بزنی و عین همون نوشته های سطحی و بی محتوایی که دادازبل اینجا مینویسه رو تکرار کنی.

پ.ن: دانشمندان باید هر چه سریع تر تحقیق روی این موضوع رو شروع کنند که دلایل اصلی عقده ای شدن عده ای از آدم ها (نه انسان ها) چی هست!

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
سکه دوباره به کانال 4 میلیون برگشت و طلای 18 عیار از اول وقت تا الان بالای 20 هزار تومن گرونتر شد!

signore

Registered User
لایک‌ها
636
سکه دوباره به کانال 4 میلیون برگشت و طلای 18 عیار از اول وقت تا الان بالای 20 هزار تومن گرونتر شد!
عه! چه بد! حیف شد! ناراحت شدم خیلی! با خودم حساب کرده بودم اگه قیمت همونجوری میرفت پایین ، تا هفته اول آذر سکه مجانی میشد میتونستم کلی سکه برای خودم دست و پا کنم

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
عه! چه بد! حیف شد! ناراحت شدم خیلی! با خودم حساب کرده بودم اگه قیمت همونجوری میرفت پایین ، تا هفته اول آذر سکه مجانی میشد میتونستم کلی سکه برای خودم دست و پا کنم

آره حیف حالا شما فکر کردی مجانی میشد من فکر میکردم به ازای خرید هر سکه یه پولی هم بهت میدن ولی حیف شد که اینجوری نشد. همش کاره استکباره جهانیه

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
شما که از کاربران نسبتاً قدیمی هستید باید سنتون هم بالا باشه. از شما بعیده که مثل این بچه های 17-16 ساله حرفای سخیف بزنی و عین همون نوشته های سطحی و بی محتوایی که دادازبل اینجا مینویسه رو تکرار کنی.

پ.ن: دانشمندان باید هر چه سریع تر تحقیق روی این موضوع رو شروع کنند که دلایل اصلی عقده ای شدن عده ای از آدم ها (نه انسان ها) چی هست!
نه آنقدر هام بزرگ نیستم، شما هم نسبتاً قدیمی هستید ولی نمیدونم چرا چه علتی باعث میشه اینطور راحت به کسی توهین کنید که تازه برای شما هم چیزی نگفته، شما بفرمائید از مطالب پرمغزتون بیان کنید علاوه بر من هزاران نفر استفاده کنند. شایدم با کسی درگیر بودی سر من خالی کردی، تازه من در اینجا آنچنان زیاد نمی نویسم

Last edited:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
برای این میگن خرید پله ای بکنید که در نوسانات بازار، اگر اشتباه کردید، کمتر متضرر بشید. دوستان( و ایضا دشمنان:D) این بازار رو با بازار سهام مقایسه میکنند و کف و سقف و مقاومت و خط فلان رفته توی چشم بهمان و از این تحلیل ها میکنن. در حالی که ماهیت این بازار به کل با بازار سهام فرق داره.

شما اگر به طور پله ای و هر بار با 10 درصد سرمایه تون ( یا پس اندازهای بی استفاده تون) از ابتدای امسال طلا یا سکه می خریدید، حتی اگر در قیمت های بدی خرید میکردید، باز هم الان در مجموع در سود بالای 200 درصدی بودید.

اینکه در پایینترین قیمت بخرید و در بالاترین قیمت بفروشید و دوباره وقتی پایین آمد بخرید:D و به طور کلی نوسانگیری در این بازار، کار هر کسی نیست. در واقع کار هیچ کسی نیست. هر کسی هم که بیشتر در این زمینه ادعا میکنه که میتونه در این بازار فعلی نوسان بگیره، معلومه که کمتر بازار رو میشناسه.... نکته دوم اینه که شما خرج زندگیتون رو نمیتونید از معامله سکه یا ارز در بیارید. اگر میخواهید خرج زندگیتون از این راه در بیاد، باید طلافروش یا صراف بشید و شغلتون این باشه

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
حوصله نیست توضیح بدیم
اکثر مطالبی که اینجا برای خرید توصیه میشه اشتباه و هیچ فکری پشتش نیست
از جمله همین چیزی که اسمش رو خرید پله ایی گذاشتین
اسم اصلیش "مارتنگل" هست martingale
یا "سفسطه قمار بازها"
روشهای غلط برای توجیه ذهنی که معامله ضررده انجام داده و مثل قماربازها سعی می کند در قمار بعدی با ریسک بالاتر ، علاوه بر جبران ضرر، سود اضافی به دست بیاورد
کسی که علاقه داشته باشه سرچ بزنه مطلب فارسی هم شاید باشه:
سفسطه قمار بازها
مارتنگل و آنتی مارتنگل

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
من یه جا خوندم که قیمت طلا در اردیبهشت ۹۸ به شدت افزایش خواهد یافت

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,655
تابلو طلافروش ها
کانال قیمت لحظه ای دلار هم میزنه ولی یکم فرق میکنن مثلا روی کانال بود ۴۰۵۰ ولی طلافروش ۳۹۵۰
آره آنلاین میخوام
لینکش رو محبت میکنید بدید

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
قیمت فروش 1515 خرید 1505

فکر کنم برای بودجه اینقدر منفی شده شیب قیمت ها اگه بودجه رو ببندند سرکش خواهد شد

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
من شخصا فکر نمیکنم برای همیشه بیاد پایین احتمال میدم دوباره بره بالا

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
سوالی که برای ما میمونه !!! اینا کی از رو میرن با این همه ضعف و کج خیالیاشون !!! ؟ مملکتی رو نابود کردن کلی جوونو تباه کردند !!!!! مگه چیزی به نام فرهنگ مونده ؟ چه تو رانندگی چه حریم خصوصی و جامعه !"! دست بردارید به اون خدا اگه باورش دارید بسه

بالا