برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

Mahdi_

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
قطعا باید گفت اون کسی که سال 87 این تاپیک رو ایجاد کرده هیچ وقت فکر نمیکرده که این همه صفحه ادامه پیدا کنه.
به نظر من که این بحث بیخوده! چون:
1- موضوعات اقتصادی قابل پیش بینی روشن نیست که اگر بود همه می رفتن اون کارو میکردن دیگه سرمایه گذاری بی معنی بود.
2- فقط افراد صاحب نفوذ میتونن تعیین کنن که وضعیت اقتصادی به چه سمتی پیش خواهد رفت و آینده مقولات مختلف سرمایه گذاری چه خواهد شد چون خودشون این سیاست ها رو عملی میکنن و مردم فقط بازیچه ان!
3- مردم ما و یا شاید به طور کلی انسانها تمایل دارن که فقط خودشون رشد کنن. پس اگر هم بدونن که کاری منفعت داره خودشون میرن انجامش میدن و به کسی حتی به برادرشون هم حاضر نیستن راهنمایی کنن! پس این که از غریبه ها انتظار راهنمایی درست داشته باشیم کاری بیهوده است.
4- در کارهای غیر تولیدی سود و منفعت هر شخص برابر است با ضرر و زیان دیگری. این عامل هم مثل مورد قبلی مانع از راهنمایی صحیح میشه.
با توجه به تمام موارد گفته شده و اینکه هر کسی باید خودش مسوولیت ریسک کردن در زندگیشو بپذیره موضوعات مطرح شده در اینجا و درخواست کمک برای حدس زدن آینده سرمایه گذاری کار بیهوده ایه.
من خودم که دارم اینو میگم پارسال 3تا سکه گرفتم حدود 2تومن حدود 3تومن فروختم. پس تجربه مثبتی دارم و باز دارم اینا رو میگم.

mohamad n

Registered User
لایک‌ها
592
قطعا باید گفت اون کسی که سال 87 این تاپیک رو ایجاد کرده هیچ وقت فکر نمیکرده که این همه صفحه ادامه پیدا کنه.
به نظر من که این بحث بیخوده! چون:
1- موضوعات اقتصادی قابل پیش بینی روشن نیست که اگر بود همه می رفتن اون کارو میکردن دیگه سرمایه گذاری بی معنی بود.
2- فقط افراد صاحب نفوذ میتونن تعیین کنن که وضعیت اقتصادی به چه سمتی پیش خواهد رفت و آینده مقولات مختلف سرمایه گذاری چه خواهد شد چون خودشون این سیاست ها رو عملی میکنن و مردم فقط بازیچه ان!
3- مردم ما و یا شاید به طور کلی انسانها تمایل دارن که فقط خودشون رشد کنن. پس اگر هم بدونن که کاری منفعت داره خودشون میرن انجامش میدن و به کسی حتی به برادرشون هم حاضر نیستن راهنمایی کنن! پس این که از غریبه ها انتظار راهنمایی درست داشته باشیم کاری بیهوده است.
4- در کارهای غیر تولیدی سود و منفعت هر شخص برابر است با ضرر و زیان دیگری. این عامل هم مثل مورد قبلی مانع از راهنمایی صحیح میشه.
با توجه به تمام موارد گفته شده و اینکه هر کسی باید خودش مسوولیت ریسک کردن در زندگیشو بپذیره موضوعات مطرح شده در اینجا و درخواست کمک برای حدس زدن آینده سرمایه گذاری کار بیهوده ایه.
من خودم که دارم اینو میگم پارسال 3تا سکه گرفتم حدود 2تومن حدود 3تومن فروختم. پس تجربه مثبتی دارم و باز دارم اینا رو میگم.
چون به موضوع تاپیک مربوط نیست کوتاه خدمت دوستم باید عرض کنم که با مطالعه و تحقیق اصولی در بازار تا حدی میشه پیش بینی کرد و موفق بود گرچه از یک سال اخیر کمی سخت شده این موضوع
مورد دیگه هم مفید بودن تاپیک به اینه که بحث های دوستان و اخباری که در اینجا منتشر میشه چون بازتاب واقعی بازار رو از نگاه این ها نشون میده میتونه خیلی کمک کننده باشه و قدرت تحلیل رو بالا ببره

sent from my iphone

Mahdi_

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اما چندتا توصیه کلی به دوستان دارم:
1- سرمایه گذاری روی هرچیز باید به مقدار معقول باشه. البته این مطلب برای آدمای بلندپرواز تاثیری نداره ولی میخوام بگم که این که آدم کم سود کنه خیلی بهتر از اینه که چنان زمین بخوره که دیگه نتونه پاشه! اگه بخواید هزار تا دلیل میتونم برای این مورد براتون بیارم.
2- پول رو هر کاری که باهاش بکنید حتی اگه آتیشش بزنید بهتره از اینه که بذاریدش تو بانک تا چندر غاز سود بهش تعلق بگیره. این هم هزار تا دلیل براش دارم که حاضرم بهتون بگم.

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
میخوام چندتا سکه بخرم بنظرتون الان زمان خوبیه؟

pooria1370

Registered User
لایک‌ها
55
کسی به آرامش قبل از طوفان اعتقاد داره؟
دلار تثبیت شده هست و کمتر شدن نرخ دلار نه به سود تولید کننده و صادرکننده هست نه مردم.فقط تثبیت...
ولی اونس الان مثل فنری هست که جمع شده و منتظر آزاد شدنه...

هیچ توصیه ای به خرید و فروش نبود فقط نظرم رو گفتم

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,231
انس 1235
images.php

alidagon

Registered User
لایک‌ها
29

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057
الان حباب منفی نشسته روی سکه های طلا............

قیمت واقعی سکه تمام در همین الان باید 900 هزار تومان باشه.

احتمال هست که این حباب منفی به زودی شکسته بشه.

pooria1370

Registered User
لایک‌ها
55
الان حباب منفی نشسته روی سکه های طلا............

قیمت واقعی سکه تمام در همین الان باید 900 هزار تومان باشه.

احتمال هست که این حباب منفی به زودی شکسته بشه.
دقیقا...
اگه انس رکود نداشته باشه و روند سعودیشو طی کنه و هر روز حتی شده باشه مقدار کم افزایش پیدا کنه نظر بازار جلب میشه و حباب مثبت شروع میشه.

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
دقیقا...
اگه انس رکود نداشته باشه و روند سعودیشو طی کنه و هر روز حتی شده باشه مقدار کم افزایش پیدا کنه نظر بازار جلب میشه و حباب مثبت شروع میشه.
ولی با برداشته شدن تحریم فلزات گرانبها طلا دیگه قطعا نزولی خواهد بود

pooria1370

Registered User
لایک‌ها
55
ولی با برداشته شدن تحریم فلزات گرانبها طلا دیگه قطعا نزولی خواهد بود
اره قبول دارم
ولی وقتی طلا تحریم شد قیمتش فقط هزار تومان افزایش داشت - اونم زمانی که طلا 120 تومن بود
تحریم یا برداشتن تحریم طلا تاثیر زیادی نداره چون ذخایر طلای ایران بشدت زیاده و بانک مرکزی تا تونسته انبار کرده
مدت زیادی بجای پول نفت به دلار و دیگر ارزها به ایران معادلش رو طلا میدادن - از قبل هم که کلی خرید کرده بودن

بالا