برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
بنظرم دوستان زیادی عجولن هنوز بعد انتخاباتو ندیدیم بنظر شما عاقلانه هست در نزدیکی اتنخابات انتظار اینو داشته باشیم که سکه دلار بالا بکشه؟!همینطوری مردم تمایلی به رای دادن ندارن

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
دیگه روی طلا و سکه حساب نکنید هم داره با آمریکا توافق میشه هم دولت ح.ر که باعث این وضع شد میره پس دیگه جهش سکه حالا حالاها بعیده سکه از الان افتاده توی سرازیری اگر بره بالا موقتی و دو سه درصده
با این حساب منی که روی 11865 تومان خریدم فکر نکنم حالا حالا حا این رقم رو ببینه تا بفروشم و از ضرر در بیام
درسته ؟؟؟

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
با این حساب منی که روی 11865 تومان خریدم فکر نکنم حالا حالا حا این رقم رو ببینه تا بفروشم و از ضرر در بیام
درسته ؟؟؟
مشکل شما اینه انتظار دارید که مثلا این ماه سکه خرید ماه بعد 3تومن بره بالا اصلا سرمایه گذاری روی سکه و طلا اینطور نیست دید بلند مدت باید داشته باشید

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
مشکل شما اینه انتظار دارید که مثلا این ماه سکه خرید ماه بعد 3تومن بره بالا اصلا سرمایه گذاری روی سکه و طلا اینطور نیست دید بلند مدت باید داشته باشید

من دنباله این سودی که می فرمایید نیستم
من دنباله این بودم پولم با شرایط و تورم جامعه ارزشش لاقل حفظ بشه - من سود نمی خواستم عزیز

باورکنید هیچ چیز توی ایران قابل پیش بینی نیست اگر امشب خوابیدید فردا سکه شد 15 میلیون عجیب نیست ولی طوری که از شواهد پیداست از توافق ایران و آمریکا و انتخابات پیش رو احتمالا سکه تا اواخر سال 1400 تا 7 میلیون هم ریزش میکنه پس من جای شما بودم زودتر میفروختم تا بیشتر ضرر نکردم

این رو قبول دارم که تو ایران اصلا هیچ چیز قابل پیش بینی نیست درسته
اما این رقم 7 میلیون نه فکر نکنم
تو این 2 الی 3 ماهه که روزانه قیمت سکه رو چم می کنم ندیدم سکه از 10300 یا 10200 بیاد پایین تر که این رقم ها رو اگه دیده باز 2 3 روزه کشیده بالا

بعضا تصور می کنم قیمت 10200 کف قیمت امامی هست - بنظرتون درسته ؟

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
من دنباله این سودی که می فرمایید نیستم
من دنباله این بودم پولم با شرایط و تورم جامعه ارزشش لاقل حفظ بشه - من سود نمی خواستم عزیز
سود نه حفظ ارزش سرمایه سکه و طلا هم به موقع خودش اونقدری بالا میره که سرمایت حفظ بشه کی فکرشو میکرد سکه از 5تومن تا 15تومن بالا بیاد به وقتش بازم میشه

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
حتی کمتر از 7 میلیون هم بعید نیست سکه حدود 8 سال پیش به یک و نیم میلیون رسید و در عرض چند ماه قیمتش به 500 هزار تومن افت کرد یعنی از نصف هم کمتر سکه کاملا تابع قیمت طلای جهانی و دلاره طلا که به خاطر کشف واکسن افت زیادی کرد دلار هم اگر به قیمت واقعی برسه سکه افت بسیار سنگینی رو تجربه میکنه مثلا اگر دلار به 15 هزار تومن برسه چه دائم چه موقت ممکنه سکه به 7 میلیون هم برسه
این فرمایش شما درسته اما تو تاریخ ایران کی سابقه داشته که که چیزی ارزون بشه؟؟ ارزون شده باشه بعد مدتی میاد باز گرون میشه و تلافی میکنه
مثلا همین دلار و یا طلا تو دوران بایدن که برجام شکل گرفت امضا شد همه کالا ها و همه چیز افت شدید کرد و بعد مدتی باز همه چیز گرون شد و تلافی اون پایین اومد کرد و همه رو شگفت زده کرد قیمت ها

منظورم افت قیمت تو ایران معمولا مقطعی هست به نظرم اما افزایش تقریبا میشه گفت از اول بوده تو ایران
من تصور می کنم هر چه قدر هم با برجام و انتخابات سکه و طلا دلار پایین بیاد بعد چند ماه باز تلافی میکنه و شدید باز میره بالا

دقت که می کنم همه چی داره گرون میشه تو جامعه روزانه در حالی که صحبت برجام و انتخابات هست !!! پس چطوری میشه طلا و دلار ارزون میشه ؟؟؟!!!!
بعضا فکر می کنم که طلا و دلار داره قیمت اش کنترل میشه برا انتخابات وگرنه منتطقی نیست کالا ها و همه چی گرون بشه اما این ۲ مورد اساسی ارزون بشن !!!!!!!!!!!!!

تصورا درسته یا غلط ؟‌

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
دیگه انقدر هم جو سازی درست نیست،،،،محاله ممکن هست به 7 تومن یا حتی 8 برسه،،،،،شاید تا 9 میاد که اومده بود نزدیکش یه مدت پیش،،،،ولی همین 9 هم تقریبا غیر ممکن هست،،،،انس جهانی هم درجا زده خیلی وقته و حتی ریزش داشته،،،،با این ریزشش حتی زیر 10 سکه نیومده،،،و این یعنی حتی یه جهش هم اگه داشته ممکن هست برگرده به کانال 12 یا بیشتر !!!

واقعا این دوستمون رو درک میکنم،،،حق دارن انقدر حساس شده باشن،،،واقعا عجیبه در ضرر باشی در این مملکت،،،که تورم بی داد میکنه،،و گرانی بیداد میکنه،،،!!!!

باورتون میشه،،،،همین مهر سال قبل،،،یه مثال ساده میزنم،،،سکه 15 بود،،،زیتون کیلو 30 تومن بودش اعلاش،،،،الان زیتون رسیده به کیلویی 65 هزار تومن !!!!!!!! ،،،یعنی جای طلای گوه زیتون کسی میخرید،،،،الان 120 درصد در سود بود !!!! جالب نیست به نظرتون ؟؟،،،ولی سکه از اون طرف شده 10 میلیون،،،!!! و کسانی که داشتن و خریدن در هر کانالی در ضرر هستن به شدت،،،این یه مثال ساده بود،،،تو کلیه اقلام همین بوده،،،پس نتیجه میگیریم متاسفانه زیان ده بوده این عرصه سرمایه گذاری،،،بد هم زیان ده بوده،،،در تقریبا 8 ماه گذشته،،

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
این فرمایش شما درسته اما تو تاریخ ایران کی سابقه داشته که که چیزی ارزون بشه؟؟ ارزون شده باشه بعد مدتی میاد باز گرون میشه و تلافی میکنه
مثلا همین دلار و یا طلا تو دوران بایدن که برجام شکل گرفت امضا شد همه کالا ها و همه چیز افت شدید کرد و بعد مدتی باز همه چیز گرون شد و تلافی اون پایین اومد کرد و همه رو شگفت زده کرد قیمت ها

منظورم افت قیمت تو ایران معمولا مقطعی هست به نظرم اما افزایش تقریبا میشه گفت از اول بوده تو ایران
من تصور می کنم هر چه قدر هم با برجام و انتخابات سکه و طلا دلار پایین بیاد بعد چند ماه باز تلافی میکنه و شدید باز میره بالا

دقت که می کنم همه چی داره گرون میشه تو جامعه روزانه در حالی که صحبت برجام و انتخابات هست !!! پس چطوری میشه طلا و دلار ارزون میشه ؟؟؟!!!!
بعضا فکر می کنم که طلا و دلار داره قیمت اش کنترل میشه برا انتخابات وگرنه منتطقی نیست کالا ها و همه چی گرون بشه اما این ۲ مورد اساسی ارزون بشن !!!!!!!!!!!!!

تصورا درسته یا غلط ؟‌

درست شاید باشه عزیز احتمال زیاد،،،،شاید هم خیر !!،،،،،خیلی جاها خوندم تا خرداد همین اوضاع هست،،،یعنی مجبور هستن نگه دارن قیمت هارو،،،و لو همین قیمت دلار و سکه رو،،،ههههههههه قیمت باقی اجناس رو که محاله بتونن نگه دارن و افسار پاره کردن،،،ولی همین دلار رو فیک نگه میدارن،،،،بعد از انتخابات کسی نمیدونه چی میشه عزیز،،،ولی سابقه نشون داده همانطور که خودتون گفتین،،،نمودار صعودی هست،،،همیشه صعودی بوده،،،شاید درجا زدنی بوده،،،شاید رکودی بوده،،ولی نتیجه چی بوده ؟؟،،،صعود و صعود و صعود،،ولی باز نمیشه نظر قطعی داد،،،
ولی به نظر شخصی من در کل به استرسش نمی ارزه،،،که بخوای همش چک بکنی و پیگیر باشی،،یعنی زیاد به صلاح نیست سرمایه گذاری در این عرصه،،،این عرصه لذت خودش رو از دست داد،،،دلار و سکه منظورم هست،،،با این ریزشش دیگه خیلیهارو دور کرد از خودش،،،خصوصا اینکه هییییییییییچ چیزی ریزشی نبوده غیر این دو تا تقریبا،،،،این یکم اذیت میکنه،،،!!!!!!!

الان مسکن گزینه بسیار مناسبی هست و بوده همیشه برای سرمایه گذاری،،،تقریبا بدون ریسک و دردسر،،،،

شما هم که روی 11900 خریدی،،،انچنان نمیشه گفت در ضرر سنگین هستی،،،،یه جهش اندک = رسیدن به پولت،،،پس به نظرم نگه داری بهتر باشه،،،باز خودت تصمیم گیرنده هستی،،،،یا حداقل مقداری رو بفروشی اگه زیاد خریدی،،،،چون یه جهش ریز داشته باشیم تموم هست،،دلار مثلا 27 برسه تقریبا تمومه برای شما،،،و میرسی به پولت،،،پس خیلی فاصله نداری با اصل پولت،،باز خودت تصمیم گیرنده اصلی و نهایی هستی با توجه به شرایطت عزیز

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
بسیار متشکر از راهنمایی شما که کاملا مفید بود

بله یکم زیاد خریدم - بنظرم اره نگه داشتن فعلا بهتره تا ببینیم چی میشه باز - به قول شما واقعا استرس اش زیاده و ارزش نداره
هر وقت انشالا جور شد شرایطش میفروشم و خارج می شم از این بازار طلا و سکه
بسیار متشکرم از راهنماییتون

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
رسید زیر ده تومن سکه..آخرین بار کی قیمت سکه زیر ده بود؟

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
اقا این چی شده تو مملکت
ما خبر ندارم

چرا کالا ها دارن روزانه گرون میشه و همه چی گرون میشه
اما این سکه و طلا و دلار ارزون میشه

چی شده یکی بگه ...

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,015
اقا این چی شده تو مملکت
ما خبر ندارم

چی شده یکی بگه ...
خوب طبیعیه همیشه اینطوری بوده ارز و طلا ارزون میشده کارخونه جات ها از ترس ضرر کاهش ارز (چون میگن تو دلار ۲۵ خریدیم یا حساب باز کردیم بفروشیم)جنس ها رو گرون میکنن نمونه اش موقع انتصاب بایدن اجناس گرون شد الانم بحث برجام و مذاکره با عربستانه تا جای که بتونن گرونن میکنن مردم کیلویی چندن

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
خوب طبیعیه همیشه اینطوری بوده ارز و طلا ارزون میشده کارخونه جات ها از ترس ضرر کاهش ارز (چون میگن تو دلار ۲۵ خریدیم یا حساب باز کردیم بفروشیم)جنس ها رو گرون میکنن نمونه اش موقع انتصاب بایدن اجناس گرون شد الانم بحث برجام و مذاکره با عربستانه تا جای که بتونن گرونن میکنن مردم کیلویی چندن

اما این موضوع مثلا تو بار کامپیوتر که من هستم نبود ها
به نسبت پایین اومدن دلار . کالا ها هم ارزون می شدن - کاملا و دقیق یادمه ...

الان بر عکس شده کالا هامون با کاهش قیمت دلار گرون تر میشه - نمونه هم بخواهین خیلی دارم بگم
اصلا یک وضع عجیب و غریبی شده

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
اقا این چی شده تو مملکت
ما خبر ندارم

چی شده یکی بگه ...
طلا که خوب قیمت جهانی داره و از اون اطلاع ندارم
ولی دلار مصنوعی کنترل میشه . به زور پایین نگهداشتن . قیمتش باید یکم بالاتر باشه . 26 اینا به نظرم معقوله

در کل اونی که کاسبه ، قیمت خریدش رو نگاه میکنه ، اگه دلار یکسال یا دوسال این قیمت بمونه ، کاسبا هم خریدای جدیدشون میتونه ارزونتر باشه و ارزونتر هم بفروشن
یسریا هم که خرید قدیمی داشتن به خصوص از صنف خودرو و ملک مقاومت میکنن تا قیمت رو گرون بکنن:p
من یدونه برلیانس V5 داشتم . توی آشغال بودنش هیچ شکی نیست . اما قیمت فروشم تقریبا 300 بود
ولی شما دیوار رو ببین 400 و خورده ای قیمت گذاشته
اونموقع که میخواستم بفروشم 500 هم آگهی داشت ولی من به قیمت دادم
الان متاسفانه بعضیا هنوز دنبال اینن مالشون رو گرون بفروشن
نیگا میکنی طرف مالکه ، محله خراب با ساختمون آشغال رو به قیمت یه جای خوب واسه اجاره گذاشته :D

اصلا یک وضع عجیب و غریبی شده
در اینم که شکی نیست
وضعیت عجیب قبلا فقط توی ایران بود
الان در مقیاس جهانی عجیب شده
امریکا بایدن میشه ، ایران این اتفاقات عجیب و غریب میوفته ، چین رشد میکنه ، یه ویروسی توی هواست که معلوم نیست چیه و هممون رو میکشه 🥴🙄
یه کشتی توی کانال گیر میکنه ، داخل کشور توی یک جای حساس انفجار اتفاق میوفته
ماسک توئیت میکنه ، یه چیز بی معنی قیمتش n برابر میشه
ملت واکسن میزنن ، نصف بدنشون فلج میشه ، واکسن نزنن اون نصف دیگه فلج میشه 🙄
خلاصه که همه اتفاقات عجیب و غریب هم زمان شده :D
یه روز بلند شدی دیدی ، اژدها بالا سر خونه پرواز میکنه ، عجیب نیست 🦖🦕

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
طلا که خوب قیمت جهانی داره و از اون اطلاع ندارم
ولی دلار مصنوعی کنترل میشه . به زور پایین نگهداشتن . قیمتش باید یکم بالاتر باشه . 26 اینا به نظرم معقوله

در کل اونی که کاسبه ، قیمت خریدش رو نگاه میکنه ، اگه دلار یکسال یا دوسال این قیمت بمونه ، کاسبا هم خریدای جدیدشون میتونه ارزونتر باشه و ارزونتر هم بفروشن
یسریا هم که خرید قدیمی داشتن به خصوص از صنف خودرو و ملک مقاومت میکنن تا قیمت رو گرون بکنن:p
من یدونه برلیانس V5 داشتم . توی آشغال بودنش هیچ شکی نیست . اما قیمت فروشم تقریبا 300 بود
ولی شما دیوار رو ببین 400 و خورده ای قیمت گذاشته
اونموقع که میخواستم بفروشم 500 هم آگهی داشت ولی من به قیمت دادم
الان متاسفانه بعضیا هنوز دنبال اینن مالشون رو گرون بفروشن
نیگا میکنی طرف مالکه ، محله خراب با ساختمون آشغال رو به قیمت یه جای خوب واسه اجاره گذاشته :D

در اینم که شکی نیست
وضعیت عجیب قبلا فقط توی ایران بود
الان در مقیاس جهانی عجیب شده
امریکا بایدن میشه ، ایران این اتفاقات عجیب و غریب میوفته ، چین رشد میکنه ، یه ویروسی توی هواست که معلوم نیست چیه و هممون رو میکشه 🥴🙄
یه کشتی توی کانال گیر میکنه ، داخل کشور توی یک جای حساس انفجار اتفاق میوفته
ماسک توئیت میکنه ، یه چیز بی معنی قیمتش n برابر میشه
ملت واکسن میزنن ، نصف بدنشون فلج میشه ، واکسن نزنن اون نصف دیگه فلج میشه 🙄
خلاصه که همه اتفاقات عجیب و غریب هم زمان شده :D
یه روز بلند شدی دیدی ، اژدها بالا سر خونه پرواز میکنه ، عجیب نیست 🦖🦕

اقا متنی که نوشتی عالی بود :cool: :LOL:

نظرتون در مورد این صحبت که می گن بعد انتخابات باز یک موجی از گرونی میاد چیه ؟ منظورم روی دلار و طلا و به طبع اون روی همه چیز

الان که طلا و دلار نشستن و همه کالا ها دارن میکشن بالا - میتونه بعد انتخابات دلار و طلا جبران بکنند و یک موج خوبی تو بالا رفتن قیمت خودشون بدن ؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
بعد انتخابات باز یک موجی از گرونی میاد چیه ؟
نمیشه قطعی گفت
بر اساس گذشته ، همیشه اینطوری بوده که دلار بالا رفته ، بعد ریخته و تا مدتی طی 4 سال ریاست جمهوری اول ، ثابت نگه داشتن یا زیاد اجاره تورم ندادن
این دفعه شاید مثل دفعات قبل نباشه چون همه چیز حساس تر شده
هم مثل اون موقع ارز پاشی نداریم که بتونن خیلی کنترل بکنن
هم اینکه داخل کشور طی 8 سال آینده اتفاقات خاصی میوفته که هممون بهتر میدونیم :D
اثر این اتفاقات هم زیاد مشخص نیست

ولی اگه طبق گذشته باشه ، احتمالا دو یا حداکثر 3 سالی یک رکود نسبی توی بازار ها داشته باشیم ولی به نظرم این دفعه این رکوده کمتره و تورم رو همچنان خواهیم داشت چون تورم ما یک چیزی جدای از مسائل خارجیه ولی احتمالا تورم شدیدی نباشه ، مثل سال های 95 تا 97 . ممکنه در اون حدودا باشه

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
چه گروه کالاهایی ؟

مثلا از شغل خودم می گم چند نمونه رو که قطعات کامپیوتر میفروشم

مثلا cpu intel core i5 9400f از 3400 الان اومده رو 4400 تری هستند
cpu intel core i3 9100f از 2750 اومده به 3600 تری هستند

رم 8gb ddr4 از 900 اومده به 1250
مادربرد asus h310m-k ‌از 1750 اومده به 2400
dvd رایتر از 320 اومده به 410

مانیتور ال جی 20 ال ای دی از 2350 اومده رو 2900

باز نیاز هست بگم

این درصورتی هست که دلار کاهش پیدا کرده اما برعکس کالا داره گرون میشه هی

اما قبلا اینطوری نبود با کاهش دلار قیمت میومد پایین ...

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
نمیشه قطعی گفت
بر اساس گذشته ، همیشه اینطوری بوده که دلار بالا رفته ، بعد ریخته و تا مدتی طی 4 سال ریاست جمهوری اول ، ثابت نگه داشتن یا زیاد اجاره تورم ندادن
این دفعه شاید مثل دفعات قبل نباشه چون همه چیز حساس تر شده
هم مثل اون موقع ارز پاشی نداریم که بتونن خیلی کنترل بکنن
هم اینکه داخل کشور طی 8 سال آینده اتفاقات خاصی میوفته که هممون بهتر میدونیم :D
اثر این اتفاقات هم زیاد مشخص نیست

ولی اگه طبق گذشته باشه ، احتمالا دو یا حداکثر 3 سالی یک رکود نسبی توی بازار ها داشته باشیم ولی به نظرم این دفعه این رکوده کمتره و تورم رو همچنان خواهیم داشت چون تورم ما یک چیزی جدای از مسائل خارجیه ولی احتمالا تورم شدیدی نباشه ، مثل سال های 95 تا 97 . ممکنه در اون حدودا باشه

دوید شب عید 200 هزارتا حواله زدم با یوان 4 تومن امروز شده 3.480 تومن تازه 3 ماه دیگه جنس میرسه284.gif
100 م اختلافشه jigar.gif

مثلا از شغل خودم می گم چند نمونه رو که قطعات کامپیوتر میفروشم

مثلا cpu intel core i5 9400f از 3400 الان اومده رو 4400 تری هستند
cpu intel core i3 9100f از 2750 اومده به 3600 تری هستند

رم 8gb ddr4 از 900 اومده به 1250
مادربرد asus h310m-k ‌از 1750 اومده به 2400
dvd رایتر از 320 اومده به 410

مانیتور ال جی 20 ال ای دی از 2350 اومده رو 2900

باز نیاز هست بگم

این درصورتی هست که دلار کاهش پیدا کرده اما برعکس کالا داره گرون میشه هی

اما قبلا اینطوری نبود با کاهش دلار قیمت میومد پایین ...

قیمت جهانی قطعات اصلی تغییر کرده و همچنین از فردا گمرک هم گرون میشه (شرکت ها پیشواز رفتن)

Mast forosh

Registered User
لایک‌ها
144
برا خرید سکه
الان وقت مناسبی برا خرید هست؟

بالا