برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بازار خودرو + اخبار و رویدادهای مربوط به خودرو

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
من که بدون سند قطعی ماشین نمیخرم حالا میخواد زور باشه میخواد تخلف باشه یا هرچی چون چنان بدبختی سر یه ماشین و یه موتور کشیدم که قبل اینکه خود وسیله رو ببینم بخرم مدارکشو میبرم به نام بزنن بعد میرم میبینم میخرم !

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,894
من که بدون سند قطعی ماشین نمیخرم حالا میخواد زور باشه میخواد تخلف باشه یا هرچی چون چنان بدبختی سر یه ماشین و یه موتور کشیدم که قبل اینکه خود وسیله رو ببینم بخرم مدارکشو میبرم به نام بزنن بعد میرم میبینم میخرم !
بله
تا موقعی که قانون میگه سند ، باید سند بزنی‌هر موقع قانون عوض شد نمیزنیم
حالا بعضی‌ها فکر می‌کنند راهنمایی به فکر مردم که میگه سند نزنین در صورتی که پرسنل خود راهنمایی سند ماشین های خودشان رو میزنن فقط برای اینکه دولت رو تضعیف کننده میگن نزنین همش بازی سیاسی

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
من میخوام یک ماشین تو دیوار بفروشم کسی میتونه کامل نحوه فروش واینکه پول را کجا بگیرم چجوری بگیرم و... را بهم توضیح بده
قبلا ماشین فروختم ولی به اشنا بوده
ماشین را دادم پولم برام کارت به کارت کردن یک روز هم رفتیم تعویض پلاک و محضر
الان گویا تعویض پلاک هم نوبتی شده
یک توضیح کامل بدید که سرم کلاه نرود برا فروش چون نمیخوام ماشین را بزارم جا بنگاه

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
شهر به شهر فرق نمیکنه فقط جا افتاده اینطور تو هر شهری که اقا سند خریدار بده یا فروشندن
در حالت نرمال و قانونی هزینه انتقال سند با فروشنده هست و حق تحریر با خریدار
فرقی نمیکنه چه وسیله ای چه موتور چه ماشین
حالا یکی میاد موقع فروش میگه اقا من مالمو میفروشم اینقدر هزینه سند هم نمیدم . خریدار میگه خب ایراد نداره خودم میدم این دیگه توافقی هست ولی اصل اون چیزی هست که گفتم خدمتتون
این راهنمایی رانندگی تخم هویج و دارایی و اسناد بی بوته 10 ساله با هم جنگ دارن این میگه برگ سبز سنده اون میگه نه باید قطعی بخوره
ماشین و موتورتونو سند قطعی بزنید تا وقتی قانونی تصویب نشده برای اینکه کدوم قانونی هست
اینا میان من و شما رو میندازن به جون هم میشینن کنار
هنوز ماشین نخریدید سر سند یارو بیوفته بمیره بفهمید چه بدبختی های جلوی صورتتون سبز میشه بیوفتید تو انحصار وراثت ببینم باز راهنمایی رانندگی میاد سینه سپر کنه بگه برگه سبز سند هست برای ما بفرما ماشینو برات انتقال بدم بفرما ماشینو رفع توقیف کنم بفرما ماشینو بدم با الزام به تنظیم سند بری :))))
یارو میاد مصاحبه میکنه میگه نه برگ سبزی که ما صادر میکنیم سند هست ( حتی چند سال پیش گفتن اقا ما دونگ بندی هم میکنیم تو برگ سبز مثلا دو تا خریدار اگه دارید مشکلی نیست اسم جفتشونو میزنیم دو دونگ فلانی سه دونگ فلانی یه دونگ فلانی/ یادم نیست حالا اجرایی شد یا نه )
یک مورد سمند سورن بود که خریدار وکالت داشت از فروشنده ولی هی امروز فردا میکرد نمیرفت تعویض پلاک.
متاسفانه فروشنده فوت کرد و این خریدار افتاد به عجله.
رفت تعویض پلاک ماشین تعویض پلاک شد. رفت محضر که قطعی بزنه بهش گفتن فروشنده فوت کرده نمیشه.باید انحصار وراثت انجام بشه و ..‌.

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
من میخوام یک ماشین تو دیوار بفروشم کسی میتونه کامل نحوه فروش واینکه پول را کجا بگیرم چجوری بگیرم و... را بهم توضیح بده
قبلا ماشین فروختم ولی به اشنا بوده
ماشین را دادم پولم برام کارت به کارت کردن یک روز هم رفتیم تعویض پلاک و محضر
الان گویا تعویض پلاک هم نوبتی شده
یک توضیح کامل بدید که سرم کلاه نرود برا فروش چون نمیخوام ماشین را بزارم جا بنگاه

گرامی اجازه بده برات کامل توضیح بدم همراه با مزایا و معایبش

حالت نرمال بدون دردسر :

بهترین کار در درجه اول اینه شما ماشینتو ببری تشخیص رنگ و برگه کارشناسی بدنه رو بگیری . کاری به فنی ندارم خریدار خودش کور نیست میاد اونجا این به کنار .
ولی اگر ماشین از صفر دست خودتون بوده مطمئنید که رنگ نداره یا یه گلگیر رنگه یا هرچی که با اطمینان میتونید بنویسید پس مینویسید و به خریدار میگید . خریدار اگر به حرف شما استناد نکرد خواست میبره کارشناسی . این از این
شما ماشین رو تو دیوار اگهی میکنید . مزایا و معایب رو مینویسید . کامل مینویسید که نه خودتون با سوالات تخیلی ملت پشت تلفن سر و کار داشته باشید نه اون که میخواد بخره گمراه میشه
پس نقاط قوت و نقاط ضعف رو مینویسید . قیمت رو تعیین میکنید مینویسید . لطفا قیمت بنویسید قیمت ننوشتن و توافقی و این حرفا فقط برای دلال هست . قیمت هم صحیح بزنید لطفا نگیم خب ماشین من 98 هست 97 رو اگهی کردن 100 تومن پس من میزارم 115 حالا کسی خواست تا 105 میدم نه . قیمت صحیح بازار رو بزارید روی وسیله که نهایت تخفیف یک میلیون باشه !

خریدار تماس میگیره با شما و میاد برای دیدن

حتما سعی کنید دو نفر باشید ( چون خریدار تنها نمیاد هیچ وقت ) دو نفر باشید یکی همش نزدیک ماشین باشه یکی هم خودتون توضیح بدید وضعیت ماشین رو . تا جایی که امکان داره کارشناس همراهشون بیارن و شما ماشینو از پارکینگ یا جلوی در تکون ندید که ای وای عموم ببینه ببریم تعمیرگاه اشنا دارم پسر داییم تشخیص رنگه و فلان اینا نداریم

بعد که پسند کردن ماشین میزارید تو پارکینگ ( پارکینگ خودتون به هیچ وجه ممکن جایی نبرید که دو برگی کنن ماشین رو پارکینگ )
قولنامه مینویسید حتما حتما حتما قولنامه با 2 تا شاهد مینویسید
فروشنده، خریدار، مورد معامله، مبلغ مورد معامله و نحوه پرداخت مبلغ مربوطه و تاریخ انجام معامله و وسایلی که تحویل خریدار دادید مثه کارت سوخت و بیمه و مدارک خودرو و اچار چرخ و هرچیییییی که بهشصحیح و سالم تحویل دادید . حتما حواستون باشه خط خوردگی نداشته باشه قولنامه یا اگرم داشت هر شاهدی امضا کرد زیرش بنویسیه که خطخوردگی برای قبل امضا هست
برگه عدم خلافی باید شما بگیرید که خلافی رو تسویه کردید ( یا تو تعویض پلاک باید انجام بدید خلاصه گردن شماست )
میرید بانک چک رمز دار میگیرید مبلغ ماشینتون رو . یا اگه کاسبید تو کارتخوان بکشن براتون خلاصه پولو کامل دریافت کنید تکمیل یارو نگه اینقدر میدم اونقد سر سند میدم و فلان شما وکالت بزنی بایدتسویه کرده باشه که وکالت بزنی

حالا دو راه هست
راه اول که بهترین راه هست اینه نوبت بگیره خریدار برای تعویض پلاک ماشینو سوار میشید با خریدار میرید تعویض پلاک که این یه مقدار الان سخت شده چون خریدار میگه من ماشینو خریدم پس ماشینو میبرم وقت میگیرم یه هفته دیگه میرم پس این راه یه مقدار عجیب شده فعلا

راه دوم اینه همون لحظه تشریف میبرید دفترخونه وکالت قطعی میدید به خریدار و حتما یه مهلت کوتاه مثلا نهایتا 3 هفته 2 هفته تعیین میکنید برای تعویض پلاک که بره انجام بده و بیاد برای خودش سند بزنه
شما وکالت قطعی بدید دیگه کاری ندارید کلا . اون میره تعویض پلاک . بعدشم میاد میره دفترخونه میده براش قطعی به نامش میزنن و تمام

حالا اجازه بده تو پست بعد برات بنویسم که کارایی نکن وقت فروش ماشین

Last edited:

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
یک مورد سمند سورن بود که خریدار وکالت داشت از فروشنده ولی هی امروز فردا میکرد نمیرفت تعویض پلاک.
متاسفانه فروشنده فوت کرد و این خریدار افتاد به عجله.
رفت تعویض پلاک ماشین تعویض پلاک شد. رفت محضر که قطعی بزنه بهش گفتن فروشنده فوت کرده نمیشه.باید انحصار وراثت انجام بشه و ..‌.

حاجی من ماشین خریدم تعویض پلاک کردم رسید سر قطعی وکالت دادم زدن تو سیستم یه متر ارور اومد بالا که مالک در قید حیات نمیباشد . عه ! عجب وضعی پیرمرده افتاد مرد
3 سال من اواره بودم برای سند این ماشین هیشکی هم نمیخرید ماشینو بچه های یارو میگفتن پدر ما اصلا همچین ماشینی نداشت ! میگفتم بابا بیاید یه دیقه اینو برا من انجام بدید :))))))
اخرم نشد !!! باورت نمیشه با چه دسته خری دادم بچه های شمال اون زمان که پاترول 12 تومن بود من فقط 3 میلیون خرج کردم تا این سند لا کاری زدم !

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
گرامی اجازه بده برات کامل توضیح بدم همراه با مزایا و معایبش

حالت نرمال بدون دردسر :

بهترین کار در درجه اول اینه شما ماشینتو ببری تشخیص رنگ و برگه کارشناسی بدنه رو بگیری . کاری به فنی ندارم خریدار خودش کور نیست میاد اونجا این به کنار .
ولی اگر ماشین از صفر دست خودتون بوده مطمئنید که رنگ نداره یا یه گلگیر رنگه یا هرچی که با اطمینان میتونید بنویسید پس مینویسید و به خریدار میگید . خریدار اگر به حرف شما استناد نکرد خواست میبره کارشناسی . این از این
شما ماشین رو تو دیوار اگهی میکنید . مزایا و معایب رو مینویسید . کامل مینویسید که نه خودتون با سوالات تخیلی ملت پشت تلفن سر و کار داشته باشید نه اون که میخواد بخره گمراه میشه
پس نقاط قوت و نقاط ضعف رو مینویسید . قیمت رو تعیین میکنید مینویسید . لطفا قیمت بنویسید قیمت ننوشتن و توافقی و این حرفا فقط برای دلال هست . قیمت هم صحیح بزنید لطفا نگیم خب ماشین من 98 هست 97 رو اگهی کردن 100 تومن پس من میزارم 115 حالا کسی خواست تا 105 میدم نه . قیمت صحیح بازار رو بزارید روی وسیله که نهایت تخفیف یک میلیون باشه !

خریدار تماس میگیره با شما و میاد برای دیدن

حتما سعی کنید دو نفر باشید ( چون خریدار تنها نمیاد هیچ وقت ) دو نفر باشید یکی همش نزدیک ماشین باشه یکی هم خودتون توضیح بدید وضعیت ماشین رو . تا جایی که امکان داره کارشناس همراهشون بیارن و شما ماشینو از پارکینگ یا جلوی در تکون ندید که ای وای عموم ببینه ببریم تعمیرگاه اشنا دارم پسر داییم تشخیص رنگه و فلان اینا نداریم

بعد که پسند کردن ماشین میزارید تو پارکینگ ( پارکینگ خودتون به هیچ وجه ممکن جایی نبرید که دو برگی کنن ماشین رو پارکینگ )
قولنامه مینویسید حتما حتما حتما قولنامه با 2 تا شاهد مینویسید
فروشنده، خریدار، مورد معامله، مبلغ مورد معامله و نحوه پرداخت مبلغ مربوطه و تاریخ انجام معامله و وسایلی که تحویل خریدار دادید مثه کارت سوخت و بیمه و مدارک خودرو و اچار چرخ و هرچیییییی که بهشصحیح و سالم تحویل دادید . حتما حواستون باشه خط خوردگی نداشته باشه قولنامه یا اگرم داشت هر شاهدی امضا کرد زیرش بنویسیه که خطخوردگی برای قبل امضا هست
برگه عدم خلافی باید شما بگیرید که خلافی رو تسویه کردید ( یا تو تعویض پلاک باید انجام بدید خلاصه گردن شماست )
میرید بانک چک رمز دار میگیرید مبلغ ماشینتون رو . یا اگه کاسبید تو کارتخوان بکشن براتون خلاصه پولو کامل دریافت کنید تکمیل یارو نگه اینقدر میدم اونقد سر سند میدم و فلان شما وکالت بزنی بایدتسویه کرده باشه که وکالت بزنی

حالا دو راه هست
راه اول که بهترین راه هست اینه نوبت بگیره خریدار برای تعویض پلاک ماشینو سوار میشید با خریدار میرید تعویض پلاک که این یه مقدار الان سخت شده چون خریدار میگه من ماشینو خریدم پس ماشینو میبرم وقت میگیرم یه هفته دیگه میرم پس این راه یه مقدار عجیب شده فعلا

راه دوم اینه همون لحظه تشریف میبرید دفترخونه وکالت قطعی میدید به خریدار و حتما یه مهلت کوتاه مثلا نهایتا 3 هفته 2 هفته تعیین میکنید برای تعویض پلاک که بره انجام بده و بیاد برای خودش سند بزنه
شما وکالت قطعی بدید دیگه کاری ندارید کلا . اون میره تعویض پلاک . بعدشم میاد میره دفترخونه میده براش قطعی به نامش میزنن و تمام

حالا اجازه بده تو پست بعد برات بنویسم که کارایی نکن وقت فروش ماشین
ممنون پس بیزحمت پست بعد را هم بنویس
من هدف ام اینه
که ماشین را همون جا که میشه سند زد چک بانکی بگیرم و همونجا به نام بزنم و تحویل بدم قبلش هیچی بهش ندم

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
قرار نیست ترمز افزایش قیمت ماشین حتی دم انتخابات کشیده بشه؟
قشنگ روزی یه تومن داره میره بالا
پارس تیوفایو یه قدمیه ۲۸۰ تومنه.

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
ممنون پس بیزحمت پست بعد را هم بنویس
من هدف ام اینه
که ماشین را همون جا که میشه سند زد چک بانکی بگیرم و همونجا به نام بزنم و تحویل بدم قبلش هیچی بهش ندم
اقا خدمتت میگفتم

فروختن تو دیوار مزایای خاص خودشو داره که دلال نیست و به قیمت یه مقدار خیلی کم بهتر میشه فروخت و مستقیم با خریدار ( بعضی موقع ها ) طرفی
ولی داستانای خاص خودشم داره کلاهبرداری و دزدی های خفنی که میشه از فروشنده ها ! قدیم فروشنده ها سر ملت کلاه میزاشتن الان خریدار داستان دار در میاد

به هیچ وجه ماشین ( به خصوص ماشین های گرون ) کسی زنگ زد گفت من نمایشگاه دارم ( یا اصلا حضوری اومد تایید کرد )
به هیچ وجه ممکن ماشین رو نبرید پارکینگ یا جایی بخوان ببینن یا میگن نمایشگاه رفیقم بریم قولنامه بنویسیم و فلان
تازگی مد شده ماشین میزاری برای فروش مثلا 100 تومن
دو نفر میان میگن : ما 102 میخریم ولی ما این ماشینو با کسی صحبت کردیم 110
شما کاریت نباشه ما 102 به تو میدیم 8 هم برا خودمون
کسی که تحریک شه این کارو میکنه طرف میگه خب ماشین ببریم نمایشگاه خریدارم بیاد
اقا با طرف میری و میگن خب بریم بالا بنویسیم ماشین رو بزارید اینجا
تا ماشینو میزاری میری تو نمایشگاه میان کیلر رو یه در میپاشن میان کیلر رو یه گلگیر میپاشن
بعد خریدار میگه : اقا من از شما مطمئنم ولی بازم قبل قولنامه یه تشخیص رنگ بریم خیالم راحت شه
تو این فاصله نیم ساعته که بالا معطل شدید کیلر خودشو گرفته و تشخیص رنگ میرید در و رو میزنه رنگ شدگی ! عه ! ماشین من بی رنگ بود
به ظاهر خریدار میگه مرد حسابی مسخره کردی منو ماشین یه در رنگ میخوای به من بفروشی بالا تر
اقا خلاصه میکشه بالا داستان و شما مطمئنی رنگ نداره ولی تشخیص رنگ دستگاه میگه که ضخامت بالاست ! ( اون کیلر رو بعدا میشه راحت پاک کرد و دوباره در بی رنگ میشه )
اقا یا شما زیر بار میری و ماشینتو 10 تومن پایینتر میگیرن ازت
یا که زیر بار نمیری و میرن تو برنامه دوم : باید کمیسیون بدی . اونجا هم بین خودشون بحث سوری راه میندازن که مسخره کردید و فلان پس یه سر کمیسیون باید بدید

تازه این وقتی هست که یارو بهت نگه : شما 8 تومن مارو بده ایشون میاد دفترخونه باقیشو کارت میکشه برا شما

اگر بدونید چند نفر اینجوری تیغ زده شدن

حالا این وسط باید خدا خدا کنی که ماشین پارکینگ نبردی باشی برای خریدار و دو برگی نکرده باشن
دو برگی یعنی وقتی ماشینتو میزاری پارکینگ دو تا برگ پارکینگ صادر میشه که یکی دست شما یکی دست خریدار وقتی هم جفتشو ببرید میشه ماشین رو بیارید بیرون ! اون موقع هم میوفتید تو باج دادن و شکایت کشی و خلاصه داستان داشتن

این یه نمونه کوچیک از حرامزاده بازی از سمت دیوار ( و حتی بازارهای هفتگی )

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
یه سایتی بود فک کنم همراه مکانیک شما کلا فروش ماشین رو میتونی بسپاری دست اونا یعنی خودشون اگهی میدن خودشون پاسخ میدن و ماشینت رو هم که از پیش کارشناسی کردن بازدید میدن فک کنم اینطوری با خیال راحت میشه معامله کرد

microlab pro

Registered User
لایک‌ها
387
دوستان بعد از تعویض پلاک معمولا چقدر طول میکشه کارت ماشین بیاد ؟
الان حدود 50 روز شده ولی هیچ خبری نیست

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
دوستان بعد از تعویض پلاک معمولا چقدر طول میکشه کارت ماشین بیاد ؟
الان حدود 50 روز شده ولی هیچ خبری نیست
کارت ماشین سریع میاد ( شهرستان هستم همیشه دو هفته ای میاد جلو در ) تهران رو خبر ندارم

احتمال قوی اومده نبودید ، به پست محلتون سر بزنید اونجاست

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
دوستان کسی راجب کوییک اتومات اطلاعاتی داره که چجور ماشینیه؟

Tom.Cruise

Registered User
لایک‌ها
168
به نظرتون کوییک رو مستقیم از انبار سایپا تحویل بگیریم یا بذاریم باربری بیاره نمایندگی شهرستان؟

شنیدم نمایندگی های شهرستان یکسری قطعات ماشین رو تعویض میکنن!!! نمیدونم صحت داره یا نه

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
دوستان کسی راجب کوییک اتومات اطلاعاتی داره که چجور ماشینیه؟
سلام ماشین بدی نیست ،کسایی که دارن همه تعریف میکنن ولی قیمتش بالاس،میتونی ماشینای دگ هم بگیری ولی باز بستگی به خودت داره،ولی ماشین خوبیه

microlab pro

Registered User
لایک‌ها
387
کارت ماشین سریع میاد ( شهرستان هستم همیشه دو هفته ای میاد جلو در ) تهران رو خبر ندارم

احتمال قوی اومده نبودید ، به پست محلتون سر بزنید اونجاست

تو سایت پست که پیگیری میکنم نوشته مرسوله ای با این مشخصات تحویل پست نشده
حالا نمیدونم این سایت چقدر اطلاعاتش بروزه

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404

logofun

Registered User
لایک‌ها
1,115
سلام ماشین بدی نیست ،کسایی که دارن همه تعریف میکنن ولی قیمتش بالاس،میتونی ماشینای دگ هم بگیری ولی باز بستگی به خودت داره،ولی ماشین خوبیه
قیمت صفرش هی داره میره بالا
من موندم بخرم یا وایسم

بالا