• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

prince0fpersia

Registered User
لایک‌ها
37
سلام دوستان
من تا به حال پول توی بانک نذاشتم که سود بگیرم. کلا هرچی حساب داشتم قرض الحسنه بوده!!
الان یک ملک دارم میخرم برای سرمایه گذاری. چون تا به حال ملک هم اجاره ندادم، و از عدم پرداخت به موقع اجاره و دعواهای بعدش نگرانم، تصمیم دارم رهن کامل بدم. حدود ۶۰ میلیون تومن.

الان یک سوال برام مطرحه. اولا بالاترین سودی که یک بانک معتبر! میده چقدره؟ من دیدم بالا دوستان اعدادی رو نوشتن. اما این واژه ی (کف) رو متوجه نشدم؟ میشه توضیح بدین؟ یعنی حداقل موجودی باید اونقدر باشه تا اون سود رو بده؟

سوال دوم اینکه روزشمار معنیش چیه؟ یعنی به تعداد روزی که پول در حساب بوده سودش رو میده؟ یعنی من حساب ۱ساله باز میکنم با سود مثلا ۲۴ بعدش سر ماه میرم پولمو خارج میکنم. بانک بابت این ۱ماه میاد ۲ درصد سود به کل پولم میده؟!

سوال سوم اینکه، فکر کنم یکبار اخبار شنیدم که گفت بانک ها دیگه سپرده های طولاتی مدت(۲ ساله و ۵ساله و ...) نباید جذب کنن و سالیانه باشه. آیا این درسته و الان بانکها دیگه سپرده های طولانی مدت جذب نمیکنن؟

سوال آخر اینکه. اگر هنوز سپرده ی طولانی مدت وجود داره، سود اون چقدر بیشتره؟ مثلا ۲ ساله یا ۵ ساله اش چقدر سود داره؟ و اینکه روز شمار هست؟ یعنی اگر شخصی ۱۰ میلیون بذاره توی حساب بلند مدت ۵ ساله، میتونه بره سودش رو هر ماه بگیره؟ سود حدودی هر ماهش چقدر میشه؟

ببخشید سوالات زیاد و اینقدر ابتدایی بود! راستش هیچ تجربه سرمایه گذاری در بانک نداشتم

دوستان این سوالات رو میشه جواب بدید... من بیشتر میخوام بدونم که الان فرضا رفتم و ۵۰ میلیون تومن گذاشتم توی بانک. یکساله ۲۲ درصد. میتونم هر ماه برم ۹۱۶ هزار تومن از بانک بگیرم؟ و آخر سال اصل پول رو پس بگیرم؟

همچنین اگر این سودهاشو نگیرم، میاد روی اصل پول و سود سری بعد بیشتر میشه؟

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
پس میشه برداشت کرد که این یک قرارداد زیرمیزی و غیرقانونی است؟ و بعدا اگر بانک دبه کنه راه پیگیری وجود نداره؟
زیر میزی که نیست، بانک بهتون برگه سپرده گذاری میده بعنوان رسید

دوستان این سوالات رو میشه جواب بدید... من بیشتر میخوام بدونم که الان فرضا رفتم و ۵۰ میلیون تومن گذاشتم توی بانک. یکساله ۲۲ درصد. میتونم هر ماه برم ۹۱۶ هزار تومن از بانک بگیرم؟ و آخر سال اصل پول رو پس بگیرم؟

همچنین اگر این سودهاشو نگیرم، میاد روی اصل پول و سود سری بعد بیشتر میشه؟

بله هر ماه سود میشه برداشت و میتونید اون سود به حساب روزشمار همون بانک یا بانک دیگه واریز کنید و به همون دوباره سود تعلق میگیره

Sent from my iPhone using Tapatalk

prince0fpersia

Registered User
لایک‌ها
37
وام میدن بقیه افراد یا پروژه های ساختمانی تجاری سود اور فروش ارز. به نظر بانک هایی که اوضاع خوبی ندارند از پول سپرده گزارها بین خودشون سود کاغذی میدند بعید است همچین درامدی داشته باشند و سودها الکی است برای جذب سرمایه.

بله ولی مشکل اینجاست که این وامهایی که میدن، بخش خیلی کوچکش رو وام خرد به مردم میدن. بقیه اش وام های کلان به شرکت های خودشون میدن (یعنی تقریبا ضمانت برگشت نداره؟!!)...وتوی این شرایط رکود اقتصادی چه کسب و کاری هست که اینقدر سود بانک رو برآورده کنه؟ پس بانکها باید برن وثیقه هارو اجرا بذارن! و اینجا داستان وام های چند صد میلیاردی که به خودشون و رفقا دادن و وثیقه برای زنده کردنش وجود نداره باعث ورشکستگی میشه
از طرف دیگه، مگه چند درصد از کل سرمایه شون صرف خرید و فروش ارز میشه؟ (اینو نمیدونم...باید دید حجم این معاملاتشون چند درصد سرمایه شون هستش)
و در نهایت اینکه، وقتی آمار و اخبار بانکها رو میبینیم، خیلی ها کاهش سود دهی و خیلی ها ضرر دهی داشتن

اما هنوز طب جذب سرمایه با نرخ های بالا وجود داره... من فکر میکنم بانک توی کشوری مثل ایران کار بسیار سود ده ای هست (واردش نمیشم که چرا) اما الان این بازار اشباع شده. بس که هر کس توی کوچه شون صندوق گذاشته و بانک تاسیس کرده. اینقدر بانکها زیاد شده که الان به رقابت با همدیگه افتادن و لاجرم تعدادی که ضعیف تر هستن و یا پشتوانه ی حمایتی قوی ندارن حذف میشن! مثل کاسپین و آرمان و امثالهم (حالا فساد رو نادیده بگیریم)

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,400
دوستان كسي از سودهاي موسسه نور اطلاع داره؟

pat7ick

Registered User
لایک‌ها
58
سلام دوستان
من تا به حال پول توی بانک نذاشتم که سود بگیرم. کلا هرچی حساب داشتم قرض الحسنه بوده!!
الان یک ملک دارم میخرم برای سرمایه گذاری. چون تا به حال ملک هم اجاره ندادم، و از عدم پرداخت به موقع اجاره و دعواهای بعدش نگرانم، تصمیم دارم رهن کامل بدم. حدود ۶۰ میلیون تومن.

الان یک سوال برام مطرحه. اولا بالاترین سودی که یک بانک معتبر! میده چقدره؟ من دیدم بالا دوستان اعدادی رو نوشتن. اما این واژه ی (کف) رو متوجه نشدم؟ میشه توضیح بدین؟ یعنی حداقل موجودی باید اونقدر باشه تا اون سود رو بده؟
کف را درست متوجه شدید یعنی حداقل موجودی حساب حالا اگر حساب روز شمار باشد زیر کف بیاد سود کم میشه و اگر یکساله باشد زیر کف با اون سود گفته شده حساب باز نمی کن
در مورد معتبر بودن بانک یکی بانک دولتی را معتبر میدونه یکی خصوصی وابسته به ارگان خاصی را یکی هم میگه بانک هرچقدر زیان انباشته کمتری داشته باشه معتبره سودها هم از روزشمار 10% هست تا بالا بسته به موجودیتون

سوال دوم اینکه روزشمار معنیش چیه؟ یعنی به تعداد روزی که پول در حساب بوده سودش رو میده؟ یعنی من حساب ۱ساله باز میکنم با سود مثلا ۲۴ بعدش سر ماه میرم پولمو خارج میکنم. بانک بابت این ۱ماه میاد ۲ درصد سود به کل پولم میده؟!
روز شمار را هم درست فرمودید حساب کوتاه مدته و به تعداد روز که پول تو حسابه سود میدن و نرخ سودش تضمین شده نیست مثلا ممکنه الان با 20%باز کنن و یک یا چند ماه بعد کمش کنن
اما سپرده یکساله گواهی میدن و سودش تا سررسید سپرده تضمین شده است در حساب یکساله اکثر مواقع اگر زودتر از سررسید ببندید جریمه میشید مثلا 24% سپرده یکساله گذاشتید 3ماه هر ماه 2درصد گرفتید بعد سپرده را بخواهید ببندید دیگه سود یکسال 24درصد حساب نمی کنن
مثلا میگن 15%و از اصل پولتون مبالغ اضافه را که تو 3ماه ریختن بر می دارن و مابقی پولتون را میدن

سوال سوم اینکه، فکر کنم یکبار اخبار شنیدم که گفت بانک ها دیگه سپرده های طولاتی مدت(۲ ساله و ۵ساله و ...) نباید جذب کنن و سالیانه باشه. آیا این درسته و الان بانکها دیگه سپرده های طولانی مدت جذب نمیکنن؟
بله الان 2-3 سالی میشه که دیگر باز نمی کنن حداکثر مدت سپرده فعلا یک سال است

سوال آخر اینکه. اگر هنوز سپرده ی طولانی مدت وجود داره، سود اون چقدر بیشتره؟ مثلا ۲ ساله یا ۵ ساله اش چقدر سود داره؟ و اینکه روز شمار هست؟ یعنی اگر شخصی ۱۰ میلیون بذاره توی حساب بلند مدت ۵ ساله، میتونه بره سودش رو هر ماه بگیره؟ سود حدودی هر ماهش چقدر میشه؟
سپرده 5ساله که فعلا نیست ولی یکساله اگر مثلا 10میلیون بزارید و نرخ سود 20%باشد سود ماه 30 روزه 164383هزار و سود ماهه31 روزه169863هزار تومان می شود که هر ماه به حساب کوتاه مدت واریز میشه

ببخشید سوالات زیاد و اینقدر ابتدایی بود! راستش هیچ تجربه سرمایه گذاری در بانک نداشتم

Last edited:

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
دوستان گرامی هفت ملیون دارم البته فعلا بانک ملته و بهرشو ماهیانه میگیرم که میشه 88 هزار تومن تقریبا.البته یه ساله گذاشتم.کدوم بانک و چند ساله بذارم سوده بهتر میده؟ هر کسی نظری داره بگه ممنون میشم.

با هفت میلیون یکساله فقط حساب اینده ساز بانک اینده هست ۲۳ درصد میده

Ebehrooz

Registered User
لایک‌ها
175
کف مبلغ یعنی کمترین پولی که می توانید بزارید واون سود که بان گفته رو بگیرید مثلا یه بانک میگه من ۲۰درصد می دهم با کف ۵ میلیون یعنی اگر ۴ میلیون داشته باشی نمی تونی این حساب رو باز کنی کمترینش ۵میلیون هست که بزاری حالا هرچه بیشتراز۵میلیون میتونی ولی کمتر نمی تونی

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk

Ebehrooz

Registered User
لایک‌ها
175
روز شمارفرق اش باسپرده یکساله این هست که شما هرزمانی که بخواهی بدون ضرر وزیان می تونی حساب روببندی ولی در مورد مثلا یکساله اگر بخواهی بعد از چندماه ببندی ازشما ضرر می گیرن وسود کم می کنن مثلا ۲۳ درص رو می کنن۱۹ درصد که البته باز به مدت ماهها هم بستگی داره
در مورد ۲تا ۵ساله بستن سود من جدیدا نشنیدم بانکی بیشتر از یک سال ببنده

mohamad_kh69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
سلام دوستان کسی از موسسه افضل توس خبر جدیدی نداره؟ بحث ادغامش بود چند وقت ؟الان چندروزه پرداختهاش یه تومن درروزه سایت موسسه هم که سه ماهه به روز نشده چرا هیچ جااسم افضل توس نیست همه جا فقط ثامن و کاسپین و...

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
باز یه موسسه دیگه که تاحالا اسمشم نشنیدم... اصن من موندم وقتی اسمش هیچ جا نیست شما چطور پیدا میکنین و پول زبون بسته رو به این راحتی میرین میذارین؟!
توی فامیل هم دیدم که یه جایی پیدا میکنن سریع میرن پول میذارن، البته که اختیارشو دارن، ولی یه مشورت کردن(حداقل با اطرافیان) قبل از اینکار اینقدر سخته؟
همین فردا موسسه پشمک حاج عبدالله سر کوچه بزنن باز یه عده میرن حساب افتتاح میکنن و پشمکیون میشن ..!
کی میخواد این داستان تکراری تموم شه .

mohammad98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
190
بانك ايران زمين سپرده 3 ماهه با كف 10 ميليون 24 درصد گزينه خوبي هست

يكي از نگرانياي من اين بود كه بانك آينده كف يك ميليون تومن رو افزايش بده ولي اگر واقعا بانك ايران زمين با كف 10 ميل 24 درصد بده ديگه بانك آينده عمرا كف يك ميليون رو بالا ببره! :D

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
يكي از نگرانياي من اين بود كه بانك آينده كف يك ميليون تومن رو افزايش بده ولي اگر واقعا بانك ايران زمين با كف 10 ميل 24 درصد بده ديگه بانك آينده عمرا كف يك ميليون رو بالا ببره! :D
ایران زمین کفش 100 میلیونه برای روزشمار 24 o_O

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
دوستان كسي از سودهاي موسسه نور اطلاع داره؟
روزشماز تا 10 میلیون 10 درصد
بالای 10 میلیون روزشمار 22 درصد
بالای 50 میلیون روزشمار 23 درصد
یکساله بالای 10 میلیون 24 درصد

esfahanweb

Registered User
لایک‌ها
97
خدمت همه دوستان مدافع سپرده گداری در بانکها و مخالفین صندوقهای سرمایه گذاری سلام عرض میکنم

نرخ سود بانکی کاهش می‌یابد/ احتمال کاهش بهره به کمتر از ۱۵درصد
شناسهٔ خبر: 4029932 - جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۹
اقتصاد > بانک و بیمه وبورس
رئیس شورای هماهنگی بانکهای دولتی در خصوص زمزمه‌های کاهش نرخ سود به ۱۲ درصد، گفت: نرخ بهره بانکی به طور قطع به کمتر از ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.
محمدرضا حسین‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار مهر از برنامه شورای پول و اعتبار برای تثبیت و کاهش نرخ سود بانکی خبر داد و گفت: بانک‌های دولتی تصمیم گرفتند که نرخ ها را پایین بیاورند.

رئیس شورای هماهنگی بانکهای دولتی افزود: مطابق با سیاست‌های دولت، قرار است نرخ سود بانکی به تدریج کاهش یابد.

وی در پاسخ به این سوال که عنوان می‌شود شورای پول و اعتبار تصمیم به تثبیت نرخ سود و سپس کاهش آن دارد، تصریح کرد: نظر شورای پول و اعتبار تثبیت نرخ سود نیست؛ بلکه نرخ‌ها باید کاهش یابد.

حسین زاده خاطرنشان کرد: بانکها منتظر تصمیم بانک مرکزی هستند تا نرخ را اعلام کند؛ و ممکن است نرخ پایین تر از نرخ کنونی بیاید.
وی در پاسخ به این سوال که برخی صحبت از نرخ سود ۱۲ درصدی برای سپرده‌ها به میان می‌آورند، اظهار داشت: پیشنهاد این است که نرخ سود به کمتر از ۱۵ درصد و نرخ های مطرح شده کاهش یابد.

Ebehrooz

Registered User
لایک‌ها
175
این ارزویی هست که سالهای سال مسولین دولتهای وبانکهادرپی ان هستند ولی این فقط یه ارزو هست کله شق تر وبی برنامه تر از دولت نهم ودهم نداشتیم که خیلی زور صد اون هم توشرایط نفت بشکه ای ۱۴۰ دلار که اوضاع پولی دولت خوب بود تو اوایل دولت نهم رسوندن به ۱۷ درصد که اونهم بیشتر از یکسال دوام نیاورد
دوستان عزیز بانک مرکزی که توانایی جلوگیری چهارتا موسسه رو نداره می خواد این همه بانک رو که خصوصی هستند چه طوری به فرمان خودش دربیاره به نظرمن که بسیار بعید هست

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,400
خدمت همه دوستان مدافع سپرده گداری در بانکها و مخالفین صندوقهای سرمایه گذاری سلام عرض میکنم

نرخ سود بانکی کاهش می‌یابد/ احتمال کاهش بهره به کمتر از ۱۵درصد
شناسهٔ خبر: 4029932 - جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۹
اقتصاد > بانک و بیمه وبورس
رئیس شورای هماهنگی بانکهای دولتی در خصوص زمزمه‌های کاهش نرخ سود به ۱۲ درصد، گفت: نرخ بهره بانکی به طور قطع به کمتر از ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.
محمدرضا حسین‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار مهر از برنامه شورای پول و اعتبار برای تثبیت و کاهش نرخ سود بانکی خبر داد و گفت: بانک‌های دولتی تصمیم گرفتند که نرخ ها را پایین بیاورند.

رئیس شورای هماهنگی بانکهای دولتی افزود: مطابق با سیاست‌های دولت، قرار است نرخ سود بانکی به تدریج کاهش یابد.

وی در پاسخ به این سوال که عنوان می‌شود شورای پول و اعتبار تصمیم به تثبیت نرخ سود و سپس کاهش آن دارد، تصریح کرد: نظر شورای پول و اعتبار تثبیت نرخ سود نیست؛ بلکه نرخ‌ها باید کاهش یابد.

حسین زاده خاطرنشان کرد: بانکها منتظر تصمیم بانک مرکزی هستند تا نرخ را اعلام کند؛ و ممکن است نرخ پایین تر از نرخ کنونی بیاید.
وی در پاسخ به این سوال که برخی صحبت از نرخ سود ۱۲ درصدی برای سپرده‌ها به میان می‌آورند، اظهار داشت: پیشنهاد این است که نرخ سود به کمتر از ۱۵ درصد و نرخ های مطرح شده کاهش یابد.
كلا دولت اقاي روحاني ميخواد هر جوري شده پول ها رو از بانك ها به بازار انتقال بده حالا يا با كاهش سود يا با ..............

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دوستان
یکی از دوستان از مدتها پیش یه 10 تومن تو موسسه ثامن داشته
حالا با این اوضاعی که براش پیش اومده ایا فردا بره این 10 تومن رو بهش میدن ؟ حالا چه بصورت چک تضمینی چه پول نقد

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
ممنون از پاسختون. فقط این بانک مطمئنه؟مثل کاسپین اینا نباشه؟

خواهش میکنم، والا مطمین بودن من نمیدونم خودم توش حساب دارم، کاسپین موسسه بود این بانکه بازم هر جور خودتون میدونید همون کاسپین که مشکل پیدا کرد یا بقول دوستان فرشتگان روز اول ۵ میلیون میداد .

بالا