• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
562
الان بانک مطمئن که سود مناسب بده چیه؟

اینده روز شمار با کف 1 میلیون 22 ٪
شهر روز شمار با کف 50 میلیون 22 ٪
کشاورزی روزشمار با کف 100 میلیون 18 ٪‌
ملی روز شمار با کف 20 میلیون 17 %
سپه 1 ساله با کف 100 میلیون 20 %
پارسیان 3 ماه با کف 50 میلیون 21 %
تجارت 6 ماه با کف 100 میلیون 22 %

shahab_kookoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
58
دوستان پیش بینی تون در مورد کاهش سود بانکی چیه؟

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
562
دوستان پیش بینی تون در مورد کاهش سود بانکی چیه؟

همین الان مگه سود موصب بانک مرکزی برای روزشمار 10 درصد و بلند مدت 15 درصد نیستش ولی خیلی از بانک ها دارن 22 درصد میدن . تا زمانی که وضع بانکها اینجوریه سود بانکی هم بالا خواهد ماند .

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
البته فکر کنم ۱۰۰ تومن صندوق ضمانت میده و بقیه خود بانک از دارایی ها ، مثلا کسی ۱۵۰ میلیون داشته باشه ۱۰۰ صندوق ضمانت میده ۵۰ تومن خود بانک
الان موسسات غیر مجاز از دارایی های موسسه و خط اعتباری بانک مرکزی دارن میدن دیگه بانک مجوز دار که ساپورت بهتری داره
بانک ابتدا از موجودی خودش میده اگر کم بیاد از بازار بین بانکی با سود ۲۴ درصد اگر کم اومد از سرمایه نزد بانک مرکزی با جریمه ۳۰ و خورده ایی یادم نیست دقیقشو اگر تموم بشه صندوق ضمانت سپرده ها و در اخر فروش اموال بانک
مثلا واسه یک موسسه مجاز چند وقت پیش شایعه درست کردن اما همه سپرده ها کامل پرداخت کرد
یا واسه چندتا بانک که البته اونطوری شلوغ نشد اما بدون مشکل پرداخت کردن
ضمن اینکه اگر فردی سپرده بالا مثلا ۲ میلیارد داشته باشه سخته براش بخواد تو ۲۰ تا بانک تقسیم کنه، الان خیلیا بیشتر از ۱۰۰ تومن توبانکها و موسسات دارن
به هر حال امیدوارم این جو و شایعات زودتر فروکش کنه تا مردم بیشتر از این اذیت نشن.
ممنون ولی بحث بنده تعریف موارد و تفکیک اون‌ها برای دوستانی که شک‌داشتن‌بود.
در کل وقتی نهادی که عضو صندوق ضمانت سپرده‌هاست، مشکل پیدا کنه بانک مرکزی بهش خط اعتباری میده، این خط اعتباری پولی هست که ظاهرا با نرخ 34 درصد به نهادهای مشکل دار داده میشه، چرا اینقدر سود بالا!؟ چون جریمه میشن و در اصل نباید مشکلی پیش بیاد تا کمک بانک مرکزی رو بخوان، اگه همه چیزشون قانونی باشه اصلا نباید این مشکل به‌وجود بیاد.
بحث 1 میلیارد یا 2 میلیارد یا 500 میلیون نیست. بحث اینه کسی "قانون" رو بدونه و بی حساب و کتاب نره و سرمایه‌گذاری کنه
یا اگه سپرده میلیاردی داره، حساب تضمین‌شده‌ای افتتاح کنه و کلی مفاد قرارداد رو چک کنه و البته مهم‌تر از همه این‌که سپرده‌اش رو بیمه کنه تا نگران نباشه...
هرچند در تاریخ ایران هنوز بانک یا مؤسسه مجازی مشکلی براش پیش نیومده که نتونه پول مردم رو بده.
مواردی که اواخر پست قبل عرض کردم برای کسانی هست که نگران سرمایه شون هستن و مرتب سوال می‌کنن. این دوستان - اگه قرارداد سفت و سخت ندارن و بیمه نیستن - بهتره که پول‌شون رو از حساب اصلی خارج کنن و طبق مبلغی که سقف ضمانت سپرده‌هاست اون رو در حساب‌های جداگانه نگهداری کنن (برای اطمینان دادن به خودشون) و نگران نباشن. این رو کسانی که شک دارن بهتره انجام بدن نه افرادی که با مطالعه دقیق و آگاهی و شناخت کامل پولشون رو دست نهادهای اقتصادی دادن...

خیلی از کسانی که متاسفانه گول تعاونی‌های اعتباری غیرمجاز و منحله - بخوانید مؤسسات! - رو خوردن، فقط به خاطر سود بالاتر - منظور بنده یک یا دو درصد نیست،‌ بلکه بین 2 تا 15 درصد بالاتر از نرخ واقعی - و نزدیک بودن به محل زندگی و معرفی برخی دوستان و اقوام‌شون بوده. پس حتی شما اگه یک هزار ریال هم قصد سرمایه‌گذاری داشتین با آگاهی کامل این کار رو بکنین تا در آینده دچار مشکلات روانی و مالی نشین.

hossghost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
سلام دوستان من 200 تومن دوساله گذاشتم صندوق لوتوس پارسیان.نظرتون چیه در بیارم بزارم سپرده یا همونجا بمونه؟یکی دو در صد اختلاف بهره مهم نیست فقط امنیت بانک مهمه.ممنون

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
562
سلام دوستان من 200 تومن دوساله گذاشتم صندوق لوتوس پارسیان.نظرتون چیه در بیارم بزارم سپرده یا همونجا بمونه؟یکی دو در صد اختلاف بهره مهم نیست فقط امنیت بانک مهمه.ممنون

با توجه به سود ۲۲ درصدی که بانکها الان دارن میدن صندوق توصیه نمیشه . صندوق برای زمانی خوب بود که بانکی بالای ۱۸ نمیدادن

hossghost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
ممنون،الان چه بانکی پیشنهاد میشه کوتاه مدت که سود رو بشه همزمان به حساب واریز کرد؟

shahab_kookoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
58
همین الان مگه سود موصب بانک مرکزی برای روزشمار 10 درصد و بلند مدت 15 درصد نیستش ولی خیلی از بانک ها دارن 22 درصد میدن . تا زمانی که وضع بانکها اینجوریه سود بانکی هم بالا خواهد ماند .

درسته ولی همیشه بعد از یه مدتی که شل کردن بانکهارو دوباره گیربازار شروع میشه و ملت مجبور میشن پولهاشون رو از بانک بکشن بیرون و چه میدونم توی طلا و ارز و بورس و مسکن و ... سرمایه گذاری کنن. الان هم چند وقتی که از این جلسات تصمیم گیری باز دارن تشکیل میدن و به نظر من واسه شو دادن هم که شده کمش میکنن. بالاخره امسال قرار بوده سال تولید باشه ! دوست دارم اگه کسی نظری داره بگه

mbamaster

Registered User
لایک‌ها
115
درسته ولی همیشه بعد از یه مدتی که شل کردن بانکهارو دوباره گیربازار شروع میشه و ملت مجبور میشن پولهاشون رو از بانک بکشن بیرون و چه میدونم توی طلا و ارز و بورس و مسکن و ... سرمایه گذاری کنن. الان هم چند وقتی که از این جلسات تصمیم گیری باز دارن تشکیل میدن و به نظر من واسه شو دادن هم که شده کمش میکنن. بالاخره امسال قرار بوده سال تولید باشه ! دوست دارم اگه کسی نظری داره بگه
من خودم پارسال وقتی که نتونستم سپرده ای با سود بالا پیدا کنم رفتم صندوق باز کردم و به هیچ وج به ارز, طلا و... فکر هم نکردم چون ریسک سوددهیشون خیـــــــلی زیاده و همون صندوق گزینه مناسب تری بود. اما بعید میدونم سود رسمی رو کم کنند شاید بانکها رو مجبور کنند برگردن به همون سود رسمی. بنظر من اشکال از بانک مرکزی بود که اومد تو یک سال چند بار سود بانکی رو کاهش داد و بلاخره این فنر در رفت و همه چیز برگشت به جای اولش

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
سلام دوستان وضعیت بانک پارسیان چ طوره؟
قابل اطمینان هست ک 30 م بزارم
چون میخوام 80 درصد سپرده وام بگیرم؟
ملت هم 60 درصد سپرده وام میده

فرستاده شده از SM-N920Cِ من با Tapatalk

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
دوستان پس این چیه داستانش؟
https://goo.gl/c3jVB9

سقف ۱۵ درصد سود تمامی بانکها و لازم الاجرا از فردا!

دوست عزیز لطف کن وقتی حال نداری یه خبر رو درست تا آخرش بخونی که خودت متوجه بشی چی گفته لینکش رو نزار و نظر الکی نده.

لازم الاجرا برای داستان پارسال 16 تیر ماه 95 هست !!!

لطف کنی کل خبر رو بخونی داستانی هم نداره.

بالا