برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بازار خودرو + اخبار و رویدادهای مربوط به خودرو

atrenice

Registered User
لایک‌ها
48
دوستان نظرتونو بفرمایید لطفا.
شخصی سال 98 مقدار 80 تومن پول پیش دنا تومات داده.برج 5 1400 باید خودرو تحویل بگیره و 300 تومن دیگه باید به شرکت واریز کنه(خودرو 402 تومن پاش در میاد)
قیمت بازار هم تقریبا تفاوتی با کارخونه نداره.
آیا اینکه این شخص بخواد این ماشینو بخابونه برای مدت مثلا دوسال یا کم تر یا بیشتر تو پارکینگ خونه تا گرون بشه کار منطقی هست ؟(خطرات نگهداری - بیمه هر سال و اینکه این ماشین کل داره و نداره این شخصه و ..... ) یا انصراف بزنه با 400 تومن مستقیم ارز و طلا و .... خریداری کنه؟
ممنون.
اصلا فکر منطقی نیست بنظر من بفروشه با پولش کار کنه بهتره

us12

Registered User
لایک‌ها
410
دوستان نظرتونو بفرمایید لطفا.
شخصی سال 98 مقدار 80 تومن پول پیش دنا تومات داده.برج 5 1400 باید خودرو تحویل بگیره و 300 تومن دیگه باید به شرکت واریز کنه(خودرو 402 تومن پاش در میاد)
قیمت بازار هم تقریبا تفاوتی با کارخونه نداره.
آیا اینکه این شخص بخواد این ماشینو بخابونه برای مدت مثلا دوسال یا کم تر یا بیشتر تو پارکینگ خونه تا گرون بشه کار منطقی هست ؟(خطرات نگهداری - بیمه هر سال و اینکه این ماشین کل داره و نداره این شخصه و ..... ) یا انصراف بزنه با 400 تومن مستقیم ارز و طلا و .... خریداری کنه؟
ممنون.
همیشه در چهار سال اول رییس جمهوری اقتصاد راکد میشه و جو روانی کاهشی شدن در پیشه ، در کل فعلا دیگه نباید انتظار سودهای صد میلیونی روی قیمت ماشین ها را داشت .
از طرفی خوابوندن ماشین کاری کاملا اشتباهه و یا خودش استفاده کند یا وقتی گرفت به قیمت بازار بفروشد ...
انصراف به نظرم نتیجه خاصی نداره ، الان دوباره دلار رشد کرده و هرچی الان بخرید در برج 5 در بهترین حالت راکد میماند و سودی در حد سود بانکی هم نمیدهد.

atrenice

Registered User
لایک‌ها
48
همیشه در چهار سال اول رییس جمهوری اقتصاد راکد میشه و جو روانی کاهشی شدن در پیشه ، در کل فعلا دیگه نباید انتظار سودهای صد میلیونی روی قیمت ماشین ها را داشت .
از طرفی خوابوندن ماشین کاری کاملا اشتباهه و یا خودش استفاده کند یا وقتی گرفت به قیمت بازار بفروشد ...
انصراف به نظرم نتیجه خاصی نداره ، الان دوباره دلار رشد کرده و هرچی الان بخرید در برج 5 در بهترین حالت راکد میماند و سودی در حد سود بانکی هم نمیدهد.
موافقم

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
ظاهرا نتایج قرعه کشی سایپا امروز قراره اعلام بشه
چجوری میشه متوجه شد برنده شده ایم یا نه

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
فقط آمار ثبت نام قیمت غیرقطعی سایپا :

۲۰۸ هزار واجد شرایط برای ۵۰ هزار خودرو

+ یعنی ۲۰۸ هزار نفر امیدی به برنده شدن تو فروش فوق العاده ندارن که هیچ حاظرن به قیمت روز یکسال دیگه از سایپا ماشین بگیرن

7star

Registered User
لایک‌ها
280
سلام،
یکی از دوستان توی قرعه کشی پیش فروش سایپا، برای ساینا S اسمش در اومده! بنظرتون ارزش داره تکمیل وجه کنه؟ (موعد تحویل بین دی تا اسفند ۱۴۰۰) , اینم بگم برای استفاده شخصی میخواد نه فروش و کسب سود.
نظرتون چیه ارزش داره یا نه؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
سلام،
یکی از دوستان توی قرعه کشی پیش فروش سایپا، برای ساینا S اسمش در اومده! بنظرتون ارزش داره تکمیل وجه کنه؟ (موعد تحویل بین دی تا اسفند ۱۴۰۰) , اینم بگم برای استفاده شخصی میخواد نه فروش و کسب سود.
نظرتون چیه ارزش داره یا نه؟

نه از بازار بگیره بهتره

7star

Registered User
لایک‌ها
280
نه از بازار بگیره بهتره
مشکل اینکه که پول نداره نقدی از بازار آزاد بخره، میگه پیش پرداخت رو میتونم جور کنم، مابقی‌ش هم تا زمان تحویل جور میکنم. یعنی تصمیمش اشتباهه؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
مشکل اینکه که پول نداره نقدی از بازار آزاد بخره، میگه پیش پرداخت رو میتونم جور کنم، مابقی‌ش هم تا زمان تحویل جور میکنم. یعنی تصمیمش اشتباهه؟
چون قیمت غیر قطعی هست و اختلاف قیمتی با بازار نداره خوب نیست، ایران خودرو باز بهتره تا سایپا
احتمالا تا زمان تحویل مجدد افزایش قیمت اعمال میشه
به نظر من پولشون رو جمع کنن و آخر سال از بازار بگیرن بهتر هست تا اینجوری از کارخونه (سایپا هم که استاد تاخیر در تحویل هست)

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
مگه قرار نبود فقط 8 درصد گرون کنن؟
چجوریه که پارس از 127 تومن شده 145 تومن

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
مگه قرار نبود فقط 8 درصد گرون کنن؟
چجوریه که پارس از 127 تومن شده 145 تومن

8 درصد نوشته میشه ولی 14 درصد اعمال میشه که از نظر روانی فشار کمتری به اقشار ضعیف جامعه وارد بشه

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
الان دنا پلاس پارسال چند بود تو این ثبت نامیا یه 70 تومن من ریختم .چقدر دیه باید بریزم توش ؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
الان دنا پلاس پارسال چند بود تو این ثبت نامیا یه 70 تومن من ریختم .چقدر دیه باید بریزم توش ؟

اگر سود مشارکت ندارید همون قیمت قبل حساب میشه

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
بازار خوابیده ، ماشین های پر فروش هم فروششون کم شده ...

دیشب از مسکن و زمین یه قیمتای خفنی میدادن که آدم لذت میبرد ...

+ فعلا اونا که جرات دارن میخرن میندازن یه گوشه تا ببینیم یار که را خواهد و میلش به که افتد .‌‌

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
photo_2021-05-26_10-59-54.jpg

این آمار ثبت نامی های فروش فوری ایران خودرو هست
تعداد افرادی که پژو پارس رو زدن نشون میده که همه دنبال سود هستند و خودرو نیاز ندارند
اگر قیمت محصولاتی که با بازار اختلاف داره بالا بره دیگه تعداد ثبت نام ها میلیونی نخواهد بود

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
مشاهده پیوست 1242704

این آمار ثبت نامی های فروش فوری ایران خودرو هست
تعداد افرادی که پژو پارس رو زدن نشون میده که همه دنبال سود هستند و خودرو نیاز ندارند
اگر قیمت محصولاتی که با بازار اختلاف داره بالا بره دیگه تعداد ثبت نام ها میلیونی نخواهد بود

قشر ضعیف پایمال ....

بالا