برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بازار خودرو + اخبار و رویدادهای مربوط به خودرو

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
کاهش 50 میلیون تومانی خودرو در بازار

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، در حال حاضر قیمت خودروهای داخلی بین ۱.۵ تا ۱۲ میلیون تومان و قیمت خودروهای وارداتی که نسبت مستقیم با نرخ ارز دارند به طور میانگین ۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

این وضعیت در حالی است که به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر همه در این بازار فروشنده شده‌اند و هیچ خریداری در بازار وجود ندارد/ ایسنا

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
دوستان اهل فن من میخوام ۱۰۰تومن هزینه یه خودرو کنم البته نه خودروی داخلی بنظر شما با این مقدار پول چه برندی رو میتونم بخرم که در آینده قیمتش کاهشی نباشه البته قیمتهای خودرو حتی داخلی کاهشی نبوده اما میخوام در آینده اگه فروختم ضرر نکنم دوستان نظرتون رو بگید چه صفر بخرم چه دسته دو.
نظر خودم ۲۰۷ هست.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
دوستان اهل فن من میخوام ۱۰۰تومن هزینه یه خودرو کنم البته نه خودروی داخلی بنظر شما با این مقدار پول چه برندی رو میتونم بخرم که در آینده قیمتش کاهشی نباشه البته قیمتهای خودرو حتی داخلی کاهشی نبوده اما میخوام در آینده اگه فروختم ضرر نکنم دوستان نظرتون رو بگید چه صفر بخرم چه دسته دو.
نظر خودم ۲۰۷ هست.

میخوای 100 میلیون پول بی زبونو بابت اشغال مونتاژی ایرانخودرو با قطعات چینی-هندی هزینه کنی؟ که تازه قیمت کارخونه ایش هم 47 میلیونه؟

نخر، صبر کن چند ماه دیگه ارزون میشه

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
ماشین الان به شدت حباب منفی داره
ماشین لازمی بخر

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
الان کجا ثبت نام هست که امسال تحویل بدن

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
نظر خودم ۲۰۷ هست.

با توجه به ریزشی بودن شدید دلار در ماه های آینده و ترکیدن حباب به نظر من صبر کن سال دیگه همین موقع ها با 100 میلیون حداقل یه اپتیما 2019 فول آپشن میتونی بخری..

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
با توجه به ریزشی بودن شدید دلار در ماه های آینده و ترکیدن حباب به نظر من صبر کن سال دیگه همین موقع ها با 100 میلیون حداقل یه اپتیما 2019 فول آپشن میتونی بخری..
شوخی میکنی:general710:؟تا سال دیگه؟o_Oدلار تا سال دیگه ۴۰تومنو رد میکنه بعد چطور شما پیشبینی میکنی ریزشی میشه؟o_O

i.sharifi

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
410
نظر خودم ۲۰۷ هست.
پیشنهاد می کنم وام یا قرض بگیرید و با افزایش بودجه ماشین بهتری خریداری کنید .
منتظر ریزش دلار و کاهش قیمت آنچنان هم نباشید .

Bijan ...

Registered User
لایک‌ها
1,121
شوخی میکنی:general710:؟تا سال دیگه؟o_Oدلار تا سال دیگه ۴۰تومنو رد میکنه بعد چطور شما پیشبینی میکنی ریزشی میشه؟o_O

امیر تو مگه به من قول ندادی دلار برمی گرده به 3400 پارسال ؟ مگه نگفتی یه چیزایی منقرض شدن ؟ حالا میگی 40 تومنو رد می کنه ؟؟؟

اخه چرا ؟ :mad:

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
امیر تو مگه به من قول ندادی دلار برمی گرده به 3400 پارسال ؟ مگه نگفتی یه چیزایی منقرض شدن ؟ حالا میگی 40 تومنو رد می کنه ؟؟؟

اخه چرا ؟ :mad:
والا وقتی دولت برای دومین بار سر مردم کلاه میذاره برام تجربه میشه دیگه امید به این مسخره بازیهاشون نداشته باشم دلار اسمن اومد پایین و هیچ تاثیری توی قیمتها نداشته البته الان برگشت رو ۱۴،۱۵تومن و بعد ۱۳ آبان بالاتر هم خواهد رفت منم نگفتم میشه ۳۴۰۰ امید داشتم تا ۸تومن پایین بیاد که خیالی بیش نبود توصیه میکنم هرچی سرمایه داری بری چیزی بخری که در آینده ارزش پولت حفظ بشه نمیگم دلار ماشین یا خونه گذینه خوبیه منم دارم همینکارو میکنم بخشی از پولمو ماشین خریدم و بخش دیگه برای خونه و یا هرچی که با ارز بالا میره

Bijan ...

Registered User
لایک‌ها
1,121
والا وقتی دولت برای دومین بار سر مردم کلاه میذاره برام تجربه میشه دیگه امید به این مسخره بازیهاشون نداشته باشم دلار اسمن اومد پایین و هیچ تاثیری توی قیمتها نداشته البته الان برگشت رو ۱۴،۱۵تومن و بعد ۱۳ آبان بالاتر هم خواهد رفت منم نگفتم میشه ۳۴۰۰ امید داشتم تا ۸تومن پایین بیاد که خیالی بیش نبود توصیه میکنم هرچی سرمایه داری بری چیزی بخری که در آینده ارزش پولت حفظ بشه نمیگم دلار ماشین یا خونه گذینه خوبیه منم دارم همینکارو میکنم بخشی از پولمو ماشین خریدم و بخش دیگه برای خونه و یا هرچی که با ارز بالا میره

ممنون امیر جان از راهنماییت ، امیدوارم تو هم بتونی ارزش پولت را تا حد امکان حفظ کنی .
موفق باشی .

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
تغییرات قیمت خودروی چری تیگو7 از دی ماه 96 تا مهرماه 97

افزایش 146.5 میلیونی قیمت معادل 114% طی 9 ماه

01100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
سلام
قرار شده برای خودرو از 200 تا 300 هزینه بشه. پیشنهاد اعضاء خبره سایت چیه؟
- صفر یا کارکرده؟
- دست دوم نمایندگی اونطور که خودشون ادعا میکنن واقعا از لحاظ فنی بی نقص و قیمتش کارشناسی شده است؟
- بعد چند سال واسه فروش، شاسی بلند بیشتر خواهان داره یا سدان؟
مهمه بازار دست دومش خوب باشه و طبیعتا افت قیمتشم کم ..
ممنون میشم دوستانی که واقعا تبحر دارن دقیق نظر بدن چون برای یک خانم میخوام و بهم اعتماد کردن
(این که میگم خریدار خودرو خانم ـه به این معنی نیست که زمان فروش مشتری واسش راحت پیدا نشه)

Last edited:

01100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
خبرگان سایت کجا رفتن پیداشون نیست!
هر کدوم از دوستان که اطلاعات خوبی دارن و بازارو میشناسن لطفا راهنمایی کنن لازمه تا آخر هفته اقدام کنیم

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
سلام
- صفر یا کارکرده؟
- دست دوم نمایندگی اونطور که خودشون ادعا میکنن واقعا از لحاظ فنی بی نقص و قیمتش کارشناسی شده است؟
- بعد چند سال واسه فروش، شاسی بلند بیشتر خواهان داره یا سدان؟
مهمه بازار دست دومش خوب باشه و طبیعتا افت قیمتشم کم ..
ممنون میشم دوستانی که واقعا تبحر دارن دقیق نظر بدن چون برای یک خانم میخوام و بهم اعتماد کردن
(این که میگم خریدار خودرو خانم ـه به این معنی نیست که زمان فروش مشتری واسش راحت پیدا نشه)

ماشین های صفر تو این رنج قیمت: جک اس5 - مزدا3 - چری تیگو 5 و 7 - کیا سراتو مونتاژ داخل - تیوولی و ...

ماشین های کارکرده تو این رنج قیمت: تویوتا کرولا جی ال آی 2015 - هیوندای الانترا 2014 2015 2016

خودروی صفر شاسی بلند با قیافه خوب با کیفیت نسبتا خوب و بازار دسته دو متوسط : جک اس5

خودروی صفر سدان با قیافه خیلی خوب و کیفیت خوب و بازار دسته دو خوب: مزدا3

خودروی صفر با قیافه و کیفیت و بازار دسته دو نسبتا خوب: کیا سراتو مونتاژ

خودروی کارکرده با قیافه خیلی خوب و کیفیت عالی و بازار دسته دوم نسبتا خوب: تویوتا کرولا 2015 جی ال آی

خودروی کارکرده با قیافه خوب، کیفیت خیلی خوب و بازار دسته دوم متوسط: هیوندای الانترا 2015 یا 2016(اگه با پول شما گیر بیاد)

تمام این گزینه ها بدون در نظر گرفتن شرایط تحریمه. در حال حاضر دقیقا مشخص نیست تحریم ها چه اثری روی خدمات پس از فروش شرکت های خودروسازی میذارن بنا بر این توضیحی در این باره ندارم.

درباره قیمت هم خودتون روی این گزینه ها تحقیق کنید تا قیمت ها دستتون بیاد.

در مجموع با توجه با این چیزهایی که گفتید حس میکنم مزدا3 گزینه ای هست که شاید مناسبتون باشه. روی این گزینه تحقیق کنید. البته در ماه های اخیر قیمتش به شدت افزایش پیدا کرده و الان بین 280 تا 300 قیمتشه. اگه دنبال یه کپی متوسط از شاسی بلند های کره ای هستید هم روی جک اس5 تحقیق کنید، گزینه ارزون تری هم هست. در صورت تمایل به خرید خودروی کارکرده هم تویوتا کرولا 2015 gli رو مد نظر قرار بدید.

01100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
دوست عزیز behsen69 ازتون ممنونم که وقت گذاشتین و راهنمایی کردین، فقط در مورد دست دوم نمایندگی نظرتون چیه؟ یعنی واقعا از لحاظ قیمت و فنی درست و بدون اشکاله؟
ضمنا بازار کارکرده بین شاسی بلند و سدان فرق میکنه؟
یه نمونه پیدا کردم که آسان موتور شرایطی میفروشه:
http://www.assanmotor.com/common/html/sales/qualified/price/index.html?submenuheader=0
میخوام بدونم از طریق سایت دست دوم بگیرم یا برم نمایندگی بهتره؟

Last edited:
بالا